Kwas glikolowy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-12-05, 23:18   #31
Sasetka91
Przyczajenie

Angry Kwas glikolowy 50% i czerwone plamki na twarzy - pomocy!

Miesiąc temu miałam pierwszy raz w życiu swą przygodę z kwasem. Mam cerę mieszaną z tendencja do niedoskonałości (wypryski, rozszerzone pory, zaskórniki). Moja kosmetyczka poleciła mi kwas glikolowy. Poszła z grubej rury i położyła mi 50% kwas glikolowy. Nie było zbyt miło, ale żeby mieć ładniejszą skórę twarzy zniosę wszystko. 2-3 dni po kwasie wieczorami skóra piekła mnie niemiłosiernie. Nawilżałam, stosowałam Alantan Plus bo tak zaleciła, a na dzień kremy z filtrem. A teraz dochodzę do sedna. Kiedy skóra twarzy przestała mnie piec zorientowałam się, że w miejscach gdzie miałam wypryski powstały mi duże czerwone plamy. Myślałam, że to przejściowe i nie martwiłam się zbytnio. Minął miesiąc, cera niby trochę lepsza, aczkolwiek plamy po wypryskach nie zmieniły się - nadal czerwone i widoczne. Umówiłam się na kolejny zabieg (w końcu kwas likwiduje przebarwienia i blizny). Znów zostałam potraktowana 50% kwasem. Nie dość, że w niektórych miejscach porobiły mi się rany (dosłownie, sączące się) to znów w miejscach kolejnych wyprysków zrobiły mi się następny czerwone, nieschodzące punkty. Nie dość, ze szpecą moją skórę jeszcze bardziej to na domiar złego, w niektórych miejscach po wypryskach zrobiły mi się widoczne ślady - jak po ospie. Nie wiem co mam zrobić, czy jest to jakoś do naprawienia? Pomocy
Sasetka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 00:01   #32
sensualistka
Zakorzenienie

Dot.: Kwas glikolowy 50% i czerwone plamki na twarzy - pomocy!

Brzmi koszmarnie, moim zdaniem kosmetyczka nie dobrała odpowiedniego stężenia, pewnie też trzymała kwas długo. Na pewno nie o taki efekt chodziło... nie chodź już do niej,bo nie wie,co czyni. Masz normalnie rany,które muszą się zagoić. Traktuj zmiany,jak rany,nie dopuszczaj do zabrudzenia,nie przykrywaj makijażem,daj im się wygoić. Za bardzo się nie znam,ale może jakaś wtajemniczona bywalczyni gabinetów podpowie,co robić dalej z taką masakrą. Ja bym reklamację składała.

JUŻ 10 LAT Z WIZAŻEM
sensualistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 09:33   #33
DzieckoWeMgle
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sasetka91 Pokaż wiadomość
Miesiąc temu miałam pierwszy raz w życiu swą przygodę z kwasem. Mam cerę mieszaną z tendencja do niedoskonałości (wypryski, rozszerzone pory, zaskórniki). Moja kosmetyczka poleciła mi kwas glikolowy. Poszła z grubej rury i położyła mi 50% kwas glikolowy. Nie było zbyt miło, ale żeby mieć ładniejszą skórę twarzy zniosę wszystko. 2-3 dni po kwasie wieczorami skóra piekła mnie niemiłosiernie. Nawilżałam, stosowałam Alantan Plus bo tak zaleciła, a na dzień kremy z filtrem. A teraz dochodzę do sedna. Kiedy skóra twarzy przestała mnie piec zorientowałam się, że w miejscach gdzie miałam wypryski powstały mi duże czerwone plamy. Myślałam, że to przejściowe i nie martwiłam się zbytnio. Minął miesiąc, cera niby trochę lepsza, aczkolwiek plamy po wypryskach nie zmieniły się - nadal czerwone i widoczne. Umówiłam się na kolejny zabieg (w końcu kwas likwiduje przebarwienia i blizny). Znów zostałam potraktowana 50% kwasem. Nie dość, że w niektórych miejscach porobiły mi się rany (dosłownie, sączące się) to znów w miejscach kolejnych wyprysków zrobiły mi się następny czerwone, nieschodzące punkty. Nie dość, ze szpecą moją skórę jeszcze bardziej to na domiar złego, w niektórych miejscach po wypryskach zrobiły mi się widoczne ślady - jak po ospie. Nie wiem co mam zrobić, czy jest to jakoś do naprawienia? Pomocy
Zgadzam się z Sensualistką - musisz teraz traktować cerę bardzo delikatnie i skoncentrować się na pozbyciu ran. Jeśli masz cerę skłonną do zapychania, gdzie mocno odżywcze kremy mogą więcej zaszkodzić niż pomóc to poza delikatnym nawilżaczem możesz spróbować np. żelu arnikowego. Ma on ogólne działanie, ale m.in. potrafi schłodzić zranione miejsca i pomóc w gojeniu. Możliwe, że pomógłby tutaj również żel aloesowy, choć w arnikowym nie spotkałam się z jakimkolwiek pieczeniem a aloesowy potrafił mnie poszczypać...
A kobietę z gabinetu, jej zdaniem kosmetycznego, to bym powiesiła normalnie
Zakładają takie oto "specjalistki" swoje działalności i potem masz...
Stary 2015-01-06, 15:39   #34
asiunia_28
Raczkowanie

o matko ! koszmar. nałożyla za duze stężenie. Na pierwszy raz nakłada się najmniejsze, jeszcze zależy jaka firma ale i tak za mocne. Pierwszy raz słyszę zeby po kwasach była krew i rany ! sama stosuję w domu 35 procent, nakładam na ile chce ale nic mi się nie dzieje bo robie to z głową ! pielęgnuj skóre lagodnymi kosmetykami i nic nie rób. I po za tym na podrażniona skóre nie mozna znowu kwasów ! to jak ona mogla nałozyc drugi raz ?
asiunia_28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:26   #35
BasiaSmoter
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Poleciłabym Ci wizytę u dermatologa. Musi Ci coś bardzo kojącego przyśpieszającego gojenie przepisać
Stary 2015-01-08, 23:12   #36
Sasetka91
Przyczajenie

Dzięki dziewczyny za zainteresowanie. Miałam iść na 3 zabieg, ale w takim razie nie ma mowy żebym to zrobiła. Zawsze bardzo dbałam o skórę twarzy, teraz szczególną troską objęłam partie gdzie mam owe "czerwone plamki". Nawilżanie, wysoki filtr i ostrożnie z makijażem. Niech mój przypadek będzie przestrogą dla tych, które zaczynają z kwasami. Sprawdzony salon i odpowiedzialna kosmetyczka + dużo informacji o kwasach...
Sasetka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 18:14   #37
asiunia_28
Raczkowanie

sprawdzac, sprawdzac i jeszcze raz sprawdzać co kosmetyczka kładzie na twarz,pytać się od ilu % zaczyna kuracje, klient ma prawo pytać i wiedzieć . powinna zacząć od 25 lub góra 35 procent, bo to zależy od firmy i rodzaju kwasu, np glikolowy czy migdałowy
asiunia_28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 22:07   #38
DzieckoWeMgle
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
sprawdzac, sprawdzac i jeszcze raz sprawdzać co kosmetyczka kładzie na twarz,pytać się od ilu % zaczyna kuracje, klient ma prawo pytać i wiedzieć . powinna zacząć od 25 lub góra 35 procent, bo to zależy od firmy i rodzaju kwasu, np glikolowy czy migdałowy
Patrzcie jaka masakra...żeby musieć patrzeć "profesjonaliście" na ręce...
To jest po prostu smutne...i tak ze wszystkimi zabiegami kosmetycznymi
Odpowiedz

Tagi
blizny, kwas glikolowy, problem z cerą

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości