Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-08-23, 07:41   #2881
Beth77
Raczkowanie

Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

olkie i jak zabieg przeszedł na całości? udało się?
Beth77 jest offline  
Stary 2012-08-23, 11:40   #2882
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

wyszlo tak jak chcialam nie mam drutow. zostala mi moja naturalna fala ale rozluzniona, a z wierzchu nie ma juz puchuwlosy miekkie ,lsniace i lejace ale nie proste nie wiem jak by wygladaly gdybym je wysuszyla suszarka bycmoze bylyby prostsze.jestem zadwowolonana moje wlosy wystarczylo mi ....50 ml! kladlam oszczednie ale dokladnie. za to odzywki mam jeszcze polowe i nie wiem co z nia zrobic chyba za kilka tyg potraktuje nia wlosy po wierzchu by je znow wygladzic
Stary 2012-08-23, 11:54   #2883
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
Z powyżej zacytowanych informacji mam tą bzdurę. Jak suszę tym średnim to mi się puszą włosy gdzieś tak od połowy długości a jak suszę tą wysoką temp. to już nie.
No ale czyiś post to jednak słabe źródło. Wysoka temperatura ogólnie jest szkodliwa dla białka występującego we włosach- to chyba oczywiste. Ale dla preparatu, który nie jest żadną czystą keratyną, nie jest tak samo.

No a niby co jest takiego w CERAMIDACH, że mają zły wpływ na keratynę?

Co do alkoholu to nie ma żadnych dowodów na to, by wpływała ona na preparat, aczkolwiek ja ogólnie jestem za ostrożnością, jeśli chodzi o preparaty, które zawierają dużą ilość denata (alcohol denat.), zwykłego etanolu czy alkoholu izopropylowego. Po prostu po co przesuszać włosy niepotrzebnie...?

Swoją drogą, jak na preparat do prostowania keratynowego tak źle działa wysoka temperatura, to po co się ten kosmetyk wprasowuje we włosy używając do tego temperatury dużo wyższej niż gorący nawiew suszarki? Ja bym nie stosowała najwyższej temp. nawiewu, tylko jakąś pośrednią z tego względu, że w miarę wypłukiwania preparatu włosy stają się coraz bardziej podatne na zniszczenia, także te spowodowane temperaturą. A nie warto sobie tego fundować
weegirl jest offline  
Stary 2012-08-24, 07:05   #2884
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No ale czyiś post to jednak słabe źródło. Wysoka temperatura ogólnie jest szkodliwa dla białka występującego we włosach- to chyba oczywiste. Ale dla preparatu, który nie jest żadną czystą keratyną, nie jest tak samo.
to był mój post - ale nie mój wymysł. Taka informacje zanalzłam w internecie - nie na żadnym forum tylko w artykule na temat zastosowania kreaty w stosowaniu prostowania włosów albo kreatyny do przedłużania włosów. Poza tym któras z dziewczyn napisała wręcz że to nie jest żadna nowość że nawet w opisach sprzedawanych preparatów encanto ejst informacja że nie wolno stosowac min prostownic.
Więc co - mylą się? kłamią?
Beth77 jest offline  
Stary 2012-08-24, 08:02   #2885
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
to był mój post - ale nie mój wymysł. Taka informacje zanalzłam w internecie - nie na żadnym forum tylko w artykule na temat zastosowania kreaty w stosowaniu prostowania włosów albo kreatyny do przedłużania włosów. Poza tym któras z dziewczyn napisała wręcz że to nie jest żadna nowość że nawet w opisach sprzedawanych preparatów encanto ejst informacja że nie wolno stosowac min prostownic.
ja to napisalam bo serio tak przeczytalam, prostownice odradzali a polecali wygladzanie wlosow na szczotce uzywajac suszarki o srednim / zimnym nawiewie
nie wymyslilam tego, wystarczy wejsc na allegro i przeczytac zalecenia

od razu mowie ze nie nadrobilam was dobrze bo laptop mi szaleje wiecc nie ustawiam sie po zadnej stronie waszego konfliktu
moniczka_90 jest offline  
Stary 2012-08-24, 09:22   #2886
Beth77
Raczkowanie

ano własnie więc jest nas dwie - ja przeczytałam to w jakims artykule a Ty na allegro więc nie może to byc nieprawda - nie powinno sie prostownicy uzywac i gorących temperatur i tyle - więc to nie sa nasze wymysły i jakies tam posty....
Beth77 jest offline  
Stary 2012-08-24, 14:44   #2887
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
ja to napisalam bo serio tak przeczytalam, prostownice odradzali a polecali wygladzanie wlosow na szczotce uzywajac suszarki o srednim / zimnym nawiewie
nie wymyslilam tego, wystarczy wejsc na allegro i przeczytac zalecenia

od razu mowie ze nie nadrobilam was dobrze bo laptop mi szaleje wiecc nie ustawiam sie po zadnej stronie waszego konfliktu
No w internecie to można dużo ciekawych teorii wyczytać, tylko dalej, jak to się ma do kwestii użycia niesamowicie wysokiej temperatury przy samym wprasowywaniu preparatu? Logicznie myśląc, chociażby wprasowywanie odżywki dołączonej do zestawu powinno już po części wywabić preparat prostujący. Opisy na aukcjach Allegro czytałam, ale nie wyobrażam sobie cytowania tego, co w nich zawarte jako jakiegoś źródła. Co innego, jakby się nakładało preparat i go tak zostawiało, bez wprasowywania we włosy, no dobrze, może faktycznie preparat źle reaguje na wyższe temperatury. Swoją drogą, to nie jest żadna wytyczna, ale ja suszyłam gorącym nawiewem, bo nie miałam swojej suszarki, a efekt supergładkich włosów utrzymał mi się pół roku

Rozumiem, że na samą keratynę hydrilozowaną duża temperatura działa źle. Ale sama keratyna (mówię teraz o hydrolizowanych proteinach, nie o złożonym preparacie, który zawiera m.in. keratynę) wprasowana we włosy bardzo szybko sama przy myciu się z nich ulatnia

No a odradzanie prostownicy- a przecież po co się robi Encanto, po to, by ją odstawić. No i osiągnie się lepsze efekty, jak wysuszy się mokre włosy na szczotce (szczotka zazwyczaj zbędna, włosy po samym suszeniu powinny być gładkie i proste), niż jak się poczeka aż same wyschną i wtedy niepotrzebnie je katować wyższą temperaturą. Tym bardziej, że katując włosy szybciej doprowadzimy do ich puszenia się, bo po prostu włosy będą się niszczyć, im dłuższy czas od zabiegu, tym łatwiej o zniszczenia będzie.

Co do opisów na aukcjach- czy to na Allegro czy na eBayu, to cóż, nie jest to jakieś dokładne źródło wiedzy o tym produkcie. To, co jest na aukcjach na All to tylko przepisane informacje z zachodnich aukcji. A niektóre sformułowania, np. że Encanto nie jest zalecane dla kobiet w ciąży, to w ogóle jakaś tragedia. No i o co chodzi z tymi ceramidami (takiego opisu aukcji akurat nie widziałam, ale przez jakiś czas ich w ogóle nie przeglądałam)? Czy zostało w jakikolwiek sposób wyjaśnione, czemu ceramidy miałyby wywierać negatywny wpływ na preparat?

To nie jest tak, że ja kogokolwiek namawiam na stosowanie gorącej temperatury- ja jestem temu przeciwna przede wszystkim z tego względu, że ona zawsze nasze włosy niszczy. Ale zachowajmy zdrowy rozsądek, bo niektórzy później mówią, że np. nie wolno stosować silikonów po Encanto. Bo tak przeczytali. A nie wiedzą, czemu silikony mogą nie być wskazane. Ktoś napisał, że silikony są złe po Encanto (nieważne, w jaki sposób) i tyle. I nie ma w tym żadnej konsekwencji zazwyczaj, bo silikony be, a quaty, pq czy pvp to już co? Mniej chwytliwe nazwy mają chyba po prostu.
weegirl jest offline  
Stary 2012-08-24, 17:41   #2888
Aneta_Marzena
Raczkowanie

Hej,
Ponad 1,5 miesiąca temu robiłam Encatno i już efekt mnie nie zadawala- nie kręcą się jak przed zabiegiem (jest jakby delikatny skręt) ale za to się puszą znów. Tym razem chciałabym zrobić Choco bo myślę że drugi raz nie wytrzymam smrodu Encatno. Pisałyście, że mniej śmierdzi...czy to znaczy, że da się wytrzymać bez maski, gumy do żucia i innych bajerów (bo w przypadku Encatno średnio mi pomagały)? Poza tym jeden ze składników ma właściwości rakotwórcze z tego co na forum wyczytałam (i troszkę się boję tego specyfiku używać zbyt często)

Do dziewczyn który wypróbowały Choco: Na drugi dzień są już bardzo przetłuszczone czy można jeszcze pokazać się ludziom (chodzi o to czy byłyście przez te 72h skazane na siedzenie w domu z oklapniętymi i tłustymi włosami- nie wiem czy nie wykonac na weekend żeby ludzi w pracy nie straszyć . Kupowałyście na allegro? Jeden ze sdawców oferuje też szampon za 20zł...przy encatno stosowałam Babydream z Rossmana ale może ten ich szampon byłby lepszy.

Ogólnie zastanawia mnie tak szybkie wypłukanie Encatno z moich włosów. Co prawda jedną stronę zrobiłam niedokładnie więc ma prawo się wywijać ale prawą stronę czupryny zrobiłam starannie. Może to suszenie ciepłym nawiewem albo mój pobyt nad morzem (ale tylko 2 razy zażyłam kąpieli morskiej...po czym od razu poszłam je umyć)
Aneta_Marzena jest offline  
Stary 2012-08-24, 17:49   #2889
Aria93
Zakorzenienie

Aneta Marzena, ja robiłam póki co tylko grzywkę Choco, ale mogę zagwarantować że nic nie śmierdziało, obyło się bez maski i gumy do żucia. Natomiast osobe, która mi wykonywala zabieg drapało w gardło jak za dużo ze mną rozmawiała.
Na drugi dzień włosy były OK, na trzeci fatalne, ale jakoś wytrzymałam. Osobiście wybrałabym zabieg w czwartek-piątek.

Poza tym to dzisiaj byłam na basenie. Przed wejściem do wody zabezpieczyłam włosy odżywką, nie wiem czy to coś dało, ale grzywa się trzyma . Ciekawe jak przy częstym kontakcie z chlorem....
Aria93 jest offline  
Stary 2012-08-24, 17:58   #2890
aagusiaa88
Zakorzenienie

Ja teraz jak robilam encanto, to mialam na stole przed soba postawiony wiatrak... to pomoglo, bo moze tylko raz mnie zaszczypaly oczy, jak odwrocilam glowe w druga strone, tak to wiatrak wszystko wywiewal
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2012-08-24, 19:17   #2891
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

mi za każdym razem asystował wiatrak
Ale powiem Wam że nie jestem zadowolona z ostatniego zabiegu. Wykonywała mi go znajoma. Wszystko dobrze nałożyła, idealnie prostowała- każde pasmo 7 razy w 200st. A mimo to włosy wyglądają dziwnie. Może zostawiłam za dużo odżywki, bo są dość ulizane- wyglądają na tłuste. Przy 4 poprzednich zabiegach nic takiego nie miało miejsca :/
Kiedyś mogłam je przeczesać palcami a teraz są jakby pokołtunione, oraz przy suszeniu widzę że grzywka zaczyna się układać nie tak jak była robiona (a przy wcześniejszych zabiegach nic się z nią nie działo)
Wydaje mi się że to wina tych odlewek. Ehinokokus miała rację, już nigdy ie kupię olewek
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2012-08-25, 23:38   #2892
laura91
Przyczajenie

hej, dziewczyny
właśnie zamówiłam mój pierwszy zestaw "odlewkowy" do prostowania z choco, bo encanto mnie jednak skutecznie odstrasza, zabieg wykonam sobie sama rok temu fryzjerka spaliła mi włosy dekoloryzatorem (przechodziłam z czerni na rudy), z suchością zmagam się do dziś, jest lepiej, ale ile włosów poszło. prostownicę dawno odstawiłam, ale to nie jest nadal fryzura, w ktorej czuje sie dobrze, bo w zasadzie nie stylizuję włosów w ogóle włosy mam lekko za ramiona, mam nadzieję, że 50 ml keratynki starczy bez obaw? i jak z pielęgnacją? mycie hippem (który robi u mnie dreda), maska pillomax kamille i odżywka garniera karite starczą? nawiasem mówiąc trochę szkoda, bo mam w swoich skromnych zapasikach organique, rene furterera, joico i pewnie będę musiała je troszkę "przechować".
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
laura91 jest offline  
Stary 2012-08-26, 00:44   #2893
Joasia:)
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez laura91 Pokaż wiadomość
hej, dziewczyny
właśnie zamówiłam mój pierwszy zestaw "odlewkowy" do prostowania z choco, bo encanto mnie jednak skutecznie odstrasza, zabieg wykonam sobie sama rok temu fryzjerka spaliła mi włosy dekoloryzatorem (przechodziłam z czerni na rudy), z suchością zmagam się do dziś, jest lepiej, ale ile włosów poszło. prostownicę dawno odstawiłam, ale to nie jest nadal fryzura, w ktorej czuje sie dobrze, bo w zasadzie nie stylizuję włosów w ogóle włosy mam lekko za ramiona, mam nadzieję, że 50 ml keratynki starczy bez obaw? i jak z pielęgnacją? mycie hippem (który robi u mnie dreda), maska pillomax kamille i odżywka garniera karite starczą? nawiasem mówiąc trochę szkoda, bo mam w swoich skromnych zapasikach organique, rene furterera, joico i pewnie będę musiała je troszkę "przechować".
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Jak zrobisz zabieg to napisz jak wyszło, a jak możesz to nawet wstaw fotki. Od dłuższego czasu tak patrze na to Coco ale jakoś przekonania nie mogę nabrać. Nie zależy mi na idealnie prostych, chociaż też bym się nie obraziła Tego co mam na głowie czyli wierzch kręcony, a spód prosty nie da się nazwać ładnymi włosami.
Joasia:) jest offline  
Stary 2012-08-26, 09:08   #2894
Aria93
Zakorzenienie

Ja dzisiaj też zamawiam resztę keratynki i będę robić całe włosy
Aria93 jest offline  
Stary 2012-08-26, 11:20   #2895
abra_cadabra
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 27

Cześć dziewczyny!

Ja na zabieg Encanto zdecydowałam się bardzo spontanicznie, zakupiłam na allegro zastaw jednorazowy po 50ml i przyjaciółka mi robiła w domowym zaciszu. Z efektów byłam zadowolona od razu i to się po miesiącu nie zmieniło.

Miałam długie, raczej proste ale baaaardzo puszące się włosy, które wymagały suszenia suszarka i modelowania żeby jako tako wyglądać
Obecnie do miesiąca nie używałam suszarki, nie stosowałam żadnych kosmetyków poza szamponem Johnson&Johnson dla dzieci. Po umyciu włosów zwykle tylko rozczesuję je szczotką i czekam aż same wyschną.
Nie są idealnie proste ale też nie chodziło mi o to by były jak struny. Wyglądają naturalnie i nie puszą się - o to mi właśnie chodziło.
Jestem w 100% zadowolona

Dołączam zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (26,2 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po.jpg (23,8 KB, 123 załadowań)
abra_cadabra jest offline  
Stary 2012-08-26, 12:53   #2896
Margox
Raczkowanie

abra_cadabra to drugie zdjecie jest zrobine od razu po zabiegu czy po miesiacu?
Też oczekuję takiego efektu dzisiaj przy prostowaniu spędziłm ok 30 min i mimo to włosy nie są proste.
Włosy mam do ramion ale bardzo gęste i boję się, że 50 ml może nie wystarczyć.
Margox jest offline  
Stary 2012-08-26, 13:03   #2897
Aria93
Zakorzenienie

Margox, to może zamów na wszelki wypadek więcej?
Aria93 jest offline  
Stary 2012-08-26, 13:08   #2898
abra_cadabra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Margox Pokaż wiadomość
abra_cadabra to drugie zdjecie jest zrobine od razu po zabiegu czy po miesiacu?
Też oczekuję takiego efektu dzisiaj przy prostowaniu spędziłm ok 30 min i mimo to włosy nie są proste.
Włosy mam do ramion ale bardzo gęste i boję się, że 50 ml może nie wystarczyć.

to zdjęcie było robione jakieś 1,5 tyg. po zabiegu.
Zaraz po zabiegu miałam idealnie proste włosy, takie jak azjatki

Ja nie mam bardzo gęstych włosów, takie raczej średnio gęste i zostało mi trochę tej substancji prostującej po zabiegu. tj. miałam niewielki zapas, ale nie pamiętam jak dużo wsmarowywała mi tego w każde pasmo koleżanka która robiła mi zabieg .

Jeśli chodzi o szampon to 50 ml starczy ci na kilka myć (ja myłam już nim włosy 3 razy i nadal mam prawie 1/3 opakowania).
Stary 2012-08-26, 13:13   #2899
Margox
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Margox, to może zamów na wszelki wypadek więcej?
Właśnie zastanawiam się na zamówieniem 100 ml tylko to trochę się nie opłaca z kolei cały to za dużo kasy na raz chyba jednak zamówię 50ml i będę się modlić żeby wystarczyło. Chyba, że ktoś zechce kupić i się podzielimy po połowie.

abra_cadabra ja mam od ciebie gęstsze ale krótsze i chyba wystarczy zamaiwiam jednak 50ml na allegro znalazłam tylko kilka ofret odlewek od kogo ty zamaiwłaś?

Edytowane przez Margox
Czas edycji: 2012-08-26 o 13:18
Margox jest offline  
Stary 2012-08-26, 13:22   #2900
abra_cadabra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Margox Pokaż wiadomość
abra_cadabra ja mam od ciebie gęstsze ale krótsze i chyba wystarczy zamaiwiam jednak 50ml na allegro znalazłam tylko kilka ofret odlewek od kogo ty zamaiwłaś?

Znalazłam w historii przeglądanych stron nawet link to starej aukcji na której kupiłam: http://allegro.pl/trwale-prostowanie...464528737.html allegrowicz: JOLANDER
Stary 2012-08-26, 13:23   #2901
abra_cadabra
Raczkowanie

od użytwkownika JOLANDER (nazwa pisana capslockiem)
Stary 2012-08-26, 14:07   #2902
Margox
Raczkowanie

abra_cadabra dzieki za odp.

W takim razie zamawiam mam nadzieję, że pod koniec tygodnia bedę mogła się pochwalić prostymi włoskami

W tamtym roku miałam chemiczne prostowanie włosów u dobrego fryzjera niestety efekt był do pierwszego mycia.
Włosy nadal się wywijały i bez prostownicy ani rusz do tego smród włosów trwałą utrzymywał się jeszcze bardzo bardzo długo.
Tylko przez jakiś miesiąc po prostowanie włosy dawały się szybciej wyprostować i były trochę gładsze ale już więcej się nie zdecyduję na zabieg ta metodą.
Oglądając zdjęcia dziewczyn któtrej już prostowały encanto jestem pełna nadziei, że chociaż na trochę pożegnam sie z prostownicą i wieczne puszącymi się włosami.
Tak jak pisałam wcześniej włosy mam do ramion, gęste, puszące się i wywijające we wszystkie strony z przodu po myciu lekko kręcone.

Edytowane przez Margox
Czas edycji: 2012-08-27 o 09:21
Margox jest offline  
Stary 2012-08-26, 14:14   #2903
Margox
Raczkowanie

Napisałam wiadomo ale mi wcięło na szczęście miałam zapisane w wordzie

W takim razie zamawiam mam nadzieję, że pod koniec tygodnia będę mogła się pochwalić prostymi włoskami
W tamtym roku miałam chemiczne prostowanie włosów u dobrego fryzjera niestety efekt był do pierwszego mycia.
Włosy nadal się wywijały i bez prostownicy ani rusz do tego smród włosów trwałą utrzymywał się jeszcze bardzo bardzo długo.
Tylko przez jakiś miesiąc po prostowanie włosy dawały się szybciej wyprostować i były trochę gładsze ale już więcej się nie zdecyduje na zabieg ta metodą.
Oglądając zdjęcia dziewczyn które już prostowały encanto jestem pełna nadziei, że chociaż na trochę pożegnam się z prostownicą i wieczne puszącymi się włosami.
Tak jak pisałam wcześniej włosy mam do ramion, gęste, puszące się i wywijające we wszystkie strony z przodu po myciu lekko kręcone.
Margox jest offline  
Stary 2012-08-26, 20:08   #2904
Margox
Raczkowanie

Napisałam dzisiaj dwie wiadomości i ich nie ma przez chwilę pokazało mi się, że moderator musi coś nie zdążyłam przeczytać co. Ciekawe dlaczego ???

Teraz wpis sie pojawił może ktoś wie dlaczego poprzednich nie ma nie chce mi sie ich pisać jeszcze raz.

Edytowane przez Margox
Czas edycji: 2012-08-26 o 20:10
Margox jest offline  
Stary 2012-08-26, 20:19   #2905
abra_cadabra
Raczkowanie

ja w tym poście był link do czegoś spoza tego forum to taki post musi poczekać na akceptacje moderatora. Też tak miałam.

btw. Znalazłaś Jolandera na allegro?
Stary 2012-08-26, 20:20   #2906
Aria93
Zakorzenienie

Może jakieś linki wklejałaś albo wyrażałaś się zbyt pochlebnie o danym produkcie ? Jesteś nową użytkowniczką, więc Twoje posty brane są bardziej pod uwagę
Aria93 jest offline  
Stary 2012-08-26, 20:25   #2907
Margox
Raczkowanie

abra_cadabra znalazłam i już zamówiłam

Aria93 linków nie było, pisałm tylko o włosach ale post był dość długi pewnie dlatego

Nie mogę się już doczekać prostowania, zastanawiam się tylko czy spłukiwać odżywkę czy może pozostawić ją czytałam, że niektóre dziewczyny tak robiły i efekt był równie dobry.

Edytowane przez Margox
Czas edycji: 2012-08-26 o 20:29
Margox jest offline  
Stary 2012-08-27, 14:17   #2908
eguina
Przyczajenie

Question Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie farbowania włosów, przed czy po zabiegu? u mnie problem jest tego typu, iż muszę włosy przyciemniać i boje się ze po prostowaniu farba całkowicie się wypłucze... z drugiej strony jeśli pofarbuję po prostowaniu czy farba nie zniweluje efektów całego zabigu (tzn czy nie otworzy łuski włosa i keratyna się nie wypłucze)? bardzo proszę o pomoc. szukałam, szukałam info na ten temat i nic...

nadmienię, że już raz prostowałam włosy ta metodą ( QOD) i bo zabiegu bardzo się rozjaśniły...
eguina jest offline  
Stary 2012-08-27, 14:45   #2909
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eguina Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie farbowania włosów, przed czy po zabiegu? u mnie problem jest tego typu, iż muszę włosy przyciemniać i boje się ze po prostowaniu farba całkowicie się wypłucze... z drugiej strony jeśli pofarbuję po prostowaniu czy farba nie zniweluje efektów całego zabigu (tzn czy nie otworzy łuski włosa i keratyna się nie wypłucze)? bardzo proszę o pomoc. szukałam, szukałam info na ten temat i nic...

nadmienię, że już raz prostowałam włosy ta metodą ( QOD) i bo zabiegu bardzo się rozjaśniły...
lepiej pomalować po zabiegu encanto "ściągnie" troche koloru z włosów wiec nie ma sensu farbować przed ( mi za pierwszym razem z jasnego brązu zjaśniały do rudawego blondu). Farbowanie nie zmniejsza efektu zabiegu nawet powiedzialabym że póxniej kolor troche mniej mi sie wypłukiwał niż zazwyczaj tylko trzeba odczekać 2 tyg od encanto
Stary 2012-08-27, 14:47   #2910
aagusiaa88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eguina Pokaż wiadomość

mozna farbowac 2 tyg. przed, 2 tyg. po. pofarbuj 2 tygodnie po i po sprawie. i nie mow, ze nigdzie nic nie ma na ten temat
aagusiaa88 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kreatynowe, prostowanie, prostowanie włosów, salon, trwałe, warszawa, włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości