co pod podkład? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-12, 19:12   #1
Karo_lka
Raczkowanie

Smile

co pod podkład?

Czesc dziewczyny,
Używam pod podkład bazy silikonowej Soraya na codzien, nie stwierdziłam złego wplywu na swoja skore/ cere jednak dowiedziałam sie ,że to bardzo zły kosmetyk i zle wplywa na skore i powinnam go przestac uzywac-codziennie. Co powinnam uzywać zamiaste tej bazy? Czy sa bazy , ktore nie posiadają silikonu lub czy polecacie jakis krem? Nie lubię kremów. Wydaje mi się ze mam wtedy cięzszy makijaż i po jakims czasie wokół platków nosa gromadzi mi się tluszcz- z baza nie mam takiego problemu. Proszę o radę
Karo_lka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 20:46   #2
Callitus
Zakorzenienie

Dot.: co pod podkład?

Dlaczego powinnaś przestać? To, że innym jakis produkt nie odpowiada/zapycha nie oznacza, że ty koniecznie z tego powodu powinnaś go zmieniać. Jeśli stosujesz go od dłuższego czasu i nie zauważasz wyprysków/kaszki/podrażnień/czegokolwiek, to po co zmieniać produkt, który ci odpowiada? ;>
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.

Edytowane przez Callitus
Czas edycji: 2011-02-12 o 20:52
Callitus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 21:05   #3
drugiewcieleniex3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Karo_lka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
Używam pod podkład bazy silikonowej Soraya na codzien, nie stwierdziłam złego wplywu na swoja skore/ cere jednak dowiedziałam sie ,że to bardzo zły kosmetyk i zle wplywa na skore i powinnam go przestac uzywac-codziennie. Co powinnam uzywać zamiaste tej bazy? Czy sa bazy , ktore nie posiadają silikonu lub czy polecacie jakis krem? Nie lubię kremów. Wydaje mi się ze mam wtedy cięzszy makijaż i po jakims czasie wokół platków nosa gromadzi mi się tluszcz- z baza nie mam takiego problemu. Proszę o radę
Wiesz moim zdaniem jakby na to nie patrzeć powinnaś używać kremu pod makijaż gdyż daje on nam pewną ochronę bo nie uwierze że podkład da nam SPF 50 czy coś takiego, a kremy to dobry krok do prawidłowej pielęgnacji

A jeśli chodzi o bazę używaj jej jeśli tobie ona odpowiada nie powoduje zapychania porów, nie uczuliłaś się na nia itp.

Edytowane przez drugiewcieleniex3
Czas edycji: 2011-02-12 o 21:07
drugiewcieleniex3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 21:25   #4
Karo_lka
Raczkowanie

Nic mi się nie dzieje ale na innym wątku dziewczyny mówiły,że to bardzo nie zdrowe i mogę mieć w przyszlości kiepską skore i np. duże zmarszczki.
Nie stosuję zadnych kremów.
Więc mogę używac bazy , a dodatkowa zaopatrzyć się w jakies kremy na noc, maseczki, zele do mycia? Prawidlowo zadbac o skorę? Tylko jak ?
Stary 2011-02-12, 21:40   #5
drugiewcieleniex3
Raczkowanie

Tak stosuj bazę ja przynajmniej dalej bym przy niej została jeśli u mnie działa.

Natomiast jeśli chodzi o pielęgnację to powinnaś dobrać kremik i do wieku i do rodzaju cery co jest ważne a jeśli tak poważnie przeszkadza Ci krem w dniu tak jak mówisz nawilżaj dobrze cerę nocą. Pójdź do apteki poproś panią o pomoc. Ja aktualnie zaczełam kurację z Effaclar K La Roche-Posay http://www.laroche-posay.pl/ i powiem że jestem jak do teraz zadowolona. Mimo że troszkę mnie ten krem kosztował z żelem do mycia bez mydła Effaclar.

Staraj się również oczyszczać cerę za pomocą peelingu ale góra stosuj go 3 razy dziennie ja polecam ten z St. Ives jest gruboziarnisty i doskonale oczyszcza. Natomiast codziennie rano i wieczorem twarz myj żelem. Stosuj maseczki kupione albo sama je rób jest wiele przepisów.

Czas edycji: 2011-02-12 o 21:45
Stary 2011-02-12, 21:45   #6
Karo_lka
Raczkowanie

Dziękuję za rady
drugiewcieleniex3 ile Cie kosztował kremik?
Ja własnie myslalam o clinique 3 kroki ale jakoś mnie nie zadziwia (dostałam chyba z milion probek w sephorze).
Kupiłam sobie maseczki do twarzy
Mam krem na noc nivea ale wolalabym cos super :d
Stary 2011-02-12, 21:50   #7
drugiewcieleniex3
Raczkowanie

Krem Effaclar K kosztował mnie 55zł żel tez z Effaclar 31zł ale ja postanowiłam zrobić sobie kuracje na kwasach. Oczyścić twarz nadać jej odpowiedniego kolorytu i jak na razie git majonez. Wszystko ok a to 6 dzień kuracji. Tylko jak chcesz przeprowadź ją teraz zimą bo czytałam gdzieś że po tym kremie naskórek jest strasznie ściągnięty że tak powiem.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

A no właśnie jaki masz rodzaj cery?

Czas edycji: 2011-02-12 o 21:50
Stary 2011-02-12, 21:53   #8
Karo_lka
Raczkowanie

Pokaż dokładnie jaki masz ten kremik i zelik- poczytam

Ja mam cere normalną.
Jak stosuję krem jakiś pod makijaż to mam tlustą buzię przy platkach nosa ale to chyba normalne Jak stosuję baze to nic mi nie dolega
Stary 2011-02-12, 21:57   #9
drugiewcieleniex3
Raczkowanie

Wiesz może stosujesz bardzo treściwy krem? Postaraj się kupić krem matujący może i pomoże w twojej sytuacji. Effaclar ma działanie wysuszające jak to wiele dziewczyn mówi ale ja nie zauważyłam tego bo mam bardzo tłustą buzię hehe

http://www.laroche-posay.pl/skora_tlusta.php tu poczytasz sobie o kremie
Stary 2011-02-12, 22:05   #10
Karo_lka
Raczkowanie

nadaje sie jako baza pod makijaż hmm, no to bdb.
Ale ja nie mam tlustej buzi więc krem nie dla mnie ale może cos znajde:/

Testowała ostatnio ten krem: http://www.markasephora.pl/produkt/2...nt_moisturizer
i nawet fajny jest.
znasz jakis krem matujący?
Stary 2011-02-12, 22:15   #11
drugiewcieleniex3
Raczkowanie

Wiesz u mnie żaden krem matujący się nie sprawdza na dłuższą metę teraz ten Effaclar jest jak narazie najlepszy wiesz a może spróbuj jakiś krem apteczny czytałam że Biodermine ma działanie matujące ale jest na bazie drożdży. Tylko że nigdzie nie mogłam go w Lublinie dostać ehh.. więc nie powiem Ci o nim za dużo ale wydaje się bardzo ciekawy

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Czytałam gdzieś że krem Effaclar M jest dobrze matujący ale dla cery mieszanej bo przy tłustej się nie sprawdza. Może wypróbuj go na dzień a w nocy podaruj cerze porządne nawilżenie.
Stary 2011-02-12, 22:18   #12
Karo_lka
Raczkowanie

Poczytałam teraz co nie co. Skoro nie mam tlustej cery to krem matujący na nic nie jest mi potrzebny, a rzeczywiscie zaiwestuję w jakies porządne nawilzenie i witaminki na noc
Zastanawiam się jednak czy te silikony nie zniszcza mi twarzy w przyszlosci.
Stary 2011-02-12, 22:22   #13
drugiewcieleniex3
Raczkowanie

O i jeszcze Iwostin matujący jest ale przyznam się nie testowałam bo skusiłam się właśnie na Effaclar.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Wiesz nie wiem ja mam prawie 18 lat i na razie nie używam baz sylikonowych. I dlaczego chcesz rezygnować z kremu matującego nie jest on tylko przypisany do cery mieszanej i tłustej. Masz ochotę na mat używasz takiego kremu ja wychodze z takiego założenia.

Czas edycji: 2011-02-12 o 22:23
Stary 2011-02-12, 22:35   #14
Karo_lka
Raczkowanie

No to ja trochę starsza Heh
Muszę potestować.
Teraz muszę się więc zastanowić jak zadbać o skórę, a tego jeszcze niestety nie robiłam.
Stary 2011-02-12, 22:40   #15
drugiewcieleniex3
Raczkowanie

Moim zdaniem każdy kosmetyk na każdego inaczej działa. Więc dobór ich robimy drogą prób i błędów, a zresztą jak Ci jakiś kosmetyk nie podpasuje oddasz komuś siostrze albo zorganizujesz wymiankę.
Stary 2011-02-12, 22:48   #16
Karo_lka
Raczkowanie

Hehe, przymierzam się do wymianki już jakiś czas i marnie mi to idzie
W kazdym razie dzięki za rady
Stary 2011-02-12, 22:51   #17
drugiewcieleniex3
Raczkowanie

Z wymianką tak samo mam jak jakoś mam chęć to nie ma chętnych jak pieniędzy brak to nagle wszyscy by się wymienili co za pech

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Hehe nie dziękuj to mi bardzo miło, że pomogłam
Stary 2011-02-13, 11:18   #18
nebraska
Zakorzenienie

A czy pozwalasz kremowi trochę się wchłonąc zanim nałożysz bazę/make up? Jeśli nie to może być przyczyna świecenia.
Ja robię tak: po przebudzeniu przemywam twarz, nakładam krem, potem jem śniadanie, piję kawę ubieram się i dopiero robię makijaż.

Co do bazy: chyba trafiłaś na "swój" produkt. Muszę przyznać, że stosowałąm tylko próbki róznych produktów i najlepiej oceniam Smashbox - buzia gładziutka, makijaż mega trwały, bez świecenia i brak wyprysków. Najgorzej wypada baza Sephory - u mnie spowodowała wysyp juz po jednym użyciu

Fragrantica

nebraska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 14:58   #19
Karo_lka
Raczkowanie

Z kremem zrobiłam tak jak mowisz więc to napewno nie to, a jesli chodzi o baze to rzeczywiscie trafiłam na swoj produkt.
Też mialam baze z sephory i inglot i jednak soraya jest dla mnie rewelacyjna.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości