??? Po DEKOLORYZACJI w這sy PONOWNIE CIEMNE ??? - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2011-01-16, 00:34   #1
MA66IE
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 151

??? Po DEKOLORYZACJI w這sy PONOWNIE CIEMNE ???

Zamierzam przeprowadzi dekoloryzacj przy pomocy Chantal Prosalon Color Peel. Wiele os鏏 stosuj帷ych ten dekoloryzator skar篡 si jednak, 瞠 po przeprowadzeniu dekoloryzacji na drugi dzie ich w這sy znowu ciemnia造 i wraca造 do koloru sprzed dekoloryzacji. Dlaczego tak si dzieje? Czy jest to spowodowane tym, 瞠 osoby te po dekoloryzacji nie pofarbowa造 w這s闚? A mo瞠 dlatego, 瞠 nie u篡造 po tym szamponu o naturalnym pH? Czy te mo瞠 jest inna przyczyna?

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-16, 12:35   #2
Tysia188
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 23
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI w這sy PONOWNIE CIEMNE ???

podejmuj帷 sie dekoloryzacji trzeba wziac pod uwage fakt, iz wlosy najprawdopodobniej beda zolte, dlatego nastepnia wiele osob naklada farme o odcieniu zimnego blondu (w moim wypadku i wielu znajomych farba nie zlapala wlosow i zostaly zolte). rowniez mialam wrazenie ze wlosy mi ciemnieja a raczej poglebiaja ten kolor , jednak mysle ze to zalezy od utleniacza . Po pojsciu do fryzjera nie ma raczej takiej mozliwosci aby wlosy przyciemnialy .
Tysia188 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-16, 13:10   #3
fryz5
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 138

Cytat:
Napisane przez Tysia188 Poka wiadomo嗆
podejmuj帷 sie dekoloryzacji trzeba wziac pod uwage fakt, iz wlosy najprawdopodobniej beda zolte, dlatego nastepnia wiele osob naklada farme o odcieniu zimnego blondu (w moim wypadku i wielu znajomych farba nie zlapala wlosow i zostaly zolte). rowniez mialam wrazenie ze wlosy mi ciemnieja a raczej poglebiaja ten kolor , jednak mysle ze to zalezy od utleniacza . Po pojsciu do fryzjera nie ma raczej takiej mozliwosci aby wlosy przyciemnialy .
Ty chyba masz na my郵i rozja郾ianie rozja郾iaczem, a kole瘸nce chodzi o dekoloryzacje.
nie wiem na jakiej zasadzie dok豉dnie to dzia豉, 瞠 kolor ciemnieje, ale wydaje mi si ze dekoloryzator skurcza pigmenty i wyrzuca je z wn皻rza w這sa na powierzchnie, dlatego powinno si porz康nie zmy dekoloryzator z w這s闚 po zabiegu, a gdy k豉dziemy nowy kolor, pigmenty ciemne kt鏎e po dekoloryzacji zosta造 na powierzchni utleniaj si razem z nowym kolorem i wracaj do wn皻rza w這sa, tak mi si wydaje.

dlatego moim zdaniem powinno si umy w這sy kilka krotnie w celu pozbycia si dekoloryzatora nast瘼nie k豉嗆 farb ja郾iejsz o 2-3 tony z oxydantem 3%. mi jasny blond 8 wyszed jak ciemny blond po dekoloryzacji, a no i trzymac t farbk kr鏒ko.
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-16, 16:44   #4
jabetka68
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

Cytat:
Napisane przez MA66IE Poka wiadomo嗆
Zamierzam przeprowadzi dekoloryzacj przy pomocy Chantal Prosalon Color Peel. Wiele os鏏 stosuj帷ych ten dekoloryzator skar篡 si jednak, 瞠 po przeprowadzeniu dekoloryzacji na drugi dzie ich w這sy znowu ciemnia造 i wraca造 do koloru sprzed dekoloryzacji. Dlaczego tak si dzieje? Czy jest to spowodowane tym, 瞠 osoby te po dekoloryzacji nie pofarbowa造 w這s闚? A mo瞠 dlatego, 瞠 nie u篡造 po tym szamponu o naturalnym pH? Czy te mo瞠 jest inna przyczyna?
Najwa積iejsze po dekolorze to bardzo dok豉dnie umy i wyp逝ka w這sy, ja robi豉m dekolor wczoraj, my豉m cztery razy szamponem o neutralnym ph, a do ostatniego mycia doda豉m do szamponu kilka kropel 6% wody i bardzoooo d逝go p逝ka豉m, potem zafarbowa豉m fryzjersk farb jasny popielaty blond i w這sy niesciemnia造. po farbowaniu 瞠by wzmocnic i nawil篡 w這sy na這篡豉m na noc indyjski olejek. Dzisiaj rano umy豉m i nadal mam jasny blond na g這wie i nie widze 瞠by ciemnia造. mam nadzieje 瞠 tak zostanie. Dekoloryzacj robi豉m Matrix'em.
jabetka68 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-16, 17:02   #5
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jabetka68 Poka wiadomo嗆
Najwa積iejsze po dekolorze to bardzo dok豉dnie umy i wyp逝ka w這sy, ja robi豉m dekolor wczoraj, my豉m cztery razy szamponem o neutralnym ph, a do ostatniego mycia doda豉m do szamponu kilka kropel 6% wody i bardzoooo d逝go p逝ka豉m, potem zafarbowa豉m fryzjersk farb jasny popielaty blond i w這sy niesciemnia造. po farbowaniu 瞠by wzmocnic i nawil篡 w這sy na這篡豉m na noc indyjski olejek. Dzisiaj rano umy豉m i nadal mam jasny blond na g這wie i nie widze 瞠by ciemnia造. mam nadzieje 瞠 tak zostanie. Dekoloryzacj robi豉m Matrix'em.

z tego co zaobserowa貫m, kolega fryzjer robi matrixem, kolor po nim nie ciemnieje.
Stary 2011-01-16, 19:07   #6
L_ka
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 653

a matrix to jest dekoloryzator w tym w豉軼iwym znaczeniu? Jaki to konkretnie produkt (pe軟a nazwa)

If it's worth doing, it's worth doing badly.

To nie decyzja si liczy, tylko jej powody. Decyzje podj皻e ze strachu pozbawiaj nas mocy.
L_ka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-16, 19:53   #7
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_ka Poka wiadomo嗆
a matrix to jest dekoloryzator w tym w豉軼iwym znaczeniu? Jaki to konkretnie produkt (pe軟a nazwa)
wydaje mi sie ze jest podobny do renee blanche, chantal i elgon, ale po nim nie ciemniej, i mo積a stosowac go z oxydantem, ale tez nie nisczy, tez jest na bazie siarki.

Matrix Solutionist Color Erase - tak sie zwie.

wi璚ej o nim:
Preparat rozja郾iaj帷y usuwaj帷y sztuczny kolor zawiera selekcj nadsiarczan闚, kt鏎e opracowane zosta造, aby w spos鏏 kontrolowany usun望 sztuczny kolor w這s闚. Przeznaczony do mieszania z ciep豉 wod demineralizowan lub Oksydantem MATRIX.

Jak dzia豉 ColorErase: Korektor koloru usuwa poprzednio na這穎ny kolor ods豉niaj帷 bazow pigmentacj. Z w這s闚 farbowanych koloryzacj ton w ton ColorErase usuwa tylko na這穎ny kolor. Mo瞠 tak瞠 wyst徙i pewne rozja郾ienie naturalnego koloru w這s闚. Gdy ColorErase zostanie zmieszany z ciep陰 wod rozja郾ienie to b璠zie minimalne. Po zmieszaniu z Oxydantem MATRIX 3% lub 6% rozja郾ienie b璠zie wyra幡iejsze i mo瞠 wymaga ponownej koloryzacji.

Przeznaczony do ca這軼iowego, delikatnego usuwania koloru lub jego korekty. Umo磧iwia usuni璚ie sztucznego koloru w這s闚 w spos鏏 kontrolowany. Posiada doskona陰 konsystencj i mo瞠 by stosowany jak szampon. Zastosowanie odpowiedniej wody demineralizowanej lub Oxydantu MATRIX pozwala na uzyskanie po膨danej zmiany.
Stary 2011-01-16, 20:17   #8
MA66IE
Zakorzenienie

Cytat:
Czy konieczne jest umycie w這s闚 szamponem o neutralnym pH? Co si stanie je郵i u篡j zwyk貫go szamponu, typu Dove czy Herbal Essences? Czy w drogerii mo積a dosta jakis szampon o neutralnym pH?

Og鏊nie mam zamiar rozjasni moje w這sy poprzez pasemka - nie chc robi dekoloryzacji na ca貫j g這wie. Tak jak pisa豉m mam teraz w這sy bardzo ciemne, prawie czarne i chcia豉bym je troch rozja郾i - nie wiem czy u篡 na pasmach w這s闚 dekoloryzatora czy mo瞠 lepiej rozjasniacza? Chcia豉bym, aby wyj軼iowy kolor pasemek by jasnobr您owy, a konkretniej mia豚y to by kolor Czekoladowy br您 z Syoss'a:
http://www.syoss.pl/index.php?id=154
Je瞠li u篡豉bym rozja郾iacza, a nastepnie t farb to my郵, 瞠 osi庵n窸abym zamierzony efekt. Z drugiej strony czyta豉m, 瞠 rozja郾iacz du穎 bardziej niszczy w這sy ni dekoloryzator. Z kolei po u篡ciu dekoloryzatora, a zaraz po nim tej farby mia豉bym pewnie znowu ciemne w這sy, co mija這by si z celem. Chyba 瞠 zrobi豉bym na tych pasemkach dekoloryzacj, nast瘼nie na這篡豉bym jak捷 blond farb i dopiero po jakim czasie pofarbowa豉bym tym br您em - tylko pytanie po jakim czasie mog豉bym to zrobi, 瞠by mie pewno嗆 瞠 wlosy znowu nie stan si ciemne? Nie mam ju poj璚ia co zrobi - u篡 rozja郾iacza czy dekoloryzatora na te pasemka?

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-16, 20:24   #9
fryz5
Zakorzenienie

dekoloryzatora potem odpowiednio dobrana farba i b璠zie ok. rozja郾iacz spali w這sy, a dekoloryzator nic nie zniszczy.
Stary 2011-01-16, 20:31   #10
MA66IE
Zakorzenienie

Tylko pytanie jaka t farb? Czy lepiej wej嗆 na pocz徠ek w blond czy od razu br您? Blond mo瞠 nie chwyci a po br您ie mog wyj嗆 czarne..

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-16, 21:13   #11
fryz5
Zakorzenienie

hm, blond, jasny blond na poziomie 8, uzyj do tego oxydantu 3%, w zestawie z farb do blondu pewnie b璠ziesz mia豉 9%, rozcie鎍zysz w wodzie aby uzyska 3% i juz, po這zysz szybko na ca貫 w這sy na 5 min b璠ziesz obserwowa豉 jak ciemniej.
Stary 2011-01-18, 00:29   #12
MA66IE
Zakorzenienie

Niestety nie znam sie na tym - nie mam poj璚ia w jakich proporcjach doda wody do oxydantu A moze lepiej szampon koloryzujacy jaki do 24 my?

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-18, 08:50   #13
fryz5
Zakorzenienie

te moze by, ale wa積e zeby mia nisk wod, w sumie szampony maj nisk, we jaki najja郾iejszy blond z garniera color&shine i po堯z szybko, rozmasuj (na wilgotne) i obserwuj czy ciemniej, potrzymaj kilka min i zmyj, potem juz nie powinny ciemnie i mo瞠sz k豉嗆 jak捷 farbk.
Stary 2011-01-18, 16:00   #14
MA66IE
Zakorzenienie

hmm.. czyli tego oxydantu z szamponu ju nie musz rozcie鎍za?

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-18, 16:39   #15
fryz5
Zakorzenienie

nie bo one s juz od razu s豉be
Stary 2011-01-18, 17:09   #16
MA66IE
Zakorzenienie

Ok, dzi瘯i za rad Mam nadziej, 瞠 b璠zie dobrze

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-18, 19:31   #17
fryz5
Zakorzenienie

tylko umyj je porz康nie po dekoloryzatorze! szamponem dobrze oczyszczaj帷ym
Stary 2011-01-18, 19:55   #18
MA66IE
Zakorzenienie

No w豉snie - kupi jaki specjalny - jaki?

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-18, 21:25   #19
pestka1234
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 21

tez sie nad tym zastanawiam jaki szampon..znalaz豉m cos takiego
http://allegro.pl/szampon-eco-z-prot...399424579.html zamykajacy 逝ski w這sa.ale szukam jeszcze czegos. nie jest taki drogi ale oby da sobie rade. MA66IE znalaz豉s jakis??
pestka1234 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-18, 21:37   #20
MA66IE
Zakorzenienie

Z tych kt鏎e maja neutralne dla sk鏎y pH znalaz豉m takie:
http://allegro.pl/nivea-baby-szampon...391701795.html
http://allegro.pl/szampon-po-uzyciu-...408762268.html
http://allegro.pl/schauma-szampon-pr...402065471.html
Z kolei oczyszczaj帷y znalaz豉m taki:
http://allegro.pl/goldwell-szampon-o...418132543.html - ale on chyba ma przygotowa sk鏎 do zabieg闚, a nie by szamponem "po"..
Sama juz nie wiem

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-18, 21:47   #21
pestka1234
Przyczajenie

hmmm..z tych co wymienilas to ten goldwell moze.. wlasnie szykuje sie zam闚ic tego matrixa
Stary 2011-01-18, 22:04   #22
MA66IE
Zakorzenienie

Tyle, 瞠 on chyba jest bardziej do zastosowania przed zabiegami fryzjerskimi (a mo瞠 nie? wie kto?), a czyta豉m 瞠 po dekoloryzacji trzeba umy w這sy szamponem o neutralnym pH..
A je郵i chodzi o dekoloryzator to ja chyba zdecyduje sie na ten Chantal Prosalon

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista

Edytowane przez MA66IE
Czas edycji: 2011-01-18 o 22:06
Stary 2011-01-18, 22:16   #23
pestka1234
Przyczajenie

wlasnie ja juz tyle sie na czyta豉m ze zaczyna mi sie mieszac wszystko zrozumialam tyle ze po ca造m zabiegu trzeba dokladnie oczyscic wlosy i zamknac ich 逝ski zeby nakladajac farbe sie nie ultenil kolor do ciemnych....i skupilam sie na tym by zamknac im te 逝ski hehe a ph to juz nie wiem co z tym bylo

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

znalazlam jeszcze to ale strasznie drogie... http://www.hairstore.pl/Loreal_Profe...00ml-2216.html
Stary 2011-01-18, 23:15   #24
jabetka68
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

Cytat:
Napisane przez pestka1234 Poka wiadomo嗆
wlasnie ja juz tyle sie na czyta豉m ze zaczyna mi sie mieszac wszystko zrozumialam tyle ze po ca造m zabiegu trzeba dokladnie oczyscic wlosy i zamknac ich 逝ski zeby nakladajac farbe sie nie ultenil kolor do ciemnych....i skupilam sie na tym by zamknac im te 逝ski hehe a ph to juz nie wiem co z tym bylo

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

znalazlam jeszcze to ale strasznie drogie... http://www.hairstore.pl/Loreal_Profe...00ml-2216.html
Ja kupi豉m oczyszczaj帷y szampon o neutralnym ph w sklepie fryzjerskim za ok 13z litrowa butelka. Mozna go stosowac przed zabiegami fryzjerskimi jak r闚niez po zabiegach lub od czasu do czasu aby oczysci w這sy z od篡wek, lakier闚, pianek itp.
jabetka68 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-18, 23:27   #25
MA66IE
Zakorzenienie

Cytat:
Ja kupi豉m oczyszczaj帷y szampon o neutralnym ph w sklepie fryzjerskim za ok 13z litrowa butelka. Mozna go stosowac przed zabiegami fryzjerskimi jak r闚niez po zabiegach lub od czasu do czasu aby oczysci w這sy z od篡wek, lakier闚, pianek itp.
A jaka nazwa?

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-19, 00:37   #26
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MA66IE Poka wiadomo嗆
A jaka nazwa?
poszukaj w hurtowniach fryzjerskich na necie szampony oczyszczaj帷e po zabiegach chemicznych, w sumie mo瞠 by zwyk造 szampon z barwy (taki z kiosku) tani mniej w nim chemi, oczyszczaj帷y.
Stary 2011-01-19, 10:18   #27
MA66IE
Zakorzenienie

A czy taki szampon ma zamyka 逝ski w這s闚 czy to bez znaczenia? I co z tym pH?

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-19, 22:27   #28
fryz5
Zakorzenienie

on otwiera 逝ski, ma zadanie pozby si produktu z powierzchni w這sa, od篡wka lub maska s na zamkni璚ie 逝sek.
Stary 2011-01-20, 10:07   #29
MA66IE
Zakorzenienie

Hmm... a czy zamkn望 逝ski nale篡 bezpo鈔ednio po u篡ciu szamponu oczyszczajacego (przed koloryzacj blondem) czy te dopiero po koloryzacji?

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
Stary 2011-01-20, 13:37   #30
fryz5
Zakorzenienie

po koloryzacji, bo wyg豉dzone 逝ski uniemo磧iwiaj dostanie si barwnikom zawartym w farbie do 鈔odka
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2016-01-22 11:26:32

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.