Laserowe Usuwanie Pieprzyków - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-26, 20:49   #631
gochaxx4
Przyczajenie

Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

takie pieprzyki są rakotwórcze więc raczej z usunięciem jakiegokolwiek nie powinno być problemu... dlatego myślę, że każdego można usuwać na NFZ ...
gochaxx4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 22:32   #632
Brook
Zakorzenienie

hmm nie kazy jest rakotworczy...

Brook jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 23:46   #633
avOniasta
Raczkowanie

dziewczyny nie chcę mi się szukać i czytać całego wątku więc zadam wam pytanko

miałyście usuwanie pieprzyków z twarzy?
chodzi mi o względy zupełnie estetyczne.. pieprzyki mam nie wypukłe, są to takie zwykłe plamki.. zależy mi bardzo , bo mam w takich śmiesznych miejscach. Ile to kosztuje i czy blizny zostaja? Jeżeli już odpowiadałyście na te pytania to przepraszam

Brook widzę, że nas trapią takie same problemy
avOniasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:12   #634
Brook
Zakorzenienie

wiec ja laserem usuwalam
najlepiej poczytac watek pare stron wstecz
wypukle laserem tylko sie usuwa
blizn nie ma

Stary 2010-02-01, 16:32   #635
malarybka16
Raczkowanie

brook ja mam pytanie do Ciebie. od jakiegoś roku namawiam chłopaka na usunięcie pieprzykow. (tylko na plecach) trzech-jeden maly odstajacy w kolorze skory(nie wiem czy to pieprzyk) drugi taki maly brązowy,a dlatego mały,bo chyba kiedyś go rozdrapał i trzeci tak jakby w nieciekawym kształcie. On niby ma to zrobić,ale coś mu się nie śpieszy. Twój chłopak sam zdecydowal się na usuwanie czy go jakoś przekonywalas,jesli tak to jak?
i co mu polecic-laser,azot? bo na skalpel to raczej się nie zgodzi,chyba,ze dermatolog po zobaczeniu stwierdzi,ze to konieczne. z góry dzieki za odpowiedz
malarybka16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 16:47   #636
Brook
Zakorzenienie

tylko i wylacznie laser nic innego po tym sladu zazwyczaj nie ma

ja mojmu sama powiedzialam ze ze wzgledow estetycznych i bezpieczenstwa( zeby nei zaczepic ,nie zdrapac i prrzed sloncem) lepiej sie ich pozbyc
a zadalam pytanie mu raczej czego ich nie usunal przeciez to normlana rzecz w swiecie medycyna daje nam takie mozlwiosci sama usywalam tyle

ciesz sie ze Twoj ma tylko 3 moj ma parenascie . na szyji tez pare. ja mojego sama umowie do lekarza i pojde z nim ,robie za jego osobista asystentke ale on sie cieszy ze dbam o niego

Stary 2010-02-01, 20:58   #637
diablica90
Przyczajenie

Ja mam pieprzyk plaski na srodku nosa ;/
Ostatnio bylam u dermatolog, ktora mnie wysmiala, ze chce go usuwac i zaproponowala tylko krioterapie, ( stwierdzila, ze laserowo sie nie usuwa czegos takiego) uprzedzajac, ze znieksztalci mi nos!
Aaa bym zapomniala - spogladajc na niego, stwierdzila, ze to znamie barwinikowe, a z tego co sie naczytalam usuwa sie je laserowo .
Oczywiscie po takiej recenzji zabiegu zrezygnowalam.
Nie wiem czy warto wybierac sie do innego dermatologa, tracac pieniadze za wizyte, czy ta doktor sie po prostu nie zna na swoim fachu.
Co o tym dziewczyny myslicie?
diablica90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 21:33   #638
malarybka16
Raczkowanie

brook,powiem Ci,ze ja rowniez chce pozbyc się tych małych świństewek zarówno z przyczyn estetycznych jak i bezpieczenstwa (szczerze mowiac bardziej chodzi mi o estetykę:P) i go zaciągam,ale ten mój chłop chyba się kurcze boi! Ale gdzieś wyczytałam,że tych wklęsłych brązowych nie mozna ani laserem ani ciekłym azotem i kurcze się już pogubiłam czy w koncu robią ten zabieg na wypukle pieprzyki czy tylko wklęsłe? Jednak ciało faceta bez niepotrzebnych pieprzykow,ktore zarowno są brzydkie jak i wygladaja na niebezpieczne to inna bajka
Stary 2010-02-01, 23:37   #639
Brook
Zakorzenienie

laserem tylko wypukle sie usuwa
co do znamion plaskich najlepiej wycina
osobiscie ze swoim plaskim jeszcze nic nie zrobilam bo nie chce pod skalpel isc

diablica ciekawe niby jakby mial nos znieksztalcic laser babka sie nie zna ,ale jesli znamie masz plaskie to laser odpada

malarybka nie wiem czego sie boi twoj chyba moze mu one nie przeszkadzaja skoro chetny nie jest na usuniecie,pogadaj z nim

Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2010-02-01 o 23:39
Stary 2010-02-02, 07:00   #640
malarybka16
Raczkowanie

mówiąc szczerze to ja się już troche pogubiłam,bo ile stron tyle opini,mnóstwo osób mówi,że normalnie płaskie usuwała laserem inni,że się nieda. Kurcze
a co do chłopaka może mu nie przeszkadzają,bo ich nie widzi,tylko ma na plecach. Tylko,ze w zime wyskakuja mu pryszczyki i się ciagle drapie po tych plecach,nawet do krwi,więc boję sie,że w końcu sobie krzywde urządzi jak coś zdrapie
a co do jego pieprzyków-też ma ich dużo,ale ładne,normalne,na plecach też sporo ma ale te 3 są nieciekawe i ze względów estetycznych i bezpieczenstwa.On to bardziej robi dla mnie,więc nie wiem czy zgodziłby się na skalpel a później zdejmować szwy etc...ale musze z nim powaznie pogadac
Stary 2010-02-03, 15:36   #641
lucekkumam
Przyczajenie

Witam
za tydzien jestem umowiona na usuwanie pieprzykow w lodzi. mam 3 znamiona na twarzy: 2 wypukle i 1 plaski. Jestem zdecydowana na laser, ale zobaczymy co powie na to lekarz Dam znac czy plaskie da sie usunac laserem za tydzien
pozdrawiam
lucekkumam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 17:36   #642
malarybka16
Raczkowanie

super,będę wdzięczna
Stary 2010-02-21, 13:01   #643
Elle_
Raczkowanie

miałam usuniete znamiona w maju, ale zostały blizny czy jest jakiś sposób by je rozjaśnić?
Elle_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 13:48   #644
Brook
Zakorzenienie

a czy usuwalas ? laserem?

Stary 2010-02-21, 20:12   #645
nelly941
Przyczajenie

Dziewczyny!doradźcie! mam pieprzyk płaski po lewej stronie nosa.Strasznie mi to przeszkadza...podobno z laseru to nici bo nie mozna takich usuwac podobno;/ a skalpel to nie wiem bo blizna bedzie pomóżcie!
a jeszcze pytanko..jaki krem polecacie z filtrem dla 16 latki?

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Dziewczyny!doradźcie! mam pieprzyk płaski po lewej stronie nosa.Strasznie mi to przeszkadza...podobno z laseru to nici bo nie mozna takich usuwac ;/ a skalpel to nie wiem bo blizna bedzie pomóżcie!
a jeszcze pytanko..jaki krem polecacie z filtrem dla 16 latki?

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

O,dwa razy sie wysłało żal ;p
nelly941 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 23:30   #646
Elle_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
a czy usuwalas ? laserem?
laserem ale zostaly ślady i tak
Elle_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 00:43   #647
Brook
Zakorzenienie

blizny czerwone? a opalalas sie w lecie z nimi czy cos? jak juz to polecam krem Biała Perła na blizny jakos tak sie zwie podobno jest bardzo skuteczny w rozjasnianiu blizn

Stary 2010-02-23, 10:42   #648
oonia
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny!

Jestem zdecydowana na zabieg usunięcia pieprzyka, ale zupełnie brak mi orientacji gdzie w Poznaniu najlepiej wykonać taki oto zabieg,proszę o info w tej sprawie. Aha! Jeszcze jedno! Czy po usuwaniu leserem,wystarczy mi tygodniowe zwolnienie z pracy??? Chodzi o to czy po 7 dniach blizna jest na tyle mała, by móc spokojnie wrócić do pracy, dodam, że zajmuję się obsługą klienta,więc muszę wyglądać estetycznie, a mój nieszczęsny pieprzyk znajduje się na twarzy.
Pozdrawiam
oonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 12:13   #649
Brook
Zakorzenienie

jak to jeden pieprzyk to czekasz az strupek odpadnie wtedy zostanie czerwony slad ktory juz mozna podkladem zakryc- make up a potem z kazdym tygoniem on bledie i wraca normlany kolor skory

a nie lepiej malym plasterkiem zakry cpieprzyk po usuwnaiu? czego to sie wstydzic

Stary 2010-03-11, 10:35   #650
krolowakiczu
Zakorzenienie

też planuje usunąć pieprzyka .. czyli najpierw powinnam iść do dermatologa i on daje skierowanie tak??

28.09.2010

krolowakiczu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 10:46   #651
kinga1975
Przyczajenie

Hej, tez usunelam az 6 pieprzyköw z twarzy laserem, niekiedy potrzebna jest poprawka - na ktörä wlasnie bede szla, ale 3 z nich ( pieprzyköw )sä juz Perfeckt
Möj pierwszy pieprzyk kolo nosa zostal lata temu wyciety, zostala nieduza blizna.Cieklym azotem pröbowalam przed laserem - " specjalista - dermatolog " zaplacony oczywiscie prywatnie, naruszyl mi tylko dwa pieprzyki, strupki odlecialy....a pieprzyki zostaly .... i zostaly tez blizny po azocie na okolo pieprzyköw !!!
Na wlasnej skörze przekonalam sie ze najlepszy jest laser, jest tylko jedno ale - laserowo nie powinno sie usuwac ciemnych pieprzyköw.

Edytowane przez kinga1975
Czas edycji: 2010-03-15 o 09:20
kinga1975 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:52   #652
euphoria22
Przyczajenie

Czy orientuje się ktoś gdzie we Wrocławiu można laserowo usunąć pieprzyk? Byłam już na jednym zabiegu w Centrum Terapii Laserowej, ale tam mają dosyć wygórowany cennik ( rok temu zapłaciłam 300zł za jeden pieprzyk), a niestety zostały mi jeszcze dwa do usunięcia...Czy możecie mi polecić coś konkurencyjnego?
euphoria22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 18:10   #653
asia6633
Przyczajenie

Jutro idę do lekarza na konsultację... skierowanie do chirurga już miałam ale obawiam się, że teraz jest przeterminowane bo jest z grudnia 2009, więc najwyżej dostanę nowe. Nie wiem na kiedy wyznaczą mi wizytę u chirurga, wiadomo czeka się czasem długo, ale być może pójdę prywatnie w zależności od finansów. Mam takie znamię, że muszę je usunąć jak najszybciej. Dermatolog wystraszył mnie już, że niestety zostanie duża blizna... nie wspominał nic o laserowych zabiegach tylko o normalnym cięciu i szyciu. Ponieważ znamię jest spore, nieregularne i prawie czarne istnieje ryzyko raka skóry... Głupia jestem, że tak zwlekałam z wizytą u lekarza.

Dlatego wszystkie dziewczyny, które tu wypytują o koszt, przebieg zabiegów - IDŹCIE do lekarza! Najlepiej dermatologa i nie byle konowała, który Wam powie "lepiej nie ruszać". Ten typ myślenia to przeszłość! Powinnyście dostać skierowanie do chirurga, tego typu rzeczy się bada i dopiero decyduje, czy trzeba to usunąć czy nie.

Dam znać jak tylko dowiem się czegoś więcej o ewentualnych sposobach usuwania, bólu itp. chociaż wydaje mi się, że to raczej kwestie indywidualne. Dodaję zdjęcie mojego pieprzyka z okiem dla porównania wielkości... niefortunnie mam go na brwi..
http://img687.imageshack.us/img687/5483/dsc00008mz.jpg
asia6633 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 16:58   #654
kinga1975
Przyczajenie

Ze znamionami nie ma zartöw, jeden lekarz kaze natychmist usunäc, inny odradza, kaze raz w roku przychodzic na kontrole czy sie cos dzieje ze znamionem czy nie. Prawda jest taka ze do badania biorä wycinek i dlatego niektöre znamiona nie usöwajä lekarze laserem poniewaz sä nietypowe i nie wiadomo czy nie ma komörek rakotwörczych. Ale kiedy dajä do zbadania tkanke to muszä naciäc znamie i wydaje mi sie ze wtedy jest juz ono naruszone wiec mozna je calkiem usunäc... Jezeli jest rakotwörcze - to i tak juz naruszone. Laser wypala i nie ma mozliwosci zbadania tkanki. Znamiona z naroslami i bardzo ciemne sä niebezpieczne, röwniez te o nieregularnym ksztalcie. Moja cörka ma tzw. myszke na skroni, jest ciemna z naroslami, rosnä czarne wlosy - ona sama jest blondynkä... juz nawet krew wyciekala, my oczywiscie natychmiast pojechalismy z niä do szpitala, ale okazalo sie ze mozliwie zaczepila je sobie grzebieniem przy czesaniu. Lekarz radzi na razie obserwowac, oczywiscie moze na naszä prosbe usunäc - wyciäc, zostanie duza blizna gdzie sie raczej juz wloski nie pokazalyby, ale to nie byloby wazne. Na razie odczekujemy i obserwujemy, a znamie sobie pomalutku rosnie.... ale komu nie zaufac jak lekarzowi, mädrzejsza od niego napewno nie jestem....
Stary 2010-03-19, 18:53   #655
karola_plm
Rozeznanie

Witam, miałam na twarzy pieprzyk, wypukły, na wysokości żuchwy. W poniedziałek usunęłam go laserowo u dermatologa, co prawda miałam małe problemy ze znieczuleniem (musiałam dostać potrójną, końską dawkę , ale to chyba ze stresu)... ale generalnie było ok. Pieprzyk miał niecałe pół cm średnicy, więc nie był duży, ale często zdarzało mi się zahaczyć go np pierścionkiem i wolałam się go pozbyć. I teraz pytanie do osób które miały podobny "zabieg" - mija 5 dni i ranka nie wygląda źle, ale też nie goi się w zastraszającym tempie. Swędzi jak cholera (ale to chyba oznaka gojenia?) i zrobiła się dookoła taka różowa (delikatna) obwódka. Też tak mieliście?

Co mnie najbardziej zdziwiło, dermatolog powiedział że nie powinnam dopuścić do zaschnięcia rany i powstania strupka. Smaruję rankę maścią i przemywam borasolem (zmieniam opatrunek 2x dziennie). Trochę mnie to niepokoi, że wygląd rany się za bardzo nie zmienia....

EDIT: już mam odpowiedź, okazało się że jestem uczulona na maść którą zapisał mi dermatolog...

Failure is only an option if you make it one.

Edytowane przez karola_plm
Czas edycji: 2010-03-20 o 13:06
karola_plm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 22:49   #656
euphoria22
Przyczajenie

Ja już byłam u dermatologa, nawet dwóch, powiedzieli mi, że mogę je usunąć laserem, moje znamiona nie są nieregularne, chcę je usunać jedynie ze względów estetycznych.problem w tym, ze nie wiem gdzie, bo nigdzie nie chcą podać dokładnej ceny ile to będzie kosztowało, najpierw mnie odsyłają do lekarza, żeby to obejrzał i ocenił, problem w tym, ze za samą wizytę i informację ile będzie kosztował zabieg trzeba sporo zapłacić... ponawiam więc moje pytanie- czy któraś z Was usuwała pieprzyk laserem we Wrocławiu, jeżeli tak to gdzie? z góry dzięki za odpowiedź
euphoria22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 12:17   #657
Lynn
Zakorzenienie

Dziewczyny, możecie polecić jakąś poradnie na śląsku, gdzie można usunąć znamiona? Czy jest to możliwe na NFZ?
Lynn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 09:23   #658
kinga1975
Przyczajenie

Ja niestety nie wiem, nie robilam tego w kraju, ale na pewno przez Google mozecie wyszukac lekarza dermatologa w danym miescie lub okregu.
Pieprzyki ktöre sä wycinane chirurgicznie moze pokryc kasa chorych, jednak te laserowe trzeba zaplacic samemu.
Stary 2010-03-28, 14:51   #659
pinacoladka95
Raczkowanie

Czytam i czytam i się pogubiłam.
To w końcu da się laserem załatwić te "plamki"?
I nic potem nie widać?

pinacoladka95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 22:28   #660
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez pinacoladka95 Pokaż wiadomość
Czytam i czytam i się pogubiłam.
To w końcu da się laserem załatwić te "plamki"?
I nic potem nie widać?
Widać blizny
u mnie tak wyświdrował chirurg laserem że miałam niezły dół przy nosie ale lepsze to niż pieprzyk wystający odrobinę
Mam biały zagłębiony placek ale jak teraz zaczęłam go oglądać to zauważyłam że bardzo się zmniejszył z czasem, niestety nie smarowałam go żadną maścią - bo lekarz nie zalecił i to miejsce jest dość twarde i białe.

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
pieprzyki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości