Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Pokaż wyniki sondy: Jaki kolor dla mnie?
Brąz? 142 53,99%
Bląd? 123 46,77%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 263. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-20, 12:07   #2461
ennostiel
Zakorzenienie

Dot.: pomóżcie - kolor włosów

Mi się ostatnio baaardzo spodobała rudość, a też mam taki średniociemny blond, i niebieskie oczy. I wyszło super. A jak chcesz mniej odważnie, ale z życiem, to polecam pasemka miodowe albo w odcieniu platynowego blondu

Ślub
ennostiel jest offline  
Stary 2010-07-20, 12:45   #2462
Asiek000
Przyczajenie

Dot.: Jaki KOLOR włosów będzie do mnie pasować ? - WĄTEK ZBIORCZY

dodam, że mam zielone oczy, jasne brwi, rzęsy, bladą cerę - choć opalam się na złoto.
Asiek000 jest offline  
Stary 2010-07-21, 18:59   #2463
Lila369
Przyczajenie

Jaki kolor włosów dla jasnej cery?

Mam blond włosy i chce sobie pofarbować szamponetką na inny kolor i jaki dla jasnej karnacji?
Lila369 jest offline  
Stary 2010-07-21, 19:25   #2464
Klaudzior
Przyczajenie

GG do Klaudzior
Dot.: Jaki kolor włosów dla jasnej cery?

Jakies odcienie zlota, jasnego brazu ew miedzi
Stary 2010-07-21, 21:07   #2465
Anethka
Zakorzenienie

Nie pytaj, jaki kolor włosów będzie pasował do cery, ale jaki kolor włosów będzie pasował do odcienia Twojej oprawy oczu, bo to ona odgrywa tu kluczową rolę.
Stary 2010-07-21, 21:33   #2466
x_truskawka_x
Raczkowanie

GG do x_truskawka_x

Ja mam jasną cerę, która cholernie trudno się opala, co mnie bardzo irytuje a włoski moje naturalne są koloru kasztanowego...

x_truskawka_x jest offline  
Stary 2010-07-22, 09:23   #2467
absurdalna89
Zadomowienie

Są różne opinie. Niektórzy niesamowicie wyglądają z jasną cerę i blond włosami-Nicole Kidman, Avril Lavigne, Gwen Stefani itd.
Są też osoby, które zachwycają ciemnymi włosami i jasną cerą-Liv Tyler, Dita von Teese, Anne Hathaway.
Rude i miedziane również świetnie pasują, w końcu naturalne rudowłose zawsze mają mleczną karnację.

Ja mam bardzo jasną cerę i najgorzej wyglądałam w czerni-jak wampir, a poza tym taki kontrast bardzo postarza. Z blondem za bardzo się zlewałam przez co byłam niewyraźna, a to dlatego, że miałam źle dobrany odcień. Dobrze mi było w rudościach, ale aktualnie jestem nimi znudzona i postawiłam na swój naturalny kolor. Wydaje mi się, że pasuje on idealnie do jasnej cery. Mam też szamponetkę, która pomoże osiągnąć brąz, nie za ciemny, nie za jasny. Myślę, że będzie to ładnie wyglądać.
absurdalna89 jest offline  
Stary 2010-07-22, 09:46   #2468
visionAM
Zakorzenienie

Musisz określić swój typ kolorystyczny i do niego dobierać odcień włosów. Osoby z jasną cera mogą wyglądać dobrze zarówno z blond włosami jak i z czarnymi, zalezy wszystko od doboru odcienia.

Nie zgodzę się, że oprawa oczu ma jakieś wielkie znaczenie. Właśnie odcień skóry tutaj odgrywa największą rolę.

Jakbyś dodała zdjecie to łatwiej byłoby Ci cokolwiek doradzić

visionAM jest offline  
Stary 2010-07-22, 10:54   #2469
Anethka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Musisz określić swój typ kolorystyczny i do niego dobierać odcień włosów. Osoby z jasną cera mogą wyglądać dobrze zarówno z blond włosami jak i z czarnymi, zalezy wszystko od doboru odcienia.

Nie zgodzę się, że oprawa oczu ma jakieś wielkie znaczenie.
Właśnie odcień skóry tutaj odgrywa największą rolę.

I masz do tego prawo.
Stary 2010-07-22, 12:11   #2470
kumkumkum1986
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

Nie zgodzę się, że oprawa oczu ma jakieś wielkie znaczenie. Właśnie odcień skóry tutaj odgrywa największą rolę.

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
I masz do tego prawo.
Myślę, że dobór koloru nie jest kluczowy, tylko dobór odcienia pasującego do koloru oczu i jej oprawy i cery. Ma znaczenie także naturalny kolor włosów. Ja mam szaroniebieskie oczy i jasnoróżową cerę (rumianą, naczynkową) i z doświadczenia wiem, że w jaśniutkim blondzie jest mi niedobrze, bo twarz wydaje się wtedy jeszcze bardziej różowa. W ciepłych, miedzianozłocistych odcieniach też jest mi nieładnie, w kolorach ciemniejszych to juz w ogóle wyglądam jak topielec. Najbardziej mnie denerwuje to, że mam bardzo jasną oprawę oczu, praktycznie niewidoczną, duzo jasniejszą od naturalnego koloru włosów, przez co twarz jest malo wyrazista

Autorko wstaw zdjęcie, albo poszukaj w necie testow na typ kolorystyczny, z tego co pamietam to jest tam nawet pytanie o opalanie itp. Jak już dziewczyny wyżej wspomniały, do jasnej cery pasują zarówno platynowe blondy, jak i bardzo ciemne brązy.

Edytowane przez kumkumkum1986
Czas edycji: 2010-07-22 o 12:13
kumkumkum1986 jest offline  
Stary 2010-07-22, 14:19   #2471
Mrum
Przyczajenie

Lightbulb Blondynka czy szatynka - pierwsze farbowanie, nie chcę wpaść! :-)

Witam ślicznie wszystkie Wizażantki!

Chciałabym w końcu zrobić coś z moimi włosami. Zawsze chciałam być blondynką, jednak im dłużej myślę o rozjaśnianiu tym mniej podoba mi się ten pomysł. Ostatecznie zatrzymałam się na jasno brązowych + blond pasemka (jak na załączonym zdjęciu). Moje zdjęcie również jest załączone (włosy falowane, pod łopatki, jasna cera, brwi i rzęsy).

- będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie!

Edytowane przez Mrum
Czas edycji: 2010-07-22 o 14:24
Mrum jest offline  
Stary 2010-07-22, 15:28   #2472
visionAM
Zakorzenienie

Wg mnie oprawa oczu ma niewielkie znaczenie, bo od czego mamy hennę
Największe znaczenie ma odcień skóry - zresztą jak dobierać kolor włosów można poczytać w charakterystyce wybranych typów kolorystycznych

Ważny jest wybór między kolorami chłodnymi i ciepłymi. Ktoś kto jest typem chłodnym nigdy nie będzie wyglądać dobrze w ciepłych odcieniach i na odwrót

visionAM jest offline  
Stary 2010-07-22, 16:35   #2473
kumkumkum1986
Raczkowanie

Cytat:
Wg mnie oprawa oczu ma niewielkie znaczenie, bo od czego mamy hennę
Największe znaczenie ma odcień skóry - zresztą jak dobierać kolor włosów można poczytać w charakterystyce wybranych typów kolorystycznych

Ważny jest wybór między kolorami chłodnymi i ciepłymi. Ktoś kto jest typem chłodnym nigdy nie będzie wyglądać dobrze w ciepłych odcieniach i na odwrót
Z tą henną to też różnie bywa, wg mnie na brwiach prawie zawsze wygląda sztucznie, rzakdo można znaleźć dobrą kosmetyczkę, która odpowiednio ufarbuje brwi. Z kolei rzęsy farbuję od kilku lat i brdzo sobie chwalę
kumkumkum1986 jest offline  
Stary 2010-07-22, 17:52   #2474
visionAM
Zakorzenienie

Ja mam ciemną oprawę oczu więc nie muszę korzystać z henny, ale mam koleżanki które regularnie jej używają i jakoś nigdy nie uważałam, że wygląda to sztucznie - wręcz przeciwnie. No ale może wiele zależy od kosmetyczki, tak jak piszesz

visionAM jest offline  
Stary 2010-07-23, 10:13   #2475
tinkerbell18
Przyczajenie

Dot.: Blondynka czy szatynka - pierwsze farbowanie, nie chcę wpaść! :-)

Myślę że bardziej pasowałby Ci ten brąz Spróbuj jakiś kasztanowy kolor Będzie cieplejszy więc Twoja karnacja nie będzie wyglądała na taką jasną
tinkerbell18 jest offline  
Stary 2010-07-23, 11:36   #2476
Zostan_Przy_Mnie
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez tinkerbell18 Pokaż wiadomość
Myślę że bardziej pasowałby Ci ten brąz Spróbuj jakiś kasztanowy kolor Będzie cieplejszy więc Twoja karnacja nie będzie wyglądała na taką jasną
nie nie rob kasztanowych przy twoich oczach blond bedzie slicznie wygladal, tymbardziej ze twoje brwi są jasne ten kolor jak na drugim zdjeciu jest idealny, mozesz tez dodac wiecej pasemek blond, proponuje baleyage blond, ale cienkie pasemka
Zostan_Przy_Mnie jest offline  
Stary 2010-07-23, 13:53   #2477
Agniesia2007
Raczkowanie

Question Z naturalnego blondu na rudy? doradźcie :*

Witam dziewczyny
Mam naturalne blond włosy takie coś a'la miodowe? nie wiem jak je określić w każdym razie w miarę jasne nigdy ich nie farbowalam bo boję się że nie wrócę już do swojego naturalnego koloru...Ale ostatnio naszło mnie na rudość stwierdziłam że przecież kiedyś trzeba się zdecydować na jakieś farbowanko tylko w związku z tym ze to "mój pierwszy raz" bardzo się boję tej decyzji, żebym nie wyglądała jak nie wiem co...
Poradźcie mi czy przefarbować włosy czy lepiej nie bo nie będzie mi w nich dobrze i ewentualnie na jaki odcień, załącze swoje zdjęcie(pierwsze w blondzie) i pare rudości które mnie kuszą.

Najbardziej to zdjęcie z dziewczyną gryzącą bluzke ta rudość jest ekstra co Wy myślicie pasowała by do mnie? .

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Agniesia2007
Czas edycji: 2010-07-25 o 12:20
Agniesia2007 jest offline  
Stary 2010-07-23, 14:11   #2478
ennostiel
Zakorzenienie

Dot.: Z naturalnego blondu na rudy? doradźcie :*

Ja ostatnio poszłam do fryzjerki właśnie ze zdjęciem Hayley Williams, dokładnie tym samym - bo tak się nazywa dziewczyna gryząca bluzkę wyszło trochę czerwieniej ale po paru myciach się już powoli spłukuje i wygląda bardziej naturalnie i jak taka mielona słodka papryka, tylko żywsze <3 Naturalnie mam średni blond, niebieskie oczy. I jestem zachwycona, będę zmieniać odcienie ale chcę zostać ruda na długo

Ślub
ennostiel jest offline  
Stary 2010-07-23, 18:00   #2479
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

ja mam blond i w zyciu bym go na nic nie zamieniła!

w tamtym roku chciałam farbowac, to mama mi zabroniła i teraz jestem jej wdzięczna.

jesli zostałas obdarzona takim kolorem wzmacniaj go, np płukanami z cytruną lub rumianku(z rumianku moze nadac lekko rudy odcien)

NIE FARBUJ!

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2010-07-23, 22:31   #2480
Agniesia2007
Raczkowanie

Talking Dot.: Z naturalnego blondu na rudy? doradźcie :*

no tak tak mnie mama też odradza ale kiedyś trzeba coś zmienić kiedy jak nie teraz "pókim młoda" hehe rozmawiałam ze znajomą mówiła że nie powinnam mieć problemu z wróceniem do koloru choć to będzie wymagało trochę wytrwałości więc mam nadzieje na swój blond jeszcze kiedyś na razie bardzo mnie kusi ten rudy i nie wiem czy się nie zdecyduje.

Dzięki za informacje jak nazywa się dziewczyna gryząca bluzkę hehe i opis swojego doświadczenia z tym kolorkiem i jeszcze bardziej mnie teraz to "pociąga"
Tylko czy do mnie to będzie pasować?
A jeszcze pytanko czy długo już masz ten kolor na włosach i często musisz farbować?

Edytowane przez Agniesia2007
Czas edycji: 2010-07-23 o 22:33
Stary 2010-07-23, 22:42   #2481
circlee
Przyczajenie

Jak najbardziej! Sama przefarbowałam się z blondu na rudy, jakiś rok temu, i jestem zachwycona. Mogę dołączyć zdjęcia. Oczywiście, jeżeli chcesz naturalnymi sposobami - henna do nabycia w wielu kosmetycznych, za jakieś 4 PLN za saszetkę, jeżeli masz gęste włosy spokojnie wystarczą dwie, a dają piękny kolor, wyglądający jak naturalny. A mnie mama sama doradziła rudy kolor, nawet powiedziała, że niebieskie doczepiane pasemka mi sprawi [mam raczej ognisty kolor], jest cudowna. ;-D
circlee jest offline  
Stary 2010-07-23, 22:58   #2482
Mrum
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Zostan_Przy_Mnie Pokaż wiadomość
nie nie rob kasztanowych przy twoich oczach blond bedzie slicznie wygladal, tymbardziej ze twoje brwi są jasne ten kolor jak na drugim zdjeciu jest idealny, mozesz tez dodac wiecej pasemek blond, proponuje baleyage blond, ale cienkie pasemka
Dziękuję za odpowiedzi! Od dziecka marzyłam o blond lokach, ewentualnie rudych, ale teraz to chyba wykluczone, przy takiej urodzie.
Mrum jest offline  
Stary 2010-07-23, 23:00   #2483
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Ja również polecam hennę. Zwłaszcza jeśli jesteś naturalną blondynką. Na takich włosach spokojnie wyjdzie ci rudy kolor i nie zniszczysz włosów. Najlepiej zacznij od najjaśniejszego odcienia henny jaki znajdziesz, bo może ci wyjść czerwień (i tak wypłucze się do rudego, ale to może trochę potrwać). Dodam jeszcze, że henna jest o wiele trwalsza od rudych farb chemicznych.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-07-23, 23:17   #2484
Miviki666
Zadomowienie

Nie wiem na co się zdecydować. Pomóżcie!

Hej! W poniedziałek idę do fryzjera na farbowanko. Chcem napewno jakieś chłodne kolorki na włosach. Obecnie mam taki jakby karmelek. Załanczam zdjęcia włosów jakie mi się podobają. Doradzcie!
Stary 2010-07-24, 08:24   #2485
Noc(nik)
Zadomowienie

Jesteś podobna do Kasi Struss, a ona przeszła taką samą metamorfozę. Myślę, że możesz spróbować

Noc(nik) jest offline  
Stary 2010-07-24, 10:57   #2486
FallenAngel1990
Raczkowanie

GG do FallenAngel1990

Blond
Ja mam piwne oczy,jasne brwi i rzęsy, ciut ciemniejszą karnację od Twojej i wszyscy mówią że w blondzie wyglądam najlepiej. Mimo tego że teraz na lato jestem opalona na brązowo a na głowie mam jasny blond nie wygląda to źle, nawet bardzo dobrze Taką mam karnację i bardzo się z tego cieszę Możesz pobróbować w chłodniejszych odcieniach np.perłowych,rozświetlony ch bo jednak uważam że w bardzo jasnych włosach możesz wyglądać zbyt blado. Ewentualnie zrobić jakiś kolorek i jasne pasemka,też by było dobrze.
And I don't care what you say
I want to go too far
I'll be your everything
If you make me a star!
"

You're always in my heart...
*MJ*

FallenAngel1990 jest offline  
Stary 2010-07-24, 11:03   #2487
Agniesia2007
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez circlee Pokaż wiadomość
Jak najbardziej! Sama przefarbowałam się z blondu na rudy, jakiś rok temu, i jestem zachwycona. Mogę dołączyć zdjęcia. Oczywiście, jeżeli chcesz naturalnymi sposobami - henna do nabycia w wielu kosmetycznych, za jakieś 4 PLN za saszetkę, jeżeli masz gęste włosy spokojnie wystarczą dwie, a dają piękny kolor, wyglądający jak naturalny. A mnie mama sama doradziła rudy kolor, nawet powiedziała, że niebieskie doczepiane pasemka mi sprawi [mam raczej ognisty kolor], jest cudowna. ;-D
Jasne załącz zdjęcia chętnie zobaczę Twoją metamorfozę moja mama to jedynie boi się że potem będę narzekać że chce swój kolor że włosy zniszczyłam że żałuje itp

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Ja również polecam hennę. Zwłaszcza jeśli jesteś naturalną blondynką. Na takich włosach spokojnie wyjdzie ci rudy kolor i nie zniszczysz włosów. Najlepiej zacznij od najjaśniejszego odcienia henny jaki znajdziesz, bo może ci wyjść czerwień (i tak wypłucze się do rudego, ale to może trochę potrwać). Dodam jeszcze, że henna jest o wiele trwalsza od rudych farb chemicznych.
Piszecie o tej hennie a ja pierwsze słysze ... ale jaki to kolor rudy tej henny?ja tylko henną farbuje brwi więc wiem tylko o czarnej brązowej i grafitowej pewnie gdybym interesowała się tym farbowaniem włosów wczesniej to coś by mi się obiło o uszy, ale słuchajcie jeżeli zafarbuje włosy henną to potem będzie mi łatwo wrócić do blondu tak jak po farbowaniu zwykłą farbą do włosów? ja mam zamiar iść do fryzjerki sama na pewno się nie odważe myślicie że fryzjerka zafarbowała by henną? Mnie się wydaje że teraz te farby do włosów co są jeszcze jak farbuje włosy ktos kto się na tym zna to nie zniszczą bardzo włosów i kolor będzie jak trzeba..
Stary 2010-07-24, 11:13   #2488
FallenAngel1990
Raczkowanie

GG do FallenAngel1990

Dziewczyno nie farbuj!!Miodowy kolor jest przecież pięknyIle ja bym dała żeby mieć swoje włosy takie jeszcze naturalne!Co do wracania do naturalnego koloru... jak zafarbujesz włosy na rudo farbą to potem owszem,może i wrócisz ale będziesz musiala chodzić z odrostami bo tylko tak odzyskasz swój dawny kolor. Chcesz się tak poświęcać? Ja bym nie ryzykowała aż tak.
And I don't care what you say
I want to go too far
I'll be your everything
If you make me a star!
"

You're always in my heart...
*MJ*

FallenAngel1990 jest offline  
Stary 2010-07-24, 12:11   #2489
Agniesia2007
Raczkowanie

koleżanka moja miała włosy przez krótki czas czerwone takie coś pod wiśniowe i przefarbowała właśnie na ten kolor włosy blond ciut ciemniejsze od moich a teraz praktycznie wróciła do swojego koloru.. fryzjerka dobrała jej farby i nawet nie miała odrostów jakiś strasznych potem lekki balejaż i teraz już praktycznie ma swoje.. sama nie wiem ale przecież do końca życia swoich włosów nie zostawie bo jednak to się nudzi.. zawsze jest tak ma się coś co chcą inni i chce się tego co inni mają
Stary 2010-07-24, 18:50   #2490
kasiula990
Przyczajenie

Zastanawiam się nad zmianą koloru włosów, ale zupełnie nie wiem jaki wybrać i w czym będę wyglądać dobrze
Raczej wolę coś jaśniejszego, może ciemny/średni blond, ale nie wiem czy mi pasuje. A może lepiej zostać przy brązie? I jaki odcień farby wybrać - chłodny czy ciepły?
Będę wdzięczna za pomoc i propozycje konkretnych farb.
Pozdr.
kasiula990 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
#blond, #koloryzacja, #włosy, #włosy##koloryzacja#, balejaż, blond, blond brąz włosy, blond ciemny blond, blond na brąz, blond z brunetki, brąz, brąz farba, brązowe włosy, casting ciemny włosy, chłopak, ciemne włosy, ciemny blond, czarne włosy fryzura, czarnule, czerń, czerwień, czerwone wlosy, czrne włosy, dekoloryzacja, farba, farba do włosów, farba drogeryjna, farba włosy, farbowane wlosy, farbowanie, farbowanie ( :, farbowanie na brąz, farbowanie wlosow, farbowanie włosów, farbowanie włosy, farby, fiolet włosy farbowanie, fryzjer, fryzura, fryzura codzienna, fryzura kolor włosy, fryzury, gęste włosy, hairstyle, jak dobrac kolor wlosow, jaka farba, jaka fryzura, jaki kolor włosów, jaki kolor włosów pasuje, jasna cera, jasna karnacja, jasny, jasny brąz, joanna, karnacja, kolor, kolor oczu, kolor włosow, kolor włosów, koloryzacja, koloryzacja włosów, końcówki, krótkie, lato, loki, makijaż a nastolatka, marchewka, metamorfoza, metamorfozy, miedziane, miedziany, miedź, miodowy blond, mysi blond, niebieskie granatowe, nowa fryzura, nowy kolor, oczy, odcień, odrosty, ombre, ombre fair, pani, pasemka, pasemko, pomarańczowy, pomoc, pomocy, porady, rihanna, rozjaśnianie, ruda, rude włosy, rudy, rudy włosy brąz, selena gomez włosy, sombre, szamponetka, szatynka, techniki, toner, trwała, tymczasowe, typ urody, uroda, wellaton, wlosy, wlosy farbowane, włosy, włosy blond, włosy brąz, włosy ciemne, włosy farba, włosy farba brąz, włosy farbowane, wygląd, z blondu na brąz, zielone oczy, zima, złoty, zmiana, zmiana koloru wlosow

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości