Ślicznie proszę wizażystki o pomoc w metamorfozie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-02-06, 12:28   #1
ewcia
Raczkowanie

Ślicznie proszę wizażystki o pomoc w metamorfozie

Pani Agnieszko, Drogie Wizażystki,

Mam ogromną prośbę o pomoc w zmianie czego co dla mnie jest niezmienialne. Chodzi o mój wygląd. W tym roku kończę 28 lat , a jak na dołączonych zdjęciach widać delikatnie mówiąc nie wyglądam na tyle. Wcale nie chcę się na siłę postarzać, ale chciałabym wyglądać bardziej kobieco ,a nie dziewczęco. Idzie wiosna i wszysko się zmienia ja też chcę, bo kiedy rano patrzę w lustro to wieje taką nudą ,ze coś strasznego. Będę wdzięczna za każdą sugestię.
Ewa
ewcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 12:59   #2
zlosliwiec
Gość

Re: Ślicznie proszę wizażyski... zdjecie

Witam
Jesli masz problemy z dolaczeniem zdjecia do postu, przeslij mi je prosze na maila zlosliwiec@wizaz.pl i ja je potem dolacze [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon35.gif[/img]
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 13:09   #3
ewcia
Raczkowanie

Re: Ślicznie proszę wizażyski... zdjecie-do Zło

I co Zło dostałeś je. Trochę techniki i człowiek się gubi.
Stary 2003-02-06, 13:25   #4
zlosliwiec
Gość

Droga Ewciu
Nie rozumiem do konca Twojej uwagi o technice, ale moze nie jest to najwazniejsze.
Zdjecia, ktore probowalas zalaczyc byly za duze - kazde z nich mialo ponad 500 KB przy dozwolonym max. ciezarze 100KB.

Zalaczam je w pomniejszonej wersji.

[img]icons/icon35.gif[/img]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ewcia1.jpg (42,9 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ewcia2.jpg (92,0 KB, 46 załadowań)
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 13:38   #5
ewcia
Raczkowanie

Dzięki. Więc jednak miałam rację, że przy odrobinie techniki człowiek może się pogubić( i tylko tu siebie mam na myśli).
Pozdrawiam
Stary 2003-02-07, 11:06   #6
ewcia
Raczkowanie

Re: Ślicznie proszę wizażystki o pomoc w metamorfozie-czy nikt mi nie pomoże?

Stary 2003-02-08, 16:53   #7
noa
Raczkowanie

cześć!
Nie wiem czy moja stylizacja doda Ci powagi, ale może Ci sie spodoba [img]icons/icon7.gif[/img]

Proponuję skrócenie włosów tak by sięgały do połowy policzkow i podcięcie grzywki tak by była ok. 2 cm nad brwi - bedziesz wtedy miała fryzurkę na lata 20-te.
Możesz zostwić dół gładki, geometryczny lub wystopniwać go i delikatnie wyscieniować grzywkę.

Taka fryzura podkreśli Twoje śliczne oczy.

Makijaż...
Na pewno zpoważniają ciemne nasycone szminki ( dla Ciebie : czekolada, czerwień i ich mieszanka) + matowe cienie do powiek w odcieniach brązu i beżu.

Ja bym Ci proponowała zestaw :lekko złocisty błyszczyk ( np. Bourjois nr. - nie przeraź sie jego oranżem w buteleczce, na ustach jest dużo łagodniejszy) i lśniący złocisto - miedziany cień ( Max Factor - 108 inca bronze)

Zestw wieczorny to np.zgaszony matowy róż + złamany szarością śliwkowy (np. podwójne cienie Lumene 60) = zmysłowy efekt ciężkich powiek.

Uff! Na dzisiej tyle, ale mogę jeszcze długo... [img]icons/1pisze.gif[/img]
więć jeśli odczuwarz zapotrzebowanie na makijażowe wariacje napisz do mnie [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrówki
Noa
noa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-08, 16:54   #8
noa
Raczkowanie

cześć!
Nie wiem czy moja stylizacja doda Ci powagi, ale może Ci sie spodoba [img]icons/icon7.gif[/img]

Proponuję skrócenie włosów tak by sięgały do połowy policzkow i podcięcie grzywki tak by była ok. 2 cm nad brwi - bedziesz wtedy miała fryzurkę na lata 20-te.
Możesz zostwić dół gładki, geometryczny lub wystopniwać go i delikatnie wyscieniować grzywkę.

Taka fryzura podkreśli Twoje śliczne oczy.

Makijaż...
Na pewno zpoważniają ciemne nasycone szminki ( dla Ciebie : czekolada, czerwień i ich mieszanka) + matowe cienie do powiek w odcieniach brązu i beżu.

Ja bym Ci proponowała zestaw :lekko złocisty błyszczyk ( np. Bourjois nr. - nie przeraź sie jego oranżem w buteleczce, na ustach jest dużo łagodniejszy) i lśniący złocisto - miedziany cień ( Max Factor - 108 inca bronze)

Zestw wieczorny to np.zgaszony matowy róż + złamany szarością śliwkowy (np. podwójne cienie Lumene 60) = zmysłowy efekt ciężkich powiek.

Uff! Na dzisiej tyle, ale mogę jeszcze długo... [img]icons/1pisze.gif[/img]
więć jeśli odczuwarz zapotrzebowanie na makijażowe wariacje napisz do mnie [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrówki
Noa
Stary 2003-02-10, 08:40   #9
ewcia
Raczkowanie

Re: Ślicznie proszę wizażystki o pomoc w metamorfozie-czy nikt mi nie pomoże?do Noa

Właśnie przyszłam do pracy i przy porannej kawce czytałam twoją propozycje. dziękuję Ci bardzo. Taką fryzurkę miałam w październiku (niestety włosy już odrosły) dłuższy przód i wycieniowany tył. Jedno mnie tylko martwi mam obsesję ,że moja twarz jest zbyt okrągła i wyglądam w niej jak księżyc w pełnii. Makijaż stosuje w podobnej kolorystyce więc może mam choć odrobinę wyczucia. Noa jeżeli możesz, jak sama
mówisz, "długo" to proszę nie przestawaj.
Pozdrawiam
Stary 2003-02-11, 13:30   #10
noa
Raczkowanie

Re: Ślicznie proszę wizażystki o pomoc w metamorfozie-czy nikt mi nie pomoże?do Noa

Mam podobne proporcje twarzy jak Ty i doradziłam poniekąd z własnego doświadczenia. Poniekąd bo taka fryzurka to była moja obsesja. A teraz dostałam glejt od wizażystki i popędziłam do fryzjera. I jest bardzo dobrze, bo:
* grzywka podkreśla oczy
* a cięcie wydobywa kości policzkowe i usta = zmysłowa
* no i jest wesoła ( może Cię nielegalnie odmłodzić, yyyy )

A drugie fajne dla Ciebie strzyżonko, które wykryłam to stylizacja a la Joanna Brodzik ( "Kasia i Tomek" - TVN ). Wszędzie pełno jej zdjęć więc fryzjer nie powinien mieć problemu. Ta fryzura jest łatwa do ulożenia, jak zresztą każda którą polecam - jestem leniwa i lenistwu sprzyjam [img]icons/icon12.gif[/img]
I można ją wystylizowac na wiele sposobów ( zaczesać na bok, podpiąć , zaczesać do tyłu z podtapirowaną grzywką itd...)

c.d.n.
pozdrówki
Noa
Stary 2003-02-11, 14:13   #11
ewcia
Raczkowanie

Jesteś kochana,
Dziękuję!!!!!!
Noa , a może dasz sie wypożyczyć na jakiś czas. Przyjedziesz do mnie ,oddam się w twoje ręce grzecznie i szybciutko to załatwimy he he.
Jeżeli masz jeszcze trochę energii w mojej sprawie to czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam
Stary 2003-02-11, 16:03   #12
sarenka
Zakorzenienie

ja bym zrobiła taki eksperyment. zrobiłabym przedziałek [z dowolnej strony buzi] i pozbyła się grzywki. masz taką delikatną buzię i grzywka trochę ją przytłacza. włosy skróciłabym jakieś 3 cm za linią brody, albo pocieniowała.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-12, 08:29   #13
ewcia
Raczkowanie

Re: Ślicznie proszę wizażyski... do Sarenki

Sarenko,
Strasznie bym chciała mieć taką fryzurę no i wogóle mieć długą grzywkę , ale wyglądam strasznie niestety. Mam wysokie czoło i okrągłą twarz co daje bardzo nieciekawą mieszankę.

Pozdrawiam
Stary 2003-02-12, 10:45   #14
noa
Raczkowanie

Chwilowo jestem zakopana pod kołdrą z katarem [img]icons/iglo.gif[/img]
Ale jak wydobrzeję i jeszcze cóś wymysłę to Ci podeślę [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrówki
Noa
Stary 2003-02-12, 11:07   #15
ewcia
Raczkowanie

O biedaku,
Wracaj szybko do zdrowia(może grzane piwo), a jak będziesz już zdrowa i pełna sił to pamiętaj o mnie.
Pozdrawiam
Stary 2003-02-12, 13:02   #16
nielle
Raczkowanie

Re: Ślicznie proszę wizażystki o pomoc w metamorfozie

ostatnio znalazłam fryzurkę, na którą sama mam ochotę..tak ostatnio wyglada Alyssa Milano...zawsze wygladała młodziej jak na swój wiek, a właśnie ta fryzurka dodaje jej powagi..myślę że będzie Ci pasować - to taka postrzępiona wariacja twojej fryzurki...na Twoim miejscu pozostałabym przy kolorze blond...zrobiłabym tylko drobniutkie brązowe pasemka albo baleyage [img]icons/icon7.gif[/img]
a oto link do stronki, na której znajdziesz wiecej zdjeć(fryzur) tej aktorki-kameleona http://hooked_on_charmed.tripod.com/charmed/id18.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg alyssa.jpg (10,5 KB, 22 załadowań)
nielle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-12, 13:16   #17
ewcia
Raczkowanie

Strasznie mi się spodobała,
Swoją drogą chość na zdjęciu trgo nie widać robię baleyage właśnie w tych odcieniach bardzo jesny blond, czekoladowy brąz i mój naturalny czyli ciemy blond. Cieszę się ,że taka kombibacja w/g Ciebie mi pasuje.
Masz może jakieś sugestie co do makijażu?

Czekam na każdą radę i naprawdę dziękuję.
Stary 2003-02-12, 14:13   #18
nielle
Raczkowanie

zdecydowanie taki baleyage Ci pasuje [img]icons/icon7.gif[/img]

co do makijażu..to jak na moje oko jesteś typem letnim, ale nie jestem ekspertem w okreslaniu typow urody i moge się mylić, mimo to ja widze Cię w podkładzie w naturalnym kolorze beżu lub beżu wpadającym w róż...róż i pomadka w tonacji chłodnej (lila, chłodny róż)...cienie o chłodnych kolorach z perłowym odcieniem (np. fiolet, turkus, błękit)ciemnoszary, antracytowy...tusz do rzęs również ciemno-szary..myslę, że też ciekawie wygladałabyś w chłodnych beżach, ciemnych brązach( taka gorzka czekolada) i łososiowym..
wyczytałam gdzieś że barwy dla "pani lato" to:
Fiolet - śliwkowy, brudnofioletowy, liliowy,
wrzosowy. czysty fiolet.
Biały - gdy jesteś opalona, poza tym biel
skorupki jajka, biel owczej wełny
Róż - chłodny i stonowany. Przy ciemnej
karnacji najlepiej wybrać niebieskawy róż
Niebieski - odcień spranego dżinsu, wyblakły granat,
szaroniebieski, jasny błękit nieba, niebieskofioletowy
Szary - rozbielony szary, odcień antracytu, błękitnej szarości.
oraz że:
Twoja biżuteria powinna być chłodna w kolorycie, połyskliwa lub przejrzysta. Pasują przezroczyste kamienie oraz perły. Z metali tylko srebro.

Ubrania z lśniących tkanin: jedwab, satyna, lureks.

Bez obawy możesz nosić wzory: abstrakcyjne,
geometryczne w rozmaitych kolorach.

Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia są trafne i te informacje Ci się przydadzą [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-02-12, 14:26   #19
ewcia
Raczkowanie

Wielkie dzięki<

Pewnie ,że się przydały i wnioskuję z nich , że chyba posiadm choć trochę intuicji. Właśnie takie kolory lubię, , a srebrna delikatna i perłowa biżuteria to moja ulubiona.
no a poza tym jedwab....
Jak wy dziewczyny to robicie , że tak bezbłędnie możecie wybrać z tysiąca odcieni te właściwe? Ja kiedy wchodzę do sklepu dostaję zawrotu głowy i nigdy nie wiem czy mój wybór jest słuszny.
Pozdrawiam i jeszce raz dziękuję
Stary 2003-02-12, 14:52   #20
nielle
Raczkowanie

[img]icons/icon7.gif[/img] ja mam zupełnie tak samo..wchodze do sklepu i najchętniej kupilabym 50 cieni, kazdy w innym kolorze...z drugiej strony kiedy patrzę na kogoś z boku to od razu wiem w jakich kolorach najlepiej by się prezentował...a sama kompletnie nie mogę się zdecydować czy jestem "wiosną" czy "latem"! na szczęście jest wizaż, na którym mozna liczyć na ŻYCZLIWĄ poradę [img]icons/icon7.gif[/img] więc całkiem możliwe, że też zamieszczę tu swoje zdjęcie z prośbą o sugestię hehe
Stary 2003-02-12, 14:56   #21
ewcia
Raczkowanie

Zrób to koniecznie, bo wtedy będę się mogła zrewanżować. W miarę moich możliwości oczywiście
Ewa
Stary 2003-02-12, 15:09   #22
nielle
Raczkowanie

mozliwe,ze już niedługo..muszę tylko wybrać jakieś zdjęcie, na ktorym mnie dokładnie widać [img]icons/icon7.gif[/img] i jakieś dobrze odzwierciedlające rzeczywistość..bo na każdym wyglądam inaczej, a czasem trudno poznać, że to ja [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-02-12, 15:18   #23
ewcia
Raczkowanie

Ja to chciałabym wyglądać inaczej przynajmniej na zdjęciu. Niestety mogę tylko pomarzyć....
Stary 2003-02-18, 10:30   #24
sarenka
Zakorzenienie

Re: Ślicznie proszę wizażystki.. do Joasi

znalazłam grzywkę dla Ciebie, nie do końca taką o jaką mi chodziło, ale jest dobrze wyeksponowana. nie do końca, gdyż po prawej stronie [zdjęcia] widać odkryte czoło a ja bym jeszcze bardziej je zasłoniła [tzn. jeszcze trochę grzywki tam umieściła [img]icons/icon7.gif[/img]]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dla JW.jpg (14,9 KB, 14 załadowań)

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-02-18, 10:47   #25
ewcia
Raczkowanie

Re: Ślicznie proszę wizażystki.. do Joasi-do Sarenki

Matko jaka ładna. Zawsze chciałam w ten sposób układać grzywkę ale mam po prawej stronie "koguta" , który sprawia ,że włosy grzywki niemiłosiernie mi sterczą.Może masz receptę na jego likwidację
W sobotę byłam u fryzjera tak jak mi radziłyście wycieniowałam włosy i zrobiłam wyraźny baleyage, ale te zdjęcia są takie śliczne.....
Stary 2003-02-18, 10:57   #26
sarenka
Zakorzenienie

hmmm. nie wiem co z "kogutem" [img]icons/icon7.gif[/img] pewnie fryzjerka umiałaby coś doradzić. sama walczę ze swoimi kudełkami - zapuszczam je. sięgają prawie ramion i są pocieniowane - ich pielęgnacja to koszmar [img]icons/icon9.gif[/img]

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-02-18, 11:07   #27
ewcia
Raczkowanie

Właśnie zapuszczanie włosów to koszmar.Są takie nijakie może ktoś ma praktyczne rady w miarę bezstresowego prześcia tego etapu. Ja zawsze chciałam mieć krótkie włosy , ale wszyscy mi odradzali "masz okrągłą twarz" no i trwałam w długości za ramiona. Już widziała się oczami wyobraźni jak w wieku 40 lat będę śpiewać nad brzegiem wody -będę ja sobie warkocz terfiła-. 6 miesięcy temu ściełam je krócej i teraz myślę ,że jednak lepiej mi w dłuższych(paranoja), a tak wogóle to chyba nie ma takiej fryzury , w której jest mi do twarzy. Trochę pobiadoliłam , ale czasami człowiek musi inaczej się udusi.
Stary 2003-02-19, 10:13   #28
ewcia
Raczkowanie

Re: Ślicznie proszę wizażystki o pomoc w metamorfozido p. Agnieszki

Pani Agnieszko jeżeli można zająć chwileczkę, bardzo proszę o Pani opinię na sam koniec.
Pozdrawiam Asia/Ewa
Stary 2003-03-04, 15:30   #29
ewcia
Raczkowanie

Pani Agnieszko ja też chcę.

Pani Agnieszko, dziewczyny bardzo mi pomogły , podały pełno pomysłów i właściwie nie powinnam o nic więcej prosić i zawracać głowy. Jeżeli jednak znajdzie Pani chwilkę proszę o taką "kropkę nad i" ,a wtedy będę już całkiem szczęśliwa.
Pozdrawiam Asia
Stary 2003-03-04, 17:38   #30
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Re: Pani Agnieszko ja też chcę.

Droga Asiu [img]icons/icon7.gif[/img]
Na pewno Ci odpowiem. Tylko pozwól, że się chwilę zastanowię. Hmmm...teraz tak na szybko to byłabym za dużą zmianą kolorów włosów i fryzury. Może już czas na małą odmianę? Proszę o jeszcze chwilkę cierpliwości. [img]icons/icon35.gif[/img]

Pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości