kosmetyki Alterra - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-29, 10:02   #511
ladyan
Rozeznanie

Dot.: kosmetyki Alterra

Melduje się kolejna Alterromaniaczka.
Tydzień temu wyrzuciłam wszystkie szampony i odżywki z sls itp.
Kupiłam cała serię do pielęgnacji włosów Aloes i granat, szampon morela i pszenica, krem do rąk z aloesem, olejki: pomarańcza i brzoza, migdał i papaja,pomadkę ochronną. Jednym słowem zaszalałam i jestem szczęśliwa.
Olejki kocham i chyba nigdy nie przestanę.
Faworytem jest ten brzozowo-pomarańczowy. Zobaczymy (po dłuższym stosowaniu), czy rzeczywiście ma działanie antycellulitowe.
Świetny do olejowania włosów. Razem z szamponem Alterra granatowo-aloesowy oraz rewelacyjną maską do włosów z tej samej serii czyni cuda.
Mam grube, długie , farbowane (blond) włosy. Ostatnio suche, z naciskiem na bardzo suche końcówki. Po dwóch nałożeniach olejku, moje włosy odżyły, a końcówki są piękne.

Smaruję nim również nogi, zaraz po kąpieli. Skóra jest gładka i przede wszystkim nie jest sucha. Inne smarowidła do ciała nie dawały u mnie tak długotrwałego efektu nawilżenia.
Świetnie sprawdza się także do smarowania skórek przy paznokciach, ust.
ladyan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:27   #512
jofka
Zadomowienie

Witamy, witamy! Im nas więcej tym lepiej

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.

Loving & be loved by U
jofka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 13:11   #513
Kretka666
Zakorzenienie

Witamy

Cały czas chwialicie ten krem do rąk z aloesem... Chyba aż go kupię Choć nie wiem czy się moim suchym dłoniom nada... I też nie lubię mieć klejącej warstwy na dłoniach, a to miałby być krem na dzień. Na noc mam inne specyfiki
Stary 2012-01-29, 15:14   #514
jofka
Zadomowienie

Melduję brak klejącej warstwy na dłoniach! Też tego nie lubię, a ten krem wchłania się całkowicie, tylko trzeba go wsmarować,bo jako, że to krem naturalny ma inną konsystencję. W ogóle nie jest tłusty, bez filmu. Mój ulubiony

Loving & be loved by U
Stary 2012-01-29, 17:00   #515
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Melduję brak klejącej warstwy na dłoniach! Też tego nie lubię, a ten krem wchłania się całkowicie, tylko trzeba go wsmarować,bo jako, że to krem naturalny ma inną konsystencję. W ogóle nie jest tłusty, bez filmu. Mój ulubiony
Biorę Nie jest drogi, więc jak coś to nie będę żałować
Zrobiłam sobie dziś pierwszy raz maskę do włosów z granatem. Nałożyłam dość dużo na włosy, owinęłam reklamówką, a na to ręcznik i sobie tak siedziałam z turbanem 3 godziny. Włosy po umyciu - miękkie, błyszczące, pięknie pachną, szczotka wchodzi w nie jak w masło
Stary 2012-01-29, 20:39   #516
snowhitee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ladyan Pokaż wiadomość
Melduje się kolejna Alterromaniaczka.
Tydzień temu wyrzuciłam wszystkie szampony i odżywki z sls itp.
Kupiłam cała serię do pielęgnacji włosów Aloes i granat, szampon morela i pszenica, krem do rąk z aloesem, olejki: pomarańcza i brzoza, migdał i papaja,pomadkę ochronną. Jednym słowem zaszalałam i jestem szczęśliwa.
Olejki kocham i chyba nigdy nie przestanę.
Faworytem jest ten brzozowo-pomarańczowy. Zobaczymy (po dłuższym stosowaniu), czy rzeczywiście ma działanie antycellulitowe.
Świetny do olejowania włosów. Razem z szamponem Alterra granatowo-aloesowy oraz rewelacyjną maską do włosów z tej samej serii czyni cuda.
Mam grube, długie , farbowane (blond) włosy. Ostatnio suche, z naciskiem na bardzo suche końcówki. Po dwóch nałożeniach olejku, moje włosy odżyły, a końcówki są piękne.

Smaruję nim również nogi, zaraz po kąpieli. Skóra jest gładka i przede wszystkim nie jest sucha. Inne smarowidła do ciała nie dawały u mnie tak długotrwałego efektu nawilżenia.
Świetnie sprawdza się także do smarowania skórek przy paznokciach, ust.
moje blondasy też bardzo lubią ten olejek pomarańczowy

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Witamy

Cały czas chwialicie ten krem do rąk z aloesem... Chyba aż go kupię Choć nie wiem czy się moim suchym dłoniom nada... I też nie lubię mieć klejącej warstwy na dłoniach, a to miałby być krem na dzień. Na noc mam inne specyfiki
jeśli chcesz taki typowy krem na dzień to polecam essence z zimowej edycji, wchłania się błyskawicznie, jakby go nie było na dłoniach ale chroni ma fajny skład

Dbam o siebie
od marca ćwiczę brzuch i pośladki

snowhitee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:29   #517
ewwwa
Zakorzenienie

Kupiłam dziś szampon z figą-pachnie ślicznie Dam znać jak się spisze
Wzięłam też krem do twarzy dla skóry wrażliwej-był w promocji, sprawdzę czy się polubimy

Wahałam się też nad kremem tonującym/brązującym, wiecie może czy on mocno wysusza skórę? Mam bardzo sucha i wrażliwa skórę a ten krem jest podobno przeznaczony dla skóry mieszanej
Stary 2012-01-29, 21:39   #518
snowhitee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Wzięłam też krem do twarzy dla skóry wrażliwej-był w promocji, sprawdzę czy się polubimy

Wahałam się też nad kremem tonującym/brązującym, wiecie może czy on mocno wysusza skórę? Mam bardzo sucha i wrażliwa skórę a ten krem jest podobno przeznaczony dla skóry mieszanej
mnie on wręcz nawilża no ale ja mam skórę mieszaną

Dbam o siebie

Stary 2012-01-29, 22:40   #519
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez snowhitee Pokaż wiadomość
moje blondasy też bardzo lubią ten olejek pomarańczowy

jeśli chcesz taki typowy krem na dzień to polecam essence z zimowej edycji, wchłania się błyskawicznie, jakby go nie było na dłoniach ale chroni ma fajny skład
Też uwielbiam ten olejek

Póki co wypróbuję Alterry, bo już mnie na niego tak pokusiły, że się nie powstrzymam przed kupem
Stary 2012-01-29, 23:04   #520
jofka
Zadomowienie

Cytat:

Różnie z nim może być,bo zawiera w sobie talc, który raczej nie nawilża

Co do kremu do rąk to Kretko666 będzie to świetna decyzja. Oglądałam kiedyś program na discovery o naturalnej pielęgnacji, o weganach i o wpływie powyższych na zdrowie i głównie to , co zapamiętałam to to, iż najważniejsze jeśli chodzi o pielęgnację naturalną, która w naszej świadomości ma nas chronić od złych, syfiastych składników to należy ja wdrożyć przede wszystkim tam, gdzie nasmarowywujemy się najczęściej Za przykład podali krem do rąk, który jest używany kilkakrotnie w ciągu dnia. Cały czas wsmarowujemy w nie chemikalia używając standardowych kosmetyków, co nie ma obojętnego wpływu na nasze zdrowie. Wzięłam sobie to do serca i teraz tylko naturalna Alterra z BDiH Ot jaki laborat

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

I ja jestem dzisiaj po olejowaniu pomarańczową Alterrą Jednym słowem? BOSKO! Dzisiaj wszystko zrobiłam wg CG, czyli bez tych silikonowych przyjaciół z Biovaxu (serum i jedwab), których i tak lubię, i włosy mam jak marzenie! Takie loki jak u... owcy (?)
Inwestycja w Alterrę się opłaca, a koszt o wiele tańszy niż te inne specyfiki, które są ok, ale nie tak naturalne.
I co na to powiedzą ci fryzjerzy, autorzy artykułów itp. którzy twierdzili, że bez silikonów to włosy kręcone nie potrafią żyć
Otóż oświadczam,że mają się świetnie i to jak nigdy dotąd

Loving & be loved by U
Stary 2012-01-30, 00:31   #521
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Co do kremu do rąk to Kretko666 będzie to świetna decyzja. Oglądałam kiedyś program na discovery o naturalnej pielęgnacji, o weganach i o wpływie powyższych na zdrowie i głównie to , co zapamiętałam to to, iż najważniejsze jeśli chodzi o pielęgnację naturalną, która w naszej świadomości ma nas chronić od złych, syfiastych składników to należy ja wdrożyć przede wszystkim tam, gdzie nasmarowywujemy się najczęściej Za przykład podali krem do rąk, który jest używany kilkakrotnie w ciągu dnia. Cały czas wsmarowujemy w nie chemikalia używając standardowych kosmetyków, co nie ma obojętnego wpływu na nasze zdrowie. Wzięłam sobie to do serca i teraz tylko naturalna Alterra z BDiH Ot jaki laborat
Kremu do rąk zwykle używam tylko na noc, pod rękawiczki, więc nie mam z nim częstego kontaktu , dopiero muszę zaczać na dzień używać, bo zima daje mi się we znaki Ale żeby nie było - zrozumiałam, o co Ci chodzi oczywiście. Choć powiem Ci, że mi "faza" za kosmetyki naturalne przeszła z chwilą, jak dostawałam uczulenia lub zdawałam sobię sprawę, że jedynie przez internet mogę coś kupić, nie wiem czy to dobre, może mnie uczuli, a do tego drogie. Alterra do pielęgnacji twarzy czy ciała mnie nie zachwyciła. Za to kremy apteczne, drogeryjne, ogólnie komercyjne mi służą i nie mam potrzeby używania innych. Sądzę, że i tak pcham w siebie pełno śmiecia przez gardło i wdycham drugie tyle, że mi krem czy balsam nie zaszkodzą Tylko włosy poddaję pielęgnacji takiej, bo im to faktycznie bardziej służy, lepiej wyglądają. Ale to chodzi o silikony, a nie stricte chemię.

Wpływ na nasze zdrowie ma wszystko Jak się zdrowo żyje, zdrowo je, stara unikać smogu, dymu papierosowego, nie pije się alkoholu, to zmiana kosmetyków na naturalne faktycznie coś zmienia. Ale ja jestem zupełnym przeciwieństwiem I jeden krem już mnie nie zabije

Achhh, ale mam miękkie włoski po tej masce, choć takie oklapłe strasznie, jest ich 2 razy mniej Będę jej używała tylko w weekendy, jak raczej z domu nie wychodzę. Mam nadzieję, że działanie jest długofalowe, a nie jak odżywka, do kolejnego mycia
Stary 2012-01-31, 02:00   #522
jofka
Zadomowienie

Rozumiem, rozumiem Kretko666. Dla mnie to ważne, bo już wszystkie pozostałe wymienione Twoje pola mam opanowane i wdrożone zostały zasady zdrowotności, zostały kosmetyki, a z każdą stroną książki o syfiastych kosmetykach utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze robię i muszę tę dziedzinę również zrewolucjonizować, co jest niezwykle ciężkie jeśli chodzi o kolorówkę w naszym kraju, niestety

Ha ha! W Rossannie od dzisiaj żele A. w promocyyyji Trzeba się zaopatrzyć, ciekawe czy limitka borówkowa jeszcze jest dostępna? Boooo obłęęęędna jest!!!

Loving & be loved by U
Stary 2012-01-31, 07:45   #523
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Rozumiem, rozumiem Kretko666. Dla mnie to ważne, bo już wszystkie pozostałe wymienione Twoje pola mam opanowane i wdrożone zostały zasady zdrowotności, zostały kosmetyki, a z każdą stroną książki o syfiastych kosmetykach utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze robię i muszę tę dziedzinę również zrewolucjonizować, co jest niezwykle ciężkie jeśli chodzi o kolorówkę w naszym kraju, niestety

Ha ha! W Rossannie od dzisiaj żele A. w promocyyyji Trzeba się zaopatrzyć, ciekawe czy limitka borówkowa jeszcze jest dostępna? Boooo obłęęęędna jest!!!

Podziwiam Cię, że potrafisz żyć wedle tych reguł, tak zdrowo Ja z fajek zrezygnowałam, bo zaczynam brać tabletki anty, ale z alkoholu czy niezdrowego żarcia (chociaż czasem)? Nie, nie, nie!

A nie ma może promocji na szampony? Bo dziś jadę sobię figę kupić Wezmę też Babydreama, on jest dobry do pierwszego mycia po olejach
Stary 2012-01-31, 11:24   #524
jofka
Zadomowienie

Na szampony eee weż i tak dla testowania

Z tym zdrowym trybem życia to wynika to także z problemów zdrowotnych zdrowotnych. Alkohol piję może 3 razy w roku i to też symbolicznie, nigdy nie paliłam, a od słodyczy się odzwyczaiłam, oczywiście w tej ostatniej kwestii zdarzają się wpadki zimą Jeśli jem jak chcę to znowu pojawiają się problemy z cerą, a tego to jest dla mnie najbardziej motywujące,bo kto chce, aby jego twarz wyglądała jak biedronka
Brawo za rzucenie palenia

Loving & be loved by U
Stary 2012-01-31, 12:11   #525
ewwwa
Zakorzenienie

Jestem po pierwszym użyciu szampony z figa. Włosy sa po nim cudne! Gładkie, błyszczące, nawilżone Tylko sam szampon to jeszcze większa galaretka niż szampon z granatem trzeba uważać żeby z reki nie uciekł Ale pachnie cudnie
Stary 2012-01-31, 14:20   #526
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Jestem po pierwszym użyciu szampony z figa. Włosy sa po nim cudne! Gładkie, błyszczące, nawilżone Tylko sam szampon to jeszcze większa galaretka niż szampon z granatem trzeba uważać żeby z reki nie uciekł Ale pachnie cudnie
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 14:38   #527
jofka
Zadomowienie

hihi też tak zareagowałam
pewnie ją kupię jak wykończę zapasy

Loving & be loved by U
Stary 2012-01-31, 14:41   #528
ewwwa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Cytat:
hihi też tak zareagowałam
Pewnie ją kupię jak wykończę zapasy
:d :d :d
Stary 2012-01-31, 17:11   #529
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Na szampony eee weż i tak dla testowania

Z tym zdrowym trybem życia to wynika to także z problemów zdrowotnych zdrowotnych. Alkohol piję może 3 razy w roku i to też symbolicznie, nigdy nie paliłam, a od słodyczy się odzwyczaiłam, oczywiście w tej ostatniej kwestii zdarzają się wpadki zimą Jeśli jem jak chcę to znowu pojawiają się problemy z cerą, a tego to jest dla mnie najbardziej motywujące,bo kto chce, aby jego twarz wyglądała jak biedronka
Brawo za rzucenie palenia
Kupiłam szampon i przy okazji też krem do rąk - po pierwszym użyciu stwierdzam, że jest faktycznie szybko wchłaniający i pachnie jak szampon z granatem Zobaczymy jak z długotrwałym nawilżaniem, bo póki co po jednym użyciu to ciężko stwierdzić, wiadomo

Ja mam zamiar zmienić trochę odżywianie, bo z moim brakiem warzyw czy owoców w diecie, to daleko nie zajadę... I staram się porzucić zjadanie wielkich ilości słodyczy, bo jestem uzależniona od cukru (), a chcę z tym walczyć w jakiś sposób, bo schudnąć chcę / muszę (dla zdrowia właśnie). Ale z alkoholu ciężko byłoby mi zrezygnowac, lubię sobie whisky z colą popijać przed komputerem czasami Albo coś w tym stylu.
I faktycznie, jak ma się problemy wynikające z jedzenia, to lepiej zaprzestać. Bo to jest niewarte późniejszych męczarni. Ja dlatego nie jem pizzy (jedynie własną, domową), bo mam zgagę i (że tak powiem) czuję "kapcia" o smaku pizzy w buzi do następnego dnia, do tego sucho w gardle Okropne uczucie. Fuj. I przepraszam za dosadność, rozumiem, że nie każdy jest taki jak ja Mój żołądek nie radzi sobie z ciężkostrawnymi potrawami i intensywnie przyprawionymi - tutaj ubolewam, bo takie lubię, ale wolę nie ryzykować zgagą.

Cytat:
Jutro też będę testować, mam nadzieję, że będę miała takie same odczucia
Stary 2012-01-31, 17:22   #530
marryme21
Zakorzenienie

Dziewczyny,czy promocja na olejki już się skończyła?

marryme21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:27   #531
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,czy promocja na olejki już się skończyła?
U mnie tak.
Stary 2012-01-31, 17:41   #532
marryme21
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie tak.

Dzięki.

marryme21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:53   #533
jofka
Zadomowienie

Kretko666 dobrze, że chociaż jak na razie jesteś zadowolona z wchłaniania chociażby tego kremu- bo bałam się, że będzie opierdziel hihi Także czekam na dalsze wrażenia z użytkowania.

Co do jedzenia to wiem, że nie jest łatwo. Ja też jem nie tak wiele warzyw ile trzeba zwłaszcza teraz zimą, staram się jeść więcej ryb i zrezygnowałam z czerwonego mięcha, ale wiesz jak mama zrobić coś mniam to też skosztuję. Słodycze rekompensuje sobie kawałkiem gorzkiej czekolady, którą wielbię , ale i michałek się trafi, bo po prostu lubię. Nie jem fastfoodów i innych śmieci, składy są przeze mnie namiętnie czytane itp. Co do alkoholu kiedyś kochałam czerwone wino, zawsze szły z 3 butle w tyg, a teraz mam wstręt, oczy chcą, a ciało odmawia. Najciężej jest mi się pożegnać z kawą. Nie piję jej od tygodnia, bo to też niby pogarsza stan mojej cery teraz Straszne to, bo jestem kawoholiczką. Wrócę do niej jak już skończę terapię oczyszczania cery
W każdym razie- powodzenia we wszystkich postanowieniach

Ja dzisiaj znowu myję łeb, bo przesadziłam z olejkiem na suche włosy

Loving & be loved by U
Stary 2012-01-31, 18:48   #534
Falabella
Zakorzenienie

No ja muszę powiedzieć, że już mam kilka Must Have z Alterry. Plus wszystkich tych kosmetyków to skład i cena
Mam skórę tłustą, zanieczyszczoną, potrądzikową na buzi, ale wrażliwą i skłonną do uczuleń, zaś ciało dla odmiany atopowe, suche, wszystko mnie podrażnia, uczula ;/

Oto moi faworyci:

1. Balsam bezzapachowy - zapachowe balsamy zazwyczaj mnie drażnią, ten trochę zajeżdża plastikiem, ale to balsam bazowy, mieszam go z olejem kokosowym, oliwką Babydream albo olejkami Alterra, sam dobrze nawilża, zmiękcza, ładnie się wchłania, nie uczula, balsam idealny

2. Olejki Alterra (mam brzoza+pomarańcza i migdały+papaja) - świetne do skóry solo, do dodania do balsamu, na włosy... cudowne zapachy, składy, działanie

3. Krem do mycia twarzy z dziką różą - cudowny, kupiłam go kiedyś, bo poszukiwałam czegoś delikatnego do mycia buzi rano, miało tylko zmyć powłoczkę nocną. Krem cudownie pachnie, ma miłą, delikatną konsystencję, delikatnie czyści solo, a ze ściereczką z mikrofibry mamy dokładne oczyszczenie na noc. Jest bardzp delikatny: gdy miałam podrażnioną, czerwoną, suchą jak papier i piekącą skórę nie zrobił mi żadnej krzywdy, nawet nie piekło. Wydajny.

4. Krem do twarzy z dziką różą - nawilża, ładnie się wchłania, łagodzi podrażnienia (razem z kremem do mycia korzystałam w krytycznych chwilach i pomagał) nie zapycha, cudnie pachnie, świetny pod makijaż

To świetne kosmetyki. Krem pod oczy z dziką różą jest bardzo fajny, ale zbyt mało treściwy.
Miałam krem z orchideą, ale był koszmarny, śmierdział, nie wchłaniał się, "dusił" skórę. Dezodorant w kulce-klapa, nic nie dawał, wręcz powodował pocenie (a normalnie się nie pocę prawie...). Żele pod prysznic wysuszały i sztucznie pachniały, balsamów pozostałych nie lubię, bo pachną mocno i sztucznie, szampony robiły siano, włosy suche wołały pić, odżywki to samo.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 19:18   #535
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Kretko666 dobrze, że chociaż jak na razie jesteś zadowolona z wchłaniania chociażby tego kremu- bo bałam się, że będzie opierdziel hihi Także czekam na dalsze wrażenia z użytkowania.

Co do jedzenia to wiem, że nie jest łatwo. Ja też jem nie tak wiele warzyw ile trzeba zwłaszcza teraz zimą, staram się jeść więcej ryb i zrezygnowałam z czerwonego mięcha, ale wiesz jak mama zrobić coś mniam to też skosztuję. Słodycze rekompensuje sobie kawałkiem gorzkiej czekolady, którą wielbię , ale i michałek się trafi, bo po prostu lubię. Nie jem fastfoodów i innych śmieci, składy są przeze mnie namiętnie czytane itp. Co do alkoholu kiedyś kochałam czerwone wino, zawsze szły z 3 butle w tyg, a teraz mam wstręt, oczy chcą, a ciało odmawia. Najciężej jest mi się pożegnać z kawą. Nie piję jej od tygodnia, bo to też niby pogarsza stan mojej cery teraz Straszne to, bo jestem kawoholiczką. Wrócę do niej jak już skończę terapię oczyszczania cery
W każdym razie- powodzenia we wszystkich postanowieniach

Ja dzisiaj znowu myję łeb, bo przesadziłam z olejkiem na suche włosy
Nie ma opierdzielu, jeszcze pewnie Cię niedługo chwalić będę, bo mi się spodoba Dziś idzie grubsza warstwa na noc pod rękawiczki ( jajuż nie potrafię zasnąć bez rękawiczek , do czego to doszło ), ciekawe jak dłonie będą wyglądać rano

A w jaki sposób kawa Ci szkodzi? Sama kofeina czy coś więcej? Bo mogłabyś spróbować kawy bez kofeiny czy pomieszanej kawy zbożowej z naturalną. Zawsze będzie lżejszy syndrom odstawienia

Jofka, powiedz Ty mi jak się pienią żele Alterry? Tak nałożone na gąbkę, jak z nią współpracują, wiesz może? Bo też zauroczyłam się tym borówkowym żelem, pachnie tak słodko, kocham takie zapachy Ten drugi limitowany też całkiem spoko pachnie. A że są teraz w promocji, to mogłabym się skusić

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Dezodorant w kulce-klapa, nic nie dawał, wręcz powodował pocenie (a normalnie się nie pocę prawie...). Żele pod prysznic wysuszały i sztucznie pachniały, balsamów pozostałych nie lubię, bo pachną mocno i sztucznie, szampony robiły siano, włosy suche wołały pić, odżywki to samo.
Co do dezodorantu to się zgodzę - nie dość, że spowodował u mnie pocenie (również się nie pocę, a jak już, to bez zapachu ), a do tego uczulił masakrycznie. Boląca wysypka się pojawiła po miesiącu używania, leczyłam ją kolejny miesiąc. Niestety, na mnie każdy naturalny dezodorant tak działa, więc wróciłam do mojej Nivei Calm&Care i avonowych Senses.
Balsamy strasznie pachną, te zapachowe... Miałam z morelą bodajże, to chociaż działanie było , to zapach skutecznie uniemożliwiał mi używanie
Szampony i odżywki nie każdemu pasują, bo zawierają alkohol, a nie każde włosy go tolerują. Sama do odżywek podchodzę jak do jeża. Raz w tygodniu używam tej z morelą, ale mimo miękkości, błysku i tak dalej - włosy mi odstają mocno i jakoś tak napuszone się wydają na czubku głowy, przy przedziałku to jest masakra. Nie wiem co z tym zrobić

Jak widać nie każdemu pasuje wszystko
Stary 2012-01-31, 19:56   #536
Loouisse
Rozeznanie

A mi niezbyt pasuje olejek z pomarańczą, bo swędzi mnie po nim głowa i robia się na głowie takie skupiska łupieżu. Głowa swędzi mnie już parenaście minut po nałożeniu. Nie wmasowuję go specjalnie w skórę, ale zawsze coś się z nią zetknie, bo mam włosy do brody.

Olejki stosuję również na ciało i też mnie swędzi, ale w tym przypadku nie wiem czy od olejku czy ogólnie od suchego powietrza. Olejki same w sobie słabo nawilżają/natłuszczają. Czasem muszę je doprawiac balsamem.
Loouisse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 21:19   #537
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
A mi niezbyt pasuje olejek z pomarańczą, bo swędzi mnie po nim głowa i robia się na głowie takie skupiska łupieżu. Głowa swędzi mnie już parenaście minut po nałożeniu. Nie wmasowuję go specjalnie w skórę, ale zawsze coś się z nią zetknie, bo mam włosy do brody.

Olejki stosuję również na ciało i też mnie swędzi, ale w tym przypadku nie wiem czy od olejku czy ogólnie od suchego powietrza. Olejki same w sobie słabo nawilżają/natłuszczają. Czasem muszę je doprawiac balsamem.
Jeżeli chodzi o olejki, to one nie nawilżają same w sobie. One utrzymują nawilżenie Więc się poleca stosować na mokrą czy wilgotną skórę, jak ja używałam olejku do ciała, to tylko w taki sposób i miałam gładką skórę, nawilżoną. A natłuszczenie trzymało się również po nocy, nie "wytarło" się w pościel
Stary 2012-01-31, 21:25   #538
snowhitee
Zakorzenienie

Cytat:
daj znać jak będzie ze świeżością włosów, czy nie było szybszego przetłuszczenia

Dbam o siebie

Stary 2012-01-31, 21:31   #539
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez snowhitee Pokaż wiadomość
daj znać jak będzie ze świeżością włosów, czy nie było szybszego przetłuszczenia
Snowwhitee, ale masz cudne włosy!
Stary 2012-01-31, 23:05   #540
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Jeżeli chodzi o olejki, to one nie nawilżają same w sobie. One utrzymują nawilżenie Więc się poleca stosować na mokrą czy wilgotną skórę, jak ja używałam olejku do ciała, to tylko w taki sposób i miałam gładką skórę, nawilżoną. A natłuszczenie trzymało się również po nocy, nie "wytarło" się w pościel
Używam zaraz po wyjściu spod prysznica. Jak smaruję ciało kremem to efekt jest lepszy. Ja wogóle rzadko czymś smaruję ciało, bo nie mam potrzeby, ostatnio jednak chyba mam coś niedobrego do mycia, bo skora wygląda na suchą. Wydaje mi się, że oliwka Hipp lepiej się sprawdza, ale zapach mi się znudził, bo używałam jej strasznie długo (wydajna).

Olejki z Alterry to teraz raczej jako aromaterapię stosuję ;-)

Nie mogę skończyć mydła z serii limitowanej - róża i mleko chyba. Okropny zapach, glutowata konsystencja, zasycha na końcu dozownika i nie raz potrafi chlupnąć na podłogę, albo co gorsza na mnie. Tak nieprzyjemnie ślizga się w dłoni. Zupełnie inne niż mandarynkowe, które od biedy mi pasowało. W konsystencji przypomina mi Białego Jelenia (w płynie oczywiście).

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Edytowane przez Loouisse
Czas edycji: 2012-01-31 o 23:11
Loouisse jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości