problemy z cerą mieszana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-24, 13:30   #1
agadus
Wtajemniczenie

Question

problemy z cerą mieszana

witam mam cerę mieszaną czyli na policzkach sucha i nie umiem dobrać kremu dobrego a mianowicie na policzkach często robią mi sie takie suche plamki które później się łuszczą urzywałam różnych kremów i do cery suchej i mieszanej i tańsze i droższe na początku jest ok ale po tygodniu dwuch problem wraca dodam że mam prawie 30 lat i nie wiem czy mam kupowac krem co cery suchej mieszanej czy może odwodnionej PROSZĘ O POMOC z góry dziekuję wszystkim wizażankom pozdr.
agadus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 13:42   #2
justynka1989
Raczkowanie

Dot.: problemy z cerą mieszana

Cytat:
Napisane przez agadus Pokaż wiadomość
witam mam cerę mieszaną czyli na policzkach sucha i nie umiem dobrać kremu dobrego a mianowicie na policzkach często robią mi sie takie suche plamki które później się łuszczą urzywałam różnych kremów i do cery suchej i mieszanej i tańsze i droższe na początku jest ok ale po tygodniu dwuch problem wraca dodam że mam prawie 30 lat i nie wiem czy mam kupowac krem co cery suchej mieszanej czy może odwodnionej PROSZĘ O POMOC z góry dziekuję wszystkim wizażankom pozdr.
korzystając z mojej wiedzy, którą zdobyłam na studiach (nie piszę tego aby się pochwali, tylko zaargumentowa, że nie wymyśliłam sobie tego) uważam, że masz skórę mieszaną, odwodnioną. Wg mnie powinnaś używa na dzień kremu dla skóry odwodnionej z ceramidami, kwasem hialuronowym, aminokwasami, mocznikiem oraz oczywiście SPF co najmniej 15. Na noc powinnś używa kremu lekko złuszczającego, regulującego pracę gruczołów łojowych, odbudowującego płaszcz hydrolipidowy tj. regenerującego. Taki krem powinien zawiera lekkie stężenia kwasów alfa i beta hydroksylowych, olejek z drzewa herbacianego, wyciąg z łopianu, szałwi, jako że działają antybakteryjnie. Polecam kosmetyki serii Iwostin są jak dla mnie świetne. Kremik na noc z serii Purritin, zaś na dzień z Hydriatia, gdy po jakichś 2-3 miesiącach skóra się pooprawiu i będzie ospowiednio nawilżona, można krem na dzień z serii hydratia zamieni na krem na dzień z serii purritin rehydrin. Oczywiście w Twoim wieku powinno się już stosowa kremiki głęboko nawilżające pod oczy, o lekkiej konsystencji. Pozdrawiam
justynka1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 14:12   #3
agadus
Wtajemniczenie

dziekuje Justynko za odpowiedz tylko mam pytanie czy ten krem na dzien dobry jest pod makijaż?? urzywałam kiedyś krem yoskin 30+ na dzien i był średni jak nakładałam podkład na twarz to się rolował oczywiście nakładałam go ok 30 min później dodam że to nie wina podkładu bo jak zmieniłam krem to było ok

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

ten krem na dzien kupie czytałam jego opis ale na noc?? czy nie bedzie mi wysuszał policzków może na noc jakis odżywczy??
agadus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 18:10   #4
justynka1989
Raczkowanie

Myślę, że na strefę T, gdzie Twoja skóra jest bardziej tłusta niż policzki powinnaś stosowa taki krem jak Ci napisałam, a na policzki i okolice suche może by kremik odżywczy na noc do cery suchej. Powiem szczerze, że nie pomyślałam, że masz tak bardzo suchą cerę na policzkach, ja też mam cerę mieszaną i stosuję na noc tylko ten pierwszy kremik, ale kremik odżywczy jak najbardziej możesz stosowa. Ale na strefę T i tak polecałabym ten dla cery mieszanej, gdyż na dzień także nic dla strefy T nie stosujesz by ją uspokoi i wyregulowa jej pracę.

A ten na dzień ja sama także osobiście używam i tuż po tym jak się wchłonie nakładfam podkład i wszytsko jest w porządku. Pryznajmniej u mnie.

Ten na dzień to ten : http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iw...amidami-spf-15

Edytowane przez justynka1989
Czas edycji: 2011-02-24 o 18:16
justynka1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości