Młoda mama - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-03-05, 11:14   #1
agnieszka2304_90
Przyczajenie

Młoda mama

Witam,
Mam 21 lat za 2 tygodnie urodzę moje pierwsze maleństwo. Pojawiły mi się rozstępy na piersiach i udach, ale także skóra stała się sucha i szorstka. Po urodzeniu chciałabym zacząć stosować jakieś kosmetyki na to jednak nie wiem czy można nakładać np. krem na rozstępy, a zaraz po jego wchłonięciu krem na suchą skórę? Czy jest jakiś skuteczny preparat, który działa na oba problemy i jeszcze dodatkowo ujędrni skórę?
agnieszka2304_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 19:38   #2
Martencja24
Raczkowanie

GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Młoda mama

Cytat:
Napisane przez agnieszka2304_90 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam 21 lat za 2 tygodnie urodzę moje pierwsze maleństwo. Pojawiły mi się rozstępy na piersiach i udach, ale także skóra stała się sucha i szorstka. Po urodzeniu chciałabym zacząć stosować jakieś kosmetyki na to jednak nie wiem czy można nakładać np. krem na rozstępy, a zaraz po jego wchłonięciu krem na suchą skórę? Czy jest jakiś skuteczny preparat, który działa na oba problemy i jeszcze dodatkowo ujędrni skórę?

Dziewczyno, obawiam się, że po urodzeniu to już będzie za późno! Podczas ciąży powinno się stosować preparaty wiążące wilgoć w skórze, uelastyczniające - wiem, że są one drogie, ale cuda działa zwykła oliwka wcierana w brzuch, piersi i biodra po kąpieli... z tym że Ty jak widzę jesteś już na finiszu, no ale mimo to namiastka pielęgnacji nawet na finiszu nie zaszkodzi.
Martencja24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 20:07   #3
tweenty22
Zadomowienie

Jeśli rozstępy już się pojawiły to niestety bardzo ciężko będzie się ich pozbyć,możesz zacząć używać preparaty na rozstępy będąc już w ciąży
np.Fissan krem na rozstępy(kupisz w aptece) lub krem firmy
Dax Cosmetic z serii Perfecta Mama który jest dostępny w drogerii np Rossmann.
tweenty22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 10:02   #4
tennyo4
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agnieszka2304_90 Pokaż wiadomość
Witam,
Jeżeli nie stosowałaś nic w trakcie ciąży to zrobiłaś tragiczny błąd - są preparaty przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży, których można spokojnie używać i to w zasadzie od początku ciąży, żeby skórę przygotować na rozciąganie.

Przestań czekać na rozwiązanie tylko od razu zacznij coś używać, zwłaszcza, że skóra jest przesuszona.

Rozstępów już się nie pozbędziesz - wygładzą się, zbledną dzięki kosmetykom, ale zostaną.

Ze swojej strony mogę polecić krem przeciw rozstępom Ziaja (seria dla mam) - używałam od 4 m-ca ciąży codziennie i nie mam żadnego rozstępu. Dodatkowo fajnie nawilża.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 17:17   #5
_MidianOna_
Raczkowanie

Dokładnie, dziewczyny dobrze mówią. Ja rozstępów dorobiłam się już jako dziecko przez ciągłe zmiany wagi.. i pomimo już lat walki z nimi - nie znikają. Także radzę szybko brać się do roboty, coby ich jeszcze więcej nie przybyło..
_MidianOna_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:24   #6
MotyleX
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _MidianOna_ Pokaż wiadomość
Dokładnie, dziewczyny dobrze mówią. Ja rozstępów dorobiłam się już jako dziecko przez ciągłe zmiany wagi.. i pomimo już lat walki z nimi - nie znikają. Także radzę szybko brać się do roboty, coby ich jeszcze więcej nie przybyło..
o to to
a teraz to już nawilżaj nawilżaj nawilżaj..pamietaj tylko, że np jeśli chcesz karmić piersią to niektóe balsamy zawierają szkodliwe składniki które wchłaniają się przez skórę i mogą zaszkodzić maleństwu, to samo np wysmarujesz się balsamem przytulisz dziecko i kosmetyk z Ciebie może przedostać się na bardzo delikatną skórę dziecka, uważaj też na balsamy o intensywnym zapachu dla takiego szkraba może to być nieprzyjemne doznanie
MotyleX jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości