jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 09:48   #1
szprycha xD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2

jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?


Eh mam ten problem juz od kilku lat .
chciałabym się ich pozbyc w kilka dni , i żeby skóra twarzy , ramion i pleców była gładka .
słyszałam o gąbce syrena , ale nie wiem czy ją użyc . a jak wyskoczy mi więcej pryszczy ? .
używam też żelu z peelingiem z under twenty , a twarz maluje 2w1 lekki krem + krem antybakteryjny rowzniez z under twenty . niby troche po tym pryszcze z twarzy znikaja . ale jak sie pozbyc tych z plecow ?
prosze o odpowiedz ..
szprycha xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 10:24   #2
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Cytat:
Napisane przez szprycha xD Pokaż wiadomość
Eh mam ten problem juz od kilku lat .
chciałabym się ich pozbyc w kilka dni , i żeby skóra twarzy , ramion i pleców była gładka .
słyszałam o gąbce syrena , ale nie wiem czy ją użyc . a jak wyskoczy mi więcej pryszczy ? .
używam też żelu z peelingiem z under twenty , a twarz maluje 2w1 lekki krem + krem antybakteryjny rowzniez z under twenty . niby troche po tym pryszcze z twarzy znikaja . ale jak sie pozbyc tych z plecow ?
prosze o odpowiedz ..
Najlepiej skonsultować się z dermatologiem lub dobrą kosmetyczką. Poza tym jest to forum "pytania do wizażystki". A i wyszukiwarka nie gryzie, bo jest już kilka tematycznych wątków.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 12:28   #3
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Cytat:
Napisane przez szprycha xD Pokaż wiadomość
Eh mam ten problem juz od kilku lat .
chciałabym się ich pozbyc w kilka dni , i żeby skóra twarzy , ramion i pleców była gładka .
słyszałam o gąbce syrena , ale nie wiem czy ją użyc . a jak wyskoczy mi więcej pryszczy ? .
używam też żelu z peelingiem z under twenty , a twarz maluje 2w1 lekki krem + krem antybakteryjny rowzniez z under twenty . niby troche po tym pryszcze z twarzy znikaja . ale jak sie pozbyc tych z plecow ?
prosze o odpowiedz ..
Kiedyś na krostki na plecach (i twarzy też) używałam Akneroxid płyn i mi pomógł Wciera się go w oczyszczona i zwliżoną skórę, zostawia na około dwie minutki, a nastepnie spłukuje. Nie można go używac chyba dłużej niż miesiąc. To ten: http://www.domzdrowia.pl/40033,akner...yn-100-ml.html
Poza tym też uważam że najlepszym wyjściem jest wizyta u dermatologa, bo trądzik trądzikowi nie równy, są różne jego przyczyny i najlepiej jak zajmie się tym lekarz. Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy na walczenie z trądzikiem samemu
Ps: gąbki syrena używam do masażu ud pod prysznicem i świetnie radzi sobie ze zmniejszeniem cellulitu i ujedrnia skórę

Edytowane przez Anulenka
Czas edycji: 2011-02-26 o 12:32
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 14:01   #4
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Skoro masz problem z tradzikiem od dluzszego czasu to nie probuj go leczyc na wlasna reke, bo moga Ci po tym zostac nieladne blizny. Kosmetyczka pomoze tylko z zaskornikami, z tradzikiem nic nie zrobi.

Idz do dermatologa, ktory doradzi Ci jak pielegnowac cere z takimi problemami i przepisze Ci leki do smarowania skory lub tabletki.

Akneroxid, jak wspomniala wizazanka wyzej, faktycznie pomaga. Kiedys go uzywalam, ale mialam nie plyn, lecz zel. Byl skuteczny, a efekt widac dopiero po okolo 3 miesiacach stosowania i potem trzeba bylo uzywac co kilka dni, zeby tradzik nie powrocil. Jednak efekty byly naprawde niezle.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 17:52   #5
Denny Rose
Przyczajenie
 
Avatar Denny Rose
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Gąbką będziesz tylko rozwalać pryszcze i roznosić bakterie a efektem tego będzie więcej pryszczy.

Jeśli masz zaawansowany trądzik nie pomogą raczej domowe sposoby?
I radze odłożenie tych wszystkich po zal się boże drogeryjnych kosmetyków na trądzik.

Byłaś kiedyś u dermatologa ?

Jak nie to się wybierz .

Ja tez miałam kiedyś ogromny problem z trądzikiem rożne mascie płyny kosmetyki drogeryjne nic nie pomagało lekarz przepisał mi izotek stosowałam go rok i teraz zero problemów jedynie przy okresie ale na to stosuje brewoksyl i maseczke z zielonej glinki i jest ok.

A tobie polecam wybrać się do apteki kupić zestaw kosmetyków przeciw trądzikowych np firmy la roche posey .

A najlepiej to dermatolog.
Denny Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 18:06   #6
szprycha xD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

nie badz taka madra
szprycha xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 19:16   #7
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Pierwsze co trzeba zrobic to isc do dermatologa, zeby przygladnal sie Twojej skorze- moze wypisze jakies tabletki, masci czy cos jeszcze innego.

Nie uzywalabym zadnych cudow na twarz- chyba, ze specjalnych kremow- wyprobuj no scar, rozjasnia skore, wybiela przebarwienia i zaczerwienienia do tego nawilza- mialam dwa opakowania i mi pomogl

mialam kiedys dosc dlugo problemy z zaskornikami na plecach i ramionach- uzywalam i nadal uzywam peelingu mineralnego z Biothermu, myje cialo gabka taka szorstka i dosc pomaga jednak takie porzadne szorowanie najlepiej robic co pare dni a nie codziennie bo skora sie moze porzadnie wysuszyc, zacznie produkowac wiecej sebum i problem wroci
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 07:47   #8
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Ja też mam z tym problem od kilku lat. Jak na twarzy i dekolcie nic mi nie wyskakuje, to na plecach tak. Kiedyś mi pomagał na to zel z Avonu z serii Clearskin, ale od jakiś 2 - 3 lat nie miałam w rękach katalogu, więc i o tym specyfiku zapomniałam. Kiedyś też byłam u dermatologa, który jak zobaczył moje plecy to mnie wyśmiał i powiedział,że chyba prawdziwego trądziku nie widziałam, w związku z czym wolę dbać o skórę na własną rekę
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:04   #9
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Bardzo duże znaczenie ma zdrowa dieta, naprawdę czasem wystarczy nie jeść słodyczy i niezdrowych przekąsek, jeść ryby i pić dużo mineralki i cera jest niesamowicie świetlista, oczyszczona, gładka. Sprawdziłam na sobie
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:25   #10
angelbelow
Przyczajenie
 
Avatar angelbelow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Moim zdaniem to już problem z hormonami, może trzeba zbadać ich poziom. Ja brałam tabletki anty przez 5 lat i nigdy nie mialam nawet pryszcza przestalam je brac i nagle wyskoczyły mi na plecach i twarzy. Lekarz powiedział że to przez wahania hormonalne to raz a dwa, że mam przy górnej granicy hormon testosteron i skoki prolaktyny, które spowodowaly także przetłuszczanie się włosów. Powiedziała także że żadne kremy nie pomogą puki nie uregulujemy hormonów w organizmie.
Wiec jednym pomagaja kremy a drugim regulacja hormonów
angelbelow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:25   #11
fatamorganable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 8
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

A ja bym Ci proponowała przede wszystkim odpowiednie odżywianie, to nie tajemnica, że sposób odżywiania jest ściśle związany z wyglądem skóry, włosów itd. Odrzuć alkohol, cukier, przyjmuj dużo płynów pod postacią wody i naturalnych soków. Postaw na żywność bez konserwantów i sztucznych barwników. Jedz warzywa 5 razy dziennie! Jedz również owoce. Dieta musi być różnorodna i zbalansowana.
Jeśli chodzi o pielęgnację pleców i ramion polecam raz w tygodniu kąpiel w solance jodowo-bromowej, tylko takiej prosto z kopalni, nie z typowej firmy kosmetycznej; np Solanka jodowo-bromowa Zabłocka. Do codziennej pielęgnacji jakieś delikatne mydło/żel; np naturalne mydełka glicerynowe albo żele pod prysznic z Ziaji. Od czasu do czasu mógłby to być też żel z Vichy Normaderm (tak, normalnie jest do twarzy) Raz na jakiś czas polecam też jakiś niezbyt inwazyjny peeling, np naturalny peeling cukrowy z kawą, nie polecałabym solnych, bo mogą wysuszać skórę, albo słynny peeling morelowy z St.Ives. Nie polecałabym też stosowania zbyt często balsamów, zwłaszcza zbyt tłustych. Raz na jakiś czas jakiś lekki, ale dobrze nawilżający balsam lub krem do ciała wystarczy, np Ziaja Med albo GOSH
Pielęgnacja twarzy: przede wszystkim odradzam wszystko co zawiera alkohol, polecam delikatny żel do mycia twarzy, np Soraya, AA lub Iwostin. Tonizowanie tonikiem antybakteryjnym, łagodzącym lub jakimś oczyszczającym i zwężającym pory; i tu polecam rozejrzeć się za czymś w kosmetykach aptecznych. Od czasu do czasu możesz zrobić sobie dogłębnie oczyszczającą maseczkę, Dobrym pomysłem byłoby też stosowanie jej na przemian z maseczką głęboko nawilżającą (np 3 tyg. oczyszczanie, 1 nawilżanie). Wybierając kremy do twarzy pamiętaj, by nie zatykały porów i były lekkie. Tak samo w przypadku podkładów. Tu mogę polecić np krem Olay z dodatkiem podkładu MaxFactor, typowe podkłady wybieraj raczej w musie, np Rimmel Stay Mate Mousse Foundation. Kremy z AA, Soraya, bądź też kosmetyki apteczne. Czasem mogłabyś też użyć maści cynkowej. Na noc nałóż coś bardziej nawilżającego. Do zmywania makijażu z twarzy unikaj mleczek, żeli, kremów itp. Doradzałabym Ci raczej lekkie płyny micelarne, np Vichy.
Zdecydowanie nie polecam przyjmowania żadnych suplementów diety, ponieważ wszelkie niezbędne witaminy i pierwiastki dostarczysz dzięki odpowiednio zbalansowanej diecie. Zresztą wszelkie takie preparaty często zawierają witaminy które wzajemnie utrudniają swoje wchłaniane.
Jeśli zmiana sposobu odżywiania i pielęgnacji nie przyniesie po jakimś czasie efektów, skontaktuj się z lekarzem, bo może to nie wina złych nawyków żywieniowych i pielęgnacyjnych, lecz np. zaburzeń hormonalnych.
fatamorganable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 20:38   #12
kania19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Witam,
mam ten sam problem co Ty od dobrych 5 lat i nadal nie mogę sobie do konca poradzić. Z tego co sama przetestowałam na sobie to polecam kosmetyki apteczne. Nie bede tu mówiła o konkretnej firmie bo mam dość wrazliwą cerę i wiele kosmetyków mnie uczula ale ja używam avene diacneal i jest ok. Nie wyleczysz się w ciągu tygodnia ale pomaga.
Polecam wizytę u endokrynologa, mało kto o tym mówi ale większośc problemów z tradzikiem u kobiet ściśle zwązana jest z problemami hormonalnymi. Mozna sie bać hormonów i nie brac ale polecam przynajmniej sprawdzenie czy wszystko jest ok.
A jeżeli chcesz cos ukryć to polecam kamuflaż z ARTDECO jest całkiem ok i nie kosztuje majatku.
Pozdrawiam
kania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 17:09   #13
Shikya
Przyczajenie
 
Avatar Shikya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Mam ten sam problem co ty. Pryszczy na twarzy mam niewiele ale za to na plecach jedna wielka "tarka" ;( Mam je ponad rok ! :O jest to strasznie uciążliwe bo nie moge kąpać się w basenie ani nosić bluzek na szelkach. Mam je na plecach, dekolcie, ramionach i twarzy <blee> okropieństwo.

Ale od jakiś dwóch tygodni mama robi mi peeling na te moje plecy 2x w tygodniu. Oraz co drugi dzień myje mi plecki mydłem siarkowym , wyciska brzydali i niszczy spirytusem !

Jest o niebo lepiej na prawde ! teraz moge założyć bluzke na szelkach i się tak nie stresuje że je widać są malutkie tyle że mam troszke małych blizn bo kiedyś je wyciskałam i nic nie robiłam więcej porażka ! ;/ na twarz stosuje jedynie to mydło siarkowe ale tylko raz góra dwa w tygodniu bo jest bardzo mocne strasznie wysusza oraz tonik z GARNIER`a. I jest OKey! Nie wiem czy Ci to pomoże ale spróbuj jeszcze staraj się porządnie plecy wysuszać na słoneczku czy solarium
A jeżeli nic nie daje to koniecznie udaj się do DERMATOLOGA !
Pozdrawiam )
Shikya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:46   #14
ipauli33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

hej dziewczyny! ja borykam się z trądzikiem od 8 lat, w tej chwili jestem na bardzo dobrej drodze do wyleczenia bo zostalo mi niewiele zmian. A wszystko dzięki regularnym wizytom u kosmetyczki, uwierzcie mi cierpliwosc popłaca Kiedyś na mojej całej buzi były ogromne stany zapalne które bolały przy każdym myciu twarzy i nie tylko cała twarz swędziała i była obolała... jestem po terapii hormonalnej ktora trwala rok czasu i nie dala zadnego efektu ale to przez to ze nie mam problemu z hormonami, zaluje ze zaden lekarz nie chcial zrobic mi badania na tym tle bo nie trułabym żołądka i dziś nie miałabym z nim problemow, niestety nie polecam wizyty u dermatologa jezeli juz to tylko u specjalisty, bo moi dermatolodzy wyłudzali tylko pieniadze przepisujac recepty na glupie masci ktore tylko pogarszay stan skory. Jezeli wybieracie sie do lekarza to poproscie go o skierowanie na badanie skory niech zrobi Wam ktos wymaz i zacznie badac na tym tle, oraz badanie hormonalne, alergie na pokarmy itp... Ja niestety tego badania nie zrobilam ale zaczelam leczyc sie sama bez podtruwania sie Izoteciem ,jedynym skutecznym lekiem okazala sie Tetraceclina , choc nie do konca gdyz po skonczonej kuracji tradzik powrocil jednak juz nie tak silny jak kiedys. Dziewczyny najwazniejsza jest pielegnacja skory musicie poswiecic jej wiele uwagi przede wszystkim nie wyciskac bo zostana blizny mi zostalo mnostwo i dlatego teraz w ogole nie ruszam .Zwroccie uwage na to po czym wyskakuja Wam pryszcze, ja mam uczulenie na orzechy i chipsy od kiedy je ograniczylam, buzka odzyla. Jezeli chodzi o pielęgnacje to bardzo wazne jest tonizowanie najlepiej wodą z octem winnym wspaniale nawilża(bo to jest najważniejsze przy tlustej cerze ) zamyka pory, wyrownuje koloryt skory, leczy. Nastepny krok to nawilzanie ja stosuje krem od Clinique- na poczatku troszke wysusza ale naprawde leczy cere tradzikowa, i cos punktowo ja stosuje Barwa-siarkowa moc punktowa. Do pielegnacji skory niezbedne sa czyste, swieze reczniki , jezeli recznik jest nieswiezy zaraz mi cos wyskakuje jezeli zmieniam problem znika, czysta posciel rowniez. Z makijażem wcale nie jest tak ze nie powinno sie go stosowac wrecz przeciwnie podklady ochraniaja skore przd czynnikami zewnetrznymi jedynie pudry zapychaja pory . No i najwazniejsze dieta. Jezeli po slodyczach wyskakuja zmiany to nalezy wybrac sie do lekarza gdyz moze to byc gronkowiec. Polecam kupic cos na oczyszczenie organizmu z toksyn , ja pilam przez 20 dni DETOX i dzis buzka jest niesamowicie oczyszczona, ledwie jeden pryszcz wyskoczyl, jogurty z pestkami dyni oraz slonecznia maja mnostwo witamin ktore pomagaja zwalczyc tradzk. Polecam rowniez maseczki wlasnej roboty zamiast bez sensu wydawac pieniadze na cos niesprawdzonego - maseczka z aspiryny i miodu lub jogurtu naturalnego, na youtube znajdziecie podwpowiedz jak zrobic maseczke, wysusza niedoskonalosci wybiela blizny nawilza i jest naprawde dobra dzis zostala mi juz praktycznie tylko walka z bliznami podobno kwas trójchlorooctowy jest idealny ale trzeba miec wyleczona buzke bez zadnej krostki. Dziewczyny pamietajcie o cierpliwosci i o tym by poswiecac dziennie chociaz godzinke skorze do prawidlowej pielegnacji sama wiem ze to sie oplaca skora dzis mi sie odwdziecza , nie trzeba sie truc IZOTECIEM!!
ipauli33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 21:10   #15
Alexandra870
Przyczajenie
 
Avatar Alexandra870
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: jak pozbyc się pryszczy na twarzy , plecach i ramionach ?

Uważam że domowe sposoby też mogą być skuteczne. Ale jak już powiedziano, nie we wszystkich przypadkach. Po prostu trzeba rozumieć, że te sposoby mogą być krótkoterminowe oraz długoterminowe. Na przykład, maseczki z aspiryny i gliny, torebki herbaty, liście aloesu, przykładanie kawałków pomidora i ogórka do twarzy to są krótkoterminowe xxx metody pozbycia się trądziku, które mogą zmniejszyć zaczerwienienie na jakiś czas. Natomiast takie metody jak wybór i użycie różnych kremów, które pasują do twojego typu cery, nasycenie organizmu witaminami, picie dużej ilości wody, złuszczanie skóry są długoterminowymi sposobami z których nie należy spodziewać się szybkich wyników. Co do mnie, zauważyłam, że mój trądzik poprawił się kilka miesięcy po tym jak przestałam wyciskać pryszcze. Więc najlepszym sposobem na sprawdzenie, co działa najlepiej dla Ciebie, jest spróbowanie konkretnej metody oraz analiza jej wyniku nieco później.

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2017-11-04 o 16:26
Alexandra870 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-04 22:10:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.