Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-11-25, 18:49   #3601
Kateczka_05
Raczkowanie

GG do Kateczka_05
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

włosy robiłam sama...sa dość grube...teraz jak podciełam 5 cm całosc to sie lepiej unosza niestety gładkość kosztem puszystosci
Stary 2012-11-25, 18:54   #3602
Beth77
Raczkowanie

moniczkaa czemu mus? jeny kiedy ja będę miała takie włosy chociaż do ramion......

kateczkamoże jakos się spikniemy przy następnych zabiegach przy wspólnym zakupie zestawu i wzajemnym zrobieniu? nie wiem czy ktos jeszcze tu jest w poznania - ja jestem z winograd
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-25, 19:24   #3603
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
moniczkaa czemu mus? jeny kiedy ja będę miała takie włosy chociaż do ramion......
końce są już w złym stanie więc trzeba się ich pozbyć nie należę do tych które zapuszczają na chama siano a potem są zdziwione, że trzeba 10 cm obciąć żeby włosy jakoś wyglądały... widzę rozdwojenia to ścinam
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-11-26, 07:28   #3604
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
końce są już w złym stanie więc trzeba się ich pozbyć nie należę do tych które zapuszczają na chama siano a potem są zdziwione, że trzeba 10 cm obciąć żeby włosy jakoś wyglądały... widzę rozdwojenia to ścinam
dobre dobre zapuszczaja na chama)))

no to powiecie mi o co chodzi z tymi zgniotami po zabiegu (w sensie pierwsza noc) mogę spac spokojnie bo nawet jak mi sie cos zwinie to umyje głowe i juz czy taki zgniot od razu po zabiegu jak sie zrobi to juz na amen????
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 09:07   #3605
moniczka_90
Zakorzenienie

ja to w ogole miałam tak, że robiłam to chyba o 23 na wieczór no i wiadomo, że skończyłam i poszłam spać. W nocy się obudziłam, poszłam do łazienki i zobaczyłam w lustrze zgniot, pomyślałam sobie "☠☠☠☠a mać" ale jako, ze był środek nocy to to olałam i poszłam spać dalej a jak rano się zobaczyłam w lustrze to po zgniocie nie było śladu
taka była moja historia a propos zgniotu
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-11-26, 10:27   #3606
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
taka była moja historia a propos zgniotu
baqrdzo interesująca hihihih

ale dobrze zapamiętałam że któraś z dziewczyn 9a może nawet kilka) pisało że jak sie zgniot zrobił od razu po zabiegu (w sensie pierwszej nocy) to długo został na włosach????
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 10:47   #3607
sylwka37
koci świat

Ja encanto robiłam 2 razy i za każdym razem wieczorem, więc po wykonaniu szłam spać i nawet jak się zrobił zgniot to po umyciu go nie było. Może bardziej to się tyczy keratyny po której myjesz głowę po 2-3 dniach i ten zgniot się wtedy utrwala.
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-11-26, 10:51   #3608
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Może bardziej to się tyczy keratyny po której myjesz głowę po 2-3 dniach i ten zgniot się wtedy utrwala.
hmmmmm nie rozumiem....
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 10:57   #3609
sylwka37
koci świat

Po encanto można myć głowę już po 3 godz od wykonania zabiegu, Po coco nakładasz keratynę suszysz, prostujesz i nie można myć głowy, wiązać włosów używać spinek itp przez ok 3 dni, więc wydaje ni się że przez ten czas ta keratyna działa i jak się wtedy zrobi zgniot to może być problem z jego likwidacją. To są tylko moje przypuszczenia
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-11-26, 10:59   #3610
Beth77
Raczkowanie

aaaa oki czyli nie musze spac na siedząco hihihh
swoją droga nie wyobrażam sobie przez 3 dni nie móc nic zrobic z włosami...
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 11:04   #3611
sylwka37
koci świat

Tak, masakra -nie myć głowy tyle dni i jeszcze uważać żeby nic się nie porobiło na włosach a nie daj boże deszcz na dworze brr . Dlatego wybrałam encanto.
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-11-26, 11:13   #3612
Beth77
Raczkowanie

ciekawe jak potym gold co mi tak fryzjerka tak strasznie proponowała.. tzn nazywa sie true kreatine ale mówiła że to jest następca gold kreatine (nie wiem czy dobrze piszę).
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 12:28   #3613
Aria93
Zakorzenienie

Beth, ale Ty panikujesz, spokojnie ! Na pewno nie zostaną Ci żadne odgnioty, bo one albo znikają po nocy same albo możesz je doprostować prostownicą. Ewentualnie możesz umyć włosy po 3 godzinach i nie przejmować się ewentualnymi odgniotami
Aria93 jest offline  
Stary 2012-11-26, 12:50   #3614
blue2003
Miuoshowa

GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003

A czy po encanto mozna potem wlosy normalnie spinac albo zaplatac? Nic sie nie pozgniata juz na zawsze?
I czy jest tu moze jakas dziewczyna z Katowic, z ktora moglybysmy sobie nawzajem przeprowadzic ta "operacje"?

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline  
Stary 2012-11-26, 12:59   #3615
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Beth, ale Ty panikujesz, spokojnie ! Na pewno nie zostaną Ci żadne odgnioty, bo one albo znikają po nocy same albo możesz je doprostować prostownicą. Ewentualnie możesz umyć włosy po 3 godzinach i nie przejmować się ewentualnymi odgniotami
wiem wiem panikara jestem - ale nic na to nie poradzę:0 najwazniejsze że wszystko mi ładnie opowiedziałyście więc panika maleje z minuty na minutę. Ale jutro i tak będe w nerwach jak będe wyglądać
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 13:33   #3616
KarlaN
Raczkowanie

Witam. Ponieważ palnuję wybrać się na zabieg keratynowego prostowania , ale chciałabym się wcześniej jak najwięcej o nim dowiedzieć , wybrać dobry salon etc mam pytanie czy jest FaQ lub pigułka tematu czy zostaje mi przekopanie całego wątku i jego pierwszej części? Pytam bo nie chcę zaśmiecać wątku pytaniami które pewnie były by entymi z serii"tych samych", a z koleji przekopanie łącznie prawie 9000 postów było by bardzo czasochłonne. Z poszukiwań netowych dowiedziałam się, że metod ( czyt. wersji kosmetycznych itd) jest co najmniej kilka, więc chętnie bym poczytała

Nie linczujcie mnie za pytanie które wielu osobom i tak wyda się pewnie naiwne .

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-
KarlaN jest offline  
Stary 2012-11-26, 14:13   #3617
moniczka_90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KarlaN Pokaż wiadomość
Witam. Ponieważ palnuję wybrać się na zabieg keratynowego prostowania , ale chciałabym się wcześniej jak najwięcej o nim dowiedzieć , wybrać dobry salon etc mam pytanie czy jest FaQ lub pigułka tematu czy zostaje mi przekopanie całego wątku i jego pierwszej części? Pytam bo nie chcę zaśmiecać wątku pytaniami które pewnie były by entymi z serii"tych samych", a z koleji przekopanie łącznie prawie 9000 postów było by bardzo czasochłonne. Z poszukiwań netowych dowiedziałam się, że metod ( czyt. wersji kosmetycznych itd) jest co najmniej kilka, więc chętnie bym poczytała

Nie linczujcie mnie za pytanie które wielu osobom i tak wyda się pewnie naiwne .
niestety nie zrobiłyśmy jeszcze FAQ ale np. o Encanto możesz poczytac na moim blogu, załączyłam tam też instrukcję jakbys chciała przeczytać krok po kroku jak się wykonuje zabieg.
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-11-26, 14:48   #3618
KarlaN
Raczkowanie

Cytat:
niestety nie zrobiłyśmy jeszcze FAQ ale np. o Encanto możesz poczytac na moim blogu, załączyłam tam też instrukcję jakbys chciała przeczytać krok po kroku jak się wykonuje zabieg.

Twój wpis przeczytałam właśnie jako pierwszy w temacie . Jednak ja nie zdecyduję się za diabła na samodzielne wykonanie zabiegu na sobie.
Chcę się oddać w ręce fachowca ze względu na fakt , iż po pierwsze nie mam nawet prostownicy porządnej ( dostałam jakąś w prezencie ,praktycznie użyta w życiu może z 5 razy ) A dwa, że nawet te kilka prób postowania przez mnie były koszmarkiem podobnie nie znoszę używać lokówki Z reguły układałam włosy na szczotce , ale od kiedy zapuszczam i staram się coraz bardziej o nie dbać , nie używam nawet suszarki. Podczytując temat w necie natknęłam się na informację o formaldehydzie w skłądzie którychś zestawów do keratynowego prostowania, oraz informacje ,iż istnieją jakieś wersje bez niego . Ale wiadomości tych jest tyle, że mówiąc szczerze już się pogubiłam Część to reklamy różnych salonów oferujących prostowanie więc na ile wiarygodne

Zależy mi przede wszystkim na nie zniszczeniu włosów. A jednocześnie na tym by w miarę dobrze bez stylizacji wyglądały, bo w tej chwili wywijają się we wszystkie strony, przy twarzy tworzą się chwilami wicherko - korkociągi , gdzieniegdzie proste druty, reszta falowana - dramat
Nie oczekuję , że po zabiegu, bez stylizacji będę miała idealną taflę

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2012-11-26 o 14:52
KarlaN jest offline  
Stary 2012-11-26, 14:49   #3619
Beth77
Raczkowanie

Moniczka nie wiem czy ja nie umiem szukac ale jak byłam na twoim blogu to instrukcji nie widziałam tylko refleksie fotki kosmetyki itd.... możesz mi wskazac gdzie znajde tą instrukcję?
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 15:08   #3620
KarlaN
Raczkowanie

Cytat:
Moniczka nie wiem czy ja nie umiem szukac ale jak byłam na twoim blogu to instrukcji nie widziałam tylko refleksie fotki kosmetyki itd.... możesz mi wskazac gdzie znajde tą instrukcję?
Tu moniczka wkleiła instrukcję : http://wizaz.pl/forum/blog_attachmen...8&d=1352665494

KarlaN jest offline  
Stary 2012-11-26, 15:22   #3621
moniczka_90
Zakorzenienie

Cytat:
o, dziekuję, że wkleiłas link

wg. mnie keratynowym prostowaniem nie da się zniszczyć włosów. Oczywiście jesli zrobi się go dobrze czyli np. dokładnie wysuszy się włosy. Nawet dzisiaj rozmawiałam z inna fryzjerka i ona stwierdziła to samo, nawet stwierdziła, że z każdym kolejnym zabiegiem włosy wyglądają coraz lepiej (patrząc na zdjęcia moich włosów to ma racje bo na 2 zdjęciu czyli po drugim zabiegu włosy wyglądaja o niebo lepiej niż po pierwszym).
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-11-26, 15:36   #3622
KarlaN
Raczkowanie

Cytat:
o, dziekuję, że wkleiłas link

wg. mnie keratynowym prostowaniem nie da się zniszczyć włosów. Oczywiście jesli zrobi się go dobrze czyli np. dokładnie wysuszy się włosy. Nawet dzisiaj rozmawiałam z inna fryzjerka i ona stwierdziła to samo, nawet stwierdziła, że z każdym kolejnym zabiegiem włosy wyglądają coraz lepiej (patrząc na zdjęcia moich włosów to ma racje bo na 2 zdjęciu czyli po drugim zabiegu włosy wyglądaja o niebo lepiej niż po pierwszym).
Marzy mi się efekt jak na twoich włosach
Co do niezniszczenia to martwi mnie tylko ta obecność formaldechydu i szukam jakiegoś dobrego salonu , robiącego takie zabiegi

KarlaN jest offline  
Stary 2012-11-26, 17:16   #3623
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Marzy mi się efekt jak na twoich włosach
Co do niezniszczenia to martwi mnie tylko ta obecność formaldechydu i szukam jakiegoś dobrego salonu , robiącego takie zabiegi
No ale chyba formaldehyd nie ma zasadowego odczynu Nie jestem żadnym chemikiem, może warto by było sprawdzić pH całego kosmetyku? Bo jeśli kosmetyk nie jest zasadowy albo bardzo mocno kwasowy, to nie powinien zniszczyć włosa...
weegirl jest offline  
Stary 2012-11-26, 17:41   #3624
KarlaN
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No ale chyba formaldehyd nie ma zasadowego odczynu Nie jestem żadnym chemikiem, może warto by było sprawdzić pH całego kosmetyku? Bo jeśli kosmetyk nie jest zasadowy albo bardzo mocno kwasowy, to nie powinien zniszczyć włosa...
weegirl, dziękuję za odzew
Przeczytałam na twoim blogu wpisy o encanto na twoich i twojej mamy włosach. Widzę że sama miałaś wątpliwości właśnie jeśli chodzi o formaldehyd. Ja jestem w trakcie reanimacji włosów i mam po prawie 2 miesiącach mały kryzys. Długość za ramiona i koszmarne układanie się włosów ( włosy są po przejściach, obencie stan już nieco się poprawił , włos się nie ciągnie , błysczy ale puszą się i wszędzie odstają dawne - połąmane oraz nowe baby hairy) wygląda to dramatycznie. Chcę zapuścić i nieprzerywać obecnej pielęgnacji ale wizualnie Stąd pomysł o prostowaniu ale ijednoczesny strach o to nie zrobić kroku w tył . Jak u ciebie było po zapiegu ? W sensie czy włosy po paru miesiącach nie łamały się ? Nie były bardziej przesuszone?

KarlaN jest offline  
Stary 2012-11-26, 18:14   #3625
karolcia0022
Przyczajenie

Smile Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cześć dziewczyn! Mam problem, ponieważ zastanawiam się nad keratynowym prostowaniem moich włosów, mam włosy do ramion i prostą grzywkę i nie wiem czy wyprostować włosy razem z grzywką czy bez? Jak myślicie? )
karolcia0022 jest offline  
Stary 2012-11-26, 18:44   #3626
Karolawaw
Raczkowanie

Słuchajcie czy cocochoco pure jest do włosów blon. Czym sie rozni zwykłe cocochoco od cocochoco pure. JAk sie nie myle to wyczytałam gdzies ze pure jest do włosów bardziej zniszczonych a sprzedawca mi pisze ze pure jest do włosów blon, on ma racje????
Karolawaw jest offline  
Stary 2012-11-26, 20:02   #3627
pszczola2000
Rozeznanie

Dziewczyny informuję żę w Polsce NIE MA "BEZPOŚREDNICH AUTORYZOWANYCH DYSTRYBUTORÓW MARKI ENCANTO"

Stany otworzyły rynek na Polskę dla każdego, i nie ma wyłącznych i autoryzowanych dystrybutorów, tak dla informacji ;]

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

Edytowane przez pszczola2000
Czas edycji: 2012-11-26 o 20:49
pszczola2000 jest offline  
Stary 2012-11-26, 22:21   #3628
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
weegirl, dziękuję za odzew
Przeczytałam na twoim blogu wpisy o encanto na twoich i twojej mamy włosach. Widzę że sama miałaś wątpliwości właśnie jeśli chodzi o formaldehyd. Ja jestem w trakcie reanimacji włosów i mam po prawie 2 miesiącach mały kryzys. Długość za ramiona i koszmarne układanie się włosów ( włosy są po przejściach, obencie stan już nieco się poprawił , włos się nie ciągnie , błysczy ale puszą się i wszędzie odstają dawne - połąmane oraz nowe baby hairy) wygląda to dramatycznie. Chcę zapuścić i nieprzerywać obecnej pielęgnacji ale wizualnie Stąd pomysł o prostowaniu ale ijednoczesny strach o to nie zrobić kroku w tył . Jak u ciebie było po zapiegu ? W sensie czy włosy po paru miesiącach nie łamały się ? Nie były bardziej przesuszone?
Nie, aczkolwiek to przerażające, jak preparat się wypłukuje (u mnie to się w sumie stało nagle) i wraca się do dawnego stanu Który nie był taki rewelacyjny już przed Encanto. Po zabiegu nie musiałam tak dbać o włosy i po pół roku powrót do starych nawyków był dosyć trudny dla mnie...
weegirl jest offline  
Stary 2012-11-27, 07:18   #3629
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karolcia0022 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyn! Mam problem, ponieważ zastanawiam się nad keratynowym prostowaniem moich włosów, mam włosy do ramion i prostą grzywkę i nie wiem czy wyprostować włosy razem z grzywką czy bez? Jak myślicie? )
ja robie bez grzywki - nie podobaja mi sie takie drutowane grzywki - wiec robie bez a grzywke po umycie włosów sobie prostwonica przeciągnę

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
dzięki! zaraz zabieram sie do lektury, dzis mój dzień))

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Nie, aczkolwiek to przerażające, jak preparat się wypłukuje (u mnie to się w sumie stało nagle) i wraca się do dawnego stanu Który nie był taki rewelacyjny już przed Encanto. Po zabiegu nie musiałam tak dbać o włosy i po pół roku powrót do starych nawyków był dosyć trudny dla mnie...
właśnie dzisiaj zastanwiałayśmy się z koleżanką jak to jest mozliwe że mimo że włosy odrastają to często czyta sie o tym że dziewczyny których włosy miały tendencję do loków juz nie wracają do ponownego "kręcenia" włosów, że włosy nie sa juz takie podatne na loki... nie rozumiem jak to jest możliwe skoro włos odbudowuje sie od nowa. Troche mi będzie szkoda bo jednak zawsze mogłam wgnieść pianke i miałam te loki a tak bay bay!
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-27, 08:21   #3630
moniczka_90
Zakorzenienie

Cytat:
właśnie dzisiaj zastanwiałayśmy się z koleżanką jak to jest mozliwe że mimo że włosy odrastają to często czyta sie o tym że dziewczyny których włosy miały tendencję do loków juz nie wracają do ponownego "kręcenia" włosów, że włosy nie sa juz takie podatne na loki... nie rozumiem jak to jest możliwe skoro włos odbudowuje sie od nowa. Troche mi będzie szkoda bo jednak zawsze mogłam wgnieść pianke i miałam te loki a tak bay bay!
sranie w banie jak dla mnie... tak samo jak niby od wieloletniego farbowania wlosów potem naturalny kolor się zmienia...
moniczka_90 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości