Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-23, 06:14   #1231
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

ja olejowałam i włosy mi się po tym bardziej puszyły także nie polecam
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2011-09-23, 11:51   #1232
flalami
Przyczajenie

http://uroda.onet.pl/wlosy/za-wysoka...2,artykul.html

przeczytajcie ten artykuł. Miałam prostowanie metodą Dan De Nanokeratin. Włosy są proste, nie puszą się nawet podczas deszczu, nie zgniatają się po nocnym wciskaniu głowy w poduszkę - wstaję rano i nawet mogłabym ich nie czesać bo wyglądają ok. Kupiłam szampon i odżywke z tej samej serii - za ten zestaw 2x 500ml dałam 200 zł, za prostowanie z kupona 299 zł. Teraz minusy - łeb mnie swędzi bo mam przesuszoną skórę głowy, włosy końcówki do ścięcia ok 5 cm! Totalne pióra się zrobiły na końcówkach, pozatym na całej długości są pokruszone. Co ciekawe farbuję włosy na jaśniutki bląd i po zabiegu (gdzieś 3 tyg) też zafarbowałam i nałożyłam odżywkę dołączoną do farby SYOSS i włosy były lepsze niż przed... Czy się opłacało? Jakby nie kosztowny zestaw szampon + odżywka to może tak ale powiem Wam że niby nic innego nie powinnam stosować a korci mnie żeby w nie wmasować w nie jakąś maskę. Aha i do zestawu kupiłam jeszcze za 69 zł serum keratynowe firmy zagranicznej której nie ma u nas na rynku. I to serum jest chyba najlepsze z tego całego zestawu bo włosy są po nim mięciutkie. Powiem Wam również że przeraził mnie artykuł do którego dodałam link.

Na koniec tylko że najbardziej zależało mnie na odżywieniu włosów niż na efekcie prostych (choć codziennie prawie je prostowałam). Takiego efektu nie otrzymałam jak popatrze z perspektywy czasu a zabieg miałam miesiąc temu.

Reasumując wydałam 569 zł - w tym momencie za te pieniądze kupiłabym zajefajną maskę do włosów, dobry srodek do prostowania włosów (termiczny i odżywczy) i wykupiłabym odżywcze zabiegi u fryzjera. Efekt pewnie byłby lepszy a jedynym minusem byłoby to że znów trzeba by bylo chować się przed deszczem

I wiem że paru laska w głowach namieszam ale sama tydzień spędziłam na forach czytając o wymarzonym zabiegu - bardzo byłam napalona a teraz wiem że zanim nie udoskonalą tego to nie powtórzę tego zabiegu. Dodam jeszcze że włosy są proste ale nie jak po prostownicy (gładziutkie) tylko tak jak naturalne. Do uzyskania gładkiech potrzbuję dosłownie 5 przeciągnięć prostownicą ( nie na pasemku tylko ogólnie) i efekt trzyma się do czasu aż je oczywiście umyję.

Aha i mała wskazówka dla tych którzy oglądają zdjęcia "na żywo" z salonów po prostowaniu - włosy zaraz po zabiegu są piękne, lśniące i sypkie ale jak po 3 dniach je umyjecie to już niestety tak nie wyglądają - choć nie mówię oczywiście że będą całkiem spuszone - bedą poprostu naturalnie proste. Dla chetnych i napalonych moge wysłać zdjęcie jak wyglądają włosy po wysuszeniu i jak po wysuszeniu i szybkim przeprostowaniu ale to dopiero w weekend

Edytowane przez flalami
Czas edycji: 2011-09-23 o 12:14 Powód: przypomniało mi się o czymś ;)
flalami jest offline  
Stary 2011-09-23, 18:00   #1233
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

te super swietne maski są napakowane niczym innym jak tylko silikonami

ja używałam wiele masek i serów i jakichś prostujących balsamów i miałam dość najpierw 30min szuszenia a potem następne 30 min prostowanie i tak co dwa dni, po encanto tylko suszę wlosy i już nie boję sie deszczu

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-09-24, 09:41   #1234
Emilcia_1616
Zakorzenienie

nie ma ktos na odsprzedanie niewielkiej ilosci?

24.03.2016

Emilcia_1616 jest offline  
Stary 2011-09-24, 13:35   #1235
_cornelia_
Zadomowienie

byłam. nie dosyć, że początkowo pani mnie oskarżyła o podrobienie kuponu, to była niezbyt miła (na szczęście się mną nie zajmowałam). A prostowanie polegało na spryskaniu włosów odżywką Chi z keratyną (lub jak mówiła pani keratyniną) i użyciu prostownicy. koszmar !
Stary 2011-09-24, 14:01   #1236
latinka
Rozeznanie

GG do latinka

Cytat:
Napisane przez _cornelia_ Pokaż wiadomość
byłam. nie dosyć, że początkowo pani mnie oskarżyła o podrobienie kuponu, to była niezbyt miła (na szczęście się mną nie zajmowałam). A prostowanie polegało na spryskaniu włosów odżywką Chi z keratyną (lub jak mówiła pani keratyniną) i użyciu prostownicy. koszmar !

Nie bez powodu odradzałam wizytę w tym "salonie". Jednym słowem oferta wprowadziła Cię w błąd, gdyż myślałaś że idziesz na prostowanie keratynowe
latinka jest offline  
Stary 2011-09-24, 14:35   #1237
_cornelia_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez latinka Pokaż wiadomość
Nie bez powodu odradzałam wizytę w tym "salonie". Jednym słowem oferta wprowadziła Cię w błąd, gdyż myślałaś że idziesz na prostowanie keratynowe
chciałam zrezygnować, ale nikt z obsługi klienta fezi mi nie odpisywał przez kilka dni (chciałam wycofać kupon i dostać zwrot pieniędzy), więc jak już zapłaciłam, to wolałam iść.
Stary 2011-09-24, 19:16   #1238
Paulinka675
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _cornelia_ Pokaż wiadomość
czytałam gdzieś że na tych ofertach grupowych strasznie oszukują i dostajesz nie ta usługę którą kupiłaś

ile za to zapłaciłaś?

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-09-24, 21:12   #1239
Gothic_Daisy
Zakorzenienie

Ja byłam na prostowaniu keratynowym z kuponem, trwało to chyba z 3 godz. bo nie mam jakichś długich czy problematycznych włosów i na razie efekt się trzyma i jestem zadowolona. Nie chodziło mi o to, żeby mieć proste druty, ale żeby zlikwidować puszenie i to jak na razie wyszło, ale dopiero parę dni minęło. Zobaczymy, co będzie po paru tygodniach.

O tym formaldehydzie nie czytałam wcześniej, ale nie sądzę, żeby po jednym razie mi się coś stało.
Stary 2011-09-24, 22:08   #1240
_cornelia_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
czytałam gdzieś że na tych ofertach grupowych strasznie oszukują i dostajesz nie ta usługę którą kupiłaś

ile za to zapłaciłaś?
na razie byłam zadowolona z innych usług, na blogu piszę o salonach, które odwiedziłam. groupon, gruper, fastdeal mogę polecić, na razie wszystko było ok. i z kontaktem i salonami. teraz kupiłam na fezi i raczej nigdy więcej.
Zapłaciłam 49 zł, więc nie spodziewałam się nie wiadomo czego, ale jednak czegoś bardziej wartościowego dobrze, że chociaż cięcie w tym było
Stary 2011-09-25, 14:15   #1241
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:

a można olejować włosy po encanto??? bo coś kiedyś czytałam, że nie bardzo...
Nie bardzo jest sens. Szczególnie stosowania olejów, które się wchłaniają, czyli np. kokosowego. Ale każde włosy są inne. Ja dopiero po dwóch miesiącach widzę realną potrzebę powrotu do olejowania.
weegirl jest offline  
Stary 2011-09-25, 18:36   #1242
martalady83
Raczkowanie

A dlaczego nie wolno olejowac? Ciekawa jestem, bo lubie kokosowy?
martalady83 jest offline  
Stary 2011-09-25, 20:51   #1243
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martalady83 Pokaż wiadomość
A dlaczego nie wolno olejowac? Ciekawa jestem, bo lubie kokosowy?
Nie ma żadnych przeciwskazań, w wątku była już o tym nie raz mowa. A niekoniecznie warto dlatego, że po prostu i tak raczej nie wniknie on we włos, bo po zabiegu i tak jest on pokryty preparatem
weegirl jest offline  
Stary 2011-09-26, 06:10   #1244
martalady83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Nie ma żadnych przeciwskazań, w wątku była już o tym nie raz mowa. A niekoniecznie warto dlatego, że po prostu i tak raczej nie wniknie on we włos, bo po zabiegu i tak jest on pokryty preparatem
ok, dzieki za odpowiedz.
martalady83 jest offline  
Stary 2011-09-26, 12:31   #1245
kaja2301
Zakorzenienie

witam,
mam nadzieje ze nikt mnie nie ochrzani za wcinanie się, myślałam nad prostowaniem keratynowym, jednak póki co mam inne wydatki, a robienia tego ani w niesprawdzonym salonie sie nie podejmę, wobec tego mam pytanie czy może ktoś orientuje się czy ten preparat
http://allegro.pl/new-efekt-prostych...799593434.html

moglby byc ze tak powiem dla mnie jakas nadzieją na podobny efekt jak po prostowaniu keratynowym?
kaja2301 jest offline  
Stary 2011-09-26, 15:21   #1246
Moravka
Raczkowanie

Moim zdaniem jest podejrzanie tani
Moravka jest offline  
Stary 2011-09-26, 15:27   #1247
kaja2301
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Moravka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest podejrzanie tani
to prawda, ale nie zawsze to co tanie jest do niczego
kaja2301 jest offline  
Stary 2011-09-26, 17:11   #1248
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaja2301 Pokaż wiadomość
witam,
mam nadzieje ze nikt mnie nie ochrzani za wcinanie się, myślałam nad prostowaniem keratynowym, jednak póki co mam inne wydatki, a robienia tego ani w niesprawdzonym salonie sie nie podejmę, wobec tego mam pytanie czy może ktoś orientuje się czy ten preparat

moglby byc ze tak powiem dla mnie jakas nadzieją na podobny efekt jak po prostowaniu keratynowym?
Hmm... a nie boisz się nakładać na włosy niesprawdzonego preparatu?? Oczywiście, zrobisz jak zechcesz. Swoją drogą, ja na Encanto byłam w Fanaberii (W-wa Wawer) i byłam bardzo zadowolona. Kiedyś patrzyłam na różne preparaty do prostowania keratynowego i jednak ceny są dosyć wysokie, nie wiem, co to jest w podanym przez Ciebie linku. A google nic nie mówi na ten temat?
weegirl jest offline  
Stary 2011-09-26, 17:12   #1249
kaja2301
Zakorzenienie

oczywiscie, ze sie boje i poki co wcale nie jestem na to zdecydowana.
ile zaplacilas?
kaja2301 jest offline  
Stary 2011-09-26, 18:05   #1250
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
oczywiscie, ze sie boje i poki co wcale nie jestem na to zdecydowana.
ile zaplacilas?
Nie pamiętam tym bardziej, że był to prezent od mamy Ale ja i tak mam włosy do bioder... można zadzwonić do nich i zapytać o cennik
weegirl jest offline  
Stary 2011-09-27, 01:05   #1251
kaja2301
Zakorzenienie

ok dziekuje
jednak odpuszcze sobie to mazidło z allegro
kaja2301 jest offline  
Stary 2011-09-27, 09:07   #1252
alewpo
Przyczajenie

Cytat:
witam,

Jak dla mnie to jest to trwała prostująca i nie ma nic wspólnego z keratynowym prostowaniem.
alewpo jest offline  
Stary 2011-09-27, 18:13   #1253
Paulinka675
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez alewpo Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to jest to trwała prostująca i nie ma nic wspólnego z keratynowym prostowaniem.

ciekawe czy działa i jaki jest skład tego kremu

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-09-27, 19:15   #1254
DobraWrozka1981
Przyczajenie

Hej dziewczyny!!!

Blagam pomozcie juz wczesniej pisalam ale nie dostalam zadej odpowiedzi!!! gdzie kupujecie encanto????? potrzebuje sprawdzonego dostawce|!!!!! mialam jeden zestaw ze stanowi byl boski!! jakis czas temu kupilam na allegro i masakra!!!! to nie to samo!! dajcie namiary prosze!!! piszcie na priv jesli mozecie!!!!!!

Edytowane przez DobraWrozka1981
Czas edycji: 2011-09-27 o 19:22
DobraWrozka1981 jest offline  
Stary 2011-09-28, 14:49   #1255
Heksacyjanek
Raczkowanie

GG do Heksacyjanek
Keratynowe prostowanie a włosy farbowane henną.

Witajcie! Chciałabym wiedzieć, czy orientujecie się, jak ma się keratynowe prostowanie włosów do włosów farbowanych henną. I czy po takim prostowaniu nadal można je henną farbować, czy mogą powstać jakieś niemiłe w skutkach reakcje? Zależy mi na opinii doświadczonych osób, gdyż zastanawiam się nad prostowaniem, a farbuję henną i trochę się boję, że coś może pójść nie tak. Z góry dziękuję za pomoc!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline  
Stary 2011-09-28, 21:14   #1256
Paulinka675
Zakorzenienie

a co z cetrimonium chloride?? czy ten składnik może być w odżywce? bo słyszałam, że nie można a czytałam, że maskę glorię można stosować po keratynie, a tam ten składnik jest

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-09-29, 09:28   #1257
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
a co z cetrimonium chloride?? czy ten składnik może być w odżywce? bo słyszałam, że nie można a czytałam, że maskę glorię można stosować po keratynie, a tam ten składnik jest
No nie... nie może być soli czyli sodium chloride. O cetrimonium chloride nic nie słyszałam
weegirl jest offline  
Stary 2011-09-29, 19:50   #1258
martalady83
Raczkowanie

Dot.: Keratynowe prostowanie a włosy farbowane henną.

Watek dla mnie bo tez sie zastanawiam. Ja nalozylam henne po encanto, ale mi nie wziela. Zaznaczam, ze henne nakladalam pierwszy raz, i byla ona dziwnej konsystencji, chociaz nie wiem, moze tak ma byc. W kazdym razie nic sie nie stalo z wlosami, nie widac, zeby keratyna zeszla, nie widze roznicy.
martalady83 jest offline  
Stary 2011-09-29, 23:24   #1259
Paulinka675
Zakorzenienie

jestem 2 tyg po encanto, włosy nadal proste i nie puszą się pod wpływem wilgoci, jedyne co mi przeszkadza to, że robi mi się taki odgniot jak od gumki do włosów po wysuszeniu ale poprawiam to prostownicą i jest git zafarbowałam dziś włosy i nic się z nimi nie stało

jestem zadowolona z zabiegu

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-09-30, 14:14   #1260
kaskaj24
Rozeznanie

Ja jestem po 3 zabiegu Encanto. Powiem Wam, że w miare wzrostu ilości zabiegów włosy są coraz lepsze, zdrowsze i zabiegi można wykonywać rzadziej (drugi zabieg miałam po 3-4miesiącach, a trzeci po pół roku). Cudo to Encanto! Kocham je!
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG
kaskaj24 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości