Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-16, 15:44   #931
nerla
Zadomowienie

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Ja zamawialam dwa razy na allegro i to od tego samego uzytkownika. W pierwszym zestawie takie mialam, ale robilam prostowanie,wychodzilo i trzymalo sie. Drugi raz juz nie mialam zadnych grudek itp. . Czy to jest rozcieńczane? czy przestarzałe? a moze przez leze nie w magazynach takie jest? Nie wiem ale u mnie zadzialalo jak nalezy. Moze ktos inny zauwazyl roznice?

Moja praca to moja pasja!
włosy,makijaż www.alterlook.blogspot.co m
nerla jest offline  
Stary 2011-07-16, 18:36   #932
oktawia18
Przyczajenie

Witam kto ma do odsprzedania QOD? najlepiej ten max bo podobno silniejszy, potrzebuje ok 100ml bo tyle brałam z encanto.

Edytowane przez oktawia18
Czas edycji: 2011-07-16 o 18:39
oktawia18 jest offline  
Stary 2011-07-16, 19:40   #933
anag78
Raczkowanie

GG do anag78

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Czy po keratynie włosy robią się cięższe i bardziej śliskie,lejące?
Końcówki lepiej podciąć przed czy po zabiegu?
taaaaaaak ja jestem w szoku, robiłam keratynkę w srodę i dzis mi pani ją zmyła i naprawdę jestem w szoku, moje włosy są takie jak by cięższe, śliskie i wyglądają tak zdrowo, do tego sa takie mięciutkie, a swoje mam wysuszone, puszące i ani kręcone ani proste, teraz mam suszone wyłacznie suszarką ja do dziś nie moge uwierzyć że to moje włosy, dziewczyny ja naprawdę polecam keratynkę to jest po prostu boski zabieg, ciekawe tylko ile bedzie się trzymał końcówki obcinałam dzis po zabiegu a nawet skorciłam się na grzywkę
anag78 jest offline  
Stary 2011-07-16, 21:26   #934
Amberella
Wtajemniczenie

GG do Amberella

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Ja zamawialam dwa razy na allegro i to od tego samego uzytkownika. W pierwszym zestawie takie mialam, ale robilam prostowanie,wychodzilo i trzymalo sie. Drugi raz juz nie mialam zadnych grudek itp. . Czy to jest rozcieńczane? czy przestarzałe? a moze przez leze nie w magazynach takie jest? Nie wiem ale u mnie zadzialalo jak nalezy. Moze ktos inny zauwazyl roznice?
mój zestaw, który napoczęłam ponad rok temu (tyle też stał na półce) zrobił się właśnie taki rzadki, zwłaszcza preparat z keratyną, więc może to działanie czasu
strasznie wkurza mnie, że na opakowaniach brak daty ważności
Amberella jest offline  
Stary 2011-07-17, 08:49   #935
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Czy po keratynie włosy robią się cięższe i bardziej śliskie,lejące?
Końcówki lepiej podciąć przed czy po zabiegu?
Dokładnie takie się robią, więc jeśli nie masz kręconych włosów tylko wywijają Ci się końce i włosy lekko puszą to najlepiej zrobić zabieg mniej więcej od połowy długości, bo będziesz miała przylizane i uszy będą się odznaczały
Końcówki lepiej podciąć po zabiegu.

Jak ja marzę o kolejnym prostowaniu Szkoda, że organizatorki nie zbierają zamówień na keratynę, bo nie potrzebuję całej butli
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline  
Stary 2011-07-17, 14:05   #936
teken020
Raczkowanie

wygląda na to że prostowanie udało się. oby lepiej sie trzymało nie ten qod
teken020 jest offline  
Stary 2011-07-17, 18:00   #937
pszczola2000
Rozeznanie

no to dobrze że wyszło teken,

ale te gródki to głównie wina braku wstrząśnięcia uwierz mi, encanto jak mirinda ;p osad na samym dole. By było ok trzeba potrzasać sporo jak byś robił kamikadze w shekerze ;p

ja robiłam wczoraj koleżance wyszło najs! za tydzien znowu kolejnej... bleee

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline  
Stary 2011-07-18, 10:42   #938
Noemi_best
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

hej dziewczyny! znam Wasze forum od dawna, czytam je za kazdym razem gdy potrzebuje rady i nieraz te rady sie sprawdzily

Teraz potrzebuje pomocy: czy jest jakas dziewczyna z Wawy ktora robiła już zabieg, wie jak, i chciałaby (oczywiscie odplatnie, albo za piwo/obiad etc - dogadamy sie) zrobić prostowanie na moich wlosach? ja oczywiscie kupie wszelkie produkty etc, prostownice rowniez mam - potrzebuje tylko kogos z wprawna reka, bo ja sama niestety nie daje rady ze swoimi wlosami.... sa one naturalnie proste, ale aktualnie zniszczone trwala, puszcza sie i sa straszne w dotyku.

Gdyby była jakas mila duszyczka ktora by mi pomogla to prosze o info na priv
Noemi_best jest offline  
Stary 2011-07-20, 22:50   #939
dynda
Raczkowanie

Mademoiselle_Pauline mam takie samo marzenie. Chciałabym zrobić ponownie keratynowe prostowanie włosów. Tęsknie za błyszczącymi, prostymi, mięciutkimi włosami, ale niestety nie mam rowniez mozliwosci zamówienia. Nie zauważyłam pogorszenia się stanu włosa, a wręcz przeciwnie. Ale wiadomo każdy może mieć swoje zdanie.Moje włosy polubiły Encanto.
dynda jest offline  
Stary 2011-07-21, 14:49   #940
Meridian
Raczkowanie

Nie robiłam już keratyny ponad pół roku... okropnie wyglądają takie falujące się odrosty.
Teraz mocno rozjaśniałam włosy.
Myślicie, że jak zdecyduje sie na następny zabieg to mi się wypalą?:P

Tak, w ogóle, kto chętny na wzięcie na "spółe" keratyny?
http://allegro.pl/trwale-prostowanie...720911966.html
Meridian jest offline  
Stary 2011-07-21, 17:22   #941
AngelkaMorelka
Raczkowanie

Hej Czytam Was juz odkad powstala pierwsza czesc wątku Moje wlosy sa takie na polowe proste na pol fale i pusza sie na deszczu;/

Meridian ja bym byla chetna na keratyne Myslisz ze wystarczylo by mi polowe butelki na gęste wlosy takie grubo za ramiona? Jesli tak to wlasnie sprawdzilam moje fundusze i ja sie na to pisze wiec mozesz na mnie liczyc
Na sama mysl ze moglabym wysuszyc wlosy a one by byly proste i gladkie robia mi sie maslane oczka <zakochany>

Tylko wolalabym z tej aukcji http://allegro.pl/encanto-keratyna-p...727923046.html jest 10 zl roznicy ale wysylka szybciej... a ja w sierpniu lece do angli i juz bym chciala miec proste na tamta wilgotna pogode;))

Edytowane przez AngelkaMorelka
Czas edycji: 2011-07-21 o 17:25
AngelkaMorelka jest offline  
Stary 2011-07-21, 20:21   #942
Meridian
Raczkowanie

Aha, nie popatrzyłam akurat na to
Ja mam gęste włosy, do połowy pleców, i jak dzieliłam z jedną dziewczyną na pół taki zestaw to miałam na dwa razy... to jest dosyć wydajne...a jezeli masz o wiele bardziej gęste, to na jeden raz spokojnie starczy...

*Ja wolę kupować tak 'na raty' bo jak raz kupiłam cały zestaw to po dłuzszym czasie nie zagladania do tych butelek, płyny zrobiły sie takie jakby się zważyły... bałam się tego potem używać... jednak to ryzyko....

AngelkaMorelka - super ! ja chce jak najszybciej to zamówić. Wyjdzie po 117ml. jak sie zdecydujesz napisz na priv
Meridian jest offline  
Stary 2011-07-21, 22:30   #943
Madele
Przyczajenie

Pomocy, nie wiem czy robić QOD Max czy nie. Kupiłam produkty ale bardzo się waham. Może ktoś wrzucić zdjęcie już po umyciu? Boję się takiego efektu jaki miał teken20.

oktawia18, jeśli się nie zdecyduję mogę odsprzedać.
Madele jest offline  
Stary 2011-07-21, 22:44   #944
blubell
Przyczajenie

Question Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Hej Dziewczyny,
Sorry, mam nadzieję, że te pytania jeszcze nie padły.
1. Czy po zastosowaniu Encanto można używać jedwabiu albo innych podobnych kosmetyków bez spłukiwania?
2. Czy można robić sobie odżywcze maseczki własnej roboty (z żółtek, olejku rycynowego, soku z cytryny i nafty kosmetycznej)?
3. Czy lepiej suszyć włosy suszarką czy zostawiać je do wyschnięcia "samodzielnego"?

Bo ja miałam w zwyczaju używanie odżywek (takich ze spłukiwaniem a potem jedwab albo coś w stylu jedwabiu, np. z Joanny), uwielbiam robić sobie te domowe maseczki i raczej nie używam suszarki, ale mam w tym momencie wątpliwości, czy nie powinnam zmienić nawyków. Byłabym wdzięczna za odpowiedź od kogoś kompetentnego (lub doświadczonego) Z góry dzięki
blubell jest offline  
Stary 2011-07-22, 14:04   #945
teken020
Raczkowanie

odżywki możesz sobie odpuścić, gdyż łuski włosów się nie otwierają. a przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni
teken020 jest offline  
Stary 2011-07-22, 16:07   #946
bbeataaa
Przyczajenie

Wczoraj prostowanie, a dziś już po pierwszym myciu włosów i nadal są cudowne, deszcz mnie jeszcze zmoczył a tu zero reakcji na wilgoć
Gorąco polecam
Wstawiam zdjęcie przed prostowaniem i po prostowaniu (i pierwszym myciu po)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (33,1 KB, 238 załadowań)
bbeataaa jest offline  
Stary 2011-07-22, 16:51   #947
MissU
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez blubell Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
Sorry, mam nadzieję, że te pytania jeszcze nie padły.
1. Czy po zastosowaniu Encanto można używać jedwabiu albo innych podobnych kosmetyków bez spłukiwania?
2. Czy można robić sobie odżywcze maseczki własnej roboty (z żółtek, olejku rycynowego, soku z cytryny i nafty kosmetycznej)?
3. Czy lepiej suszyć włosy suszarką czy zostawiać je do wyschnięcia "samodzielnego"?

Bo ja miałam w zwyczaju używanie odżywek (takich ze spłukiwaniem a potem jedwab albo coś w stylu jedwabiu, np. z Joanny), uwielbiam robić sobie te domowe maseczki i raczej nie używam suszarki, ale mam w tym momencie wątpliwości, czy nie powinnam zmienić nawyków. Byłabym wdzięczna za odpowiedź od kogoś kompetentnego (lub doświadczonego) Z góry dzięki
Co do odżywek z babcinej apteczki - nie mam pojęcia jak wpłyną na keratynę. Może będziesz pierwszą, która nam o tym opowie.
Mój sprawdzony sposób na pielęgnację po Encanto to mycie szamponem Babydream i używanie odżywki ze spłukiwaniem - Joanna Natura z miodem i cytryną (spłukują ją zawsze! choć teoretycznie nie trzeba tego robić) lub Issana z olejkiem z bambusa - made by Rossman. Wszystkie te kosmetyki kosztują grosze, a są rewelacyjne i z tego co wiem używa ich wiele dziewczyn po keratynie - nie mają silikonów w składzie. Na koniec na umyte, ale jeszcze niewysuszone końcówki włosów (tzn. tak od połowy w dół) daję 1 lub 2 krople, nie więcej - aby się nie przetłuszczały, olejku jojoba zakupionego na mazidłach. Polecam bardzo tę praktykę, zauważyłam, że świetnie chroni końcówki i mniej się łamią. Pewnie tę samą funkcję spełnia Twój jedwab, tylko radzę sprawdzić czy zamiast/oprócz jedwabiu nie ma silikonów w składzie. Może sobie z nimi nie poradzić łagodny szampon stosowany po keratynie.
Robiłam Encanto dwa razy i w międzyczasie też farbowałam, ale nie mam włosów zniszczonych wcale, więc myślę, że moja pielęgnacja się sprawdza. Aha na koniec jeszcze dodam, że zawsze suszę suszarką. Nigdy nie miałam cierpliwości do chodzenia z mokrymi włosami, a po keratynie jeszcze jakby wolniej schły.

Edytowane przez MissU
Czas edycji: 2011-07-22 o 17:17
MissU jest offline  
Stary 2011-07-22, 17:03   #948
blubell
Przyczajenie

Dzięki, Teken Rozumiem, że nie jest tak, że odżywka zaszkodzi, tylko po prostu nie warto jej stosować, bo i tak nie zadziała, si?
blubell jest offline  
Stary 2011-07-22, 19:17   #949
pszczola2000
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bbeataaa Pokaż wiadomość
Wczoraj prostowanie, a dziś już po pierwszym myciu włosów i nadal są cudowne, deszcz mnie jeszcze zmoczył a tu zero reakcji na wilgoć
Gorąco polecam
Wstawiam zdjęcie przed prostowaniem i po prostowaniu (i pierwszym myciu po)

booooomba!!!

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline  
Stary 2011-07-23, 04:53   #950
marryme21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anag78 Pokaż wiadomość
taaaaaaak ja jestem w szoku, robiłam keratynkę w srodę i dzis mi pani ją zmyła i naprawdę jestem w szoku, moje włosy są takie jak by cięższe, śliskie i wyglądają tak zdrowo, do tego sa takie mięciutkie, a swoje mam wysuszone, puszące i ani kręcone ani proste, teraz mam suszone wyłacznie suszarką ja do dziś nie moge uwierzyć że to moje włosy, dziewczyny ja naprawdę polecam keratynkę to jest po prostu boski zabieg, ciekawe tylko ile bedzie się trzymał końcówki obcinałam dzis po zabiegu a nawet skorciłam się na grzywkę
Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Dokładnie takie się robią, więc jeśli nie masz kręconych włosów tylko wywijają Ci się końce i włosy lekko puszą to najlepiej zrobić zabieg mniej więcej od połowy długości, bo będziesz miała przylizane i uszy będą się odznaczały
Końcówki lepiej podciąć po zabiegu.

Jak ja marzę o kolejnym prostowaniu Szkoda, że organizatorki nie zbierają zamówień na keratynę, bo nie potrzebuję całej butli

To świetnie.Chciałabym mieć cięższe włosy,mam już bardzo długie,ale są właśnie trochę puszące i delikatne.

Cytat:
Napisane przez MissU Pokaż wiadomość
Co do odżywek z babcinej apteczki - nie mam pojęcia jak wpłyną na keratynę. Może będziesz pierwszą, która nam o tym opowie.

Kocham takie domowe maski. Fajnie,aby można je było używać po keratynie.

Cytat:
Mój sprawdzony sposób na pielęgnację po Encanto to mycie szamponem Babydream i używanie odżywki ze spłukiwaniem - Joanna Natura z miodem i cytryną (spłukują ją zawsze! choć teoretycznie nie trzeba tego robić) lub Issana z olejkiem z bambusa - made by Rossman. Wszystkie te kosmetyki kosztują grosze, a są rewelacyjne i z tego co wiem używa ich wiele dziewczyn po keratynie - nie mają silikonów w składzie.

Nie lubię szamponu Babydream,a ta odżywka to chyba z olejkiem Babassu?
Jeśli tak,to też ją miałam i średnio mi przypasowała.

Cytat:
Pewnie tę samą funkcję spełnia Twój jedwab, tylko radzę sprawdzić czy zamiast/oprócz jedwabiu nie ma silikonów w składzie. Może sobie z nimi nie poradzić łagodny szampon stosowany po keratynie.

Chyba każdy jedwab ma raczej silikon.

Cytat:
Robiłam Encanto dwa razy i w międzyczasie też farbowałam, ale nie mam włosów zniszczonych wcale, więc myślę, że moja pielęgnacja się sprawdza. Aha na koniec jeszcze dodam, że zawsze suszę suszarką. Nigdy nie miałam cierpliwości do chodzenia z mokrymi włosami, a po keratynie jeszcze jakby wolniej schły.

To jak to jest?Można farbować,ale używać masek nie można?Bo piszecie,że łuski włosa się zamykają i nic nie ''wpuszczają'' do środka,to już nie wiem.

Dziewczyny,a którą prostownicę najlepiej kupić?Jakiej firmy,żeby rozgrzewała się do 230 stopni?(o ile dobrze pamiętam,to tyle potrzeba do keratyny).

marryme21 jest offline  
Stary 2011-07-23, 10:24   #951
MissU
Przyczajenie

Farbowałam miesiąc po Encanto i farba chwyciła normalnie. Nie można farbować przez 2 tygodnie przed i po.

Ja mam prostownicę BaByliss PRO Titanium Pluse nagrzewa się do 230 stopni i przy takiej temperaturze robię Encanto. Sprawdza się.
MissU jest offline  
Stary 2011-07-23, 11:03   #952
wanjan
Przyczajenie

Dziewczyny poradźcie...dopiero wkręcam się w temat prostowanie keratynowego, ale chciałabym się dowiedzieć która metoda jest lepsza: QOD czy Global Keratin? z którą jest mniej problemu "po" i lepszy efekt?
wanjan jest offline  
Stary 2011-07-23, 11:30   #953
wanjan
Przyczajenie

Dziewczyny doinformujcie mnie bo dopiero się wkręcam w temat keratynowego prostowania i chciałabym się dowiedzieć który zabieg lepszy: QOD czy Global Keratin?
wanjan jest offline  
Stary 2011-07-23, 17:59   #954
mg78
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2

gdyby któraś z Was chciała wymienić się to zapraszam,mam ENCANTO( połowę wyjściowej pojemności) link w podpisie i opis na co bym chciała się wymienić

mg78 jest offline  
Stary 2011-07-23, 22:41   #955
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

wydaje mi się, że ten szampon można używać zamiast babydreama

Bioderma Node
skład: water,capryl glucoside,peg 150 distearate, peg 6 capric glycerides, sodium lauroyl oat amino acids, peg 15 cocopolyamine, lactic acid, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, disodium edta, quaternium 80, propylene glycol, sodium hydroxide, methylparaben, propylparaben, fragrance

jest wiele szamponów, których jeszcze możecie używać wystarczy poszukać, bo naprawdę babydream jest koszmarny

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2011-07-23 o 22:45
Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-07-24, 09:42   #956
blubell
Przyczajenie

Hmm...nie wiem, czemu, ale nagle wyświetliła mi się masa komentarzy, których jeszcze wczoraj nie było :/
Bardzo Wszystkim dziękuję za rady. W takim razie rezygnuję z tego kupnego jedwabiu - już się zaopatrzyłam w hydrolizowany na Mazidłach, mam nadzieję, że ten nie będzie mieć silikonów!
A co do maseczek domowej roboty, zrobię w przyszłym tygodniu u napiszę Wam, jaki efekt. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi, bo jak na razie po keratynie mam boskie włosy
blubell jest offline  
Stary 2011-07-24, 18:31   #957
JustusLand
Raczkowanie

Cytat:
Mój sprawdzony sposób na pielęgnację po Encanto to mycie szamponem Babydream i używanie odżywki ze spłukiwaniem - Joanna Natura z miodem i cytryną (spłukują ją zawsze! choć teoretycznie nie trzeba tego robić) lub Issana z olejkiem z bambusa - made by Rossman. Wszystkie te kosmetyki kosztują grosze, a są rewelacyjne i z tego co wiem używa ich wiele dziewczyn po keratynie - nie mają silikonów w składzie. Na koniec na umyte, ale jeszcze niewysuszone końcówki włosów (tzn. tak od połowy w dół) daję 1 lub 2 krople, nie więcej - aby się nie przetłuszczały, olejku jojoba zakupionego na mazidłach. Polecam bardzo tę praktykę, zauważyłam, że świetnie chroni końcówki i mniej się łamią. Pewnie tę samą funkcję spełnia Twój jedwab, tylko radzę sprawdzić czy zamiast/oprócz jedwabiu nie ma silikonów w składzie. Może sobie z nimi nie poradzić łagodny szampon stosowany po keratynie.
c do odżywek babcinej roboty ja byłam pierwszą. Zdecydowanie odradzam. Robiłam Encanto jakieś 2 miesiące temu i efekt zaprzepaścilam właśnie nafta i olejami, które dodatkowo ściągnęły mi kolor z włosów...
JustusLand jest offline  
Stary 2011-07-25, 18:48   #958
amman
BAN stały

Cytat:
Napisane przez wanjan Pokaż wiadomość
Dziewczyny doinformujcie mnie bo dopiero się wkręcam w temat keratynowego prostowania i chciałabym się dowiedzieć który zabieg lepszy: QOD czy Global Keratin?
wyczaiłam że global keratin włosy są bardziej odżywione i błyszczące,do mnie kuzynka zadzwoniła z usa i powiedziała stara zrób sobie świetna sprawa na moje zniszczone i puszące się hery,problem jest w cenie bo nie tanio za ten zabieg ale jak ma wystarczyc na 6-miesięcy to chyba warto,szukaj promocji ja znalazłam kilka salonów w Krakowie które robią od 400 do 600zł w trendach byłm na konsuktacji i babka wyceniła na 550 zł naszperałam się bardzo i znalazłam w atelier Bernady za 380 zł maja keratyne w promocji o to mi się lapło
amman jest offline  
Stary 2011-07-26, 10:27   #959
matiadas
Raczkowanie

cześć dziewczyny
pisałam jakiś czas temu o swoich doświadczeniach z qod maxem...generalnie całkiem ok,ale efekt utrzymywał mi się 1 miesiąc. co prawda nie stosowałam specjalnych szamponów. pofarbowałam po tygodniu...ale i tak wydaje mi się, że nieco krótko cieszyłam się pięknymi włosami
mam pytanie które nie wiem czy mogę zadać,le i tak zadam
chciałabym odkupić trochę encanto - tak na jeden raz
jeśli, któraś z Was miałaby do odsprzedania będę wielce zobowiązana.
matiadas jest offline  
Stary 2011-07-27, 10:34   #960
bbeataaa
Przyczajenie

Hej Dziewczyny!
czy któraś z Was używa po zabiegu keratyny w sprayu Artiste, Hair Care&Styling (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=38812) ? czy widzicie w jej skladzie alkohol zakazany po zabiegu bo ja nie moge znalezc nigdzie w necie jej skladu?
czy raczej używacie keratyny hydrolizowanej zakuponej na Mazidłach?
bbeataaa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości