co z czym, po czym i jak często - weryfikacja posiadanych kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-19, 12:27   #1
marmolada wieloowocowa
Przyczajenie

co z czym, po czym i jak często - weryfikacja posiadanych kosmetyków

Czytam i czytam o pielęgnacji twarzy i za cholerę nie mogę dojść w jakiej kolejności i w jakich zestawach powinnam stosować posiadane kosmetyki.

Wiem już że najważniejsze to filtry, nawilżanie, oczyszczanie, vit c, retinoidy.

W swoim zestawie kosmetycznym posiadam :
- serum vit c - Flavo-c
- retinoidy - Avene Diacneal
- krem z filtrami - Bioderma 50
- krem tłusty z filtrami (zima) - FloslekWinter Care
- krem z vit c nawilżający - Bodyshopskin Skin Boost
- krem pod oczy przeciwzmarszczkowy - Clinique All About Eyes
- krem na dzień przeciwzmarszczkowy - Orlane Anagenese ( za chwilę Elizabeth Arden , Visible Difference)
- krem na noc przeciwzmarszkowy - do zakupienia (wcześniej HR Night Sculpture)
- bazę przeciwstarzeniową Dermica Collaction
- krem Dermedic Acne Expert Nawilżająco Kojący

- Bioderma Sensibio (demakijaż wieczorem)
- Avene LPI Żel do demakijażu bez spłukiwania (demakijaż rano i wieczorem)
- Peeling StIves - 1 raz w tyg
- Biotherm Pore Reducer - żel do twarzy - 1raz w tyg

Największy problem mam z kremami i serumami.
Kompletnie nie wiem jak często używać powyższe, które z którymi najlepiej łączyć, no i w jakiej kolejności nakładać...
Co na dzień co na noc....?
Czy potrzebuję jeszcze czegoś czy może mam tych wszystkich mazideł za dużo....?

Skóra mieszana - blisko do 30tki - pory trochę porozszerzane w strefie T, skłonność do pojedynczych wyprysków, cienie pod oczami, niejednorodny koloryt, kiedyś skłonność do błyszczenia teraz jakoś zminimalizowałam ten problem.

Będę wdzięczna za podpowiedzieć jak używać tego zestawu żeby osiągać najlepsze efekty.
marmolada wieloowocowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 22:24   #2
Basia02
Przyczajenie

GG do Basia02
Dot.: co z czym, po czym i jak często - weryfikacja posiadanych kosmetyków

Cytat:
Napisane przez marmolada wieloowocowa Pokaż wiadomość
Czytam i czytam o pielęgnacji twarzy i za cholerę nie mogę dojść w jakiej kolejności i w jakich zestawach powinnam stosować posiadane kosmetyki.

Wiem już że najważniejsze to filtry, nawilżanie, oczyszczanie, vit c, retinoidy.

W swoim zestawie kosmetycznym posiadam :
- serum vit c - Flavo-c
- retinoidy - Avene Diacneal
- krem z filtrami - Bioderma 50
- krem tłusty z filtrami (zima) - FloslekWinter Care
- krem z vit c nawilżający - Bodyshopskin Skin Boost
- krem pod oczy przeciwzmarszczkowy - Clinique All About Eyes
- krem na dzień przeciwzmarszczkowy - Orlane Anagenese ( za chwilę Elizabeth Arden , Visible Difference)
- krem na noc przeciwzmarszkowy - do zakupienia (wcześniej HR Night Sculpture)
- bazę przeciwstarzeniową Dermica Collaction
- krem Dermedic Acne Expert Nawilżająco Kojący

- Bioderma Sensibio (demakijaż wieczorem)
- Avene LPI Żel do demakijażu bez spłukiwania (demakijaż rano i wieczorem)
- Peeling StIves - 1 raz w tyg
- Biotherm Pore Reducer - żel do twarzy - 1raz w tyg

Największy problem mam z kremami i serumami.
Kompletnie nie wiem jak często używać powyższe, które z którymi najlepiej łączyć, no i w jakiej kolejności nakładać...
Co na dzień co na noc....?
Czy potrzebuję jeszcze czegoś czy może mam tych wszystkich mazideł za dużo....?

Skóra mieszana - blisko do 30tki - pory trochę porozszerzane w strefie T, skłonność do pojedynczych wyprysków, cienie pod oczami, niejednorodny koloryt, kiedyś skłonność do błyszczenia teraz jakoś zminimalizowałam ten problem.

Będę wdzięczna za podpowiedzieć jak używać tego zestawu żeby osiągać najlepsze efekty.
Z tymi kremami tez za bardzo nie mozesz przesadzic poniewaz twoja skora moze to źle odczuć, jezeli chodzi o serum poleciłabym go użyć po demakijażu.. przed tym raz w tyg w strefie T mozesz zrobic sobie peeling,nastepnie zmyc i nalozyc serum. Kremu nawilzajacego mozesz uzywac czesto mysle ze nie zaszkodzi. Krem na dzien przeciwzmarszczkowy mozesz uzyc rano wystarczy raz dziennie, krem pod oczy przed snem razem z kremem przeciwzmarszczkowym na noc. Kremu tłustego nie uzywaj zbyt czesto,jezeli jest naprawde niska temperatura i staraj sie omijac strefe ktora ci sie przetluszcza na twarzy. Na lato krem z filtrem raz lub dwa razy dziennie aby chronic skore przed sloncem co prowadzi do wczesniejszego starzenia sie skory. Wazne rowniez jest abys wykonywala prawidlowy demakijaz zmywajac oczy i usta plynem do tego przeznaczonym nastepnie umyj twarz zelem ktory posiadasz. Mysle ze to Ci powinno w zupelnosci wystarczyc, mozesz uzyc rowniez swojej bazy przeciwstarzeniowej ale mysle ze co za duzo to nie zdrowo skory za bardzo tez nie mozna obciazac.. Jezeli chodzi o cienie pod oczami polecam nakladac na oczy waciki namoczone w naparze z czarnej herbaty,rumianek( o ile nie masz uczulenia,tez nie mozna zbyt czesto poniewaz rozjasnia rzesy i brwi)oraz okłady z ogorka.
Basia02 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości