Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-12, 16:47   #4351
justyss1991
Wtajemniczenie

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez oliwia2004 Pokaż wiadomość
No jasne ze używam wszystko tak jak pisza wizazki,szampon tylko babydream i staram sie nie myć na całości tylko skórę głowy ,nakładam zawsze odzywke z keratyna kupiłam ja w salonie fryzjerskim gdzie zalecaja uzywanie takich odzywek nie chce mi sie bawic oddzielnie z keratyna i innymi odzywkami wiec mam juz gotowe ,maski to z bivaxa te bez sls i sles i parabenow taka do zniszczonych włosów .Suszę na chłodnym nawiewie i tylko pod koniec schniecia włosów.Mysle ze wszystko dobrze robie nie wiem może cos zle to doradzcie.

To ja już nie mam pomysłów co może być powodem, że nie są proste po tak krótkim czasie
Koleżanka jak robiła jakiś czas temu, to miała podobnie, tylko, ze ona prostowała słabą prostownicą i to był gowny powód

Wielkie zmiany...

Było 84kg
Jest 50 kg

-34kg

Chodakowska : 20.03.2015
justyss1991 jest offline  
Stary 2013-02-12, 18:28   #4352
lioele
Rozeznanie

Czy po keratynowym prostowaniu można używać suchych szamponów czasem? ew.pudru babydream ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat
I czy można używać czasem pianki?
lioele jest offline  
Stary 2013-02-12, 18:41   #4353
mroznykasztan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Czy po keratynowym prostowaniu można używać suchych szamponów czasem? ew.pudru babydream ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat
I czy można używać czasem pianki?
Suchy szampon jak najbardziej, pianka nie wiem
mroznykasztan jest offline  
Stary 2013-02-12, 19:02   #4354
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Sawa87 Pokaż wiadomość
oj daleko, ale dziękuje

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

nie wiem, widziałam że pracuje fryzjerka na tym http://www.sunliss.com/communities/5...81_525x287.jpg ale miałam wrażenie iż "prostowanie" u niej trwa jakoś tak szybko , 3-4 razy przejechała po kosmyku.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

oj dzięki
ja póki co jutro idę się farbować, więc i tak najwcześniej za 2 tygodnie będę mogła iść na prostowanie (dzięki bogu będę wtedy po wypłacie) .
Mam teraz dylemat czy mam "spróbować" sama w swoich domowych warunkach czy iść kolejny raz do jakiegoś salonu... czy nie wiem co już
Spróbuj sama to wcale nie jest takie trudne !!!! Ja mam krótkie włosy to mi idzie raz dwa ale dziewczyny które mają b.długie też same robią i wychodzi im cudnie !!! Szkoda pieniędzy na coś co nie wiadomo czy się utrzyma do następnego mycia !!! Jak robiłam pierwszy raz to też z wielkim strachem z instrukcją w ręku i zaczynałam żałować że nie poszłam do fryzjera z tym a teraz się cieszę !!! Bo za małe pieniądze mam spokój z włosami na ok 3 m-ce.
Stary 2013-02-12, 20:39   #4355
Neyve
Raczkowanie

Dziewczyny dzisiaj pierwszy raz robiłam sobie encanto. Moje wrażenia są takie:
-jeżeli ktoś martwi się że sam nie da rady to prawdopodobnie jest w błędzie ja sama nigdy nie nakładam sobie nawet farby a dałam radę bez problemu nałożyć keratynę. Przydaje się wprawa w posługiwaniu się prostownicą ale większość z dziewczyn które robią sobie keratynę regularnie prostuje włosy więc myślę że to nie problem
-co do zapachu - sam zapach nie jest zły (dla mnie keratyna pachniała chemicznym zapachem truskawkowym jak jogurt), natomiast sam preparat jest bardzo drażniący. Myślałam że dam radę bo studiuje medycynę i przez dwa lata spędzałam wiele godzin w oparach formaldehydu ale mimo wszystko chwilami było ciężko. Potwornie piekło mnie gardło mimo maseczki i stania przy oknie, najgorzej było przy suszeniu keratyny. Do tego stopnia że pomyślałam sobie że żaden efekt nie będzie wart tego cierpienia
-jeśli chodzi o czas - robiłam 4 godziny na włosach przed łopatki, myślę że osobom nie mającym wprawy w prostowaniu może to zająć nieco dłużej
-ilość - 50 ml mi starczyło, po przelaniu do miseczki wydaje się tego strasznie mało ale to ma taką dziwną konsystencję i niewiele trzeba żeby pokryć pasmo.
-efekt - po całym zabiegu włosy wyglądają fajnie, ale są po przeprostowaniu każdego pasma 7 razy więc nie mają prawa wyglądać inaczej Godzinę temu umyłam włosy i schną same, na razie są proste W miejscu gdzie opierają się o oprawki od okularów zrobiło się zagięcie więc podpięłam wsuwką. Ciekawa jestem jak będą wyglądać rano po śnie
Polecam ale to czy powtórzę zależy od efektu ostatecznego. Gdyby nie drażliwość tego produktu i coraz liczniejsze doniesienia o jego szkodliwości na pewno bym go powtórzyła bo 4 godziny to nic w porównaniu do codziennego prostowania. A tak to pomyślę i się zastanowię chociaż znając życie przed wakacjami w które zawsze żal mi czasu na prostowanie pewnie powtórzę...
Neyve jest offline  
Stary 2013-02-12, 20:45   #4356
mroznykasztan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Neyve Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzisiaj pierwszy raz robiłam sobie encanto. Moje wrażenia są takie:
-jeżeli ktoś martwi się że sam nie da rady to prawdopodobnie jest w błędzie ja sama nigdy nie nakładam sobie nawet farby a dałam radę bez problemu nałożyć keratynę. Przydaje się wprawa w posługiwaniu się prostownicą ale większość z dziewczyn które robią sobie keratynę regularnie prostuje włosy więc myślę że to nie problem
-co do zapachu - sam zapach nie jest zły (dla mnie keratyna pachniała chemicznym zapachem truskawkowym jak jogurt), natomiast sam preparat jest bardzo drażniący. Myślałam że dam radę bo studiuje medycynę i przez dwa lata spędzałam wiele godzin w oparach formaldehydu ale mimo wszystko chwilami było ciężko. Potwornie piekło mnie gardło mimo maseczki i stania przy oknie, najgorzej było przy suszeniu keratyny. Do tego stopnia że pomyślałam sobie że żaden efekt nie będzie wart tego cierpienia
-jeśli chodzi o czas - robiłam 4 godziny na włosach przed łopatki, myślę że osobom nie mającym wprawy w prostowaniu może to zająć nieco dłużej
-ilość - 50 ml mi starczyło, po przelaniu do miseczki wydaje się tego strasznie mało ale to ma taką dziwną konsystencję i niewiele trzeba żeby pokryć pasmo.
-efekt - po całym zabiegu włosy wyglądają fajnie, ale są po przeprostowaniu każdego pasma 7 razy więc nie mają prawa wyglądać inaczej Godzinę temu umyłam włosy i schną same, na razie są proste W miejscu gdzie opierają się o oprawki od okularów zrobiło się zagięcie więc podpięłam wsuwką. Ciekawa jestem jak będą wyglądać rano po śnie
Polecam ale to czy powtórzę zależy od efektu ostatecznego. Gdyby nie drażliwość tego produktu i coraz liczniejsze doniesienia o jego szkodliwości na pewno bym go powtórzyła bo 4 godziny to nic w porównaniu do codziennego prostowania. A tak to pomyślę i się zastanowię chociaż znając życie przed wakacjami w które zawsze żal mi czasu na prostowanie pewnie powtórzę...
To może warto zastanowić sie na nastepny raz, na Cocochoco?? Nie ma zapachu
mroznykasztan jest offline  
Stary 2013-02-12, 20:51   #4357
Neyve
Raczkowanie

Chciałabym ale nie ma szans żebym przez 3 dni nie myła włosów, jak nie umyje ich jednego dnia to doprowadzają mnie do szału Poza tym mam nawyk zakładania włosów za ucho i pewnie nie dałabym rady upilnować się przez tyle czasu
Neyve jest offline  
Stary 2013-02-12, 20:58   #4358
sylwka37
koci świat

Cytat:
Chciałabym ale nie ma szans żebym przez 3 dni nie myła włosów, jak nie umyje ich jednego dnia to doprowadzają mnie do szału Poza tym mam nawyk zakładania włosów za ucho i pewnie nie dałabym rady upilnować się przez tyle czasu
tak !!! mam tak samo - myśl że nie mogę myć włosów przez 3 dni odstręcza mnie i do tego większość dziewczyn pisze że jednak jest słabsze niż encanto. Raz na 3 m-ce mogę się przemęczyć z tym zapachem.
Stary 2013-02-12, 21:05   #4359
Kateczka_05
Raczkowanie

GG do Kateczka_05

słabsze to raz...dla mnie też śmierdziało :P
Stary 2013-02-12, 21:33   #4360
Vinnga
Zakorzenienie

Sam zapach keratyny nie jest nieprzyjemny, gorzej z działaniem oparów na mój organizm. Oczy łzawią, w nosie kręci, gardło drapie... Uch . Zapach mnie drażni jedynie przy suszeniu, jest taki męczący wtedy... Przy Choco nie czułam tak tego . Natomiast nie było takiego efektu jak przy encanto, a włosy przez te 3 dni były tak tłuste, że nie wychodziłam z domu .
Vinnga jest offline  
Stary 2013-02-12, 21:36   #4361
sylwka37
koci świat

eeee tam większe świństwa wdychamy chodząc po ulicy a tu tylko przez chwilę ! Nie dajmy się zwariować przecież tego nie pijemy i po to jest maseczka aby nie wdychać. Ja pracuję w takim zakładzie gdzie cuda latają w powietrzu i nie tylko i jakoś żyję i nie choruję.
Stary 2013-02-12, 21:43   #4362
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
eeee tam większe świństwa wdychamy chodząc po ulicy a tu tylko przez chwilę ! Nie dajmy się zwariować przecież tego nie pijemy i po to jest maseczka aby nie wdychać. Ja pracuję w takim zakładzie gdzie cuda latają w powietrzu i nie tylko i jakoś żyję i nie choruję.
No pewnie, zgadzam się . Fryzjerki robią takie zabiegi rutynowo i żyją, więc tym bardziej nam nie powinno się nic stać od kontaktu z formaldehydem raz na kilka miesięcy
Vinnga jest offline  
Stary 2013-02-12, 21:46   #4363
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
No pewnie, zgadzam się . Fryzjerki robią takie zabiegi rutynowo i żyją, więc tym bardziej nam nie powinno się nic stać od kontaktu z formaldehydem raz na kilka miesięcy
zresztą czego my kobiety nie zrobimy dla urody
Stary 2013-02-12, 21:50   #4364
blue2003
Miuoshowa

GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003

A tak sie zastanawiam... Bo mnie zadnym prostowaniu nic sie nie dzialo, tzn. oczywiscie czulam smrod, ale zeby jakies drapanie w gardle, kaszel, krecenie w nosie czy lzawienie oczu? Co ze mna jest nie tak?

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline  
Stary 2013-02-12, 22:06   #4365
Vinnga
Zakorzenienie

Nie każdy musi reagować tak samo. Np. u mnie oczy łzawiły, ale nie było dramatu, natomiast mojej mamie to spłynęło mnóstwo łez i oczy miała bardzo czerwone...
Vinnga jest offline  
Stary 2013-02-12, 22:07   #4366
Neyve
Raczkowanie

Różni ludzie różnie reagują na takie rzeczy, niektórych coś w ogóle nie podrażni a niektórzy będą musieli przerwać zabieg bo nie dadzą rady. Co do szkodliwości formaldehydu - oprócz działania drażniącego jest on potwierdzonym karcynogenem m.in dla raka nosogardzieli i dla białaczki. Sam formaldehyd wdychany raz na kilka miesięcy pewnie nie spowoduje u nikogo transformacji nowotworowej ale przy ilości szkodliwych substancji w naszym otoczeniu należy sobie zdawać sprawę że dokładanie do nich kolejnych takich związków w jakimś tam stopniu zwiększa szansę na zachorowanie na nowotwór za kilkanaście-kilkadziesiąt lat.
Neyve jest offline  
Stary 2013-02-12, 22:09   #4367
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Różni ludzie różnie reagują na takie rzeczy, niektórych coś w ogóle nie podrażni a niektórzy będą musieli przerwać zabieg bo nie dadzą rady. Co do szkodliwości formaldehydu - oprócz działania drażniącego jest on potwierdzonym karcynogenem m.in dla raka nosogardzieli i dla białaczki. Sam formaldehyd wdychany raz na kilka miesięcy pewnie nie spowoduje u nikogo transformacji nowotworowej ale przy ilości szkodliwych substancji w naszym otoczeniu należy sobie zdawać sprawę że dokładanie do nich kolejnych takich związków w jakimś tam stopniu zwiększa szansę na zachorowanie na nowotwór za kilkanaście-kilkadziesiąt lat.
Zapewne masz rację .
Vinnga jest offline  
Stary 2013-02-13, 05:37   #4368
Sawa87
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2
GG do Sawa87

Tak was czytam i czytam.. w sumie przekonałyście mnie, zamówię elcanto u jakiegoś sprawdzonego allegrowicza i zrobię sama w domu za dwa tygodnie, mam nadzieję że nie wyłysieje i nie wygniotę tych sfatygowanych kłaków.

Co do oparów , mam na co dzień w pracy tyle chemii że noszenie maseczki i ochronnych okularów to u mnie norma jakoś sobie poradzę martwię się tylko o domowników którzy wejdą do mojego pokoju i zobaczą co ja robię, znowu wyjdę na wariatkę przez te włosy
CP 2 opakowanie
6.02.13 Mega krzem
Sawa87 jest offline  
Stary 2013-02-13, 08:20   #4369
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Sawa87 Pokaż wiadomość
Tak was czytam i czytam.. w sumie przekonałyście mnie, zamówię elcanto u jakiegoś sprawdzonego allegrowicza i zrobię sama w domu za dwa tygodnie, mam nadzieję że nie wyłysieje i nie wygniotę tych sfatygowanych kłaków.

Co do oparów , mam na co dzień w pracy tyle chemii że noszenie maseczki i ochronnych okularów to u mnie norma jakoś sobie poradzę martwię się tylko o domowników którzy wejdą do mojego pokoju i zobaczą co ja robię, znowu wyjdę na wariatkę przez te włosy
encanto
moniczka_90 jest offline  
Stary 2013-02-13, 09:31   #4370
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
encanto
do mnie ostatnio zadzwoniła koleżanka TŻ, żeby mi powiedzieć, żebym nie robiła trwałej prostującej włosów, bo wszystkie sobie wypalę i będę łysa a tak bardzo się starałam, żeby zrozumiał co to jest encanto i keratynowe prostowanie
tekila901 jest offline  
Stary 2013-02-13, 09:43   #4371
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
do mnie ostatnio zadzwoniła koleżanka TŻ, żeby mi powiedzieć, żebym nie robiła trwałej prostującej włosów, bo wszystkie sobie wypalę i będę łysa a tak bardzo się starałam, żeby zrozumiał co to jest encanto i keratynowe prostowanie
Moje koleżanki też tego nie ogarniają i za każdym razem słyszę: "Ale to ci nie niszczy włosów?". Ostatnio więc powiedziałam do jednej: "Dotknij je i powiedz mi czy są zniszczone". Na to koleżanka: "No przecież widzę, że są ładne i gładkie, czuć też, ale czy na pewno nic ci się z nimi nie dzieje?" Ja już nie wiem jak tłumaczyć, że nie wypadają mi od encanto włosy, nic sobie nie spaliłam, a nawet dopóki keratyna jest we włosach to mam lepsze włosy niż kiedykolwiek w życiu . Problem jest, gdy keratyna się wypłukuje, bo wtedy widać jakie moje włosiska są naprawdę
Vinnga jest offline  
Stary 2013-02-13, 12:48   #4372
martuuu9
BAN stały

Dziewczyny chciałam robić to prostowanie u fryzjera. Ale siedze już drugi dzień i czytam czytam czytam wasze posty i zastanawiam się nad wykonaniem zabiegu w domu tylko teraz mam dwa problemy.
1. Czy produkty dostępne na allegro są dobre tz orginalne bo czytałam że dużo z was na ebayu kupuje?
2. Jaką prostownice kupić w przystępnej cenie do mam starą ale już się nie nadaje. I chce sobie sprawić nową. Myślałam o remingtonie.
martuuu9 jest offline  
Stary 2013-02-13, 13:19   #4373
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martuuu9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam robić to prostowanie u fryzjera. Ale siedze już drugi dzień i czytam czytam czytam wasze posty i zastanawiam się nad wykonaniem zabiegu w domu tylko teraz mam dwa problemy.
1. Czy produkty dostępne na allegro są dobre tz orginalne bo czytałam że dużo z was na ebayu kupuje?
2. Jaką prostownice kupić w przystępnej cenie do mam starą ale już się nie nadaje. I chce sobie sprawić nową. Myślałam o remingtonie.
1. - tak.
ja jeszcze czekam na odpowiedź z hurtowni fryzjerskiej czy będą w stanie sprowadzić mi keratynę do sklepu.
2. - ja mam Remingtona Pearl i nią będę prostować włosy podczas zabiegu.
Stary 2013-02-13, 13:30   #4374
CatAStrophy
Przyczajenie

reklama.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2013-02-13 o 16:46
CatAStrophy jest offline  
Stary 2013-02-13, 13:46   #4375
tekila901
Zakorzenienie

nie lubię nachalnej reklamy.
Stary 2013-02-13, 15:36   #4376
Vinnga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martuuu9 Pokaż wiadomość
1. Najlepiej kup od sprzedawcy z pozytywnymi komentarzami, będziesz miała większą pewność, że produkt jest oryginalny. Ze swojej strony mogę polecić sprzedającego leobert, dużo dziewczyn kupuje też u bidzis.
2. Używam remingtona, który nagrzewa się do temperatury 170-230 stopni. Zabieg należy wykonać w temperaturze 215-230, więc moja prostownica mi odpowiada . Kosztowała ok. 110 zł, ile dokładnie to nie wiem, bo dostałam w prezencie. Polecam
Vinnga jest offline  
Stary 2013-02-13, 15:57   #4377
Emilcia_1616
Zakorzenienie

http://allegro.pl/my_page.php?uid=6995340

kupowala ktoras od tego sprzedawcy?? ma bardzo tanio....i sama nie wiem

24.03.2016

Emilcia_1616 jest offline  
Stary 2013-02-13, 16:12   #4378
Vinnga
Zakorzenienie

Rzeczywiście bardzo tanio 52 zł z wysylką. Ciekawe czy oryginalne
Vinnga jest offline  
Stary 2013-02-13, 18:30   #4379
martuuu9
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
1. Najlepiej kup od sprzedawcy z pozytywnymi komentarzami, będziesz miała większą pewność, że produkt jest oryginalny. Ze swojej strony mogę polecić sprzedającego leobert, dużo dziewczyn kupuje też u bidzis.
2. Używam remingtona, który nagrzewa się do temperatury 170-230 stopni. Zabieg należy wykonać w temperaturze 215-230, więc moja prostownica mi odpowiada . Kosztowała ok. 110 zł, ile dokładnie to nie wiem, bo dostałam w prezencie. Polecam
dziękuję 60 ml wystarczy? mam włosy do ramion z tyłu troche dłuższe.
a i jeszcze Czy po takim prostowaniu olejowanie włosów olejkiem kokosowym jest wskazane ? bo bardzo lubię je olejować
martuuu9 jest offline  
Stary 2013-02-13, 18:36   #4380
Vinnga
Zakorzenienie

Myślę, że wystarczy .
Jeśli chcesz olejować to możes to robić Na początku możesz nie odczuwać jednak takiej potrzeby , bo włosy są takie śliskie, sypkie, miękkie i ładne, że nic nie trzeba z nimi robić . Sama ocenisz czy i kiedy Twoje włosy będą potrzebowały tej dodatkowej pielęgnacji
Vinnga jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości