Krem do cery trądzikowej na lato - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-13, 21:12   #1
Roksi
Raczkowanie

Krem do cery trądzikowej na lato

Jakiego kremu przeciwtrądzikowego używać latem??
Roksi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 22:42   #2
Sylwiasta
Zadomowienie

Dot.: Krem do cery trądzikowej na lato

Przede wszystkim z wysokim filtrem - dla "tłuścioszkow" pojawiły sie nowości - Bioderma wypuściła np. Photoderm max Fluide (sklad ma ten sam co "lait", ktore ma wieksza pojemnosc).
Dobry jest tez dla mnie AA Oceanic Young "D" antybekteryjny Intensywna Pielegnacja, majacy duzo niacinamidu, ktory blokuje nadmierne wytwarzanie melaniny = tworzenie przebarwien. Stosuje go na noc albo pod filtr.
Pamietaj, zeby filtr nakladac OBFICIE, potem mozesz go przypudrowac sypkim pudrem a na strategiczne miejsca uzyc korektora. Podklad w lecie odradzam bo splynie, lepszy koloryzowany bloker : SVR albo Bioderma teintee.
Na lato odstawiamy kwasy i chronimy sie przed slońcem!
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 16:39   #3
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Przede wszystkim z wysokim filtrem - dla "tłuścioszkow" pojawiły sie nowości - Bioderma wypuściła np. Photoderm max Fluide (sklad ma ten sam co "lait", ktore ma wieksza pojemnosc).
A czy nazwa "fluid" wskazuje, że ten krem ma właściwości podkładu? Jaką ma konsystencję? Nie zapycha przypadkiem porów?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 16:56   #4
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Talking Dot.: Krem do cery trądzikowej na lato

Cytat:
Napisane przez Gonia1
A czy nazwa "fluid" wskazuje, że ten krem ma właściwości podkładu? Jaką ma konsystencję? Nie zapycha przypadkiem porów?
Nie, to nie jest podkład, nie jest kosmetykiem kolorowym. Fluid jest przeznaczony dla skóry tłustej nie jest tak bogaty w substancje nawilżające jak krem i nie powinien zatykać porów. Konsystencja jest półpłynna – przynajmniej ja się z taką spotkałam.
Pozdrawiam
amistad.k.m.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 17:17   #5
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s
Nie, to nie jest podkład, nie jest kosmetykiem kolorowym. Fluid jest przeznaczony dla skóry tłustej nie jest tak bogaty w substancje nawilżające jak krem i nie powinien zatykać porów. Konsystencja jest półpłynna – przynajmniej ja się z taką spotkałam.
Pozdrawiam
Dziękuję za info.
Stary 2005-05-14, 18:03   #6
Sylwiasta
Zadomowienie

Ale jest tez Bioderma Max 100 spf teintee,dosyc ciemna i zoltawa (musisz wyprobowac, dla mnie jest za ciemna ale po rozcienczeniu z tym fluidem/mleczkiem Biodermy, ktore jest mleczne i troche rozjasnia moja i tak blada karnacje, sprawuje sie dobrze. Wizazowy eksper, Basia, powiedziala, ze mozna laczyc dwa produkty z filtrem tej samej firmy - Bioderma zawiera Tinosorb, stabilny filtr, pochlaniajacy rowniez uva - tak wiec najpierw nakladam Bioderme fluid, czekam 5 minut az sie wchlonie i potem Bioderme kolorowa na to. Pamietaj o OBFITEJ aplikacji - aby uzyskac faktor zblizony do tego co wypisane na opakowaniu, trzeba nalozyc 1,5 - 2 ml!).
Wersje koloryzowane filtrow ma tez SVR - niektore Wizazanki uzywaja ich jak make upu (przejrzyj posty Smoczycy), dla mnie sa za ciezkie i za rozowe. Ale teraz jest pelnia filtrowego sezonu nowosci, wiec powinni Ci dac probki w jakiejs aptece, w Krakowie nie mialam problemu.Stad wiem, ze ich nie lubie
W lecie nie poleca sie stosowania kwasow - poczekaj z tym do jesieni.
Mnie na krostki dobrze robi olejek z drzewa herbacianego a na gule, jesli juz taka urosnie - antybiotyk w saszetce Tribiotic, albo polozona punktowo glinka zielona.
Rano nakladam duzo kremu z wysokim, stabilnym filtrem, miejscowo korektor i sypki puder. Jesli jest bardzo slonecznie, przecieram twarz chusteczka myjaca np. Olay'a i reaplikuje krem z filtrem. Wyzywam sie za to w makijazu oczu
Stary 2005-05-14, 18:36   #7
lydiam
Raczkowanie

Sylwiasta, w której aptece dają bez problemów próbki koloryzujących kremów z filtrami?
lydiam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 18:57   #8
Sylwiasta
Zadomowienie

Czyzby kolezanka z Grodu Kraka?
Ja dostalam w kilku - dobra jest taka na poczatku Karmelickej, vis a vis Bagateli.
Druga to na poczatku Dlugiej (przy przystanku tramwajowym, vis a vis Wydawnictwa Literackiego, chyba. Dal mi taki wysoki farmaceuta, brunet w okularach.). 3 rozne probki kremow z filtrem SVRu dostalam w malym sklepie perfumeryjnym na Brackiej, vis a vis Prowincji. Warto wyprobowac taka apteke przy Grodzkiej / plac Dominikanski i na rogu Rynku i Szczepanskiej.
Nikt mi nigdzie nie powiedzial, spadaj probki to Twoje swiete prawo klienta a teraz jest sezon nowosci filtrowych i maja duzo tubeczek i saszetek.
Stary 2005-05-14, 19:57   #9
lydiam
Raczkowanie

Dziękuję, chyba pochodzę za tymi próbkami. Żal wydać tyle pieniędzy w ciemno (a kremy z filtrami nie są przecież tanie). Mam nadzieję, że mnie też nie odeślą z niczym
lydiam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 17:48   #10
Iwi82
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do Iwi82

Do Sylwiasta:
Ja rowniez jestem z Krakowa i chcialabym zapytac czy jak dostalas te probki to wczesniej cos kupilas, czy tylko zapytalas o probki????
Faktycznie, ja bardzo rzadko spotykam sie z tym, ze farmaceuci czy tez panie z perfumerii daja probki. A powinno byc inaczej, bo szkoda wydawac kase na kosmetyk, ktory niekoniecznie musi sie sprawdzic.
A i jeszcze jedno pytanko- czy znasz moze jakies dobre, lekkie kremiki, emulsje, ktore sa z filtrami ale dodatkowo barwia cere (mi chodzi o zoltawy kolor) tak aby nie stosowac podkladu???? Moja cera niestety bez lekkiej korekcji sie nie obejdzie :-(
Z gory dzieki!!!!!! Buzka
Iwi82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 18:10   #11
Sylwiasta
Zadomowienie

Kilka razy po prostu zapytalam o probke, a raz przy okazji kupowania czegos innego. Raz robilam zakupy za okolo 100 zl i farmaceutka powiedziala mi ze nie ma. Nie ma wiec reguly - jak maja, to dadza. Za kazdym razem prosilam grzecznie, acz zdecydowanie
Moze cos jest takiego, o parametrach jakie wymienilas, ale ja znam tylko blokery SVR barwione i Bioderme Teintee. Oba bardzo dobre, tylko kolor Ci musi podpasowac. Najlzejsza z tego wydala mi sie Bioderma. Jeszcze Avene ma taki podklad z wysokim faktorem ale to kompakt i kolory kiedys byly nie zbyt ludzkie.
W sztyfcie, ma podklad, chyba z spf 30 Shiseido ale raz ze drogie, dwa, ze trudno sie po ich uzyciu doczyscic = nieprawidlowo "zdemakijowane" moze zapchac pory - producent poleca sobie kupic specjalna oliwke, oczywiscie Shiseido. Testery ma GC, popros pania o wyskrobanie z probki, ale najlepiej wez na wszelki wypadek swoj wlasny pojemniczek, bo te, z przeproszeniem, dziady, zwykle nic takiego nie maja. Jesli mlodo wygladasz, idz z Mama albo starsza siostra, a jesli nie chca Ci dac probki czegos co stoi w testerze, popros o rozmowe z kierownikiem
Inne preparaty typu "krem tonujacy" maja raczej tylko spf 15 i to w postaci methoxycinnamate, ktore nie chroni za dobrze i trzeba by taki kremik reaplikowac w ciagu dnia co 2-3 godziny.
Z tego co mi przychodzi jeszcze do glowy, to City Block Clinique'a, tez spf 15 (jest tez wersja 25 ale nie wiem czy barwiona) ale za to stabilne filtry = nie bedziesz musiala reaplikowac tak czesto. Nie zapycha tez porow i jest kilka wariantow kolorystycznych.
Ja stosuje na krem z wysokim filtrem miejscowo korektor (lubie dwustronny Dermiki i Diora w pedzelku - obowiazkowo pod oczy) a "przyciemniam" calosc po nalozeniu pudru sypkiego, pudrem brazujacym Sephory. Po pudrach z myristynianami wyskakuja mi pryszcze a po tym nie (przeczytaj sklad tego, ktorego chcesz uzywac).
Jestem juz taka maniaczka ochrony UV, ze okolo 14, jesli mocno swieci slonce, zmywam calosc buzi (oczu nie tykam) chusteczka Olaya i nakladam calosc od poczatku (kremu z filtrem daje duuuuuuzo). Calosc zabiera mi z 15 minut.
Cera bardzo mi sie poprawila, tak ze podkladu uzywam tylko na "wielkie wyjscia" a nie codziennie, ewentualnie na nos, zeby sie mniej swiecil, jesli juz.
Stary 2005-05-15, 18:28   #12
Iwi82
Wtajemniczenie

GG do Iwi82

Dzieki za tak wyczerpujaca odpowiedz. Chyba polaze troche za probkami tych blokerów SVR i Biodermy bo bardzo mnie zaciekawily. Ja dotychczach jakos nie bardzo przejmowalam sie ochrona przeciwsloneczna ale zauwazylam ze mimo tradziku mam raczej wrazliwa cere (szczegolnie na policzkach), ktora bardzo sie czerwieni pod wplywem przebywania na sloncu wiec chyba musze cos porzadnego przeciwslonecznego stosowac na buzke. Milo by bylo gdyby przy okazji barwilo moja cere bo w sumie im mniej w lecie na twarzy tym lepiej.
W GC niegdy nie dostalam probki ale tez nigdy o nia nie prosilam ale po Twojej wypowiedzi mysle, ze sprobuje ich troche pomeczyc
Stary 2005-05-15, 19:01   #13
Sylwiasta
Zadomowienie

Panie sie tlumacza, ze nie maja pojemniczkow (taki sklep i nie ma pojemniczkow na probki!!!!), ale kilka razy mialy i wtedy zrobily mi probke bez problemu.
Jak mowilam - trzeba prosic grzecznie acz zdecydowanie
Z tego co napislas, mozesz miec poczatki problemow z naczynkami wiec tym bardziej powinnas chronic buzie - "naczynkowe" Wizazanki wielokrotnie pisaly o tym, ze im slonce "rozjusza" naczynka.
Pozdrawiam, przejrzyj tez KWC, moze cos pominelam.
Stary 2005-05-15, 19:29   #14
Iwi82
Wtajemniczenie

GG do Iwi82

Jeszcze raz wielkie dzieki Sylwia!!!!!
Juz poczytalam troche o City Block Clinique i tez mnie zainteresowal.
Trzeba bedzie wybrac sie na polowanie probek
Pozdrowionka i buziaczki
Stary 2005-05-16, 00:59   #15
Gonia1
Zakorzenienie

A możemy zrobć tutaj takie małe podsumowanie, które blokery są barwiące, a które nie? No i na jaki kolor barwią.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6791
ten daje efekt lekko opalonej skóry? Bo chyba na którymś z wątków Smoczyca pisała, że ten kremik ma ciemny odcień.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10610 - do cery tłustej i mieszanej. Bezbarwny, tak?

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9241 a ten jest bezbarwny? Chyba nadaje się do skóry tłustej, skoro jest w sprayu?
Stary 2005-05-18, 14:02   #16
Iwi82
Wtajemniczenie

GG do Iwi82

Zaczelam wlasnie moje polowanie na probki w Krakowie i chce sie z Wami podzielic swoimi doznaniami.
Najpierw poszlam do apteki na rogu Rynku i Szczepanskiej, tam zapytalam o blokery i o probki ale pani mi powiedziala, ze nie maja. Wiec postanowilam sprobowac w kolejnej. Tym razem padlo na ta przy Karmelickiej, naprzeciwko Bagateli. Akurat mialam takie szczescie, ze byla pani z La Roche Posay, no wiec troche sobie z nia pogadalam. Zapytalam ja o probki blokera barwionego,ale niestety nie miala (choc gdybym wziela ze soba pojemniczek to na pewno troche by mi wycisnela z testera bo byla bardzo mila). Dala mi za to probke Effaclaru K i A.I. Najlepsze jest to, ze jak ona otworzyla taka wielka szuflade, to zobaczylam, ze byla ona cala zapchana probkami i to chyba tylko La Roche Posay! Normalnie niezle sie zdziwilam. Dzis postanowilam jeszcze raz odwiedzic ta apteke i zapytalam pania farmaceutke o probki blokera barwionego- ona najpierw powiedzialam, ze chyba im sie juz wszystkie skonczyly a pozniej znalazla mi jeszcze SVR 100B creme teintee.
I to by bylo narazie na tyle moich doswiadczen z probkami w aptekach. W najblizszym czasie planuje wypad do tej na Dlugiej

A teraz kilka slow o tym blokerze SVR 100B creme teintee. Jest on raczej jasny, lekko brzoskwiniowy. Dla mnie dosc ciezki (mam mieszana cere) chociaz jak narazie nie zauwazylam zebym sie po nim blyszczala. Na pewno idealny bylby dla osob o suchej skorze. Kryje lekko, ale jak dla mnie wystarczajaco. Odcien nie najgorszy, ja na policzki dodatkowo nalozylam troche budru brazujacego (zeby nie byc taka blada) a na pryszcze korektor i jest oki. Generalnie jak dotad ocena b.dobra aczkolwiek dzisiaj leje a nie wiem jak by cala sprawa wygladala przy ostrym sloncu i upale.

A ktore blokery barwione sa najlepsze dla mieszanych cer?????
Stary 2005-05-18, 19:00   #17
Sylwiasta
Zadomowienie

Niestety ten krem SVR (odchodzi sie od okreslenia "bloker" bo nic w pelni nie blokuje promieni slonecznych) mnie nie podpasowal nic a nic. Moja recenzja jest na KWC, wiec dobrze, ze moglas sprawdzic najpierw na probce.
Z innych nowosci, ale bezbarwnych, pojawila sie emulsja Vichy z serii Capital Soleil spf 60, UVA + (nie ma informacji w ulotce o wysokosci ppd, jedni pisza ze 28, inni, ze 15).
O kremach z filtrami poczytaj na www.biochemiaurody.com - jest caly dzial i szczegolowe, aktualizowane opisy i forum.
Pozdrawiam (dzis upolowalam probke Vichy Capital Soleil spf 60, uva+ Lait Gel Ecran) - apteka rog Grodzkiej i pl. Dominikanskiego. Spytalam, czy maja probki tego, co sobie wystawily na reklamie w oknie ale niestety to nie byla ta emulsja w ulotce, tylko ten krem zel (tuba 100 ml). Ale moze sie okazac, ze maja bardzo podobne wlasciwosci - wtedy oczywiscie bardziej oplaca sie kupic 100 ml niz 50 ml. Ale na forum amerykanskim www.makeupalley.com (musisz sie zarejestrowac ale nic to nie kosztuje i oczywiscie znac angielski) dziewczyny mowia, ze Vichy powoduje wypryski.
Stary 2005-05-18, 19:16   #18
syyyylwia
Raczkowanie

Fajna ta stronka.
ja chyba też pójdę zapolowac na tą próbke Vichy ( nie ma to jak krakowska mafia wizażowa ). jak wypróbujesz vichy to daj znac.
syyyylwia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 19:36   #19
Sylwiasta
Zadomowienie

Jutro pewnie cos bede mogla powiedziec na forum Basi. Forum jest FANTASTYCZNE!!!
Stary 2005-05-18, 20:10   #20
Iwi82
Wtajemniczenie

GG do Iwi82

Ja to zapalilam sie na kremy z filtrami barwione bo nie chce jeszcze dodatkowo podkladu nakladac. Postanowilam sobie, ze sprobuje dorwac probki wszystkich dostepnych i wybrac najlepszy. Ciekawe czy mi sie to uda???
Stary 2005-05-18, 20:22   #21
syyyylwia
Raczkowanie

ale jeśli stosować sie do rad Sylwiastej to po nałożeniu na twarz filtrów barwionych tworzy sie niezłą maskę????????????
syyyylwia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 21:52   #22
Sylwiasta
Zadomowienie

Ale mnie sie maska zadna nie robi!
Chyba duzo zalezy od pudru sypkiego - uzywam Clarinsa (transparentnego, nie ma myristynianow w skladzie), dziewczyny polecaja nawet zmielona drobno skrobie ziemniaczana, skladnik i tak wielu sypkich pudrow. Nie czuje potrzeby nakladania podkladu bo po prostu nie mam czego maskowac a jesli mam, to uzywam tylko korektora. Znajomi pytaja sie czemu ja sie nigdy nie maluje, he he.
Jedyne filtry po ktorych mialam maske ewidentna, to byly barwione spf 50 i 100 SVR. Nie znioslabym na sobie wygladu manekina.
Stary 2005-05-18, 22:15   #23
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Sylwia, super wszystko wytłumaczyłaś pod Twoim wpływem nabyłam ostatnio Biodermę Photoderm Max Fluide, bo mnie skusiłaś tą nowością choć tak naprawdę miałam w planach kupić wersję Flush...

Gonia prosiła o podsumowanie kolorytystyczne:
- SVR spf 100 i 50 - oba bardzo jasne, 100 to najjaśniejszy krem ochronny jaki znam. Mój ukochany, nie rozstaję się z nim - może dlatego że mi tak kolorystycznie pasuje - jest cięzki, ale tak idealnie się wchłania - to jedyny bloker po którym mam matową twarz.
- Bioderma Photoderm Max Teinte -ciemna, jak już wspominała Sylwia. Moim zdaniem raczej tylko do ciemnej karnacji.
- Bioderma Photoderm Flush - filtr dla naczynkowców - uwaga, bardzo jasna! Nadaje się dla bladolicych
- Anthelios tonujący - raczej dla średniej karnacji. Nie jest bardzo ciemny, ale dla bledziochów się nie nadaje.

Ja też nakładam filtr obficie, ale nie ponawiam reaplikacji bo nie mam mozliwości - przeważnie jestem poza domem cały dzień, pracuję. Staram się nakładać filtr maksymalnie wcześnie, żeby dać mu się wchłonąć. Zawsze nakładam podkład, wiem że w sumie lepiej byłoby nakladac puder tylko - nie muszę się tuszować - ale niestety, ja tak naprawdę nie przepadam za pudrem, a podkład jest dla mnie niezbędny. Ot, siła przyzwyczajenia. Pudruję się dopiero po jakims czasie - jesli w ogóle. Maski nie mam. Każdą warstwę odciskam na chusteczce. Najpierw krem zwykły, nawilżający/przeciwzmarszczkowy - chusteczką odciskam niewchlonięte, potem filtry - też odciskam. Potem podkład - i zawsze przed przypudrowaniem też deliaktnie przyciskam chusteczkę do twarzy.

Maskę to mam dziś, bo moj najnowszy puder okazał się do bani i po prostu zmienił kolor w ciągu dnia wyglądam jakbym jakąś żółtaczkę miała...
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 00:44   #24
Sylwiasta
Zadomowienie

Jesli Ci ten fluid Biodermy podpasuje Smoczyco, to zakup nastepnie taka sama wartosc ale mleczko 100ml - Basia sprawdzila i maja dokladnie ten sam sklad, jeno cena i pojemnosc oraz nazwa inna.Produkt ten sam. W dodatku on troche rozjasnia karnacje, wiec zeby wygladac w miare normaleni = byc nadal blada na zolto, klade na niego ociupinke Biodermy spf 100 teintee.
Ja mam mozliwosc replikacji - przemykam sie kurcgalopkiem pod sciana do lazienki, tam chusteczka Olaya szybko wszystko sio z buzi, prysne sie woda w sparyu, nakladam filtr, korektor gdzie trzeba, pudruje puderkiem i po 10, max 12 minutach jestem gotowa. Na szczescie czesto mam nienormowany czas pracy
Na mnie na szczescie aktualny krem z filtrem (czyli Anthelios Fluide Extreme) nie swieci sie az do 4 godzin, potem lekko odciskam absorbentka. Basia krecila nosem na te nasze odciskania, ze mozemy w ten sposob zetrzec troche filtra.
Ale moze raz dziennie, nic sie zlego nie stanie, zwlaszcza jesli ponawiam aplikacje okolo godziny 14 (najczesiej wlasnie wtedy wychodze i wracam sobie do domu przez miasto).
Dziewczyny zaczely pod swoje pudry sypkie codzienne, stosowac skrobie ziemniaczana do zmatowienia filtrow i ponoc dziala jak zloto. Matuje nawet az za bardzo! To kolejna rzecz, ktora musze wyprobowac.
Dodam jeszcze tylko,ze tak rygorystyczna ochrone zaczelam stosowac ponad pol roku temu i poprawa cery jest znaczna - nie ma juz zadnych nowych przebarwien a stare, mimo, ze nie uzywam kwasow, ulegly znacznemu rozjasnieniu. Buzia ma jednolity koloryt i nic mi nie wyskakuje. Slonca unikam jak moge i wierze Basi kiedy mowi, ze jedyna nadzieja dobrego wygladu na starosc to wysokie filtry, unikanie slonca, witamina c i retinoidy !
Stary 2005-05-19, 09:43   #25
noana
Raczkowanie

Pamietaj, zeby filtr nakladac OBFICIE,

mi kosmetyczka po zabieku zawsze wklepuje cienka warstwe. to jak to w koncu jest? grubo czy cienko? jesli naloze gruba warstwe to mi nie splynie z twarzy w upal?

poza tym kosmetyczka powiedziala, ze nawet w lato moge uzywac effaclar k na noc, chociaz ma kwasy. wazne tylko,zebym nakladala filrty w dzien.

kto mi to wyjasni?
noana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 09:46   #26
Joanna_K.
BAN stały

polecam EQUILIBRANT kompleksowa kuracja do cery tlustej szwajcarskiej firmy Selvert

tu znajdziesz opis:
http://www.guam.istore.pl/cgi-bin/sh...58&pt=&lang=pl
Joanna_K. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 09:50   #27
Sylwiasta
Zadomowienie

Nie dobrze, ze Ci wklepuje malo tego kremu (i jakiego, jaki ma on filtr?) ale lepsze to niz nic.
Effaclar k jest delikatnym kwasem ale jak juz wspominalysmy gdzies na forum kwasy+ duzo slonca= krem z wysokim filtrem a najlepiej poczekac do jesieni.
Wydaje mi sie, ze jesli bedziesz faktycznie rygorystycznie chronic sie w dzien kremem z wysokim filtrem(spf 50, ppd 28) typu Tinosorb i Meroxyl, ponawiac aplikacje przynajmniej raz dziennie, i unikac slonca nawet uzywajac ten filtr (kapelusz i okularki), to bedzie ok. Jesli nie mozesz sprostac takim warunkom, lepiej poczekac z tym kwasem do jesieni bo inaczej bedzie wiecej szkody niz dobrego efektu. Po co do walki z krostkami dodac sobie kolejnego, trudniejszego nawet przeciwnika, jakim sa przebrawienia?
W lato klade filtr na gola skore i pudruje sypkim pudrem, LRP nie splywa, Vichy tak.

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2005-05-19 o 09:55
Stary 2005-05-19, 09:52   #28
Sylwiasta
Zadomowienie

Joanno_k, tonik z alkoholem, kwas glicerykowy????? Podaj prosze, gdzie mozna znalezc dokladne sklady, to bedzie mozna powiedziec czy warto to polecac. Na ich filtry UVA za bardzo bym nie liczyla...
Stary 2005-05-19, 18:37   #29
Iwi82
Wtajemniczenie

GG do Iwi82

Ja po SVR 100 nie mam maski a nawet stwierdzam, ze ten krem lekko matuje
Tylko, ze niestety rozjasnia mi cere, torche na rozowo i musze klasc na niego troche podkladu bo bez tego wyglada to troche nienaturalnie. Moze Anthelios barwiony bedzie dla mnie lepszy, bo Bioderma to pewnie nie bo z tego co mowicie jest bardzo ciemna. Dzisiaj w aptece dostalam probki Antheliosa 40 i 60 ale niestety one nie sa barwione (a prosilam o barwione :-( ) wiec szukam dalej
Stary 2005-05-19, 18:50   #30
obca
Zadomowienie

Red face do Iwi82

Iwi82: a co to za Anthilios 60 którego masz próbeczkę? może ten nowy ekran dla dzieci?
- bo jeśli to coś czego właśnie szukam to może chciałabyś się wymienić na próbkę: Photoderm Flush Creme SPF 50 albo SVR 50 B (Teintee) ?

ale może już użyłaś tych próbek :0 nie pomyślałam o tym
obca jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości