Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-06-10, 22:53   #691
Brydzia_
Organizatorka

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Przestrzegam wszystkie które farbują się na odcienie czerwieni - nowy kolor włosów po encanto może was zaskoczyć. Po lewej przed zabiegiem po prawej po...
a ile przed encanto farbowałaś włosy ?

Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...

mikroREKLAMA
Produkty licencyjne :) Minionki, Mickey Mouse & Minnie, Frozen, Psi Patrol, Spiderman, Star Wars i wiele innych...
Napisz do mnie PW - dla wizażanek rabat %%%

Ta reklama pokazywana jest pod 12 840 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Brydzia_ jest offline  
Stary 2011-06-10, 23:49   #692
summerisgone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
a ile przed encanto farbowałaś włosy ?
równo dwa tygodnie.

Nie dekoloryzację, kolor się zmieniał podczas pierwszego prostowania, dosłownie znikał po pierwszym dotknięciu prostownicą. To wygląda jakby farba się utleniła. Przy drugim prostowaniu zjaśniało jeszcze troszeczkę.
Farbuję Safirą.

Chyba muszę zmienić podpis

Edytowane przez summerisgone
Czas edycji: 2011-06-10 o 23:51
summerisgone jest offline  
Stary 2011-06-11, 10:03   #693
teken020
Raczkowanie

kolor Ci się zmył po umyciu włosów tym szamponem, czy po samej keratynie?
teken020 jest offline  
Stary 2011-06-11, 10:42   #694
kolik90
Przyczajenie

GG do kolik90

Cytat:
Przestrzegam wszystkie które farbują się na odcienie czerwieni - nowy kolor włosów po encanto może was zaskoczyć. Po lewej przed zabiegiem po prawej po...

Mnie po keratynie też wypłukało kolor... ( z ciemnego blondu zrobił sie jaśniejszy, żółtawy ) :/ ale fryzjerka mówiła, że tak może być, za 2 tyg mogę dopiero nałożyć farbę.
Dziaj myję wkońcu!!! Ale odpowiedzi się nie doczekałam co do Nanokeratin System. Po 17 dam znać
kolik90 jest offline  
Stary 2011-06-11, 11:25   #695
summerisgone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość
kolor Ci się zmył po umyciu włosów tym szamponem, czy po samej keratynie?
Cytat:
kolor się zmieniał podczas pierwszego prostowania, dosłownie znikał po pierwszym dotknięciu prostownicą. To wygląda jakby farba się utleniła. Przy drugim prostowaniu zjaśniało jeszcze troszeczkę.
Widziałam na jakiś zdjeciach że czerwone włosy zjasniały troszeczkę ale moje zmieniły kolor, to jest ciekawe. A najlepsze jest to że moje włosy naturalnie są ciemniejsze niż obecnie.
Stary 2011-06-11, 16:11   #696
edytka8787
Rozeznanie

Ja mam swoje wloski czarne i rzeczywiscie rozjasily mi sie do brazu
Stary 2011-06-11, 16:32   #697
mylittlepony
Przyczajenie

GG do mylittlepony

Świeżo po zabiegu - faktycznie, kolor mi trochę zbladł ( miałam robiony bardzo ciemny brąz ) , ale warto - przed encanto moje włosy bardzo się puszyły, były sztywne, matowe, nie chciały się układać ( non top szopa na głowie ) + oczywiście kręcone. Teraz są śliczne, mięciutkie i błyszczą *.* ach, nie mogę aż odejść od lustra.
+ czy wy też miałyście aż tak nieprzyjemną reakcję na formaldehyd? ( pieczenie w gardle, non stop łzawienie oczu itp. )
mylittlepony jest offline  
Stary 2011-06-11, 16:58   #698
kolik90
Przyczajenie

GG do kolik90

Właśnie pierwszy raz po zabiegu nanokeratin umyłam włosy. Przyznam się, że podczas tych 72h, które musiałam odczekać miałam spore wątpliwości ( włosy były takie tłuste, przyklapnięte, kolor brzydki... ) wsumie to byłam zdołowana... wkońcu zabieg do najtańszych nie należy.. Ale w momencie suszenia włosów poczułam wielką ulgę Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam tak miękkie, BŁYSZCZĄCE, nawilżone a zarazem tak bardzo lekkie włoski Nawet ten brzydki kolor już nie jest aż taki brzydki Jednak przyznam, że liczyłam na to, że będą bardziej odbijały od nasady ( odbijają ale nie tak jak myślałam ) ale na to jakiś sposób też znajdę, może jakieś wcierki z alg? ale to na inny temat
W każdym razie keratynke szczerze polecam !!!!
kolik90 jest offline  
Stary 2011-06-11, 19:05   #699
aagusiaa88
Zakorzenienie

Hej, jak myslicie... czy 90-100ml wystarczy na dlugie wlosy?
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2011-06-11, 19:12   #700
JustusLand
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mylittlepony Pokaż wiadomość
+ czy wy też miałyście aż tak nieprzyjemną reakcję na formaldehyd? ( pieczenie w gardle, non stop łzawienie oczu itp. )
To niestety naturalna reakcja, formaldehyd drażni drogi oddechowe i oczy... do tego z nosa leci jak jasna cholera ale czego sie nie robi

Dziewczyny ponawiam pytanie

Jak myślicie, czy zniszczone po zabiegu końcówki ściąć teraz, czy odczekac i przeboleć te kilka miesięcy i obciąć je po kolejnej kuracji Encanto??zła jestem bo jestem na etapie zapuszczania włosów

Kolejne pytanie co z Radicalem? Orientujecie się czy ma w składzie alkohol denat? strasznie lecą mi włosy, aż się prosi o kurację

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez aagusiaa88 Pokaż wiadomość
Hej, jak myslicie... czy 90-100ml wystarczy na dlugie wlosy?
wszystko zależy od tego jak gęste masz włosy, nie da się tak ocenić...
JustusLand jest offline  
Stary 2011-06-11, 19:21   #701
aagusiaa88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JustusLand Pokaż wiadomość
To niestety naturalna reakcja, formaldehyd drażni drogi oddechowe i oczy... do tego z nosa leci jak jasna cholera ale czego sie nie robi

Dziewczyny ponawiam pytanie

Jak myślicie, czy zniszczone po zabiegu końcówki ściąć teraz, czy odczekac i przeboleć te kilka miesięcy i obciąć je po kolejnej kuracji Encanto??zła jestem bo jestem na etapie zapuszczania włosów

Kolejne pytanie co z Radicalem? Orientujecie się czy ma w składzie alkohol denat? strasznie lecą mi włosy, aż się prosi o kurację

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

wszystko zależy od tego jak gęste masz włosy, nie da się tak ocenić...
w pazdzierniku mmialam takie jak na foto. kurde, nie wiem. niby wychodzi, ze 100ml to prawie polowa calej butelki.
niby mam geste, ale ja i tak uwazam, ze wcale nie sa geste
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG01001.jpg (45,4 KB, 93 załadowań)
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2011-06-11, 20:37   #702
summerisgone
Zakorzenienie

Cytat:
Kolejne pytanie co z Radicalem? Orientujecie się czy ma w składzie alkohol denat? strasznie lecą mi włosy, aż się prosi o kurację :
Skład ampułek radicalu jest na KWC, z tego co widzę w składzie nie ma alkoholu denat ale może jest ukryty pod jakąś inną nazwą
Stary 2011-06-11, 20:48   #703
kolik90
Przyczajenie

GG do kolik90

Cytat:
Zniszczone końcówki po zabiegu powinno się obciąć, są martwe poza tym brzydko wyglądają, miałam ten sam problem niestety
kolik90 jest offline  
Stary 2011-06-12, 08:54   #704
martalady83
Raczkowanie

Ja obcielam, i to duzo. Szlag mnie trafial, ze wreszcie doczekalam sie dlugich, prostych wlosow i musze je sciac. Ale koncowki wygladaly strasznie i wstyd mi bylo chodzic z takimi wlosami. Za to teraz mam dlugie i zdrowe wlosy. Warto bylo.
martalady83 jest offline  
Stary 2011-06-12, 09:01   #705
JustusLand
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martalady83 Pokaż wiadomość
Ja obcielam, i to duzo. Szlag mnie trafial, ze wreszcie doczekalam sie dlugich, prostych wlosow i musze je sciac. Ale koncowki wygladaly strasznie i wstyd mi bylo chodzic z takimi wlosami. Za to teraz mam dlugie i zdrowe wlosy. Warto bylo.
No mnie też szlag trafia Niby i tak mam długie bo przedłużam włosy, ale mimo wszystko strasznie mi ich szkoda, tym bardziej, że mam do ścięcia nie przesadzając z 7 cm jak nic no i zaczynam się zastanawiać co będzie po kolejnym zabiegu encanto, bo jeśli tak to ma wyglądać, że co pół roku będę musiała ściąć to co urosło chyba mnie szlag trafi
JustusLand jest offline  
Stary 2011-06-12, 11:32   #706
lilh
Przyczajenie

JUZ po eksperymencie obiekt zywy choc zmeczony ja mialam zabieg keratynowy w salonie ,ze wzgledu na koszty - zreszta uwazam ze duzo zawyzone ,tak nawiasem mowiac na nastepny to myslalam ze bede musiala jakis kredyt kombinowac hehhe.siostrze kupilysmy produkty na aukcji i odwazylam sie sama zrobic jej golda ,latwo nie bylo rece mdlaly ale podolalysmy.wszystko poszlo ok .Wlosy nie sa idealnie proste ale ten blask sa sliczne naprawde zdrowe jestem w szoku ze nam sie udalo taki efekt osiagnac w domu .Dziekuje za rady pomogly ,innaczej marzenie o zdrowych wlosach musialaby odlozyc na czas xyz... ze wzgledu na koszty .Pozdrawiam milej niedzieli
lilh jest offline  
Stary 2011-06-12, 11:58   #707
martalady83
Raczkowanie

Cytat:
No mnie też szlag trafia Niby i tak mam długie bo przedłużam włosy, ale mimo wszystko strasznie mi ich szkoda, tym bardziej, że mam do ścięcia nie przesadzając z 7 cm jak nic no i zaczynam się zastanawiać co będzie po kolejnym zabiegu encanto, bo jeśli tak to ma wyglądać, że co pół roku będę musiała ściąć to co urosło chyba mnie szlag trafi
JustusLand, moje byly zniszczone juz wczesniej, to nie encanto je zniszylo. Po prostu jak wlosy sa krecone sa suche i te koncowki nie sa tak widoczne. Encanto ladnie wygladzilo wlosy, wiec zniszczone i pooszarpane koncowki staly sie bardzo widoczne. Teraz nie mam takiego problemu, wlosy rosna zdrowe, a encanto robilam juz cztery razy. Teraz po pol roku moze troszke podetne, bo mam cieniowane i juz ksztaltu fryzury nie widac. Moje wlosy byly wczesniej zniszczone przez suszenie na Rowencie goracym powietrzem. Teraz tego nie potrzebuje wiec i wlosy sa zdrowe.
martalady83 jest offline  
Stary 2011-06-12, 14:04   #708
JustusLand
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martalady83 Pokaż wiadomość
JustusLand, moje byly zniszczone juz wczesniej, to nie encanto je zniszylo. Po prostu jak wlosy sa krecone sa suche i te koncowki nie sa tak widoczne. Encanto ladnie wygladzilo wlosy, wiec zniszczone i pooszarpane koncowki staly sie bardzo widoczne. Teraz nie mam takiego problemu, wlosy rosna zdrowe, a encanto robilam juz cztery razy. Teraz po pol roku moze troszke podetne, bo mam cieniowane i juz ksztaltu fryzury nie widac. Moje wlosy byly wczesniej zniszczone przez suszenie na Rowencie goracym powietrzem. Teraz tego nie potrzebuje wiec i wlosy sa zdrowe.
dzięki za podniesienie na duchu
JustusLand jest offline  
Stary 2011-06-12, 22:12   #709
gosh 79
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez pscoua Pokaż wiadomość
z mojej strony mogę Ci z pełną odpowiedzialnością polecić QODa, stymże ja miałam GOLDa - efekt utrzymał mi się bardzo bardzo długo a włosy lśniły jak nigdy, teraz szykuję się do MAXa, miałam miec robionego w maju, ale musiałam to przełożyc na czerwiec, zrobie zdjęcia przed i po, i wrzucę jak będę po zabiegu. co do Encanto to moje 3 koleżanki sobie robiły - i zdecydowanie nigdy bym sobie zabiegu nie zrobiła. to,że śmierdzi i drażni to jedno - ale włosy po tym wypadają i się łamią. masakra.
właśnie mam upatrzonego QODa GOLD na allegro i mam zamiar kupić ,
dzięki za odpowiedź ))
gosh 79 jest offline  
Stary 2011-06-13, 21:34   #710
damngirlpl
Przyczajenie

Mam ważne pytanie (sorry jeżeli okaże się ono głupie, ale zastawiam się nad nim już od czasu kiedy myślę o keratynowym prostowaniu włosów) czy nie lepiej byłoby zamiast tej keratyny z tych przeróżnych firm typu QOD, entaco itp kupić zwykłą, najzwyklejszą keratynę hydrolizowaną i to ją położyć na włosy i wprasować tak jak tamtą keratynę ? Ona nie zawiera żadnych tych szkodliwych dla włosów substancji, jest to zwykła keratyna więc czy nie byłoby lepiej zastosować ją ?
damngirlpl jest offline  
Stary 2011-06-13, 22:15   #711
JustusLand
Raczkowanie

no i zostałam wprowadzona w błąd, używałam przez ostatnie dni ampułek Radical, dzisiaj zakupiłam w aptece kolejne opakowanie, czytam skład a tam alkohol denat, ktorego jak wyżej któraś z dziewczyn stwierdziła miało rzekomo nie być. Na szczęście włoski nadal są proste, ładne i mięciutkie więc jednak ten alkohol nie ma większego wpływu na Encanto , uf Do końcówek zakupiłam naftę kosmetyczną z olejem rycynowym (Anna), właśnie zaaplikowałam, zmyję rano modląc się by zabiegu szlag nie trafił

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez damngirlpl Pokaż wiadomość
Mam ważne pytanie (sorry jeżeli okaże się ono głupie, ale zastawiam się nad nim już od czasu kiedy myślę o keratynowym prostowaniu włosów) czy nie lepiej byłoby zamiast tej keratyny z tych przeróżnych firm typu QOD, entaco itp kupić zwykłą, najzwyklejszą keratynę hydrolizowaną i to ją położyć na włosy i wprasować tak jak tamtą keratynę ? Ona nie zawiera żadnych tych szkodliwych dla włosów substancji, jest to zwykła keratyna więc czy nie byłoby lepiej zastosować ją ?
też się nad tym zastanawialam, czy nie wystarczyłby szampon otwierający łuski i keratyna choćby z mazideł Nie wykluczone, że przetestuję jak efekt Encanto zacznie zanikać
JustusLand jest offline  
Stary 2011-06-14, 07:14   #712
pszczola2000
Rozeznanie

tylko nie spalcie sobie włosów próbując keratynę hydrolizowaną

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline  
Stary 2011-06-14, 09:14   #713
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
no i zostałam wprowadzona w błąd, używałam przez ostatnie dni ampułek Radical, dzisiaj zakupiłam w aptece kolejne opakowanie, czytam skład a tam alkohol denat, ktorego jak wyżej któraś z dziewczyn stwierdziła miało rzekomo nie być. Na szczęście włoski nadal są proste, ładne i mięciutkie więc jednak ten alkohol nie ma większego wpływu na Encanto , uf Do końcówek zakupiłam naftę kosmetyczną z olejem rycynowym (Anna), właśnie zaaplikowałam, zmyję rano modląc się by zabiegu szlag nie trafił
naftę można trzymać na włosach jakieś 20 minut...cała noc to przegięcie wysuszy Ci włosy...dobrze, że na skalp nie położyłaś

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-06-14, 09:20   #714
JustusLand
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
naftę można trzymać na włosach jakieś 20 minut...cała noc to przegięcie wysuszy Ci włosy...dobrze, że na skalp nie położyłaś

o kurcze, nie pomyślałam właśnie ją zmyłam, nałożyłam maskę pod folię na chwilę, mam nadzieje, że krzywdy sobie nie zrobiłam

na szczęście nic złego się nie stało, włoski po nafcie nadal proste, bardziej miękkie, pokiereszowane końcówki bardziej 'sklejone', nie zauważyłam wysuszenia

Edytowane przez JustusLand
Czas edycji: 2011-06-14 o 10:08
JustusLand jest offline  
Stary 2011-06-14, 11:28   #715
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
na szczęście nic złego się nie stało, włoski po nafcie nadal proste, bardziej miękkie, pokiereszowane końcówki bardziej 'sklejone', nie zauważyłam wysuszenia
No to dobrze, że jest w porządku. Na etykiecie powinno być napisane jak długo można naftę solo na włosach trzymać sprawdź.

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-06-14, 11:34   #716
JustusLand
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
No to dobrze, że jest w porządku. Na etykiecie powinno być napisane jak długo można naftę solo na włosach trzymać sprawdź.

napisali 10 minut, ale ja zawsze hardcorowo chce przedobrzyć
JustusLand jest offline  
Stary 2011-06-14, 12:42   #717
summerisgone
Zakorzenienie

Cytat:
Nie stwierdziłam że nie ma tylko że w składzie podanym na KWC go nie widzę, najwyraźniej trzeba zaktualizować skład na KWC
Stary 2011-06-14, 14:28   #718
Madele
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość
wczoraj zrobiłem kolejny raz golda, niedługo będę myć włosy więc zobaczę jaki efekt.. pewnie ledwo widoczny.. w każdym razie tym razem zabieg zrobiłem trochę inaczej, tzn. w instrukcji pisze zęby za dużo keratyny na włosach nie zostawiać, należy grzebieniem zebrać nadmiar keratyny, ja natomiast zrobiłem odwrotnie, nawaliłem tego na włosy, tak jak przy robieniu encanto. Ciekaw jestem czy efekt będzie lepszy.
teken020 mógłbyś napisać jak efekt? Czy faktycznie lepiej zostawić więcej tej keratyny na włosach?
Odebrałam dzisiaj przesyłkę i mam zamiar zrobić w czwartek zabieg. Trzyma mi się jeszcze trochę Encanto więc nie wiem czy poczekać aż zejdzie całkowicie czy zrobić już teraz.
Niestety nie dotarł do mnie szampon stosowany przed prostowaniem (dotarło tylko opakowanie, zawartość rozlana w środku), nie wiecie czym mogę go zastąpić?
Madele jest offline  
Stary 2011-06-14, 14:43   #719
JustusLand
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Madele Pokaż wiadomość
teken020 mógłbyś napisać jak efekt? Czy faktycznie lepiej zostawić więcej tej keratyny na włosach?
Odebrałam dzisiaj przesyłkę i mam zamiar zrobić w czwartek zabieg. Trzyma mi się jeszcze trochę Encanto więc nie wiem czy poczekać aż zejdzie całkowicie czy zrobić już teraz.
Niestety nie dotarł do mnie szampon stosowany przed prostowaniem (dotarło tylko opakowanie, zawartość rozlana w środku), nie wiecie czym mogę go zastąpić?

niczym nie zastępuj tylko reklamuj, zapłaciłaś za produkty, skoro się wylały zostały źle zapakowane, więc to wina sprzedawcy, jego obowiązkiem jest przesłać Ci pełnowartościowy produkt ( zestaw ).
JustusLand jest offline  
Stary 2011-06-14, 17:14   #720
teken020
Raczkowanie

efekt jest taki sam.. tan cały qod to gówno, więcej tego nie kupie.

ps. nie wiedziałem że naftę kosmetyczna można trzymac na wlosach tylko 10min. pamiętam że kiedyś to przez 2 dni trzymałem naftę na włosach, co kilka godzin pryskałem po trochu jak zaczynały wysychać :P
teken020 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości