Ultra wrażliwe oczy- cienie, tusze itp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-20, 12:18   #1
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Ultra wrażliwe oczy- cienie, tusze itp

Witam.
Od zawsze miałam problem z bardzo wrażliwymi oczami.
Ciężko mi wytrzymać z nałożonymi cieniami, tuszem, linerem i korektorem. Próbowałam różnych cieni i tuszy [m.in. LRP, Clinique] dla alergików, lecz po godzinie czuję to samo co przy kosmetykach drogeryjnych/z niżeszj półki, czyli pieczenie, efekt "gorącego oka", łzawienie. Chciałabym korzystać z cieni, malować się nimi do woli, lecz fizycznie nie daje rady. Opcjonalnie mogę wytrzymać cały dzień, lecz jest to okupione dyskomfortem, oraz często bólem głowy.
Obecnie korzystam z korektora Everyday Minerals i to chyba jedyna rzecz jaką mogę nałożyć pod oczy.
Czy są wizażanki które mają podobny problem?
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.

Edytowane przez aanneett
Czas edycji: 2011-01-20 o 14:23 Powód: literówka
aanneett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 18:33   #2
fryderyka89
Przyczajenie

Dot.: Ultra wrażliwe oczy- cienie, tusze itp

Moze kosmetyki ekologiczne?

Edytowane przez fryderyka89
Czas edycji: 2011-08-20 o 20:37
fryderyka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 18:59   #3
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Witam.
Od zawsze miałam problem z bardzo wrażliwymi oczami.
Ciężko mi wytrzymać z nałożonymi cieniami, tuszem, linerem i korektorem. Próbowałam różnych cieni i tuszy [m.in. LRP, Clinique] dla alergików, lecz po godzinie czuję to samo co przy kosmetykach drogeryjnych/z niżeszj półki, czyli pieczenie, efekt "gorącego oka", łzawienie. Chciałabym korzystać z cieni, malować się nimi do woli, lecz fizycznie nie daje rady. Opcjonalnie mogę wytrzymać cały dzień, lecz jest to okupione dyskomfortem, oraz często bólem głowy.
Obecnie korzystam z korektora Everyday Minerals i to chyba jedyna rzecz jaką mogę nałożyć pod oczy.
Czy są wizażanki które mają podobny problem?
To rzeczywiscie duzy problem. Jesli chodzi o tusz to czy udalo sie znalezc cos, co nie uczula? Moznaby od biedy do odzywki do rzes (moze jest jakas, ktora Cie nie uczula) dosypac czarny mineralny pigment.
Stary 2011-01-20, 19:13   #4
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
To rzeczywiscie duzy problem. Jesli chodzi o tusz to czy udalo sie znalezc cos, co nie uczula? Moznaby od biedy do odzywki do rzes (moze jest jakas, ktora Cie nie uczula) dosypac czarny mineralny pigment.
Ostatnio kupiłam L'Oreal volume million lashes i na początku (1szy miesiąc) było w miarę ok, po ty czasie było już jak w przypadku innych tuszy- pieczenie

Myslę nad cieniami/pigmentami Every Minerals (lub innymi minerałowymi), ale wydaje mi się że one są mniej napigmentowane niż standardowe cienie dostępne w sklepach
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
Stary 2011-01-20, 20:37   #5
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Ostatnio kupiłam L'Oreal volume million lashes i na początku (1szy miesiąc) było w miarę ok, po ty czasie było już jak w przypadku innych tuszy- pieczenie
Kurcze, to rzeczywiscie dziwne. Musisz miec ekstremalnie wrazliwa skore wokol oczu i spojowki. A jak dbasz o tusz?

Cytat:
Myslę nad cieniami/pigmentami Every Minerals (lub innymi minerałowymi), ale wydaje mi się że one są mniej napigmentowane niż standardowe cienie dostępne w sklepach
Cienie EDM sa rzeczywisce dosc delikatne. Mialam kilka probek cieni Meow i byly napigmentowane dosc dobrze. Moze przypasowalyby Ci bardziej.
Uzywasz bazy pod cienie?
Stary 2011-01-20, 21:08   #6
kasiazabrze
Raczkowanie

Hej ! A może spróbuj wizyty u dermatologa?? Ja dzięki takiej wizycie i testom wiem, co konkretnie mnie w kosmetykach uczula i czego mam unikać. Np. nie mogę używać w ogóle cieni niebieskich, ich skład jest dla mnie uczulający ( niezależnie od firmy i ceny).
A osobiście chwale sobie kolorówkę z La Roche Posay. Choć ostatnio testuje też cienie z Inglota i jak na razie nic się nie dzieje.
kasiazabrze jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 10:34   #7
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Kurcze, to rzeczywiscie dziwne. Musisz miec ekstremalnie wrazliwa skore wokol oczu i spojowki. A jak dbasz o tusz?

Cienie EDM sa rzeczywisce dosc delikatne. Mialam kilka probek cieni Meow i byly napigmentowane dosc dobrze. Moze przypasowalyby Ci bardziej.
Uzywasz bazy pod cienie?
Powoli wysuwam szczoteczkę, zamykając też staram się robić to powoli (by nie wpuszczać powietrza), zamykam dosć szczelnie.
Muszę spróbować tych pigmentów. Ja to mi nie podpasuje to chyba pójdę na makijaż permanentny

Cytat:
Napisane przez kasiazabrze Pokaż wiadomość
Hej ! A może spróbuj wizyty u dermatologa?? Ja dzięki takiej wizycie i testom wiem, co konkretnie mnie w kosmetykach uczula i czego mam unikać. Np. nie mogę używać w ogóle cieni niebieskich, ich skład jest dla mnie uczulający ( niezależnie od firmy i ceny).
A osobiście chwale sobie kolorówkę z La Roche Posay. Choć ostatnio testuje też cienie z Inglota i jak na razie nic się nie dzieje.
Pomyslę o tym. A takie testy cos kosztują?
Inglota mam zamiar wypróbować. Mam od nich jeden cień i jakos da się wytrzymać.
Niektóre cienie mniej mnie bolą, ale są takie przy których nie da się wytrzymać już na starcie. Nie doswiadczyłam jeszcze takiego uczucia pełnego komfortu na oczach.
is back

Stary 2011-01-21, 13:57   #8
roxanaL
Raczkowanie

znajoma ma to samo, z kolorowych kosmetyków używa jedynie podkładu z vichy, z makijazu oczu zrezygnowała całkiem... ale jest bardzo ładną kobietą i zamiast pomalowanego oka ma zawsze świetna fryzurkę i ubranie wiem, że to mało satysfakcjonujaca rada, ale chyba nie ma sensu się męczyć z łzawiącycmi i piekącymi oczami
roxanaL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 15:18   #9
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Powoli wysuwam szczoteczkę, zamykając też staram się robić to powoli (by nie wpuszczać powietrza), zamykam dosć szczelnie.
Muszę spróbować tych pigmentów. Ja to mi nie podpasuje to chyba pójdę na makijaż permanentny
A myjesz szczoteczke od tuszu regularnie?
Mysle, ze testy u dermatologa to dobry pomysl. Mimo to pewnie bedziesz musiala metoda prob i bledow znalezc "swoje" cienie.
Stary 2011-01-21, 18:41   #10
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
A myjesz szczoteczke od tuszu regularnie?
Mysle, ze testy u dermatologa to dobry pomysl. Mimo to pewnie bedziesz musiala metoda prob i bledow znalezc "swoje" cienie.
nie nie myje. Nawet bym na to nie wpadła, spróbuje
is back

Stary 2011-01-21, 19:40   #11
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
nie nie myje. Nawet bym na to nie wpadła, spróbuje
Nie twierdze, ze to pomoze, ale moze warto sprobowac .
Stary 2011-01-21, 20:19   #12
kasiazabrze
Raczkowanie

Hej testy mnie nic nie kosztowały, były to ogólne testy alergiczne.Robią je na skórze pleców, spr. są na drugi i trzeci dzień jak reaguje skóra. A poszłam do dermatologa bo na powiekach skóra zrobiła mi się koszmarna - taka rybia łuska. Przez miesiąc używałam krem na wyleczenie tego + oczywiście szlaban na jakiekolwiek mazianie się czymś kolorowym w okolicach oczu. Pomogło na szczęście. Zamiast makijażu oczu robiłam sobie boską fryzurę i ładny makijaż ust. Dało się przeżyć.
Co do kosmetyków to teraz z jestem wierna tuszom do rzęs z La Roche Posay.Tylko one nie powodują u mnie mega swędzenia po nałożeniu, fakt są drogawe, bo kosztują ponad 70 zł ale przynajmniej nie ma strachu co mi z powieką zrobią. Z cieniami powoli eksperymentuje ( bo chyba moja alergia się trochę modyfikuje- zasługa ciąży).
kasiazabrze jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 16:25   #13
POPIELICA
Przyczajenie

Mam podobny problem, czasem zdarza się że jakiś kosmetyk do makijażu potrafi mnie uczulić, dlatego staram się szukać takich w miarę "naturalnych", czyli które w składzie mają jak najmniej chemii. Czasem jest to kosztem wyższej ceny ale czasem wręcz przeciwnie. Niektóre kosmetyki z niższej półki sprawdzają się u mnie nawet lepiej niż te z wyższej. Głównie uczulają mnie cienie i tusze do rzęs... Często przed zakupem sprawdzam opis produktu, czy piszę coś o tym że jest dla osób o wrażliwych oczach, lub noszących szkła kontaktowe lub po prostu że jest hipoalergiczny. Wiem że firma Maybelline ma tusze do rzęs hipoalergiczne, z tego co pamiętam u mnie sprawdził się taki zielony Maybelline Define A-Lash, jednak nie wiem czy on jest hipoalergiczny. Obecnie używam Maskary Maybelline Falsies Black Drama, tusz moim zdaniem daję super efekty jednak mam wrażenie że trochę jednak pieką mnie po nim oczy A co do cieni do powiek... już dawno musiałam z nich zrezygnować, teraz sporadycznie tylko używam, oczy mnie piekły, swędziały, były czerwone... jest to duży problem bo każda lubi ładnie się pomalować i podkreślić swoją urodę Jednak coraz częściej staram się przekonać do naturalności

Edytowane przez POPIELICA
Czas edycji: 2011-01-22 o 16:27
POPIELICA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 19:13   #14
fi
Zadomowienie

Ja tez mam wrażliwe oczy, z tuszami i cieniami u mnie jest mega problem Bp ja makijazmkocham, uwielbiam a tu piekace i swedzace oczy.... Uczulaja mnie tez eyelinery i kredki do oczu oraz czarne cienie, myśle, ze chodźi tu o czarny barwnik. Jezelich chodzi o cienie to nie uczulaja mnie cienie z MAC pod warunkiem, ze sa świeże, mam jeden taki pięcioletni i po nim juz zaczyna mnie piec, po innych nie. Używam tez aktualnie cieni Shiseido i nic złego sie nie dzieje. Nie mogę sie pomalować żadnym cieniem w kremie, miałam Shiseido, Chanel, Mac, essence i Maybelline.
Stary 2013-04-05, 21:32   #15
karolialia
Przyczajenie

Moja mama ma baardzo wrażliwe oczy, rzadko który krem nie uczula, kosmetyki kolorowe odpadają zupełnie. Jednak ostatnio zapragnęła tuszować rzęsy, zrobiłyśmy więc rozeznanie w drogeriach, ale tylko wśród dermokosmetyków i to takich dostępnych cenowo. Pomalowana testerem IsaDora hypo-allergenic była po prostu zachwycona, żadnego pieczenia, łzawienia, zaczerwienienia, żadnej opuchlizny (a każdy ogólnie dostępny tusz okropnie ją uczulał). Ja też po kilkunastu już latach używania różnych kosmetyków zauważyłam nietolerancję, głównie na cienie i korektory pod oczy, także rozglądam się wśród tych lepszych firm i raczej wyłącznie dermokosmetyki. Rozlekamowany L'oreal powoduje u mnie koszmarne łzawienie i kłucie. Od prawie roku używam tuszu Clinique, który można zmywać ciepłą wodą, cały czas mam to samo opakowanie, jak troszkę zgęstniej dolewam kroplę gorącej wody i mam jak nowy poza tym łatwo zmywalny więc nie podrażniam oczu kosmetykami do demakijażu, które bardzo często podrażniają moje oczy. Od paru miesięcy zupełnie nie mogę używać perłowych cieni do powiek. Tutaj jednak mogę stwierdzić po wielu testach, że cienie za 5 zł uzywałam aż pół roku, natomiast Loreal czy Max Faktor od razu powodowały koszmarne podrażnienie. Zastanawiam się nad IsaDorą ale mają tylko perłowe, a trochę boję się ryzykować bo do najtańszych nie należą.
karolialia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 22:08   #16
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez karolialia Pokaż wiadomość
Moja mama ma baardzo wrażliwe oczy, rzadko który krem nie uczula, kosmetyki kolorowe odpadają zupełnie. Jednak ostatnio zapragnęła tuszować rzęsy, zrobiłyśmy więc rozeznanie w drogeriach, ale tylko wśród dermokosmetyków i to takich dostępnych cenowo. Pomalowana testerem IsaDora hypo-allergenic była po prostu zachwycona, żadnego pieczenia, łzawienia, zaczerwienienia, żadnej opuchlizny (a każdy ogólnie dostępny tusz okropnie ją uczulał). Ja też po kilkunastu już latach używania różnych kosmetyków zauważyłam nietolerancję, głównie na cienie i korektory pod oczy, także rozglądam się wśród tych lepszych firm i raczej wyłącznie dermokosmetyki. Rozlekamowany L'oreal powoduje u mnie koszmarne łzawienie i kłucie. Od prawie roku używam tuszu Clinique, który można zmywać ciepłą wodą, cały czas mam to samo opakowanie, jak troszkę zgęstniej dolewam kroplę gorącej wody i mam jak nowy poza tym łatwo zmywalny więc nie podrażniam oczu kosmetykami do demakijażu, które bardzo często podrażniają moje oczy. Od paru miesięcy zupełnie nie mogę używać perłowych cieni do powiek. Tutaj jednak mogę stwierdzić po wielu testach, że cienie za 5 zł uzywałam aż pół roku, natomiast Loreal czy Max Faktor od razu powodowały koszmarne podrażnienie. Zastanawiam się nad IsaDorą ale mają tylko perłowe, a trochę boję się ryzykować bo do najtańszych nie należą.
a próbowałaś mineralnych cieni np. Everyday Minerals czy Meow ? Niestety są dostępne tylko @
Odpowiedz

Tagi
alergia, wrażliwe oczy

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości