Laserowe Usuwanie Pieprzyków - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-25, 12:24   #811
bercinka
Przyczajenie

Question Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam wszystkich.Jestem nowa wiec prosze o troszeczke zrozumienia jesli popełniam błedy w poruszaniu sie po forum.Mam pytanie odnosnie usówania pieprzykow na twarzy mam trzy nie duze ale przeszkadzaja mi.Gdzie najlepiej sie udac aby sie ich pozbyc?ile to kosztuje i nie ukrywam ze najbardziej odpowiadac bedzie mi jak najblizej domu.Mieszkam w Chojnicach woj.pomorskie.Bardzo prosze o odpowiedz.Licze na was!
bercinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:04   #812
dzwiedzica
Raczkowanie

Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam,

Ostatnio zdecydowałam się na usunięcie pieprzyków i wybrałam się do lekarza. Powiedział mi, że metoda usunięcia pieprzyków zalezy od rodzaju samego pieprzyka - niektóre mozna wypalić, a inne trzeba wyciąć i w związku z tym trzeba liczyć się z tym, że zostanie blizna - nawet bardzo duża.

Byłam tego świadoma już wczesniej, ponieważ inny lekarz oglądał też moje pieprzyki i usłyszałam to samo, że blizna w moim przypadku jest nieunikniona. Dowiedziałam się również, że niektórych pieprzyków nie powinno się usuwać laserem, ale o tym powinien zdecydować lekarz.

W każdym razie na pierwsze zabiegi jestem umówiona we wrześniu (na NFZ) - odezwę się wtedy ponownie
dzwiedzica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 23:55   #813
iamcookie
Rozeznanie

Witam,

mam problem z moją twarzą, a dokładniej z lewą połową twarzy :P jest to moim największym kompleksem, dlatego też piszę tu i myślę, że coś mi doradzicie. moja lewa strona twarzy wygląda dosłownie jak szachownica. na lewym policzku mam 8 pieprzyków. nie są to pieprzyki bardzo duże, ale ich średnica to około 4mm, więc średniej wielkości. wyglądam dosłownie jak dalmatyńczyk, bo gdyby to był 1-2 pieprzyki to jeszcze bym przeżyła, ale mam ich OSIEM na jednym policzku jest to powodem moich wielkich kompleksów, raczej staram się nie wychodzić z domu, a publicznie zawsze staram się ukrywać to połówkę mojej twarzy, czy to w banku, czy to w szkole, czy to na ulicy, po prostu WSTYDZĘ się pokazywać ludziom. czy takie pieprzyki da się usunąć metodą laserową? kilka z nich nieznacznie wystaje. boję się ciąć twarzy, ponieważ słyszałam, że moga powstawać blizny. boję się, że dermatolog mnie wyśmieje, mówiąc, że te pieprzyki nie są groźne i nie ma sensu ich usuwać, ale mi chodzi głównie o estetykę. i właśnie oto moje pytanie: czy płaskie pieprzyki o wielkości ok. 3-4mm można skutecznie usuwać metodą laserową?
iamcookie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 18:01   #814
tobiaszowa
Zadomowienie

iamcookie,a czy naprawdę to wygląda tak źle? Czy warto całe życie siedzieć w domu przez pieprzyki? Moja koleżanka z klasy ma podobnie-jeden policzek bardzo wypieprzykowany,ale jest taka ładna,że one dodają je tylko uroku. Wiem-łatwo mówić,bo nie jestem Tobą ale jednak bałabym się usuwać aż tyle pieprzyków z twarzy,bo nie powiem-blizny mogą wyglądać jeszcze gorzej niż one same...a podejrzewam,że któryś może zaniepokoić lekarza i będziesz miała je usuwane chirurgicznie.

Może wybierz dwa,które najbardziej Ci przeszkadzają,nienawidzis z ich i pomyśl o ich usunięciu?Na pewno na Twoim miejscu nie usunęłabym tylu pieprzyków

BTW:Jak nazywają się pieprzyki odstające,w kolorze skóry jakby? Na pewno to nie jest brodawka,bo na googlach one wyglądają zupełnie inaczej. Chodzi o moją babcię,ma takie coś na brodzie i coraz bardziej zastanawia mnie co to takiego...?
tobiaszowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 19:27   #815
Joko123
Raczkowanie

Może włókniak? Ja miałam takiego w kolorze skóry i tak go nazwano przed usuwaniem.
Joko123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 20:18   #816
Elvie16
Przyczajenie

Question Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Hej dziewczyny
Czy któraś z was usuwała pieprzyk /pieprzyki w Poznaniu metodą laserową? Polecacie jakąś klinikę/ lekarza w Poznaniu?
Elvie16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 21:14   #817
Elvie16
Przyczajenie

Hej, ja jestem umówiona na wrzesień 2011 i zobaczymy co z tego wyjdzie...mam nadzieję, że nie blizny. Mam na ciele wypukły pieprzy sporej wielkości i jestem przeogromnie ciekawa czy nadaje sie pod laser. O usuwaniu chirurgicznym nawet nie myślę. Raz miałam usuwany pieprzyk skalpelem i niestety mam na plecach okropną bliznę. nie zdecydowałabym się na usuwanie skalpelem po raz kolejny pieprzyka. Czy pieprzyk wypukły czy płaski jest zazwyczaj kompleksem i nieestetycznie wygląda. Mam nadzieję, że laserowanie jest skuteczne i nie powoduje blizn.
Stary 2011-08-28, 10:46   #818
mp_84
Raczkowanie

GG do mp_84

Witam, ja również zamierzam usunąć sobie piperzyk, choc caly czas mam watpliwosci... nigdy mi on specjalnie nei przeszkadzla. ale ostatnio pomyslalam ze fajniej by bylo gdyby go nie bylo wybralam sie do chirurga i polecil usunac laserem ale dopiero dpo wakacjach( bylam w maju). wyczytalam ze pieprzyki lubią odrastac, a takze ze wypuklych pieprzykow nie usuwa sie laserem? ja mam wlasnie wypukly, ciemny, kolo nosa ( zalaczam zdjecie). Moje pytanie- czy ktoras z was miala usuniety podobny pieprzyk i z jakim skutkiem? boje sie rowniez ze zostanie blizna. chirurg powiedzial ze ten pieprzyk prawdo[podobnie bedzie rosl i lepiej bedzei jak go usune. przejrzalam zdjecia z dziecinstwa - i rzeczywiscie kiedys mialam tylko mala kropeczke, a teraz jest wypukly...jest jeszcze jeden problem. Ktos mi powiedzila ze po usunieciu laserem pzrez pol roku nie poiwnno wystawiac sie ich na slonce...nie dopytalam jeszcze lekarza o jego opinie. w przyszlym tyg jade na urlop i wracam w polowie wrzesnia, a za 3 miesiace czyliw polowie grudnia wyjezdzam do Australii gdzie bedzie bardzo mocne slonce. nie wiem czy 3miesiace to nei za krotko? i czy lepije usunac je po powrocie z AU?Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 30032011068.jpg (82,0 KB, 142 załadowań)
mp_84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 15:50   #819
Laaureen
Raczkowanie

mp_84 3 dni temu miałam usuwany dokładnie taki sam pieprzyk jak Twój ( miejsce i wielkość ta sama). Mnie powiedziano, że laserowo takich pieprzyków się nie usuwa, jedynie chirurgicznie ( też ze względu na badanie histopatologiczne ). Najpierw plastyk znieczulił, wyciął skalpelem i zakończył elektrokoagulacją żeby nie krwawiło. Co do opalania to nie wolno ok 2 tyg przed i po około miesiąca do dwóch. Z resztą zawsze możesz nasmarować bliznę sunblockerem
Laaureen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 07:49   #820
mp_84
Raczkowanie

GG do mp_84

Cytat:
Napisane przez Laaureen Pokaż wiadomość
mp_84 3 dni temu miałam usuwany dokładnie taki sam pieprzyk jak Twój ( miejsce i wielkość ta sama). Mnie powiedziano, że laserowo takich pieprzyków się nie usuwa, jedynie chirurgicznie ( też ze względu na badanie histopatologiczne ). Najpierw plastyk znieczulił, wyciął skalpelem i zakończył elektrokoagulacją żeby nie krwawiło. Co do opalania to nie wolno ok 2 tyg przed i po około miesiąca do dwóch. Z resztą zawsze możesz nasmarować bliznę sunblockerem
hmmm... a mój lekarz powoedział ze usuniemy go laserem... czy ktos mial podobny pieprzyk usuniety laserem?
mp_84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:13   #821
lucekkumam
Przyczajenie

WItam. Dzisiaj miałam usuwane 3 pieprzyki na twarzy laserem CO2. Niepokoi mnie jedna rzecz. Myślałam, że te pieprzyki zostaną "wypalone", czyli będzie różowa rana, pozostałość po pieprzykach, a tymczasem pieprzyki nie zniknęły, pozostały brązowe jakie były przed zabiegiem. Czy to jest normalne? Czy tak ma wyglądać rezultat po zabiegu laserowym CO2? Proszę o odpwiedź.
lucekkumam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:44   #822
aniuska_90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lucekkumam Pokaż wiadomość
WItam. Dzisiaj miałam usuwane 3 pieprzyki na twarzy laserem CO2. Niepokoi mnie jedna rzecz. Myślałam, że te pieprzyki zostaną "wypalone", czyli będzie różowa rana, pozostałość po pieprzykach, a tymczasem pieprzyki nie zniknęły, pozostały brązowe jakie były przed zabiegiem. Czy to jest normalne? Czy tak ma wyglądać rezultat po zabiegu laserowym CO2? Proszę o odpwiedź.
Pieprzyki mialas plaskie czy odstajace? Ile placilas?
Stary 2011-09-02, 22:25   #823
hipnoeyes
SPAMER
Nieopłacona reklama

hej dziewczyny! czy któraś z was orientuje się czy można usuwac pieprzyk (płaski) w miejscu zarostu na twarzy?
hipnoeyes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 10:29   #824
lucekkumam
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aniuska_90 Pokaż wiadomość
Pieprzyki mialas plaskie czy odstajace? Ile placilas?

2 odstające, 1 płaski. Za wszystko zapłaciłam 300 zł. Za miesiąc bezpłatna wizyta kontrolna i ewentualne poprawki tez za free.

Czy ktoś umie się odnieść do mojego poprzedniego posta?
lucekkumam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 16:39   #825
Elvie16
Przyczajenie

MP_84 miałam podobny do Twojego pieprzyk tylko chyba większy i bardziej brązowy. Jestem po zabiegu. Odstający tzn. wypukły, brązowy został unicestwiony;/ Mam nadzieję, że forever wyparował. Najpierw lekarz go obejrzał, a potem zastrzyk, okulary by ochronić wzrok i wysmarzył mi go, wyparował. Zabieg nie bolał tylko trochę czuć spaleniznę, gdy pieprzyk ulega wyparowaniu. Trwało to z 10 min. Na koniec zostałam czymś posmarowana i dostałam malutki plaster, bo chciałam. Mam malutką rankę i czekam aż zrobi się strupek i odpadnie. Teraz należy smarować się maścią aż do zagojenia.
Stary 2011-09-12, 10:08   #826
baska13
Przyczajenie

Witam
Właśnie zamierzam usunąć odstającego pieprzyka na szyi ale boję się, że zostanie po tym jakaś większa blizna. Czy mam się czego obawiać?

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi
Stary 2011-09-14, 13:08   #827
monii2
Przyczajenie

Nie wiem jak to jest jeżeli chodzi o laserowe usuwanie ale kiedy pytałam się dermatologa o zwykłe operacyjne usuwanie to mówił, że zostają blizny po takim usuwaniu i nierzadko są one dłuższe niż usunięty pieprzyk.
Stary 2011-09-17, 20:19   #828
Elvie16
Przyczajenie

Po laserze nie ma żadnych blizn. Nie wiem kto sieje takie bzdury! Usunęłam pieprzyk laserowo i zrobił się strupek, który odpadł. Została malutka jasno różowiutka plamka która wyblaknie z czasem! Żadnych blizn nie mam. Gładkie miejsce. Żadnych dziur ani wgłębień nie mam. Mam gładka buzie bez wystającego pieprzyka. Polecam Ci laserowanie I nie masz się czego obawiać Idz na konsultacje
Stary 2011-09-18, 12:44   #829
aniuska_90
Raczkowanie

A czy zwykłe pieprzyki płaskie tez mozna usuwac laserowo mam takie 4 na dekolcie ktorych bym nie chciala miec, sa male i płaskie, mozna? Jesli tak dermatolodzy chetnie usuwaja takie pieprzyki?
Stary 2011-10-15, 23:01   #830
kiepaska21
Przyczajenie

plaskich nie mozna,.... ja wczoraj usunelam laserowo znamie komorkowe (okragle znamie koloru bezowrego) dzis podczas kapieli odmiekl mi strupek i odpadl, mam teraz czerwona plamke..mam nadzieje, ze wszystko teraz sie zacznie ladnie goic, i nie bedzie slsadu po zabiegu
kiepaska21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 14:10   #831
avOniasta
Raczkowanie

witam dziewczyny mam na twarzy z 7-8 pieprzyków z czego niektóre są nie wyczuwalne ( czyli małe brązowe plamki ) a inne delikatnie wyczuwalne pod palcem. Chciałabym bardzo je usunąć, jeden jest na środku nosa .. byłam u dermatologa, usłyszalam tekst w stylu : jest pani tak ładna,że te pieprzyki dodają pani uroku. Powiedziała też,że ona takich porad nie udziela i musze iść do chirurga. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie w małopolsce jest taka klinika? Chcę usunąc je tylko dla potrzeb kosmetycznych i lepszego samopoczucia. Znalazłam jedną we Wroclawiu, ale zabieg laserowy na jednego pieprzyka to 200-400 zł
avOniasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 09:33   #832
hipnoeyes
SPAMER
Nieopłacona reklama

co wy gadacie . [*] aż mi sie płakac chce. płaskie pieprzyki MOŻNA usuwac. a wiem to, bo korespondowałem z kliniką laser medica w szczecinie.
hipnoeyes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 09:53   #833
kiepaska21
Przyczajenie

ja odp. wedlug tego co mi powiedzial lekarz wskazujac na moje pieprzyki - te, ktore mam powinnam ewentualnie chirurgicznie, a potem do badania.....mnie interesowalo usuniecie tylko jednego znamienia, ktore smialo mozna bylo "zalatwic" laserem, bo nie bylo to znamie barwnikowe..
avoniasta to dosyc drogo, ja za moj zabieg zaplacilam 130zl, ale to w radomiu
Stary 2011-10-24, 16:50   #834
ann_187
Przyczajenie

witam.Ja mam duże ok 1 cm znamię płaskie chcę to usunąć laserem bo lekarz nie widzi przeciwskazań lecz czy ktoś z was miał laserowo wypalane i jak takie znamię wygląda po. Bo ja się obawiam że będzie to jeszcze gorzej wyglądać zaczerwienione itp itd....
ann_187 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 17:26   #835
kiepaska21
Przyczajenie

znamie na poczatku wygladalo paskudnie-zrobil sie z niego ciemny strup, ktory po tyogdniu odpadl i miejscie znamienia "zsiwialo", a otaczalo je lekkie zaczerwienienie, wcozraj bylam na kontorli u lekarza, powiedzial, ze wszystko ladnie sie usunelo i podzialal na miejsce laserem fraxel co2 , teraz znowu zrobi sie strupek i wszystko po jego odpadnieciu powinno juz ladnie wygladac
Stary 2011-11-06, 10:22   #836
dzwiedzica
Raczkowanie

Jestem juz po dwóch zabiegach - kilka pieprzyków miałam wypalanych oraz jeden usuwany chirurgicznie. Wszystkie pieprzyki były odstające, a o metodzie usunięcia zadecydował lekarz.

Te wypalane musiałam przemywać spirytusem i w sumie caly czas miałam opatrunki, ponieważ one byly w takich miejscach, że bardzo łatwo mogłam zachaczyć strupki np. stanikiem. Po ok. 2 tygodniach strupki odpadly, zostały czerwone plamki, ktore teraz jaśnieją. Osobiście nie przeszkadza mi to, czy blizny będą czy nie, bo najwazniejsze było dla mnie pozbyć się tych pieprzyków, żeby nie martwic się o nie za każdym razem.
Co tego, który był wycinany to jutro idę na ściągnięcie szwów. Ranę przemywam wodą utlenioną.

Nie żaluję, żadnego zabiegu. Nie liczyły się dla mnie blizny, ale to, żeby wyniki były prawidłowe oraz, żeby mieć spokój z tymi pieprzykami.

Zabiegi miałam przeprowadzane we Wrocławiu
dzwiedzica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 17:53   #837
kitkulka
Zakorzenienie

Ja w piątek usunęłam laserowo 3 pieprzyki odstające. Dwa na nodze i jeden przy uchu.
Póki co mam strupki, które muszę smarować maścią nawilżającą Aloe Panten, którą polecił mi lekarz.
Wczoraj niestety jeden strupek mi rozmiękł i zszedł razem z plastrem, który nakleiłam, choć nie było zalecenia lekarza, ale tak mnie swędziało (proces gojenia), że myślałam, iż sama go zdrapię
No nic, dzisiaj strupek zrobił się nowy, czekam aż odpadnie sam
Na nodze strupki już są dużo grubsze, mam nadzieję, że lada dzień mi zejdą

Mnie również nie za bardzo przeszkadza fakt ewentualnych blizn. Po pierwsze będą małe, po drugie jednej nie będzie w ogóle widać jak zasłonię włosami, a po trzecie jednak najbardziej zależało mi na tym, aby ich po prostu nie było, bo nie ukrywam, że zdarzało mi się je zahaczyć

Edytowane przez kitkulka
Czas edycji: 2011-11-22 o 17:56
kitkulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 14:14   #838
_Nelly_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Elvie16 Pokaż wiadomość
Po laserze nie ma żadnych blizn. Nie wiem kto sieje takie bzdury! Usunęłam pieprzyk laserowo i zrobił się strupek, który odpadł. Została malutka jasno różowiutka plamka która wyblaknie z czasem! Żadnych blizn nie mam. Gładkie miejsce. Żadnych dziur ani wgłębień nie mam. Mam gładka buzie bez wystającego pieprzyka. Polecam Ci laserowanie I nie masz się czego obawiać Idz na konsultacje
Widzisz tyle opinii ilu jest lekarzy. Ja wczoraj usuwałam pieprzyk u chirurga plastyka, który twierdzi że mniejsze ślady są po wycięciu, ponieważ zostaje delikatna kreseczka a nie plamka w wielkości pieprzyka. Czyli jak ktoś ma większe znamię to najlepiej jest wyciąć. Poza tym wycięty pieprzyk zawsze jest badany i masz 100% pewności czy zmiana niebyła złośliwa.
_Nelly_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 19:02   #839
Elvie16
Przyczajenie

Cool Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez _Nelly_ Pokaż wiadomość
Widzisz tyle opinii ilu jest lekarzy. Ja wczoraj usuwałam pieprzyk u chirurga plastyka, który twierdzi że mniejsze ślady są po wycięciu, ponieważ zostaje delikatna kreseczka a nie plamka w wielkości pieprzyka. Czyli jak ktoś ma większe znamię to najlepiej jest wyciąć. Poza tym wycięty pieprzyk zawsze jest badany i masz 100% pewności czy zmiana niebyła złośliwa.

Nie mam żadnych już śladów. Nie mam ani blizn ani plam. Regularne smarowanie maścią za 100 zł pomogło. Co za komfort!!! Gładka twarz bez żadnych niedoskonałości. Lekarz w swoim gabinecie również badał mi pieprzyki przed i po zabiegu laserowym. Dzisiaj medycyna potrafi zdziałać cuda. Dla mnie metoda skalpela powinna już dawno minąć. Mamy 21 wiek i polecam wszystkim osobom metodę lasera. Laser jest skuteczny, bezbolesny, nie pozostają blizny ani plamy. Minęły 3 m-ce, a ja mam gładką zdrową twarz.
Stary 2011-12-25, 23:17   #840
Glamour_girl
Raczkowanie

avOniasta polecam Ci Consensus w Krakowie na pl. Szepanskim, usuwalam laserem CO2 niedawno, wczesniej kilka lat temu w tej samej klinice. Zaplacilam za 10 znamion chyba 400 czy 500 zl nie pamietam, wczesniej za badanie dermatoskopem 200 zl.

Narazie mam strupy, nie ladnie to wyglada, ale po usuwaniu kilka lat temu nie mam nigdzie sladu, nawet malenkiej blizny, ale tym razem robil inny lekarz.
Jak odpadna strupy czy mozna smarowac jakas mascia silikonowa typu Dermatix albo Kleo-cote?
Lekarz mowil zeby nie smarowac niczym ale sama nie wiem.. chcialabym zeby sie to szybko wygoilo
Glamour_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
pieprzyki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości