Wstydliwie - niechciane włoski. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-27, 15:04   #1
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Wstydliwie - niechciane włoski.

Mój problem dotyczy włosów, których chcę się pozbyć. Mianowicie - na rękach i wąsiki... Nie jest to fajne, przeszkadza mi i koniec. Raz, drugi maszynką gillette potraktowałam ręce i teraz sobie odrastają krzaczki.

Czy plastry poradzą sobie z nimi na okres 2 tygodni? Czy przynajmniej nie będą grubsze jak po maszynce? Co do wąsików - muszę zacząć je depilować u kosmetyczki..? Czy są jakieś środki rozjaśniające te włoski?

Jeszcze czytałam o `prostenalu` hamującym te męskie hormony.. niby nie koliduje z kobiecymi, nie szkodzi estrogenom. Proszę o porady!
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 15:29   #2
Elcia_1
Przyczajenie

Dot.: Wstydliwie - niechciane włoski.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Mój problem dotyczy włosów, których chcę się pozbyć. Mianowicie - na rękach i wąsiki... Nie jest to fajne, przeszkadza mi i koniec. Raz, drugi maszynką gillette potraktowałam ręce i teraz sobie odrastają krzaczki.

Czy plastry poradzą sobie z nimi na okres 2 tygodni? Czy przynajmniej nie będą grubsze jak po maszynce? Co do wąsików - muszę zacząć je depilować u kosmetyczki..? Czy są jakieś środki rozjaśniające te włoski?

Jeszcze czytałam o `prostenalu` hamującym te męskie hormony.. niby nie koliduje z kobiecymi, nie szkodzi estrogenom. Proszę o porady!
Mój problem dotyczy włosów, których chcę się pozbyć. wklejam stronkę poświęconą depilacji laserowej Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety ( 1 2 3 ... Ostatnia strona)
guest - 2001-12-29 (23:17)
Co do wąsików - muszę zacząć je depilować u kosmetyczki..? - Ja od dłuższego czasu chodzę na wąsik do kosmetyczki i jestem bardzo zadowolona. Po kilku wizytach włoski stały się cieńsze, jaśniejsze a co za tym idzie mniej widoczne. Zauważyłam, że wydłuża mi się czas między kolejnymi wizytami. Na początku chodziłam co dwa tygodnie, obecnie wystarcza mi jedna wizyta na miesiąc.
Raz, drugi maszynką gillette potraktowałam ręce i teraz sobie odrastają krzaczki. - No i tu był Twój błąd, po goleniu włoski stają się mocniejsze i twardsze. Myślę że wosk u kosmetyczki Ci pomoże.
Jeszcze czytałam o `prostenalu` hamującym te męskie hormony.. niby nie koliduje z kobiecymi, nie szkodzi estrogenom. - Nie radziłabym eksperymentować z takimi specyfikami bez konsultacji z lekarzem.

Edytowane przez Elcia_1
Czas edycji: 2011-01-27 o 15:30
Elcia_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 15:43   #3
sylvia_doll
Zakorzenienie

Dzięki za poradę Naprawdę pomogłaś.
Udam się do kosmetyczki na te wąsiki, skoro to je osłabia, prawda?
depilacja laserowa już troszkę kosztuje.. ale potraktuję moje dłonie może woskiem ..
Stary 2011-01-27, 16:24   #4
asik123456789
Zakorzenienie

Depilacja laserem niby kosztuje ale jak sobie obliczysz np. gorna warga 150zl (w zaleznosci jakie ciemne masz wlosy potrzeba od 3 do roznej ilosci zabiegow) Najczesciej po 5 zabiegu jest 50% znizki. Zabieg sie powtarza co kilka tygodni. ALe masz spokoj na zawsze (raz na iles lat jeden zabieg przypominajacy). A wosk? Co miesiac wywalasz jakies 50zl. W ciagu roku jest 600zl. Po kilka latach troche sie nazbiera...gorzej z rekami. moze sprobuj rozjasniacza? Sally hansen posiada w swojej ofercie. Wlosy sa wtedy bardzo jasne i mniej widoczne. kazdy ma wlosy na rekach i jest to normalne i wg mnie nie przeszkadza. dopiero jak jest ich za duzo i sa ciemne to moze sie rzucac w oczy. mysle ze jak sie je wtedy rozjasni to bedzie ok.

Edytowane przez asik123456789
Czas edycji: 2011-01-27 o 16:25
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:19   #5
zanciapp
Zadomowienie

pomyłka post nie tu gdzie trzeba
zanciapp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:52   #6
Dangosia
Przyczajenie

Co do wąsików, to można kupić plastry do depilacji twarzy z woskiem i olejkiem łagodzącym, które naprawdę pomagają, i sądzę że lepiej zainwestować w takie plastry i samemu sobie depilować niż wydawać niezbędnie pieniążki. Firma która na pewno sprzedaje te plastry to jest Joanna Sensual. A co do rąk, można zainwestować w krem do depilacji który osłabia i wyrywa te włoski razem z cebulkami przez co własniwie nie mają prawa robić sie grubsze, tylko trzeba trochę cierpliwości bo po jednym razie nie widać sporych efektów ale już za drugim jest to trochę bardziej zadowalające

Pozdrawiam,
dangosia.

Edytowane przez Dangosia
Czas edycji: 2011-01-27 o 17:55
Dangosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 18:07   #7
Aimee_J
Zakorzenienie

krem wyrywający włoski? To chyba tylko wosk...?
Aimee_J jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 18:10   #8
Dangosia
Przyczajenie

Chodzi o to, że trzeba posmarować tym kremem nogi, poczekać, a potem usunąć krem specjalną łopatką, która usuwa krem razem z włoskami. Dzieje się tak dlatego ponieważ ten krem osłabia te włoski.
Stary 2011-01-27, 18:21   #9
asik123456789
Zakorzenienie

bzdura. krem dziala tak jak maszynka. nie usuwa razem z cebulkami. z cebulkami to tylko laser,wosk, depilator. A krem po prostu rozpuszcza wloski na powierzchni skory. Nie slabi ich. to moze tylko dawac takie wrazenie.

Czas edycji: 2011-01-27 o 18:23
Stary 2011-01-27, 18:31   #10
Dangosia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
bzdura. krem dziala tak jak maszynka. nie usuwa razem z cebulkami. z cebulkami to tylko laser,wosk, depilator. A krem po prostu rozpuszcza wloski na powierzchni skory. Nie slabi ich. to moze tylko dawac takie wrazenie.
Może, nie jestem super znawczynią, ale jestem z kremu do depilacji bardzo zadowolona, bo nie jest bolesny a efekty mnie uszczęśliwiają.
Stary 2011-01-27, 19:06   #11
Aimee_J
Zakorzenienie

No właśnie to mnie zastanowiło. Bo nei znam kremu do depilacji, który by usuwał włoski tak jak wosk. A mogłabym za niego nawet zabić [żarcik!]
Stary 2011-01-27, 20:19   #12
hnk
Przyczajenie

Cytat:
Depilacja laserem niby kosztuje ale jak sobie obliczysz np. gorna warga 150zl (w zaleznosci jakie ciemne masz wlosy potrzeba od 3 do roznej ilosci zabiegow) Najczesciej po 5 zabiegu jest 50% znizki. Zabieg sie powtarza co kilka tygodni. ALe masz spokoj na zawsze (raz na iles lat jeden zabieg przypominajacy). A wosk? Co miesiac wywalasz jakies 50zl. W ciagu roku jest 600zl. Po kilka latach troche sie nazbiera...gorzej z rekami. moze sprobuj rozjasniacza? Sally hansen posiada w swojej ofercie. Wlosy sa wtedy bardzo jasne i mniej widoczne. kazdy ma wlosy na rekach i jest to normalne i wg mnie nie przeszkadza. dopiero jak jest ich za duzo i sa ciemne to moze sie rzucac w oczy. mysle ze jak sie je wtedy rozjasni to bedzie ok.
od razu trzeba dodać, ze laserem można usuwać tylko spigmentowane włoski. jeżeli masz bardzo jasne, w których prawie w ogóle nie ma pigmentu, to laser nic nie da. uprzedzam bo sama byłam rozczarowana.

ja od miesiąca używam bioxetu do twarzy. troche mialam wątpliwosci kiedy przeczytałam ulotkę, bo to turecki produkt ogólnie efekty widać dopiero po 3-4 miesiącach, ale faktycznie czas od ostatniej epilacji woskiem się wydłużył
hnk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 00:17   #13
sylvia_doll
Zakorzenienie

bioxet? .. gdzie takie rzeczy się dostaje, czy jest to szkoldliwe? btw, hnk, to laserowe boli?

dziewczyny, racja wosk nie usuwa z cebulkami - przerabiałam to na nogach. aaa zaznaczam chodzi o WĄSIKI i RĘCE!
Stary 2011-01-28, 02:08   #14
asik123456789
Zakorzenienie

ale wosk usuwa z cebulkami. krem nie usuwa oj..musisz jeszcze sporo poczytac Chyba, ze chodzi Ci o to ze wosk nie "lapie" wloskow i sie nie usuwaja. ja tez probowalam na nogach ale szybko sie poddalam wiecej zostawalo na nogach niz na plastrze.mysle ze najlepsza opcja to plastry z woskiem/peseta na wasik, na rece rozjasniacz http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,65...-for-face.html

---------- Dopisano o 02:08 ---------- Poprzedni post napisano o 02:04 ----------

Podalam zly link. taki wybielacz istnieje jeszcze w wersjach do innych czesci ciala.

Czas edycji: 2011-01-28 o 02:06
Stary 2011-01-28, 09:09   #15
papadan1
Raczkowanie

Są środki enzymatyczne z dwoma produktami ,które salony stosują po depilacji woskiem,po kilku zabiegach likwidują na długi czas około 70-90 % owłosienia.
papadan1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 11:23   #16
Elewyn
Zakorzenienie

ja parę lat temu będąc młoda i głupia podcięłam włosy na rękach nożyczkami w efekcie po pewnym czasie urosły jeszcze dłuższe i ciemne (choć wcześniej były jasne).
Jakieś 2 miesiące temu postanowiłam zrobić sama pastę cukrową (jest wiele informacji na jej temat w necie, sama nie pamiętam z jakiego przepisu korzystałam), wydepilowałam je, przez niecały miesiąc () nie było po nich śladu, teraz odrosły ale są jasne, cienkie i już mi nie przeszkadzają
A co do wąsiku to sama chętnie poznam jakąś prostą metodę
Stary 2011-01-28, 18:05   #17
roxanaL
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Elewyn Pokaż wiadomość
A co do wąsiku to sama chętnie poznam jakąś prostą metodę
ja wąsik trakuje plastrami do twarzy (Joanna Sensual do depilacji twarzy za 6 zł) 3-4 zdecydowane ruchy i po klopocie kosztują grosze, starczają na długo, a włoski odrastają osłabione
roxanaL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 10:17   #18
hnk
Przyczajenie

Cytat:
bioxet? .. gdzie takie rzeczy się dostaje, czy jest to szkoldliwe? btw, hnk, to laserowe boli?

dziewczyny, racja wosk nie usuwa z cebulkami - przerabiałam to na nogach. aaa zaznaczam chodzi o WĄSIKI i RĘCE!
Bioxet można dostać w aptekach, w internetowych oczywiscie jest dużo taniej. ja za ten do twarzy zaplacilam ok. 80 zł, od ciała jest troche droższy bo w większym opakowaniu. ale stosując bioxet trzeba i tak depilować włosy woskiem albo depilatorem bo wg ulotki on najlepiej działa w drugiej fazie wzrostu włosa (czyli wtedy kiedy zaczynają odrastać)

jeśli chodzi o laser, to ja robiłam tylko próbę w NoVello, trochę szczypie i czuć palonym ciałem, bo on spala te włoski.
Stary 2011-01-29, 16:27   #19
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez roxanaL Pokaż wiadomość
ja wąsik trakuje plastrami do twarzy (Joanna Sensual do depilacji twarzy za 6 zł) 3-4 zdecydowane ruchy i po klopocie kosztują grosze, starczają na długo, a włoski odrastają osłabione
Ja mam z kolei problem z włoskami na brodzie (zbyt dużo testosteronu), też używam wosku ale u mnie niestety po tygodniu muszę robić powtórkę i w ogóle nie są słabsze

Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 17:38   #20
Elcia_1
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja mam z kolei problem z włoskami na brodzie (zbyt dużo testosteronu), też używam wosku ale u mnie niestety po tygodniu muszę robić powtórkę i w ogóle nie są słabsze
Mnie z kolei wosk na brodzie uczulał i robiły się ropne wypryski (nie ważne czy robiłam u kosmetyczki czy domowym sposobem) . Mimo częstych depilacji woskiem włoski odrastały mocne, czarne i grube. Po zrezygnowaniu z wosku pozostała mi codzienna zabawa z pencetą (bardzo czasochłonne i pracochłonne). Obecnie zapisałam się na laser z moją nieszczęsną brodą , przede mną pozostały trzy tygodnie golenia brody maszynką (brrrrr.......).
Stary 2011-01-29, 18:33   #21
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
ale wosk usuwa z cebulkami. krem nie usuwa oj..musisz jeszcze sporo poczytac Chyba, ze chodzi Ci o to ze wosk nie "lapie" wloskow i sie nie usuwaja. ja tez probowalam na nogach ale szybko sie poddalam wiecej zostawalo na nogach niz na plastrze.mysle ze najlepsza opcja to plastry z woskiem/peseta na wasik, na rece rozjasniacz http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,65...-for-face.html
racja, jestem nieobeznana w temacie Widzę jednak, że ten problem est powszechny i wątek przyda się nam bardzo! A to już mnie cieszy niezmiernie

Cytat:
Napisane przez Elcia_1 Pokaż wiadomość
Mnie z kolei wosk na brodzie uczulał i robiły się ropne wypryski (nie ważne czy robiłam u kosmetyczki czy domowym sposobem) . Mimo częstych depilacji woskiem włoski odrastały mocne, czarne i grube. Po zrezygnowaniu z wosku pozostała mi codzienna zabawa z pencetą (bardzo czasochłonne i pracochłonne). Obecnie zapisałam się na laser z moją nieszczęsną brodą , przede mną pozostały trzy tygodnie golenia brody maszynką (brrrrr.......).
jakie to ciekawe, że nadmiar testosteronu u jednych na brodzie u innych na rekach... sprawa genów, sprawa hormonów, sprawa karnacji
ps. u mnie miałam niedobór estrogenów, stąd mi się ten nadmiar zrobił zbyt nadmierny i uciążliwy..

pęsetką? -> bolesne! bynajmniej jak dla mnie. brwi skubię efektownie i systematycznie ale wąsików nienawidzę! wrrrrrr...

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez roxanaL Pokaż wiadomość
ZAKUPIŁAM SENSUAL z Joanny , lecz nie nadają się z tego co pisze do buśki .. ale będę darła japę
Stary 2011-01-29, 18:59   #22
asik123456789
Zakorzenienie

Bo do twarzy sa inne! Sa oddzielnie do ciala i oddzielnie takie male do twarzy. Ale to nie jest jakas ogromna roznica. Beda sie nadawaly tylko najlepiej je pociac n a mniejsz kawalki.
Stary 2011-01-29, 20:11   #23
Aimee_J
Zakorzenienie

Teoretycznie do twarzy powinny być delikatniejsze. Teoretycznie, bo jak kupiłam sobie plastry do nóg z Veeta, okazało się, że do twarzy lepiej zdzierają z nóg niż te specjalnei do tego przeznaczone
Stary 2011-01-29, 20:46   #24
sylvia_doll
Zakorzenienie

W takim razie - ryzyk fizyk !

powiem po zabiegu czy jestem zadowolona.
Stary 2011-01-29, 21:26   #25
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Elcia_1 Pokaż wiadomość
U mnie identycznie - po wosku w ogóle nie są słabsze, wręcz przeciwnie - odrastają mocne i sztywne.
Próbowałam pęsetą ale mam tego tak dużo, że nie wiem ile czasu musiałabym spędzić, żeby je usunąć.
Czasami też mam po wosku jakieś krostki na brodzie ale rzadko.

Cytat:
jakie to ciekawe, że nadmiar testosteronu u jednych na brodzie u innych na rekach... sprawa genów, sprawa hormonów, sprawa karnacji
ps. u mnie miałam niedobór estrogenów, stąd mi się ten nadmiar zrobił zbyt nadmierny i uciążliwy..
U mnie wygląda to tak, że gdybym nie usuwała włosków to bym wyglądała jakbym miała brodę
Mam nadzieję, że na stare lata mi się to nie pogłębi bo dużo widuję starszych kobiet, które mają "brodę"

Stary 2011-01-29, 21:44   #26
sylvia_doll
Zakorzenienie

Może weźmy sobie... PLACENTĘ przyjmijmy na te hormony
Stary 2011-01-30, 15:53   #27
hnk
Przyczajenie

Cytat:
Może weźmy sobie... PLACENTĘ przyjmijmy na te hormony
generalnie warto w ogole zacząć od wizyty u endokrynologa i badań, jeśli faktycznie macie przewyzszone hormony, to trzeba to leczyć, ja mialam np androstendion przewyższony prawie 4 razy, póki nie spadnie wszystkie metody są mało skuteczne
Stary 2011-01-30, 16:16   #28
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hnk Pokaż wiadomość
generalnie warto w ogole zacząć od wizyty u endokrynologa i badań, jeśli faktycznie macie przewyzszone hormony, to trzeba to leczyć, ja mialam np androstendion przewyższony prawie 4 razy, póki nie spadnie wszystkie metody są mało skuteczne
Mnie endokrynolog powiedział, że mam podwyższony poziom testosteronu ale nie aż tak bardzo, moja skóra jest po prostu bardzo na niego wrażliwa i nie wie do jakiego poziomu trzeba by było go obniżyć (o ile w ogóle by się to udało), żebym przestała to odczuwać.

Stary 2011-01-30, 17:58   #29
sylvia_doll
Zakorzenienie

u mnie związany jest z nadwyżką estrogenów, co jest (a raczej BYŁO) spowodowane krótkotrwalym zanikiem miesiaczkowania po odchudzaniu.
Stary 2011-01-30, 18:40   #30
Elcia_1
Przyczajenie

Mam nadzieję, że na stare lata mi się to nie pogłębi bo dużo widuję starszych kobiet, które mają "brodę"
[/QUOTE]
Niestety z biegiem lat ilość włosów na brodzie będzie się zwiększać.
Wiem to z własnego doświadczenia. Mam lat 35+, pamiętam jak jakieś 10 lat temu kolega zauważył u mnie kilka włosów na brodzie, wtedy jeszcze nic z nimi nie robiłam. Z biegiem czasu musiałam zacząć je usuwać, po prostu wyrastało ich coraz więcej. Obecnie mam ich ze 100 albo i więcej.
Odpowiedz

Tagi
depilacja, wąsy, włoski

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości