Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-12-19, 16:22   #3871
dacyg
Raczkowanie

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Truskowa Pokaż wiadomość
Dziwne, że wysyłają inną instrukcję niż mają na stronie... :/ Coś się tu nie trzyma kupy...
Posłuchaj ja nie mam nic na celu ażeby kłamać,napisałam Ci że taką dostałam instrukcję od nich.A Ty jak masz z tym problem to zadzwoń do nich i zapytaj jakie rozdają instrukcje.Może fryzjerki też sobie to wymyśliły-to nie problem przeciez zapytać prawda? :- )
dacyg jest offline  
Stary 2012-12-19, 16:29   #3872
Emilcia_1616
Zakorzenienie

napisane jest w pierwszej lepszej pasmo po pasmie, a w niektorych jest napisane ze na szczotce.

24.03.2016

Emilcia_1616 jest offline  
Stary 2012-12-19, 16:32   #3873
dacyg
Raczkowanie

Najważniejsze że nam wychodzi jak kto robi to już jego sprawa.Każdy ma jakiś tam swój sposób
dacyg jest offline  
Stary 2012-12-19, 17:07   #3874
aagusiaa88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dacyg Pokaż wiadomość
No raczej nie sądzę że jest to taka prywatna sobie osoba,gdyż nazywają się serwisem(można tak przeczytać);-) zresztą nie zamierzam się targować kto jest co
no ale co z tego?> ja tez moge sobie zalozyc strone o encantro i naipsac, ze jesterm serwis tam nie ma nigdzie slowa o tym, ze wspolpracuja z glownym dystrybutorem encanto.
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2012-12-19, 17:25   #3875
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
No raczej nie sądzę że jest to taka prywatna sobie osoba,gdyż nazywają się serwisem(można tak przeczytać);-) zresztą nie zamierzam się targować kto jest co
Jakbyś przeczytała wątek to byś po prostu wiedziała, nie musiałabyś się targować Z amerykańską firmą wystarczy się dogadać, że jest się jej "dystrybutorem", a legalność rozprowadzania kosmetyków z formaldehydem w UE- to inna bajka. Ciekawe, czy ktoś to w ogóle kontroluje
weegirl jest offline  
Stary 2012-12-19, 18:34   #3876
iwona200
Zakorzenienie

Dostałam odlewki ENCANTO z allegro.

Czy preparat prostujący i odżywka są lekko różowe?

Robiłam już encanto, ale już dość dawno i nie pamiętam czy miały taki kolor
iwona200 jest offline  
Stary 2012-12-19, 19:36   #3877
Aria93
Zakorzenienie

Różowe
Aria93 jest offline  
Stary 2012-12-19, 21:08   #3878
sylwka37
koci świat

ja za pierwszym razem suszyłam na szczotce a za drugim normalnie suszarką i nie widzę żadnej różnicy. Keratyna trzyma się dobrze.
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-19, 21:13   #3879
Aria93
Zakorzenienie

Do głowy by mi nie przyszło żeby włosy modelować przed prostowaniem, moim zdaniem to niepotrzebna strata czasu. Przecież i tak ważniejsze jest odpowiednie wprasowanie keratyny prostownicą.
Aria93 jest offline  
Stary 2012-12-19, 21:19   #3880
sylwka37
koci świat

ja mam obrotową suszarko lokówkę i zawsze tak suszę i dlatego tak za pierwszym razem zrobiłam. Nie chciałam przylizu .
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-19, 21:53   #3881
Aria93
Zakorzenienie

Ale efekt był taki sam, tak? Bo pisalaś, że keratyna 'trzyma' się tak samo, a przyliz?
Aria93 jest offline  
Stary 2012-12-19, 22:07   #3882
sylwka37
koci świat

efekt był taki sam ale przylizu nie było. teraz czekam na odlewkę i też będę robiła na suszarko lokówce.
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-19, 22:25   #3883
Aria93
Zakorzenienie

O, czyli jednak sposób suszenia ma jakiś wpływ na to . U mnie mimo wszystko przylizu nie wyszło (chociaż suszyłam bez modelowania), ale fakt że włosy straciły efekt push-up i ogólnie dopiero teraz widać, że tak naprawdę mam ich mało .
Aria93 jest offline  
Stary 2012-12-19, 22:32   #3884
sylwka37
koci świat

plusem suszenia na szczotce było jeszcze to że włosy ułożyłam tak jak zawsze noszę i lepiej mi się je prostowało bo już były wygładzone przez szczotkę. Po normalnym suszeniu miałam bałagan na głowie i więcej się napracowałam nad ich wyprostowaniem.
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-20, 06:13   #3885
aniabaniaa
Zakorzenienie

Ja nie daję rady suszyć na szczotkę, to jest mega straszny etap :P także z reguły część suszę szczotkoą, a resztę na którą już nie mam siły - suszę normalnie :P

Przedwczoraj zrobiłam prostowanie resztką keratyny i odżywki - zmieszałam je; powiem Wam, że efekt jaki uzyskałam jest super Trochę się boję, że włosy szybko znowu zaczną się puszyć No i wywijają mi się pasma przy skroniach - tylko z lewej strony. od początku tak miałam (włosy często zakładam za ucho, od tego mam taki odgniot ;/)

aktualnie używam tej odżywki, jest super
(nie przejmuję się slsami, sól ma nisko w składzie, także uzywam bez wiekszych wyrzutów. )

aniabaniaa jest offline  
Stary 2012-12-21, 10:32   #3886
pszczola2000
Rozeznanie

Cytat:
Chodzi o to że to właśnie tylko tak może wygląda na zdjęciu,w rzeczywistości wcale nie są takie błyszczące jak myślałam że będą.Pozatym przerażają mnie te odstające włosy u nasady,podejżewam że się spaliły,skruszyły.A tak na marginesie to ten cały środek żrący,napewno nie jest zdrowy dla włosów,to jest nie możliwością żeby coś co tak śmierdzi i uszkadza skórę,głowę.nos itd było dobre dla włosów.Chwilami zastanawiałam się czy to napewno nazywa się keratyna.Będę robiła kpw ale nie firmą ENCANTO.Wybiorę inny środek który nie zawiera formaldehydu.(coś czym się balsamuje zwłoki)A mam jeszcze takie pytanie,doradzcie kochane czym mogę przygładzić te włoski które odstają,bo lakiery odpadają prawda?
lekarstwa tez nie są smaczne ;]

Cytat:
Napisane przez aagusiaa88 Pokaż wiadomość
no ty nie, ale ponad polowa dziewczyn tutaj robi to sama i robi to w tym samym czasie co Twoja fryzjerka
ja robie w 4h wlosy za łopatki

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
chyba 3/4 z tutaj obecnych robiła zabieg najlepiej jak tylko się da, ja też zmasowywałam potem keratynę we włosy itp. I mi - fryzjerce która robiła sama, bez niczyjej pomocy, zabieg w domu zajęło to ponad połowę mniej czasu niż Twojej fryzjerce a po cholere suszyła na szczotkę te włosy to nie wiem, sama sobie utrudnia, miała je tylko wysuszyć i wyprostować a nie suszyć na szczotkę (modelować) i prostować
poza tym tak się starała a Ty i tak nie jesteś zadowolona z tego co czytam w dalszym poście
jak sa jeszcze w preparacie to nie ma sensu tracic czasu na szczotke, jak juz sa prawie suche to mozna je powyciągać.

Cytat:
Ja nie kupowałam swojego zestawu na allegro bo bałam się właśnie że będzie to coś nieorginalnego.Kupowałam bezpośrednio ze strony http://encantokeratin.pl/pl/kontakt-z-nami.html ,ale jak byłam w 2 salonach dowiadywać się jak to robią to każdy z nich( bez znaczenia na jakich produktach pracują) mówili że cała ta procedura jest taka sama,czyli prostowanie na szczotkę jest u nich normą.
hahahahahhahahah je*błam ;]
ta strona to prywatny sprzedawca z allegro d4ntee który jak wszyscy prowadzą Działalność Gospodarczą i ściągają towar z USA
Chciecie str producenta? Żaden problem ją znaleźć.
http://www.encantodobrasil.com/
no i FB. Dziwą mnie osoby, który nie wiedzą gdzie kupują a piszą.
Boisz sie nieoryginalnego zestawu z allegro a zamowiłaś u tej samej osoby ;]

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Jakbyś przeczytała wątek to byś po prostu wiedziała, nie musiałabyś się targować Z amerykańską firmą wystarczy się dogadać, że jest się jej "dystrybutorem", a legalność rozprowadzania kosmetyków z formaldehydem w UE- to inna bajka. Ciekawe, czy ktoś to w ogóle kontroluje
dokładnie. Pisałam już że Encanto Producent, otworzył rynek na Polskę, i nie ma wyłącznego dystrybutora tej marki na Polskę. Za to kpw QOD i owszem ma ;]

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Do głowy by mi nie przyszło żeby włosy modelować przed prostowaniem, moim zdaniem to niepotrzebna strata czasu. Przecież i tak ważniejsze jest odpowiednie wprasowanie keratyny prostownicą.

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

Edytowane przez pszczola2000
Czas edycji: 2012-12-21 o 10:33
pszczola2000 jest offline  
Stary 2012-12-21, 10:48   #3887
sylwka37
koci świat

Ja już dostałam swoją odlewkę po świętach będę się męczyć
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-21, 12:17   #3888
Aria93
Zakorzenienie

Sylwka, a kiedy robiłaś ostatnie prostowanie ?
Aria93 jest offline  
Stary 2012-12-21, 12:39   #3889
sylwka37
koci świat

jakoś na początku października ale dużo ścięłam i widzę że już jest potrzeba. Pierwszy raz mi dłużej trzymało. Za każdym razem kupowałam u innego sprzedawcy może też tu leży wina że teraz mi dosyć krótko trzymało. Teraz kupiłam u tego co za pierwszym razem Nie wytrzymałam i jestem teraz w trakcie robienia
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-21, 12:52   #3890
Aria93
Zakorzenienie

A u kogo kupowałaś ?
Ja chyba sobie powtórzę zabieg jakoś w lutym . Robiłam na początku listopada, trzyma się ok, ale końcówki mam wywinięte i włosy przestają być takie śliskie, a dostałam od TŻ prostownicę (wcześniej pożyczałam od siostry) i już nie mogę się doczekać żeby sprawdzić jakie będą efekty z wyższą temperaturą . Ale chcę odczekać jeszcze, bo nie chcę powtarzać zabiegu jak nie ma większej potrzeby, a podejrzewam że właśnie za te 1,5 miesiąca już ta potrzeba zaistnieje
Aria93 jest offline  
Stary 2012-12-21, 13:20   #3891
sylwka37
koci świat

za pierwszym razem i teraz u bidzis a za drugim razem u care for you czy coś takiego. jestem po wprasowaniu keratyny i teraz pól godzinki odpoczynku. Spłakałam się przy tym jak bóbr
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-21, 14:03   #3892
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
za pierwszym razem i teraz u bidzis a za drugim razem u care for you czy coś takiego. jestem po wprasowaniu keratyny i teraz pól godzinki odpoczynku. Spłakałam się przy tym jak bóbr
ja kupowałam u care of you i było wszystko w porządku... no ale nie mam porównania z innym sprzedawcą więc właściwie nie mogę się wypowiedzieć.
Ja następnym razem jeśli będę robić to chyba spróbuję z Choco
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-12-21, 14:05   #3893
Aria93
Zakorzenienie

Chyba też następnym razem zamówię u bidzis, bo wszyscy tak chwalą
Współczuję smrodku i płakania

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Choco... jak sobie pomyśle o tym jaki zabieg był przyjemny w porównaniu do encanto, to mam ochotę jeszcze raz zamówić Choco .
Aria93 jest offline  
Stary 2012-12-21, 14:08   #3894
moniczka_90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Choco... jak sobie pomyśle o tym jaki zabieg był przyjemny w porównaniu do encanto, to mam ochotę jeszcze raz zamówić Choco .
Serio ? hehe no ja i tak na razie jestem bez grosza więc włosy poszły w odstawkę, mam ważniejsze wydatki na głowie
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-12-21, 14:14   #3895
sylwka37
koci świat

ja nie mówię że ten drugi sprzedawca jest zły. To że mi krócej się trzymało może być też dlatego że za drugim razem robiłam inną metodą , ścięłam dość mocno włosy i nie trzymałam się już tak bardzo zasad pielęgnacji po. Teraz z odżywką siedzę zaraz będzie suszenie i znowu płacz ale my kobiety wszystko wytrzymamy

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

tak, choco też mnie kusi ! mniej smrodku i szybciej się robi. Tylko boję się że efekt może być słabszy patrząc na opinie dziewczyn które robiły.
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-21, 14:18   #3896
Aria93
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
Serio ? hehe no ja i tak na razie jestem bez grosza więc włosy poszły w odstawkę, mam ważniejsze wydatki na głowie
Serio, ale takie niedogodności jak niemycie włosów przez 72h, gorszy efekt (w moim przypadku) oraz wydanie więcej pieniędzy na preparat (encanto mieszkam odżywkę z keratyną, więc płacę połowę mniej ) mnie powstrzymują .
Ale naprawdę, praktycznie nie śmierdziało, nie dusiło, nie szczypało... Było tylko kilka takich momentów, głównie przy suszeniu, ale to nie to samo co encanto
Cytat:
ja nie mówię że ten drugi sprzedawca jest zły. To że mi krócej się trzymało może być też dlatego że za drugim razem robiłam inną metodą , ścięłam dość mocno włosy i nie trzymałam się już tak bardzo zasad pielęgnacji po. Teraz z odżywką siedzę zaraz będzie suszenie i znowu płacz ale my kobiety wszystko wytrzymamy

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

tak, choco też mnie kusi ! mniej smrodku i szybciej się robi. Tylko boję się że efekt może być słabszy patrząc na opinie dziewczyn które robiły.
Krócej się robi... Ale jeżeli w encanto połączysz odżywkę z keratyną to też wyjdzie krócej .
No u mnie efekt był słabszy . Miesiąc włosy były ładne, w drugim miesiącu prawie nie było widać, że prostowałam, nagle się obudziłam z pofalowanymi
Aria93 jest offline  
Stary 2012-12-21, 14:20   #3897
moniczka_90
Zakorzenienie

Cytat:
a masz bardzo kręcone włosy ? bo ja tak sobie myśle, że jak ktos nie ma kręconych jakos mocno tylko np. takie jak ja czyli ni proste ni fale i zrobiłam już 2 razy mocna keratyną Encanto to teraz tylko dla podtrzymania efektu Choco byłoby chyba ok tak ja to sobie wymyśliłam no chyba, że ktos ma na prawdę mocno kręcone włosy to chyba nie ma co sie bawić w słabsze środki.
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-12-21, 15:19   #3898
sylwka37
koci świat

Myślałam nad tym połączeniem preparatów ale jakoś się nie mogłam przemóc. Może następnym razem tak zrobię. Wniosek taki że zostajemy przy naszym smrodku

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

mam mocno kręcone tzw spirale, encanto daje radę !!!

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Kooooniec !!!!! Przy suszeniu odżywki to zapłakana, zasmar....a i co tylko możliwe było !!!
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-21, 17:32   #3899
Temtamten
Przyczajenie

xxxxxxxxx

Edytowane przez Temtamten
Czas edycji: 2013-02-11 o 06:23
Temtamten jest offline  
Stary 2012-12-21, 18:06   #3900
ela_ska
Przyczajenie

Cześć, mi encanto kladła kumpela która nigdy wcześniej nie farbowała ani prostowała komuś włosy U mnie efekt był super, robiłam na początku lipca, wcześniej włosy miałam lekko kręcone straszny pusz i zniszczone, efekt utrzymuje się do tej pory czyli prawie pół roku tylko odrosty wyglądają strasznie i puszą się, ale odrobina gumy pomaga. Nie ma tego megapołysku co na początku ale i tak są błyszczące. Naprawdę nie spodziewałam się takiego efektu Nie używam preparatów z chlorkiem sodu, silikonami się nie przejmuję i bardzo rzadko na basen idę ale warto!
ela_ska jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości