Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-21, 19:06   #1
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 8 689
Tabletki antykoncepcyjne a pekajace naczynka krwionosne

Witajcie dziewczyny.
Od 13-14 m-cy biore yaz. Ostatnio z przerazeniem stwierdzilam, ze stan moich naczyn krwionosnych na nogach ulegl znacznemu pogorszeniu. Zyly zawsze byly widoczne, bylo kilka pajaczkow, ale teraz pojawilo ich sie znacznie wiecej, jest kilka jakby zylakow, ale jeszcze nie wystaja nad skore . Na przyszly wtorek mam umowiona wizyte u gina, chce zmienic tabletki, bo oprocz problemow z naczynkami mam wahania nastroju i bole brzucha. Wczesniej przez 10 lat bralam logest, bylo o wiele lepiej, ale mimo wszystko chcialabym sprobowac jeszcze czegos innego, bo po logescie i yazie libido spadlo na leb. Ale do rzeczy : Jakie tabletki nie powoduja takiej degradacji naczyn krwionosnych?Oczywiscie chodzi mi o Wasze obserwacje. Pytam, bo w razie czego bede protestowac juz przy wypisywaniu recepty...
Pozdrawiam
katja_24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 19:40   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 621
Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pekajace naczynka krwionosne

Zdaje się ,że to przy pigułkach normalny skutek uboczny i byc może hormony nie są dla ciebie.
U mnie tez poczas brania żyły stały sie bardziej widoczne ,odstawiłąm i wróciło wszytsko do normy.
__________________
Wymienie Siquens pod oczy:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post48692031


paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 19:43   #3
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 8 689
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pekajace naczynka krwionosne

Mam nadzieje, ze sie mylisz...Nie wyobrazam sobie innej metody antykoncepcji :/
Jak pisalam wczesniej, Logest nie sial takiego spustoszenia w moim organizmie
katja_24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 19:52   #4
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 10 981
Smaczny profil lily92920
Smaczne przepisy10
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pekajace naczynka krwionosne

Mi przy Yazie też zrobiły się pajączki na udach. Tzn. nie wiem, czy to napewno przez tabletki, ale mimo, że odstawiłam nic się nie zmieniło

Edytowane przez lily92920
Czas edycji: 2011-03-21 o 19:54
lily92920 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:08   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 621
Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pekajace naczynka krwionosne

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, ze sie mylisz...Nie wyobrazam sobie innej metody antykoncepcji :/
Jak pisalam wczesniej, Logest nie sial takiego spustoszenia w moim organizmie
Życze ci aby lekarz zaproponował inne pigułki ,które będziesz lepiej tolerowała
__________________
Wymienie Siquens pod oczy:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post48692031


paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 09:02   #6
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 8 689
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pekajace naczynka krwionosne

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Życze ci aby lekarz zaproponował inne pigułki ,które będziesz lepiej tolerowała
Dzieki Szkoda, ze to loteria...

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Mi przy Yazie też zrobiły się pajączki na udach. Tzn. nie wiem, czy to napewno przez tabletki, ale mimo, że odstawiłam nic się nie zmieniło
Bo to, co peklo, samo juz nie zejdzie...
Zastapilas yaz czyms innym?
katja_24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 14:52   #7
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 455
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pekajace naczynka krwionosne

Ja biore dopiero drugie opakowanie i Naraya i pojawiły mi sie pajączki, żyły sa wyraźniejsze i czasem jakby "pobolewały". Gin stwierdził że on nie wie czy to normalne przy tabletkach i z braku innych pomysłów zapisał mi plastry, ale doszłam do wniosku że chcę ich brać. Nie wiem co robić. Iśś zapytać chirurga naczyniowego czy ja w ogóle mogę brac hormony? Brac dalej tabsy i liczyć że sie unormuje? Zmienic ginekologa i zacząć brać inne tabletki?

Autorko znalazłaś jakieś bardziej przyjazne tabletki? Jeżeli tak to jakie?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

Niedługo będę posługiwać się biegle językiem:
niemieckim
angielskim
hiszpańskim
verda jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.

Wizaz.pl - Polityka poufności - Warunki dostępu - Góra