Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-30, 12:32   #1141
pszczola2000
Rozeznanie

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Zrozumialama ironie ale i tak cos musze dodac, jak maluje sie paznokcie to jak dlugo buteleczka z lakierem jest otwarta? Jak dlugo schnie lakier? W przypadku encanto czy innych tego typu produktach nawet w rekach bardzo sprawnej fryzjerki ktora robi to czesto to ok 1.5 godziny minimum. Roznica jak dla mnie kolosalna.
poniekąd masz racje, patrząc ze strony matematyki zabieg robisz raz na 3-6 miesięcy, albo raz w życiu, i "wąchasz" to jednorazowo przez te 1,5-5h, a lakieru można używać codziennie po ok 10min.

ale i tak Cie popieram bo ja w ciąży tez pewnie bym nie zrobiła

Cytat:
Napisane przez EffyStonem Pokaż wiadomość
Dzieki za odp Mam jeszcze pytanie, czy wlosy wyprostowane w ten sposób da się poźniej układać inaczej, np. lokówką robić fale? ponieważ średnio mi sie podobają "proste druty"
dziewczyny pisały że można i lokówka świetnie sobie daje radę.

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline  
Stary 2011-08-30, 13:32   #1142
carpioo
Przyczajenie

obiecałam, że sie odezwę więc piszę dla KOBIET CIĘŻARNYCH i nie..

ja miałam zabieg zrobiony ani nie global kreatin, ani nie encanto, ani żadnym o którym była tu mowa(brazylian- coś- tam). Produkt który zastosowano miał zapach kwiatowy, nakładano go tylko JEDEN RAZ po UMYCIU WŁOSÓW, po 30 minutach wysuszono włosy i starannie, przez 3 godziny prostowano. Mam włosy tuż za szyję, podobno jest ich dużo, tylko są cienkie. Zużyto około 300 ml preparatu- keratyny. nie wiem ile poszło szamponu.
muszę odczekać 72 godziny na umycie ich specjalnym szamponem, i potem go stosować razem z odżywką, aby efekt utrzymał się przez min. 6 mies.- na co mam gwarancję.

szampon i odzywkę bede miała w czwartek to napiszę firmę, bo zwyczajnie, jak to w ciąży bywa zapomniałam.

produkt jest w 100% naturalny, i jest neutralny dla włosa w tym znaczeniu, że go ani nie pali, ani nie wysusza, nie prowadzi do zmian w strukturze.

produkt został wprowadzony do PL jakieś 2 miesiące temu i niewiele salonów go stosuje- tak mi powiedziano, nie wiem czy to bajer, czy nie.. ale tej nazwy nigdzie nie spotkałam decydując się na ten zabieg.

Pan fryzjer zapewniał mnie że ani mi, ani PRZEDE WSZYSTKIM Bobasowi nic sie nie stanie, mówił to przy swojej szefowej klientce. Dodatkowo dał przeczytać oryginalną instrukcję na opakowaniu tego produktu a w składzie nie było formaldehydu.

Ja rozumiem, że informacja o tym, że zabieg moze byc szkodliwy napisałyście z troski, ale racjonalnie mysląć wszytko jest szkodliwe,- lakier do włosów, do paznokci, pryskane warzywa, wędliny w sklepach.. i nie można popadać w paranoje

aha- fakt, że jest się w ciąży, czy ma sie okres nie wpływa ani na farbowanie ani na keratynowe prostowanie włosów.
efekt jest taki sam jak u 'normalnej' dziewczyny, nie będącej w stanie ciąży czy w czasie miesiączkowania.
wpływ na w/w zabiegi mogą mieć - kuracje hormonalne i długotrwałe zażywanie niektórych leków, które odkładają się w strukturze włosa.

Powiedział mi to fryzjer, z wieloma dyplomami na ścianie, który szkoli innych fryzjerów i stylistów.
Mój fryzjer do którego chodzę już ponad 5 lat także powiedział, że nic się Dzidziusiowi nie stanie, niestety nie mógł wykonać zabiegu bo jest na dłuuugim urlopie
Ja im zaufałam, a reszta dziewczyn niech robi jak chce, na własną odpowiedzialność. to tylko forum internetowe, i decyzję należy podjąć samodzielnie.
carpioo jest offline  
Stary 2011-08-30, 13:46   #1143
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość

teraz powiem ironie jeśli ktoś zrozumie to będzie dobrze....

encanto zawiera 1,7% formaldehydu, lakier do paznokci, który nie raz używają kobiety w ciąży często 2% formaldehyd.....
a ile ml lakieru jest w buteleczce 5? czyli encanto co najmniej 10 x więcej -zabieg trwa do 5 godzin a nie 5 min i szczypie w oczy aż łzawią i głowa trochę boli, co samo mówi za siebie ...
chyba sama nie rozumiesz tego co napisałaś ...

edit: prostując włosy z preparatem na nich nie zapominaj że to cholerstwo paruje prosto na oczy i nos osoby prostującej a dla osoby poddającej się zabiegowi najgorszy moment to nakładanie encanto na głowę ja nie jestem wrażliwcem a płakałam

A do koleżanki w ciąży : jak możemy mierzyć swoją miarką skoro odradzamy Ci zabieg w ciąży?
Jak możemy mierzyć swoją miarką skoro mało która z Nas tu jest/była w ciąży???

Kwietniowa Mamusia - Maja

Edytowane przez kropcia007
Czas edycji: 2011-08-30 o 13:52
kropcia007 jest offline  
Stary 2011-08-30, 14:33   #1144
carpioo
Przyczajenie

kurcze .. napisałam długiego posta i mi chyba go gdzieś wcięło..

nie wiem czy któraś z was była w ciąży czy nie, ale chodzi o to jak moze wygląd być ponad czymś.. tym bardziej w hierarchii wyżej nić dziecko?? powiem wam że zatkało mnie jak to przeczytałam..

i ja nie miałam encanto!!! keratynowe prostowanie włosów nie opiera się na 2 czy 3 markach produktów!

jak mój post ktory napisałam ok. 14 sie nie pojawi, to się znowu rozpiszę.. zobaczymy ..
carpioo jest offline  
Stary 2011-08-30, 14:52   #1145
Rybiorek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez carpioo Pokaż wiadomość
kurcze .. napisałam długiego posta i mi chyba go gdzieś wcięło..

nie wiem czy któraś z was była w ciąży czy nie, ale chodzi o to jak moze wygląd być ponad czymś.. tym bardziej w hierarchii wyżej nić dziecko?? powiem wam że zatkało mnie jak to przeczytałam..

i ja nie miałam encanto!!! keratynowe prostowanie włosów nie opiera się na 2 czy 3 markach produktów!

jak mój post ktory napisałam ok. 14 sie nie pojawi, to się znowu rozpiszę.. zobaczymy ..
wyluzuj, napisalas ze chcesz encanto a jestes w ciazy wiec dziewczyny zaraz zareagowaly, wszedzie w necie jak sa informacje o keratynowym prostowaniu pisze ze nie zaleca sie robic w ciazy, fakt ze napisalas ze fryzjerka poleca tylko dolal oliwy do ognia, no ale teraz wiesz co i jak wiec pewnie zaczekasz az urodzisz, reakcja byla silna bo na ogol tutaj udzielaja sie osoby ktore maja podstawowa wiedze, generalnie wielu zabiegow nie poleca sie kobietom ciezarnym...
Rybiorek jest offline  
Stary 2011-08-30, 18:15   #1146
summer is a state of mind
Raczkowanie

Avatar summer is a state of mind

tak jak pisalam 2/3 strony wczesniej robiłam sobie zabieg sama chyba 10 dni temu i jakos srednio to ponakladałam, tzn od czubka glowy tak do polowy długości super efekt ale koncówki widze ze mam nierówno zrobione bo niektóre parte są okej a niektóre srednio wygladzone, myslicie ze moge sobie spokojnie wykonac jeszcze raz zabieg na samych 5-10 cm końcówek ?? czy to jakos zniszczy włosy bo odstęp miedzy zabiegami bedzie niewielki???

albo moze wystarczy jesli jeszcze raz naloze sama odzywke juz bez prostowani???
summer is a state of mind jest offline  
Stary 2011-08-30, 19:46   #1147
kasia 605
Raczkowanie

GG do kasia 605

tak czytam i czytam wątek...i patrze na śpiącą już moją 3 miesięczną Iskierkę, zastanawiam się jak wogóle można mieć jakiekolwiek wahania do prostowania włosów w ciąży.... przedkładanie włosów nad zdrowiem nienarodzonego jeszcze Maleństwa....
kasia 605 jest offline  
Stary 2011-08-30, 21:08   #1148
pszczola2000
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
chyba sama nie rozumiesz tego co napisałaś ...

chyba Ty....

edit: prostując włosy z preparatem na nich nie zapominaj że to cholerstwo paruje prosto na oczy i nos osoby prostującej a dla osoby poddającej się zabiegowi najgorszy moment to nakładanie encanto na głowę ja nie jestem wrażliwcem a płakałam ....
piszesz jak bym nawet nie wiedziała co to encanto...
nie każdego zabieg szczypie czy drażni, choć w większości tak jest. I każda z dziewczyn radzi by koleżanka nie robiła tego podczas ciąży. Ironia miała na celu uświadomienia sobie ile i jak często w naszym otoczeniu i środowisku jest substancji szkodliwych i toksyn.

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

Edytowane przez pszczola2000
Czas edycji: 2011-08-30 o 21:10
pszczola2000 jest offline  
Stary 2011-08-31, 09:42   #1149
carpioo
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kasia 605 Pokaż wiadomość
tak czytam i czytam wątek...i patrze na śpiącą już moją 3 miesięczną Iskierkę, zastanawiam się jak wogóle można mieć jakiekolwiek wahania do prostowania włosów w ciąży.... przedkładanie włosów nad zdrowiem nienarodzonego jeszcze Maleństwa....

KASIA 605, wahania się ma "szkodzi czy nie" a nie "robię mimo wszytko chce mieć proste włosy" widzęże masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.. łatwo jest kogoś oceniać a trudniej przyjąć krytykę..
Ja całą ciążę (33 tydz) dbam o moją Niunię.. Nie zrobiłam nic co mogłoby jej zaszkodzić.. Ale przy tym nie popadam w paranoje.. Warzywa, wędlinyu i wszytko co obecnie jemy jest tak naszpikowane szkodliwymi chemikaliami, nawozami itd że dosłownie WSZYSTKO NAM SZKODZI. równie dobrze nie mogę wychodzić na dwór, bo przecież smród z ulicy jest szkodliwy.. itd itd.. Naprawdę trzeba wyluzować.. co nei znaczy nie dbać..

Nie pisąłam że chce encanto, tylko keratynowe prostowanie włosów, a jest kilka marek. Niestety mój post wcięło.. wiec zaczynam od początku..

Byłam wczoraj u fryzjera, dla pewności pokazał mi instrukcję, skład produktów które zastosował.(nie było tam formaldehydów)
Nie było nic napisane, że kobiety w ciąży, oraz karmiące nie mogę go używać. poza tym produkt nie dotykał skóry głowy i w żaden sposób nie miał możliwości dostać się 'do organizmu', 'oparów' nie było, ładnie pachniało, nie szczypało w oczy, itd.

Nie był to produkt żadnej marki wymienionej tutaj na forum, ani nigdzie kiedy wpisywałam w wyszukiwarkę o tym prostowaniu włosów. oczywiscie jak to ciężarna zapomniałam jaka nazwa, ale jutro ide po szampon i odzywkę to zapytam raz jeszcze i sobie zapiszę.. nie był to ani global keratin, ani to qo... coś tam, ani encanto.

produkt pachniał kwiatowo, po umyciu włosów szamponem oczyszczającym, i otwierającym łuskę włosów nałożono preparat na 30 minut, pasmo po paśmie, na włosy zakrywające szyję zużyto ok. 300 ml produktu. Następnie włosy mi wysuszono na szczotce, a potem prostowano.. takze pasmo po paśmie, ok. 3 godzin! a mam włosy cienkie, tylko jest ich duzo, nie są kręcone, ale falowane.

i to koniec zabiegu. jak wiec widzicie znacznie rozni sie od od tego co tutuaj piszecie.
Fryzjer poinformował mnie ze to bardzo nowy produkt, jakieś 1-2 meis. jest w PL (czy to prawda_ nie wiem, zapisze nazwę produktu to się dowiemy)

aha- dał mi gwarancję na trwałość efektu od 5-6 miesięcy, a co najważniejsze- dał mi zapewnienie że to produkt naprawdę nowej generacji, znacznie różniący się składem od poprzednich (pokazał także produkt "starej generacji" i dął powąchać, a ten którym mi wykonywał zabieg był nowy, fabrycznie zapakowany(z folią zabezpieczającą, więc nic nie podmienił) i NIE SZKODZI DZIDZIUSIOWI, ani mi.

tak czy owak bardzo proszę przyszłe MAMUSIE o podejmowanie własnej decyzji, na własne ryzyko.
Ja uwierzyłam temu fryzjerowi, poza tym była przy tym jego szefowa i klientki.

PS> jutro ide po szampon, bo gwarancja jest ważna tylko przy stosowaniu szamponu i odżywki tego producenta. napiszę więć firmę. bo po tych emocjach zapomniałam nazwy, mimo ze mi powtarzał 3 razy i miała go w rękach.

Ten fryzjer jest szkoleniowcem tego produktu, pokazał certyfikat/dyplom, a co najśmieszniejsze jego szefowa jest w ciąży (3,5 mies) i takze wykonuje ten zabieg innym, i sama go miała na sobie zrobionego 1,5 mies temu!.. wiec wątpię że fryzjerka która zna wszystkie tajniki zrobiłaby go sobie, gdyby wiedziała że jest szkodliwy. istny zbieg okoliczności- ale jakże mnie uspokoił!

jeśli chodzi o efekt, to powiem jak zmyję produkt z głowy. włosy na razie są prosciutkie. a w dotyku przypominają takie mocno polakierowane. nie są jednak lepkie czy ciężkie, i nie sa przyklapnięte. fryz. powiedział, że tym preoduktem włosy mozna ułozyc w różne 'szkatły'- loki, proste, podniesione u nasady itd. ja mam proste uniesione u nasady. efekt na razie mi sie bardzo podoba.
zapłaciłam 400zł, plus odzywka i szampon jutro za 90zł, wiec 490 zł za pól roku nie prostowania włosów.

RYBIOREK trudno mi sie wyluzować, jak ktos mi zarzuca że nie dbam o moje dziecko |Staram się od momewntu jak sie dowiedziałam, że jestem w ciąży.. Bo to moje upragnione Dziecko! Nawet nie wiecie jak ja dbam o ciązę i jaką jestem histeryczką jesli chodzi o Córeczkę. Nigdy świadomie nie zrobiłam, nie zrobię i nie zrobiłabym czegoś co mogłoby Jej zaszkodzić.
carpioo jest offline  
Stary 2011-08-31, 09:47   #1150
carpioo
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kasia 605 Pokaż wiadomość

KASIA 605, wahania się ma "szkodzi czy nie" a nie "robię mimo wszytko chce mieć proste włosy" widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.. łatwo jest kogoś oceniać a trudniej przyjąć krytykę..
Ja całą ciążę (33 tydz) dbam o moją Niunię.. Nie zrobiłam nic co mogłoby jej zaszkodzić.. Ale przy tym nie popadam w paranoje.. Warzywa, wędlinyu i wszytko co obecnie jemy jest tak naszpikowane szkodliwymi chemikaliami, nawozami itd że dosłownie WSZYSTKO NAM SZKODZI. równie dobrze nie mogę wychodzić na dwór, bo przecież smród z ulicy jest szkodliwy.. itd itd.. Naprawdę trzeba wyluzować.. co nei znaczy nie dbać..

Nie pisałam że chce encanto, tylko keratynowe prostowanie włosów, a jest kilka marek. Niestety mój post wcięło.. wiec zaczynam od początku..

Byłam wczoraj u fryzjera, dla pewności pokazał mi instrukcję, skład produktów które zastosował.(nie było tam formaldehydów)
Nie było nic napisane, że kobiety w ciąży, oraz karmiące nie mogę go używać. poza tym produkt nie dotykał skóry głowy i w żaden sposób nie miał możliwości dostać się 'do organizmu', 'oparów' nie było, ładnie pachniało, nie szczypało w oczy, itd.

Nie był to produkt żadnej marki wymienionej tutaj na forum, ani nigdzie kiedy wpisywałam w wyszukiwarkę o tym prostowaniu włosów. oczywiście jak to ciężarna zapomniałam jaka nazwa, ale jutro ide po szampon i odzywkę to zapytam raz jeszcze i sobie zapiszę.. nie był to ani global keratin, ani to qo... coś tam, ani encanto.

produkt pachniał kwiatowo, po umyciu włosów szamponem oczyszczającym, i otwierającym łuskę włosów nałożono preparat na 30 minut, pasmo po paśmie, na włosy zakrywające szyję zużyto ok. 300 ml produktu. Następnie włosy mi wysuszono na szczotce, a potem prostowano.. takze pasmo po paśmie, ok. 3 godzin! a mam włosy cienkie, tylko jest ich duzo, nie są kręcone, ale falowane.

i to koniec zabiegu. jak wiec widzicie znacznie rozni sie od od tego co tutuaj piszecie.
Fryzjer poinformował mnie ze to bardzo nowy produkt, jakieś 1-2 meis. jest w PL (czy to prawda_ nie wiem, zapisze nazwę produktu to się dowiemy)

aha- dał mi gwarancję na trwałość efektu od 5-6 miesięcy, a co najważniejsze- dał mi zapewnienie że to produkt naprawdę nowej generacji, znacznie różniący się składem od poprzednich (pokazał także produkt "starej generacji" i dął powąchać, a ten którym mi wykonywał zabieg był nowy, fabrycznie zapakowany(z folią zabezpieczającą, więc nic nie podmienił) i NIE SZKODZI DZIDZIUSIOWI, ani mi.

tak czy owak bardzo proszę przyszłe MAMUSIE o podejmowanie własnej decyzji, na własne ryzyko.
Ja uwierzyłam temu fryzjerowi, poza tym była przy tym jego szefowa i klientki.

PS> jutro ide po szampon, bo gwarancja jest ważna tylko przy stosowaniu szamponu i odżywki tego producenta. napiszę więć firmę. bo po tych emocjach zapomniałam nazwy, mimo ze mi powtarzał 3 razy i miała go w rękach.

Ten fryzjer jest szkoleniowcem tego produktu, pokazał certyfikat/dyplom, a co najśmieszniejsze jego szefowa jest w ciąży (3,5 mies) i takze wykonuje ten zabieg innym, i sama go miała na sobie zrobionego 1,5 mies temu!.. wiec wątpię że fryzjerka która zna wszystkie tajniki zrobiłaby go sobie, gdyby wiedziała że jest szkodliwy. istny zbieg okoliczności- ale jakże mnie uspokoił!

jeśli chodzi o efekt, to powiem jak zmyję produkt z głowy. włosy na razie są prościutkie. a w dotyku przypominają takie mocno polakierowane. nie są jednak lepkie czy ciężkie, i nie sa przyklapnięte. fryz. powiedział, że tym produktem włosy mozna ułożyć w różne 'kształty'- loki, proste, podniesione u nasady itd. ja mam proste uniesione u nasady. efekt na razie mi sie bardzo podoba.
zapłaciłam 400zł, plus odzywka i szampon jutro za 90zł, wiec 490 zł za pól roku nie prostowania włosów.

RYBIOREK trudno mi sie wyluzować, jak ktos mi zarzuca że nie dbam o moje dziecko |Staram się od momentu jak sie dowiedziałam, że jestem w ciąży.. Bo to moje upragnione Dziecko! Nawet nie wiecie jak ja dbam o ciązę i jaką jestem histeryczką jesli chodzi o Córeczkę. Nigdy świadomie nie zrobiłam, nie zrobię i nie zrobiłabym czegoś co mogłoby Jej zaszkodzić.
carpioo jest offline  
Stary 2011-09-01, 14:48   #1151
Raczkowanie

a ja ponawiam moje pytanie, czy bezpieczne jest ponowienie zabiegu na samych końcówkach jesli robilam encanto 12 dni temu i wyszło mi nierówno ?? moze któras z Was byla w takiej sytuacji ?? albo wie czy kolejny zabieg w tak krótkim odstepie czasu jest bezpieczny dla włosów ??

prosze prosze o odpowiedz
Stary 2011-09-01, 15:09   #1152
Rybiorek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez summer is a state of mind Pokaż wiadomość
a ja ponawiam moje pytanie, czy bezpieczne jest ponowienie zabiegu na samych końcówkach jesli robilam encanto 12 dni temu i wyszło mi nierówno ?? moze któras z Was byla w takiej sytuacji ?? albo wie czy kolejny zabieg w tak krótkim odstepie czasu jest bezpieczny dla włosów ??

prosze prosze o odpowiedz
na necie pelno informacji na ten temat, np. tutaj po 10 dniach mozna powtorzyc zabieg
Rybiorek jest offline  
Stary 2011-09-01, 18:48   #1153
Raczkowanie

dziękuje bardzo Rybiorek !!!!!
Stary 2011-09-01, 18:59   #1154
olaaaaaaaaaa
Raczkowanie

Dot.: Kreatynowe prostowanie -część II

czy po keratynie mozna uzywac hydratora JOICO? wklejam sklad:

Skład: Water (Deionized)/Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Cetyl Esters, Lanolin, Hydrolyzed Human Hair Keratin, Hydrolyzed Keratin PG-Propyl Methylsilanediol, Thioctic Acid, Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Aleurites Moluccana Seed Oil, Glycolipids, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Wheat Starch, Hydrolyzed Wheat Protein, Benzophenone 4, Amodimethicone, Ceteareth 20, Cetrimonium Chloride, Trideceth 12, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Methylparaben, DMDM Hydantoin, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Fragrance/Parfum (09.05.2008)
Stary 2011-09-01, 20:00   #1155
Rybiorek
Zakorzenienie

Dot.: Kreatynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez olaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
czy po keratynie mozna uzywac hydratora JOICO? wklejam sklad:

Skład: Water (Deionized)/Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Cetyl Esters, Lanolin, Hydrolyzed Human Hair Keratin, Hydrolyzed Keratin PG-Propyl Methylsilanediol, Thioctic Acid, Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Aleurites Moluccana Seed Oil, Glycolipids, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Wheat Starch, Hydrolyzed Wheat Protein, Benzophenone 4, Amodimethicone, Ceteareth 20, Cetrimonium Chloride, Trideceth 12, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Methylparaben, DMDM Hydantoin, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Fragrance/Parfum (09.05.2008)
ze skladowego punktu widzenia tak, jest silikon ale w drugiej polowie skladu, widzialam sklady specjalnych kosmetykow do stosowania po Brazilian Blowout (seria Acai Brazilian Blowout) i powiem ze sklad Joico jest bez porownania lepszy, tylko tak z prkatycznego punktu widzenia w Joico sa w wiekszej ilosci proteiny - nadmiar protein nie jest dobry dla wszystkich, o ile keratyne wlos moze zaakceptowac jesli w skladzie sa tez nawilzacze o tyle inne proteiny uzywane za czesto moga dac efekt szorstkich wlosow jesli ktos jest wrazliwy na to, odzywka fajna ale ja bym stosowala co drugie, trzecie mycie.

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-09-01 o 20:01
Rybiorek jest offline  
Stary 2011-09-02, 12:41   #1156
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

mam już swój zestaw

3 buteleczki po 236ml, wklejam skład dla przypomnienia

Clarifying shampoo
water, mea sulfosuccinate, alpha olefin sulfonate, cocamidopropyl betaine,hydrolyzed wheat protein, glucose, organic neutral henna extract, organic cherry bark extract, organic camomile extract, organic green tea extract, fragrance

Straightening treatment
water, hydrolized keratin, polyquaternium-7, guar hydroxypropyltrimonium, hydrolized wheat proteins, wheat oligosaccharides, cherry bark extract, camomile extract, neutral henna extra sage oil, tangerine oil, geranium oil, fragrance, peg-12 dimethicone, amino acid, aldehyde, kernel extract

Post-treatment conditioner
water, guar hydroxypropyltrimonium, hydrolyzed wheat proteins, wheat oligosaccharides, cherry bark extract, camomile extract, neutral henna extra sage oil, tangerine oil, geranium oil, fragrance

przeczytałam właśnie instrukcję, mam kilka pytań odnośnie zabiegu

1.czy ten szampon dokładnie oczyści włosy z silikonów? widzę, że nie zawiera sls i nie wiem czy dokładnie zmyje wszystko z włosów?
2.nakładacie to z tym 1 cm odstępem od nasady włosów?
3.czy mam suszyć włosy z nałożonym treatmentem do całkowitego wyschnięcia? do zesztywnienia tej odżywki?
4.nie wyobrażam sobie jak mam spłukać te 50% odżywki i potem z ociekającymi włosami siedzieć i je suszyć i się zastanawiam czy wogóle to spłukiwać czy może tak jak radzą w instrukcji zczesać trochę grzebieniem?
5.po ostatnim wysuszeniu i prostowaniu ile czasu mam nie myć włosów? odczekać te 3h, jak piszą w instrukcji czy może następnego dnia? bo rozumiem, że będą bardzo obciążone i będę wyglądała jak topielica
6.zamówiłam keratynę na mazidłach i się zastanawiam ile jej dodać do np. 200ml odżywki? czy może lepiej do szamponu? bo ja nigdy odżywki nie nakładam od nasady włosów więc gdybym dodała ją odżywki to 1/3 włosów, nie dostawałaby porcji keratyny
7.zastanawiam się jak bardzo przylizane są włosy po zabiegu? naturalnie mam kręcone i jak wyprostuję to nie sa ulizane i wydaje się ich być całkiem sporo, a boję się że po tym zabiegu będę miała tak płaskie włosy tak jak wtedy kiedy ich nie umyję 4 dni

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-09-02, 15:43   #1157
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
mam już swój zestaw

3 buteleczki po 236ml, wklejam skład dla przypomnienia

Clarifying shampoo
water, mea sulfosuccinate, alpha olefin sulfonate, cocamidopropyl betaine,hydrolyzed wheat protein, glucose, organic neutral henna extract, organic cherry bark extract, organic camomile extract, organic green tea extract, fragrance

Straightening treatment
water, hydrolized keratin, polyquaternium-7, guar hydroxypropyltrimonium, hydrolized wheat proteins, wheat oligosaccharides, cherry bark extract, camomile extract, neutral henna extra sage oil, tangerine oil, geranium oil, fragrance, peg-12 dimethicone, amino acid, aldehyde, kernel extract

Post-treatment conditioner
water, guar hydroxypropyltrimonium, hydrolyzed wheat proteins, wheat oligosaccharides, cherry bark extract, camomile extract, neutral henna extra sage oil, tangerine oil, geranium oil, fragrance

przeczytałam właśnie instrukcję, mam kilka pytań odnośnie zabiegu

1.czy ten szampon dokładnie oczyści włosy z silikonów? widzę, że nie zawiera sls i nie wiem czy dokładnie zmyje wszystko z włosów?
2.nakładacie to z tym 1 cm odstępem od nasady włosów?
3.czy mam suszyć włosy z nałożonym treatmentem do całkowitego wyschnięcia? do zesztywnienia tej odżywki?
4.nie wyobrażam sobie jak mam spłukać te 50% odżywki i potem z ociekającymi włosami siedzieć i je suszyć i się zastanawiam czy wogóle to spłukiwać czy może tak jak radzą w instrukcji zczesać trochę grzebieniem?
5.po ostatnim wysuszeniu i prostowaniu ile czasu mam nie myć włosów? odczekać te 3h, jak piszą w instrukcji czy może następnego dnia? bo rozumiem, że będą bardzo obciążone i będę wyglądała jak topielica
6.zamówiłam keratynę na mazidłach i się zastanawiam ile jej dodać do np. 200ml odżywki? czy może lepiej do szamponu? bo ja nigdy odżywki nie nakładam od nasady włosów więc gdybym dodała ją odżywki to 1/3 włosów, nie dostawałaby porcji keratyny
7.zastanawiam się jak bardzo przylizane są włosy po zabiegu? naturalnie mam kręcone i jak wyprostuję to nie sa ulizane i wydaje się ich być całkiem sporo, a boję się że po tym zabiegu będę miała tak płaskie włosy tak jak wtedy kiedy ich nie umyję 4 dni
tak mnie zastanawia jaka substancje w tych składach prostuje włosy?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-09-02, 17:01   #1158
Rybiorek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
keratyna jest wciskana we wlosa, wypelnia ubytki (wlosy krecone nie sa jednolite w budowie i maja odchylone luski, na skrecie raz sa ciensze raz grubsze co wlasnie jest powodem albo rezultatem...) i w ten sposob moza uzyskac efekt wyprostowania, wlos jest 'wypelniony' i przez to obciazony. Prznajmniej teoretycznie to tak wyglada. Prostowanie to efekt uboczny choc ja czytalam ze po brazilian blowout mozna nosic swoje loki tyle ze beda ladniejsze bo bez puchu no ale na tym watku wszystkie dziewczyny chca wyprostowac
Rybiorek jest offline  
Stary 2011-09-02, 17:20   #1159
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

myślę, że aldehyd też ma jakiś wpływ na prostowanie

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-09-02, 17:36   #1160
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Formaldehyd czy też jemu podobne substancje. Sama keratyna wprasowana we włosy dałaby fajny efekt ale tylko do pierwszego mycia Wiem, kiedyś testowałam i nawet o tym pisałam już. To aldehyd ma utrwalać wygładzanie.
weegirl jest offline  
Stary 2011-09-02, 21:39   #1161
Informacjao
Przyczajenie

Witam wszystkichPosiadałem kiedyś koto na tutejszym portalu nie ukrywam tego jednakże posądzony o kryptoreklamę zbanowano mi je bez podania praktycznie żadnej przyczyny. Założyłem ponownie ponieważ chetnie odpowiem na wasze pytania i wątpliwości. Jestem z racji zainteresowania dość dobrze poinformowany o produktach Encanto ,Qod oraz innych firm.
Może na wstępie powiem iż zabieg całkowicie zabroniony jest dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.Poza tym drogie panie,założone są strony na portalach społecznościowych fb chociażby z pełnymi informacjami na temat produktów encanto i itp. Nie reklamuje żadnej z nich aczkolwiek jak wspominałem uzyskacie na nich dużo informacji na nurtujące was pytania. Piszcie też śmiało tutaj, pomogę wedle posiadanej wiedzy. Kiedyś wkleiłem link z zawartością formaldehydu w poszczególnych produktach znanych firm jednakże niewiele z was zapewne pamięta. Ostatnio wyszperałem jeszcze ciekawsze wiadomości jednakże boję się wklejać linki ze względu na możliwość otrzymania bana i niejasny dla mnie regulamin.
Informacjao jest offline  
Stary 2011-09-03, 18:08   #1162
alewpo
Przyczajenie

Dziewczyny formaldehyd, inaczej formalina (brzmi chyba bardziej znajomo), jest konserwantem, więc dlaczego miałaby wpływać na prostowanie włosów?? Z tego co ja czytałam, zabieg keratynowy(celowo piszę zabieg, bo moim zdaniem nazwa prostowanie keratynowe jest myląca) przede wszystkim poprawia wygląd włosów (dzięki keratynie właśnie) a wyprostowanie - chociaż ja nazwałabym wygładzenie- włosów jest efektem dodatkowym, by nie rzec ubocznym. I tak się stało z moimi włosami; są wygładzone, nie chłoną wilgoci z powietrza i nieprzyjemnych zapachów, ale jak chcę mieć proste MUSZĘ użyć prostownicy. Prostowanie szybciej przebiega i lepiej się trzyma ale jednak nie obejdzie się bez.....
alewpo jest offline  
Stary 2011-09-03, 23:39   #1163
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez alewpo Pokaż wiadomość
Dziewczyny formaldehyd, inaczej formalina (brzmi chyba bardziej znajomo), jest konserwantem, więc dlaczego miałaby wpływać na prostowanie włosów?? Z tego co ja czytałam, zabieg keratynowy(celowo piszę zabieg, bo moim zdaniem nazwa prostowanie keratynowe jest myląca) przede wszystkim poprawia wygląd włosów (dzięki keratynie właśnie) a wyprostowanie - chociaż ja nazwałabym wygładzenie- włosów jest efektem dodatkowym, by nie rzec ubocznym. I tak się stało z moimi włosami; są wygładzone, nie chłoną wilgoci z powietrza i nieprzyjemnych zapachów, ale jak chcę mieć proste MUSZĘ użyć prostownicy. Prostowanie szybciej przebiega i lepiej się trzyma ale jednak nie obejdzie się bez.....
Taaak. Mogliby wcisnąć multum innych konserwantów, ale wcisnęli aldehyd mrówkowy (formalina jest tylko jego wodnym roztworem). Ciekawe, dlaczego Mimo kontrowersji jakie wzbudzają parabeny, mimo wszystko lepiej chyba powinny się sprawdzić niż tak alergizujący i drażniący środek, jakim jest formaldehyd. Jeśli uważasz, że efekt gładkości włosów utrzymuje się dzięki keratynie- możesz dalej żyć z tym przekonaniem A to, że zabieg niekoniecznie włosy prostuje- nie jest to żadna nowość, akurat ten temat (jak i kwestia obecności w preparatach aldehydu) był niejednokrotnie tutaj poruszany.
weegirl jest offline  
Stary 2011-09-04, 10:19   #1164
letnie_cappuccino
Raczkowanie

Informacjao mam kilka pytań do Ciebie
1. Co myślisz na temat, ze wycofano niektóre środki na e, q z niektórych państw?
2. czytałam na anglojęzycznej stronie post kobiety, której wypadły włosy po zastosowaniu keratynowego prostowania (prostowała wiecej niż 1 raz) - gdzieś są linki, które podałam, chyba na poprzedniej stronie
3. Czy dla moich cienkich włosów będzie to dobre rozwiązanie? czy po jakimś czasie mogę utracić jakąś część włosów?
4.Czy keratynowe prostowanie środkiem na "e" jest lepsze od codziennego męczenia włosów prostownicą nagrzaną do ok.70-80 stopni?
5. Czy faktycznie jest to takie cudowne jak opisuje producent?
Z góry dziękuję za odpowiedź
letnie_cappuccino jest offline  
Stary 2011-09-04, 10:53   #1165
Anulcia_24
Przyczajenie

Witam, dłuuugo siedziałam na tym wątku i czytałam o zabiegu keratynowym i w końcu się zdecydowałam, a wachania były między Encanto a Qod i wybrałam ten drugi..., wyszłam z założenia ,że jest delikatniejszy dla włosów a ja mam b.cienkie i słabe włoski i to był naprawde dobry wybór. Włosy przed zabiegiem miałam bardzo ale to bardzo przesuszone, rozjaśniane, puszące po umyciu wyglądałam na LEW hehehe...niby łatwe w ułożeniu bo podtane włosy ale ta ilość kosmetyków jakimi musiałam moje biedne włoski obdarzać była dla nich nie do zniesienia! Bo zamiast wyglądać lepiej,były obciążane:/ A odżywek, masek i dobrych szamponów zużyłam już mase jak widać efektów zero a kasy wydałam baaaaaaaardzo dużo, tak wiec kupiłam na allegro mały zestawik po 50 ml Qod Max Organiq który po 15 min już zmyłamNie musiałam czekac 2 dni z tymi dziwnie przylizanymi włosami po nałożeniu keratynki Moje mega przesuszone włosy chyba wypiły caaaaaaaaaałą keratynke jaką nałożyłam bo nie są teraz oklapnięte, są mega gładkie w dotyku i ładnie wyglądają, nie kręcą się po umyciu (alleluja!), nie są proste jak po prostownicy ale mi na tym naj mniej zależało , wyglądają jak dla mnie ZDROWO Dokupiłam też szampon i odżywke PO zabiegu z Qod-a i używam, żeby efekt utrzymywał się jak najdłużejJak chcę spektakularny efekt przejerzdzam prostownicą 5 razy po włoskach i są śliczne Napewno powtórzę jeszcze zabieg jak zobaczę ,że keratynka się wypłukuje,bo myślę ,że moje wosy wołają o nawilżenie! Tego im było brak Jak znajdę wolną chwilę to postaram się wkleić zdjęcia przed i po zabiegu moich włosów Pozdrawiam wszytskie wizażanki
Anulcia_24 jest offline  
Stary 2011-09-04, 11:06   #1166
KarlaNobody
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Anulcia_24 Pokaż wiadomość
Witam, dłuuugo siedziałam na tym wątku i czytałam o zabiegu keratynowym i w końcu się zdecydowałam, a wachania były między Encanto a Qod i wybrałam ten drugi..., wyszłam z założenia ,że jest delikatniejszy dla włosów a ja mam b.cienkie i słabe włoski i to był naprawde dobry wybór. Włosy przed zabiegiem miałam bardzo ale to bardzo przesuszone, rozjaśniane, puszące po umyciu wyglądałam na LEW hehehe...niby łatwe w ułożeniu bo podtane włosy ale ta ilość kosmetyków jakimi musiałam moje biedne włoski obdarzać była dla nich nie do zniesienia! Bo zamiast wyglądać lepiej,były obciążane:/ A odżywek, masek i dobrych szamponów zużyłam już mase jak widać efektów zero a kasy wydałam baaaaaaaardzo dużo, tak wiec kupiłam na allegro mały zestawik po 50 ml Qod Max Organiq który po 15 min już zmyłamNie musiałam czekac 2 dni z tymi dziwnie przylizanymi włosami po nałożeniu keratynki Moje mega przesuszone włosy chyba wypiły caaaaaaaaaałą keratynke jaką nałożyłam bo nie są teraz oklapnięte, są mega gładkie w dotyku i ładnie wyglądają, nie kręcą się po umyciu (alleluja!), nie są proste jak po prostownicy ale mi na tym naj mniej zależało , wyglądają jak dla mnie ZDROWO Dokupiłam też szampon i odżywke PO zabiegu z Qod-a i używam, żeby efekt utrzymywał się jak najdłużejJak chcę spektakularny efekt przejerzdzam prostownicą 5 razy po włoskach i są śliczne Napewno powtórzę jeszcze zabieg jak zobaczę ,że keratynka się wypłukuje,bo myślę ,że moje wosy wołają o nawilżenie! Tego im było brak Jak znajdę wolną chwilę to postaram się wkleić zdjęcia przed i po zabiegu moich włosów Pozdrawiam wszytskie wizażanki
czekam na fotki

KarlaNobody jest offline  
Stary 2011-09-04, 21:10   #1167
Informacjao
Przyczajenie

Napisałem stronę A4, podczas wysyłania posta zwiesił się komputer i wyłączyło mi przeglądarkę. Nie mam sił odpowiadać ponownie tak szczegółowo na zadane przez panią pytania. Zrobię to jutro,proszę o wybaczenie
Informacjao jest offline  
Stary 2011-09-04, 21:44   #1168
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
keratyna jest wciskana we wlosa, wypelnia ubytki (wlosy krecone nie sa jednolite w budowie i maja odchylone luski, na skrecie raz sa ciensze raz grubsze co wlasnie jest powodem albo rezultatem...) i w ten sposob moza uzyskac efekt wyprostowania, wlos jest 'wypelniony' i przez to obciazony. Prznajmniej teoretycznie to tak wyglada. Prostowanie to efekt uboczny choc ja czytalam ze po brazilian blowout mozna nosic swoje loki tyle ze beda ladniejsze bo bez puchu no ale na tym watku wszystkie dziewczyny chca wyprostowac
Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
myślę, że aldehyd też ma jakiś wpływ na prostowanie
Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Formaldehyd czy też jemu podobne substancje. Sama keratyna wprasowana we włosy dałaby fajny efekt ale tylko do pierwszego mycia Wiem, kiedyś testowałam i nawet o tym pisałam już. To aldehyd ma utrwalać wygładzanie.

a jak niektóre produktu żekomo nie mja tego aldehydu to jak prostują?

wybaczcie za takie ptanie, ale to ludzka ciekawośc

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-09-04, 21:58   #1169
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:

a jak niektóre produktu żekomo nie mja tego aldehydu to jak prostują?

wybaczcie za takie ptanie, ale to ludzka ciekawośc
Ciężko powiedzieć, zapewne mają jakieś inne substancje utrwalające (może mniej kontrowersyjne). Najprawdopodobniej zostanie to jednak słodką tajemnicą producentów
weegirl jest offline  
Stary 2011-09-05, 07:21   #1170
alewpo
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Taaak. Mogliby wcisnąć multum innych konserwantów, ale wcisnęli aldehyd mrówkowy (formalina jest tylko jego wodnym roztworem). Ciekawe, dlaczego Mimo kontrowersji jakie wzbudzają parabeny, mimo wszystko lepiej chyba powinny się sprawdzić niż tak alergizujący i drażniący środek, jakim jest formaldehyd. Jeśli uważasz, że efekt gładkości włosów utrzymuje się dzięki keratynie- możesz dalej żyć z tym przekonaniem A to, że zabieg niekoniecznie włosy prostuje- nie jest to żadna nowość, akurat ten temat (jak i kwestia obecności w preparatach aldehydu) był niejednokrotnie tutaj poruszany.
Cóż, nie rozumiem tonu w jakim się wypowiadasz, ale niech będzie. Jak już parę stron wcześniej pisałam, miałam zabieg (uparcie będę tego terminu używać) robiony w salonie CeCe, gdzie stosują Nanokeratin System, w którym nie ma formaldehydu.... W ogóle to nie wiem, kobiety, dlaczego bierzecie pod uwagę tylko encanto i qog, jeśli jest całkiem sporo innych środków bez tego formaldehydu. Na samej "truskawce" (dla niewtajemniczonych strawberrynet.com) można kupić Keratin Complex, Liquid Keratin(ten działać ma 4-6 tygodni ale jest znacznie tańszy, jego skład: Liquid Keratin 30 Day Straight Smooth Strong & Long Treatment: Purified Water, Dimethicone, Dimethiconol, Sodium Cocoyl Amino Acids (Aspartic Acid, Glutamic Acid, Alanine, Glycine), Biformyl, Potassium Dimethicone PEG-7 Panthenyl Phosphate, Keratin, Sodium Laneth-40 Maleate / Styrene Sulfonate Copolymer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Laureth 4, Laureth-23, Hydrolyzed Keratin) i La-Brasiliana (tu nie mam pewności czy zawiera ten formaldehyd, czy nie i nie znalazłam składu), a na drugstore.com są dostępne jeszcze Organix (rónież krócej trwajacy efekt, skład:Aqua/Water/Eau (DI water), Oxoacetamide, Carbocysteine, Oxoacetamide Amino Acids, Polyquaternium 67, Behentrimonium Chloride, PEG 90, Shea Butter, Amidopropyltrimonium Chloride, Shea Butter (Butyrospermum Parkii) Cetyl Esters, Isopropyl Palmitate, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Dimethicone Crosspolymer, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Fragrance, Silanetriol, Panthenol) oraz Keraline (skład: Water, Glycerine, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Cyclopentasiloxane, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Keratin, Hydrolyzed Keratin, Caryocar Brasiliense (Pequi) Fruit Oil, Hydrolyzed Rice Protein, Hydroxyethylcellulose, Cetrimonium Chloride, Polysorbate-20, Fragrance, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA, Benzyl Benzoate, D-Limonene, Linalool) i na pewno jeszcze inne można znaleźć. Dla niedowiarków dodam, że podczas robienia Nanokeratin System nie unosił się żaden zapach; fryzjerka mówiła, że kiedy używali Keratin Complex czuć było zapach skrobi ziemniaczanej. Moja wypowiedź miała na celu uzmysłowienie innym, że nie należy oczekiwać efektu jak po prostownicy.
alewpo jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości