Pytanie o higiene codzienną twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-03-04, 13:24   #1
Majzel
Przyczajenie

Wink

Pytanie o higiene codzienną twarzy

Witam jestem facetem i zmagam się z trądzikiem... Próbowałem wielu specyfików itd... i już przestałem w to wszystko wierzyć... postanowiłem więc dbać o codzienna higienę używając mydeł: przez siarkowe itd... i tragedia... przez wiele lat nie używałem niczego po prostu myłem samą wodą. Dziś wpadłem na pomysł zakupu żelu do mycia twarzy. Pani w drogerii poleciła mi "Soraya" Care & Control 2 w 1. Moje pytanie jest takie: Jak często mogę go stosować jeśli chodzi o mycie twarzy... zaznaczę, że na produkcie pisze, żeby go stosować 2 razy w tygodniu... zauważyłem to dopiero w domu a chciałem coś do stosowania na co dzień... Więc moje pytanie czy mozna go używać codziennie czy lepiej tak jak zaleca producent... i ewentualnie jak dbać o twarz... Wizytę u dermatologa mam niedługo... chciałem zadać właśnie tu pytanie odnośnie samej higieny... zanim zadam te pytanie Pani dermatolog. Pozdrawiam
Majzel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 13:45   #2
goooosienka
KosModerator

Dot.: Pytanie o higiene codzienną twarzy

To są pytania do wizażystki a nie do kosmetyczki.

Jeżeli producent zaleca stosować 2 razy w tygodniu to tak należy robic, widocznie jest to zbyt mocny żel do codziennego użytku. Stosować dziennie możesz go na własną odpowiedzialność. Z tego co doczytałam ma on drobiny peelingujące (ścierające martwy naskórek) więc raczej ja bym sobie dziennie stosowanie (Nie daj boże rano i wieczorem) darowała.
Jeżeli chodzi o codzienną pielęgnację to są 3 podstawowe kroki KAŻDEJ pielęgnacji.
1) Oczyszczanie żelem
2) Tonizowanie tonikiem - wiele osób ten krok opuszcza, a dzięki tonikowi naturalne Ph skóry jest przywrócone a twarz jest przygotowana na przyjęcie kremu.
3) Nawilżanie (matowienie) generalnie używanie odpowiedniego kremu.
To pielęgnacja codzienna/ranna i wieczorna. Dodatkowo 1-2 razy w tygodniu można stosować peeling ten który Ty zakupiłeś, ewentualnie jakąś maseczkę antybakteryjną.
Konkretnej serii produktow Ci nie polecę bo nie mam cery trądzikowej, a każdy kosmetyk na kimś innym inaczej działa.
Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam.

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2011-03-04 o 13:52
mikroREKLAMA
Gabinet kosmetologii profesjonalnej w Zabrzu
Gabinet kosmetologii profesjonalnej. Zabiegi pielęgnacyjne twarzy, makijaż, manicure, pedicure.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 335 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
goooosienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 13:46   #3
neska951
Zakorzenienie

Niestety cera trądzikowa jest bardzo wymagająca i to jaki produkt będzie odpowiedni zarówno do pielęgnacji jak i higieny to sprawa bardzo indywidualna.
Zazwyczaj znajdujesz odpowiedni dla siebie specyfik metodą prób i błędów.
Ogólnie do codziennej higieny skóry trądzikowej zaleca się delikatne preparaty bez mydła, które nie podrażniają.
neska951 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 13:49   #4
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Cytat:
Napisane przez Majzel Pokaż wiadomość
Witam jestem facetem i zmagam się z trądzikiem... Próbowałem wielu specyfików itd... i już przestałem w to wszystko wierzyć... postanowiłem więc dbać o codzienna higienę używając mydeł: przez siarkowe itd... i tragedia... przez wiele lat nie używałem niczego po prostu myłem samą wodą. Dziś wpadłem na pomysł zakupu żelu do mycia twarzy. Pani w drogerii poleciła mi "Soraya" Care & Control 2 w 1. Moje pytanie jest takie: Jak często mogę go stosować jeśli chodzi o mycie twarzy... zaznaczę, że na produkcie pisze, żeby go stosować 2 razy w tygodniu... zauważyłem to dopiero w domu a chciałem coś do stosowania na co dzień... Więc moje pytanie czy mozna go używać codziennie czy lepiej tak jak zaleca producent... i ewentualnie jak dbać o twarz... Wizytę u dermatologa mam niedługo... chciałem zadać właśnie tu pytanie odnośnie samej higieny... zanim zadam te pytanie Pani dermatolog. Pozdrawiam
nie wiem czy to akurat ten żel co kupiłeś ale może ten z linka to poczytaj sobie o nim recenzje:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...w1.html&next=1

Ale lepiej używaj tak, jak zaleca producent bo może jest taki silny i częściej stosowany może skórę podrażni. Twarz myć chociaż rano i wieczorem i zawsze potem nalożyć jakiś krem. Jeśli cera Ci się bardzo przetłuszcza to możesz w ciągu dnia przemywać chusteczkami odświeżającymi czy płynem micelarnym.
Stary 2011-03-04, 13:57   #5
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
To są pytania do wizażystki a nie do kosmetyczki.
oj tam dla faceta różnica między wizażystką a kosmetyczką jest taka jak między spódnicą a sukienką
Stary 2011-03-04, 13:58   #6
goooosienka
KosModerator

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
oj tam dla faceta różnica między wizażystką a kosmetyczką jest taka jak między spódnicą a sukienką
W sumie tak, ale pewnie moderator przeniesie wątek na kosmetyczny

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii
mikroREKLAMA
Gabinet kosmetologii profesjonalnej. Zabiegi pielęgnacyjne twarzy, makijaż, manicure, pedicure.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 335 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2011-03-04, 14:03   #7
Majzel
Przyczajenie

Dziękuje bardzo za odp i przepraszam, że pytanie zadałem tu Przynajmniej macie dziewczyny namacalny dowód na to jacy są jednak faceci Może to ten sam, żel ale tubka granatowa.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-33...cia-twarzy.htm
Generalnie nie zależy mi na opiniach innych... bo na każdego zawsze może inaczej działać... chodzi po prostu o to, że nie mam zamiaru juz myć twarzy nie używając niczego... a od mydeł jakichkolwiek moja twarz jest straszna... Więc może faktycznie będę stosował jak producent zaleca... a w między czasie moge śmiało myć twarz samą woda? Nie chce eksperymentować z kosmetykami... faceci jednak to nie kobiety...
Stary 2011-03-04, 14:09   #8
goooosienka
KosModerator

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...w1.html&next=1

To chyba ten?

Jeżeli boisz się eksperymentować, to ja bym Ci poleciła Ci emulsję do mycia Cetaphil. Dostaniesz w aptece, spora butelka za ok 30zł. Delikatna, dla wrażliwej skóry, krzywdy nie zrobi i nie uczuli

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii
mikroREKLAMA

Stary 2011-03-04, 14:21   #9
Majzel
Przyczajenie

Dzięki Gośka ;* może wypróbuje, skoro można stosować codziennie... a ten "Soraya" użyje jak producent zaleca Zresztą zobaczę z czasem używania... ale bardzo dziękuje za odp i myślę, że dochodząc metodą prób i błędów (jak zaznaczyła koleżanka) ten produkt kupie kolejny... Dzięki ;*
Stary 2011-03-04, 14:25   #10
Zefiria
Przyczajenie

Kilka miesięcy temu też zmagałam się z trądzikiem, i znalazłam rozwiązanie. Moja babcia poleciła mi smarowanie twarzy cytryną. Jeśli chodzi o mnie to rewelacja, spróbuj może tobie też pomoże. A co do mycie twarzy to polecam zwykłe szare mydło.
Zefiria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 14:28   #11
Majzel
Przyczajenie

Próbowałem Twarz nawet jak myjesz raz dziennie jest jak papier ścierny... a z cytryna podaruje :pp jestem facetem więc ciężej przychodzą mi aż takie próby
Stary 2011-03-04, 14:35   #12
Zefiria
Przyczajenie

Jak uważasz, ale mogłoby to pomóc. Spróbuj także Clean Deeper (nivea) i kosmetyków do codziennego mycia twarzy z Under Twenty. A zresztą kto będzie podglądał co robisz z twarzą? Pozdrawiam i powodzenia w walce z trądzikiem A twarz myj 2 razy dziennie (rano i wieczorem) i to bardzo dokładnie. Under Twenty ma tez linię kosmetyków dla chłopaków ;]

Edytowane przez Zefiria
Czas edycji: 2011-03-04 o 14:36
Zefiria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 14:58   #13
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Majzel Pokaż wiadomość
Dzięki Gośka ;* może wypróbuje, skoro można stosować codziennie... a ten "Soraya" użyje jak producent zaleca Zresztą zobaczę z czasem używania... ale bardzo dziękuje za odp i myślę, że dochodząc metodą prób i błędów (jak zaznaczyła koleżanka) ten produkt kupie kolejny... Dzięki ;*
Z moich doświadczeń z trądzikiem :produkty pilingujące z drobinkami tylko pogarszają stan skóry, drobinki podrażniają istniejące krosty, u mnie na dodatek po użyciu takiego specyfiku pojawiały się nowe, nie wiem czy tym tarciem nie roznosiłam infekcji po całej buzi. Jeśli już to lepiej używać peelingów enzymatycznych albo oczyszczających maseczek z glinki zielonej /(świetnie zmniejsza zaczerwienienie buzi). Jeśli chodzi o mycie to możesz spróbować podebrać siostrze albo mamie płyn do higieny intymnej ,
wiem to dziwne rozwiązanie, ale ja stosuję do mycia buzi taki płyn od wielu lat i uważam że jest lepszy od wielu specjalnych płynów bo:
ma kwaśny odczyn,
jest bardzo delikatny,
bardzo dobrze oczyszcza ,nie podrażniając skóry ,
niektóre maja właściwości przeciwbakteryjne działa przeciwzapalnie
Stary 2011-03-04, 16:01   #14
goooosienka
KosModerator

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń z trądzikiem :produkty pilingujące z drobinkami tylko pogarszają stan skóry, drobinki podrażniają istniejące krosty, u mnie na dodatek po użyciu takiego specyfiku pojawiały się nowe, nie wiem czy tym tarciem nie roznosiłam infekcji po całej buzi. Jeśli już to lepiej używać peelingów enzymatycznych albo oczyszczających maseczek z glinki zielonej /(świetnie zmniejsza zaczerwienienie buzi). Jeśli chodzi o mycie to możesz spróbować podebrać siostrze albo mamie płyn do higieny intymnej ,
wiem to dziwne rozwiązanie, ale ja stosuję do mycia buzi taki płyn od wielu lat i uważam że jest lepszy od wielu specjalnych płynów bo:
ma kwaśny odczyn,
jest bardzo delikatny,
bardzo dobrze oczyszcza ,nie podrażniając skóry ,
niektóre maja właściwości przeciwbakteryjne działa przeciwzapalnie
Mi peelingi akurat pomogły, co skóra to inna reakcja.

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii
mikroREKLAMA

Stary 2011-03-04, 16:38   #15
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Mi peelingi akurat pomogły, co skóra to inna reakcja.
No właśnie metoda prób i błędów
Stary 2011-03-05, 14:03   #16
Majzel
Przyczajenie

Zauważyłem, że troszkę wysusza ale generalnie jest lepiej... zastosuje się do zaleceń i pewnie będzie w porządku... nie będę używał codziennie i potem miał pretensje do świata, że skóra wysuszona
Stary 2011-03-05, 18:34   #17
karolynka90
Zakorzenienie

Czego używasz do nawilżania skóry?
Popieram wypowiedź, że możesz kupić żel do higieny intymnej i nim myć twarz.

I jeszcze jedno - nie rezygnuj z dermatologa.
Trądzik to choroba.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości