Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-19, 11:54   #1
Dostepny
Przyczajenie

BRODACID jak używać ?

Witam otóż mam problem , no może pytanie a więc w instrukcji jest napisane , że mam 2 razy dziennie używać płynu rano i wieczorem. No a więc chodzi mi o to gdy jak wezmę rano pomaluję brodawkę to te "białe" mam wieczorem zerwać i dać nową warstwę czy na tą warstwę posmarować nową ? W instrukcji nic nie pisze czy mam zrywać czy malować na tą co pomalowałem wcześniej .. Może ktoś mi napisać co mam robić?
Dostepny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 12:07   #2
olenka172
Przyczajenie

Dot.: BRODACID jak używać ?

Jak ja miałam to świństwo, to namaczałam w gorącej wodzie, a później lekko ścierałam powierzchnie np. pumeksem i dopiero nanosiłam nową warstwę
olenka172 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 13:08   #3
Dostepny
Przyczajenie

ok ale ja nie używam pumeksów itd.. i tak mam już zniszczoną skórę przez te dziadostwa więc wkońcu mam zrywać to co nałożyłem i dawać nowe czy nakładać na to stare ?
Stary 2011-02-19, 13:25   #4
kinderkowa18
Raczkowanie

Nie zrywaj bo może Ci wyskoczyć wiecej.Jeżeli chodzi o kurzajke.Mój partner używał tego i nie zrywał tylko nakładał kolejna warstwe na to co miał.Wtedy ta brodawka po kilku już smarowaniach wyglądała jakby od góry ją wypalało i robiła sie taka dziurka.Wtedy można było zaobserwować czarna kropeczke w tej dziurce czyli korzeń brodawki( tak nam powiedziała farmaceutka) i tak było.Po kilku stosowaniach znikły mu brodawki ( kurzajki ) a miał ich sporo.Co prawda zdarzyło sie,że przy zakładaniu kurtki odpadła ta cześć biała co posmarował wiec wtedy odczekał aż mu sie zagoiła,bo krewka mu leciała i zaś posmarował.Dodam ze miał ich sporo a teraz mu została jedna która mocno sie trzyma "wredna małpa" i to najwieksza :/ smaruje ja ciagle ale powraca a to dlatego że ma w sobie dużo tych czrnych kropeczek czyli korzeni jak powiedziała farmaceutka.Więc wydaje mi sie byś nie zrywała i życze dobrej Rekonwalescencji Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

"Byś nie zrywał " sorrki za to "Zrywała " Nakładaj na stare.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

"Byś nie zrywał " sorrki za to "Zrywała " Nakładaj na stare.
kinderkowa18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 13:48   #5
Dostepny
Przyczajenie

Bardzo dziękuje za odpowiedź Ja ją zrywałem i niewiedziałem czy dobrze robię no i jeszcze mam jedno pytanko żeby nie robić kolejnego tematu .. Gdy już nie widać tych czarnych kropek (korzeni) i tylko czerwone i twarda skóra(Czasami gdy miałem ten płyn i zrywałem to białe miałem takie dziurki? i z tych dziurek i jakaś woda płyn wyciekał może wiecie co to?)Mam nadal na to nakładać czy już tej kurzajki nie w tym miejscu i ta twarda skóra zagoi się ?

I nie szkodzi każdemu się zdarza błąd zrobić :P
Stary 2011-02-19, 17:24   #6
kinderkowa18
Raczkowanie

Jeżeli nie masz tych korzeni to nie powinny Ci te brodawki wyskakiwać.Dodam z przykroscia że mojemu chłopakowi zostały niewielkie blizenki po tym dlatego że zrywał tak samo jak Ty.Chciał poprostu by szybciej mu zeszły.Jeżeli wycieka Ci coś z tej rany to możliwe,że za bardzo ja posmarowałeś.Farmaceutka ( nie wiem jak jest w Polsce ale tutaj w Grecji) Powiedziała,że nie wolno wyjechac płynem za brodawke bo to wtedy przypali Ci skóre.No i ja za pierwszym razem ,smarowałam brodawke i wyjechałam i wtedy,właśnie taki bąbelek mu urósł i saczyła sie jakby woda.Możliwe że to samo zrobiłeś.Od tej pory mój chłopak sam sobie je smarował.Teraz jak wczesniej mówiłam ma ta jedna małpe co prawda płaska ale do końca nie chce zejśc.Dam Ci rade jak Ci już zejda brodawki nie wywalaj tego preparatu wrazie jakby powróciły.Dobrze ze wybrałeś ten żel ,bo zaś chłopak też miał ten preparat co zamraża i nic mu nie pomogło Tylko ten żel.Własnie w chwili obecnej go zapytałam odp: że nakładał dopołki miał wypukłe.Jezeli to zaczerwienienie jest płaskie to moze już przerwij i natłuszczaj czymś.Możliwe ze to blizenka Ci została jak jemu.Nie sa duże tylko takie małe plamki różowate.Pozdrawiam.
Stary 2011-02-19, 20:10   #7
Dostepny
Przyczajenie

Dziękuje Ci bardzo za pomoc ale jeszcze jedno pytanie mam:P

Te korzenie/korzeń musi być duży czy mogą być takie małe ? I słyszałem że jak usunę tą 1 brodawkę która mi się pojawiła to znikną te które rozsiała zostaną też usunięte ?

Edytowane przez Dostepny
Czas edycji: 2011-02-19 o 20:13
Stary 2011-02-21, 14:43   #8
kinderkowa18
Raczkowanie

Co do korzeni (tych czarnych kropeczek w srodku kurzajki) jest różnie...te co zeszły mu najszybciej to te co miały duzo tych czarnych kropeczek w kurzajce.On je smaroal dopułki były wypukłe i było widać korzeń.No on raz wyciągnął taki korzeń kurzajki i miał około 0,5 mn ale nie powinien wyciągać.Co do tych co rozsiala nastepne też trzeba je smarować same nie znikną.Pamietaj by z takiej kurzajki nie może lecieć krew bo własnie w taki sposób ona rozsiewa te zarazki i rosna nstepne.W każdej kurzajce może być jeden korzeń( taki pręcik) albo kilka.Są to małe kropeczki czarne w kurzajce.Jeżeli masz jeszcze wątpliwości zawsze mozna poszukać na necie albo zaptać w aptece.Pozdrawiam
Stary 2011-02-21, 19:36   #9
Dostepny
Przyczajenie

Bardzo dziękuje dużo mi pomogłaś
Stary 2011-02-22, 12:22   #10
kinderkowa18
Raczkowanie

Nie ma za co Wkońcu Wszyscy jestesmy tu By sobie pomagać i porozmawiać.Pozdrawiam.
Stary 2014-02-16, 13:38   #11
astelix15
Przyczajenie

Witam ma straszny problem z kurzajką podam po niżej zdjecie jak da rade na początku się skaleczyłem i długo sie goiło okazało się potem ,że to kurzajka kupiłem brodacic i smarowałem ją odrywałem zawsze tą biała plamke i stosowałem na nowo żarło nie kiedy potwornie i już wypaliłęm dosłownie dziure już myślałem że korzeń nawet wyszedł bo ciągle roipiało i była w głebienie i zagoiło się i znowu zaczeło odrastać oderwałem to póki było swieżę i nie wiem czy dalej zalewać brodacidem czy jak ?2014-02-16-244.jpg
astelix15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 12:23   #12
ollla67
Przyczajenie

hej. Ja również mam problem z tym okropieństwem. wczesniej stosowalam brodacic potem wartner ale nic nie pomagalo az poddalam sie i poszlam do dermatologa. pani doktor powiedziala ze sa one na tyle rozsiane nie pomoze narazie. kazala nakladac brodacid na brodawki a nastepnego dnia przez 10-15min moczyc w cieplej wodzie z mydlem i nastepne caszkami odrywac naskorek ktory zostal wypalony przez plyn. powiedziala jeszcze ze sam brodacid nie leczy kurzajek wiec po tygodniu takiego stosowania tego zelu mam znow przyjsc i ona to obejrzy i wtedy bedzie dzialac dalej. powiedziala mi ze powinnam odrywac ten naskorek do tego stopnia zeby az byl dol w miejscu gdzie jest kurzajka.
ollla67 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości