Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-20, 11:32   #4471
Vinnga
Zakorzenienie

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Wyobrażałam sobie coś znacznie gorszego . Moim zdaniem wlosy wyglądają OK, na środku są te sklejone włosy?. Może są 'klejące' przez keratynę. Przy następnym myciu potrzymaj na włosach maskę czy odżywkę i zobacz czy będzie różnica w dotyku

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez aagusiaa88 Pokaż wiadomość
moim zdaniem one wyglądają, jakby były czymś przeciążone
Może właśnie keratyną ? Czy nie ma takiej szansy ?
Vinnga jest offline  
Stary 2013-02-20, 11:34   #4472
sylwka37
koci świat

wizualnie nie wyglądają źle. Ja bym ich nie myła więcej - przynajmniej ze 2 dni. Może to przez to że właśnie za szybko umyłaś i ta keratyna zaczęła z włosów schodzić. Przeleć prostownicą żeby keratynę wtopić we włosy i nie myj.
Stary 2013-02-20, 11:36   #4473
aagusiaa88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Wyobrażałam sobie coś znacznie gorszego . Moim zdaniem wlosy wyglądają OK, na środku są te sklejone włosy?. Może są 'klejące' przez keratynę. Przy następnym myciu potrzymaj na włosach maskę czy odżywkę i zobacz czy będzie różnica w dotyku

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Może właśnie keratyną ? Czy nie ma takiej szansy ?
no właśnie nie wiem, nie słyszałam nigdy o czymś takim, żeby keratyna obiciążyła

a jakie masz naturalne włosy zuza?
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2013-02-20, 11:40   #4474
zuzanna123
Przyczajenie

Dzięki Dziewczyny, mówiłam, że bardzo źle nie wyglądają, tylko po prostu przeszkadzają mi w dotyku, tym bardziej, że nigdy takie nie były. A klejące są wszyskie, nie tylko na środku niestety. Postanowiłam, że umyje je jutro, nałoże faktycznie jakąś maskę i potrzymam ok godziny i zobacze co będzie. jak to nie pomoże pójdę z reklamacją. może też zdecyduje się na hennę, ona powinna hyba trochę wypłukać keratynę, bo z tego co wiem nie jest zalecane farbowanie tyż po prostowaniu, aby właśnie keratyna się nie wypłukiwała.

Dopiero teraz przeczytałam następne posty. Czyli może faktycznie pojutrze je umyje, bo chyba dzisiaj je trochę zmęczyłam. Zobaczę czy wytrzymam.

Normalnie mam włosy cienkie, chociaż jest ich dużo (tak mi się wydaje), raczej trochę falowane (na pewno nie kręcone), dosyć puszące się, szczególnie tuż po myciu, ale faktycznie łatwo je przeciążyć. Chociaż wszystko zależy od ich humoru. Na keratynę zdecydowałam się nie w celu wyprostowania, ale poprawy kondycji, ponieważ, jak wspomniałam zaczęłam o nie dbać dość intensywnie i zapuszczam. dlatego tak bardzo się zestresowałam...

A mam jeszcze jedno pytanie do Was: myślicie, że to minie za jakiś czas, czy te włosy mam zniszczone np przez działanie prostownicy i nic już się z nimi nie da zrobić?

Edytowane przez zuzanna123
Czas edycji: 2013-02-20 o 11:58
zuzanna123 jest offline  
Stary 2013-02-20, 12:45   #4475
sylwka37
koci świat

ja dziś ledwo włosy ułożyłam - bejbiki stoją na czubku głowy jak aureola , grzywka się wykręca na wszystkie strony mam nadzieję że moje encanto dojdzie jeszcze w tym tygodniu
Stary 2013-02-20, 12:48   #4476
aagusiaa88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja dziś ledwo włosy ułożyłam - bejbiki stoją na czubku głowy jak aureola , grzywka się wykręca na wszystkie strony mam nadzieję że moje encanto dojdzie jeszcze w tym tygodniu
nic nie mów... ja ciągle wchodzę na konto sprawdzić czy pieniądze z PAYU z Allegro dotarły, ale nic
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2013-02-20, 12:55   #4477
sylwka37
koci świat

trzymam Aga kciuki aby dotarły. Mi sprzedawca napisał wczoraj że pieniądze dotarły i w ciągu 24 godzin będzie wysyłka o której poinformuje - ciągle wchodzę na pocztę i sprawdzam. Gdyby dziś wysłał to jutro a już na pewno pojutrze bym miała ale nic na razie nie pisze
Stary 2013-02-20, 12:59   #4478
aagusiaa88
Zakorzenienie

ale w sumie...tak sobie myslę, że skoro przy zmieszanym zabieg trwa ok. połowę krócej, to pewnie mi zejdzie z 3-4h z moją chorą dokładnością więc może dam radę zrobić w przyszłym tyg. albo w sobotę w sumie. szkołę mam do 16.20, to o 18-19 bym się za to zabrała, to bym dała radę skończyć w normalnej godzinie
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2013-02-20, 13:01   #4479
sylwka37
koci świat

Cytat:
ale w sumie...tak sobie myslę, że skoro przy zmieszanym zabieg trwa ok. połowę krócej, to pewnie mi zejdzie z 3-4h z moją chorą dokładnością więc może dam radę zrobić w przyszłym tyg. albo w sobotę w sumie. szkołę mam do 16.20, to o 18-19 bym się za to zabrała, to bym dała radę skończyć w normalnej godzinie
dasz radę !!!!!
Stary 2013-02-20, 14:05   #4480
martuuu9
BAN stały

Ja wczoraj robiłam w sumie włosy fajnie wyglądają tylko trochę z przodu się falują
martuuu9 jest offline  
Stary 2013-02-20, 14:11   #4481
aagusiaa88
Zakorzenienie

yeahhhhhhh, właśnie kliknęłam KREATYNĘ
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2013-02-20, 19:13   #4482
martuuu9
BAN stały

jestem właśnie po umyciu włosy trzymają się prosto
może nie są to ekstra proste strąki ale leżą prosto,jedynie przy twarzy jest lekka fala ale efekt zadowalający i tak nastepnym razem zamówię większe opakowanie bo ledwo starczyło :P
martuuu9 jest offline  
Stary 2013-02-20, 19:31   #4483
sylwka37
koci świat

Cytat:
yeahhhhhhh, właśnie kliknęłam KREATYNĘ
a moja do mnie dziś wysłana może jutro już będzie u mnie
Stary 2013-02-20, 20:28   #4484
Margox
Raczkowanie

Cytat:
a moja do mnie dziś wysłana może jutro już będzie u mnie
Ja jeszcze czekam

Na all jest coś takiego ENCANTO HOLLYWOOD KERATYNA PROSTOWANIE WŁOSÓW ktoś robił tym
Stary 2013-02-20, 20:30   #4485
aagusiaa88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Margox Pokaż wiadomość
Ja jeszcze czekam

Na all jest coś takiego ENCANTO HOLLYWOOD KERATYNA PROSTOWANIE WŁOSÓW ktoś robił tym
miałam o to pytac i w końcu zapomniałam. też to właśnie widziałam. Nie wiem czy to nie jest po prostu wymieszana keratyna z odżywką
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2013-02-20, 20:38   #4486
sylwka37
koci świat

Cytat:
miałam o to pytac i w końcu zapomniałam. też to właśnie widziałam. Nie wiem czy to nie jest po prostu wymieszana keratyna z odżywką

coś mi się wydaje że masz rację !!!!
Stary 2013-02-21, 05:30   #4487
Sawa87
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2
GG do Sawa87

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
Sawa pytała o "średnio geste" włosy, skoro ja mam dość gęste a 50 ml mi starczyło na 2 razy to jej 60 min powinno spokojnie starczyć

dzięki
dzisiaj zamówię, a za tydzień sama się pomęczę i jakoś zrobię. Nie mogę patrzeć na swoje końcówki, bleeeee
CP 2 opakowanie
6.02.13 Mega krzem
Sawa87 jest offline  
Stary 2013-02-21, 08:03   #4488
Beth77
Raczkowanie

hello
ale jestem mega happy - znalazłam dziewczyne która robi encanto w domu - koszt zakupu ma taki sam jak na allegro - bo za 50 ml (czyli razem 150 mon bo po 50 z kreatyny odzywki i szamponu) zapłacę u niej 60 zł. I na robote bieże 80 zł więc za całośc jesli zuzyję po 50 ml bo wg niej po 40 zupełnie wystarczy - to zapłace tylko 140 zł więc idę do niej i nie będę sie męczyć))) super
Mam włosy do ramion i robie od połowy gowy bo na górze mi sie trzyma wiec 40 powinno wystarczyć. najbardziej boję się tego elektryzowania - to była gehenna.

sylwka widziałam ta obotowa babylissa, fajna fajna. Powiedz mi - czy Ty ta suszarka na mokro suszysz czy suszysz najpierw naormalnie włosy a potem już na koniec tylko robisz obrotową? I czy włosy sie wtedy mocno podwijają? zastanawiam się nad takim zakupem choc pieruńsko dorogie sa te suszary....

Chciałam kupić rowentę ta nowa bo mam stara wersję ale na nowa nie ma zimnego nawiewu i nie wiem czy ma jonizację... Może ma któraś z was suszarkę ROWENTY TĄ Z NASADKA PROSTUJĄCĄ???????
Beth77 jest offline  
Stary 2013-02-21, 09:18   #4489
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
hello
ale jestem mega happy - znalazłam dziewczyne która robi encanto w domu - koszt zakupu ma taki sam jak na allegro - bo za 50 ml (czyli razem 150 mon bo po 50 z kreatyny odzywki i szamponu) zapłacę u niej 60 zł. I na robote bieże 80 zł więc za całośc jesli zuzyję po 50 ml bo wg niej po 40 zupełnie wystarczy - to zapłace tylko 140 zł więc idę do niej i nie będę sie męczyć))) super
Mam włosy do ramion i robie od połowy gowy bo na górze mi sie trzyma wiec 40 powinno wystarczyć. najbardziej boję się tego elektryzowania - to była gehenna.

sylwka widziałam ta obotowa babylissa, fajna fajna. Powiedz mi - czy Ty ta suszarka na mokro suszysz czy suszysz najpierw naormalnie włosy a potem już na koniec tylko robisz obrotową? I czy włosy sie wtedy mocno podwijają? zastanawiam się nad takim zakupem choc pieruńsko dorogie sa te suszary....

Chciałam kupić rowentę ta nowa bo mam stara wersję ale na nowa nie ma zimnego nawiewu i nie wiem czy ma jonizację... Może ma któraś z was suszarkę ROWENTY TĄ Z NASADKA PROSTUJĄCĄ???????
na mokro suszę - mocno nie podwija bo ta lokówka gruba jest - fajnie odbija od głowy że nie ma przylizu. Chwila moment i włosy mam wysuszone i ułożone
Stary 2013-02-21, 09:38   #4490
Beth77
Raczkowanie

acha no to musze pomyslec o tej szczocie
a możesz powiedziec tak w dwóch słowach o tym olejowaniu? tzn na czym polega i jakie efekty masz po nim? ja znam olejowania ale na twarz o włosach słyszałam ale nie wiem o co chodzi
a hennę robisz co jaki czas? nie niszczy włosów prawda? własnie myślałam o hennie bo szkoda mi włosow jak zapuszczam na farbę. Raz na miesiąc mogłabym sobie zrobic tym bardziej że mam ciemne włosy prawie czarne i pewnie ładny bym miała połysk. W zyciu raz henne robiłam tylko
Beth77 jest offline  
Stary 2013-02-21, 10:02   #4491
sylwka37
koci świat

hennę kładę średnio co dwa tygodnie bo nie lubię mieć odrostu zresztą można kłaść kiedy się chce bo nie niszczy włosów - połysk jest niesamowity.Włosy przestały mi w końcu wypadać. Na czarnych włosach wyjdzie ci po naturalnej hennie tylko pod światło połysk czerwoności . Olejowanie też dodaje blasku włosom, są bardziej nawilżone , jakby bardziej mięsiste , włosy się nie puszą, pod koniec keratyny zawsze ratują moje włosy pozwalają na przedłużenie efektu. Po keratynie przez jakiś miesiąc nie olejuję bo nie czuję takiej potrzeby.
Stary 2013-02-21, 12:38   #4492
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
hennę kładę średnio co dwa tygodnie bo nie lubię mieć odrostu zresztą można kłaść kiedy się chce bo nie niszczy włosów - połysk jest niesamowity.Włosy przestały mi w końcu wypadać. Na czarnych włosach wyjdzie ci po naturalnej hennie tylko pod światło połysk czerwoności . Olejowanie też dodaje blasku włosom, są bardziej nawilżone , jakby bardziej mięsiste , włosy się nie puszą, pod koniec keratyny zawsze ratują moje włosy pozwalają na przedłużenie efektu. Po keratynie przez jakiś miesiąc nie olejuję bo nie czuję takiej potrzeby.
no to pieknie jak odcień czerwieni wyjdzie pod światło, ale henna jest w kilku odcieniach jakies rodzaje są? (rózne lepsze i gorsze firmy itd?
a na czym to olejowanie polega? ja sobie dzis na noc położyłam olej arganowy w którym sie zakochałam i smaruję sobie twarz na noc jest niesamowity, aże na włosy też dobrze robi to sobie na noc trochę wtarłam. A olejowanie to cos jak odzywka czyli że kładziesz jakis olej czekasz i spłukujesz? na tym to polega?
Beth77 jest offline  
Stary 2013-02-21, 13:19   #4493
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
no to pieknie jak odcień czerwieni wyjdzie pod światło, ale henna jest w kilku odcieniach jakies rodzaje są? (rózne lepsze i gorsze firmy itd?
a na czym to olejowanie polega? ja sobie dzis na noc położyłam olej arganowy w którym sie zakochałam i smaruję sobie twarz na noc jest niesamowity, aże na włosy też dobrze robi to sobie na noc trochę wtarłam. A olejowanie to cos jak odzywka czyli że kładziesz jakis olej czekasz i spłukujesz? na tym to polega?
nakładasz po prostu olej (lub mieszankę kilku) na włosy na czas właściwie dowolny (ale chyba minimum 2 h żeby jednak coś o podziałało) i potem normalnie myjesz głowę szamponem i dojesz normalnie odzywkę czy co tam potem robisz, ot cała filozofia.
moniczka_90 jest offline  
Stary 2013-02-21, 14:09   #4494
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
nakładasz po prostu olej (lub mieszankę kilku) na włosy na czas właściwie dowolny (ale chyba minimum 2 h żeby jednak coś o podziałało) i potem normalnie myjesz głowę szamponem i dojesz normalnie odzywkę czy co tam potem robisz, ot cała filozofia.
czyli ja wczorak wykonałam zabiej olejowania nawet o tym nie wiedząc

a uzywacie własnie arganowego na włoski?

A kiedy moge po i przed zrobić tą hennę?
Beth77 jest offline  
Stary 2013-02-21, 19:58   #4495
sylwka37
koci świat

Cytat:
czyli ja wczorak wykonałam zabiej olejowania nawet o tym nie wiedząc

a uzywacie własnie arganowego na włoski?

A kiedy moge po i przed zrobić tą hennę?
dokładnie nieświadomie wykonałaś zabieg olejowania włosów !!!! arganowy jest bardzo dobrym olejkiem. Każdy olej można nałożyć na włosy - jeden ci bardziej będzie służył drugi mniej to trzeba na własnych włosach wypróbować. Kokosowy np wypłukuje kolor i u wielu osób robi puch na głowie u mnie nie. Najlepiej z tydzień przed henną nie kłaść olei. Jest tylko jedna prawdziwa henna naturalna, która w zależności od koloru wyjściowego daje inny kolor -od pomarańczowego na jasnych blond i siwych po tylko odcień czerwoności na ciemnych włosach. Inne niby nazywane henną to mieszanki różnych ziół które dają kolor od jasnego brązu po czarny.
Stary 2013-02-22, 06:49   #4496
Beth77
Raczkowanie

a możesz jakąś konkretna polecić? jaka Ty kupujesz?
Co do lejków to po arganmowym fajne włoski mam jedyny minus że elektryzują sie nie wiem dlaczego. Może nie odo lejku - sama nie wiem.

A hennę prze i po encanto kiedy mozna kłaść?

Ja ide w poniedziałek na kreatynkę i robię sobie pod połowy głowy. Dałam rade 3 mce po 1 zabiegu. Zobaczymy ile teraz wytrzymam.

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

aaa a te olejki to jak częstosie stosuje? raz w tygodniu czy częściej?
Beth77 jest offline  
Stary 2013-02-22, 08:08   #4497
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Jak tylko Ci na to pozwala czas, możesz codziennie, możesz raz na tydzień, jak chcesz. Jak masz taki dzien w którym nie wychodzisz w ogóle z domu ani nie masz gości to możesz go nałozyc i nawet dobe lub więcej trzymac na włosach
moniczka_90 jest offline  
Stary 2013-02-22, 16:31   #4498
sylwka37
koci świat

Cytat:
a możesz jakąś konkretna polecić? jaka Ty kupujesz?
Co do lejków to po arganmowym fajne włoski mam jedyny minus że elektryzują sie nie wiem dlaczego. Może nie odo lejku - sama nie wiem.

A hennę prze i po encanto kiedy mozna kłaść?

Ja ide w poniedziałek na kreatynkę i robię sobie pod połowy głowy. Dałam rade 3 mce po 1 zabiegu. Zobaczymy ile teraz wytrzymam.

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

wbij sobie w allegro - henna BAQ - ja tą kupuję. Hennę też przed i po keratynie 2 tygodnie. Choć ja zazwyczaj tyle nie wytrzymuję i po tygodniu już kładę. Do mnie dziś doszła moja keratynka więc dziś wieczorem przystępuję do dzieła- muszę ją z poczty odebrać
Stary 2013-02-22, 16:56   #4499
Margox
Raczkowanie

Moje encanto nie dotarło
Stary 2013-02-22, 17:13   #4500
aagusiaa88
Zakorzenienie

moje też nie, ale i tak nie miałabym kiedy go zrobić
aagusiaa88 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości