Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do kosmetyczki

Notka

Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-16, 19:05   #1
snuff_
Przyczajenie

Exclamation Suche, czerwone plamy na twarzy!

Witajcie wizażanki!
Moja skóra od pewnego czasu jest moim największym koszmarem. Mam 15 lat, od pewnego czasu na policzkach pojawiają mi się czerwone i suche plamy. Najczęściej pojawiają się bez przyczyny, ot tak, na początku myślałam, że jest to spowodowane temperaturami ujemnymi, jednak, nawet teraz, gdy nie jest zimno, one ciągle wracają.
Do pielęgnacji mojej twarzy używam tylko i wyłącznie wody, masła kakaowego z ziaji, od pewnego czasu kremu nagietkowego z tej samej firmy, ponieważ WSZYSTKO inne powoduje bardzo podrażnioną skórę. Nie wiem, co robić :/ Próbuję to zakryć kremami matującymi, pudrem w kamieniu, korektorem, ale jest tylko gorzej. Nawet, gdy choć trochę to zamaskuję, po pewnym czasie one znów wyłażą.
Pojawiają mi się co pewien czas. Używam na nie maści tormentiol, ale i to mało daje.
Liczę na waszą pomoc dziewczyny!
snuff_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:16   #2
_Roksi
Rozeznanie

Dot.: Suche, czerwone plamy na twarzy!

Po 1. musisz używać nawilżającego kremu. Możesz też poszukać jakiegoś kremu łagodzącego podrażnienia. Jeśli chodzi o kosmetyki dobrze nawilżające, które nie powodują uczulenia ani podrażnienia, to polecam kremy dla dzieci, np. bardzo tani krem Babydream do twarzy i ciała w niebieskiej tubce z żółtą zakrętką albo krem Nivea w dużym jasnoniebieskim słoiczku.
Po 2. uważaj na wodę, bo ona może powodować przesuszenie. Lepiej myć twarz płynem micelarnym. Polecam płyny Bourjois lub Ziaji, które są niedrogie, a skuteczne.
Po 3. kremy matujące, pudry, korektory mogą jeszcze bardziej podrażniać wysuszone miejsca, więc staraj się ich nie używać, dopóki nie zaleczysz skóry.
Po 4. nie stosuj non stop Tormentiolu, bo na dłuższą metę ma on działanie wysuszające.
_Roksi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:58   #3
snuff_
Przyczajenie

Znalazłam ten płyn micelarny z Ziaji Sopot Spa, tyle że pisze, że jest on od 30 roku życia, mogę go używać czy nie bardzo?
Dzisiaj kupiłam też krem bambino ochronny, potem postaram się kupić też Babydream. Dziękuję bardzo za radę
Stary 2011-01-16, 20:20   #4
Agamtb
Raczkowanie

Płyn micelarny Ziaja może podrażniać, nie polecam. Kup sobie żel do mycia dla dzieci babydream (taka 500 ml butla za ok. 8-9 zł) - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=13945&next=1
Ja takim płynem myję całe ciało i twarz też i bardzo mi służy - nie wysusza, ma prosty i krótki skład i nie ma substancji które mogą uczulać, czy wysuszać.

Do pielęgnacji twarzy polecam:
- krem dermosan N+R (ok. 7-8 zł) - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=16479&next=1
- krem Alantan Plus (ok. 8 zł) - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=32735&next=1

Oba kremy kupisz w każdej aptece, są niedrogie, a bardzo dobre. Nie zapychają, mają przyjazny skład. Ja teraz stosuję oba i bardzo dobrze się sprawdzają. Smaruję buzię najpierw alantanem, a po 10-15 minutach dermosanem. Twarz jest matowa, mięciutka i dobrze nawilżona.

Masło kakaowe Ziaji ma z tego co pamiętam parafinę - ona tylko sprawia wrażenie, że nawilża.... Przy dłuższym stosowaniu właśnie mocno przesusza!!!!

Krem ochronny Bambino ma parafinę wysoko w składzie, czyli składa się głównie z parafiny.... Jeśli to ona Ci wysuszyła cerę, to krem nie sprawdzi się... Parafiny naprawdę dobrze jest unikać

Edytowane przez Agamtb
Czas edycji: 2011-01-16 o 20:24
Agamtb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 22:09   #5
snuff_
Przyczajenie

O, dziękuję bardzo! Jutro biegnę do apteki
Stary 2011-01-17, 13:14   #6
zamiana
BAN stały

Albo spróbuj kremów dla alergików. Do mycia twarzy emolium, a później smaruj twarz np. dexerylem. Ja dexeryl używam przez cały rok. Do nabycia obydwa kremy w aptece.
zamiana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 14:30   #7
Marika27
Raczkowanie

Ja również mam bardzo wrażliwą cerę - i jeśli coś jej nie odpowiada z miejsca dostaję podrażnień... Do zmywania twarzy, w zasadzie makijażu - używam wody i zwykłego mydła dla dzieci - bambino, kajtek, co się tam trafi - byle by było mydło dziecinne. Potem przemywam wypróbowanym tonikiem, mleczkiem...Twarz smaruję tylko i wyłącznie kremami dla dzieci - Bambino, Cleanic Kindii, Babydream - i obowiązkowo przy wyjściu z domu - nawet jeśli jest dodatnia temperatura - to krem chroni przed zimnem, wiatrem i wilgocią (bez tego zaraz mam czerwone liszaje). Nie używam pudrów, korektorów.
Stary 2011-01-17, 15:38   #8
snuff_
Przyczajenie

Tak, też używałam mydła bambino przez jakiś czas, myślałam, że jest na tyle delikatne, że nie wysuszy mi skóry, a jednak :/ Na razie je odstawiłam, będę testowała nowe rzeczy
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pytania do kosmetyczki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości