makijaż w latach 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-18, 13:55   #1
Martynaa20
Przyczajenie

Exclamation

makijaż w latach 20

Mam do napisania pracę nt. makijażu w latach 20. Przeszukałam wszystkie wątki w internecie i znalazłam odpowiednie informacje, aczkolwiek nie mogę znaleźć z czego robiło się w tamtym czasie kosmetyki?

Jeśli ktoś jest w stanie polecić mi jakieś książki na ww. temat byłabym wdzięczna.

Pozdrawiam
Martynaa20 jest offline  
Stary 2011-03-18, 14:36   #2
jamestown
Avada kedavra.

Dot.: makijaż w latach 20

Zartujesz sobie chyba?
Po pierwsze, na wizazu nie pomagamy odrabiac prac domowych. Po drugie, jakim trzeba byc leniem, zeby nie zajrzec chocby na Wikipedie? Z ciekawosci zerknelam i oczywiscie jest temat o makijazu w latach dwudziestych.
Stary 2011-03-18, 15:25   #3
Martynaa20
Przyczajenie

Chyba nie zrozumiałaś pytania. Praca jest już napisana, chodzi tylko i wyłącznie o to, z czego te kosmetyki były robione. Ponadto poprosiłam o ew. tytuły książek, w których mogłabym znaleźć coś, czego jeszcze na ww. temat nie wiem, a więc informacji o substancjach, z których robiło się kosmetyki. A odwołanie do wikipedii jako źródła wiedzy.. Nawet tego nie skomentuję.
Martynaa20 jest offline  
Stary 2011-03-18, 15:33   #4
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez Martynaa20 Pokaż wiadomość
Chyba nie zrozumiałaś pytania. Praca jest już napisana, chodzi tylko i wyłącznie o to, z czego te kosmetyki były robione. Ponadto poprosiłam o ew. tytuły książek, w których mogłabym znaleźć coś, czego jeszcze na ww. temat nie wiem, a więc informacji o substancjach, z których robiło się kosmetyki. A odwołanie do wikipedii jako źródła wiedzy.. Nawet tego nie skomentuję.
Czytanie ze zrozumieniem, to jak widze prawdziwie wyzwanie. Gdybys przeczytala artykul na Wikipedii zobaczylabys tytul i autora ksiazki z ktorej korzystal autor tematu. Moglabys sama do niej zajrzec (mozna przejrzec czesc ksiazki nawet w sieci) zamiast zasmiecac forum pytaniami, na ktore odpowiedz mozna znalezc w kilka sekund.
Gdybys zajrzala do artykulu zobaczylabys tez bardzo slynne nazwisko, ktore stanowi podstawe do szukania informacji o kosmetykach z tamtych czasow.
Nie mowie juz o tym, co mozna znalezc w google.
Uzyskanie tych informacji zajelo mi mniej niz 10 sekund. Tobie sie oczywiscie nie chcialo. No bo po co, skoro mozna zalozyc watek i liczyc na to, az inni zrobia cos za Ciebie .
Stary 2011-03-18, 16:06   #5
biała_czekolada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Czytanie ze zrozumieniem, to jak widze prawdziwie wyzwanie. Gdybys przeczytala artykul na Wikipedii zobaczylabys tytul i autora ksiazki z ktorej korzystal autor tematu. Moglabys sama do niej zajrzec (mozna przejrzec czesc ksiazki nawet w sieci) zamiast zasmiecac forum pytaniami, na ktore odpowiedz mozna znalezc w kilka sekund.
Gdybys zajrzala do artykulu zobaczylabys tez bardzo slynne nazwisko, ktore stanowi podstawe do szukania informacji o kosmetykach z tamtych czasow.
Nie mowie juz o tym, co mozna znalezc w google.
Uzyskanie tych informacji zajelo mi mniej niz 10 sekund. Tobie sie oczywiscie nie chcialo. No bo po co, skoro mozna zalozyc watek i liczyc na to, az inni zrobia cos za Ciebie .
Jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to okazało się ze niestety Ty masz z tym problem. Widać tak bardzo spieszyło Ci się, żeby znów pouczać innych, ze nawet nie doczytałaś pytania autorki.
A o tym, ze na wizażu nie odrabia się prac domowych, można było napisać w sposób kulturalny, nie oczerniając autorki. Kto dal Ci prawo oceniać i wyzywać ludzi, których nawet nie znasz? Odsyłam do regulaminu - tam obok informacji, ze nie odrabiamy tu prac domowych, znajdziesz również wiedzę, w jaki sposób należy się komunikować.
Żal mi Ciebie, bo większość Twoich postów jest pełna jadu, musisz być strasznie nieszczęśliwą osoba.

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline  
Stary 2011-03-18, 16:25   #6
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Martynaa20 Pokaż wiadomość
Mam do napisania pracę nt. makijażu w latach 20. Przeszukałam wszystkie wątki w internecie i znalazłam odpowiednie informacje, aczkolwiek nie mogę znaleźć z czego robiło się w tamtym czasie kosmetyki?

Jeśli ktoś jest w stanie polecić mi jakieś książki na ww. temat byłabym wdzięczna.

Pozdrawiam
Może zrób trick i poproś osobę, kóra temat Ci zadała, o literaturę źródłową, to na ogół nic złego, lub "czy może polecić jakąś książkę szczególnie ". Może pójdzie to na jej ambicję i chcąć zabłysnąć wiedzą poleci Ci. No chyba, ze nei zna i wtedy gorzej... A w ogóle co to za szkoła/uczelnia gdzie masz taki temat?

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2011-03-18 o 17:23 Powód: ortografia
rousse jest offline  
Stary 2011-03-18, 16:39   #7
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Nie martw sie, kolezanka wyzej tak zawsze
Immolation jest offline  
Stary 2011-03-18, 17:48   #8
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to okazało się ze niestety Ty masz z tym problem. Widać tak bardzo spieszyło Ci się, żeby znów pouczać innych, ze nawet nie doczytałaś pytania autorki.
A o tym, ze na wizażu nie odrabia się prac domowych, można było napisać w sposób kulturalny, nie oczerniając autorki. Kto dal Ci prawo oceniać i wyzywać ludzi, których nawet nie znasz? Odsyłam do regulaminu - tam obok informacji, ze nie odrabiamy tu prac domowych, znajdziesz również wiedzę, w jaki sposób należy się komunikować.
Żal mi Ciebie, bo większość Twoich postów jest pełna jadu, musisz być strasznie nieszczęśliwą osoba.
Od kiedy tepienie lenistwa i braku samodzielnosci to przejaw bycia nieszczesliwym?
Autor tematu na Wikipedii korzystal z ksiazki "De Castelbajac, Kate. The Face of the Century: 100 Years of Makeup and Style. Rizzoli International Publications (1995), ISBN 0847818950." Fragmenty tej ksiazki zawierajace sklady i metody robienia kosmetykow sa dostepne w internecie. Znalezienie tych informacji zajelo mi kilka sekund. O mnogosci pozycji w google na ten temat nawet nie warto wspominac.
Nie wiem skad ta tolerancja na lenistwo i niesamodzielnosc? Nie masz wrazenia, ze spora czesc mlodych ludzi taka jest? Na wizazu codziennie pojawiala sie kilkanascie watkow z gatunku "zrob to za mnie". Mnie to przeraza. Jaki los czeka w przyszlosci tych ludzi, ktorzy nie potrafia poradzic sobie z p ierdola? Co, jesli zetkna sie z prawdziwym problemem?
Dla mnie takie podejscie to zycia jest obce i kompletnie go nie rozumiem. Mam prawo nazwac kogos leniem jesli nim jest. To, ze jestem wymagajaca zarowno w stosunku do siebie jak i do innych nie oznacza, ze placze w poduszke z nieszczescia .

Edytowane przez jamestown
Czas edycji: 2011-03-18 o 17:49
jamestown jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kosmetyki, książki o makijażu, lata 20te, makijaż

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości