Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana do鈍iadcze, porady

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2011-03-14, 17:04   #1
hailie21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 932
WYPRYSK KONTAKTOWY/EGZEMA - krostki wype軟ione p造nem.

Witam,
od ponad roku choruj na tzw. wyprysk kontaktowy. S to ma貫, liczne p璚herzyki, kt鏎e wype軟ione przezroczystym p造nem p瘯aj tworz帷 na sk鏎ze d這ni liczne nad瞠rki. Problem dotyczy u mnie zewn皻rznej strony palca wskazuj帷ego. Wygl康a to nieestetycznie, sw璠zi i piecze.
Diagnozy dokona豉m sama na podstawie zdj耩 i informacji z Internetu. By豉m ju u 4 r騜nych dermatolog闚 i ka盥y m闚i mi, 瞠 to uczulenie i problem z such sk鏎. Zostawa豉m odsy豉na z ma嗆mi kortykosteroidowymi i nawil瘸czami. Niestety dawa這 to jedynie dora幡y efekt - 豉godzi這 skutki.
Chcia豉m zrobi testy alergiczne, jednak dermatolog powiedzia豉, 瞠 nie mo瞠 takowych wykona ani odes豉 mnie tam, gdzie mi je wykonaj (sic!)

Przez ostatnie 3 miesi帷e problem znikn掖, my郵a豉m, 瞠 wyeliminowa豉m alergen (by nim prawdopodobnie 瞠l pod prysznic), jednak teraz mam nawr鏒. Pami皻am, 瞠 w ubieg造m roku nasilony wysyp co jaki czas mia豉m w豉郾ie na wiosn i lato
Pomijam stron brzydkiego wygl康u tego wyprysku, ale jest to dla mnie uci捫liwe. Dbam o d這nie, nawil瘸m je, stosuj ma軼i, wapno a mimo to wyprysk si pojawia w r騜nych odst瘼ach czasowych

Czy jest tu kto, kto ma podobny problem? Jakie macie na to sposoby? Jakie dobre ma軼i, kt鏎e szybko goj? Chcia豉bym si pozby tego raz na zawsze, jednak czyta豉m, 瞠 jest to trudne, a cz瘰to niemo磧iwe

Pojawi這 si nagle i ci庵nie si za mn jak zmora
Ch皻nie porozmawiam z osobami dotkni皻ymi tym problemem.

Pozdrawiam
moje wszystkie po瞠gnane psy

POSZUKUJ botki z otworami po bokach 37
(STRADIVARIUS)

Mads Mikkelsen

Edytowane przez hailie21
Czas edycji: 2011-06-09 o 19:32
hailie21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-14, 22:07   #2
Muffka_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 952
Dot.: WYPRYSK KONTAKTOWY/EGZEMA - krostki wype軟ione p造nem.

Moja siostra miala egzeme jak w tyt. i 1 z innych masci jakie jej pomogly byl Linomag

Muffka_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-15, 11:27   #3
hailie21
Zakorzenienie

Mia豉m dawno temu t ma嗆 i stosowa豉m na suche miejsce na sk鏎ze.
Pami皻am, 瞠 dobrze nat逝szcza豉, wi璚 wr鏂 do niej i spr鏏uj systematycznie smarowa

(STRADIVARIUS)

Mads Mikkelsen
Stary 2011-03-15, 17:46   #4
Muffka_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 952

Moze i u Ciebie sie sprawdzi, napisz o efektach

Muffka_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-24, 18:09   #5
hailie21
Zakorzenienie

R闚no miesi帷 po ostatnim ataku wyprysku pojawi si kolejny
Kupi豉m linomag, smaruj miejsca na d這niach chorobowo zmienione i staram si nie przebija p璚herzyk闚, chocia kusi Zobaczymy jak efekty.

(STRADIVARIUS)

Mads Mikkelsen
Stary 2011-06-07, 11:50   #6
meganka1985
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 23

Hej Ja si m璚z z tym od 7 lat... Zacz窸o si od robienia tatua篡 z henny a sko鎍zy這 szpitalem. Mia豉m ca貫 r璚e zainfekowane. Posz豉m do szpitala i zrobili mi testy na plecach i okaza這 si 瞠 jestem uczulona prawie na wszystko. dali mi zastrzyki i mia豉m spok鎩 na 3 lata, mog豉m farbowa w這sy i nic si nie dzia這. P騧niej zasz豉m w ci捫e i po porodzie zacz窸o si zn闚, co kilka miesi璚y odnawia這 si, leczy豉m si u dermatologa, a raczej zalecza豉m. Potem zasz豉m zn闚 w ci捫e i mia豉m spok鎩 na 2 lata. Ostatnio do zmywarki wsypywa豉m s鏊... Mam teraz na r瘯ach koszmar, nic mi nie pomaga, czekam na wizyt u dermatologa.
Powiedz mi prosz czy ten linomag Ci pomaga? Ja ju pr鏏uje wszystkiego i nic mi nie pomaga. Najgorsze jest to 瞠 nie mog p鎩嗆 do tamtego szpitala bo mieszka豉m wtedy w Gdyni a teraz w Gda雟ku i lekarze nie chc mi da skierowania do nich, wi璚 musz si przem璚zy.
meganka1985 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-06-07, 20:08   #7
aga_tka_2
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 439
GG do aga_tka_2

Mam to samo od dziecka jestem alergikiem+astmatykiem, ale dopiero od kilku lat zacz窸y mi dokucza alergie sk鏎ne. Na pocz徠ku mia豉m to tylko na wewn皻rznej stronie d這ni i tylko latem. Po kilku dniach p璚herzyki znika造 a w ich miejscu pojawia si suchy, 逝szcz帷y nask鏎ek. Na wiosn tego roku p璚herzyki przenios造 mi si na wierzchni stron st鏕, mam je te mi璠zy palcami w okolicy kostek i pi皻. Og鏊nie tam gdzie np. dotyka mi pasek sanda趾a i spoci mi si sk鏎a zaraz wyskakuje wysypka. Jest ona bardzo sw璠z帷a mam podrapane ca貫 nogi, 陰cznie z 造dkami, bo to si roznosi. W niekt鏎ych miejscach blizny, kt鏎e nie wiem czy ca趾iem znikn. Jestem pod kontrol dermatologa, kt鏎y przepisa mi na to Bedicort G (niewiele pomaga) i alergologa, kt鏎y zaleci lek Flonidan. M璚z si z tym ju ze 3 miesi帷e i wcale nie jest lepiej. S dni kiedy nie sw璠zi i troch mi si noga podgoi, ale s dni kiedy nie mog si powstrzyma od drapania i rozdrapuj te miejsca. W niekt鏎ych miejscach opr鏂z p璚herzyk闚 mam tak zgrubia陰, such, 逝szcz帷 si sk鏎. Dermatolog powiedzia, 瞠 to atopia i trzeba z tym 篡...

aga_tka_2 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-06-07, 21:38   #8
meganka1985
Przyczajenie

Ja zasypuj sobie m彗 ziemniaczan a w ci庵u dnia smaruj wazelin, czuje r騜nic, do tego pije codziennie wapno ale to zwyk貫 tylko mi pomaga. Jak na razie na lewej r璚e mam ju tylko zaczerwienione i nie sw璠zi a na prawej zacz窸a p瘯a sk鏎a... Okropie雟two, ale c騜... W pi徠ek mam nadziej 瞠 dostan si do dermatologa i napisz co mi zapisa豉.
Stary 2011-06-09, 19:30   #9
hailie21
Zakorzenienie

Post Dot.: WYPRYSK KONTAKTOWY/EGZEMA - krostki wype軟ione p造nem.

Meganko, ma嗆 Linomag owszem, pomaga, ale tylko w formie 豉godzenia objaw闚. Tydz temu znowu mnie obsypa這. Smarowa豉m linomagiem i by這 lepiej ni zwykle, nie drapa豉m sk鏎y ani nie skuba豉m tych p璚herzyk闚, wszystko si zagoi這 po 5-7 dniach. Ale zauwa篡豉m, 瞠 obszar wyprysku na d這ni robi si coraz wi瘯szy 2 dni temu wypryszczy這 mnie na palcu 鈔odkowym Nie mam ju si造 na to. Szpeci tylko d這nie i sprawia spory dyskomfort!
By豉m 4 razy u dermatolog闚 i ka盥y przepisywa ma這 skuteczne ma軼i ze sterydami i nat逝szczaj帷e Nic wi璚ej nie mog (nie chc??) zrobi.

W najbli窺zym czasie wybieram si prywatnie do alergologa, i wykonam na w豉sn r瘯 testy p豉tkowe (kontaktowe) bo bez tego jak s康z, nie dowiem si co mnie uczula. Wi璚 logiczne, 瞠 p鏦i nie wiem, to tego nie wyeliminuj.
Co prawda troch mnie ta przyjemno嗆 wyniesie, ale co innego zrobi dermatolodzy z NFZ nie chcieli mi wypisa skierowania na testy

(STRADIVARIUS)

Mads Mikkelsen
Stary 2011-06-09, 22:42   #10
meganka1985
Przyczajenie

Najgorsze jest to, 瞠 w PL lekarze nie chc kierowa pacjent闚 na badania. P豉cimy sk豉dki a i tak jak chcesz co wyleczy musisz i嗆 prywatnie. Ja chodzi豉m na NFZ jak by豉m przed 20 bo nie by這 mnie sta na prywatne leczenie, teraz nawet prywatnie mog przepisa jedynie co na sterydach i ma軼i, m闚i przynajmniej w moim przypadku 瞠 je郵i chce mie spok鎩 z chorob to mam trzyma si z dala od alergen闚 bo oni nic nie poradz je郵i kontakt bedzie utrzymany, ale jak ja mam nie miec kontaktu z kurzem?? Ma這 tego ostatnio si okaza這 瞠 nie mog dotkn望 soli je郵i mam jakie ma貫 skaleczenie bo si zaczyna rozpe透a po r瘯ach i zara瘸 inne sfery cia豉. Najlepiej i嗆 do jakiego lekarza kt鏎y skieruje konkretnie do ooddzia逝 szpitalnego dermatologicznego, oni tam wiedz co zrobi. Ja si wybior dopiero we wrze郾iu 瞠by by這 ch這dniej i testy si nie odkleja造 z plec闚.
Stary 2011-06-10, 08:53   #11
hailie21
Zakorzenienie

Czyta豉m, 瞠 najlepsze s testy z krwi. I dok豉dnie wyka膨 na co si jest uczulonym.

(STRADIVARIUS)

Mads Mikkelsen
Stary 2011-10-16, 21:23   #12
ladynath
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 34
GG do ladynath

Co s康zicie o leczeniu zio豉mi i odpowiedni diet?

Edytowane przez ladynath
Czas edycji: 2012-03-29 o 23:06
ladynath jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-10, 09:06   #13
hailie21
Zakorzenienie

Odnawiam w徠ek
Czy kto u篡wa kremu barierowego Emolium? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26609
Na kwc ma bardzo przychylne opinie i dziewczyny pisz, 瞠 chroni przed pojawieniem si wyprysku. Mo瞠 kt鏎a z Wiza瘸nek napisze co wi璚ej na ten temat?

(STRADIVARIUS)

Mads Mikkelsen
Stary 2013-04-16, 19:04   #14
neferi
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

Ja cierpi na egzem od kilkunastu lat, umiejscowi豉 si ona na d這niach. Pocz徠kowo by to jeden palec, p騧niej systematycznie si rozrasta這 w sytuacjach gdy sk鏎a mia豉 kontakt z alergenem. Maj帷 kilkana軼ie lat smarowa豉m d這nie r騜nymi sterydami/w闚czas nikt nie m闚i i nie u鈍iadamia jakie maj one skutki uboczne/ niestety to pseudo leczenie do niczego pozytywnego na d逝窺z met nie doprowadzi這. W ci捫y prze篡豉m apogeum, gdy hormony spowodowa造 瞠 moje d這nie by造 jak p這mie, gor帷e, pe軟e wyprysk闚 co okropnego,/ hormony u alergik闚 mog w okre郵onych sytuacjach wywo豉 zaostrzenie r騜nego typu dolegliwo軼i/ Na s帷z帷e si krostki wysusza豉m sk鏎 d這ni k徙ielami w wodzie z rozpuszczonymi kryszta趾ami b康 rumiankiem. W stanach krytycznych poszed w ruch lekki steryd krem locoid. Testy alergiczne /na r瘯ach i plecach wykaza造 na co jestem uczulona i mimo 瞠 staram si unika alergen闚 to jest to jednak zupe軟ie nie mo磧iwe. Historia nie ma happy endu poniewa niestety borykam si nieustannie z t chorob. Pi豉m zi馧ka mongolskie za kt鏎e p豉ci豉m krocie,stosowa豉m r騜ne ma軼i i kremy. Na chwil obecn, jak mam wyprysk mam zawsze w pogotowiu najstarsz chyba ma嗆 sterydow z kt鏎 mam do czynienia elocom, nawil瘸m codziennie zamiennie wazelin, mas貫m shea, dermobaz lub ma軼i ochronn z witamin A. Podobno u nie kt鏎ych dobrze sprawdzaj si ma軼i nawil瘸j帷e z mocznikiem, mi niestety nie s逝膨. Nie wolno stosowa zabieg闚 z parafin na nawil瘸nie bardzo suchych d這ni tak na marginesie.
Stary 2013-08-21, 14:51   #15
pracowita_dziewczyna
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

Cze嗆, od kilku lat mam ten sam problem... Pocz徠kowo wydawa這 mi si, 瞠 samo przejdzie, dopiero gdy p璚herzyki rozsia造 si na kolejne palce zdecydowa豉m si odwiedzi dermatologa. Stosowa豉m r騜ne ma軼i i leki przeciwhistaminowe: Telfexo, Bedicort G, Lipobase + Clobederm, Dermovate, Hydrocortisonum AFP. Albo nie pomaga造 albo jedynie 豉godzi造 sw璠zenie. Najlepiej wspominam Hydrocortisonum AFP, dzi瘯i niemu uda這 mi si pozby p璚herzyk闚. Jednak nie na d逝go, po kilku dniach wszystko si odnowi這 i, co gorsza rozprzestrzeni這 si te na drug d這...
Czekam na kolejn wizyt u dermatologa, mam nadziej, 瞠 poradzi co na to beznadziejstwo, bo nie wyobra瘸m sobie, 瞠 b璠zie mnie sw璠zia這 do 鄉ierci.

Je瞠li znajdziecie co skutecznego lub dowiecie si czego wartego uwagi, prosz, podzielcie si tym.

Powodzenia w walce z wypryskiem!
pracowita_dziewczyna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Dermatologia

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a