Laserowe Usuwanie Pieprzyków - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-20, 15:57   #421
Magnolia_83
Rozeznanie

Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Wiecie ja mam duzy okrągły i wypukły piepszyk tuz pod nosem.
Zastanowiałam się co z nim zrobic.. Kiedys był mniejszy teraz sie powiekszył ale usunac to go chciałam bardziej ze wzgledów kosmetycznych bo czuje sie jak świnia

Zastanawiam sie ile by kosztowało usuniecie jednego piepszyka prywatnie? bo panstwowo to dlugo sie czeka i tak jakos boje sie ze zrobia to na odwal się a piepszyk jest na twarzy wiec rozumiecie..

No i przeraza mnie troche fakt chodzenia z plastrem pod nosem ile? miesiąc czasu? ehh sama nie wiem chciałabym sie go pozbyc ale boje sie troche bólu i tych ciekawskich spojrzeń pod moim adresem..

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 15:59   #422
Magnolia_83
Rozeznanie

chciałam to zamiescic w tym samym poscie ale cos mi sie zblokowało i nie moge w nim pisac.

Znacie jakiegos dobrego lekarza z wołomina lub z warszawy?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:07   #423
Zumki
Przyczajenie

Hej,chciałam przeprosic "Tymczasowa" ze nie odpisalam ale nie zagladalam na forum. otoz zaczynam sie martwic, gdyz mineło 6 tygodni od usuniecia pieprzykow ( usuwalam laserowo w prodermie w poznaniu u dr Biczysko) i powiem Wam ze mam slady, widoczne czerwone plamy wieksze niz pieprzyki, tylko ze doktor mi powiedzial ze takie plamy beda sie utrzymywac 8-12 tyg po zabiegu a potem juz ich nie bedzie, ale zostana male slady...jestem bardzo ciekawa i czekam z niecierpliwoscia co z tymi plamami bo ja zostana to bede wygladala gorzej niz jak mialam pieprzyki. fakt ze doktor nie zalecil mi stosowania juz teraz zadnego preparatu....wczesniej po zabiegu stosowalam krem gojacy Avene. co o tym myslicie? boje sie bo nie wiem co robic....
Zumki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:33   #424
Chanelka86
Raczkowanie

Widze, ze duzo w Was podjelo sie usuwania pieprzykow. Tez bym bardzo chciala to zrobic bo mam jeden w widocznym miejscu na twarzy Nie przeszkadza mi, ale on zaniza mi poczucie wlasnej wartosci, mam sporo kompleksow przez niego Slyszalam jednak, ze nie wolno usuwac niewystajacych pieprzykow, bo moze prowadzic to do raka skory. A jesli zdecyduje sie na usuniecie to trzeba pobrac probke do badania. Czy to prawda?
I ile kosztuje i jak wyglada taki zabieg? Czy rzeczywiscie jest niebezpieczny??
Chanelka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 16:35   #425
Brook
Zakorzenienie

jesli jest niewystajacy nalezy go wyciac skalpelem wtedy posyla tez sie na badanei go

zadzwon do medicosa ta, chirurg plastyk wycina je ,albo dobry dermatolog

Brook jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 20:44   #426
biop89
Przyczajenie

ja mam pytanie czy jeśli usunie się pieprzyki z twarzy pozostaną blizny?? czy są jakieś metony usuwania żeby nie było blizn
biop89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 22:20   #427
ANIAJ1313
Przyczajenie

Tak jak większość mam ten sam problem, mój pieprzyk (fachowo lekarz nazywał to inaczej) pod nosem ma jeszcze kilka włosków. Jutro usuwam go laserem. Miałam już wcześniej taki zbieg, nadal mam różową plamkę, ale to i tak lepiej niż te wystające pieprzyki. Zabieg jest raczej bezbolesny.
ANIAJ1313 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 21:34   #428
monisia771
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ania_1905 Pokaż wiadomość
Siemka mam na imie Ania , 9 dni temu mialam usuwany pieprzyk , tez go zacieralam stanikiem, a wiec zeby zmiejszyc ten twoj strach to ci powiem ze to naprawde nic nie boli no moze jak daje ci zastrzyk , w okolice tego znamienia, a pozniej wszystko trwa niecale 10 min ja mialam wlasnie skalpelem , za 2 tygodnie jade na zdjecie szwow i juz sie nie boje , mam nadzieje ze ci to cos pomoglo pozdrwiam

Czy po usuwaniu takich pieprzyków skalpelem zostają blizny ? Bardzo się tego boję bo zbliżają się wakację i jadę nad morze a bardzo się tego wstydzę co jest bezpieczniejsze? laserowo czy skalpelem ?
Pomóżcie !
monisia771 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 22:42   #429
Brook
Zakorzenienie

monisia od tego czy skalpelem czy laserem zalezy czy pieprzyk jest plaski czy wystajacy ( jak brodawka) te pierwsze sie wycina drugie robi laserem
po laserze sladu nie ma ,po wycinaniu niewielka blizna

Stary 2008-03-24, 14:21   #430
steffy
Przyczajenie

Witam wszystkich forumowiczów!Znalazłam sie tutaj,bo mnie rowniez interesuje usuniecie pieprzykow, głownie z twarzy.Bardzo chciałabym sie dowiedziec,ktora klinika w Polsce jest w tym najbardziej solidna?
steffy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:27   #431
monisia771
Przyczajenie

a czy mogą być jakieś komplikacje po zabiegu laserowym? słyszałam, że można dostać raka....
Stary 2008-03-24, 22:16   #432
Brook
Zakorzenienie

jakby mozna bylo dostac raka dermatolodzy nie stosowaliby laseru

lasem co najwyzej sie usuwa raka

Stary 2008-03-25, 17:41   #433
margotmar
Przyczajenie

hej,
mam prośbę o adresy w Warszawie, gdzie można bezpiecznie usunąć a gdzie wymrozić znamię?
margotmar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:23   #434
margotmar
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Ja bylam na usuwaniu pieprzyka jakies 3 lata temu - laserowo w przychodni w Warszawie na fundusz zdrowia (wydaje mi sie ze to jakis onkolog to robi, ael nie jestem pewna) . Mialam obrzydliwego wielkiego wystajacego pieprzyka na brzuchu :/ Pozbylam sie go fachowo i bezbolesnie :p ladnie i szybko sie zagoilo. Wole 100 razy miec okragla blizne niz to ufo !! Moim zdaniem w przychodni poradzili sobie z nim duzo lepiej niz u kosmetyczki-> moja kolezanka mialam tam wycinanego pieprzyka na twarzy i zostal jakby niedokladnie wyciety :/
hej, pisałaś na wizazu, że usuwałas pieprzyki w Warszawie i było to refundowane przez fundusz zdrowia, możesz mi podać adres tej przychodni?
z góry dzięki,
maugo
margotmar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 16:41   #435
monisia771
Przyczajenie

Czy to praweda że po takim zabiegu usuwania 'odstającego' pieprzyka można dostać raka ?
Stary 2008-03-29, 12:43   #436
madzioha
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 9
GG do madzioha

Hej hej!!
Mi po 3 usunietych skalpelem pieprzykach zostaly 3 spore "łezkowate" blizny(w tym jedna na szyji), wiec nie jest tak jak niektorzy tu pisza ze "blizny sa prawie niewidoczne" z tym sie nie zgodze..

Teraz ide na kosultacje w sprawie usuniecia blizny, szczegolnie tej z szyji, bo wyglada to zle,nieladnie, ma 2 cm dlugosci i ksztalt "łezki", jak ktos chce to moge wyslac zdjecia na maila jak to wygloda,piszcie madziohasz@wp.pl;

Wystajace znamiona usunelam panstowo w Kielcach na wydziale onkologii - nic za to nie placilam, a usuwala mi je niejaka doktor Bąkowska, nie polecam bo tylko mnie to oszpeciło, radze udac sie prywatnie i to najlepiej do sprawdzoznego chirurga plastycznego. A przed wizyta dokaldnie dowiedziec sie jaka daje nam lekarz gwarancje ze blizny nie beda widoczne.

Wiem ze na zachodzie wystajace piperzyki najzwyczajniej w swiecie scina sie skalpelem z powierzchni skory, oczywscie wczesniej nalezy sprawdzic czy to nie jakas zlosliwa zmiana, bez zadnego wycianania korzeni itp, a co za tym idzie BLIZNY po wygojeniu praktycznie NIE MA!! oglada ktos moze "Dr90210" na kanale E! ?? tam robia to wlasnie w taki sposob; ..ale taka prawda, my jestesmy jeszcze 100 lat za murzynami.. Jesli macie jakies pytania to piszcie na maila, chetnie odpowiem o ile bede widziala.
I przypominam sprawdzcie lekarzy u ktorych usuwacie znamiona, najlepiej gdyby udalo wam sie dotrzec do pacjentow, wiem ze to czasem trudne, ale moze sie uda

W najblizszym czasie wybieram sie na poszukiwania jakiejs dobrej kliniki w ktorej usuna mi jeszcze 4 ochydne piegi ! Jak cos znajde dowiem sie czy gdzies u nas w kraju scinaja je ze skory(bo wycieciu skalpelem nigdy sie juz nie poddam) dam wam znac.
Pozdrawiamm!!!
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 14:08   #437
Brook
Zakorzenienie

madziocha te wystajace moglas laserem usunac

ja porosze o fotke na maila- jak dowiesz sie cos o usunieciu blizny prosze daj mi znac

Stary 2008-04-06, 21:00   #438
Healene
Raczkowanie

Witam !
Mialam usowane 2 znamiona z plecków . Jeden 1cm, drógi 1,5cm - Metodą skalpela. Niestety niebylo innej możliwości..
Zabieg wykonywany bez opłaty w szpitalu publicznym w Lublinie.
Straaasznie dlugo musialam czekać na termin, w końcu się "udało".
Weszłam na salę operacyjną gdzie ku mojemu zdziwieniu czekała grupa praktykantów. Strasznie się w***, no ale cóż - to właśnie znaczy szpital publiczny.Zastrzyk ze znieczuleniem zoctał wykonany dość brutalnie przez chirurga.Po godzinie męczarni z niemiłym panem zostalam wysłana do "poczekalni". Musialam czekać ok 3 godziny na zezwolenie na powrót do domu .
Efekty ?
STRASZNE !
Po pieprzyku 1,5 cm zostala blizna 4,5cm ! NAPRAWDĘ !
Mam też ślady w postaci wybrzuszen po szwach. Wygląda to jak łata na worku św. Mikołaja. Błagam Was, jeżeli macie pieniądze to decydujcie się na zabiegi prywatnie i cenionych dermatologów/chirurgów.

Strasznie chcę odwiedzić prywatną klinikę w celu usónięcia 3 pieprzyków z twarzy (dwa dwu mm i jeden 1mm- małe ale widoczne, naprawdę uprzykrzają mi życie) metoda laserową. Mam nadzeję, że rodzice sprezentują mi to na urodzinki 17 czerwca
Wiem, że lato to "zła pora" ale mogę odjąć sobie słoneczne chwile dla pięknej cery .. pozatym wolę ładnie wyglądać w szkole .

POZDRAWIAM WSZYSTKICH "DOTKNIĘTYCH"
Healene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 19:33   #439
ANIAJ1313
Przyczajenie

Jestem ciekawa czy nadal są te plamy. Miałam usuniętego jednego dużego jak paznokieć koło ucha w połowie lutego i nadal mam czerwoną plamę. W połowie marca lekarz usunął mi dwa z twarzy w tym jednego koło oka. Od tego czasu minęło niecałe 3 tygodnie i prawie nie mam śladu. Moje brodawki były dość duże, wystające. Oba zabiegi wykonywał ten sam lekarz na fundusz zdrowia. Zastanawiam się czy można te plamy czymś smarować na blizny. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona. Czekam ta koleją wizytę.
Stary 2008-04-07, 19:46   #440
ANIAJ1313
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez madzioha Pokaż wiadomość
Hej hej!!
Mi po 3 usunietych skalpelem pieprzykach zostaly 3 spore "łezkowate" blizny(w tym jedna na szyji), wiec nie jest tak jak niektorzy tu pisza ze "blizny sa prawie niewidoczne" z tym sie nie zgodze..

Teraz ide na kosultacje w sprawie usuniecia blizny, szczegolnie tej z szyji, bo wyglada to zle,nieladnie, ma 2 cm dlugosci i ksztalt "łezki", jak ktos chce to moge wyslac zdjecia na maila jak to wygloda,piszcie madziohasz@wp.pl;

Wystajace znamiona usunelam panstowo w Kielcach na wydziale onkologii - nic za to nie placilam, a usuwala mi je niejaka doktor Bąkowska, nie polecam bo tylko mnie to oszpeciło, radze udac sie prywatnie i to najlepiej do sprawdzoznego chirurga plastycznego. A przed wizyta dokaldnie dowiedziec sie jaka daje nam lekarz gwarancje ze blizny nie beda widoczne.

Wiem ze na zachodzie wystajace piperzyki najzwyczajniej w swiecie scina sie skalpelem z powierzchni skory, oczywscie wczesniej nalezy sprawdzic czy to nie jakas zlosliwa zmiana, bez zadnego wycianania korzeni itp, a co za tym idzie BLIZNY po wygojeniu praktycznie NIE MA!! oglada ktos moze "Dr90210" na kanale E! ?? tam robia to wlasnie w taki sposob; ..ale taka prawda, my jestesmy jeszcze 100 lat za murzynami.. Jesli macie jakies pytania to piszcie na maila, chetnie odpowiem o ile bede widziala.
I przypominam sprawdzcie lekarzy u ktorych usuwacie znamiona, najlepiej gdyby udalo wam sie dotrzec do pacjentow, wiem ze to czasem trudne, ale moze sie uda

W najblizszym czasie wybieram sie na poszukiwania jakiejs dobrej kliniki w ktorej usuna mi jeszcze 4 ochydne piegi ! Jak cos znajde dowiem sie czy gdzies u nas w kraju scinaja je ze skory(bo wycieciu skalpelem nigdy sie juz nie poddam) dam wam znac.
Pozdrawiamm!!!
Taki zabieg miałam wykonywany dokładnie jak opisałaś. Najpierw lekarz ściął wystającą brodawkę skalpelem a później wypalił laserem. Po jednym nadal mam czerwoną plamę po reszcie już nie. Zabieg wykonywany miałam na fundusz zdrowia w Łodzi. To co zostało ścięte poszło do badania.
Stary 2008-04-19, 11:41   #441
pusiu86
Przyczajenie

hej jestem 2 dni po laserowym usunieciu pieprzykow z twarzy.... i powiem wam ze załuje że tak pozno sie na to zdecydowalem choc na sam zabieg czekalem od zapisania w gabinecie 1,5 miesiaca ogolnie z calego zabiegu jestem bardzo zadowolony usuwalem z twarzy 9 plaskich i jednego z tylu glowy we wlosch wypuklego pieprzyka wszystko bylo wykonywane w prywatnym gabinecie w lodzi koszt calego zabiegu 400 zl w trakcie zabiegu nic nie boli jedynie lekkie pieczenie kiedy pieprzyki są wypalane, dostaje sie zanieczulenie miejscowe pod usuwany pieprzyk aha do zabiegu uzywany byl laser co2 wszystko wyszło bardzo profesjonalnie dr. powiedzial zeby teraz nie wystawiac twarzy na slonce mowił ze nie bedzie sladu po zabiegu i zadnych blizn po a ranka po takim zabiegu goi sie od 4 do 6 tyg. dodam ze moje pieprzyki nie byly dosc male jeden wypukly ok 4mm a te na twarzy roznej wielkosci jeden największy na skroni ok 5mm przed zabiegiem wszystkie pieprzyki byly badane jaką "lupą" - jakiś urzadzenie i wtedy dr. stwierdzil czy znamie daje sie do usunięcia. oglnie po zabiegu czulem sie bardzo dobrze jedynie odczuwalem lekkie pieczenie w miejscu usunięcia najwiekszych znamion

pozdraiwam i wszystkim polecam laserowe usuwanie znamion prywatnie
pusiu86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 11:36   #442
Baskinia
Zadomowienie

Witam

Czy ktoś w Prodermie w Poznaniu miał usuwane laserem znamiona barwnikowe płaskie na przedramieniu? Jak długo trwa zabieg? Czy po zabiegu trzeba smarowac jakimś preparatem rankę?
Baskinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 13:28   #443
A_g_N_i_E_ś
Przyczajenie

Hej,
Pusiu86 mam do Ciebie kilka pytań, jeśli możesz prosze odpowiedz.
Po pierwsze jak dokładnie nazywał się ten gabinet w Łodzi i jaki lekarz Ci usuwał pieprzyki(nazwisko).
Po drugie jakie masz teraz ślady po tym usuwaniu? czy robią się jakieś strupki?
i napisz jak już się zagoi to wszystko czy rzeczywiście żadnych śladów nie ma
będę wdzięczna za odpowiedzi.
A_g_N_i_E_ś jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 13:41   #444
blur
Przyczajenie

Ja również przyłączam się do prośby Agnieś . Pusiu86 napisz nam coś więcej o tym gabinecie. Pz
blur jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 19:07   #445
pusiu86
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez A_g_N_i_E_ś Pokaż wiadomość
Hej,
Pusiu86 mam do Ciebie kilka pytań, jeśli możesz prosze odpowiedz.
Po pierwsze jak dokładnie nazywał się ten gabinet w Łodzi i jaki lekarz Ci usuwał pieprzyki(nazwisko).
Po drugie jakie masz teraz ślady po tym usuwaniu? czy robią się jakieś strupki?
i napisz jak już się zagoi to wszystko czy rzeczywiście żadnych śladów nie ma
będę wdzięczna za odpowiedzi.
oczywiscie z miła checia odpowiem
nazwa gabinetu to FRAGMAT-MED na Matejki w łodzi niedaleko salonu forda jak ktos sie orientuje a odnosnie usuwanie pieprzykow to robil je wg mnie jeden z lepszych specjalistow w dziedzinie laseroterapii i medycyny estetycznej Dr Paweł Mrozowski tu nawet pozwole sobie przetoczyc czesc info na jego temat
"Dr Paweł Mrozowski ukończył Akademię Medyczną w Łodzi w roku 1989. W 1991 roku rozpoczął pracę na Oddziale Chirurgicznym Szpitala im. W.Biegańskiego w Łodzi, gdzie pracował do 2002 roku. Przez kolejne trzy lata pracował na Oddziale Chirurgicznym w Szpitalu w Pabianicach. W roku 1992 ukończył kurs I stopnia: Lasery w medycynie, w roku 1993 ukończył kurs Chirurgii Laparoskopowej w Hannoverze. W zakresie laserowych operacji żylaków doświadczenie zdobył w niemieckiej Klinice Chirurgii Naczyniowej. Dr Paweł Mrozowski jest jednym z niewielu chirurgów w Polsce, którzy operują żylakimetodą laserową. Zabiegi te przeprowadza od początku 2005 roku."

jesli chodzi o gabinet to rowniez wszystko w najlepszym porzadku czysto i zadbanie. a po usuwaniu robia sie strupki nadmieniam ze mialem niektore duze pieprzyki mysle ze w ciagu 3 dni powinny wszystkie strupki odlecieic jesli chodzi o to jak to bedzie po calkowitym zagojeniu mysle ze na 99% nie bedzie zadnego sladu tak mowil dr.

pozdrawiam
pusiu86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 20:31   #446
titikaa
Raczkowanie

mialam dzisiaj usuwany pieprzyk metodą laserowa z twarzy, wiec jakby ktos mial jakies pytanie to sluze pomoca
Stary 2008-05-13, 11:59   #447
Justyna M
Rozeznanie

Mam pytanie chcę wyciąć kilka pieprzyków na linii biustonosza i szukam lekarza w Opolu ewentualnie Wrocław lub Krapkowice .A może jest już gdzieś temat z adresami takich lekarzy jeśli tak to bardzo proszę o link.

Galeria pazurkowa
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215208&page=23
Justyna M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 20:52   #448
Nikki787
Raczkowanie

czy jezeli chcę miec usuniętego pieprzyka z pleców.. to kiedy mi szwy założą.. będę musiała leżeć cały czas, dopóki rana się nie zagoi?? prosze o odpowiedź ahh i czy zamiast tym całym skalpelem mozna wyciąć na PLECACH laserowo? czy laserowo to tylko na twarzy??
Stary 2008-05-20, 08:32   #449
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez monisia771 Pokaż wiadomość
Czy to praweda że po takim zabiegu usuwania 'odstającego' pieprzyka można dostać raka ?
Jeśli usuwa go krawcowa to zapewne tak.
Ten zabieg przeprowadza się we wszystkich onkologicznych placówkach na świecie, więc skąd taki pomysł?

Cytat:
Napisane przez Nikki787 Pokaż wiadomość
czy jezeli chcę miec usuniętego pieprzyka z pleców.. to kiedy mi szwy założą.. będę musiała leżeć cały czas, dopóki rana się nie zagoi?? prosze o odpowiedź ahh i czy zamiast tym całym skalpelem mozna wyciąć na PLECACH laserowo? czy laserowo to tylko na twarzy??
Nie trzeba leżeć. Wcale nie jest powiedziane, że będą szwy.
Mój mąż miał usuwane cztery pieprzyki z pleców, dwa chirurgicznie, dwa laserowo i ani razu nie miał zakładanych szwów. O tym jaka będzie metoda decyduje lekarz.

"Ty masz prawo mieć swoje zdanie. Ja mam prawo mieć je w d..."

"Masz świra to go hoduj." "Twój pies - Twoje gówno"

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !
Pięcioletni chłopczyk z Zespołem Aspergera prosi o pomoc.

Ta reklama pokazywana jest pod 27 518 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kropka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 12:08   #450
Nikki787
Raczkowanie

ohh dzieki za odpowiedź.. bo nie chce leżec w łóżku przez tydzien.. bo zawale szkołe.. ale to jeszcze nie teraz tylko po wakacjach.. wiec jeszcze sie bede zastanawiała

Tagi
pieprzyki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości