Czy to dobry tonik do twarzy? kwas borowy rozcieńczony wodą przegotowaną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-09, 18:39   #1
Paulina_Lewandowska
Przyczajenie

Lightbulb

Czy to dobry tonik do twarzy? kwas borowy rozcieńczony wodą przegotowaną

Usłyszałam kiedyś (wypowiedź osoby publicznej w telewizji), że zamiast wymyślnych toników do twarzy można stosować kwas borowy rozcieńczony wodą przegotowaną. Jakie proporcje są najkorzystniejsze przy tłustej cerze i czy to dobry pomysł, by go używać?
Paulina_Lewandowska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 22:01   #2
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia
Dot.: Czy to dobry tonik do twarzy?

Cytat:
Napisane przez Paulina_Lewandowska
Usłyszałam kiedyś (wypowiedź osoby publicznej w telewizji), że zamiast wymyślnych toników do twarzy można stosować kwas borowy rozcieńczony wodą przegotowaną. Jakie proporcje są najkorzystniejsze przy tłustej cerze i czy to dobry pomysł, by go używać?
okropnie to dowcipne....
hihi, kaws borny a raczej jego roztwor kupujesz w aptece a takim stanie ze mozesz go uzywac. ale kompletnie nie wiem czemu akurat do skory tlustej, stosuje sie go najczesciej przy uczuleniach i chorobach skornych....
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 22:21   #3
agusia_85
Zadomowienie

GG do agusia_85
Smile Dot.: Czy to dobry tonik do twarzy?

Kwas borowy ma działanie dezynfekujące (ale używany także jako nawóz). Ja bym chyba raczej nie ryzykowała. Ale czytałam gdzieś, że toniki świetnie (pewnie nawet lepiej) zastępują napary z ziół (rumianek, szałwia, itp.).
agusia_85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 22:26   #4
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

Cytat:
Napisane przez agusia_85
Kwas borowy ma działanie dezynfekujące (ale używany także jako nawóz). Ja bym chyba raczej nie ryzykowała. Ale czytałam gdzieś, że toniki świetnie (pewnie nawet lepiej) zastępują napary z ziół (rumianek, szałwia, itp.).
to nie jest ryzyko, no nie mowimy tutaj o stezonymn kawsie borowym, tylko o jego 3% roztworze, ktory kupuje sie aptece pod nazwa np Borasol.
czytam z ulotki zalaczonej do owego specyfiku: łagodny srodek antyseptyczny, sciagajacy i wysuszajacy, o wlasciwosciach bakterio - i grzybostatycznych wzmagajacy ziarnowanie i likwidujacy stany zapalne skory. Do kupienia w aptece, dermatolodzy czesto go polecaja przy alergiach zamiast mycia twarzy woda czy tonikiem.
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 11:43   #5
czuuu
Przyczajenie

mi wlasnei dzisiaj przepisala moja pani dermatolog wlasnie m.in. BORASOL do przemywania twarzy 2xdziennie jako element mojej kuracji antytradzikowej. Mam nadzieje, ze beda jakies efekty
czuuu jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości