kosmetyki Alterra - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-10, 18:52   #1081
Loouisse
Rozeznanie

Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że mydła z alterry nie są na tyle naturalne (skład), żeby myć nimi buzie. ja sobie chwalę do rąk
Mnie nawet do rąk nie pasują. Strasznie wysuszają. Nie radze myć nimi twarzy. Sama mam cerę tłustą i na przykład mydło Aleppo krzywdy mi nie robi, ale Alterra to najzwyklejsze mydło drogeryjne, wysusza jak diabli.
Loouisse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 20:02   #1082
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

ja mam aloesowe:
sodium palmate, sodium cocoate, aqua, glycerin, parfum, aloe barbadensis leaf juice, persea gratissima fruit oil, sodium chloride, phytic acid, ci 77289,
ci 77492, ci 77891.
Myję nim ręce już całe dwa dni ; mam czasem biały nalot, ale jeszcze nie wysuszyło mnie
.
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 21:19   #1083
jofka
Zadomowienie

Niektóre wysuszają, niektóre mniej. Nie zauważyłam wysuszenia po miodowym i maślankowym.

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.

Loving & be loved by U
jofka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:38   #1084
Ania09121983
Zadomowienie

jedyne mydło jakie się odważyłam użyć do mycia twarzy to było Dove

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 14:25   #1085
Tweet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Powiem wam szczerze, że jestem trochę zawiedziona tym szamponem z biotyną i kofeiną, myję włosy codziennie, ostatnio właśnie nie umyłam raz i po tym szamponie miałam tak tłuste włosy jakbym nie myła włosów przez 3-4 dni...
też się nim rozczarowałam, po umyciu włosy wyglądają na przetłuszczone i oklapnięte, pozostanę przy szamponie z papają, którego zapach tez jest duuużo przyjemniejszy
Tweet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 10:05   #1086
czarnuch
Przyczajenie

Witam witam na pokładzie

Zapisuję się do grupy Alterro-"maniaczek". Póki co posiadam:

- maska z granatem i aloesem- użyta raz, ale włosy są niesamowite- miekkie, lśniące i gładkie (generalnie są bardzo zniszczone prostownicą i farbowaniem, czarne),

- żel pod prysznic brzoskiwnią i z trawą cytrynową- niesamowicie odświeża, zapach jest energetyzujący, nie nawilża

- balsam do ciała z wanilią- balsam dość trudno się wchłania, ale efekt jego zastosowania pozostaje na skórze długo, nie jest to tłusty film tylka taka miła "powłoczka" delikatności i zapachu.

Póki co to tyle, ale to pewnie początek
czarnuch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 23:21   #1087
Agniecha20
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Niektóre wysuszają, niektóre mniej. Nie zauważyłam wysuszenia po miodowym i maślankowym.
Te dwa rodzaje były genialne... najgorsze, że je wycofali . Strasznie żałuje, że nie nakupiłam z 15 sztuk miodowego kiedy było w cnd, bo właśnie zużywam ostatnie i nie mam pomysłu które kupić następne . Wiecie może, które z pozostałych mydełek alterry jest w stanie je zastąpić? Używałam chyba konwaliowego i lawendowego, ale nie były tak świetne jak tamte. Zastanawiam się nad nagietkowym i oliwkowym
Agniecha20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 08:52   #1088
Puchatek0807
Wtajemniczenie

Witam Dziewczyny dołączam
bardzo polubiłam kosmetyki alterry. Moim pierwszym zakupem był Olejek awokado&granat i byłam zachwycona; świetnie nawilżał moją skórę po kąpieli, miałam przesuszoną twarz w niektórych miejscach i po nałożeniu na noc, po kilku dniach przesuszenia zniknęły
(stosowałam różne maści i nic nie pomagało)
Teraz posiadam olejek papaja&migdały i wrażenia podobne; skóra jest po nim delikatna, podrażnienia po depilacji znikają, przyjemnie pachnie.
Mam też balsam z trawą cytrynową i morelą: super nawilża, ma fajną konsystencje i jak dla mnie świeży, przyjemny zapach, który pobudza
Podobne odczucia mam co do balsamu "wanilia&pomarańcza"
Uwielbiam zapach żelu pod prysznic "borówka&wanilia" i więcej achów na jego temat nie napiszę, bo nie zauważyłam.
Jeśli chodzi o szampon i odżywkę z morelą i pszenicą to też pozytywnie wrażenia. Włosy odżywione, lekkie, nie puszą się, nawet trochę się świecą. Po pierwszym użyciu odżywki włosy strasznie mi się przetłuściły, potem nałożyłam jej trochę mniej i tak od połowy włosów i jest ok
Jak dla mnie kosmetyki alterra to strzał w dziesiątkę. Będę wierna olejkom i balsamom do ciała, bo tych używam bardzo dużo a widzę, że świetnie "robią" mojej skórze a do tego cena jest przystępna i są wydajne.
Kusi mnie jeszcze krem brązujący do twarzy

Niebawem zrozumiesz, że to co dziś wygląda jak poświęcanie się, okaże się zamiast tego najwspanialszą inwestycją, jaką kiedykolwiek zrobisz.
Puchatek0807 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 14:20   #1089
Iclosemyeyes
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Puchatek0807 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny dołączam
bardzo polubiłam kosmetyki alterry. Moim pierwszym zakupem był Olejek awokado&granat i byłam zachwycona; świetnie nawilżał moją skórę po kąpieli, miałam przesuszoną twarz w niektórych miejscach i po nałożeniu na noc, po kilku dniach przesuszenia zniknęły
(stosowałam różne maści i nic nie pomagało)
Teraz posiadam olejek papaja&migdały i wrażenia podobne; skóra jest po nim delikatna, podrażnienia po depilacji znikają, przyjemnie pachnie.
Mam też balsam z trawą cytrynową i morelą: super nawilża, ma fajną konsystencje i jak dla mnie świeży, przyjemny zapach, który pobudza
Podobne odczucia mam co do balsamu "wanilia&pomarańcza"
Uwielbiam zapach żelu pod prysznic "borówka&wanilia" i więcej achów na jego temat nie napiszę, bo nie zauważyłam.
Jeśli chodzi o szampon i odżywkę z morelą i pszenicą to też pozytywnie wrażenia. Włosy odżywione, lekkie, nie puszą się, nawet trochę się świecą. Po pierwszym użyciu odżywki włosy strasznie mi się przetłuściły, potem nałożyłam jej trochę mniej i tak od połowy włosów i jest ok
Jak dla mnie kosmetyki alterra to strzał w dziesiątkę. Będę wierna olejkom i balsamom do ciała, bo tych używam bardzo dużo a widzę, że świetnie "robią" mojej skórze a do tego cena jest przystępna i są wydajne.
Kusi mnie jeszcze krem brązujący do twarzy
to też moi ulubieńcy
a co do kremu brązującego (który nie brązuje hah ) to mam zastrzeżenie, że jest dość ciemny i do bladej twarzy się nie nadaje
Stary 2012-05-17, 12:46   #1090
emma-e4
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Agniecha20 Pokaż wiadomość
Te dwa rodzaje były genialne... najgorsze, że je wycofali . Strasznie żałuje, że nie nakupiłam z 15 sztuk miodowego kiedy było w cnd, bo właśnie zużywam ostatnie i nie mam pomysłu które kupić następne . Wiecie może, które z pozostałych mydełek alterry jest w stanie je zastąpić? Używałam chyba konwaliowego i lawendowego, ale nie były tak świetne jak tamte. Zastanawiam się nad nagietkowym i oliwkowym
wydaje mi się, że mydła : konwaliowe, lawendowe, nagietkowe i oliwkowe są dokładnymi odpowiednikami mydeł, które były w rossmanie wcześniej, w takich opakowaniach
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...z-lawendy.html
miałam w obu wersjach - i to stare i alterrę lawendowe, nagietkowe i oliwkowe - zachowaywały się dokładnie tak samo
dla mnie są to zwykłe mydła, wysuszają
jeśli chodzi o mycie twarzy mydłem to z rossmana proponują albo tą "leczniczą" isanę (są 3 wersje)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...sensitive.html
albo mydełko dla dzieci w kostce

co do kremu alterry brązującego (a raczej tonującego), rzeczywiście jest dość ciemny i mimo, że troche dostosowuje się do kolorytu cery, to przy zupełnej bladości nieco się odcina od szyi, poza tym zdarza mu się robić smugi i są one bardziej widoczne na bldej skórze
teraz, kiedy się odrobinę opaliłam na dekolcie mogę bo już używać, bo nie widać takiej różnicy, ale na skórze bezpośrednio po zimie wyglądał nienaturalnie trochę
emma-e4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:12   #1091
la figa
Wtajemniczenie

zgadzam sie co do opinii o kremie tonujacym. swoj oddalam mamie, ktora ma oliwkowa cere. niestety jako iz jestem blada nie moge stosowac tego kremu. a szkoda, bo ladnie matowil skore. czekam na wersje dla jasnej cery
Stary 2012-05-17, 15:02   #1092
fuksjaa
Zakorzenienie

Dziewczyny, jak się sprawuje masło po dłuższym stosowaniu?

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 19:39   #1093
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak się sprawuje masło po dłuższym stosowaniu?

zgadnij o czym pomyślałam.... cholesterol etc ale jednak i tak wolę naturalne od margaryny
A tak na serio to nie używałam Alterrowego bo sama sobie kręcę (póki co).
No i dołączam do klubu używających Alterrowych kosmetyków
Na początek nabyłam krem z orchideą http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44...agescreme.html
i odżywkę do włosów http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...-pszenica.html
Gdybym kierowała się opiniami z KWC to pewnie nie kupiłabym tego kremu. A tak jestem zadowolona, jak dla mnie nawet zapach jest OK. Wchłania się prawie całkowicie pozostawiając lekki film. Nakładania podkładu nie utrudnia. Faktem jest że to raczej emulsja a nie krem i ja ułatwiłam sobie aplikację wyciskając trochę na wierzch dłoni i z niej dopiero miejscowo aplikuje na twarz, reszta idzie na dłonie - co te też bardzo lubią Nie spodziewam się jakichś spektakularnych efektów w rodzaju wyprasowanie zmarszczek etc, ale cały dzień dobrze mi się trzyma, czuję nawilżenie. Dodam, że cerę mam mieszaną ale nei przeszkadza mi ten krem szczególnie w chłodne dni. Na cieplejsze planuję kupić ten tonujący...
Odżywka to też dobry zakup, na pierwszą aplikację nałożyłam za dużo wydawało mi się, że włosy jakieś mało śliskie są. Potem czułam jakby były tłuste. Ale nauczona doświadczeniem zaaplikowałam połowę mniej i jest idealnie. Włosy mam co prawda zdrowe, chemii do farbowania nie używam, ale jednak twarda woda robi swoje i lubię czymś trochę je musnąć po myciu. Ta odżywka zadowala mnie całkowicie.
Przy najbliżej okazji nabędę krem pod oczy Orchideowy, i krem do rąk. No i pewnie nie tylko to
Savanoja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:58   #1094
edyta29
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

dołączam do grona używających kosmetyki Alterra.
Miałam w swoim posiadaniu żel pod prysznic borówka-wanilia ale się go pozbyłam po pierwszym użyciu(śmierdziel przeokropny), miałam również szampon z figą i orzeszkami macadamia i nawet fajny ale szybko się skończył. mam jeszcze żel z czerwoną nakrętką są takie kwiatuszki na etykiecie nie pamiętam nazwy ale to limitka i jeszcze nie używałam i mam szampon z migdałem też jeszcze nie używałam

edyta29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 23:22   #1095
Hedvigis
Zakorzenienie

Ja obecnie czekam na przecenę kremu do rąk granat i aloes Obłędnie pachnie, tak jak mój ukochany peeling granat i figa )
Hedvigis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 01:26   #1096
pannawiosna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Fanki Alterry... znalazłam swoje miejsce

Uwielbiam te do ciała..olejki i żele przede wszystkim.
Testowałam większość...oprócz nowości...jestem ostatnio do tyłu

Używałyście może olejków Alterry do OCM ?? Bo od 2 tyg. stosuję do tego migdał&papaja i jestem wniebowzięta I ciekawi mnie, czy któraś z Was ma z tym więcej doświadczenia?? Ciekawią mnie rezultaty dłuższego stosowania.
pannawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 09:15   #1097
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
Fanki Alterry... znalazłam swoje miejsce

Uwielbiam te do ciała..olejki i żele przede wszystkim.
Testowałam większość...oprócz nowości...jestem ostatnio do tyłu

Używałyście może olejków Alterry do OCM ?? Bo od 2 tyg. stosuję do tego migdał&papaja i jestem wniebowzięta I ciekawi mnie, czy któraś z Was ma z tym więcej doświadczenia?? Ciekawią mnie rezultaty dłuższego stosowania.
O, widzę koleżankę z OCM-owego wątku
Powiadasz, że ten Alterrowy dobry jest do OCM? Ja go nie stosowałam jeszcze bo niedawno i całkiem przypadkiem dowiedziałam się o istnieniu tych kosmetyków (gdzieś tu na wizazu wyczytałam, że naturalne składy mają więc przy okazji bedąc w Rossmannie rzuciłam okiem i BINGO
A wracając do tematu olejku to zastanawiałam się czy nie za bogaty skład ma jak do OCM tzn dużo wszystkiego i jakby co to nie wiadomo będzie co szkodzi. Kurcze, ale do ciała to do bankowo kupię i może nawet jakiś mus sobie z niego utrzepię A co tam, warto by spróbować, jak nie wyjdzie to i tak się nie zmarnuje...
Stary 2012-05-18, 12:09   #1098
pannawiosna
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
O, widzę koleżankę z OCM-owego wątku
Powiadasz, że ten Alterrowy dobry jest do OCM? Ja go nie stosowałam jeszcze bo niedawno i całkiem przypadkiem dowiedziałam się o istnieniu tych kosmetyków (gdzieś tu na wizazu wyczytałam, że naturalne składy mają więc przy okazji bedąc w Rossmannie rzuciłam okiem i BINGO
A wracając do tematu olejku to zastanawiałam się czy nie za bogaty skład ma jak do OCM tzn dużo wszystkiego i jakby co to nie wiadomo będzie co szkodzi. Kurcze, ale do ciała to do bankowo kupię i może nawet jakiś mus sobie z niego utrzepię A co tam, warto by spróbować, jak nie wyjdzie to i tak się nie zmarnuje...

Dopiero z tym OCM zaczynam, więc czytam i sięgam po porady
A padło na olejek Alterry - bo zawsze mam je w domu, więc nie kupuję chwilowo nic specjalnie w tym celu. Też obawiam się, że skład zbyt bogaty,ale póki co nic mnie nie uczuliło ani nie zapchało - wcześniej stosowałam go czasem zamiast kremu na noc. Po zużyciu obecnego (z odrobiną rycyny) poszukam czegoś bardziej odpowiedniego.
Chociaż... te z Alterry mają taaak cudne zapachy,że uzależniają
Stary 2012-05-18, 12:23   #1099
la figa
Wtajemniczenie

kochana, a jaki masz rodzaj cery? bo mi OCM nie bardzo sluzylo.. ale moze mialam zly olej, bo winogronowy, a cere mam tlusta.. hmm
Stary 2012-05-18, 12:29   #1100
pannawiosna
Zadomowienie

Mam niby mieszaną cerę, ale bardziej się skłania do tłustej i zanieczyszczonej... choć teraz wychodzi na prostą Właśnie po OCM - na razie są to testy, ale pozytywnie wypadają.
Do tłustej OCM się chyba powinno właśnie nadawać... tylko kwestia wyboru olejku.

Edytowane przez pannawiosna
Czas edycji: 2012-05-18 o 12:31
Stary 2012-05-18, 12:44   #1101
la figa
Wtajemniczenie

Cytat:
Mam niby mieszaną cerę, ale bardziej się skłania do tłustej i zanieczyszczonej... choć teraz wychodzi na prostą Właśnie po OCM - na razie są to testy, ale pozytywnie wypadają.
Do tłustej OCM się chyba powinno właśnie nadawać... tylko kwestia wyboru olejku.
wiec stosujesz rycynowy i migdal&papaja. w jakich proporcjach? moze i ja wyprobuje ten olej
Stary 2012-05-18, 13:19   #1102
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Dopiero z tym OCM zaczynam, więc czytam i sięgam po porady
A padło na olejek Alterry - bo zawsze mam je w domu, więc nie kupuję chwilowo nic specjalnie w tym celu. Też obawiam się, że skład zbyt bogaty,ale póki co nic mnie nie uczuliło ani nie zapchało - wcześniej stosowałam go czasem zamiast kremu na noc. Po zużyciu obecnego (z odrobiną rycyny) poszukam czegoś bardziej odpowiedniego.
Chociaż... te z Alterry mają taaak cudne zapachy,że uzależniają
Chyba nie ma potrzeby zmieniać skoro Ci służy, widzisz pozytywne efekty no i zauważyłam, że do włosów też go używasz. I tu chciałam zapytać bo sama też hennuję, ale ostatnio mam jakieś przesuszenie na skórze, w jednym miejscu (nad czołem) - pojęcia nie mam od czego (możliwe, że po pewnym SLS-owym już odstawionym). I tak sobie pomyślałam że może by to jakimś olejkiem potraktować. I to tylko o skalp mi chodzi, z włosami nie mam problemów. Nada się ten olejek?

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
kochana, a jaki masz rodzaj cery? bo mi OCM nie bardzo sluzylo.. ale moze mialam zly olej, bo winogronowy, a cere mam tlusta.. hmm
Właśnie do tłustej OCM jest idealny. Gorzej gdy są naczynka i/lub ropne na wierzchu. Możliwe, że winogrono nie było Twoim olejem, ale to nie znaczy że inny nie będzie dobry Przy OCM tłuszcz wyciąga, zbiera zanieczyszczenia wychodzące z otwartych porów, systematycznie stosowanie tej metody pomaga odbudować równowagę lipidową co w efekcie przynosi korzyści bo skóra zaczyna pracować tak jak powinna. Ale ważna jest też dieta, pielęgnacja nie doprowadzająca do wariowania skóry (np stosowanie mocnych detergentów do oczyszczania)... Często same tworzymy błędne koło...
Stary 2012-05-18, 14:31   #1103
pannawiosna
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
wiec stosujesz rycynowy i migdal&papaja. w jakich proporcjach? moze i ja wyprobuje ten olej

z nowej butelki olejku odlałam trochę i dolałam pól butelki rycynowego (15g) - receptura trochę na oko, ale nie wysusza więc chyba może być. Sam migdał&papaja ma w składzie rycynowy więc może nawet sam by się sprawdził

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

[QUOTE=Savanoja;34198316]Chyba nie ma potrzeby zmieniać skoro Ci służy, widzisz pozytywne efekty no i zauważyłam, że do włosów też go używasz. I tu chciałam zapytać bo sama też hennuję, ale ostatnio mam jakieś przesuszenie na skórze, w jednym miejscu (nad czołem) - pojęcia nie mam od czego (możliwe, że po pewnym SLS-owym już odstawionym). I tak sobie pomyślałam że może by to jakimś olejkiem potraktować. I to tylko o skalp mi chodzi, z włosami nie mam problemów. Nada się ten olejek?

Do włosów używałam go kilka razy - tego albo innej Alterry - ale z każdym miałam jeden podstawowy problem - wielki kłopot ze zmyciem. Efekty były trudne do zanotowania,bo nie byłam zbyt regularna. Teraz zakupiłam kokosową Vatikę specjalnie do włosów - od 2 tyg. stosuję i jest lepsza od Alterry - przede wszystkim świetnie się spłukuje i nabłyszcza pohennową suszę
Nie wiem, czy Alterra będzie dobra na przesuszony skalp - żeby ją zmyć musiałam czasem 2-3 razy myć szamponem, a efektem było wysuszone siano na głowie. Może skóra głowy zareaguje inaczej niż włosy?? Wypróbuj - zaszkodzić nie powinna

Stary 2012-05-18, 15:53   #1104
Hedvigis
Zakorzenienie

A nie boicie się trądziku po OCM? Czytałam gdzieś, że można dostać i potem trudno wyleczyć.
Stary 2012-05-18, 16:01   #1105
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
A nie boicie się trądziku po OCM? Czytałam gdzieś, że można dostać i potem trudno wyleczyć.
W tym wątku była już o tym dyskusja, kilka stron wcześniej. Jeśli masz jakieś wątpliwości, po prostu zajrzyj na wątek o OCM, ten niech pozostanie miejscem na alterre
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 16:28   #1106
Hedvigis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
W tym wątku była już o tym dyskusja, kilka stron wcześniej. Jeśli masz jakieś wątpliwości, po prostu zajrzyj na wątek o OCM, ten niech pozostanie miejscem na alterre
Poczytam
Stary 2012-05-18, 16:56   #1107
la figa
Wtajemniczenie

Cytat:
Poczytam
ps. jak wyczytasz mozesz mi napisac wniosek? bo nie mam czasu na przeczytanie calego watku, a po OCM tez dostalam tradziku, ktory lecze do tej pory. tzn nie sadze ze byla to jedyna przyczyna

dzisiaj w rossmannie kupilam balsam do ciala sa w przecenie. wachalam wszystkie i zdziwilo mnie to, ze rzekomo bezzapachowy pachnie.. wlasciwie to smierdzi jakas chemia
Stary 2012-05-18, 18:04   #1108
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:

zgadnij o czym pomyślałam.... cholesterol etc ale jednak i tak wolę naturalne od margaryny
A tak na serio to nie używałam Alterrowego bo sama sobie kręcę (póki co).

Byłam dziś po krem brzoskwiniowy i niestety nie było, cała półka wymieciona. Pewnie wizażanki wykupiły
Wzięłam za to moje ulubione chusteczki aloesowe, za 2,50zł żal nie brać.

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 18:50   #1109
ewwwa
Zakorzenienie

Cytat:
Ja obecnie czekam na przecenę kremu do rąk granat i aloes Obłędnie pachnie, tak jak mój ukochany peeling granat i figa )
Ja też na to czekam
Stary 2012-05-18, 19:30   #1110
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość

Byłam dziś po krem brzoskwiniowy i niestety nie było, cała półka wymieciona. Pewnie wizażanki wykupiły
Wzięłam za to moje ulubione chusteczki aloesowe, za 2,50zł żal nie brać.
Ale numer... u mnie to samo! dosłownie pól godziny temu byłam i zero, ani jednej tubki a tak bardzo go chciałam

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

[QUOTE=pannawiosna;3419992 3]z nowej butelki olejku odlałam trochę i dolałam pól butelki rycynowego (15g) - receptura trochę na oko, ale nie wysusza więc chyba może być. Sam migdał&papaja ma w składzie rycynowy więc może nawet sam by się sprawdził

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Chyba nie ma potrzeby zmieniać skoro Ci służy, widzisz pozytywne efekty no i zauważyłam, że do włosów też go używasz. I tu chciałam zapytać bo sama też hennuję, ale ostatnio mam jakieś przesuszenie na skórze, w jednym miejscu (nad czołem) - pojęcia nie mam od czego (możliwe, że po pewnym SLS-owym już odstawionym). I tak sobie pomyślałam że może by to jakimś olejkiem potraktować. I to tylko o skalp mi chodzi, z włosami nie mam problemów. Nada się ten olejek?

Do włosów używałam go kilka razy - tego albo innej Alterry - ale z każdym miałam jeden podstawowy problem - wielki kłopot ze zmyciem. Efekty były trudne do zanotowania,bo nie byłam zbyt regularna. Teraz zakupiłam kokosową Vatikę specjalnie do włosów - od 2 tyg. stosuję i jest lepsza od Alterry - przede wszystkim świetnie się spłukuje i nabłyszcza pohennową suszę
Nie wiem, czy Alterra będzie dobra na przesuszony skalp - żeby ją zmyć musiałam czasem 2-3 razy myć szamponem, a efektem było wysuszone siano na głowie. Może skóra głowy zareaguje inaczej niż włosy?? Wypróbuj - zaszkodzić nie powinna

Hmmm, mówisz, że cięzko się wymywa... a ja właśnie dziś byłam go powąchać, ale rozdrażniona brakiem tonującego kremu wyszłam niczego nie kupując... może to jakiś znak
Zartuję oczywiście, bo i tak go kupię, właśnie ten z migdałem mnie korci.
Ale póki co mam jeszcze trochę Amli, zmywał się doskonale więc dziś ten sobie zaaplikuję
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości