jak malować podkrążone oczy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-16, 15:59   #31
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20
Dot.: jak malować podkrążone oczy?

Ja także mam podkrążone oczy i używałam wielu korektorów:

Vipera - do bani, ciągle się rozmazuje, nic nie kryje
Astor - tragedia, najgorszy zakup
Avon Clearskin - j.w.
Everfresh - bardzo dobry i leciutki
Dermacol - świetne krycie, ale trzeba dobrze dbać o skórę pod oczami, broń boże nie stosowałabym go jako podkład, bo jest ciężki. Świetny na wypryski, bo ładnie je kamufluje.
La Roche Posay - dla mnie nic nie wart, miała sporą próbkę i nie widziałam żadnego efektu
Bell - nawet niezły

Ogólnie polecam Dermacol i Maybelline, te u mnie najlepiej się sprawdziły a cena nie jest powalająca

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 17:08   #32
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

zakupiłam Maybelline zobaczymy jak się sprawdzi
Emi1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 14:19   #33
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

i wypróbowałam ,w każdym razie działa nie mogę ocenić czy jest super bo to mój pierwszy korektor i nie mam porównania
ale jestem zadowolona
Stary 2005-05-18, 14:30   #34
MagJa
Zakorzenienie

I ja wtrącę tu swoje trzy grosze Sama też miałam wielkie cienie pod oczami, ale mój problem przestał być problemem, gdy zaczęłam używać kremu pod oczy regenerująco-odzywczego z Flos Leku i korektora w pędzelku Touche Magique L'oreala. W sumie teraz po ten korektor sięgam juz tylko z przyzwyczajenia, bo nie jest już taki potrzebny (no chyba, że za dużo siedzę na Wizażu po nocach), a kremik powoli wykańczami i mam zamiar kupić następny. Nie wiem jak on to robi, ale moje cienie rozjaśnia, a do tego ogólnie bardzo dobrze mi służy Co do korektora wszystko zawarłam w recenzji, moge tylko dodać, ze bodajże od końca listopada mam wciąż ten sam jego egzemplarz i ani myśli się skończyć (i dobrze ) W międzyczasie wypróbowałam też korektor Avonu, ale od razu go oddałam - nie dość, że wysusza, to jeszcze nic a nic nie kryje.
MagJa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 14:35   #35
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

mnie bardziej chyba trapią takie worki pod oczami niż cienie także nie wiem czy krem coś pomoże
Stary 2005-05-18, 15:22   #36
cayenne-pepper
Przyczajenie

GG do cayenne-pepper
Smile Dot.: jak malować podkrążone oczy?

I ja wtrącę tu swoje 3 grosiki, sama doświadczam tego problemu od zawsze, taka już moja uroda. Mma wielkie cienie pod oczami, bardzo delikatną tam skórkę, lekko taką "workowatą", do tego wszystkiego duże, czarne oczy, więc bardzo łatwo u mnie o efekt "smutnych oczu". Osobiście korektora nie używam (a próbowałam), zdecydowanie lepiej mi robi lekki, taki kremowy fluid kryjący (np.maybeline), najważniejsze żeby nie był za suchy, bo wtedy robi sie brzydka sztuczna maska pod oczami. Najłatwiej zamaskowac cienie używając ciemniejszego o ton fluidu na całą twarz, najlepiej w ciepłym odcieniu (ale to oczywiście zależy od koloru skóry, no i trzeba być bardzo ostrożnym, bo łatwo osiągnąć efekt nienaturalnej opalenizny). Jeśli chodzi o cienie i podkreślanie oczków, to ja z powodzeniem stosuję odcienie starego złota, ciepłej szarości, oliwki, zieleni,turkusu. W takich kolorkach moje oczy nie wyglądają na zmęczone, o co bardzo łatwo w przypadku podkuwek. Absolutnie nie polecam brązów, różu, fioletu, wtedy wygladam jak , czyli nieciekawie.
Do tego wszystkiego puder brązujący, mocno podkreślone rzęsy koniecznie czarnym tuszem i jest ok. Mam nadzieję, że podsunęłam jakieś pomysły
Stary 2005-05-18, 16:02   #37
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

ja używam różu,fioletu dotąd jest dobrze jeśli cienia nie położe na dole przy rzęsach
wydaje mi się ze jesli na cienie pod oczami ,(w tym miejscu jest ciemniejszy kolor niz reszta skory) naniesiesz jeszcze ciemniejszy podklad to jakim sposobem cienie bledną
wydaje mi sie ze trzeba je wlasnie rozjasniac kłaść jaśniejszy kolor,ale oczywiscie mogę się mylić
Stary 2005-05-18, 16:26   #38
PaniKota
Raczkowanie

cayenne pepper zdaje się chodziło o to, że o ton ciemniejszy podkład na twarz, nie na podkówki, sprawia że one nie sa tak wyraźne

A ja pozwolę sobie podzielic się moją walką z cieniami, które mam od kołyski.

Dobry krem - rewelacyjnie rozjasnia Lierac,ale nie robi nic ponad to. Normalnie kremy, które wg reklamy robią wszystko na mnie nie działały, ale La ROche Posay z wit C trochę pomaga (i przy okazji przeciwzmarszczkowy).

Dobry korektor - kolor nie bezowy, a żółty - zółty maskuje fiolet - pod oczka, zielony maskuje czerwień - na naczynka. Ja w kosmetyki zaopatruję się w głownie w aptece: Avene ma ciężki korektor, widac go w zmarszczkach, obciąża delikatną skórkę. LRP - bardzo lekki w płynie. Trzeba umiejętnie nałozyć cieniutką warstewkę. Trzyma sie pieknie. Czasem po 12 godz. siedzenia przy komputerze czy biegania po mieście sarkam, że jest do niczego i dopiero jak zmywam makijaż, to widzę że korektor się trzyma, tylko ja te oczy wymęczyłam. Korektor chyba ze 40 czy 50 PLN, ale na rok czy dwa spokojnie starcza. Próbki w aptece są, ale tam trudno precyzyjny make-up robić

dobry pokład rozświetlający - wklepany, a nie wsmarowany, bo inaczej zniszczymy korektor. Ukochane moje Kanebo Liquid Finish lub trochę gorszy LRP Unifiance rozświetlający (tylko do suchej, bo ten do tłustej zawiera alkohol i wysusza)

i teraz można nawet i fiolet (mnie tez pasuje) - trzeba wypróbować, bo nie każdy odcień oczywiście pasuje

a mimo że cienie to cecha genetyczna, to komputerek, papierosy i alkohol je pogarszają, zatem okład ze świetlika nie zaszkodzi - oczka będą nawilzone a spojrzenie promienniejsze
PaniKota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 16:36   #39
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

no rzeczywiście źle zrozumiałam koleżankę
z fioletów nie zrezygnuję bo mi w nich do twarzy

zauważyłam krem Ziaji-który zmniejsza i rozjaśnia cienie

"
Usprawnia drenaż limfatyczny oraz poprawia mikrocyrkulację w naczynkach kapilarnych.
Zapobiega zatrzymywaniu wody w tkankach skóry.
Przyspiesza usuwanie substancji odpowiedzialnych za powstawanie sińców pod oczami."
"
Wyraźnie redukuje obrzęki oraz zmniejsza skłonność do ich powstawania.
Intensywnie rozjaśnia cienie i przywraca skórze wokół oczu jednolity koloryt.
"
Stary 2005-05-18, 16:45   #40
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

są kremy na cienie pod oczami i na obrzęki....czy któryś krem pomoże na takie podkrążone oczy czy na to nie ma już ratunku ?
Stary 2005-05-18, 17:36   #41
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

jeśli to wina tylko i wyłącznie przemęczenia-pomoże...
Przejrzyj forum CENA URODY,tam był wątek o podkrążonych oczach

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 18:49   #42
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

śpię długo także to nie wina przemęczenia
Stary 2005-05-18, 19:47   #43
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

Cytat:
Napisane przez agabil1
jeśli to wina tylko i wyłącznie przemęczenia-pomoże...
Przejrzyj forum CENA URODY,tam był wątek o podkrążonych oczach
nie mogę znaleść właśnie tego wątku chyba jestem ślepa
Stary 2005-05-18, 20:48   #44
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

tutaj sa niezłe rady a propos sińców http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=49089

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 21:26   #45
PaniKota
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agabil1
tutaj sa niezłe rady a propos sińców http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=49089
w podanym przez Ciebie wątku ekspertki polecają krem Cernor - podobno jest równie dobry co Diopticerne Lieraca (mi pomógł na genetycznie uwarunkowane siniaczki, korektor się kurzył), a tańszy - jednak nigdzie nie mogę go namierzyć. Nieśmiało zapytam o warszawskie apteki - powinnam założyć nowy wątek, ale to tak troszku w temacie...

Edytowane przez PaniKota
Czas edycji: 2005-05-19 o 11:52
PaniKota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 22:27   #46
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

ŻEL ZE ŚWIETLIKIEM I BABKĄ LANCETOWATĄ

Przyczyną powstawania ”worków” pod oczami jest gromadzenie się wody w tkankach, wskutek zaburzonego ukrwienia i spowolnionej mikrocyrkulacji w obrębie gałki ocznej. Biologicznie aktywne wyciągi roślinne zawarte w żelu pobudzają mikrokrążenie, likwidują opuchliznę, zapobiegają powstawaniu ”worków”, uspokajają zestresowaną skórę. Działają kojąco i rozjaśniająco.

firma-Floslek
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości