Mycie w這s闚 - Forum Wizaz.pl

Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2011-03-21, 07:09   #1
martinaxx
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 15
Mycie w這s闚

Jak wygl康a wasze mycie w這s闚. Ile czasu wam zjmuje i takie tam.
martinaxx jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-21, 08:25   #2
jassminaa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 458
GG do jassminaa
Dot.: Mycie w這s闚

Ja wskakuje pod prysznic, myje kude趾i, sp逝kuj. Czasem nak豉dam od篡wk do sp逝kiwania, wtedy nak豉dam j, robi inne czynno軼i i kilka minut p騧niej sp逝kuj. W這sy rozczesuje (kr鏒kie bez u這瞠nia na mokro nie da rady) i zostawiam do wyschni璚ia. Tadam

od 16.01.10 穎na Tunezyjczyka

jassminaa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-21, 08:55   #3
Maylina
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 683

Nachylam g這we,daje szampon-szoruje ,p騧niej jeszcze raz.Jaka od篡wka.Zawijam w r璚znik(tak,tak wiem ,nie powinno si ) i rozczesuje jak s troszk wyschni皻e.W mi璠zy czasie trzepi g這w w g鏎 i d馧 瞠by sie fajnie uk豉da造(chocia to nie dzia豉).Ot ca造 rytua mycia g這wy.Zajmuje mi to mniej wi璚ej 10 minut.
Maylina jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-21, 09:09   #4
blair123
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 36

ζduj si pod przysznic, bior butelk z szamponem, przelewam odpowiedni ilo嗆 do plastikowego kubeczka, rozcie鎍zam to wod, myj dwa razy, nak豉dam mask/od篡wk, sp逝kuj, wychodz z wanny i rozczesuj w這sy uprzednio potraktowane od篡wk bez sp逝kiwania, susz, p騧niej paraduj w wa趾ach, 瞠by uzyska efekt mega obj皻o軼i .
blair123 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-21, 12:15   #5
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Wiadomo軼i: 1 067
Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez martinaxx Poka wiadomo嗆
Jak wygl康a wasze mycie w這s闚. Ile czasu wam zjmuje i takie tam.
Ja zawsze myj w這sy osobno, najpierw myj w這sy, nak豉dam mask a potem dopiero prysznic, jak wyjde z prysznica to sp逝kuj mask. Je郵i nie nak豉dam maski to w這sy myje po prysznicu. Inaczej mam wrazenie ze sa zle umyte.

Dok豉dnie rozczesuje w這sy, z g這w w d馧, id pod prysznic, mocz w這sy (z g這w w d馧), rozcieram na r璚e szampon r闚nomiernie nak豉dam na w這sy i delikatnie masuj sama sk鏎 g這wy, sp逝kuj szampon, nak豉dam jeszcze raz i myj dok豉dnie sk鏎 g這wy a potem masuj w這sy. Sp逝kuj pian, nak豉dam mask lub od篡wk, sp逝kuj. W這sy zawijam we fryzjerski turban, czekam a woda si ods帷zy, zdejmuj r璚znik, spryskuje mgie趾, czekam a podeschn i rozczesuj, na koniec nak豉dam serum na konce.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-21, 12:26   #6
moodyblue
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 171

Nachylam g這w nad wann, p逝cz w這sy z prysznica, rozcie鎍zam szampon wod (obecnie u篡wam Garnier Fructis), spieniam i szoruj w這sy, sp逝kuj, potem jeszcze raz nak豉dam szampon, sp逝kuj (przy ostatnim p逝kaniu u篡wam zimnej lub lekko ciep貫j wody, 瞠by b造szcza造). Wycieram w這sy r璚znikiem.

Je郵i myj w這sy rano, to rozpylam od篡wk bez sp逝kiwania(te Garniera), rozczesuj, nak豉dam piank, susz, potem podwijam na du膨 okr庵陰 szczotk.

Je郵i myj wieczorem, to po wycieraniu w這s闚, rozczesuj i nie susz, a rano wcieram jedwab do w這s闚 i prostuj prostownic lub zwil瘸m, nak豉dam piank i nakr璚am na szczotk.
Stary 2011-03-21, 15:44   #7
Meadow
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

Mocz gor帷 wod, nak豉dam szampon, szoruj, sp逝kuj gor帷 wod, zawijam w r璚znik, jak chwile odmokn to susz r璚znikiem a potem suszark. M闚cie co chcecie - od letniej i ch這dniejszej wody mam szorstkie w這sy, a tr r璚znikiem odk康 mi w這sy na g這wie wyros造 i s g豉dkie.

kiedy kto mi radzi sp逝kiwa letni/ch這dniejsz wod to strasznie si ko速uni造, a od gor帷ej nawet nie musz u篡wa od篡wki.

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2011-03-21 o 15:46
Meadow jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-21, 17:29   #8
Magdalenka22
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 413

Wloski zawsze przed myciem dobrze rozczesuje, wcieram nafte kosmetyczna z witamina A i E lub maseczke z zoltek i wykonuje masaz skory glowy. Wszystko nastepnie splukuje nad wanna woda z prysznica i przystepuje do mycia wlosow szamponem , ta czynnosc wykonuje w zlewie gdyz moje wlosy sa bardzo dlugie i ciezkie jak sa mokre....myje delokatnie opuszkami palcow skore glowy reszet piany rozprowadzam po wlosach delikatnie ugniatajac nie szorujac,czynnosc te powtarzam 2 razy.Wlosy myje w letniej czesto przegotowanej wodzie,a wlosy myje ziolowym szamponem bez siliconow.
Do ostatniego plukania uzywam zimniejszej wody. Po umyciu delikatnie recznikiem odsaczam,lekko ugniatajac reszte wody i plukam wlosy rumiankiem. Wlosow nie susze suszarka czekam az same wyschna i rozczesuje dopiero jak wyschna
Cala ceremonia trwa moze godzine

Edytowane przez Magdalenka22
Czas edycji: 2011-03-21 o 17:31
Magdalenka22 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-21, 20:05   #9
KONICZYNKA 47
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 387

Ja myj pod prysznicem. Jest o wiele wygodniej.
Przed myciem nak豉dam naft o olejkiem rycynowym na ok 30 minut potem zmywam to du膨 ilo軼i wody a nast瘼nie rozrobionym szamponem.
Schodzi bez problemu. Prysznic to dobra rzecz, najlepsza do w這s闚.
Wanna za najlepsza na aromatyczne le瘸kowanie w ciep貫j k徙ieli....
KONICZYNKA 47 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-21, 20:42   #10
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 430
Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Maylina Poka wiadomo嗆
Nachylam g這we,daje szampon-szoruje ,p騧niej jeszcze raz.Jaka od篡wka.Zawijam w r璚znik(tak,tak wiem ,nie powinno si ) i rozczesuje jak s troszk wyschni皻e.W mi璠zy czasie trzepi g這w w g鏎 i d馧 瞠by sie fajnie uk豉da造(chocia to nie dzia豉).Ot ca造 rytua mycia g這wy.Zajmuje mi to mniej wi璚ej 10 minut.
W zasadzie to dlaczeg騜 odradzane jest opatulanie r璚znikiem w這s闚 z od篡wk? Sama te tak post瘼uj w豉郾ie..

sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-21, 21:18   #11
malwka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 435

Ja w這sy myj tylko i wy陰cznie w umywalce (nie potrafie w wannie albo pod prysznicem ) i zazwyczaj rano (chyba, 瞠 mam jak捷 impreze to wieczorem przed wyj軼iem). Przed myciem rozczesuj w這sy g這w w d馧 i do mycia Mocz mocno ciep陰 wod, myj 2 razy (kiedy tylko raz), ostatnio daj te od篡wk do sp逝kiwania (dawniej u篡wa豉m bez sp, jak mam czas daj mask). Sp逝kuj nieco ch這dniejsz ale nadal ciep陰 wod. Odciskam nadmiar wody i zawijam w r璚znik. Wykonuj inne czynno軼i przez ok 4-5 min i zdejmuj r璚znik. Ko鎍闚ki s ju wyschni皻e. Jak nie daje od篡wki sp逝kiwanej to po odwini璚iu z r璚znika wcieram jakie serum, jedwab albo od篡wk do sp. (zale篡 co akurat mam) tak do po這wy w這s闚, co sprawia 瞠 si 豉dnie rozpl徠uj. Czesz jeszcze wilgotne w這sy - najpierw g這w w d馧, p騧niej podnosz g這w, robi przedzia貫k i "czesz/uk豉dam" je w normaln pozycj i schn sobie same.
Czasem (jak mam jak捷 kuracj) wcieram jakie wcierki w skalp zazwyczaj przed czesaniem
razem z myciem z瑿闚 zajmuje mi to jakie 30-35 min
Stary 2011-03-22, 17:54   #12
Maylina
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 683

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Poka wiadomo嗆
W zasadzie to dlaczeg騜 odradzane jest opatulanie r璚znikiem w這s闚 z od篡wk? Sama te tak post瘼uj w豉郾ie..
W zasadzie napisa豉m tak,瞠 mog這 to zosta mylnie odebrane ,ale nie chodzi這 mi o trzymanie r璚znika z od篡wk
O ten kolejny etap, kiedy umyje w這sy -nak豉dam r璚znik(aby wch這n窸a si woda) i chodz 20 min.Nie powinno si,s造sza豉m wiele opinii mi璠zy innymi dlatego,瞠 pod r璚znikiem,wydziela si ciep這 przez kt鏎e nasza sk鏎a wydziela wi璚ej sebum,i w這sy s szybciej nie鈍ie瞠.Jest to problem os鏏 kt鏎e maj problem z przet逝szczaj帷ymi si w這sami.Na moich w這sach tego nie zauwa篡豉m,ale takie 'opowiastki' chodz po 鈍iecie
Ile w tym prawdy- nie wiem.

Edytowane przez Maylina
Czas edycji: 2011-03-22 o 17:55
Maylina jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-22, 19:48   #13
LolaBunny
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 211

( czasem w tygodniu stosuj naft, lub inn mask 'domow' lub jak捷 inn, oliw z oliwek dzie wcze郾iej i zmywam rano). Pochylam sie nad wann, mocz w這sy prysznicem z ciep陰/letni wod. Nak豉dam szampon w zag喚bienie d這ni, rozprowadzam w d這niach i nak豉dam tylko na skalp, masuj delikatnie i sp逝kuj ciep陰/letni wod. Czynno嗆 powtarzam 2x, o ile mam czas i ch璚i. Odciskam w這sy z wody w r璚znik, i nak豉dam od篡wk/mask, nak豉dam na g這w czepek i r璚znik. Chodz tak 30-40min i sp逝kuje obficie letni/zimn wod.
Nak豉dam od篡wk bez sp逝kiwania do po這wy w這s闚. Rozczesuj. Chodz sobie tak a wyschn ( o ile mam czas), albo podsuszam suszark. Zawijam w '郵imaka'. Po 15-20min rozpuszczam w這sy, nak豉dam jedwab tylko na same ko鎍闚ki. Prostuj tylko grzywk na bok.
LolaBunny jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-22, 21:24   #14
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 430

Cytat:
Napisane przez Maylina Poka wiadomo嗆
W zasadzie napisa豉m tak,瞠 mog這 to zosta mylnie odebrane ,ale nie chodzi這 mi o trzymanie r璚znika z od篡wk
O ten kolejny etap, kiedy umyje w這sy -nak豉dam r璚znik(aby wch這n窸a si woda) i chodz 20 min.Nie powinno si,s造sza豉m wiele opinii mi璠zy innymi dlatego,瞠 pod r璚znikiem,wydziela si ciep這 przez kt鏎e nasza sk鏎a wydziela wi璚ej sebum,i w這sy s szybciej nie鈍ie瞠.Jest to problem os鏏 kt鏎e maj problem z przet逝szczaj帷ymi si w這sami.Na moich w這sach tego nie zauwa篡豉m,ale takie 'opowiastki' chodz po 鈍iecie
Ile w tym prawdy- nie wiem.
Dziekuje za odp Ja wytrzymuje z recznikiem zaledwie 5 min wiec nawet gdyby to.. pfff.
zaczelam czesac delikatnie mokre, po zastosowaniu glisskura psikpsik oraz jedwabiu [niestety nie legendarnego CHI, tylko zwyklego biosilk] - nie wypadaja, i jest to delikatne...

sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-24, 17:35   #15
Nolley
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 527

Przed myciem nak豉dam olej, lub naft kosmetyczn. W這sy zawsze myj nad wann, bo tak mi wygodniej. Rozcie鎍zam szampon z wod, nak豉dam na skalp i masuj tak z 2 minuty, 軼iekaj帷a piana myje w tym czasie reszt w這s闚 - nigdy ich nie tr i nie szarpi. Potem sp逝kuj, ods帷zam nadmiar wody w r璚znik i nak豉dam mask/od篡wk i id si umy Po umyciu sp逝kuj to, co ma na g這wie, nast瘼nie polewam w這sy p逝kank z octem jab趾owym (zimna woda+ocet), od篡wka b/s (nak豉dam j na ociekaj帷e w這sy, 瞠by lepiej si rozprowadzi豉), potem wygniatam wod, zawijam w bawe軟iany r璚znik na chwil. Koniec.

MOJA PIEL癿NACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-25, 11:29   #16
isi rici
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 065

Ja zawsze nachylam si nad wanna Myj w這ski szamponem po czym sp逝kuj. Nast瘼nie wcieram balsam regeneruj帷y, czekam z 5 minyt i sp逝kuj. Nigdy gor帷 wod. Raz od czasu silna maska regeneruj帷a. Rozczesuj na mokro i susze suszark

isi rici jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-25, 12:05   #17
Shawna
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 224

W這sy to m鎩 najwi瘯szy atut, wi璚 dbam o nie jak tylko mog
Najpierw je mocno zmaczam,a nast瘼nie myj niewielk ilo軼i szamponu, sp逝kuj, zn闚 myj je szamponem, masuj delikatnie sk鏎 g這wy. Dok豉dnie sp逝kuj, nak豉dam od篡wk lub mask- chwil czekam- sp逝kuj. Delikatnie wycieram r璚znikiem, zostawiam do wyschni璚ia, rozczesuj gdy ju ca趾iem wyschn.
Shawna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-28, 14:00   #18
kruszynka_96
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 66
GG do kruszynka_96 Send a message via Skype™ to kruszynka_96

Ja od czasu gdy zacz窸am dba o w這sy z wiza瞠m (to, 瞠 tu trafi豉m to chyba najlepsze co mog這 si przytrafi moim w這som, kt鏎e by造 w stanie... okropnym? to chyba ma這 powiedziane.) przechodzi豉m r騜ne etapy mycia w這s闚. I nareszcie znalaz豉m sw鎩 w豉sny, d逝go wyczekiwany spos鏏. To troch zmienione OMO:
1. pochylam si nad wann i myje w這sy letni wod. Gdy wszystkie s dok豉dnie mokre nak豉dam od ucha w d馧 niedawno odkryty idea: od篡wk ISAN (KLIK!).
2. Gdy jest dok豉dnie na這穎na i wmasowana myje skalp rozcie鎍zonym szamponem "Babydream" i r闚nie dok豉dnie masuj. Raz w tygodniu (zazwyczaj niedziela) mieszam szampon na r璚e z aspiryn, lub- je郵i mam pod r瘯- korzystam z szamponu zio這wego.
3.Dok豉dnie sp逝kuj letni wod.
4. Nak豉dam na w這sy od篡wk ISAN lub mask collosa i na czubku g這wy zawi您uj tzw. cebulk (u篡wam mi瘯kiej, szerokiej gumki). Swoj drog to niez貫 osi庵ni璚ie, pierwszy raz w 篡ciu mam w這sy na tyle d逝gie, 瞠 mog cebulk zrobi.
5.Na ramionach zwykle trzymam r璚znik w razie czego. I czytam/ siedz przy komputerze/ sprz徠am z tak fryzurk Chocia nie dodaje ona urody to widok powala na kolana
6. po oko這 p馧 godzinie/ godzinie id ca豉 pod prysznic, i gdy ju umyj ca貫 cia這, rozwi您uje w這sy i sp逝kuje je ch這dn wod.
7. odciskam wod i zawi您uje w這sy w turban. po oko這 20 minutach 軼i庵am go i rozczesuj w這sy g這w w d馧 grzebieniem, z szeroko rozstawionymi z瑿ami. i zostawiam je do wyschni璚ia.

Czytam t ca陰 moj akcj i... jestem niesamowicie dumna, 瞠 to wygl康a tak a nie inaczej. *troch skromno軼i *. Naprawd, wcze郾iej nigdy bym nie pomy郵a豉, 瞠 b璠 si tak stara o jakie tam w這sy, a widz niesamowit popraw, i bardzo si z tego ciesz

Dbam o oceny
Zapuszczam czuprynk, pij dro盥瞠, pokrzyw.
Nieustannie dbam o w這sy z wiza瞠m- widz popraw!
Zakochana
GG: 9498243

Aga.
kruszynka_96 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a