mój dziubek prosi o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-11, 10:52   #1
_Novotna_
Wtajemniczenie

mój dziubek prosi o pomoc!

Hej

Moja buzka w ciagu ostatnich 2 dni strasznie sie przesuszyla, niewiem co jest tego przyczyna chyba nowe kosmetyki pianka do mycia i kremik. A moze samoop. daxa?

Prosze poradzcie jaki mam kupic kremik aby nie byla buzia taka sucha i szorstka, az jest przez to taka nierowna.

chce kupic z powrotem lirene bo nie zawiera mydla i jest jednak najlagodnejszy ale niewiem co z kremikiem?
chyba ze sa jakies inne zele podobne do lirene?
a moze ja z sucha cera nie powinnam uzywac zelu do mycia tylko mleczko?
Stary 2005-05-11, 11:31   #2
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia
Smile Dot.: mój dziubek prosi o pomoc!

Cytat:
Napisane przez _Novotna_
Hej

Moja buzka w ciagu ostatnich 2 dni strasznie sie przesuszyla, niewiem co jest tego przyczyna chyba nowe kosmetyki pianka do mycia i kremik. A moze samoop. daxa?

Prosze poradzcie jaki mam kupic kremik aby nie byla buzia taka sucha i szorstka, az jest przez to taka nierowna.

chce kupic z powrotem lirene bo nie zawiera mydla i jest jednak najlagodnejszy ale niewiem co z kremikiem?
chyba ze sa jakies inne zele podobne do lirene?
a moze ja z sucha cera nie powinnam uzywac zelu do mycia tylko mleczko?
ja bym przedewszytskim zrezygnowala ze myscia woda kranowa, jak juz musisz to najlepiej przegotowana. tonik, mleczko do zmywania.
z kremow to moge polecic do kupienia w aptece krem o nazwie oilatum. dobrze sobie radzi z sucha cera, nie swieci sie na buzi, nie uczula. albo physiogel czy jakos tak (tez w aptece).

jezeli na zel lirene do mycia buzi nie mialas zadnych uczuclen to wroc do niego, nie ma sensu sie meczyc jak cos Ci szkodzi.

aha i maseczki.
ja kupuje albo Nivee w saszetkach taka z alaoesem (zielony kolor) albo z AA maseczka odzywcza z glinka zielona i olejekiem avocado (tez w saszetce ja mozna kupic). Pozatym dobrze nawilza z AA maseczka zelowa z algami niebieskimi i witaminami.
moglbym Ci jeszcze polecic z AphotekerScheller maseczke pod oczy i na twarz (to jest jedna saszetka z dwoam maseczkami) - jest to kuracja przeciw zmarszczkowa (no wlasnie nie wiem ile masz lat) ale te maseczki nie powinny Ci zaszkodzic, a takie przeciwzmarszczkowe sa bardzo dobre na sucha skore.

pozdr
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 12:13   #3
_Novotna_
Wtajemniczenie

Dot.: mój dziubek prosi o pomoc!

Buzia mnie piecze i szczypie , niewiem juz czym sie posmarowac.

Mam dopiero 19 lat wiec przeciwzmarszczkowe to chyba nie ale sprobuje innych maseczek.
Czytalam ze dobrze jest choc raz dziennie najlepiej wieczorem umyc buzie woda i zelem bo mleczka nie oczyszcza dobrze cery.
Rano tylko przemywam buzie tonikiem a myje wieczorem, jednak z tej pianki zrezygnowalam, juz ja wymieniam na tarogwisku
Moze dobre byloby uzywanie mleczka do demakijazu ale z woda, jak zel? Robilam takkilka razy z mleczkiem nivea visage young i byl dobrze a nie wysuszalo.

Jak ostatnio uzywałam mleczka i toniku nivea wisage young to nic mi sie z buzia nie dzialo, a kiedy zaczelam myc ta pianka to momentalnie skora sciagnieta wysuszona i podrazniona.

Musze koniecznie kupic jakis kremik i cos do mycia. Szkoda tylko ze pada deszcz, tak mi sie nie chce wychodzic z domu
Stary 2005-05-11, 12:49   #4
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

zmus sie i idz do apteki. ten krem (oilatum) pownien zlagodzic pieczenie i podraznienie.

jak masz takie objawy to pewnie jakas reakcja alergiczna na ta pianke do mycia buzi.
kup sobie tez wapno, pij 2-3 razy dziennie. pomaga przy alergiach i innych podraznieniach skornych.
myj buzie woda przegotowana albo mineralna (bez gazu of korse)
te maseczki AA co Ci pisalam tez sa bardzo dobre.
i keep smiling
To napewno wkoncu przejdzie
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 17:46   #5
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Talking Dot.: mój dziubek prosi o pomoc!

Czesc! Tez mam sucha skore, a czasem to ja tak napadnie ze mam tyle przesuszonych miejsc iz nie moge sobie z nimi poradzic. Polecam maseczke z sorayi z serii kuracja dotleniajaca nazawa jej to maseczka intensywnie nawilzajaca z mineralami z rafy koralowej jak powiesz ta nazwe w drogierii to napewno znajda. Po za tym jakis dobrze natluszczajacy kremik na noc na dzien moze byc lzejszy. Co do mleczek to takie geste nawilzajace, a jezeli chodzi o stosowanie wody. Hmm na czas awarii twojej skory nie powinnas sie malowac jezeli to robisz daj jej odpoczac. Uwazam ze mycie twarzy woda jest konieczne choc raz jezeli malujemy sie jak nie to uwazam ze mleczko tonik beda wystraczajace. Coz wiecej nie przebywaj w bardzo klimatywzowanych ani goracych pomieszczeniach. Kup sobie w aptece kapsulki z olejem z wiesiolka, a takze pij duzo wody mineralnej. pozdrawiam papa Aha Takim kremem bardzo nawilzajacym jest atoderm fluide < nazwa nie jest zwiazana z podkladem czyli fluidem z francuskiego fluide oznacza bodajze krem>.

Edytowane przez maja_s
Czas edycji: 2005-05-12 o 17:49
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 18:42   #6
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

czy tak pianka i kremik to nie byl przypadkiem Loreal Happyderm? Bo ja wlasnie po tym zestsawie dostalam takie same objawy jak ty! Co wiecej, uczuleniowa skorupe leczylam po nim 2 tyg okropne kremisko!

Dopiero pomogl mi apteczny krem (la roche posay). Polecalam go juz wielu osobom z przesuszona skorka i kilka z nich bylo bardzo zadowolonych (wyrazaly pozniej wdziecznosc na forum ). Moze tez sprobujesz?
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 22:41   #7
little_my
Przyczajenie

a który krem z la roche posay tak gorąco polecasz? maja sporo produktow...
little_my jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 23:01   #8
_Novotna_
Wtajemniczenie

Mi zaszkodzila pianka clean&clear gleboko oczysczajaca. niewiem co mnie pokusilo zeby ja kupic mialam ja kiedys i nic mi sie nie dzialo.
niestety w chwili obecnej nie mam kaski na zaden kremik np. LRP
kupilam najtanszy taki kolastyny odzywczy i smaruje sie gruba warstwa, myje tylko mleczkiem i narazie nie maluje, czuje poprawe
na szczescie nikomu nie przeszkadza moja swiecaca sie buzia gdyz malo wychodze, nie mam teraz sszkoly tylko ucze sie do maturki a przeciez w nauce kremik nie przeszkadza gruba warstwa
kupie sobie jeszcze maseczke oceanica aa jakas
niestety troche mi pozatykaly sie pory ale jak tylko sie uspokoi buzia i nie bedzie szczypac to przerzuce sie na cos lzejszego
Stary 2005-05-13, 17:55   #9
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez little_my
a który krem z la roche posay tak gorąco polecasz? maja sporo produktow...
Hydraphase konsystencja bogata lub XXL - probowalam obydwa i obydwa sa suuuuuper
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości