Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-19, 09:28   #361
eelmirka
Zadomowienie

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

a używacie odżywki? ja używam regenerującej z l'oreal i są mięciutkie i lejące
eelmirka jest offline  
Stary 2011-03-19, 16:07   #362
Zeja
Raczkowanie

Dziś otrzymałam zestaw litrowy QOD max white, oprócz keratyny otrzymałam szampon oczyszczający tej samej objętości, szampon qod max white i odzywkę qod max white, za 3 godziny będę prostować włoski

Zaczęłam keratynowe prostowanie od Global Keratin w salonie - polecam, później zakupiłąm Encanto - tragedia to jeszcze bardziej niszczy włosy i strasznie śmierdzi, Global Keratin i QOD nie śmierdzą i w przeciwieństwie do Encanto odżywiają włosy. O efektach napiszę
Zeja jest offline  
Stary 2011-03-19, 19:19   #363
hera13
Raczkowanie

Mam pytanie do dziewczyn, które są po zabiegu keratynowego prostowania u fryzjera. Ja idę na niego w piątek i chciałam zapytać, jaki szampon i odżywkę Wam polecono? Nie chciałabym kupować na miejscu u fryzjera, bo zapewne będzie drożej i może udałoby mi się znaleźć coś na necie w niższej cenie.
hera13 jest offline  
Stary 2011-03-19, 21:21   #364
Zeja
Raczkowanie

Hej,

nie wiem czym będą Ci robić to keratynowe prostowanie ale jeśli w renomowanym salonie to zapewne kosmetykami Global Keratin polecą Ci szampon Global Keratin i odżywkę Global Keratin. I tutaj jest różnie ja za odżywkę płaciłam 65zł a za szampon 120zł, dlatego drugi raz szamponu już nie zakupiłam i kupowałam tylko odżywkę. Szamponu używałam zwykłego ze sklepu. Ten szampon Global Keratin oczyszcza włosy i stosowanie samego szamponu nie da efektu - szampon przygotowuje włosy na przyjęcie odżywki dlatego jeśli zastosujesz sam szampon włosy będą trochę sianowate i pomyślisz, że nie ma efektu.

Radzę zorientować się w różnych salonach w cenach tych szamponów i odżywke bo różnice są duże.

Zeja jest offline  
Stary 2011-03-19, 22:36   #365
mon9
Zakorzenienie

czy to o tym global keratin piszecie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg global.jpg (9,1 KB, 48 załadowań)
mon9 jest offline  
Stary 2011-03-20, 10:45   #366
Aaliyah1981
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

może ktos to przetłumaczy na polski, to więcej osób skorzysta, ja sam nie kumam niektórych zwrotów
slicznie dziekujemy

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Zeja Pokaż wiadomość
Dziś otrzymałam zestaw litrowy QOD max white, oprócz keratyny otrzymałam szampon oczyszczający tej samej objętości, szampon qod max white i odzywkę qod max white, za 3 godziny będę prostować włoski

Zaczęłam keratynowe prostowanie od Global Keratin w salonie - polecam, później zakupiłąm Encanto - tragedia to jeszcze bardziej niszczy włosy i strasznie śmierdzi, Global Keratin i QOD nie śmierdzą i w przeciwieństwie do Encanto odżywiają włosy. O efektach napiszę

Zeja mm pytnie gdzie udalo Ci sie kupic taka duza pojemnosc bo na ebay sa tylko gora 200ml keratyny ;( ????ile placilas?
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI

Aaliyah1981 jest offline  
Stary 2011-03-20, 17:42   #367
dagamarka
Przyczajenie

po odzywce sa mieciutkie
bez odzywki to bym nie rozczesała wlosow
ale te szampony paskudne sa bo nie moge wbic grzebienia bo umyciu nimi i wyplukac cieżko je jest bo taki filc.pomózcie
dagamarka jest offline  
Stary 2011-03-21, 21:22   #368
Zeja
Raczkowanie

QOD zakupiłam na ebayu tyle, że w USA. Na "europejskim" ebayu ceny są kosmiczne a pojemności takie w sam raz na jeden raz.

Za szampon i odżywkę oba w litrowych pojemnościach zapłaciłam poniżej 1000zł.
I wiem, że się opłacało za zabieg Global Keratin płaciłam pół roku temu 700zł teraz mam preparat by taki zabieg robić sobie co pół roku sama i jeszcze siostrze zrobię

Wczoraj robiłam wieczorem, pachnie białą czekoladą owszem troszkę mnie oko szczypało przy suszeniu preparatu na włosach ale tylko chwilę i tylko troszkę - drzwi ani okien przy tym preparacie otwierać nie trzeba. Mam zestaw white max - czyli ten po którym można zmywać włosy po 6 godzinach od zabiegu. Zabieg skończyłam wczoraj około 20 włosy zmyłam dziś o 20 i są idealnie gładkie, lśniące. Nie ma porównania do Encanto, którym robiłam włosy w styczniu i który mam wrażenie tylko je przesuszał.

Jestem bardzo zadowolona
Zeja jest offline  
Stary 2011-03-22, 13:58   #369
patrycjaa1991
Przyczajenie

witam! właśnie otrzymałam 1/3 zestawu. I mam pytanie ? do tej pory miałam robiony zabieg i substancje miały inną konsystencje . Teraz
keratyna ma taką konsystencje jak mleko,
szampon ma konsystencje olejku ( rzadszą niż normalny szampon)
odżywka również jak mleko.

Czy tak ma być ?:OO
patrycjaa1991 jest offline  
Stary 2011-03-22, 20:16   #370
carmen999
Raczkowanie

Witam wszystkie Wizażanki Po raz kolejny przymierzam się do prostowania keratynowego, niestety obawiam się formalehydu i chcę wybrać preparat, który go nie zawiera. Mieszkam teraz w Hiszpanii i tutaj prawie każdy salon ma w ofercie keratynowe prostowanie. Sprawdziłam w internecie, który ma najlepsze opinie i wybrałam się tam dzisiaj wszystko wybadać. Fryzjerka wykonanie zabiegu na moich włosach wyceniła na 200e (długość ok.5cm za ramiona, bardzo puszyste, kręcone). Zniechęca mnie ta cena bardzo...Oceniła, że na moich włosach efekt powinien utrzymać się jakieś 2miesiące. Zapytałam o markę kosmetyków i znalazłam je w internecie. Jest to brazylijskie lisim cysteine bio keratin. Na stronie producenta jest podane, że produkt nie zawiera formalehydu, ani innego typu aldehydu, bazuje na nowej formule z cysteiną. Znalazłam skład produktu i piszę, bo może któraś z Was orientuje się, czy rzeczywiście nie zawiera niczego szkodlwego.

Aqua, oxoacetamide carbocysteine, oxoacetamide amino acids, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Dimethicone Crosspolymer, Peg 90M, Silanetriol, Panthenol, Shea Butter Cetyl Esters, Shea Butteramidopropyltrimoniu m Chloride, Isopropylpalmitate, polyquarternium-67, Aleurites Moluccana Nut Oil, Hydrolyzed keratin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone and Fragance.
carmen999 jest offline  
Stary 2011-03-22, 21:41   #371
eelmirka
Zadomowienie

technika idzie naprzód super że są już produkty bez formaldehydu i w ogóle że ktoś wymyślił trwałe prostowanie włosów ja jestem 2 miesiące po zabiegu i jest super, wiwat keratyna!
eelmirka jest offline  
Stary 2011-03-23, 20:36   #372
Eileen82
Zadomowienie

GG do Eileen82

Cześć dziewczyny,
przeszukałam wątek i jego poprzednią część, ale niestety nie znalazłam za wiele o metodzie NANOKERATIN. Zamierzam zrobić sobie ten zabieg w salonie fryzjerskim, ale bardzo mało jest informacji na ten temat w necie. Ponoć produkty stosowane przy tej metodzie zawierają najmniej formaldehydu.. Oczywiście, panie w salonie bardzo go zachwalają, ale wiadomo, że po prostu chcą sprzedać produkt Dla mnie byłoby to wybawienie, bo bez prostownicy moje włosy strasznie się puszą i skręcają, nie da się ich ułożyć. Czy któraś z was może miała taki zabieg, albo zna go z praktycznego punktu widzenia?
Eileen82 jest offline  
Stary 2011-03-24, 13:15   #373
LuvMSI
Rozeznanie

dziewczyny, używała któraś olejów po kreatynie? albo moze, czy nie doprowadzi to do szybszego wypłukania sie kreatyny?
Stary 2011-03-24, 20:53   #374
mmm3m
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Nie było mnie tu chyba z 2 miesiace, nawet nie wiem gdzie ostatnio czytałam ;/
czy mi się wydaje czy Encanto poszło w odstawkę i wymyslono coś lepszego?
2 miesiące nieuwagi a tu takie zmiany? Teraz nie wiem czy inwestowac w Encanto (ebay) czy to coś nowego o czym czasami wspominacie ;/ no i przyda się tłumaczenie instrukcji
mmm3m jest offline  
Stary 2011-03-24, 23:20   #375
rendsaid
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez patrycjaa1991 Pokaż wiadomość
witam! właśnie otrzymałam 1/3 zestawu. I mam pytanie ? do tej pory miałam robiony zabieg i substancje miały inną konsystencje . Teraz
keratyna ma taką konsystencje jak mleko,
szampon ma konsystencje olejku ( rzadszą niż normalny szampon)
odżywka również jak mleko.

Czy tak ma być ?:OO
może trzeba wstrząsnac mocno ?
a moze ktos go rozcienczyl , a moze akurat Twoj zestaw ma taka konsystencje .
zreszta konsystencja nie ma ic do rzeczy ,liczy sie dzialanie , jesli uda sie zabieg znaczy ze wszystko ok a jesli nie uda ... no coz

rendsaid jest offline  
Stary 2011-03-25, 03:00   #376
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez LuvMSI Pokaż wiadomość
dziewczyny, używała któraś olejów po kreatynie? albo moze, czy nie doprowadzi to do szybszego wypłukania sie kreatyny?
ja używałam, ale powiem szczerze że olejki pogorszyły stan moich włosów. Stały się bardziej puszące, wywijają się na końcach. Już ich nie używam
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2011-03-25, 09:05   #377
angel303
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Eileen82 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
przeszukałam wątek i jego poprzednią część, ale niestety nie znalazłam za wiele o metodzie NANOKERATIN. Zamierzam zrobić sobie ten zabieg w salonie fryzjerskim, ale bardzo mało jest informacji na ten temat w necie. Ponoć produkty stosowane przy tej metodzie zawierają najmniej formaldehydu.. Oczywiście, panie w salonie bardzo go zachwalają, ale wiadomo, że po prostu chcą sprzedać produkt Dla mnie byłoby to wybawienie, bo bez prostownicy moje włosy strasznie się puszą i skręcają, nie da się ich ułożyć. Czy któraś z was może miała taki zabieg, albo zna go z praktycznego punktu widzenia?
Hej, ja jestem po prostowaniu metodą nanokeratin. Efekt jak dla mnie zadowalający. Robiłam oczywiście w salonie fryzjerskim. Mam włosy z tendencją do puszenia się. Po zabiegu włosy są gładkie, naturalnie proste. Od zabiegu minęło 1,5 miesiąca. Włosy myję co dwa dni albo i codziennie.
angel303 jest offline  
Stary 2011-03-25, 13:18   #378
eloania
Zadomowienie

ja chyba za miesiac, na poczatku maja jakos zrobie prostowanie kreatynowe. dowiadywalam sie juz w salonie u mnie w miescie. pani mi dala ulotki do poczytania - i tam miedzy innymi jest napisane ze nie mozna uzywac zadnych srodkow do stylizacji po kreatynowym prostowaniu, tzn ze jak sobie tak wyprostuje to nie bede mogla uzywac zadnych masek odzywek jedwabiu ani nic takiego ? po porstowaniu kreatynowym chyba tylko jednego szamponu specjalnego trzeba uzywac tak? i oprocz tego zadnych innych kosmetykow do wlosow?
Stary 2011-03-25, 16:27   #379
hera13
Raczkowanie

Ja dziś byłam na global keratin. W poniedziałek idę to zmyć+jakieś modelowanie, podcięcie włosów. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po kolejnych myciach. Dokupiłam do tego szampon i odżywkę. Za komplet zapłaciłam 220 zł :/. Pytałam w hurtowniach fryzjerskich i w żadnej nie mieli tych specyfików. Wiem, że u fryzjera przepłaciłam, ale chyba wyjścia nie miałam.
hera13 jest offline  
Stary 2011-03-25, 18:11   #380
Eileen82
Zadomowienie

GG do Eileen82

Cytat:
Napisane przez eloania Pokaż wiadomość
ja chyba za miesiac, na poczatku maja jakos zrobie prostowanie kreatynowe. dowiadywalam sie juz w salonie u mnie w miescie. pani mi dala ulotki do poczytania - i tam miedzy innymi jest napisane ze nie mozna uzywac zadnych srodkow do stylizacji po kreatynowym prostowaniu, tzn ze jak sobie tak wyprostuje to nie bede mogla uzywac zadnych masek odzywek jedwabiu ani nic takiego ? po porstowaniu kreatynowym chyba tylko jednego szamponu specjalnego trzeba uzywac tak? i oprocz tego zadnych innych kosmetykow do wlosow?
Z tego, co ja wyczytałam, to na ulotce dotyczącej Nanokeratin jest napisane, że środków do stylizacji nie można używać przez 72h po zrobieniu tego zabiegu. Podobnie też nie można myć włosów ani związywać ich w kitkę.
Eileen82 jest offline  
Stary 2011-03-25, 21:55   #381
judittaa
Przyczajenie

jestem niecały miesiąc po zabiegu, wlosy z tyłu są dalej proste jak były moze nie sa az tak gładkie ale wogole mi to nie przeszkadza grunt że są proste. natomiast martwi mnie jedna rzecz, na grzywce włosy już mi się wykręcają nie wiem dlaczego? chciałabm powtrzyc zabieg bo ja nie chce moich włosów protować, chciałabym zeby odżyły i były juz takie ładne a nie męczone prostownicą a na grzywce niestety juz muszę je grzywką przelatywać. oczywiscie robię to najnizszą temperatura bo chyba tylko 150 stopni czyli najnizsza jaka jest ale i tak to robie, a własnie na grzywce mi zalezało zeby jej nie prostowac. boje sie ze jak pojde powtarzac zabieg to znow mi sie włosy zniszcza, bo od tego prostowania mi sie niszczyły tzn tego 7razy po pasmie.
judittaa jest offline  
Stary 2011-03-26, 11:22   #382
jczerw
Przyczajenie

Dziewczyny ja miałam robiona brazylijska keratyne QOD gold w salonie fryzjerskim i niestety nie polecam - włosow nie trzeba było nie myc i nie zwiazywac przez 72 h, ale efektu po 3 myciach głowy juz zupelnie nie ma - musze znowu uzywac prostownicy, zeby wygladzic spuszone wlosy. Dla porownania wczesniej robilam prostowanie keratynowe Coppola i przez 5 miesiecy nie musialam uzywac prostownicy ani szczotki do ukladania wlosow. Od razu po umyciu wlosy nadawaly sie do wyjscia, zupelnie bez ukladania. Do tego po QOD gold strasznie zzółkły mi wlosy.

Nie wiem co teraz zrobic, jak znam zycie fryzjer nie uzna mi reklamacji, pieniądze poszly w bloto, a ja 2 tyg. po zabiegu musze juz myslec o kolejnym. Probowala moze ktoras z Was wprasowywać we włosy keratyne z Mazideł - moze to by mogło dać chociaż porównywalny efekt? A.
jczerw jest offline  
Stary 2011-03-27, 14:59   #383
asqll
Raczkowanie

hej mam pytanie czy po encanto można używać maski loreal absolut repair? przeszukałam wątek ale nie znalazłam info.
Skład to:
aqua / water, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, candelilla cera / candelilla wax, amodimethicone, cetyl esters, isopropyl alcohol, glycerin, methylparaben, trideceth-12, ethylhexyl methoxycinnamate, linalool, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, chlorhexidine dihydrochloride, cetrimonium chloride, limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, ci 19140 / yellow 5, ci 15985 / yellow 6, parfum / fragrance

z góry dzięki za odpowiedź
asqll jest offline  
Stary 2011-03-27, 17:26   #384
misiunia1982
Przyczajenie

Ja też chciałam kiedyś sobie zrobić keratynke. Kupiłam encanto na ebay-u a potem...poczytałam, poczytałam i zrezygnowałam. Nie ważne czy copolla czy encanto czy inne keratynowe cuda. I te niby formaldehyde free to taka bujda na resorach. Ci którzy dobrze władają angielskim znajdą miliony takich wątków na googlach com lub uk.
I nie linczujcie mojego postu. Ci którzy to robią i pogodzili się z efektami ubocznymi, robią to na własne życzeniei własne ryzyko. Post wstawiam dla innych dziewczyn, które nie są do końca pewne zabiegu.

http://thebeautybrains.com/2009/12/2...ghtening-safe/
http://www.wisegeek.com/what-is-keratin.htm
Stary 2011-03-27, 19:00   #385
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

stan moich wlosow po tym encanto bardzo podupadl.... minal juz prawie rok, a wlosy sie rwa gdy je przeczesze reka. kiedys tak nie bylo, a dbalam o nie naprawde mniej...teraz tylko musze podcinac,a chcialam zapuszczac...
evelinarav jest offline  
Stary 2011-03-27, 20:56   #386
elilalu86
Raczkowanie

Wczoraj zrobiłam sobie po raz 2 encanto, bo włosy zaczęły już mi się kręcic, ale jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiona do tego... chyba już nie będę ich prostowac w ten sposób. Zaczęłam szperac w necie na temat szkodliwości formaldehydu zawartego w encanto i szczerze mówiąc trochę jestem przerażona. Podsyłam linka o rakotwórczym działaniu tego związku. Poczytajcie sobie:

http://test.imp.lodz.pl/upload/oficy...06-Dobecka.pdf

Pozdrawiam
elilalu86 jest offline  
Stary 2011-03-27, 22:09   #387
Zeja
Raczkowanie

Idz do fryzjera i reklamuj, ja miałam robiony Global Keratin zaraz po farbowaniu u tego fryzjera, podobno farbą po któej można robić keratynę i zabieg nie wyszedł. Reklamowałam i zrobili mi jeszcze raz.

Robiłam 2 tygodnie temu sama w domu QOD max white, robiłam wieczorem w niedzielę a zmyłam w poniedziałek rano i włosy są super. Nie są może proste jak druty ale nie puszą się i są naturalne.
Zeja jest offline  
Stary 2011-03-28, 07:06   #388
Zeja
Raczkowanie

Bo encanto zawiera wszystkie te syfy, inne środki albo ich nie zawierają albo zawierają śladowe ilości czyli takie same jak kosmetyki, które można zakupić w drogerii.

Środki takie jak global keratin qod są zarejestrowane w Wielkiej Brytanii i zupełnie leganie są tam do kupienia.
Zeja jest offline  
Stary 2011-03-28, 11:37   #389
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez Zeja Pokaż wiadomość
Bo encanto zawiera wszystkie te syfy, inne środki albo ich nie zawierają albo zawierają śladowe ilości czyli takie same jak kosmetyki, które można zakupić w drogerii.

Środki takie jak global keratin qod są zarejestrowane w Wielkiej Brytanii i zupełnie leganie są tam do kupienia.
ale czy są tak samo skuteczne jak Encanto?
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2011-03-28, 18:46   #390
hera13
Raczkowanie

Dziewczyny, jak Wy miałyście po global keratin w przypadku włosów cienkich i puszących się? Dalej musicie używać prostownicy? Czytałam, że im bardziej cienkie włosy i puszące się, tym działanie global keratin lepsze. Ja dziś byłam zmyć keratynę i fryzjerka dalej prostowała mi prostownicą.
hera13 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości