Suche dłonie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-16, 21:08   #1
SeductiveCat
Przyczajenie

Suche dłonie

Więc, mój problem polega na tym, że moje dłonie są w strasznym stanie. Codziennie kremuje dłonie kilka razy, ale efekt jest chwilowy. Moje dłonie są pomarszczone, suche i wyglądają na brudne, nawet po dokładnym umyciu. Nie mam pojęcia czego powinnam używać, aby moje dłonie wyglądały porządnie. Chciałabym również ujędrnić skórę na dłoniach. Macie może jakieś kremy, lub domowe sposoby aby dłonie były gładkie i jędrne? Pewnie jest dużo takich tematów, ale nie mogę nic dla siebie znaleźć. Proszę o pomoc
SeductiveCat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 11:26   #2
juli_jka
now or never

Dot.: Suche dłonie

Cytat:
Napisane przez SeductiveCat Pokaż wiadomość
Więc, mój problem polega na tym, że moje dłonie są w strasznym stanie. Codziennie kremuje dłonie kilka razy, ale efekt jest chwilowy. Moje dłonie są pomarszczone, suche i wyglądają na brudne, nawet po dokładnym umyciu. Nie mam pojęcia czego powinnam używać, aby moje dłonie wyglądały porządnie. Chciałabym również ujędrnić skórę na dłoniach. Macie może jakieś kremy, lub domowe sposoby aby dłonie były gładkie i jędrne? Pewnie jest dużo takich tematów, ale nie mogę nic dla siebie znaleźć. Proszę o pomoc
polecam gerniera, mają taką serię do bardzo suchej skóry, (w czerwonych tubkach)
ja odratowałam tak sobie ręce, teraz na co dzień zwykły nivea jest ok
Stary 2011-02-17, 20:24   #3
lenn8
Raczkowanie

Miałam tak samo. Pomógł mi najzwyklejszy krem Bambino.

włosomaniaczka
lenn8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 21:06   #4
izapus
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

ja polecam EVELINE AKSAMITNE DŁONIE , najpierw zrób peeling i nałóż sporo kremiku, na to foliowe rękawiczki takie jak do farbowania włosów, zawinąć gorącym ręcznikiem lub na to termofol, to taka moja alternatywa, gdy nie miałam parafinki; ten kremikświetnie się sprawdza pod parafinkę; a jaknie masz parafiniarki parafinkę rozpuść na kuchence, tylko potem sprawdź czy nie za gorąca
izapus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 21:17   #5
wiorka_kokosowa
Raczkowanie

Ja używałam kiedyś Iwostinu do suchych rąk (taka niebieska tubka) nawet się sprawdzał i bardzo przyjemnie pachniał Teraz używam kremu Emolium, oni specjalizują się w pielęgnacji suchej skóry. Ich produkty można kupić w aptece, ale widziałam je też w SuperPharm.
wiorka_kokosowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 22:46   #6
marychaaaaa
Raczkowanie

Ja uzywalam krem Norweska formula moje dlonie sa na tyle popekane ze czesto lekko krwawia ;(. Wedlug mnie dobre jest mycie dloni cukrem<- dobry peeling dla dloni, a potem kremik i rekawiczki na noc
marychaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 00:03   #7
Alejandro
Rozeznanie

A ja ze swojej strony polecić mogę wykonanie porządnego peelingu (najlepiej cukrowego). Po czym zrobienie maseczki. Należy moczyć dłonie w podgrzanej oliwie z oliwek (nastawiamy na 30 sekund w mikrofalówce, co zależne jest od mocy sprzętu - nie powinna być jednak zbyt gorąca) około pół godziny. Od razu ostrzegam, że zapach nie jest zbyt przyjemny. Na noc natomiast polecam grubą warstwę kremu nawilżającego lub oliwkę dla dzieci oraz rękawiczki (mogą być to specjalne rękawiczki przeznaczone do tego celu, albo zwykłe 'zimowe').
Alejandro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 08:46   #8
swieczka23
Raczkowanie

Ja mogę polecić krem Kamill intensiv. Jak dla mnie jest ekstra.
Ja mam strasznie suche i wrażliwe ręce. Nawet od płynu do mycia naczyń robią mi się szorstkie i czerwone i czasem też pękają. Ten krem świetnie działa, po nich moje dłonie są miękkie i delikatne.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12217,kamill-intensiv.html&next=1
swieczka23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 08:53   #9
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie po wielu próbach używania niby super środków najlepsza okazała się Dermesa-płyn do kupienia w aptece

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 23:39   #10
Nanusia76
Zadomowienie

Krem Cerkoderm z mocznikiem do kupienia w aptece.
Nanusia76 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 23:56   #11
Florens
Zakorzenienie

Cytat:
mam to samo
polecam, bo czyni cuda http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,48...or.html&next=1

a do mycia, zamiast mydła, płyn do higieny intymnej ja ma Ziaję z kwasem hialuronowym i sprawdza się doskonale

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Florens jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 15:25   #12
Wonder Woman
Zadomowienie

Polecam Oliwkową maskę do dłoni Ziaja - ja nakładam bardzo grubą warstwę na noc + na to bawełniane rękawiczki - rano jest o wiele lepiej. W ciągu dnia smaruję kremem, kozie mleko ziaja albo z serii 4 pory roku - tanie jak barszcz, a nie odstaje jakością od konkurencji. Polecam ten z ekstraktem z bawełny. Mam duży problem z suchymi dłońmi w mrozy - i taka kuracja mi pomaga.
Wonder Woman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 19:05   #13
aldenea
Rozeznanie

sprawdź czy twoje kremy do rąk mają w składzie parafine. jeśli tak i w dodatku są gdzieś na początku składu, lepiej będzie jak się ich pozbędziesz. skóra bardzo szybko się przyzwyczaja do parafiny, jak się przedobrzy to wysusza.
tak jak dziewczyny radzą, zrób sobie peeling. potem grubsza warstwa tłustego kremu (np. jak nivea klasyczna w granatowym opakowaniu)

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 19:28   #14
Hiddej
Raczkowanie

Na dobrą sprawę używam tylko dwóch kremów do rąk. Pierwszy to krem do rąk Ziaja Kozie mleko, który owszem, nawilża(na krótko niestety w moim przypadku) ale ładnie wygładza. Drugi krem do rąk Pharmaceris Lipo-Protect, który daje moim dłoniom długotrwałe (wyczuwalne) nawilżenie.
Może warto pójść do dermatologa? Mój chłopak miał wyjątkowo szorstkie dłonie i Pani Dermatolog wypisała recepte na jakąś maść tak jakby na zamówienie ze składnikami zapisanymi na recepcie.. Pomaga
Hiddej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:49   #15
GosienkaC
Rozeznanie

Ja stosuje krem do rąk z arniki Yves Rocher i sprawdza się
GosienkaC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 23:57   #16
wioolusiaaa
Zakorzenienie

Musisz zwrócić uwagę na to, aby w kremie nie było gliceryny ( albo była gdzieś daaaleko w składzie), która przyciąga cząsteczki wody z otoczenia. Niestety w zimie gliceryna działa jak woda, która zostaje na naszych dłoniach gdy ich dobrze nie wysuszymy( przyciąga cząsteczki w wody ze skóry co powoduje wysuszenie). Osobiście mogę polecić krem dla narciarzy, floslek, pozdrawiam
Stary 2011-03-02, 19:19   #17
domi1990
Przyczajenie

a sprobuj z maslem(balsamem) greckim... ja widze roznice miedzy uzywaniem masla a zwyklymi kremami do rak nie jest to tanie, ale idealne do suchej skory, popekanych i suchych ust, opryszczek itp. Poza tym starcza na baaardzo dlugo, wiec jest bardzo opłacalne dla mnie to rewelacja i najlepszy sposob na sucha skore na dloniach!
domi1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 20:06   #18
xsylax
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marychaaaaa Pokaż wiadomość
Ja uzywalam krem Norweska formula moje dlonie sa na tyle popekane ze czesto lekko krwawia ;(.
Ja też jak mam baardzo suche dłonie. Ten krem to mój wybawiciel

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 20:18   #19
fendicat
Przyczajenie

Z dłońmi mam to samo co autorka wątku. W zimie moje dłonie (mam 22 lata) wyglądają jak dłonie niemalże 50 letniej kobiety - przynajmniej. Bardzo możliwe, że to skutki jednorazowego odmrożenia dłoni (kiedyś mówiła mi o tym dermatolog). Raz przemarznięte na kość części ciała już zawsze będą miały skłonności do czerwienienia się, pękania i wysuszania. Ja używałam swego czasu krem do rąk Garnier'a. Taki w zielonej tubce i szczerze mówiąc efekt był BAAARDZO chwilowy. Teraz mam krem z Avonu (w tubce zimowej, czerwonej z białymi płatkami śniegu) i póki co sprawdza się jednak potrzebuję grubej warstwy na dłoniach.
Pozdrawiam!
fendicat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 19:17   #20
Morelkowa
Raczkowanie

Mam to samo! raz jest lepiej raz gorzej, pomaga mi cukrowy peeling do rąk i krem kozie mleko (Ziaja). Wypróbuję też ten z mocznikiem
Morelkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 10:01   #21
Beacia
Raczkowanie

Co prawda z moimi dłońmi nie było tak źle, ale godną polecenia jest seria Hand Care z Oriflame. Przy regularnym stosowaniu moje dłonie poprawiły swój wygląd
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,22...ych-dloni.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,21...asazu-rak.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...ka-do-rak.html
Stary 2012-03-14, 20:46   #22
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
czy masz tak od urodzenia, czy dopiero ostatnio? częściowo może to być kwestia urody. ja też mam suche dłonie i używam ostatnio kremu Avene Cold Cream, sprawdza się dobrze. Widzę, że już tyle kremów i różnych sposobów Dziewczyny poleciły, że masz sporo próbowania przed sobą powodzenia

mój Pamiętnik Klientki Salonów Piękności:
http://salonypieknosci.blogspot.com/

Oraz coś o ogrodnictwie...
ogrodniczaobsesja.pl
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 22:37   #23
bronks1000
Przyczajenie

ja mam to samo. Kupuję ciągle nowe kremy i nic. Są suche, pomarszczone szczególnie na kostkach. Mój zestaw kremów to: kamill, kremy z mocznikiem, lirene, eveline i to wszystko nie daje efektu. Ostatnio przeczytałam o produkcie pod nazwą DERMESA. To płyn na bazie ziół. Właśnie wczoraj kupiłam go na Allegro i czekam aż przesyłka dotrze. Z opisów na forach internetowych wynika, że jest dobrym preparatem, zobaczymy. Jeśli to nie pomoże to nie wiem co jeszcze mogę zrobić. maże są jakieś zabiegi w salonach kosmetycznych, które odbudowują skórę i wzmacniają ją w sposób widoczny. Korzystałam z zabiegów parafinowych, ale to też mi zbytnio nie pomogło.
bronks1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 10:43   #24
asiulka123
Zakorzenienie

Również mam problem ze skórą dłoni, mało kiedy wygląda ona atrakcyjnie. Ręce są wiecznie suche i ściągniete. Często przybierają barwę fioletowo-ziemistą. Z tym sobie radzę naprzemiennym polewaniem zimną i ciepłą wodą.W zimie i po zimie skóra jest dodatkowo czerwona i piecze Wypróbowałam wiele kremów, ale najlepsze moim zdaniem to:

Neutrogena ten skoncentrowany biało- czerwony 50 ml, jednak najbardziej lubię ten niebieski w opakowaniu 75 ml

Vichy Essentielles, kupuje na allegro za 15 zł z przesyłką, a więc w cenie Neutrogeny

Dove, Intensive Nourishment, moje niedawne odkrycie, niedługo będzie w promocji w Rossmannie i na pewno kupię

asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 16:14   #25
margarita990
SPAMER
Nieopłacona reklama

a ja stosuję ten krem http://decubal.pl/produkty,hand_cream.html i bardzo mi pomaga. jest w dodatku tani i starcza na długo, więc konsekwentnie trzymam się tej marki.
margarita990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 12:15   #26
aSHa85
Zadomowienie

ja polecam krem z Isany z mocznikiem
aSHa85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 15:30   #27
mereo
Rozeznanie

tak robiłam kiedy miałam suche, popekane do krwi dłonie i podziałało
Teraz walczę ze swoimi suchymi stopami ^^

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 15:18   #28
Beacia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mereo Pokaż wiadomość
tak robiłam kiedy miałam suche, popekane do krwi dłonie i podziałało
Teraz walczę ze swoimi suchymi stopami ^^
Polecam przejrzeć te kosmetyki
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...op.html&next=1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...ty.html&next=1

Sama używałam i efekty są super. Może i Tobie pomogą
Stary 2012-09-10, 10:04   #29
bronks1000
Przyczajenie

Ja też miałam ten problem, więc udałam się do dermatologa. Oto moje zalecenia: mycie rąk - Emolium kremowy żel do mycia, po każdym myciu krem barierowy Emolium (jest drogi około 32,- za 40 ml), ale działa. Do smarowania maść HASCERAL 2 x dziennie. Ręce się poprawiły!!!, a myślałam, że już nie dam z tym rady. Z domowych sposobów stosuję 1 x w tygodniu oliwkę z oliwek plus cytryna wszystko podgrzane i moczę dłonie około 15 min.
bronks1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 18:41   #30
mereo
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Beacia Pokaż wiadomość
Polecam przejrzeć te kosmetyki
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...op.html&next=1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...ty.html&next=1

Sama używałam i efekty są super. Może i Tobie pomogą
Teraz mam zamiar spróbować Scholl, jak nie zadziała, na pewno będę próbować z tymi

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
dłonie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości