Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Dobry fryzjer

Notka

Dobry fryzjer Szukasz dobrego fryzjera w swoim mieście? Tutaj podzielisz się adresami i nazwiskami sprawdzonych fryzjerów, których możesz polecić.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-10, 11:45   #1351
morelka1610
Przyczajenie

Dot.: Dobry fryzjer w ŁODZI!!!!!!

Cześć wszystkim
Przeglądam ten wątek i brakuje mi jednej dobrej fryzjerki, do której sama chodzę. Nie pamiętam nazwy salonu, ale szefowa, którą polecam ma na imię Magda a salon mieści się na Rydzowej na Teofilowie. W pawilonie z czerwoną skórzaną sofą. Salon jest nowy, bo otworzony w zeszłym roku, ale warto spróbować. Stawia się tu na pielęgnację włosów. Po każdym farbowaniu nakładana jest odżywcza maseczka. Ja mam zrobione pasemka w kolorze miedzi na długich ciemnych włosach i w przyszłym tygodniu mam zamiar je umalować na jednolity, miedziany-kasztanowy kolor. Ceny też nie są wygórowane. Za balejaż, cieniowanie i maseczkę zapłaciłam 150zł. Klienci chyba dopisują, bo szefowa otworzyła kolejny zakład na Radogoszczu.
Stary 2009-03-10, 18:17   #1352
beticzek
Raczkowanie

nie wiem o jakim poziomie mówicie ale jak widzę to śmieszne machanie nożyczkami i udawanie przy tym stylisty no to sorry...albo 20min to bajer przy lutrze i tylko rzucanie wlosami klientki -najczesciej robi to fryzjer mezczyzna kobiecie i robi to by ta wiedziala ze sie nią ,,zająl''

o Piotrkowskiej akurat mam b.duze pojecie bo pracowalam tam u tych naj...rzekomo...

i nie mam dobrego zdania...

Jak to jest ze ja w ,,Kaziuku''jeżdze do Wloch ,do Francji a w polsce czerpie inspiracje u Kadusa,Lorela,Goldwella.. .
Przeciez przy miedzyblokowym salonie powinnam na walkach i trwalej siedziec...

A widze brak znajomosci tematu bo alternatywna dla trwalej jest Styling i widze ze tylko trwala i walki znacie...
ja sie w to nie bawie bo salon na osiedlu a ,,salon osiedlowy'' to dwie rozne rzeczy...

nie dogadamy sie w tym temacie bo niestety sródmiejskie oowietrze na niektorych źle działa..

a Anetko jak mozesz sie wypowiadac skoro jestes tylko pracownikiem ibladego pojecia o kosztach nie masz...niestety a probujesz byc alfa i omega widze..

ale ok.kazdy ma prawo do swojego zdania ale ja z reka na sercu nie pochwale poza wystrojem rzadnego z tych salonow bo poczawszy od podejscia a konczac na przekretach z materialem- wszedzie jest cos nie tak...

a to ze sa salony na piotrkowskiej i maja takie wysokie ceny to nie sprawa umiejetnosci ale wysokich czynszow tak jak w manufakturze gdzie w przedziale 10 a 12ty,s kosztuje miesieczny czynsz...i za to sie placi w pierwszej kolejnosci..

pozdrawiam i zapraszam do wszytkich ,,KAZIKOW''
beticzek jest offline  
Stary 2009-03-10, 23:07   #1353
rafaelparis
Raczkowanie

Beticzek. Masz dużo racji w tym co piszesz , a nawet bardzo dużo . Sam jestem fryzjerem i wiem ,że w centrum dobrych fryzjerów można policzyć na palcach jednej ręki , a i to chyba jest za dużo . Przez trzynaście lat doświadczałem co znaczy "centrum " i jacy pracują tam specjaliści wiem od podszewki . To jest jedna wielka fikcja , że ceny są wygórowane dlatego ,że oni maja duże doświadczenie i drogie szkolenia . Na szkolenia po opłaceniu czynszu to już ich nie stać .Teraz do Pani z piotrkowskiej z salonu Le..... , gdzie Pani była na szkoleniach z tego salonu ? bo z tego co mi wiadomo to szkolenia odbywają się w salonie i są to szkolenia typu :jak dorobić farbę danej firmy,żeby nie zrobić klientce krzywdy , choć i to miało tam miejsce .Do szkoleń ze strzyżeń i pokazania tego co w danym sezonie obowiązuję , nie ma wogóle mowy ,bo firma ta nie dopuszcza do sponsorowania swoich pracowników , mimo ,że podpisywane są tam lojalki . Także kity to obcym .Firma płaci 16 tyś czynszu miesięcznie i jest tam ok. 10 pracowników , z których każdy zarabia najmniej 1500zł gwarantowanych ,powiedz mi droga Pani jak firmę stać na szkolenia skoro przypada na pracownika 0,5 klienta tygodniowo bo taki tam ruch .Chyba ,że masz chody u recepcjonistki to będzie Ci wszystkich zapisywać . Jest to czysta pralnia pieniędzy i nie zależy im tam na szkoleniach personelu.W tej kwestii to tyle . Co do Olejniczaka to wygrałem konkurs awangardy bo dziewczyna ,którą ostrzygłem mogła się pokazać później na ulicy , a ów ''Wielki " zdesperowany ogolił na łyso dziewczynę dmuchając przy tym szuszarką i myślał ,że zrobił wielkie show . I zajął czwarte miejsce. Beticzek , na osiedlach pracuje dużo zdolnych i kreatywnych fryzjerów i stylistów , którzy uciekaja tak jak ja od przereklamowanego centrum, którego nawet klienki maja dosyć . bo z oczywistych przyczyn Pietryna dzisiaj nie istnieje , bez dojazdu i parkingów i jeszcze długo tak będzie .Przykładem może być Wawa gdzie mnóstwo dobrych salonów jest na obrzeżach miasta . Sam wyniosłem się po tulu latach na osiedle i wszystkie moje klientki to pochwalają , bo jest tu komfort , spokój i miejsca parkingowe . Ciekawe kto przyjdzie do salonu na pietrynie jak pada deszcz , bo nawet przedstawiciele firm tam nie chcą dojeżdżać .Podam jednak rękę "Presto " który mówi ,że 50 zł za strzyżenie to mało . Ma rację , ja w salonie na osiedlu cenę strzyżenia mam od 65 zł i tylko fryzjerstwo damskie .I nie jest to cena za jakieś kursy i materiały tylko tak wyceniam swoje umijętności i wiedzę zdobytą poprzez doświadczenie i osiągnięcia zawodowe. Być może zraziłaś się tym ,że ktoś wziął od Ciebie 50 zł , a nic ładnego nie zrobił , ale gdybyś trafiła na dobre strzyżenie po którym nie musisz rano modelować włosów być może zmieniłabyś zdanie i zapłaciłabyś za taką usługę dużo więcej .Dajmy więc spokój ceną i tym co dany fryzjer za nią wykona , bo to pojęcie względne .Przede wszystkim usługa musi być na poziomie pod każdym względem .
I teraz nie podam ręki 'Presto" w kwestii innej klienteli na osiedlach . Życzę Ci takiej klienteli jaką ja posiadam : od pań z naszego ukochanego rządu , do kosmetyczek powierzchni płaskich i od Chin do Polski . A ściślej mówiąc to przyjeżdża do mnie dużo osób z Polskiego kina i ja równierz współpracowałem jako fryzjer stylista z kinomatografią Polską oraz przyjeżdż też dużo osobistości dla których zmuszony jestem zamknąć salon na parę godzin , bo taką mają zachciankę . Dodam ,że zostałem przez nich polecony innym publicznym osobą nie tylko ze względu na umiejętności , ale także na to ,że jestem na uboczu miasta , bo prywatność odgrywa dla nich wielką rolę . Także nie mów ,że robisz coś więcej w centrum niż ludzie na osiedlach , bo jedyne czym możesz się poszczycić to fakt ,że ostrzygłeś przypadkowego gościa z Grandki , który nie wychyli nosa poza centrum. No i to Twoje wieczne EFILOWANIE . czy tylko na tym polega Twoja technika ?i to jedyne co potrafisz ? WIECZNE EFILOWANIE RACZ NAM DAĆ PANIE . Daj już spokój ta techniką strzyżenia ,bo klientki i tak mało wiedzą na ten temat ,a liczy się dla nich jakość obsługi i efekt końcowy . To taka dygresja . A jeżeli chodzi naprawdę o efilowanie to Mówisz tu o podstawach fryzjerstwa , którymi chyba nie ma się co chwalić .
Podsumowując Beticzek , to tak jak wcześniej napisałem masz racje w sprawie osiedli , nie masz natomiast w sprawie cen . Ale cena to tak jak z gustem , o nich sie nie rozmawia jeżeli wszystko jest ok.
Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco .

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Sorry ,że tak dużo napisałem ,ale jak patrzę co tu wygadujecie o pietrynie to mi sie w żyłach buzuje .

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:48 ----------

Najlepszym przykładem super traktowania klientki jest Pan Olejniczak mówiąc : cytuję : z takim kur.... torfem na kur... głowie , to się w domu siedzi , a nie kur... do fryzjera przychodzi kur... Panie Olej za mało kur... w kur... i za mało oleju w głowie .

I co najfajniejsze , jego zachowanie pasuje takim młodym dziewczynkom ,które myślą ,że to jest kul i jest on super wyluzowany . Tylko jak mamusia przestanie dawać na fryzjera to ciekawe z czego ów Pan wyżyje ? , bo chyba nie z tego co kur..potrafi .
Nadawałby się chyba raczej do kolejnej części filmu " Psy"
I ja zrobiłbym mu koloryzację , którą już w filmach robiłem .
Chyba ,że dostałby angaż do drugiej części " Wlatcy Móch , w którym grałby Czesia . Wtedy charakteryzację musiałby wykonać patolog sądowy. Wszystko w jego temacie.
Ale wiecie co? takich w centrum jest więcej . O zgrozo .

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Edytowane przez rafaelparis
Czas edycji: 2009-03-10 o 23:22
rafaelparis jest offline  
Stary 2009-03-10, 23:22   #1354
mallwa
Przyczajenie

GG do mallwa

Bardzo tu nerwowo, ale za to widać,jak bardzo wszystkim zależy na wypracowaniu obiektywnego zdania na temat "dobrego fryzjera w Łodzi".

Moje zapytanie do Was pewnie Was nie zdziwi, tak, prosiłabym bardzo o polecenie fryzjera, ale takiego który ma duże doświadczenie z naturalnymi kręconymi włosami. W ogóle chciałabym aby jakaś dobra dusza znająca się na rzeczy mogłaby mi odpowiedzieć na pytanie, czy jest możliwe przerzedzenie kręconych włosów jakby bez efektu dużego wycieniowania i skrócenia. Od ponad 4 lat uporczywie je zapuszczam z małymi efektami jak dla mnie i niestety każde ich "podcięcie" kończy się tym, że moje włosy podnoszą się o 6-8cm i znowu mam "krótkie". Zapuszczanie moich włosów bierze się również z przeświadczenia, że włosy kręcone cieniowane jeszcze bardziej się kręcą, a mnie na tym absolutnie nie zależy, przeciwnie chciałabym ograniczyć ich skręt do minimum, właśnie za pomocą jakiegoś cięcia ale z nadzieją na rozwiązanie, które nie skracałoby tak bardzo włosów. Dopowiem , ze nie chciałabym ingerować w włosy trwałą prostującą czy też prostownicami, a kosmetyki do stylingu ograniczające kręcenie na pewno działały by dużo lepiej właśnie w momencie kiedy by były odpowiednio ścięte. Jeżeli miałby ktoś jakieś porady i namiar na fryzjera będę bardzo wdzięczna. Cena i miejsce nie gra dla mnie już w sumie roli, po tylu latach tej samej fryzury moja desperacja, a zarazem motywacja jest wielka. Z góry dziękuje.
mallwa jest offline  
Stary 2009-03-10, 23:32   #1355
rafaelparis
Raczkowanie

Mallwa . Jak najbardziej możemy Ci pomóc . Ale to już w wiadomościach prywatnych gdzie dowiesz się paru rzeczy o nas i o naszych namiarach .
rafaelparis jest offline  
Stary 2009-03-11, 09:04   #1356
agusiajnw
Zakorzenienie

A ja mam pytanie do fryzjerów którzy się tu udzielają, czy zrobienie platynowego (białego) blondu jest możliwe? Już nie chcę go robić, ale pamiętam swoje poszukiwania i do którego salonu bym nie weszła, czy drogiego czy taniego, wszędzie odpowiedź brzmiała "nie da się, do tego są płukanki". Tylko jak to możliwe że widzę dziewczyny które mają taki właśnie blond bez płukanki... Ja jak robię płukankę, to nie da się nie uzyskać po pierwszym myciu innego koloru jak fioletowy i nie ważne czy trzymam długo czy umyję i od razu spłuczę...
Bo z fryzjerami to tak właśnie jest... Presto mówisz że da się naturalny z rozjaśnianych, a co uważasz o platynie? Bo mam przeczucie że jak zacznę chodzić po fryzjerach to usłyszę tą samą odpowiedź "nie da się z rozjaśnianych na naturalne"
agusiajnw jest offline  
Stary 2009-03-11, 14:51   #1357
alice0685
Przyczajenie

Witam wszystkich!
Przyglądam się waszej dyskusji, ale i tak nie wiem jakiego fryzjera wybrać.
A zależy mi bardzo na tym ostatnio, bo już nie mogę patrzeć na swoje włosy, mam ich coraz mniej(okres poporodowy-to normalne) i fryzura coraz gorsza. Chciałabym, żeby ktoś umiał dobrać mi odpowiednia fryzurę i może cos poradził na te wypadające włosy. Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam!
alice0685 jest offline  
Stary 2009-03-11, 15:09   #1358
PaulaSun
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez alice0685 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
A zależy mi bardzo na tym ostatnio, bo już nie mogę patrzeć na swoje włosy, mam ich coraz mniej(okres poporodowy-to normalne) i fryzura coraz gorsza. Chciałabym, żeby ktoś umiał dobrać mi odpowiednia fryzurę i może cos poradził na te wypadające włosy. Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam!
Czesc Jesli chodzi o fryzjera to osobiscie polecam wiesława z salonu lokers(do niego chodze od ok. 4 miesiecy) z zachodniej albo macka z ricci ze rzgowskiej- u obu bylam (u macka co prawda raz, ale bardzo mi si epodobalo) i bylam bardzo zadowolona. Jesli chodzi o wlosy, to nie wiem czy w okresie poporodowym mozesz uzywac tabletek, ale polecam belisse. Mialam starszny problem z wypadniem wlosow, stosuje juz drugi miesiac i jest o niebo lepiej. Ponadto włosy sa bardziej blyszczace i nie rozdwajaja sie tak bardzo, a paznokcie mam mega twarde Moja kolezanka rowniez stosuje i jest bardzo zadowolona. A poza tym zaplacilam 10zl za opakowanie, gdzie jest 50 tabletek. Pzdr!
PaulaSun jest offline  
Stary 2009-03-11, 18:59   #1359
anetalodz
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez rafaelparis Pokaż wiadomość
Beticzek. Masz dużo racji w tym co piszesz , a nawet bardzo dużo . Sam jestem fryzjerem i wiem ,że w centrum dobrych fryzjerów można policzyć na palcach jednej ręki , a i to chyba jest za dużo . Przez trzynaście lat doświadczałem co znaczy "centrum " i jacy pracują tam specjaliści wiem od podszewki . To jest jedna wielka fikcja , że ceny są wygórowane dlatego ,że oni maja duże doświadczenie i drogie szkolenia . Na szkolenia po opłaceniu czynszu to już ich nie stać .Teraz do Pani z piotrkowskiej z salonu Le..... , gdzie Pani była na szkoleniach z tego salonu ? bo z tego co mi wiadomo to szkolenia odbywają się w salonie i są to szkolenia typu :jak dorobić farbę danej firmy,żeby nie zrobić klientce krzywdy , choć i to miało tam miejsce .............

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Sorry ,że tak dużo napisałem ,ale jak patrzę co tu wygadujecie o pietrynie to mi sie w żyłach buzuje .

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:48 ----------

Witam ponownie
Jeśli myślicie ze staje w obronie salonu to nie jest tak do końca, nie zgadzam się z tym ze kładziemy materiał sklepowy i tyle bo tak nie jest i nie ma o tym mowy...., a co do szkoleń to nie masz racji i nie wiesz chyba do końca jak działają duże firmy i firmy "krzak", widzę to po tym jak i co piszesz. Pracowałam dla wielu ogromnych kampanii może i firmę nie stać na szkolenia przy np. 13 pracowniach, ale firma nie zawsze płaci, szkolenia dostaje się od od firm na których pracujesz, dlatego pisze ze w małych salonach możliwości szkoleń są niewielkie bo nie robią takich zamówień, nie zużywają takich ilości materiałów jak np.salon który ma 3 filie , studio szkoleniowe itp, a to ze szkolenia czasem odbywają się w salonie jest tylko potwierdzeniem, ze skład jest na tyle dobry, ze można się czegoś od osoby która przyjeżdża nauczyć, A jeśli ma się w kampanii osobę która jest w top 5 najlepszych stylistów i została np. zaproszona przez międzynarodowe firmy do decydowania jakie trendy będą obowiązywać na świecie , to według mnie świadczy dobrze o salonie a nie odwrotnie. Wiec to za co inni muszą płacić my np. mamy za darmo. co do zrobienia krzywdy klientce, to podejrzewam, ze każdemu w karierze mogło się zdążyć zrobienie czegoś źle, no chyba ze Ty jeden jesteś fenomenem.... Co do tego gdzie ja byłam to spędziłam 3 miesiące w Londynie na Varderingu (TONY & GUY),
( l'oreal ma zawsze dla nas miejsce jeśli tylko chcemy jechać...., Schwarzkopf jeśli w 20 osób chcielibyśmy jechać tez nie ma zastrzeżeń),
i powiem Ci, ze przedstawiciele raczej nawet w ulewę przychodzą żeby tylko się "wbić" do naszego salonu :P....... ,
nie będę się rozpisywać, byłam na wielu, wielu rożnych szkoleniach, ale najważniejsze i najistotniejsze szkolenia skończyłam zanim zaczęłam pracować tu gdzie jestem teraz. Na pewno odbierzecie tego posta jako obronę salonu, ale tak nie jest, to nie mój salon wiec nie mam po co go bronic, a moi klienci wiedzą ile jestem warta jako stylista, więc też nie muszę sie bronić i opisywać kwalifikacji , chodzi o to tylko ze taka już jestem i jak widzę ze ktoś pisze coś o czym nie ma pojęcia to mnie drze i tyle , a jak ja się nie znam na tych Waszych Kazikach itp to się nie wypowiadam jak wy się szkolicie, ile płacicie za czynsz, co kładziecie na głowe klientowi itp
. Pamiętajcie jedno, małe miejsca- mniejsze kasa, duże , duża kasa, ale i większe potrzeby, wymagania... i w dużym salonie jak coś jest nie tak to straci się ogromne pieniądze więc klient jest ważny....
A teraz coś całkowicie od siebie, taki przykład ... np. bardzo mi się podoba firma DIESEL ale jest strasznie droga...., wiec po co płacić 700zł za spodnie jak można iść do LEE i kupić to samo tylko z innymi metkami i zamiast 700 zapłacić 250 lub na rynek i zapłacić 100zł?? Bo diesel ma lepsza renomę, bo wydaję się, że międzynarodowy DIESEL ma lepszą jakość, po co przepłacać....żeby komuś pchać w kieszeń jak można kupić to samo za mniejsze pieniądze? Nie wnikam, każdy idzie tam gdzie chce i płaci ile chce, tzn na ile go stać......, i nie wydaje mi się ze jak cie nie stać na DIESLA to od razu jest to gówno i za 100zł na rynku dostane to samo(bo stać mnie tylko na to za 100zł). I tak samo jest we fryzjerstwie, w jednym zapłacisz 30 zł w drugim 130 zł i klient sam wybiera gdzie ma iść, a to forum jest po to żeby sobie nawzajem polecać kogoś z kogo jesteśmy zadowoleni, a nie po to aby pisać ze sieciówka jest BEEE a Kazik LUX
.

Pozdrawiam i bede tu zaglądać:P
anetalodz jest offline  
Stary 2009-03-11, 19:54   #1360
beticzek
Raczkowanie

no to dodam ze 3grosze...

Wiec w Le Grand mówiłam o cenie 50+ za strzyżenie męskie które było fatalne..i strzygli mojego narzeczonego
włosy wogóle sie nie układały...włosy nie byly tez myte oryginalnym szamponem...
Gdy ptalam o nowe trendy powiedzial ze nie znam bo na szkolenie dopiero bedzie jechal...i mowil o bobach ktore strzyze sie juz od daaaawna...

u Olejniczaka zapowiadało się fajnie jeśli chodzi o strzyżenie ale gdy już myśleliśmy ze kończy swoje show to..zaczął cieniować krótkie cienki włoski degażówkami...podstawowe błędy techniczne...wyszła kupa..cienka kupa...masakra
hitem była asymetria jaka my wyszła hmm niezamierzona oczywiście....i show jakim bylo rzucenie peleryny na ziemię po strzezniu...a potem dziecko -uczen podnioslo i zalozylo ja innej klientce..ha ha ha....ale naprawde to nie jest to wesołe...

w Grace...w Manufakturze koleś dmuchal na szyję y otrzepac ja z wlosow...bleah...widok i uczucie beznadziejne...tylko mycie glowy ok ale nie wiem po co tak dlugo to trwalo bo z 10min.a wloski sa krociutkie..
pozatym nie wiedzial jakie sa nowe trendy ...gdy pytalam o koloryzajce Goldwell Elumenn - nie wiedzial o co chodzi a przeciez pracuja tylko na Goldwellu...hmmm...
powiedzial ze (nie wiedzac iz jestem z branzy) moge sobie w takim profesjonalnym sklepie na narutowicza kupic tonery takie i sama sobie farbowac nimi...hmm..niezly marketing...no firma grace zarobi dzieki takim ludziom..hahaha

Ricci Capricci-znow niezamierzone asymetrie....srodki misz masz z przewaga wloszczyzny(art tego ,troszke kadusa byl 1 zel Golwella misz masz)
fryzura z dziurami..strasznie mierna ale plus za taniośc..o ile moze byc to atut...

ogolnie nic nas nie powaliło....nic...

ale wroce do temtu cen...uwazam ze za 35zł można zrobic klientce na krotkie wlosy fajne strzyzenie...na dlugie to juz okolo 50zl..

ale najwazniejsze by wloski sie ukladalya klientki same wtedy wiedza ile warta jest nasza praca..
ja patrze nie tylko jako wlasciciel salonu by zarobic ale jako potemcjalny klient i wiem za co ile jestem w stanie zaplacic...

nie wspomne tu juz o czarnych stronach wielkich fryzjerow ktorzy regularnie zapiją i przychodza na kacu i sa z tego mega dumni....
aaa i cytuje anetkei : w dużym salonie jak coś jest nie tak to straci się ogromne pieniądze więc klient jest ważny....

i wlasnie mowiac to tracisz ty pieniadze bo dla klientow z kasa jestescie mega uprzej,i a dla biedniejszych juz nie...niestety

dla nas kazdy klient jest wazny i kazda porazka wiaze sie z utrata pieniedzy
my nie przeliczamy ludzi na pieniadze bo z chama do pana niedaleko..i dzis masz kase a jutro juz nie..ale ty jestes z tej samej gliny i wolisz otaczac sie ludzmi z kasa...przykre to jest...
beticzek jest offline  
Stary 2009-03-11, 19:55   #1361
rafaelparis
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez alice0685 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!

Pozdrawiam!
Mam wrażenie ,że z tego forum nie dowiesz się do jakiego fryzjera masz się udać , bo jak patrzę co ludziska tu piszą to jest wymienianych tylko parę salonów w łodzi . Nie możliwe ,żeby w takim dużym mieście nie było ich przynajmniej kilka setek. . Z pewnością któryś z nich przypadnie Ci do gustu i nie będzie to ten opisywany na tym forum. Poza tym zobacz sama ile jest tu osób , które pod przykrywką jakiejś klientki promują swój salon. Łatwiej chyba na tym forum byłoby określenie tych złych fryzjerów niż dobrych , choć i tak konkurencja pisałaby jakieś bzdury ,żeby pokonać choćby pisemnie swoich rywali. Co do Twoich włosów to PaulaSun ma rację i istnieje jeszcze takie coś co nazywa się Prenatal , też skuteczny . I chyba powinnaś to znać , bo warto jest stosować je jeszcze 6 miesięcy po porodzie.
Pozdrawiam.
rafaelparis jest offline  
Stary 2009-03-11, 20:04   #1362
ineczka7
Zadomowienie

a że ja się tak standardowo wtrącę - czy chwaląc/krytykując jakiś zakład możecie wklejać zdjęcia wykonanych tam fryzur? Bardzo bym prosiła o to, bo wszystko mi jedno czy ktoś jest zadowolony, chcę to sama zobaczyć i ocenić czy mi się podoba.

Ostatnio widuję w Łodzi setki nastoletnich dziewczynek w identycznych fryzurkach, wszystko mi jedno jaką metodą i jakimi kosmetykami uzyskano dany efekt, jeśli koniec końców i tak każdy robi to samo... Ale bardzo chętnie czytam, gdy wypowiadają się tu fryzjerzy, bo w końcu kto ma mieć wiedzę w tym konkretnym temacie jeśli nie Wy, o ile oczywiście wypowiedzi Wasze nie polegają na wrzucaniu sobie nawzajem, bo to się staje niesmaczne.
ineczka7 jest offline  
Stary 2009-03-11, 20:47   #1363
rafaelparis
Raczkowanie

Beticzek co do szamponów z Le Gr.... to masz rację ,bo przy inwentaryzacji na pewno okazało się ,że zużyli za dużo co oczywiście zostanie odciągnięte od ich pensji. Skąd mam tą wiedzę . Domyśl się i ów Pani z Le Gr... niech się też domyśli i nie pisze więcej bzdur.Poza tym ,żaden ceniący się fryzjer nie wytrzyma tam dłużej niż miesiąc , ponieważ nie oferują już nic od siebie , a parcie na kasę jest duże. Zresztą co można oczekiwać od spółki Szwajcarsko-Polskiej , gdzie żaden z właścicieli nie jest fryzjerem. A co do wysokich cen to nie są one spowodowane umiejętnościami , ale tym ,że każdy z pracowników chce mieć jak największy obrót i wyciśnie wam dodatkowy gram farby , bo właśnie od tego jest uzależniona cena . Jeszcze jedno dlaczego jakaś klientka opisywała wcześniej na forum ,że najpierw jest strzyżona , następnie udzielana jest jej porada stylisty odnośnie koloru za 15 zł chyba ,że ceny się zmieniły ( na większe ) i za dwa dni jest umawiana na kolor .Odpowiedź jest prosta : porada stylisty 15zł +koloryzacja +modelowanie , fryzjerka zarabia na tej samej klientce w przeciągu 2 dni gdzie w jeden dzień razem ze strzyżeniem zarobiłaby mniej.Co to za sieciówka mająca 3 salony ,gzie liczy się tak naprawdę ten w Poznaniu i tylko z Poznania jeździ trzech fryzjerów na szkolenia .
Beticzek jest ok. zwrócę jednak uwagę ,że nigdy nie powiedziałem ,że ktoś za 30 zł zrobi kupę na głowie . Mówiłem tylko ,że ja się cenię i popieram tych ,u których idzie w parze usługa wraz z kosztem .
Podoba mi sie ,że ktoś tak jak ja umie otwarcie wypowiadać się na temat naciągaczy i wielkiego show.

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ineczka7 Pokaż wiadomość
a że ja się tak standardowo wtrącę - czy chwaląc/krytykując jakiś zakład możecie wklejać zdjęcia wykonanych tam fryzur? Bardzo bym prosiła o to, bo wszystko mi jedno czy ktoś jest zadowolony, chcę to sama zobaczyć i ocenić czy mi się podoba.

Ostatnio widuję w Łodzi setki nastoletnich dziewczynek w identycznych fryzurkach, wszystko mi jedno jaką metodą i jakimi kosmetykami uzyskano dany efekt, jeśli koniec końców i tak każdy robi to samo... Ale bardzo chętnie czytam, gdy wypowiadają się tu fryzjerzy, bo w końcu kto ma mieć wiedzę w tym konkretnym temacie jeśli nie Wy, o ile oczywiście wypowiedzi Wasze nie polegają na wrzucaniu sobie nawzajem, bo to się staje niesmaczne.

Ineczka . zamieściłem parę swoich fotek na forum założonym przeze mnie pt, pochwalmy się fryzurami , tam jest namiastka tego co wrzuciłem na tą strone , ale po przebudowie portalu nie moge odnaleźć swoich zdjęć ,które zamieszczałem w rubryce foto w temacie fryzury i portrety . Ogólnie do bani jest ta zmiana portalu , bo dużo żeczy przynajmniej dla mnie jest niezrozumiałych i niemożliwych do odnalezienia . Chyba sam admin nie jest w stanie tego ogarnąć .
rafaelparis jest offline  
Stary 2009-03-11, 21:10   #1364
lilly78
Zadomowienie

GG do lilly78

dziewczyny, poradźcie mi, który fryzjer zrobi mi kolor ciemny blond/jasny brąz, ale bardzo chłodny, popielaty, niech wie, że rudawe czy żółtawe przebłyski nie są absolutnie odcieniem chlodnym? i żeby nie pracował na Goldwellu (jakoś zraziłam się do tych farb).

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline  
Stary 2009-03-11, 21:35   #1365
haszek
Przyczajenie

GG do haszek

witam,
nie mam zaufania do fryzjerów tak samo jak do dentystów. Długo się zastanawiałam nad kolejnym podejściem do strzyżenia.
Niedawno trafiłam do Tomka w studiu J.Olejniczaka i jestem bardzo zadowolona.
Mam włosy dość niesforne, układać ich nienawidzę a od wyciągania na szczotę jestem daaaaaleka, z prostownicy korzystam w wyjątkowych sytuacjach - Tomek dał mi do wyboru dwie opcje: albo cięcie podkreślające skręt albo cięcie pomagające prostowaniu. Wybrałam skręt i nie żałuję - włosy świetnie sobie radzą. Bez pomocy natruralnie się układają, podkręcają, podwijają i robią co chcą nie czyniąc ze mnie stracha na wróble - co wcześniej miało miejsce. Jak korzystam z prostownicy - cieniowanie idealnie się rozkłada i podkreśla.
Mogę świadomie powiedzieć, że jeśli chodzi o cięcie - nie farbowałam tam jeszcze - jestem bardzo zadowolona i choć atmosfera jest dość 'oryginalna' - zwłaszcza podczas obecności boss'a - warto spróbować.
pozdrawiam,
H.
haszek jest offline  
Stary 2009-03-11, 22:24   #1366
presto
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do fryzjerów którzy się tu udzielają, czy zrobienie platynowego (białego) blondu jest możliwe? Już nie chcę go robić, ale pamiętam swoje poszukiwania i do którego salonu bym nie weszła, czy drogiego czy taniego, wszędzie odpowiedź brzmiała "nie da się, do tego są płukanki". Tylko jak to możliwe że widzę dziewczyny które mają taki właśnie blond bez płukanki... Ja jak robię płukankę, to nie da się nie uzyskać po pierwszym myciu innego koloru jak fioletowy i nie ważne czy trzymam długo czy umyję i od razu spłuczę...
Bo z fryzjerami to tak właśnie jest... Presto mówisz że da się naturalny z rozjaśnianych, a co uważasz o platynie? Bo mam przeczucie że jak zacznę chodzić po fryzjerach to usłyszę tą samą odpowiedź "nie da się z rozjaśnianych na naturalne"
witam.słuchaj to wszystko zależy tak naprawdę od kilku rzeczy ...
Mianowicie czy miałaś farbowane wcześniej włosy (na ciemniejszy kolor)
Jaki masz swój naturalny
Czy chcesz to zrobić tylko farbą czy wcześniej użyć rozjaśniacza
Czy zależy Ci na efekcie (za wszelką cenę) bardziej niż na kondycji włosów
Poza tym co i kiedy miałaś nakładane na swoje włosy

Jeżeli Ci powiem tak to mógłbym skłamać ,jeżeli powiem nie też mógłbym skłamać niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu przed taka poradą .
pozdrawiam

co do rafaelparis - słuchaj proszę Cię czytaj ze zrozumieniem zanim coś napiszesz ,bo naprawdę nudne są potyczki z fryzjerami na forum -kiedy przydało by się tu udzielić porad,a przecież każdy chcę odpowiedzieć na atak.

Kwestia efilażu była poruszana podczas dyskusji degażówek (jeśli jestes szanującym się fryzjerem powinieneś wiedzieć o co chodzi )
Nie zgodzę się nigdy ,że degażówki zastąpią dobry efilaż .(dla mnie koniec tematu i tyle)nie jest to tez tylko podstawą ,bo technik efilażu jest naprawdę wiele do każdej fryzury i do każdego rodzaju włosów-aby otrzymać upragniony kształt fryzury i pewnośc ,że po powrocie do domu dają rade dalej sie układać .

Co do salonów między blokami ,a na uboczu to poszedłeś w obronę czegoś co Cię nie dotyczy ,bo co innego jest praca u "Krystyny " i golić na ilość panie dla ,których trendy jest tapir, a co innego otworzyć salon
na uboczu trzymając się pewnych zasad podejścia do klienta i renomy(sam nawet wspomniałeś o cenie,która określa status poniekąd salonu i odpycha klientki ,których na to nie stać -czyli przyzwyczajone do "zakładów") To są dwie odmienne sprawy .Wszystko zależy kto to prowadzi i czy nie jest minimalistą- taka metafora międzyblokowa ,której nie zrozumiałeś.

Mam nadzieje,że nie miałeś na celu obarczanie winą salonu gdzie pracuje Aneta ,
bo jak byś się poczuł jeśli ona była by akurat była tą osobą ,która się stara i która wykonuje swoja pracę wzorowo zajmując się nienagannie klientami? Ona pracuje gdzie pracuje i to jest jej sprawa,ale wpisała swoje imię w nick i powiedziała w jakim salonie pracuje -moim zdaniem zjechałeś jej reputacje publicznie i powinieneś ją przeprosić bez zbędnych dyskusji ,bo to nie miejsce na kolejne utarczki ...a poza tym to jest kobieta

Na osłodę dodam ,że to co mówiłeś o Olejniczaku -to klientki mówią mi to samo ...niestety

ps Nie znam Anety ,nie pracuje w La Grand,nie pracuje na Pietrynie
presto jest offline  
Stary 2009-03-11, 22:25   #1367
anetalodz
Przyczajenie

Wiesz co BETICZEK nie moge mowic za wszystkich, ale dla mnie nie liczy sie ile ktos ma kasy, i mozesz myslec, ze sciemniam, ale jak widze kogos, ze zle obcietymi wlosami to az mi sie serce kraja i jak robie klienta to zawsze staram sie miec pewnosc , ze czuje sie komfortowo i jest zadowolony z uslugi milion razy ....., taka chyba glupia choroba zawodowa,mam wielu klientow ktorzy nie naleza do elity ale zawsze do mnie przyjda bo wiedza, ze ich nie naciagne i pogonie do domu jak im glupi pomysl do glowy wpadnie i bedzie to dla nich malo korzystne, zawsze przy kolorze doradzam tak aby klient mial wybor jak czesto chce robic kolor , przeciez wiadomo, ze gdy ktos ma ciemne wlosy i chce blond musisz go poinformowac, ze odrosty beda widoczne bardzo szybko i zaproponowac cos co bedzie bardziej neutralne, podac czas ponownego przyjscia przy roznych wariantach kolorystycznych, tak samo ze trzyzeniem , cokolwiek bym nie robila zawsze mowie ile sie utrzyma, ale to sam klient musi dokonac wyboru. Na pewno niektorzy patrza na kase tzn ile klient moze zostawic, ale uwierz mi , ze bardzo czesto mowie klientom, ze moga jeszcze poczekac , ja naprawde rozumiem ze to sa duze pieniadze i moja pensja jest uzalezniona od klientow, ale mam swiadomosc ze klienci tez nie dostaja kasy z nieba i musza na nia zapracowac..... Bardzo szanuje moich klientow dlatego nie zgadzam sie z wami ze w duzych firmach ma sie w dupie klintow i liczy sie tylko kasa, kasa, kasa.... Beticzek nie mierz wszystkich jedna miara bo jest to krzywdzace.
Pozdrawiam
Aneta!!
anetalodz jest offline  
Stary 2009-03-12, 09:03   #1368
rafaelparis
Raczkowanie

Smile Dot.: Dobry fryzjer w ŁODZI!!!!!!

Presto co do potyczek między fryzjerami , to sam powinieneś wiedzieć ,że są nawet bardzo nudne ,czego dałeś osobiście przykład dyskutując notorycznie z Doradzaczem, gdzie poruszałeś niejednokrotnie sprawę efilowania. Więc jak po paru stronach spokoju znowu widzę efilowanie , to nie sposób się nie odezwać .

Co do Le Gr... to pisałem już wcześniej jak tam jest od "kuchni " i nie mam zamiaru z tego powodu nikogo przepraszać . Kiedy owa Pani odejdzie już z tego salonu , sama przyzna mi rację .

Co do salonów osiedlowych to niestety dla Ciebie zrozumiałem o czym jest mowa , bo sam napisałeś ,że jest tu inna klientela i chciałeś je wszystkie sprowadzić do osiedlówek w których nic ciekawego się nie dzieje . A jest zgoła inaczej na szczęście.
Jeszcze jedno na koniec . Powiedz mi w którym momencie pisałem coś o degażowaniu bo nie pamiętam i wyższością jakiś technik nad innymi??? Może to Ty postaraj się czytać uważnie .

Co to za pytanie do klientki w opisie powyżej , cytuję : Czy chcesz to zrobić tylko farbą czy wcześniej użyć rozjaśniacza"
Po pierwsze to Ty powinieneś wiedzieć jak to zrobić ,żeby wyszło i nie pytać klientki o sprawy oczywiste , na których ona nie musi się znać .
Powodzenia życzę w robieniu platyny bez rozjaśniacza.

Miłego dnia.

Czas edycji: 2009-03-12 o 09:17
rafaelparis jest offline  
Stary 2009-03-12, 12:18   #1369
pakosta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
dziewczyny, poradźcie mi, który fryzjer zrobi mi kolor ciemny blond/jasny brąz, ale bardzo chłodny, popielaty, niech wie, że rudawe czy żółtawe przebłyski nie są absolutnie odcieniem chlodnym? i żeby nie pracował na Goldwellu (jakoś zraziłam się do tych farb).
Lilly, mi zimny brąz L'Oreala zrobił Maciej z Ricci. I nie farbą, a szamponem (czy jakkolwiek to się fachowo nazywa - taka półtrwała koloryzacja). I kolor zdecydowanie był chłodny, mimo moich naturalnie ciepłych refleksów.

Tomek Stańczak też uzyskał zimny kolor, ale niestety na goldwellu.

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
pakosta jest offline  
Stary 2009-03-12, 12:31   #1370
alice0685
Przyczajenie

Bardzo dziękuję za odpowiedzi PaulaSun oraz rafaelparis
Zastanawiam się nad panem Wiesławem z Lokers, ale czytałam tez na innym forum o salonie Dream na Liściastej, czy ktoś z was przekonał się na własnej skórze czy warto wybrać się właśnie tam?

Pozdrawiam
Ala
alice0685 jest offline  
Stary 2009-03-12, 14:23   #1371
MagdalenaB
Przyczajenie

Witam, poszukuję dobrej, rzetelnej i słownej fryzjerki. Mieszkam w centrum Łodzi. Chciałabym poznać fryzjerkę/ fryzjera aby móc umówić się z nim na wizytę w moim domu. Mam włosy długie, baleyage z 2 kolorów- blond i trochę brązu. Proszę o kontakt osoby które chciałyby ufarbować mi włosy w domu w rozsądnej cenie. Moja poprzednia fryzjerka zaszła w ciążę i szukam następczyni Jestem osoba sympatyczną więc dogadamy się. Mój mail mx5mx5@wp.pl
MagdalenaB jest offline  
Stary 2009-03-12, 16:00   #1372
PaulaSun
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez haszek Pokaż wiadomość
witam,
nie mam zaufania do fryzjerów tak samo jak do dentystów. Długo się zastanawiałam nad kolejnym podejściem do strzyżenia.
Niedawno trafiłam do Tomka w studiu J.Olejniczaka i jestem bardzo zadowolona.
Mam włosy dość niesforne, układać ich nienawidzę a od wyciągania na szczotę jestem daaaaaleka, z prostownicy korzystam w wyjątkowych sytuacjach - Tomek dał mi do wyboru dwie opcje: albo cięcie podkreślające skręt albo cięcie pomagające prostowaniu. Wybrałam skręt i nie żałuję - włosy świetnie sobie radzą. Bez pomocy natruralnie się układają, podkręcają, podwijają i robią co chcą nie czyniąc ze mnie stracha na wróble - co wcześniej miało miejsce. Jak korzystam z prostownicy - cieniowanie idealnie się rozkłada i podkreśla.
Mogę świadomie powiedzieć, że jeśli chodzi o cięcie - nie farbowałam tam jeszcze - jestem bardzo zadowolona i choć atmosfera jest dość 'oryginalna' - zwłaszcza podczas obecności boss'a - warto spróbować.
pozdrawiam,
H.
Witam,
Moja znajoma od kilku lat chodzi do tomka ze studia jacka olejniczaka- ma sliczna fryzurke, wlosy poldlugie, bardzo ladnie sciete i ukladaja sie praktycznie same i do tego wiem, ze chciala uzyskac kolor wlosow jennifer aniston i jemu sie udalo- faktycznie kolorek tez ladny. Moj kolega, ktory wczesniej strzygl sie u krystiana byl u tomka i bardzo zadowlony jest. Kiedy ja jeszcze chodzilam do krystiana to ten tomek strasznie zakrecony mi sie wydawal, ale widocznie nie ma to zwiazku z jego umiejetnosciami Takze moze warto sie wybrac do niego, chociaz atmosfera panujaca w tym salonie pozostawia wiele do zyczenia wedlug mnie. Pzdr!
PaulaSun jest offline  
Stary 2009-03-12, 17:09   #1373
lilly78
Zadomowienie

GG do lilly78

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Lilly, mi zimny brąz L'Oreala zrobił Maciej z Ricci. I nie farbą, a szamponem (czy jakkolwiek to się fachowo nazywa - taka półtrwała koloryzacja). I kolor zdecydowanie był chłodny, mimo moich naturalnie ciepłych refleksów.

Tomek Stańczak też uzyskał zimny kolor, ale niestety na goldwellu.
dzięki ogromne, ja naturalny mam chłodny kolor, ale niestety goldwell mi się strasznie szybko wypłukiwał na żółtawy kolor, więc nie chcę dalej eksperypentować. a dość długo Ci się trzymał ten kolor po szamponie?

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline  
Stary 2009-03-13, 05:46   #1374
presto
Przyczajenie

Cytat:
Presto co do potyczek między fryzjerami , to sam powinieneś wiedzieć ,że są nawet bardzo nudne ,czego dałeś osobiście przykład dyskutując notorycznie z Doradzaczem, gdzie poruszałeś niejednokrotnie sprawę efilowania. Więc jak po paru stronach spokoju znowu widzę efilowanie , to nie sposób się nie odezwać .

Co do Le Gr... to pisałem już wcześniej jak tam jest od "kuchni " i nie mam zamiaru z tego powodu nikogo przepraszać . Kiedy owa Pani odejdzie już z tego salonu , sama przyzna mi rację .

Co do salonów osiedlowych to niestety dla Ciebie zrozumiałem o czym jest mowa , bo sam napisałeś ,że jest tu inna klientela i chciałeś je wszystkie sprowadzić do osiedlówek w których nic ciekawego się nie dzieje . A jest zgoła inaczej na szczęście.
Jeszcze jedno na koniec . Powiedz mi w którym momencie pisałem coś o degażowaniu bo nie pamiętam i wyższością jakiś technik nad innymi??? Może to Ty postaraj się czytać uważnie .

Co to za pytanie do klientki w opisie powyżej , cytuję : Czy chcesz to zrobić tylko farbą czy wcześniej użyć rozjaśniacza"
Po pierwsze to Ty powinieneś wiedzieć jak to zrobić ,żeby wyszło i nie pytać klientki o sprawy oczywiste , na których ona nie musi się znać .
Powodzenia życzę w robieniu platyny bez rozjaśniacza.

Miłego dnia.

Odpowiem najpierw w kwestii platyny
tak da rade to zrobic tylko farbą jeżeli Twój naturalny kolor jest dosć jasny(a długości i konce nie były wcześniej farbowane) -stąd te wszystkie pytania .Na pewno da radę ,bo to robiłem na Lorealu (trzeba pamiętać ,że każda paleta farb jest inna- Loreal stawia bardziej chłodne kolory )
Co do rozjaśniacza i informacji dla klientek -zawsze się powinno informować klientkę jaki zabieg chemiczny będziemy wykonywać na jej włosach ( i informujemy o skutkach jakie dany produkt może wywołać) to są włosy klientki ,a nie manekina i ona musi mieć świadomosc tego co będzie miała na głowie -nie robimy nic na własną rękę z nadzieja ,że tego nie zauważy...

co do tego tematu :
Cytat:
Więc jak po paru stronach spokoju znowu widzę efilowanie , to nie sposób się nie odezwać .
Myśle ,że znalazł bys sposób ,żeby się nie odezwać -tylko słabo szukałeś tym bardziej,że Ciebie nie dotyczy ten spór (chyba ,że sam pracujesz degażówkami )

co do tematu :
Cytat:
kolejny raz czytasz bez zrozumienia (chyba jesteś zbyt zadumany w sobie stary )
Napisałem wyraźnie ,że nie ważne w jakim salonie Ona pracuje -ważne ,że wyszło tak z Twoich wypocin ,że zjechałeś również ją (co może być bardzo nie sprawieliwe)Ona tam pracuje zauważ ,a Ty postaraj się być ...facetem

Co do salonów osiedlowych i innych to nawet nie będe poruszał tego tematu ,bo widzę ,że i tak nie jesteś otwarty na obiektywną polemikę systematycznie kierując rozmowę na inny tor (chyba ,że PW) z braku argumentów .
presto jest offline  
Stary 2009-03-13, 08:28   #1375
rafaelparis
Raczkowanie

Presto , czy Ty masz jakieś zaburzenia w przyswajaniu tego co widzisz . ? Po raz kolejny nie potrafisz przeczytać dokładnie czyjegoś stwierdzenia. Sam zadajesz klientce pytanie "czym chce Pani mieć zrobione ...." a tu piszesz ,że powinno się klientkę poinformować co będziesz jej robił . To poinformuj ją do cholery , a nie oczekuj od niej ,że powie Ci ,że chce coś i to może jeszcze z odpowiednio procentowym aktywatorem.

Natomiast Lorealem uzyskasz bardzo jasny blond , ale nie platynę . Platynę lorealem uzyskuje się stosując najpierw rozjaśniacz , a następnie Luo Color P 01.

To jest ostatnia moja odpowiedź dla Ciebie i ostatni komentarz do Twoich wypocin.
Panie specjalisto.
Miłego dnia i dużo dobrej pracy .
rafaelparis jest offline  
Stary 2009-03-13, 10:09   #1376
presto
Przyczajenie

Cytat:
Presto , czy Ty masz jakieś zaburzenia w przyswajaniu tego co widzisz . ? Po raz kolejny nie potrafisz przeczytać dokładnie czyjegoś stwierdzenia. Sam zadajesz klientce pytanie "czym chce Pani mieć zrobione ...." a tu piszesz ,że powinno się klientkę poinformować co będziesz jej robił . To poinformuj ją do cholery , a nie oczekuj od niej ,że powie Ci ,że chce coś i to może jeszcze z odpowiednio procentowym aktywatorem.

Natomiast Lorealem uzyskasz bardzo jasny blond , ale nie platynę . Platynę lorealem uzyskuje się stosując najpierw rozjaśniacz , a następnie Luo Color P 01.

To jest ostatnia moja odpowiedź dla Ciebie i ostatni komentarz do Twoich wypocin.
Panie specjalisto.
Miłego dnia i dużo dobrej pracy .

Drogi Panie Mistrzu to Ty nie czytasz ze zrozumieniem (właściwie to chyba w ogóle nie rozumiesz )
Klientkę informujesz jaki zabieg wykonujesz podsumowując w jakim stopniu wpłynie na stan jej włosa ...Czyli jak zabieg może nadwyrężyć kondycje jej włosów ponad miarę -uświadamiasz o tym klientkę(najlepiej podsuwając jej drugą opcje ,która jest mniej szkodliwa dla włosa)

Co do blondów to nie musisz mi pisać jak je robić(tym bardziej,że sam pisałeś TY ,że klientek nie powinno to obchodzić strona techniczna)
Cytat:
Daj już spokój ta techniką strzyżenia ,bo klientki i tak mało wiedzą na ten temat ,a liczy się dla nich jakość obsługi i efekt końcowy
-to po pierwsze
po drugie podtrzymuje stanowisko ,że da się to zrobić bez wcześniejszego rozjaśniania (po warunkiem ,że włos naturalny jest dość jasny)
Podałem kilka pytań jakie powinno zadać klientce ,żeby prawidłowo ocenić
czy dana usługa się powiedzie więc to Ty Specjalisto masz problem z czytaniem
i zrozumieniem.
Więc co, jeśli klientka przyjdzie ze swoim naturalnym bardzo jasnym blondem w dodatku jej włosy będą cienkie i poprosi Cię o platynę to odrazu zaczniesz jej rozjaśniać włosy ,a później jeszcze farbę ?hhhmmmmm (w dodatku jak Ty to piszesz nie informując jej o tym jak koloryzacja wpłynie na kondycje jej włosów)????
-shock- bo przy tym kolorze włosów ,który wymieniłem wystarczy sama farba ,a ułatwi nam jeszcze sprawę to ,że włos jest cienki (jeszcze w okres letni dodatkowym plusem jest słońce ,które nam przygotowuje włos w sposób naturalny)
dlatego właśnie potrzebny jest szczegółowy wywiad z klientką, a nie dziamać i dziamać ...
presto jest offline  
Stary 2009-03-13, 13:36   #1377
kaska222
Moderator

Prosze zakonczyc ten caly OFF TOP .Bo widze ze robi sie niesmacznie w tym wätku.
Prosze sie przeniesc na PW.Chyba nie musze przypominac ze za Off Top co post przysluguje 1.pkt;karny /6.pkt;ban staly.

RegulaminWizaz.pl

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-03-13 o 16:02 Powód: lit;
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 513 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline  
Stary 2009-03-13, 13:36   #1378
inka113
Raczkowanie

Kochani!
Załóżcie nowe forum pt.'Kto jest mądrzejszy' lub 'Fryzjerskie kłótnie'. Mieliście doradzać a zapychacie trochę wątek, robi się to nudne a nie wiem czy ktoś ma z tego pożytek... Jak chcę mieć jasne włosy to idę i tłumaczę o co mi chodzi a nie mówię że chcę L'oreala takiego czy jakiś tam inny numer. Rozumie że każdy z was jest najmądrzejszy ale odpuśćcie już troszkę.
inka113 jest offline  
Stary 2009-03-13, 16:24   #1379
presto
Przyczajenie

Przecież ja w swoich postach odpowiadam na pytanie co do koloru ...
No może trochę przy okazji bronie swojej teorii
presto jest offline  
Stary 2009-03-13, 20:07   #1380
rafaelparis
Raczkowanie

Przepraszam, macie rację nie powinienem wdawać się w takie rozmowy,bo nie taka jest moja rola na tym forum,a tym bardziej nie powinienem uczyć kogoś jak ma pracować..

Czas edycji: 2009-03-13 o 20:19
rafaelparis jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dobry fryzjer

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości