Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-14, 08:31   #61
__Madzia__
Raczkowanie

Dot.: jakie fryzury dla grubych włosów??

Mam ten sam problem, grube wlosy do pasa, mam tez grubą grzywke, ostatnio jak byłam u fryzjera, to porządnie musiala mi wycieniować grzywke,ze az się nie spodziewalam, ze tyle wlosów moge miec. Też się zastanawiam nad obcięciem, ale boję się, że moge się sobie nie spodobać.
Stary 2006-06-14, 12:25   #62
anja_16
Przyczajenie

dzieki dziewczyny za wsparcie pozdrawiam!
anja_16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 14:26   #63
mila1658
Raczkowanie

no ja mam taki sam problem i chce sie jakos sciac na wakacje a nie mam pojecia jak dziewczyny pomocy musimy znalesc cos dla grubych gestych wlosow slyszalam cos o przezezaniu ale to nie zbyt dobry pomysl w moim przypadku bo by mi sie wszystkie wlosy odwijaly
mila1658 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 17:38   #64
lutiana
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mila1658
no ja mam taki sam problem i chce sie jakos sciac na wakacje a nie mam pojecia jak dziewczyny pomocy musimy znalesc cos dla grubych gestych wlosow slyszalam cos o przezezaniu ale to nie zbyt dobry pomysl w moim przypadku bo by mi sie wszystkie wlosy odwijaly
A na czym polega to przerzedzanie? Ostatnio o tym slyszalam, ale nie wiem dokladnie, jesli ktos sie orientuje prosze o wyjasnienie, z gory slicznie dziekuje

Nie używam już tego profilu. Nie lubię być śledzona
lutiana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 12:12   #65
Walkowicz
Przyczajenie

Smile Dot.: zbyt gęste włosy:(

Hejka!!!Ja też mam gęste i puszące sie włoski a na dodatek po umyciu bardzo małe loczki ale....zaplatam je w lużny warkocz na noc i na dzięn a gdy chce gdzieś isc to go rozpuszczam i mam śliczne lekko pofalowane włoski,spróbujcie to naprawde działa
Walkowicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 12:34   #66
NEA666
BAN stały

GG do NEA666
Dot.: zbyt gęste włosy:(

ja tez mam takie geste włosy. zwykle traktuje je prostownica + masa odzywek, mleczek itp. w dodatku mam rozjasniane pasemka ale srednio co miesiac je podcinam i nie sa w zlym stanie. mam je delikatnie wycieniowane.
jak nie chce mi sie ich prostowac to troche pianki i robie nielad artystyczny.
ogolnie to wszyscy mi zazdroszcza ze mam takie wlosy jakie mam
NEA666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 14:46   #67
mila1658
Raczkowanie

a ja myślałam że jestem sama z takim buszem na głowie dziewczyny uwierzcie mi próbowalam juz prawie wszystkiego jeżeli chodzi o cięcie włosów i tak i tak sie mi puszą niemiłosiernie miałam krutkie ale nic mi to nie dalło opucz tego ze musiałam je potem przez 2 lata zapuszczać cały czas prostowałam nie polecam strasznie sie zniszczyły po pewnym czasie przez rok je ratowałam waxem i jakoś teraz wyglądają jeśli chodzi o fryzurke to nie polecam zbyt bardzo włosów cieniować zwłaszcza jak ktos ma puszące sie włosy trzeba wtedy cały czas prostować, włosy sie niszczą i powstaje zaklęte koło nie warto na prawde
mila1658 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:08   #68
Apfel
Raczkowanie

GG do Apfel

Heh też kiedyś miałam taki "problem", narzekałam na zbyt dużą ilość włosów. Teraz jest zupełnie inaczej. Po 3 latach regularnego prostowania modle się aby tych włosków chodziaz trochę mi przybyło, albo zeby chodziaz nie wypadały.
Apfel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:10   #69
Ninedin
Zakorzenienie

Trzeba odpowiednio wycieniować Moje nie dość ,że bardzo gęste to i jeszcze cieżkie tak,że nie da się ich wytapirować bo przylegają do głowy. Na lato obciełam na bardzo krótko połowe wygoliłam nie było mi goraco w upały jak nosiłam długie do ramion to fryzjerka używała specjalnych nożyczek żeby przezedzić towarzystwo
Stary 2006-08-02, 16:50   #70
Mysia_
Zadomowienie

Ja bym nie radziła cieniować jesli wlosy masz krecone. bedzie ich ejszcze wiecej, wiem to z wlasnego doswiadczenia. ejsli amsz proste, to mozesz
Ja keidys tez mialam duuuuuuuuzo wlosow,byly straszne, puszyly sie, krecone, szopa jak nie wiem, czasami na ulicy mnie zatrzymywali i pytali sie czym "karmie "wlosy:P potem zaczelam uzywac prostownicy ->rok z nieprofesjonalna i rok kolejny z profesjonalna i coz tego wyszlo? o polowe mniej mam wlosow:p dalej sa geste, ale o polowe mniej.
Stary 2006-08-02, 16:56   #71
Ninedin
Zakorzenienie

Mam kręcone włosy Może nie sa to sprężynki, tylko loki Zdecydowanie lepiej wyglądają pocieniowane niż równe
Stary 2006-08-02, 18:25   #72
Mysia_
Zadomowienie

no lepiej wygladaja ale czy "stracilas" na objetosci? a chyba o to tutaj chodzilo, ze ich ejst za duzoo
Stary 2006-12-26, 14:31   #73
dziewczyna6
Raczkowanie

Dot.: Przerzedzanie włosów, dobranie fryzury...

KASKOL, a ile masz lat( tzn. chodzi mi o to czy chodzisz jeszcze do szkoły w alwerni?Jeśłi tak to do kórej klasy. I napisz wszytstko co możesz o sobie(tzn. sowje imię , ulicę) jełśi możesz i chcesz
dziewczyna6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 17:14   #74
KaTe :P
Raczkowanie

Mam taki sam problem codziennie wieczorem po umyciu włosów musze siedziec z prostownica w łazience przez 40 minutek i tak mam od roku... Zastanawiam sie czy by soebie trwałej nie zrobic i mieć w końcu swięty spokuuj z moja "szopą" na główce.... ale skolei boje sie robic trwałej. Próbowałam juz wszystkich odzywek, sposobów scinania włosów i nic! a niedługo jde na obóz , na zagle i tam nie będe mogła siedziec w kajucie z prostownicą.... hep me!!!
KaTe :P jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 23:03   #75
co_wy_mozecie_wiedziec
Przyczajenie

Ja tam się przyzwyczaiłam do swojej szopy. Prostuję od trzech lat i innego wyjścia dla siebie nie widzę - żadne szampony, żele i pianki nie dawały zadowalającego efektu.
co_wy_mozecie_wiedziec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 00:05   #76
asica
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez M_ija Pokaż wiadomość
siemka
znam ten problemik
Po umyciu i wysuszeniu moich włosów mam na głowie kupę siana.
Mówicie żeby uzywac prostownicy ?
Ja uzywałam prze pół roku i było świetnie do teraz. Mam tak suche włosy że już ich sie nawet wyprostowac nie da. Sa okropne, suche zniszczone, łamia sie w połowie wypadaja.
Zaczełam uzywac odzywek itp, ale fryzjerka powiedziała, że mam odstawić koniecznie prostownice .
Podobno mozna jej uzywac tylko raz w tygodniu.
Poszłam do Jagi w Wawie i ona zrobiła mi z ojego sianka supr fryzurke, która tylko wystarczy podkręcic gruba szcota do środka (sa mocno pocieniowane od brody w dól). Więc myślę, że nie warto marnowac włosów i ich prostowac tylko iść do fryzjera z prawdziwego zdarzenia i poprosic o fajna, bez problemów układająca sie fryzurke
Chętnie zobaczyłabym zdjęcie.
Czyli góra nie jest w ogóle wycieniowana, tylko sam dół?
asica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 08:32   #77
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
mam problem:wiem, że to dziwne, ale mam za gęste włosy - są bardzo grube i się puszą - przez to mam ogromną szopę.
od dawna nie ścinałam włosów i są bardzo długie, ostatnio jednak chcę je jakoś przerzedzić... Najchętniej poprosiłabym fryzjera o wyrwanie co drugiego włosa Ale podobno tak się nie da
Dlatego proszę, poradźcie - jaka fryzura zmniejsza optycznie " szopę"? Wiem, że włosy można jakoś tak wycieniować, że jest ich "mniej"... tylko jak?

Idziesz dofryzjerki mowisz zeby sciac Ci wlosy z gestosci i fryzurke najlepiej zeby to ona doradzila.Tez tak robilam i prostuje je jeszcze, widze ze juz takie geste nie sa...
Pozdrawiam.
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 10:13   #78
co_wy_mozecie_wiedziec
Przyczajenie

Halo, te posty są z lat 2005-2006. Teraz odpisujemy do KaTe.
co_wy_mozecie_wiedziec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 10:15   #79
scarlettmonroe
Rozeznanie

Ja do moich bardzo gęstych włosów miałam specjalne cięcie.Najpierw na prosto 2 warstwy żeby obciąć zniszczone końcówki.Potem strzępienie od dołu,następnie miałam je wycinane i strzepione pod kątem,potem modelowany kształt fryzury i jeszcze raz wycinanie.Łącznie 2 godziny strzyżenia,a na długość mam tylko skrócone o końcówki.Wreszcie mam coś fajnego na głowie
scarlettmonroe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 11:07   #80
asica
Raczkowanie

Scarlett, dzięki za opis! powiem tak mojej fryzjerce. No może bez tego wycinania, bo nie wiem czy moje włosy są AŻ TAK gęste, choć rzadkie na pewno nie są. Chciałabym przede wszystkim nie mieć ich tyle przy linii brody.
(chodzi mi o te dolne włosy, które tworzą taki trapez, ble...)
Stary 2007-05-01, 11:59   #81
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Ja zawsze miałam taki problem. Puszące się, falujące, niezmiernie gęste, ale łamliwe włosy. Mniej więcej do połowy pleców, ale przedtem do ramion i autentycznie wyglądałam jak jakiś pudel. Następnie ścieniowałam te włosy do połowy pleców, co trochę pomogło i ładniej się układały, ale nadal się puszyły i łamały.
Dziewczyny! Znalazłam złoty środek. Obcięłam włosy. Bardzo mocno mi je ścieniowano, najdłuższe do łopatek, najkrótsze mają jakieś 20cm może mniej.
Żadnej prostownicy! Używam jej tylko na jakieś wyjścia i to tylko czasem.
Po prostu postanowiłam wyeksponować loki Używam różnego rodzaju specyfików do włosów kręconych i nareszcie nie mam szopy
Basiulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 15:20   #82
misia-isia
Przyczajenie

GG do misia-isia

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
mam problem:wiem, że to dziwne, ale mam za gęste włosy - są bardzo grube i się puszą - przez to mam ogromną szopę.
od dawna nie ścinałam włosów i są bardzo długie, ostatnio jednak chcę je jakoś przerzedzić... Najchętniej poprosiłabym fryzjera o wyrwanie co drugiego włosa Ale podobno tak się nie da
Dlatego proszę, poradźcie - jaka fryzura zmniejsza optycznie " szopę"? Wiem, że włosy można jakoś tak wycieniować, że jest ich "mniej"... tylko jak?
Idż do fryzjera i porpos o wycieniowanie i przezedzenie;D maja specjalne nozyczki:degazowki:P:P:Po d razu bedziesz miala mniej Fryzjer nacina wlosy a potem za pomoca gestego grzebienia wyciaga to ktore scial..i juz!!
misia-isia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 16:36   #83
scarlettmonroe
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez asica Pokaż wiadomość
Scarlett, dzięki za opis! powiem tak mojej fryzjerce. No może bez tego wycinania, bo nie wiem czy moje włosy są AŻ TAK gęste, choć rzadkie na pewno nie są. Chciałabym przede wszystkim nie mieć ich tyle przy linii brody.
(chodzi mi o te dolne włosy, które tworzą taki trapez, ble...)
Nie ma za co Ja miałam robioną grzywkę na skos:najkrótsza przy twarzy i im dalej tym dłuższa, zaokrągloną na końcach i powycinaną b. mocno, czyli chyba wydegażowaną.Dalsza część włosów przy twarzy też na skos ale już 2 warstwy,górna mocno powycinana.W kazdym razie zostało to tak zaprojektowane by się nie puszyły przy twarzy i wogóle żeby jakoś to wyglądało. Mam nadzieję,że sprzyda się ten dokładniejszy opis
Stary 2007-05-01, 18:53   #84
katiia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez scarlettmonroe Pokaż wiadomość
Nie ma za co Ja miałam robioną grzywkę na skos:najkrótsza przy twarzy i im dalej tym dłuższa, zaokrągloną na końcach i powycinaną b. mocno, czyli chyba wydegażowaną.Dalsza część włosów przy twarzy też na skos ale już 2 warstwy,górna mocno powycinana.W kazdym razie zostało to tak zaprojektowane by się nie puszyły przy twarzy i wogóle żeby jakoś to wyglądało. Mam nadzieję,że sprzyda się ten dokładniejszy opis
Opis na pewno się przyda, ale czy mogłabyś zamieścić zdjęcie nowej fryzurki?
Taka wizualizacja na pewno pomogłaby mi wytłumaczyć fryzjerce o co chodzi
katiia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 18:56   #85
asica
Raczkowanie

Przyda się, muszę tylko przeczytać to z kilkanaście razy... jakoś ciągle mam problemy z wyobraźnią jeśli chodzi o cięcie włosów, a chciałabym w końcu wiedzieć jak wytłumaczyć fryzjerce czego chcę.
Kurcze, nie wiem kiedy ja w końcu będę mieć porządek na głowie. Aktualnie mam w końcu dwie warstwy zamiast trzech na głowie (podcinałam tylko końcówki - przede wszystkim dół włosów), które teraz chcę wycieniować, bo zrobiły mi się bardzo gęste i nie układaja się. I teraz tak myślę, czy to cieniowanie nie zrobi mi znowu 3 warstw?? i wrócę do punktu wyjścia sprzed kilku miesięcy... jak to własciwie jest z tymi warstwami?? można tak wycieniować żeby pozostały dwie warstwy?
Stary 2007-05-01, 20:04   #86
scarlettmonroe
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez katiia Pokaż wiadomość
Opis na pewno się przyda, ale czy mogłabyś zamieścić zdjęcie nowej fryzurki?
Taka wizualizacja na pewno pomogłaby mi wytłumaczyć fryzjerce o co chodzi
Aktualnie nie mam dostępu do cyfrówki Ale nie wiem czy by to coś dało bo mam ciemne włosy ,a poza tym efekt ma polegać na dyskretnym przerzedzeniu a nie na wystrzępionych piórkach jak u oskubanego kurczaka.
Stary 2007-05-03, 20:35   #87
Raczkowanie

Hmmm.... zawsze jak siedze u fryzjera to jest świetnie (prościutkie wloski, idealnie ułozona grzyweczka...) gorzej jak potem sama w domku myje włoski.... jak zwykle tak zwana "szopa" . Zastanawiam sie ostatnio czy faktycznie nie zrobic by trwałej (takich loczków ala pierścienie) ale boje sie że będzie tego bardzo duzo i coś nie tak pujdzie i będe sie znowu musiała męczyc pare ładnych lat....
Stary 2007-05-03, 21:26   #88
sapho16
Raczkowanie

GG do sapho16

Ech, ja też jestem posiadaczką gęstych, grubych, puszących się i w miarę prostych włosów. Przez rok używałam prostownicy. Włoski bomba - lśniące i proste, grzyweczka idealna. Gorzej było kiedy padał deszcz. Nie wychodziłam z domu. Po 7 meisiacach (to było lato akurat więc do tego silne słońce) moje wlosy zaczely się po prostu kruszyć. Ratowanie waxem niewiele pomoglo i trzeba bylo wloski obciąć. Dodam, że używałam też profesjonalnych kosmetyków do prostowania. Dlatego prostownica na dłuższą metę to samobójstwo. Naprawdę lepiej wyeksponować gęstość włosów niż na siłe je przylizywać =) No ale ja nadal włosy mam niewycieniowane. Używam natomiast jedwabiu Biosilk i odżywki Pantene Proste i Gładkie. Włosy się nie puszą, jest znaczna różnica. W zasadzie efekt jak po prostownicy. Z tym ze mam etraz o polowe mniej wlosow przez to prostowanie. Ale naprawdę polecam dziewczynom ktore nie chcą cieniować - jedwab w płynie i ta odżywka, no i suszenie na szczotkę to też dobre wyjście. Na mnie dziala =) Teraz tylko zastanawiam się czy jednak nie wycieniować i nie pokazać światu ile mam włosów =)
sapho16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 14:49   #89
Raczkowanie

Dzieki zaraz lece do sklepu po ta odrzywkę o której mówiłaś, bo ten jedwab w płynie to uzywam (zdesperowana jestem)... I zobaczymy jak będzie po umyciu. I chyba sprubuje sobie zrobic fryzurkę "prostą", bo zawsze cieniuje końcuweczki i potem wywijają mi sie tak na zewnątrz jak to kkiedyś były takie modne fryzurki 70 lata...I tak musze sobie grzyweczkę ściąc bo juz za długa jest to zrobie sobie całość Pocieszam sie ze jak już będe stara i zaczną mi wypadac włoski to wtedy będe miała takie o jakich marzyłam (no może nie dokońca ale co tam... ) ;-)
Stary 2007-05-04, 18:59   #90
Sawisia
Raczkowanie

też miałam taki problem.. pusząca się szopa na głowie :// .. a jedynym sposobem było wycieniowanie i wtedy ladnie sie ukladaly .. ile ja juz z wlosami przeszlam.. masakra.. .. farbowanie, prosotwanie i roznne dziwactwa

Sawisia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
anime, fruzyra, fryzura, manga, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości