Proste bez prostownicy-jak to zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-14, 15:29   #1
karla
Raczkowanie

Question

Proste bez prostownicy-jak to zrobić?

Byłam dzisiaj u fryzjera, zmieniłam kolor-z blond na "zimny kasztan" i wkońcu zdecydowałam się na fryzurkę prostą, bez tzw. bałaganu na głowie. Długośc włosów jest raczej krótka, ale wystarczająca aby fryzjerka do układania użyła prostownicy. Moje zalotne podwijaski zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;) Tylko że nie bardzo uśmiecha mi się kupować prostownicę, aby ten efekt powtórzyć. Może znacie jakieś sposoby, nie wiem, środki do stylizacji, jakieś pomysły z suszarką...nie wiem. Bardzo podoba mi sie ta wyporostowana fryzurka ale boję się,że jak umyję włosy to podwijaski, loczki i inne zalotki na mojeje głowie powrócą-a już tego nie chcę. POMÓŻCIE!!!
Załaczam zdjęcie fryzurki na jakiej się wzorowała moja fryzjerka i powiem wam...wyszło jeszcze ładniej :))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg short wavy blonde 2794.jpg (27,4 KB, 47 załadowań)
karla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 15:38   #2
C_l_a_u_d_i_a
Raczkowanie

Dot.: Proste bez prostownicy-jak to zrobić?

Jest "domowy" sposób na prostą fryzurke Umyte włosy suszysz suszarka na szczotce grubej.bierzesz kosmyk i od samej skóry aż po koncówki suszysz suszarką

przy szczotce. powinno wyjsc pozdro
C_l_a_u_d_i_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 17:21   #3
karla
Raczkowanie

Dot.: Proste bez prostownicy-jak to zrobić?

Podbijam wątek
Naprawdę nie macie pomysłów i sprawdzonych metod....Buuuu
karla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 11:25   #4
mila12
Raczkowanie

Question Proste ale bez prostownicy//

Ma włosy nieiadomo jakie bo nie są ani proste ani kręcone...Zawsze marzyłam o prościutkich włoskach ale niestety natura obdarzyła mnie innymi...przez pewien czas prostowałam wlosy ale zrezygnowałam gdyż strasznie mi niszczyły włosy choć używalam HOT LISSY...gdy je odratowałam to zaczełam suszyć włosy podkręcając je na szcotce...nie sstety nie byłam zadowolona z efektu zabardzo czy istnieją jeszcze jakies spooby na proste włosy?? Chcialabym liczyć na taki efekt jak po prostowanu prostownica a i jeszcze jedno żeby te rzeczy nie były zbyt drogie i sprawdzone
mila12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 13:30   #5
zawszeboska
Zakorzenienie

Dot.: Proste ale bez prostownicy//

Myślę, że jeżeli nie masz włosów prostych 'z natury', to niczym nie uzyskasz efektu jak po prostownicy. Niestety, prostowanie włosków bardzo je niszczy.

Stosowałam kiedyś pastę Sunsilk 'EFEKT ŻELAZKA". Należało nałożyć ją na końce włosów i wysuszyć czuprynę (podobno, pasta aktywowana ciepłem ). Efekty nie były rewelacyjne, ale jakieś tam były. Włoski wyraźnie mniej sie puszyły i wykręcały. Zaznaczam jednak, że na pewno nie był to efekt jak po prostownicy.

Pozdrawiam .
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 16:38   #6
margotka222
Raczkowanie

Wiem z własnego doświadczenia, że nie uzyska się idealnie prostych włosów bez użycia prostownicy. Używałam różnych środków służącących do prosotowania (Sunsilk itp.), ale efekt marny i krótkotrwały. Pozostaje więc polubić swoje włosy, albo prostować je prostownicą, która niestety niszczy włosy. Ja swoje długie włosy musiałam obciąć bo były zniszczone od prostownicy. Zamiast eksperymentować z różnymi " prostowaczami" warto zainwestować w jakąś porządną odżywkę nawilżającą
Stary 2006-08-20, 15:45   #7
mila12
Raczkowanie

mi nie chodzi żeby byly identyczne tylko żeby się aż tak bardzo nie kęciły (mam falowane włosy)
mila12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 08:04   #8
Lex
Raczkowanie

ja uzywak kremu intensywnie wygladzajacego z sunsilk i efekt jest ok ale trzeba go troche jednak nałożyc,a moje wlosy sa raczej dlugie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.JPG (121,5 KB, 64 załadowań)
Lex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 08:56   #9
Soft
Wtajemniczenie

Wiesz co podpatrzylam kiedys u fryzjerki jak ona mi prostowała wlosy na szczotke przy uzyciu suszarki. Robie to czasem w domku jak chce miec gładkie wlosy. Potrzebna jest do tego takak duza kwadratowa szczotka
http://www.allegro.pl/item127963683_...ia_wlosow.html dokładnie taka
I do tego suszarka i jakis kosmetyk wygladzający.( moge ci polecic z prof. do prostowania ale on kosztuje troszke wiecej niz sklepowy )
I po umyciu i lekkim podsuszeniu wlosów susz wloski na ta kwadratowa szczotke " z włosem" ...kurde nie wiem jak ci wytlumaczyc to ale napewno bedziesz wiedzialal jak to zrobic;-) Naprawde ten sposób działą

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 09:30   #10
mandarynka7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
Wiesz co podpatrzylam kiedys u fryzjerki jak ona mi prostowała wlosy na szczotke przy uzyciu suszarki. Robie to czasem w domku jak chce miec gładkie wlosy. Potrzebna jest do tego takak duza kwadratowa szczotka
http://www.allegro.pl/item127963683_...ia_wlosow.html dokładnie taka
I do tego suszarka i jakis kosmetyk wygladzający.( moge ci polecic z prof. do prostowania ale on kosztuje troszke wiecej niz sklepowy )
I po umyciu i lekkim podsuszeniu wlosów susz wloski na ta kwadratowa szczotke " z włosem" ...kurde nie wiem jak ci wytlumaczyc to ale napewno bedziesz wiedzialal jak to zrobic;-) Naprawde ten sposób działą

Tzn. nie zawijasz włosów na szczotkę tylko tak jakby czeszesz i suszysz jednocześnie czy źle rozumiem? chętnie bym sobie cos takiego wypróbowała tylko napisz jak trzeba się posłużyć tą szczotką
mandarynka7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 09:58   #11
bloondyna
Zakorzenienie

mi nic nie pomaga . .
bloondyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 10:56   #12
Angel@
Zakorzenienie

Też mam falowane włosy. Do prostowania używam bardzo grubej, okrągłej szczotki + mleczko prostujące Loreal Professionnel (takie do prostownicy). Efekt podobny jak na zdjęciu Lex
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 22:28   #13
shockwaves
Wtajemniczenie

Jak mi sie nie chce prostować włosów, to używam odżywki bez spłukiwania Pantene "Proste i gładkie" i po umyciu i jej nałożeniu suszę głowę i włosy rzeczywiście są prostsze
shockwaves jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 22:34   #14
HolyBoy
Raczkowanie

GG do HolyBoy

piekne proste wlosy bez prostownicy? NIGDY
HolyBoy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości