Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-24, 10:38   #571
Masza711
Zadomowienie

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Witajcie, mam pytanie - po encanto bardzo szybko przetluszczaja mi sie wlosy - czy ktoras z Was ratowala sie suchym szamponem ?

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

[QUOTE=Paulinka675;2709007 6]ja mam pytanko do osób które poddawały zabiegowi kręcone włosy - jak się włosy zachowywały po myciu?? czy nadal je trzeba modelować, czy wystarczy tylko wysuszyć?

Ja mam mega krecona włosy, a po Encanto- mega proste Normalnie, po myciu i wysuszeniu afro jak ten koles z BonyM, a po encando wystarczy wysuszyc i juz

Edytowane przez Masza711
Czas edycji: 2011-05-24 o 13:45
Masza711 jest offline  
Stary 2011-05-24, 11:49   #572
Relyah
Raczkowanie

Witam

trochę poczytałam oba wątki i mam pytanie.
Na czym konkretnie polega to prostowanie? encanto, global keratin QO.. cośtam.. czym się różnią? Gdzieś wyczytałam, że prostuje się 7 razy... pod rząd ???

Czy keratynę można zastosować do włosów farbowanych henną?

Ale najważniejsze jest dla mnie zdrowie włosów -czy zabieg ich nie zniszczy?

....
Czy może mnie ktoś pokierować do jakiegoś know-how?

...
jako, że nie wytrzymam z ciekawości, podzielę się tym co już przez ten czas doczytałam.
Keratyna QOD Gold jest lepsze od encanto (?)
Wprasowujemy keratynę 7-15 razy w jedno pasmo xD

ok, już nie jestem zainteresowana... toż to śmierć dla włosów, co z tego, że wyglądają jak zdrowe... Przeprasujcie się żelazkiem 10 razy to też będziecie mieć błyszczącą skórę

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2011-05-24 o 12:08
Relyah jest offline  
Stary 2011-05-24, 12:49   #573
pszczola2000
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Witam

trochę poczytałam oba wątki i mam pytanie.
Na czym konkretnie polega to prostowanie? encanto, global keratin QO.. cośtam.. czym się różnią? Gdzieś wyczytałam, że prostuje się 7 razy... pod rząd ???

tak, w encanto zaleca się 6-7 razy przeciągnąć prostownicą jedno pasmo włosów.

Czy keratynę można zastosować do włosów farbowanych henną?

nie wiem

Ale najważniejsze jest dla mnie zdrowie włosów -czy zabieg ich nie zniszczy?

niszczy jak wszystko związane z "zabiegami" a konkretnie możesz je zniszczyć nieumiejętnie je prostując, czyli najzwyczajniej przypalić spalić. Jeśli wprasujesz je dobrze, włosy nie zostaną zniszczone, (końcówki jedynie jak to przy każdym prostowaniu) a po 3miesiącach wrócą do stanu wyjściowego czytaj do stanu zniszczenia przed zabiegiem.
wrócą, ale nie muszą....
....
Czy może mnie ktoś pokierować do jakiegoś know-how?

...
jako, że nie wytrzymam z ciekawości, podzielę się tym co już przez ten czas doczytałam.
Keratyna QOD Gold jest lepsze od encanto (?)
zdania są podzielone ze względu na czas i rodzaj wykonania zabiegu oraz na zapach. A efekty hmmm...
Po encanto mega (robiłam 3x) qod gold (robiłam w niedziele, jeszcze nie umyłam włosów więc nie wiem jak efekt, poza tym włosy mam proste jeszcze od encanto)

Wprasowujemy keratynę 7-15 razy w jedno pasmo xD
15 - przesada! MAX- 8-10

ok, już nie jestem zainteresowana... toż to śmierć dla włosów, co z tego, że wyglądają jak zdrowe... Przeprasujcie się żelazkiem 10 razy to też będziecie mieć błyszczącą skórę
to że włosy błyszczą nie jest efektem że 10razy przejedziesz jedno pasmo, tylko efektem wprasowanej keratyny.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Różnica Encanto a QOD (GOLD)
Encanto:
mycie szamponem
suszenie
nakładanie keratyny
prostowanie
mycie szamponem
nałożenie odżywki
spłukanie 50% odzywki
suszenie
prostowanie

szczypie w oczy i nos, śmierdzi. dostępny w oryginalnych butelkach 236ml, które na moich włosach starczają na 3zabiegi

QOD GOLD
mycie szamponem
suszenie
nakładanie keratyny
suszenie
prostowanie

pachnie bananami (inne wersje truskawki, czekolada)
mniej czasochłonny.

i co przede wszystkim!!!!
na allegro i ebayu dostępny w oryginalnych opakowaniach 1L !!!
mniejsze pojemności (50ml, 100ml etc) w opakowaniach zastępczych czytaj typowe wielkości pojemników np na mocz.

moim zdaniem - używałam QOD GOLD 100ml, i powiem Wam że LEDWO starczy mi na 2 zabiegi!!!!

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline  
Stary 2011-05-24, 13:03   #574
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

a jakie odczucia po zabiegu?
wolisz encanto czy qod?
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2011-05-24, 13:20   #575
pszczola2000
Rozeznanie

jesli chodzi o sam zabieg to z pewnością QOD mniej czasu mu się poświęca raz się myje włosy, i pachnie.

jeśli chodzi o efekty... to cięzko mi stwierdzić co do QODa. Po encanto efekt swietny idealnie proste, teraz nadal miałam proste i przez co mogłam się skupić na ich odżywianiu i nawilżaniu. Więc nie umiem powiedzieć czy QOD nadaje sie do mega kręconych włosów. Encanto z pewnością tak!

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2011-05-24, 18:03   #576
JustusLand
Raczkowanie

a powiedzcie mi Dziewczyny, po Encanto mogę umyć włosy już na następny dzień? Czy też mam czekać 2-3 dni?
JustusLand jest offline  
Stary 2011-05-24, 18:03   #577
pszczola2000
Rozeznanie

no więc jestem po pierwszym myciu...
od niedzieli do dziś włosy po QODzie wygladały fajnie choć były oblepione. Przed chwilą umyłam włosy no i niestety nie jest to samo co encanto. Moje włosy wygladają tak samo jak przed zabiegiem jeśli chodzi o prostowanie. Czy sie odzywiły? Hmm... myślę że tak chodz obstawiałam bardziej spektakulary efekt!! Mimo że gold prostuje w 40%, to jakoś nie wieze by QOD 60% prostowania co ma, wyprostował afro na dłuzej... no ale moge sie mylic.

Reasumując: jeśli chcecie wyprostowac włosy to zdecydowanie ENCANTO!!!
A opinie o szkodliwości formaldehydu mnie śmieszą, bo to jest dawka znikoma i trzeba by było stale ja "zażywać" a nie raz na 3m-ce!!

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez JustusLand Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi Dziewczyny, po Encanto mogę umyć włosy już na następny dzień? Czy też mam czekać 2-3 dni?
mozesz umyć po 3h

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2011-05-24, 18:24   #578
JustusLand
Raczkowanie

dzięki wielkie za info liczyłam na to, że już dzisiaj w nocy powalcze z encanto, no ale jeszcze nie dotarło mam nadzieję, że jutro listonosz zapuka bo już siedzę jak na szpilkach

jeszcze jedno mam pytanie, czy włosy po encanto da się zakręcić na prostownicy albo na wałkach?

Edytowane przez JustusLand
Czas edycji: 2011-05-24 o 19:02
JustusLand jest offline  
Stary 2011-05-24, 19:04   #579
Paulaa1994
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez basienkaslov24 Pokaż wiadomość
ja wlasnie zamowilam encanto z allegro od kolesi co na facebooku ma sronke encanto polska, i bede robila sobie, jak myslicie czy jesli mialm dekoloryzowne wlosy kilka miesiecy temu to cos zaszkodzi?
A mogłabyś po zabiegu wstawić fotki ? Bo ja właśnie też chcę zamawiać od niego.
Paulaa1994 jest offline  
Stary 2011-05-24, 19:06   #580
pszczola2000
Rozeznanie

na wałkach raczej nie beda takie jak bys chciala, a lokowka pewnie da rade.
ja polecam sprzedawce bidzis2702

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2011-05-24, 19:13   #581
Konwaliaaa
Raczkowanie

ja dzisiaj miałam karatynę w salonie, Global Keratin. Włosy mam długie, farbowane blond. Efekt świetny, ale jetem kilka godzin po, ciekawe jak po nocy i jak po pierwszym myciu no i jak długo się utrzyma.

Laski w salonie miały robione na swoich włosach już drugi raz. Tez świetne mają włosy. Codziennie myję włosy i susze suszarą, chciałam dac odpocząć włosom.

Strasznie jestem ciekawa czy te kilka poważnych stówek nie wyrzucilam w błoto
Konwaliaaa jest offline  
Stary 2011-05-25, 10:51   #582
aagusiaa88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
no więc jestem po pierwszym myciu...
od niedzieli do dziś włosy po QODzie wygladały fajnie choć były oblepione. Przed chwilą umyłam włosy no i niestety nie jest to samo co encanto. Moje włosy wygladają tak samo jak przed zabiegiem jeśli chodzi o prostowanie. Czy sie odzywiły? Hmm... myślę że tak chodz obstawiałam bardziej spektakulary efekt!! Mimo że gold prostuje w 40%, to jakoś nie wieze by QOD 60% prostowania co ma, wyprostował afro na dłuzej... no ale moge sie mylic.

Reasumując: jeśli chcecie wyprostowac włosy to zdecydowanie ENCANTO!!!
A opinie o szkodliwości formaldehydu mnie śmieszą, bo to jest dawka znikoma i trzeba by było stale ja "zażywać" a nie raz na 3m-ce!!

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

mozesz umyć po 3h
kurcze, to powiem ci, ze mi zrobilas baniaka. bo ja mam skrecone wlosy spowrotem, bo mi sie ta keratyna wlasciwie wyplukala. tyle, ze jak wysusze suszarka to sa proste, jak zostawie zeby wyschly same to sie kreca. i powiem ci, ze teraz nie wiem... znowu zamawiac encanto w takim razie??
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:45   #583
Masza711
Zadomowienie

Dziewczyny pomozcie...
Z natury mam bardzo sucgy włos-jak to bywa przy silnym skrecie-a po Encanto tak szybko i mocno mi sie przetluszczaja, ze zalosc serce chwyta...Wlosy myje babydreamem no i bez bez odzywki. Czy macie jakis inny sposob na pielegnacje "po" ? Ratujcie
Masza711 jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:55   #584
Relyah
Raczkowanie

pszczola2000
bardzo dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź.

Co do prostowania - nie wyobrażam sobie przejechać po włosach aż tyle razy.. i to w wysokiej temp. (prostuje w 140'-160' - cienkie włosy).

Więc na babski rozum - przy temp. 200' i przejechaniu choćby 5 razy po paśmie spodziewam się, że najzwyczajniej zabije włosy.

Ponadto - jeśli wprasowuje keratynę we włosy to znaczy, że są one pełne w środku bądź oblepione. Nie mają powietrza i są obciążone. Nie wyobrażam sobie wtedy ich pielęgnacji - jaki produkt pielęgnujący jest wtedy w stanie przedostać się do włosa?

To trochę jak silikon, tyle czasu chwalony, włosy pięknie wyglądają po nim, błyszczą się i lepiej układają.. ale jednak okazuje się, że na dłuższą metę jest dla nich bardzo niekorzystny...
Relyah jest offline  
Stary 2011-05-25, 22:27   #585
22_anna
Przyczajenie

Zdecydowalam sie na zabieg global keratin, mam dosc dlugie wlosy do ramion. Czy mozecie polecic mi sprawdzone salony w Warszawie i ewentualnie podac orientacyjna cene? Dziekuje
22_anna jest offline  
Stary 2011-05-26, 07:52   #586
Masza711
Zadomowienie

Sa jakies szanse na odpowiedz z Waszej strony czy raczej nie ma na co liczyc ?
Masza711 jest offline  
Stary 2011-05-26, 08:00   #587
JustusLand
Raczkowanie

Masza na przetłuszczanie bardzo dobry jest wyciąg z pokrzywy, może pomoże? nie wiem czy to dobry czy zły pomysł, ale pierwsze co na myśl przychodzi

Ja właśnie jestem w połowie zabiegu Encanto, walczę od 6:30. Uryczałam i usmarkałam się niemiłosiernie w trakcie nakładania tej keratyny. Suszyłam i prostowałam włosy bez rękawiczek ochronnych i to był duży błąd ( niestety w rękawiczkach jestem wyjątkowo upośledzona ) Za 8 minut myję włosy i nakładam odżywkę... mam nadzieję, że efekt się utrzyma, relację zdam za kilka dni
JustusLand jest offline  
Stary 2011-05-26, 08:14   #588
Masza711
Zadomowienie

Thx kochana Ja jestem przerazona tym przetluszczaniem...zastan awiam sie czy to nie od prostownicy. Moze powinnam suszyc je tylko na szczotke-i tak chyba dzis zrobie by sprawdzic.
Moja droga...jak mi Cie zal w kwesti smrodu Trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez JustusLand Pokaż wiadomość
Masza na przetłuszczanie bardzo dobry jest wyciąg z pokrzywy, może pomoże? nie wiem czy to dobry czy zły pomysł, ale pierwsze co na myśl przychodzi

Ja właśnie jestem w połowie zabiegu Encanto, walczę od 6:30. Uryczałam i usmarkałam się niemiłosiernie w trakcie nakładania tej keratyny. Suszyłam i prostowałam włosy bez rękawiczek ochronnych i to był duży błąd ( niestety w rękawiczkach jestem wyjątkowo upośledzona ) Za 8 minut myję włosy i nakładam odżywkę... mam nadzieję, że efekt się utrzyma, relację zdam za kilka dni
Masza711 jest offline  
Stary 2011-05-26, 08:20   #589
calineczka1974
Przyczajenie

Tak sie zastanawiam... skoro QOD nie za bardzo prostuje, a nam tutaj o to właśnie chodzi, a Encanto jest śmierdzące no i ma te formaldehydy, to może QOD MAX??? nie ma formaldehydów i pachnie więc i zabieg przyjemniejszy niż przy Encanto, a podobno prostuje włosy afro. Jest ktoś kto używał QOD MAX ??? podzielcie się wrażeniami, bo nie wiem na co sie zdecydować
calineczka1974 jest offline  
Stary 2011-05-26, 08:45   #590
Aga_Mysia
Przyczajenie

Dziewczyny potrzebuję pomocy. Jakiś czas temu kupiłam z koleżanką encanto. Ja przelałam sobie te substancje do pustych butelek po jakiś kosmetykach i mam teraz problem bo się spieszyłam i zapomniałam podpisać co jest gdzie Szampon rozpoznałam, z odżywką i keratyną jest gorzej. Czy byście mogły jakoś mi opisać konsystencje i kolor odżywki i keratyny?
Aga_Mysia jest offline  
Stary 2011-05-26, 08:47   #591
JustusLand
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez calineczka1974 Pokaż wiadomość
Tak sie zastanawiam... skoro QOD nie za bardzo prostuje, a nam tutaj o to właśnie chodzi, a Encanto jest śmierdzące no i ma te formaldehydy, to może QOD MAX??? nie ma formaldehydów i pachnie więc i zabieg przyjemniejszy niż przy Encanto, a podobno prostuje włosy afro. Jest ktoś kto używał QOD MAX ??? podzielcie się wrażeniami, bo nie wiem na co sie zdecydować
qod nie ma formaldehydu ale ma 2 parabeny , i obydwa mają większą zawartość w składzie od hydrolizowanej keratyny co jest niepokojące chyba bardziej od formaldehydu na przedostatnim miejscu w inci

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Aga_Mysia Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję pomocy. Jakiś czas temu kupiłam z koleżanką encanto. Ja przelałam sobie te substancje do pustych butelek po jakiś kosmetykach i mam teraz problem bo się spieszyłam i zapomniałam podpisać co jest gdzie Szampon rozpoznałam, z odżywką i keratyną jest gorzej. Czy byście mogły jakoś mi opisać konsystencje i kolor odżywki i keratyny?

keratyna jest bardziej płynna,

odżywka gęstsza i różowa, no i mniej wali po oczach
JustusLand jest offline  
Stary 2011-05-26, 08:50   #592
Aga_Mysia
Przyczajenie

Dziękuję bardzo
Aga_Mysia jest offline  
Stary 2011-05-26, 09:13   #593
Masza711
Zadomowienie

Czy ktoras z Was miala problem z nadmiernym przetłuszczaniem sie wlosow po Encanto ? Jak pielegnujecie włosy "po" zabiegu? Czy po kazdym myciu prostujecie, suszycie na szczotce ?
Masza711 jest offline  
Stary 2011-05-26, 11:39   #594
teken020
Raczkowanie

jak dla mnie ten qod do dupy, efetk ledwie zauważalny. mam tego jeszcze na 1 zabieg, a potem to chyba goldwella zrobię..
teken020 jest offline  
Stary 2011-05-26, 12:04   #595
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ja już się powoli przygotowuję do zabiegu

na początku czerwca planuję zakup prostownicy, bo moja niestety nagrzewa się tylko do 200 stopni i póki co jestem zdecydowana na tę
http://remington24.pl/sklep/prostown...ton-s8002.html

ze względu na dość szerokie płytki ok 45mm

a jeśli chodzi o zabieg to będzie encanto - zestaw zakupię pewnie pod koniec czerca/początek lipca, a póki co zbiorę jeszcze więcej info na ten temat

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-05-26, 13:04   #596
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

zamierzasz prostować w większej temp. niż 200?
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2011-05-26, 13:20   #597
Aaliyah1981
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość
jak dla mnie ten qod do dupy, efetk ledwie zauważalny. mam tego jeszcze na 1 zabieg, a potem to chyba goldwella zrobię..

ktorego QOD uzywalas??

dziewczyny co do oklpnietych wslowo czy ktoras z was probowala tego ???ja sobie zamowilam czekam na paczuszke

http://www.youtube.com/watch?v=tkfZTLDFfm4

http://www.youtube.com/watch?v=G3fA3...eature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI

Edytowane przez Aaliyah1981
Czas edycji: 2011-05-26 o 13:22
Aaliyah1981 jest offline  
Stary 2011-05-26, 20:18   #598
pszczola2000
Rozeznanie

Ci sprzedawcy na allegro bez kitu sami nie wiedzą co wypisują!!

cytuje:
GRATIS SZAMPON BABY DREAM- STOSOWNY PO ZABIEGU ( MIN.72 GODZ.)

paranoja....

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
dokładnie, bez sensu. Moja ma 200 i za każdym razem wyszło bombowo!

Cytat:
Napisane przez Aaliyah1981 Pokaż wiadomość
ktorego QOD uzywalas??
teken uzywał GOLDa

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2011-05-26, 22:02   #599
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość

a czy do zabiegu nie jest potrzebna temp 230?? bo wydawało mi się, że gdzieś tak czytałam

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-05-26, 22:29   #600
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
a czy do zabiegu nie jest potrzebna temp 230?? bo wydawało mi się, że gdzieś tak czytałam
niby tak producent pisze, ale ja robiłam nawet 190 i wyszło super. Do zabiegu wystarczy te 200 st. Osobiście bałabym się wyższej temp.
is back

aanneett jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości