Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-09-23, 08:47   #3151
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Kateczka_05 Pokaż wiadomość
a to ciekawe bo ja czytałam nie raz, że chodzi i o silikony i o sól i o detergenty...pojawiało się SLs i SLES chyba z milion razy...ale pewnie niepotrzebnie czytam wszystkie wypowiedzi
chodzi o sól czyli Sodium chloride silikony moze dlatego, ze niektore potrzebuja silniejszego szamponu do zmycia ...
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-09-23, 08:54   #3152
Kateczka_05
Raczkowanie

GG do Kateczka_05

wiem co to sól ale w składnikach podanych przez dziewczyne nie było soli tylko sls...ja się staram tego nie używac...
to tak samo jak niektóre dziewczyny uzywaja standardowych szamponów...tych co zawsze...np z sodum chloride..i tez nie widzą wypłukiwania keratyny....
ja cały czas bede polecac waxa...nie ma zadnego z tych swinstw a włosy oczyszcza bardzo dobrze...nawet przetłuszczajace
Stary 2012-09-23, 10:03   #3153
nz1994
Przyczajenie

Ok, dzięki dziewczyny.
Kupię jednak ten szampon
nz1994 jest offline  
Stary 2012-09-23, 14:00   #3154
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez Kateczka_05 Pokaż wiadomość
wiem co to sól ale w składnikach podanych przez dziewczyne nie było soli tylko sls...ja się staram tego nie używac...
to tak samo jak niektóre dziewczyny uzywaja standardowych szamponów...tych co zawsze...np z sodum chloride..i tez nie widzą wypłukiwania keratyny....
ja cały czas bede polecac waxa...nie ma zadnego z tych swinstw a włosy oczyszcza bardzo dobrze...nawet przetłuszczajace
bo na początku był wielki szał z tym sls, a okazało się że bardziej "szkodliwy" jest sodium chloride.
Nawet w poprzedniej części wątku była wizażanka, która po wizycie na basenie nie miała keratyny już na włosach.
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2012-09-23, 14:36   #3155
Aria93
Zakorzenienie

No właśnie ja tak bardzo chciałam na basen chodzić, ale jednak zrezygnowałam
Aria93 jest offline  
Stary 2012-09-23, 16:19   #3156
Carollynne
Raczkowanie

GG do Carollynne

Cześć dziewczyny. Jestem totalnie zielona w tych keratynowych zabiegach... Wszystkie piszecie o Encanto... Ja w swoim mieście znalazłam dwa salony wykonujące zabiegi tzw. „Magik Beauty”... Ktoś może mi przybliżyć co nieco na ich temat? Jakie są ich efekty, czy na zniszczonych prostowaniem do tego kręconych, kędzierzawych i puszystych włosach zdają egzamin? Proszę o wyrozumiałość, wątek przeleciałam po łebkach... Niedługo rodzę i chciałam sobie takie coś zafundować w ramach wytrwania tych 9 miesięcy.

Edytowane przez Carollynne
Czas edycji: 2012-09-23 o 16:20
Carollynne jest offline  
Stary 2012-09-23, 16:28   #3157
Aria93
Zakorzenienie

Chcesz sobie prostować włosy w ciąży?
Aria93 jest offline  
Stary 2012-09-23, 17:11   #3158
Carollynne
Raczkowanie

GG do Carollynne

Po, nie w trakcie.
Stary 2012-09-23, 17:18   #3159
Aria93
Zakorzenienie

Aaaa Już myślałam
Aria93 jest offline  
Stary 2012-09-23, 17:35   #3160
Carollynne
Raczkowanie

GG do Carollynne

Chciałam tylko rozeznać się wcześniej w temacie, czy warto... I jak to wygląda.
Stary 2012-09-23, 18:20   #3161
Aria93
Zakorzenienie

No ja niestety nie znam tego Magic Beauty
Aria93 jest offline  
Stary 2012-09-24, 08:02   #3162
thinskinned
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
to jakaś lipa, nie wiadomo jakim preparatem robiła ci fryzjerka, po encanto nie musiałam modelować włosow, ile zapłaciłaś??
zapłaciłam 270 zł, dość tanio... nie wiem czy oszukany preparat, czy możliwe jest to że prostowała je później za szybko i brała za grube pasma?
thinskinned jest offline  
Stary 2012-09-24, 10:59   #3163
kasiczka17
Przyczajenie

Na początku chciałam podziękować twórczyni tego wątku, bo dzięki wielu pozytywnym opiniom postanowiłam skusić się na wykonanie tego zabiegu w domowym zaciszu zestaw do prostowania encanto zamówiłam na allegro i wczoraj wykonałam zabieg.Jeszcze nie umyłam włosów, ale już dziś nie posiadam się z radości! Moje włosy były bardzo zniszczone (8 lat katowania prostownicą, farbowania). Były bardzo niesforne i nawet po wyprostowaniu włosów szybko się wywijały - wystarczyło, że się połozyłam,spiełam włosy lub po prostu wyszłam na deszcz (przy tej opcji uzyskiwałam efekt zakręconego loczka). Dochodziło do tego, że musiałam prostować włosy nawet 3 razy dziennie ;/ no i wczoraj stał się KERATYNOWY CUD Włosy są prościutkie i przetestowane, a mianowicie...wczoraj je spiełam, poszłam się wykapać i co? włosy się trochę poodgniatały, ale wystarczyło je uczesać i wróciły do stanu "drutów". Po wstaniu z łózka to samo - jeden ruch szczotką i prościutkie niestety nie mam zdjęć przed i po, ale jestem niezmiernie ciekawa jak to będzie wyglądało po dzisiejszym myciu włosów.
kasiczka17 jest offline  
Stary 2012-09-24, 19:56   #3164
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez thinskinned Pokaż wiadomość
zapłaciłam 270 zł, dość tanio... nie wiem czy oszukany preparat, czy możliwe jest to że prostowała je później za szybko i brała za grube pasma?

nie mam pojęcia, przy encanto prostuje się 7 razy mi mama brała takiej szerokosci ok 4cm

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2012-09-24, 20:58   #3165
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez thinskinned Pokaż wiadomość
Nie, raczej nic z nimi nie robię, raz suszyłam po pierwszym myciu i były troszkę mniej spuszone niż przed zabiegiem. Teraz generalnie mam takie samo siano jak przed zabiegiem, a liczyłam na odbudowanie włosów ;/
Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Skoro jest napisane, ze 48 no to 48.
Sama napisałaś, że 72h były po INNEJ keratynie . Tak jest np. po Choco .

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Z tego co pisała weegirl to musiała od początku suszyć A dziewczyna nie suszy
Co za pamięć Tak, ja musiałam suszyć, inaczej fale miałam

Co do preparatu- cóż, ja dlatego specjalnie poszłam tam, gdzie robią tylko Encanto (z tego, co mówiła mi mama, myśleli też chyba o Cocochoco, ale nie wiem czy się zdecydowali, czy nie ), bo od początku byłam zdecydowana na ten preparat i żaden inny (no, wtedy rozważałam jeszcze QOD). Mnie się akurat poszczęściło, bo salon jest niedaleko i moja mama zdecydowała, że pierwsza spróbuje, więc mogłam obserwować efekty

Możliwe, że sama bym kupiła Encanto, ale nie miałam komu powierzyć moich, dosyć długich wtedy włosów, więc się zdecydowałam na fryzjera Ale wiedziałam, czym robi

Cytat:
Napisane przez Carollynne Pokaż wiadomość
Po, nie w trakcie.
Tylko z tego, co mi wiadomo, nie powinno się wykonywać zabiegu również w czasie karmienia piersią
weegirl jest offline  
Stary 2012-09-24, 22:11   #3166
Carollynne
Raczkowanie

GG do Carollynne

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Tylko z tego, co mi wiadomo, nie powinno się wykonywać zabiegu również w czasie karmienia piersią
A kto powiedział, że będę karmić piersią?

Oczekiwałam odpowiedzi na moje pytanie... Zatem czy ktoś coś wie o Magic Beauty? Ponawiam.

Edytowane przez Carollynne
Czas edycji: 2012-09-24 o 22:14
Carollynne jest offline  
Stary 2012-09-24, 22:16   #3167
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Carollynne Pokaż wiadomość
A kto powiedział, że będę karmić piersią?
Napisałam na wypadek, jakbyś zamierzała, nie napisałam, że "JAK będziesz karmiła piersią, to..."
weegirl jest offline  
Stary 2012-09-24, 22:42   #3168
Carollynne
Raczkowanie

GG do Carollynne

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Napisałam na wypadek, jakbyś zamierzała, nie napisałam, że "JAK będziesz karmiła piersią, to..."
Zatem dziękuję za troskę.
Stary 2012-09-25, 15:29   #3169
olliecoco
Raczkowanie

Dziewczyny a czy któras z Was stosowała maseczke do włosów Kallos z keratyną, bo pisałyście tylko o tej mlecznej i biovaxach? Bo nie znam sie na skladzie maseczek i nie wiem czy nie ma skladnikow szkodliwych:
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Hydrolyzed Keratin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Linum Usitassimum Oil (Linum Usitatissimum (Linseed) Oil
olliecoco jest offline  
Stary 2012-09-26, 10:28   #3170
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olliecoco Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któras z Was stosowała maseczke do włosów Kallos z keratyną, bo pisałyście tylko o tej mlecznej i biovaxach? Bo nie znam sie na skladzie maseczek i nie wiem czy nie ma skladnikow szkodliwych:
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Hydrolyzed Keratin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Linum Usitassimum Oil (Linum Usitatissimum (Linseed) Oil
To jest to samo, co mleczna, tylko ma inne proteiny- i to też pod koniec składu. Dziewczyny dopiero co pisały, że nie powinno się stosować SODIUM CHLORIDE. Możesz sobie poszukać w składzie

Aha. Ileż to razy można pisać, że ta sól jest głównie w szamponach, bardzo rzadko w odżywkach i maskach (jeśli już, to w minimalnej ilości).
weegirl jest offline  
Stary 2012-10-01, 10:43   #3171
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

jesli ktoras z was chce kupic prostownice do encanto nagdzewajaca sie do 22o stopni ale bez wydawania majatku polecam prostownice optimum SW-1020. zaplacilam za nia z wysylka ok 60 zl a jest naprawde bardzo dobra nagrzewa sie 220 stopni, ma wyswietlacz lcd( zalezalo mi by miec podglad temp) i ceramiczne sliskie plytki ktore pieknie sie slizgaja po pasmach i ktore nie ciagna wlosow tak jak poprzednia moja prostownica plytki dosc szerokie i na sprezynkach;D tzn ze plytki prostownicy ladnie sie rowno schodza gdzy sie je lekko scisnie bardzo jestem zadowolona z niej robie probe na najbardziiej poskrecanym pasmie zobacze jak sobie poradzi

i mam jeszcze pytanie:
znacie jakis drogeryjny zamiennik szamponu ktory jest dodawany do zestawu encanto
? chodzi mi by mozna nim bylo oczyscic wlosy przed zabiegiem i umyc w trakcie prostowania
Stary 2012-10-01, 12:23   #3172
ajrisz2
Rozeznanie

GG do ajrisz2

Witajcie, mam zniszczone wlosy, dosc mocno juz. Robilam kilka dekoloryzacji bo schodzilam z czarnego a jeszcze czekaja mnie co najmniej 2 zabiegi farbowania zeby dojsc do koloru w miare naturalnego aby nie bylo widac odrostow.

Czytalam o tym keratynowym prostowaniu wlosow. (obecnie moje wlosy lekko sie pusza:/)

mam prostownice, czy to musi byc jakas specjalna prostownica?
i znalazlam na allegro taki zestaw http://allegro.pl/trwale-prostowanie...660720785.html Encanto.

http://allegro.pl/encanto-keratyna-p...669099817.html

badz ten powyzej.Czy one sa w porzadku?

a do tego pisze w opisie cos takiego

Cytat:
szampon (CLARIFING SHAMPOO) zawarty w zestawie zmyje wszystkie niepożądane związki chemiczne, które do tej pory nałożyłaś na swe włosy i przygotuje je do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu.
co jesli mam wlosy farbowane? i co jesli bede je musiala znowu farbowac? bo musze na 100% jeszcze raz conajmniej..

prosze o rady..

a i znalazlam na allegro taki zestaw:

http://allegro.pl/joico-k-pak-zestaw...682553050.html

a moze takihttp://allegro.pl/joico-k-pak-intense-hydrator-250ml-tania-wysylka-i2671938159.html ??

http://niekochane.com.pl Katowickie Niekochane

http://www.pustamtiska.pl

Nakarm zwierzę ze schroniska jednym kliknięciem!

Edytowane przez ajrisz2
Czas edycji: 2012-10-01 o 12:41
ajrisz2 jest offline  
Stary 2012-10-01, 12:34   #3173
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez ajrisz2 Pokaż wiadomość
Witajcie, mam zniszczone wlosy, dosc mocno juz. Robilam kilka dekoloryzacji bo schodzilam z czarnego a jeszcze czekaja mnie co najmniej 2 zabiegi farbowania zeby dojsc do koloru w miare naturalnego aby nie bylo widac odrostow.

Czytalam o tym keratynowym prostowaniu wlosow. (obecnie moje wlosy lekko sie pusza:/)

i znalazlam na allegro taki zestaw http://allegro.pl/trwale-prostowanie...660720785.html Encanto.

co jesli mam wlosy farbowane? i co jesli bede je musiala znowu farbowac? bo musze na 100% jeszcze raz conajmniej..

prosze o rady..
nadrabiałaś ten wątek chociaż w minimalnym stopniu ?
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-10-01, 12:36   #3174
aagusiaa88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ajrisz2 Pokaż wiadomość

prosze o rady..
najlepsze jest to, ze odpowiedz na twoje pytanie jest nawet na aukcji ktora wkleilas juz pomijam, ze to pytanie przewijalo sie milion razy w watku...
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2012-10-01, 12:47   #3175
Paulinka675
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
nadrabiałaś ten wątek chociaż w minimalnym stopniu ?
nie nadrabiala, bo się czytać nie chce i stron przewijać

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2012-10-01, 14:03   #3176
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

ja jeszcze raz ponowie pytanie: moze macie jakis zamiennik szamponu z zestawu encanto ? babydream da rade zmyc nawarstwione zwiazki chem. przed zabiegiem? bo szukalam info z wyszukiwarka ale jak juz gdzies pisze o szamponie to o soli albo sls i sles
Stary 2012-10-01, 14:34   #3177
Paulinka675
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
ja jeszcze raz ponowie pytanie: moze macie jakis zamiennik szamponu z zestawu encanto ? babydream da rade zmyc nawarstwione zwiazki chem. przed zabiegiem? bo szukalam info z wyszukiwarka ale jak juz gdzies pisze o szamponie to o soli albo sls i sles

babydream odpada

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

Paulinka675 jest offline  
Stary 2012-10-01, 15:20   #3178
Joasia:)
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
Paul Mitchell One szampon oczyszczający. Ładnie oczyszcza włosy
Joasia:) jest offline  
Stary 2012-10-01, 17:00   #3179
elka1986
Przyczajenie

Witam. Chciałabym wam polecić coś do prostowania jak encanto. Jest o wiele tańsze bo za zestaw 250 ml koszt w granicach 170 zł. Naprawdę działa, bo prostowałam tym mojej siostrze. są to kosmetyki przeznaczone dla salonów fryzjerskich ale łatwo wykonać zabieg samemu w domu.
można czasem złapać je na allegro. Jak macie ochotę to zapoznajcie się z nim. Podaje link do strony producenta.
http://www.lisap.pl/index.php?idk=9&...idpk=1&idp=586
Stary 2012-10-01, 17:21   #3180
ajrisz2
Rozeznanie

GG do ajrisz2

gdybym miała czas aby przegladac caly watek to bym nie pytala

http://niekochane.com.pl Katowickie Niekochane

http://www.pustamtiska.pl

Nakarm zwierzę ze schroniska jednym kliknięciem!

ajrisz2 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości