Laserowe Usuwanie Pieprzyków - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-23, 19:40   #361
powerlifter
Przyczajenie

Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Czytalem opinie postronnych ludzi o tym na forum eBay'u, i wszyscy pisza, ze jest 100% skuteczny Z lekarzem konsultowac tego raczej nie bede - z moimi pieprzykami nic sie nie dzieje, wygladaja tak samo jak rok, czy dwa lata temu, a znajac lekarzy to uslysze, ze najlepiej jest wyciac i zbadac - po badaniu wyjdzie, ze wszystko bylo ok, ale lepiej dmuchac na zimne, tylko, ze mi pozniej zostana blizny, a nie im..
Dam znac jak przetestuje
powerlifter jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 00:54   #362
marcinn12
BAN stały

Moim zdaniem większość to farmazony... Mi i tak nikt nic ani nikt nie pomoże. Jedyny sposób to skalpel ale problem w tym że ja mam tego mnóstwo!! (może około 200 znamion od pasa w górę, bardzo dużych rozmiarów).

Pytałem się dermatologa o to waszą krioterapią. Owszem można wymrażać ale tylko kurzajki a to nawet jest dość ryzykowne bo niedokładne usunięcie może spowodować rozsianie. Na laser mnie nie stać mam tylko 16 lat a rodzice nie za sponsorują. Co robić? Powiesić się? Mieszkam w małym miasteczku i zazdroszczę osobom które mieszkają sobie w stolicach czy większych miastach bo tam są specjaliści którzy mogą wam pomóc. U mnie nawet nie ma chirurga który odważy się wycinki... żałosne.

PYTANIE DO DERMATOLOGA

Czy jeśli wyrażę zgodę na piśmie że wiem jakie ryzyko niesie ze sobą ta kriochirurgia to czy on jest zdolny przeprowadzić zabieg? Może są jakieś domowe sposoby wymrażania, widziałem w niemieckiej telewizji jakieś preparaty do wymrażania, można je zdobyć w aptece????. Jestem szczerze mówiąc zdesperowany już sam sobie je zdrapuję ale bez skutku bo robi sie strup i pieprzyk wraca, nawet wyrażałem dezodorantem ale wiłem się bólu tak bolało xD nie polecam;p
marcinn12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 09:36   #363
Glamour_girl
Raczkowanie

Ja usuwalam pieprzyka chirurgicznie.. z jednej storny sie ciesze ze go nie ma a z drugiej nie, bo w tym miejsu zrobila sie blizna wypukla.. chyba fachowo to sie nazywa bliznowiec... i teraz nie wiem co z tym zrobic, nie wiem czy to sie kwalifikuje na usuniecie laserowe...
Glamour_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 10:12   #364
vanessa21
Raczkowanie

ja usunelam 2 pieprzyki z brzucha (znaczy z boku) chirurgicznie i jestem bardzo niezadowolona. mi one w sumie nie przeszkadzaly, bardziej mojej pani doktor. teraz mam blizne.
zdecydowanie bardziej wolalam pieprzyki.

ta pani doktor to taka znajoma rodziny. a w mojej rodzinie byly przypadki czerniaka, wiec chyba chce chuchac na zimne
vanessa21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 11:34   #365
marcinn12
BAN stały

Ja równiez miałem pobrane 3 największe do badania histopatologicznego i blizny są odrażające.

Może to śmieszne o co teraz spytam ale w mango pokazują krem ze "ślimaków" czy coś w tym stylu i jak widać na reklamie efekty są niesamowite. testował ktoś?
marcinn12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 22:03   #366
grey_death
Przyczajenie

hej.
rowniez mam problem z pieprzykami.
slyszalam, ze powstaja od slonca, dlatego jesli ktos nie chce, zeby mu ciagle pojawialy sie nowe, powinien sie smarowac kremem z filtrem.
ale przeciez, w taki okres jak teraz, trzeba sie codziennie smarowac takimi kremami. czy od tego przypadkiem nie niszczy sie strasznie skora?
pozdrawiam
grey_death jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 23:08   #367
tequilus
Raczkowanie

a ja mam takie brzydkie znamię na dekolcie. Jest to 7 takich wypukłych jasnobrązowych punkcików.Chcę je usunąć! ale nie wiem jakim sposobem,boję się,że blizna zostanie,a ich mam wystarczająco. Dodam,że mam 16 lat i boję się,że skóra się rociągnie, a z nią ta blizna. Znamię nie jest niebezpieczne,chcę się go pozbyć tylko ze względów estetycznych,chociaz zauwazylam,ze jak susze włosy i skieruje ciepły strumień powietrza na nie to boli. Ma któraś z Was podobne znamię i może je usuwała?
Stary 2007-07-23, 13:58   #368
personalny misiu
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Sakti Pokaż wiadomość
Na kolejne usowanie pozostalych pieprzykow zdecydowalam sie 3 miesiace temu, metoda laserowa(faktycznie slady znikome , ale pieprzyki odrosly , no i znowu tydzien temu je doktor usonal, tym razem mam nadzieje ze te cholery juz nie odrosna.
No i właśnie Sakti, fajnie jakbyś się pojawiła i napisała, bo zdaje się, ze robiliśmy w tej samej klinice (proderma). 2 z 5 usuniętych na pewno odrosły, trzeci też rokuje (jeszcze zbyt różowy żeby jednoznacznie stwierdzić) Jestem zły jak diabli, bo wcale się tak szybko nie goi jak myślałem i jeśli będę wypalał znowu, to kolejne dwa miesiące z czerwonymi dziurkami w twarzy!

Mam do Ciebie pytanie następujące (fajnie jakbyś się pojawiła): czy lekarz skasował od Ciebie za "poprawkę"? Mam nadzieję, ze nie, bo pieniążków nie mam (i tak już dużo wydałem), a poza tym nie płaciłem za >>naruszenie<< (co jest swoją drogą zapewne niebezpieczne), ale za >>usunięcie<< do jasnej ciasnej!

Może ktoś ma podobne doświadczenia - proszę o odpowiedź
personalny misiu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 19:54   #369
flejter
Raczkowanie

Witam

Jesli ktos czyta ten temat od poczatku to zna mnie =] moja historie z piepprzykami zaczelem rok temu wtedy to usunolem pierwsze 3 pieprzyki i to byl moj blad ze usunolem je w wakacje na samym poczatku a jak wiadomo w wakacje jest slonce i niestety mialem twarz cala opalona a 3 pieprzyk iktore usuwalem zostaly po nich rozowe miejsca lecz po roku juz ich nie widac zupeleni nic chcoaiz dlugo sie goliy , ale wazne ze juz po wszystkim, niczym ich nie smarowalem. nastepnie nastepne 3 usuwalem w ferie zimowe od wakacji nie chodizlem na solarium ani nic zeby kolor ze sokry troche zeszedl bo jak wiadomo im bladsza skora tym szybciej sie zagoja pieprzyki =], i tutaj odziwo usunelem piperzyki i juz w ciagu 3 miesiecy kompletnie sie zagolily ! Po 3 miesiacach poszedlem na peeling chemiczny zeby zedrzec stary naskorek i skora na twarzy jak pupa niemowlaka, nastepnie jakies solarium i nie widac zadnego efektu zebym kiedykolwiek w tych miejscach mial jaie kolwiek znamiona ! Wszystkie moje piperzyki usuwalem w studiu Laser-medica w szczecinie za pierwsyzm razem za 3 [1 wikeszy i 2 male] zaplacilem 200zł a nastepne usuwanie to byly 3 piprzyki wszysktie jakies 5 mm na 5 mm kosztowalo mnie 150 zł i jestem zupelnie zadowolony i nie zaluje tych wydanych pieniedzy ! Dlatego jesli macie pieniadze i checi pozbycia sie tych okropnosci to oczywiscie idzcie nie ma na co czekac, lecz najlepiej usuwac je podczas zimy bo wtedy sie szybciej goja, wiem z wlasnego doswiadczenie !
Jesli chodzi o sam bol tak owego ja nie odczulem za pierwzym razme na ten wiekszy piperzyk 1 cm na 1 cm pani doktor wsyrzyknela mi znieczulenie bo troche z nim zabawy bylo ale male ukucie troche cieplo sie zrobilo i po klopocie a restza na 'zywca' ale zadnego bulu nie bylo czuc, jedyne co bylo czuc to zapach palonej skory wiece jak to pachnie ? jak smazony kurczak haha ale da sie wytrzymac, jeszce pani doktor wlacza taki mini odkurzacz ktore te zapach wciaga
Tak wiec jak sami widzcie to nic nie boli i nie am sie czego obawiac, najlepeij isc prywatnie zaplacic i miec wszystko z glowy

Jesli macie jakie kolwiek pytania mozecie je piasac na pw lub tutaj chociaz rzadko tutaj zagadalm raz na 3 tygodnie czesciej odpisze na e-maial : flejter@vp.pl

Pozdrawiam
flejter jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 18:26   #370
dornka
Raczkowanie

a jak miales usuwane?
dornka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 23:45   #371
flejter
Raczkowanie

Laserem
flejter jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 00:09   #372
titikaa
Raczkowanie

flejter a jak wygladalo to miejsce po wypaleniu ? zamierzam usunac sobie znamie wlasnie w zime ale obawiam sie, ze zanim sie wygoi bedzie strasznie wygladac no i jak tu sie ludziom pokazac
Stary 2007-08-31, 11:17   #373
lea88
Zakorzenienie

Ja bylam na usuwaniu pieprzyka jakies 3 lata temu - laserowo w przychodni w Warszawie na fundusz zdrowia (wydaje mi sie ze to jakis onkolog to robi, ael nie jestem pewna) . Mialam obrzydliwego wielkiego wystajacego pieprzyka na brzuchu :/ Pozbylam sie go fachowo i bezbolesnie :p ladnie i szybko sie zagoilo. Wole 100 razy miec okragla blizne niz to ufo !! Moim zdaniem w przychodni poradzili sobie z nim duzo lepiej niz u kosmetyczki-> moja kolezanka mialam tam wycinanego pieprzyka na twarzy i zostal jakby niedokladnie wyciety :/
lea88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 11:35   #374
agamazzi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
:/ Pozbylam sie go fachowo i bezbolesnie :p ladnie i szybko sie zagoilo. Wole 100 razy miec okragla blizne niz to ufo !! :/
zgadzam sie, tez wole miec blizne niz pieprzyka.... choc blizna jest malutka... bardzo sie ciesze ze go usunelam...
Stary 2007-09-13, 22:04   #375
Martyna882
Raczkowanie

Hej wszystkim! Jestem nowa na tym forum,ale przeczytałam wszystkie wasze posty związane z tym tematem.Też mam ten ogromny problem,pieprzyków na twarzy.Strasznie sie ich wstydze.Wasze posty podniosly mnie na duchu,gdyz nabralam troche wiedzy na ten temat.Może poprobuje cos zdzialac u rodzicow i popytamy sie u lekarzy co da sie zrobic.Miałam kiedyś usówane takie znamie,w kolorze skóry,dosyć duże na plecach, tak na poziomie gumki od majtek,no tam gdzie nerka:p i została wstrętna blizna,ktora jest o wiele wieksza od tego znamienia co bylo,chyba sie rozeszla. No ale nie przejmuje sie nia.Najbardziej sie przejmuje tymi na twarzy,bo jest ich pare i to w glupich miejscach,strasznie mnie szpeca,nie podobam sie sobie w nich i mam nadzieje ze cos uda sie zrobic.Nawet gdyby była mozliwosc usuniecia ich,to ja mieszkam w malym miasteczku niedaleko Krakowa i nie wiem czy tu by byli jacyś profesjonalisci... bólu bym sie nie bała,tylko tego co bylo by po tym zabiegu,jesli udaloby sie go wykonac,bo to drogie jest i w ogole nie wiem czy z moimi pieprzykami da sie cos zrobic, bo pisali tu niektorzy ze najlepsza jest metoda laserowa... Ale naprawde lepiej mi troche po przeczytaniu tych postow i jeszcze ta mysl ze nie jestem sama z tym problemem
Martyna882 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 22:44   #376
lea88
Zakorzenienie

moze poszukaj gdzies w Krakowie przychodni albo czegos podobnego, gdzie wykonuja takie zabiegi na NFZ. Ja usunelam pieprzyka laserowo za darmo w Warszawie. Najpierw i tak nalezy przyjsc i lekarz musi zobaczyc znamie i je zakwalifikowac. Oczywiscie trzeba czekac, bo chetnych jest duzo, ale mysle ze warto
Stary 2007-09-14, 17:10   #377
Martyna882
Raczkowanie

Hmm a po laserowym usuwaniu zostaje blizna wielkosci pieprzyka czy mniejsza czy jak?
Stary 2007-09-14, 21:16   #378
lea88
Zakorzenienie

Mi zostala dokladnie wielkosci pieprzyka, a mialam takiego wstetnego wystajacego :P Mniejsza to raczej malo mozliwe, a wieksza to chyba ze ktos ma jakas tendencje do slabego zablizniania sie ran
Stary 2007-09-15, 13:30   #379
Martyna882
Raczkowanie

Hmm to nie lepiej skalpelem?
Stary 2007-09-15, 15:38   #380
lea88
Zakorzenienie

Na pewno nie, bo wydaje mi sie ze blizna jest mniejsza, na pewno duzo szybciej sie goi i jest mniej inwazyjnie. Po 3 dniach po laserze moglam juz wlasciwie nie nosic plasterka
Stary 2007-09-15, 20:02   #381
Martyna882
Raczkowanie

No tak,ale podobno zostaja jakies dziury przez kilka miesiecy... a po sklalpelu blizna nie byla mniejsza? Ja sie kompletnie na tym nie znam,nie wiem czy mi sie uda... tyle wątpliwosci
Stary 2007-09-15, 20:15   #382
lea88
Zakorzenienie

Nie mam pojecia jak jest po skalpelu- wiem tylko ze moje kolezanki usuwaly tak pieprzyki i jednej usuneli niedokladnie (pozostaly takie male "kulki" wokol wystajacego pieprzyka), a druga ktos walnal na wfie pilka w to miejsce i potem strasznie jej sie rozwalila rana i miala 2 razy wieksza blizne. Poza tym one usuwaly u kosmetyczki a ja u onkologa. No i obie mialy dosc dlugo opatrunek na rance.
U mnie nie bylo zadnej krwi, nie mialam zadnego opatrunku (tylko I dnia), potem juz wystarczyl plasterek, zeby nie podraznic bluzka miejsca (bo pieprzyk byl na brzuch). Normalnie cwiczylam na wfie, bylam od razu na imprezie i nic sie nie rozrazilo
Nie wiem co masz na mysli mowiac o dziurze... Moze chodzi ci o ranke- ktora nie jest krwawa, tylko przypomina takie zaglebienie z niezagojona skora z ktorej wyplywa jakis plyn (chyba osocze :P). Ale po tygodniu wlasciwie nie mialam zadnej "dziury", bo ranka zaczela sie zablizniac.
Stary 2007-09-16, 13:56   #383
Martyna882
Raczkowanie

Ja bym chciala z twarzy usunac i bardzo sie boje zeby nie zostaly widoczne blizny... a jesli blizna sie powiekszyy,rozejdzie czy cos?
Stary 2007-09-16, 17:44   #384
lea88
Zakorzenienie

Na to pytanie ci nie odpowiem- to juz indywidualna kwestia-,zalezy jak sie co komu goi i czy ma tendencje do dobrego zablizniania ran. Jesli masz duze pieprzyki to na pewno bedziesz miec widoczny slad, raczej cudow nie ma.
Stary 2007-09-17, 19:36   #385
Martyna882
Raczkowanie

Hmm nie sa jakies ogromne. No to jezeli komus sie bardzo wolno goją blizny to i tak mu sie zagoją po dluzszym czasie czy beda bardziej widoczne?
Stary 2007-09-27, 08:33   #386
DAGA372
Przyczajenie

Witam wszystkich! Dzisiaj o godz. 11.00 idę do chirurga na usunięcie 3 pieprzyków - skalpelem. Troszkę się boję, ale jakoś to będzie. Dam Wam znać, jak było...pozdrawiam
DAGA372 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 12:53   #387
DAGA372
Przyczajenie

Nie było tak strasznie, na miejscu okazało się, że moje przebarwienia nie wymagają skalpela (ich rozmiar) i zostały usunięte laserem. Przed zabiegiem dostałam miejscowe znieczulenie (w każdy pieprzyk osobno). Po jakiś 20 minutach chirurg usunął mi je laserem - nic nawet nie poczułam. Bardziej bolał zastrzyk ze znieczuleniem niż etap usuwania laserem. Dzisiaj czuję się super- nic nie boli, chodzę tylko z plasterkami w tych miejscach. Tak więc, jeśli ktoś się waha - do dzieła! Nic straszego Wcześniej jednak odwiedźcie onkologa - to bardzo ważne. Pozdrawiam gorąco
DAGA372 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 13:01   #388
lea88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DAGA372 Pokaż wiadomość
Wcześniej jednak odwiedźcie onkologa - to bardzo ważne. Pozdrawiam gorąco
Potwierdzam mi usuwal pieprzyka laserowo wlasnie onkolog i od razu pieprzyk szedl do badania . Nie ma co ryzykowac u kosmetyczki.
Stary 2007-09-28, 17:45   #389
Tolala
Przyczajenie

Witajcie!
Śledzę ten watek już od zeszłego roku, bo też męczył mnie wystający pieprzyk na twarzy. Teraz mogę napisać "męczył" - w czasie przeszłym, bo 3 dni temu go usunęłam Lekarz wyciął pieprza skalpelem. Na razie mam na twarzy plaser na pół policzka i 7-dniowe zwolnienie z pracy (ze wzgledu na ten plaster). Zaglądałam pod niego, bo już trochę sie odlepił i widzę cieniutką kreseczke, jednak dwa razy dluższą niż był pieprzyk. Nie martwi mnie to jednak, bo kreseczka jest płaska, więc na pewno wyglądać bedzie lepiej niż pieprzyk. Na razie jestem zadowolona, choć na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać przynajmniej do wtorku.
Pozdrawiam wszystkich "naznaczonych"
Aha, wycięcie nic nie bolało, czułam jedynie zastrzyk pod pieprzyk, który znieczulił miejsce cięcia.
Tolala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 20:37   #390
Martyna882
Raczkowanie

Wysylalam wczesniej ta wiadomosc ale nie wiem czy doszla bo cos mi sie pomieszalo. No to jakbym chciala usunac te pieprzyki np laserem to jaka mam pewnosc ze ten lekarz dobrze przeprowadzi zabieg zeby blizna byla jak najmniejsza? No bo ja mieszkam w takim malym miasteczku,no sami wiecie..
Odpowiedz

Tagi
pieprzyki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości