jakie kosmetyki poleciłybyście? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-11-25, 14:05   #1
ufcio1
Raczkowanie

jakie kosmetyki??

mam cere normalna, z tedencja do łuszczenia sie(szczegolnie na nosie) a raz po raz wyskakuja mi jakies krostki. ogolnie na nosie mam pare malutkich czarnych kropeczek, czasem mam cienie pod oczyma, i moja cera niewyglada swiezo. jestem uczulona na alkochol w kosmetykach... czy sa jakies tanie, ale skuteczne kosmetyki, bym mogla dobrze dbac o cere?prosze o pomoc
ufcio1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 00:34   #2
Justy
Zakorzenienie

Re: jakie kosmetyki??

spróbuj: eris z octopiroxem (na łuszczenie) i neutrogena clear pore treatment (na krostki i koloryt)
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 19:51   #3
mamaczkowa
Raczkowanie

Jakie kosmetyki? Proszę o podpowiedzi.

Witam.
Bardzo proszę o poradę odnośnie kosmetyków dla 24-letniej buźki. Chodzi mi dokładnie o toniki, kremy, maseczki. Mam tłustą cerę z wypryskami, których jest czasem niej, a czasem więcej. Na twarzy także mam lekko widoczne drobne, cieniutkie naczyńka. Do tej pory używam kosmetyków głównie dla cery trądzikowej, z wypryskami, lecz dopadają mnie wątpliwości,czy dobre kosmetyki stosuję. Czy nie jestem trochę już za "stara" na takie produkty? W takim razie co byłoby dla mnie najlepsze? Dodam jeszcze, że obecnie używam tonik "anty" soraya i krem pielęgnacyjny tej samej serii i firmy. Bardzo proszę o wszelkie porady, za które już teraz dziękuję.
mamaczkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 14:08   #4
mamaczkowa
Raczkowanie

Re: Jakie kosmetyki? Proszę o podpowiedzi.

nikt nie doradzi?
Stary 2004-12-30, 14:45   #5
nan
Wtajemniczenie

"Za stara"? Raczej nie . Jestem o sześć lat starsza, a trądzik od czasu do czasu leczę u dermatologa lub na własną rękę. Z ostatnich dobrych zakupów w tej materii mogę polecić tonik Dermedica do cer trądzikowych - nie wiem, jak to możliwe, ale nie wysuszał mojej cery nawet, gdy zaczęła się odwadniać. Natomiast jedyny krem na trądzik, jaki naprawdę na mnie podziałał, to rebalansujący krem Thalgo:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2846
Z mojego doświadczenia wynika, że przy trądziku najważniejsze jest nawilżanie cery, bo wszelkie matujące kosmetyki powodują jeszcze gorszy łojotok.
Nadto jestem zdania, że należy obserwować skórę i dostarczać jej tego, czego aktualnie potrzebuje, nie przejmując się zbytnio tym co piszą producenci na kremach (że coś tam od takiego i takiego roku życia), nie wpadając przy tym w skrajności naturalnie (po co 20-latce krem z fitohormonami na przykład).
Co do maseczek to testowałam ostatnio maseczki drożdżowe (Sorayi i Bandi) i testy wypadły pomyślnie, są bardzo łagodne i niezgorzej oczyszczają jak na tak nieinwazyjne preparaty. Czy probówałaś już zielonej glinki? Pięknie odtłuszcza skórę, ale na dłuższą metę wysusza.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 15:12   #6
mamaczkowa
Raczkowanie

Dziękuję nan za poradę. Uspokoiłaś mnie. Te wątpliwości co do używania kosmetyków dopadły mnie niedawno, kiedy moja cera zaczęła reagować zaczerwienieniem po użyciu niektórych specyfików do cery trądzikowej. Co do zielonej glinki to także wiele słyszałam o jej dobroczynnym działaniu. Zaczęłam niedawno używać 2 maseczek glinką oriflame. Mam jaszcze jedno pytanie: jakich zatem kosmetyków na naczyńka mogę stosować przy mojej tłustej cerze z tendencją do pryszczy i wągrów?
Stary 2004-12-30, 15:47   #7
nan
Wtajemniczenie

Uhuhu! Wesoło masz (tak jak ja zresztą). Obecnie przerabiam temat nadwrażliwości po leczeniu trądziku właśnie oraz odwodnieniu a naczynkową cerę też mam i wlaśnie raczyla o sobie przypomnieć. Jest sporo kremów dla naczynkowców (zerknij na KWC w kategorię "kremy do cery naczynkowej") żaden oczywiście nie sprawi, że naczynka znikną, ale większość z nich ma działanie łagodzące. Nie jestem ekspertem od kremow dla naczynkowców, ale jeżeli masz tłustą cerę radzę dokładnie patrzeć na składy kosmetyków i unikać substancji komedogennych, czyli tzw. zapychaczy. Jak tak pobieżnie zerknęłam na składy, to najlepiej od strony zapychania wygląda ten:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6775

Zresztą wszystko radzę przetestować przed zakupem, bo niestety każda cera reaguje indywidualnie i na zapychacze i na składniki drażniące.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-21, 20:36   #8
joyka
Raczkowanie

Jakie kosmetyki?

Kochane wizażanki
Potrzebuję pomocy przy doborze kosmetyków do mojej cery... Męczą mnie zaskórniki, grudki i wągry (pryszcze wyleczyłam - hurra!). Chciałam kupić jakiś dobry żel, tonik, krem, peeling etc., Ale nie mogę trafić z zakupem, bo większość potwornie wysusza mi skórę (Clearasi - delikany żel myjący, Dax Czysta Cera, Iwostin). Możecie mi polecić coś, co mnie nie wysuszy, nie podrażni, nie spowoduje wysypu itd, a pomoże zwyciężyć z okropną cerą? Coś do dobrego oczyszczenia i nawilżenia skóry, ale jednocześnie umiarkowanie drogiego.

Mam jeszcze problem z przebarwieniami, które chciałabym lekko rozjaśnić... moja ciocia właśnie ukończyła następną specjalizację i na jesień zrobi mi złuszczanie kwasami, ale jak na razie chciałabym trochę rozjaśnić buzię...

No i nastepne pytanie (przepraszam, że tyle tego :P) Czy krem tonujący zakryje lekkie przebarwienia, czy potrzebny jest podkład (nie chciałabym obciążać buzi podkładem :/)

Ufff..ale się napisałam, Wizażanki, proszę, pomóżcie, liczę na was
joyka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 16:05   #9
joyka
Raczkowanie

Re: Jakie kosmetyki?

Naprawdę nikt nie umie mi pomóc?
Stary 2005-03-22, 16:11   #10
majag
Raczkowanie

a co ty na to ze zamias porady odnośnie kremów itp. gdybym poradziła ci witaminy mertz special draże miałam różne problemy i mi pomogły koszt stosunkowo drogi ok.40zł na mieśiąc ale polecam
majag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 16:11   #11
majag
Raczkowanie

a co ty na to ze zamias porady odnośnie kremów itp. gdybym poradziła ci witaminy mertz special draże miałam różne problemy i mi pomogły koszt stosunkowo drogi ok.40zł na mieśiąc ale polecam
majag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 17:43   #12
charlotta1
Raczkowanie

hej!

przede wszystkim przejżyj KWC, odstaw wszelkie kosmetyki do skóry trądzikowej, rstosuj maseczkę z zielonej glinki (zwęża pory, rozjaśnia).

Prosisz żeby Ci polecić "coś co mnie nie wysuszy, nie podrażni, nie spowoduje wysypu itd, a pomoże zwyciężyć z okropną cerą? Coś do dobrego oczyszczenia i nawilżenia skóry, ale jednocześnie umiarkowanie drogiego." - nie ma panaceum na wszystkie problemy, każda z nas testuje na sobie wiele kosmetyków zanim znajdzie swój ideał - te ideały znajdziesz na KWC. Dobór kosmetyków do skóry z problemami (u Ciebie zaskórniki, grudki, skłonność do podrażnień) jest trudny i jest sprawą indywidualną i niestety jedynym sposobem na znlezienie odpowiedniego jest testowanie "na własnej skórze".

Na wysuszoną skórę polecam Physiogel.

A co przebarwień to "lekkie przebarwienia" to pojęcie względne, najlepiej poproś o próbki i sprawdź czy krem tonujący wystarczy. Jeśli nie musisz to faktycznie nie maltretuj buzi na wiosnę podkładem, jeśli przebarwień nie jest dużo to może wystarczy korektor. Przebarwinia rozjaśniają preparaty z allantoiną (Tointex 9zł, Alantan 6zł). Możesz je stosować do codzienej pielęgnacji.

pozdr
lotta
charlotta1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 21:48   #13
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Podpisuję się pod tym co napisała Charlotta. Przede wszystkim przejrzyj dokladnie KWC - opinii jest tam cała masa, i to bardzo zróżnicowanych. Nie masz żadnej pewności że to co Ci polecimy tutaj, akurat Twojej skórze posłuży. Ze swojej strony mogę polecić żele do mycia - SVR Topialyse, La Roche - Effaclar oraz Toleriane. Z toników mistrzem są dla mnie dwa - Dermedic Acne Expert i wspomniany juz przez Ciebie tonik wzmocniony Daxa Perfecta Czysta Cera - nie wysuszają mi skóry. Dlaczego skóra Ci się wysusza? Moze to wina kremów? Stosujesz specyfiki matujące? Jakiego kremu nawilżającego używasz? Moze przesuszenie jest spowodowane stosowaniem leków na trądzik? Podałaś bardzo mało informacji, napisz czy nawilżasz skórę w dzień, jaki krem stosujesz na noc, czy uzywasz jakiś specyfikow wysuszających pryszcze...

Jeśli masz spore plamki i przebarwienia, to krem tonujący na 100% ich nie ukryje. Ale już duet krem tonujący + korektor tak nie ma potrzeby nakładania podkładu

Pozdrawiam

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-23, 16:49   #14
joyka
Raczkowanie

Droga Smoczyco
Przesuszanie zaczęło się u mnie dobre trzy lata temu, kiedy wraz z pierwszymi pryszczami mama zaprowadziła mnie do dermatologa (nie wiem po co - to nie były duże problemy z cerą). Pani dermatolog zapisała mi maść i tonik Benzacne i kazała mi smarować na noc maścią CAŁĄ twarz (brr..teraz to wydaje mi się głupotą i koszmarem:/). Smarowałam zawzięcie przez ok. 4 miesiące, bo nie widziałam łuszczącej się skóry etc (jestem krótkowidzem, nikt nie zmuszał mnie do chodzenia co roku do okulisty, a ja nie zauważałam lecącego wzroku, myślałam, że wszyscy tak widzą - teraz noszę soczewki). W końcu odstawiłam Benzacne sama z siebie, chociaż dermatolog zabroniła (nie wiem, czemu - tak po prostu). Potem zaczęły się problemy z przesuszoną skórą i pryszczami . Poszłam więc do innego dermatologa, dostałam Tetrakcylinę, odstawiłam po trzech tygodniach - siadła mi wątroba, bóle brzucha mam do dziś . Po krótkim czasie, w wakacje, kąpałam się z koleżankami w brudnej rzeczce i jako jedyna dostałam dziwnych krostek na twarzy - takie podskórne, wyciska się je jak wągry... No i zaczęłam wyciskać....krostek było coraz więcej, tak jak przebarwień..nie wiedziałam, co robić Po Benzacne miałam w dalszym ciągu przesuszenia nawet po wodzie z kranu... Cera była tragiczna i się łuszczyła...no i oczywiście pryszcze...
Aż odkryłam Wizaż...zaczęłam się leczyć zgodnie z poradami wizażanek - drożdże, odstawiłam słodycze i przyprawy, acne sulf, pasta cynkowa, tormantiol, afrodyta - adonis. Ponadto stosowałam Serię Daxa "Czysta cera" (tę z limonką i miętą - chociaż przesuszała)... Po jakimś czasie wymieniłam kremy na apteczny krem z witaminą A, smaruję się nim na noc, rano nie mam suchej buzi i łuszczącej się skóry... I tak powoli wychodziłam z tego cerowego kryzysu, buzi nie dotykałam, wszystkie pryszcze i większość krostek powoli znikało... Ale poprzednie kłopoty zostawiły po sobie ślady
Teraz nie mam pryszczy, po ostatniej aplikacji zielonej glinki zniknęło dużo zaskórników, wągrów, krostek... Mam przebarwienia, które koniecznie chcę wybielić...przesuszoną cerę...

No i to by było na tyle..mam nadzieję, że odpowiedziałam na pytania i że nikt nie zasnął przy czytaniu moich wywodów Przeszłam tyle problemów z cerą, że aż się nie chce wierzyć, że nie mam jeszcze 16 lat
Stary 2008-05-01, 15:08   #15
veronimo94
Raczkowanie

Jakie kosmetyki najlepsze?

Jakie Waszym zdaniem sa najlepsze kosmetyki dla mlodej cery typu.nivea visage young,under twenty itp.Moja cera sie nieladnie blyszczy pod oczami i w okolicach nosa i nie wiem jaki kosmetyk powinnam uzywaz.Poza tym dosc czesto wyskakuja mi krostki/pryszcze ktore osadzaja sie na mojej twarzy i schodza po kolu 2 TYGODNIACH!Ostatnio kupilam sobie zel do mycia twarzy z serii nivea visage young ale nie wiem czy to mi pomoze.Miala ktoras z Was ten zel?I jak dzialal?Z gory dzix
veronimo94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 17:54   #16
anuanusia
Zadomowienie

Dot.: Jakie kosmetyki najlepsze?

ja go miałam ale nie mam żadnych krost, spróbuj może krem matująco nawilżający też z tej serii jest naprawdę dobry super nawilża i matuje a przy tym nie zapycha porów mam cerę mieszaną i miałam uczucie ściągnięcia po tym żelu tak samo jak po under twenty ale tego drugiego ci nie polecam
anuanusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 20:11   #17
rhytm
Przyczajenie

Też bym chciała chciała wiedzieć coś na ten temat. A cerę mam podobną do twojej tylko nie błyszczy się, raczej jest przesuszająca się.
rhytm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 15:53   #18
veronimo94
Raczkowanie

No to jestesy juz dwie .Hm...co do tego podkladu-to ga mam tylko ze jak go nakladam na twarz(zaczynam od sroda twarzy) to mam na twarzy starszne slady i wyglada jak bym wrocila z solarium ;(.Nie chce miec takiego "pomaranczowego" koloru skory.A jakies inne podklady?Albo jak z tego nivea visage young dobrze korzystac?Jakies rady...?
veronimo94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 08:32   #19
kasia753
Przyczajenie

jakie kosmetyki poleciłybyście?

Jestem w 3 gim niedługo szkoła średnia, chciałabym zacząć się malowąć. Ale nie wiem jakie kosmetyki kupić. Kupiłam tusz z avony ale skleja rzęsy i się nie nadaje. Co polecicie
-podkład
-korektor
-tusz
i co jeszcze uważacie ze mogłabym używać. podajcie jakieś nazwy produktów sprawdzonych.
kasia753 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 10:24   #20
nagiAkt
Zadomowienie

Dot.: jakie kosmetyki poleciłybyście?

był podobny wątek proszę http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504934

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:07   #21
qwerty1991
Przyczajenie

Jaki krem

Witam mam takie pytanie z bliska widze na nosie pod skurą czarne kropki tzw. chyba wągry(jak mocno wycisne to wychodzi tzw łój czy jak to się tam nazywa :P). Nie widać ich prawie wogóle ale z bliska ja je widze :P i często mam też tak jakby wilgotny nos pewnie przez te wągry i muszę go przecierać. I tu moje pytanie co mogę urzyc aby pozbyć sie tego oraz tej lekkiej wody na nosie, to pójde do rosmana i kupie :P Kosmetyczka odpada bo jakos mi sie nie widzi jak chlopak ma isc do takiego zakładu :P
qwerty1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 19:02   #22
nagiAkt
Zadomowienie

Dot.: Jaki krem

Wystarczy dokładniej przjrzec forum

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 19:59   #23
qwerty1991
Przyczajenie

Dot.: Jaki krem

Zaryzykuje i kupie Clean&Clear przeciw wągrom
qwerty1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:28   #24
lelaina
Przyczajenie

kremy z kwasami

witam chcialam zapytac czym sugerowac sie podczas wyboru kremow do twarzy z kwasami ... a wlasciwie jakigo rodzaju kwasy to powinny byc - dodam ze moja cera ma tendencje do przetluszczania sie... towarzyszom temu wszystkiemu rozszerzone pory i lekka wrazliwosc skory..a i podobno pojawily sie drobne prebarwienia ostatnimi czasy, chcialam zapytac czym roznia sie kremy z kwasami od kremow wybielajacych - przeciw przebarwieniom, bylabym bardzo wdzieczna a udzielenie informacji na ten temat... a i jeszcze jedno czy to prawda ze podczas stosowania kremow z kwasami wcale ale to wcanie nie mozna korzystac z solarium ( nawet raz w miesiacu ) ... sory za lakonicznosc i taki atak jednak mam wiele pytan odnosnie tego tematu - pozdrawiam serdecznie
lelaina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 13:01   #25
dawidowskasia
Zakorzenienie

Dot.: kremy z kwasami

Nie można się opalać, bo nabawisz się przebarwień, i to nie są żarty.
Nawet jak się nie opalasz to filtr 50 obowiązkowy!!!!!!
Pamiętaj,że siedząc w domu narażasz sie rowniez na promienie sloneczne. Chyba, że zasłonisz caly dom ciemnymi kotarami))
A jak chcesz używać teraz to pamiętaj,że śnieg odbija promienie i dziala chyba mocniej niż słońce.
Kremów jest wiele i tak naprawde zalezy od indywidualnych potrzeb.

Ja używam glyco a isispharmy 12% kwasu glikolowego. Nie radze próbować z większym stężeniem na początek.
Triacneal Avene lub effaclar k La roche posay są bardzo dobre jak opiero zaczynasz. Sprawdż jak reagujesz.
A potem Uriage hyseac z kwasami AHA albo bandi.
Dziewczyny bardziej doświadczone na pewno coś doradzą))

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2011-03-02 o 13:03
dawidowskasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 13:08   #26
lelaina
Przyczajenie

osz kurcze .... nie przypuszczalam ze stosowanie tego typu kremow wymaga takiego poswiecenia rozumiem ze zarownmo kremy i podklady musze zawierac wysoki filtr.... powiedz mi jeszcze prosze jak dlugo stosowac takie kremy - chodzi mi o to czy stosuje sie kilkumiesiaczna " kuracje " i pozniej przestaje ,,, czy tez sa to kremy ktore mozna stosowac caly czas

....bardzo dziekuje za odpowiedz na wczesniejszego posta
lelaina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 22:31   #27
dawidowskasia
Zakorzenienie

oj, to zalezy. diacneal (triacneal) 3 miesiące, ażeby było widać zmiany.
. Dla mnie effaclar i diacneal były za słabe.
Długość i efekty zależą od typu skóry.
Teraz stosuje glyco a 12%. Mam cerę tłustąi mnóstwo zaskórników. Zacznij tak, jak jest w ulotce. Cienka warstwę na minutę, potem na pięc aż wydłużysz do godziny. Po dwóch tygodniach możesz na całą noc zostawić. Po nałożeniu strasznie szczypie, a nawet troche swędzi. Na początku już po kilku minutach zmywałam spanikowana Teraz kładę na noc. Widze duże efekty. u mnie jak i u wielu osób wystąpił wysyp pryszczy. To normalne, bo skóra się oczyszcza . To trochę jak z wężem, który zmienia skórę:P Pamiętaj, żeby nie nakładać pod oczy. A kwasy zmywaj zwykłym mydłem bo jest zasadowe i neutralizuje kwasy. Jak użyjesz zelu to kwasy będą dalej działać.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Te wysokie kwasy możesz potraktować jako kuracje. Lżejsze jak effaclar k bandi itd nawet codziennie a na dzień...krem z filtrem))

A w ogóle to solarium lepiej sobie darować. Wiem, że się fajnie wygląda, ale to chwilowe potem zmarchy i w ogóle. Może jakiś samoopalacz dobry? Tylko trzeba najpierw taki znależć:P
dawidowskasia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kosmetyki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości