Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-05, 20:19   #1561
xmorelkax
Raczkowanie

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

napewno lepiej mi to wyjdzie niz dziś miałabym to robić na odwał ;/

poza tym przeczytałam cały temat i nie jedna dziewczyna robiła to nastepnego dnia jak i ja wiec o to sie nie obawiam

06.12.2011 pierwsze Encanto
01.07.2012 drugie Encanto
kolejnych nie pamiętam ale co poł roku tak mniej więcej
xmorelkax jest offline  
Stary 2011-12-06, 14:33   #1562
Emilcia_1616
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gagatek461 Pokaż wiadomość
Pamiętacie boba Rihanny z czasów "Umbrelli"? Chciałabym się tak obciąć. Już kiedyś to zrobiłam i niestety, żeby włosy fajnie wyglądały musiałam je prostować codziennie, przez co bardzo się zniszczyły. Robił ktoś kiedyś keratynę na takich krótszych, cienkich włosach? Co myślicie o tym pomyśle? I jeszcze jedno: moje włosy są bardzo miękkie i lekkie. Czy po encanto staną się cięższe, sprężyste i będą się energicznie poruszać przy obrocie głową? xD
ja robilam na krotkich wlosach i niestety zebym je miala ladnie podwiniete do srodka musialam ze suszyc przy pomocy szczotki okraglej no ale nie musialam ich prostowac wiec i tak ok sprezyste to raczej nie beda bo beda mega gladkie i na poczatku przyklapniete

24.03.2016

Emilcia_1616 jest offline  
Stary 2011-12-06, 15:51   #1563
xmorelkax
Raczkowanie

powiem wam ze po drugim myciu jak nałożyłam ten trzeci płyn i suszyłam to już miałam idealnie proste ale i tak użyłam prostownicy także jutro albo w czwartek umyje głowe to się okaże i zrobie dla was fotkę
całe szczescie juz pooo.. ale miałam momenty cieżkie przez to ze ten zapach tak zatyka.. gdyby nie to to zabieg sama przyjemnosc..
kolezanki juz chcą zebym i im zrobiła..

xmorelkax jest offline  
Stary 2011-12-06, 21:26   #1564
SkySweet
Przyczajenie

hej Dziewczyny, przeczytałam chyba cały wątek i zdecydowałam się na zabieg. Kilka dni temu zamówiłam mały zestaw na próbę po 50ml każdy specyfik, wróciłam do czytania wątku i zastanawiam się czy mi to wystarczy? Mam niezbyt gęste włosy tak za łopatki, nie kręcą się od samej głowy. Nie chciałabym go robić jeśli na część miałoby mi nie starczyć dlatego prosiłabym o Wasze uwagi Pozdrawiam
SkySweet jest offline  
Stary 2011-12-06, 22:03   #1565
xmorelkax
Raczkowanie

mi starczyło 50 ml mam włosy za ramiona i bardzo cieniutkie delikatniutkie

xmorelkax jest offline  
Stary 2011-12-08, 09:15   #1566
xmorelkax
Raczkowanie

yeah!!!!!!
UDAŁO SIĘ!!!!!!
boze jaka to przyjemnosc teraz isc umyc głowe.. zadnego modelowania prostowania..oby tylko efekt długo sie potrzymał..min te 3 miesiace i naprawde nic wiecej mi do szczescia niepotrzeba

wrzucam fotki niestety nie było nikogo kto moglby mi zrobic wiec mam nadzieje ze zobaczycie coś.. i tak za jakis czas znowu wrzuce cos jak efekt po miesiacu u mnie wyglada
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (91,9 KB, 183 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1105.jpg (28,4 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1106.jpg (24,9 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1107.jpg (27,8 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1108.jpg (24,0 KB, 110 załadowań)

xmorelkax jest offline  
Stary 2011-12-08, 09:28   #1567
aniabaniaa
Zakorzenienie

Morelka, super, że się udałe

aniabaniaa jest offline  
Stary 2011-12-08, 17:02   #1568
Unendlichkeit
Raczkowanie

zakupilam QOD Red i mam w zwiazku z tym pytanie - jak to jest z tym myciem glowy - czekac 48h (72?), czy mozna myc juz po 3h?

edit: QOD Max, moj blad

Edytowane przez Unendlichkeit
Czas edycji: 2011-12-08 o 18:14
Unendlichkeit jest offline  
Stary 2011-12-08, 19:32   #1569
snowhitee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xmorelkax Pokaż wiadomość
yeah!!!!!!
UDAŁO SIĘ!!!!!!
boze jaka to przyjemnosc teraz isc umyc głowe.. zadnego modelowania prostowania..oby tylko efekt długo sie potrzymał..min te 3 miesiace i naprawde nic wiecej mi do szczescia niepotrzeba

wrzucam fotki niestety nie było nikogo kto moglby mi zrobic wiec mam nadzieje ze zobaczycie coś.. i tak za jakis czas znowu wrzuce cos jak efekt po miesiacu u mnie wyglada
wow super naprawdę

Dbam o siebie
od marca ćwiczę brzuch i pośladki

snowhitee jest offline  
Stary 2011-12-09, 10:07   #1570
kokilkaaa
Przyczajenie

hej, obserwuję wątek od jakiegoś czasu i jestem już coraz bliższa decyzji mam jeszcze tylko kilka pytań:
1. czy któraś z Was mogłaby mi polecić jakiś godny zaufania salon w Warszawie, gdzie mogłabym wykonać zabieg? trochę wątpię w moje możliwości fryzjerskie
2. czy któraś z Was mogłaby mi powiedzieć coś o kondycji/wyglądzie włosów jakiś miesiąc/dwa od zabiegu? czy bardzo widać odrosty? cz proces wracania włosów do swojego pierwotnego kształtu jest jakoś szczególnie uciążliwy/nieestetyczny?

będę wdzięczna za każde info (choć już i tak jesteście super skarbnicą wiedzy )
kokilkaaa jest offline  
Stary 2011-12-09, 10:29   #1571
pszczola2000
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Unendlichkeit Pokaż wiadomość
zakupilam QOD Red i mam w zwiazku z tym pytanie - jak to jest z tym myciem glowy - czekac 48h (72?), czy mozna myc juz po 3h?

edit: QOD Max, moj blad
podobno tylko Organic-ami można myc po 3h, reszta po 3dniach

Rozbrajają mnie ludzie którzy mają nas za idiotów, i na allegro wystawiają Encanto pod nickiem dwóch sprzedawców, jakimś cudem z jednej mieściny i identyczne zdjęcia tyle ze jeden wali cena 249zł z darmową przesyłką a drugi 240zł+10zł przesyłka.

to w koncu kosztuje encanto 240 czy 249??
jakie to są lamusy bez kitu, troche fasonu by mogli zachować bo nikt tu idiota nie jest.... dla sprzedawcy

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kokilkaaa Pokaż wiadomość
hej, obserwuję wątek od jakiegoś czasu i jestem już coraz bliższa decyzji mam jeszcze tylko kilka pytań:
1. czy któraś z Was mogłaby mi polecić jakiś godny zaufania salon w Warszawie, gdzie mogłabym wykonać zabieg? trochę wątpię w moje możliwości fryzjerskie
2. czy któraś z Was mogłaby mi powiedzieć coś o kondycji/wyglądzie włosów jakiś miesiąc/dwa od zabiegu? czy bardzo widać odrosty? cz proces wracania włosów do swojego pierwotnego kształtu jest jakoś szczególnie uciążliwy/nieestetyczny?

jeśli umiesz sama sobie prostowac całe włosy, nawet te z tyłu to wg mnie szkoda hajsu na fryzjera. Jeśli ktos w domu Ci nie może zrobić np mama, kolezanka chłopak, to spróbój sama, żadna filozofia. Chyba że jesteś z tych które nie lubią się "męczyc".....
Preparat jest bezbarwny więc niespsob go zle nałożyć jak blond farbe np ;]

byle by nałozyc duuużo by włoski pływały )

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

Edytowane przez pszczola2000
Czas edycji: 2011-12-09 o 10:31
pszczola2000 jest offline  
Stary 2011-12-09, 10:47   #1572
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez kokilkaaa Pokaż wiadomość

ja jestem 2,5 miesiące po zabiegu

moje włosy nie kręcą się od nasady, jedynie odrobinę się wywijają na kosmykach okalających twarz, ale nie jest to uciążliwe, można to poprawic prostownicą,

jeśli chodzi o resztę włosów, to już muszę suszyć używając okrągłej szczotki, bo inaczej z tyłu robią mi się brzydkie nieregularne fale

do tego mam takiego jakby odgniota jakby od wiązania włosow w gumkę (a nie wiążę)

włosy po wysuszeniu wiążę w warkocz i następnego dnia rano poprawiam prostownicą to co trzeba

włosy nadal się nie puszą, szkoda tylko że tak szybko robią się fale

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-12-09, 11:23   #1573
xmorelkax
Raczkowanie

po prostu trzeba raz zaryzykować i sprawdzić jak to będzie w twoim przypadku bo nikt tu gwarancji ci nie da ze na jego włosach było tak i ze na twoich będzie tak samo..
każda tu dziewczyna robiła to kiedyś po raz pierwszy i teraz mają już swoje opinie wiec ile dziewczyn tyle opinii i efektów
ja od siebie powiem ci tylko tyle ze jeśli zrobisz to dokładnie jak jest w instrukcji to krzywdy sobie nie zrobisz, jeśli nie masz koleżanki która możne ci pomoc to ja jestem w okolic warszawy i pracuje w małym saloniku wiec na priv mogę ci podać namiary na siebie to zrobię ci zabieg bo już wczoraj robiłam jednej znajomej i mamy nadzieje ze się udało bo robiłam wszystko tak jak sobie samej

Edytowane przez xmorelkax
Czas edycji: 2011-12-09 o 11:25
xmorelkax jest offline  
Stary 2011-12-09, 16:30   #1574
Agabi2011
Przyczajenie

Keratynowe prostowanie kosmetykami SUNLISS

Witam!!! Wiele się pisze i rozmawia na temat keratynowego prostowania włosków kosmetykami ENCANTO, natomiast nie znalazłam nigdzie opinii na temat SUNLISS. Ja obecnie jestem 17 dzień po zabiegu.

Moje wrażenia: hmmmm....po zabiegu musiałam poczekać 48 godzin, by umyć włosy. Ledwo mi sie to udało, bo drugiego dnia poczułam, że moja skóra robi się coraz bardziej podrażniona. Potem przez kolejny tydzień ciężko mi było wyciszyć skalp i z tego (tak mi się wydaje) powodu - wypadło mi trochę więcej włosów niz zwykle (jestem 4 miesiące po porodzie). Włosy podczas mycia wydają sie bardziej szorstkie, ale za to po wysuszeniu są niesamowicie miękkie, ale nie powim że się nie puszą. Kilka godzin po wyschnięciu są sianowate i nie idealnie proste jak widać to na zdjęciach - więc jestem trochę zła, że to lekkie przegięcie - zapewnianie o cudownych rezultatach. Mam włosy które się falują i gdy nie wysuszę ich suszarką, to nikt by nie powiedział, ,że cokolwiek z tymi włosami zrobiłam. (a liczyłam na komplementy)Owszem - nie są takie piórowate, nie puszą się tak masakrycznie a gdy wysuszę je suszarką - to po tych kilku godzinach wyglądają całkiem ładnie. Ale - zaczęły mi się bardziej przetłuszczać, więc zamiast myć je co 3 dni - jak to robiłam wcześniej - muszę co drugi dzień. Nie jestem jakoś mega zadowolona. Owszem, mogę pozwolić sobie na chodzenie w rozpuszczonych włosach, co wcześniej nie było mozliwe - tak miałam niepokorne włosy (fryzjerka mówiła że nie są zniszczone, przed zabiegiem były miękkie tylko się puszyły) Zastanawiam się, czy nie skusić się na ENCANTO, bo chciałabym mieć tak idealne włosy jak pokazują na zdjęciach, ale z tym sobie jeszcze poczekam, bo 500 zł piechotą nie chodzi i żałuję, że wydałam tą kasę tak pochopnie Boję się tylko że po ENCANTO też będę miała podrażnioną skórę głowy i nawdycham się tych śmierdzących oparów. Na razie ratuję się regeneracją z żółtek, olejami, rycyną i Jantarem... Dodatkowo piję drożdże.

Czy Wy też miałyście takie przeżycia po keratynie? Ja mam mieszane uczucia. Niby zabieg w profesjonalnym salonie, sama nie wiem... Podzielcie się wrażeniami
Agabi2011 jest offline  
Stary 2011-12-09, 20:18   #1575
SkySweet
Przyczajenie

Ja chyba jutro zaryzykuje i spróbuję na swoich. Zestaw juz do mnie dotarł i kusi mnie niesamowicie. Oby mi wystarczyło Jak będzie po wszystkim to wstawię efekty.
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie odnośnie prostownicy, moja rozgrzewa się tylko do 200 stopni i tak się zastanawiam czy szukać wśród znajomych mocniejszej czy robić tą?
SkySweet jest offline  
Stary 2011-12-09, 21:57   #1576
xmorelkax
Raczkowanie

ja robiłam 220 ale czytałam cały watek i cos mi sie wydaje ze niektore dziewczyny używały mniejszej temp i im wyszło

xmorelkax jest offline  
Stary 2011-12-09, 22:25   #1577
kamiross
Przyczajenie

Czytam watek i nie moge uzyskac odpowiedzi na pyt. czy mozna zabieg keratynowego prostowania zastosowac na wlosach przedluzanych na zgrzewy kertynowe? moje wlosy kreca sie, natomiast te doczepinae sa proste, wiadomo calosc prostuje prostownica ale przy deszczowej pogodzie moje kreca sie a te doczepiane nie wiec dziwnie to wyglada... macie jakies doswiadczenia w tej kwestii?
kamiross jest offline  
Stary 2011-12-10, 00:30   #1578
MarinaRR
Przyczajenie

XmorelkaX Twoje włosy są boskieee po zabiegu!!!

Moje koleżanki też robiły zabieg przy użyciu nowości na rynku- CocoChoco Proffesional i o dziwo jednej nawet na blond włosach wyszedł super efekt!!! (myślałam, że to tylko u brunetek jest extra efekt

Też muszę spróbować przed Świętami i Sylwestrem!

A co do salonów to 500 zł za prostowanie to przesada :///
MarinaRR jest offline  
Stary 2011-12-10, 11:43   #1579
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

Dot.: Keratynowe prostowanie kosmetykami SUNLISS

mialam wykonywane encanto na swoich wlosach, sama tez robilam 5 osobom, grunt aby produkty nie dotykały skóry głowy.
faktycznie, opary sa bardzo, duszące, chemiczne.
500zl? na allegro są dostępne porcje po 70 zl ( zalezy jakiej dlugosci i gestosci masz włosy)
bałabym sie wykonywać takie zabiegi chemiczne jeden po drugim, zwlaszcza, nie wiadomo jak włosy zareagują, więc dobrze ze sie wstrzymasz
możesz sobie kupić zel aloesowy (na doz . pl jest za 10 zl) i smarować skalp, na długość moze jakies oleje? może akurat przy wzmożonej pielęgnacji olejami będziesz zadowolona ze swoich wlosow i encanto nie bedzie Ci potrzebne?
Stary 2011-12-10, 12:08   #1580
xmorelkax
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kamiross Pokaż wiadomość
Czytam watek i nie moge uzyskac odpowiedzi na pyt. czy mozna zabieg keratynowego prostowania zastosowac na wlosach przedluzanych na zgrzewy kertynowe? moje wlosy kreca sie, natomiast te doczepinae sa proste, wiadomo calosc prostuje prostownica ale przy deszczowej pogodzie moje kreca sie a te doczepiane nie wiec dziwnie to wyglada... macie jakies doswiadczenia w tej kwestii?
przed doczepianiem trzeba było zrobić zabieg teraz już ciezko bedzie wybierac te twoje naturalne włosy.. no chyba ze chcesz użyć dwa razy tyle płynów nakładając na wszystko i przede wszystkim nakładaj z cm od zgrzewów i bedzie dobrze

xmorelkax jest offline  
Stary 2011-12-10, 12:53   #1581
fryz5
Zakorzenienie

to nie jest zabieg chemiczny, skoro jest keratynowy ja bym odczekał 2 tygodnie , kupił mały zestaw encanto i juz
Stary 2011-12-10, 15:35   #1582
olivien
Raczkowanie

GG do olivien

witam chciałabym po raz pierwszy zrobić zabieg encanto na moich kręconych, bardzo puszących się i zniszczonych włosach. czy 50ml starczy na moje bardzo bardzo cienkie włosy przed łopatki? po jakim czasie od farbowania można zrobić zabieg?

Edytowane przez olivien
Czas edycji: 2011-12-10 o 16:43
olivien jest offline  
Stary 2011-12-10, 17:03   #1583
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez MarinaRR Pokaż wiadomość
Też muszę spróbować przed Świętami i Sylwestrem!

A co do salonów to 500 zł za prostowanie to przesada :///
a co ty byś chciała, żeby fryzjerka przez 5h się męczyła z tym zabiegiem, dodatkowo jeszcze wdychała opary za jakieś marne 100-200zł?

w tych czasach ludzie chcą wszystko za darmo

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2011-12-10, 20:22   #1584
xxxcarolxxx
Raczkowanie

m ki
Cytat:
Napisane przez kamiross Pokaż wiadomość
Mi zdarzyło się robić na włosach przedłużanych w ten sposób i nie było żadnego problemu. Nie "wybierałam" naturalnych włosów, tylko robiłam zabieg na wszystkich (przedłużonych także). Im przecież też przyda się odżywienie.
Zwróć tylko uwagę na to, by osoba wykonująca zabieg miała odpowiedni grzebyk/szczotkę do włosów przedłużanych i żeby ostrożnie obchodziła się ze zgrzewami.
xxxcarolxxx jest offline  
Stary 2011-12-10, 21:08   #1585
xmorelkax
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olivien Pokaż wiadomość
witam chciałabym po raz pierwszy zrobić zabieg encanto na moich kręconych, bardzo puszących się i zniszczonych włosach. czy 50ml starczy na moje bardzo bardzo cienkie włosy przed łopatki? po jakim czasie od farbowania można zrobić zabieg?
mi starczyło na styk i na zdjeciach mozesz sprawdzic jakie mam włosy i ocenić czy masz wiecej

xmorelkax jest offline  
Stary 2011-12-11, 11:15   #1586
malagosia89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
to nie jest zabieg chemiczny, skoro jest keratynowy ja bym odczekał 2 tygodnie , kupił mały zestaw encanto i juz
Ostatnio fryzjer powiedział mi, że keratynowe zabiegi nie "śmierdzą" i stwierdził, że ta metoda musi być zabiegiem chemicznym czyt. encanto sama nie wiem co o tym myśleć;/ ja robiłam zabieg keratynowego prostowania u fryzjera i właśnie ta keratyna nawet miała przyjemny zapach ale z efektow nie jestem zadowolona bo nadal włosy mi się kręcą ;/
malagosia89 jest offline  
Stary 2011-12-11, 11:52   #1587
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez malagosia89 Pokaż wiadomość
Ostatnio fryzjer powiedział mi, że keratynowe zabiegi nie "śmierdzą" i stwierdził, że ta metoda musi być zabiegiem chemicznym czyt. encanto sama nie wiem co o tym myśleć;/ ja robiłam zabieg keratynowego prostowania u fryzjera i właśnie ta keratyna nawet miała przyjemny zapach ale z efektow nie jestem zadowolona bo nadal włosy mi się kręcą ;/
Jeśli coś nie śmierdzi to najprawdopodobniej nie zawiera formaldehydu, a w takim razie efekt pewnie nie będzie zachwycający. Gdyby znaleziono zamiennik dla tej substancji to formaldehyd by się już nie pojawiał w tych preparatach. Dlatego też śmierdzi= działa
weegirl jest offline  
Stary 2011-12-11, 15:04   #1588
olivien
Raczkowanie

GG do olivien

Cytat:
Napisane przez xmorelkax Pokaż wiadomość
mi starczyło na styk i na zdjeciach mozesz sprawdzic jakie mam włosy i ocenić czy masz wiecej

moje włosy są o wiele bardziej cieńsze od twoich, jeszcze pare miesięcy temu miałam duży problem z wypadaniem więc zamawiam ten mniejszy zestaw włosy mam bardzo podobne do twoich, tylko bardziej kręcone. mam nadzieje, że wyjdzie tak samo dobrze
olivien jest offline  
Stary 2011-12-11, 16:03   #1589
xmorelkax
Raczkowanie

ja tez miałam problem ostatnio z bardzo duzym wypadaniem ale po encanto o dziwo wypada ich mało tzn tyle co powinno wiec jestem mega zadowolona i po 3 myciach nadal sa idealnie proste jestem megaaaa zadowolona

xmorelkax jest offline  
Stary 2011-12-11, 17:48   #1590
MarinaRR
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
a co ty byś chciała, żeby fryzjerka przez 5h się męczyła z tym zabiegiem, dodatkowo jeszcze wdychała opary za jakieś marne 100-200zł?

w tych czasach ludzie chcą wszystko za darmo
A czy przy farbowaniu tak nie jest- też fryzjerka wdycha i jest dużo pracy np przy balejażu?
Czyli sam produkt jak na allegro kosztuje 70 zł a 430 samo robocizna??
Nie wiem może to produkty są drogie ale moja kumpela robiła zabieg produktami CocoChoco i zapłaciła w salonie 250 zł
I tyle jestem w stanie wydać osobiście...
MarinaRR jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości