Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-04-09, 19:59   #271
Miss Puppet
Zadomowienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A upadł ci kiedyś? Bo zastanawia mnie czy może pęknąć. Nie kosztuje grosze.

Tak w ogóle jutro będę stosować po raz pierwszy maskę na włosy (nigdy nie stosowałam takich wynalazków). Maska jest z Alterry. Mam nadzieję, że takie maski naprawdę dają efekty.
o też jestem ciekawa tej maski, na razie widziałam ją tylko w Rossie w Woli Park
a tak co do masek to ja stosuję dopiero od niedawna (wcześniej miałam tylko dwie 3minutowe sunsilka w tym tą 'sławną' niegdyś na wizażu) i oprócz tego, że mnie wkurza że trzeba je tak długo na głowie trzemać to jestem bardzo zadowolna (i moja skóra głowy też)

specjalnie zrobiłam test dla ciebie i poporzucałam go trochę po podłodze (na podłodze, nie na dywan, hehe)
i nic się z nim nie stało

a mimo że mam dwie lewe ręce często (zbytnio się zamyślam..) to nigdy mi nie upadł sam z sibie, jest leciutki, a mam go już chyba właśnie niemal rok, w każdym razie dłużej niż pół roku

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek, napoju sojowego i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2011-04-09 o 20:01
Miss Puppet jest offline  
Stary 2011-04-09, 20:00   #272
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
o też jestem ciekawa tej maski, na razie widziałam ją tylko w Rossie w Woli Park

specjalnie zrobiłam test dla ciebie i poporzucałam go trochę po podłodze (na podłodze, nie na dywan, hehe)
i nic się z nim nie stało

a mimo że mam dwie lewe ręce często (zbytnio się zamyślam..) to nigdy mi nie upadł sam z sibie, jest leciutki, a mam go już chyba właśnie niemal rok, w każdym razie dłużej niż pół roku
Jejciu Kobieto aż nie wiem, co powiedzieć. Takie poświęcenie, tylko dla mnie. No naprawdę, zatkało mnie.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-04-09, 20:03   #273
Miss Puppet
Zadomowienie

Cytat:
Jejciu Kobieto aż nie wiem, co powiedzieć. Takie poświęcenie, tylko dla mnie. No naprawdę, zatkało mnie.

ogólnie serio polecam
nie zauważyłam by się jakoś brudził czy kurzył (a mieszkam w samym centrum Warszawy), podczas gdy pędzle obok których stoi w kubeczku już tak dobrze się nie zachowują (opórcz pędzla z Hakuro, nie wiem o co tu chodzi )

i może dodam jeszcze, że jakbym go chciała wyczyścić to raczej jakąś szmatką

ktoś na wizażu (znaczy jakaś wizażanka) niedawno mi napisał, że zmył te pozostałości po kleju po nalepce z kodem kreskowym (bo taka mała nalepka bardziej wyszła ekologicznie niż opakowanie) gorącą wodą - ja tak jednak nie zrobiłam (w rezultacie użyłam paznokci.... metoda okazała się skuteczna ) ponieważ wydaje mi się, że gdzieś przeczytałam że z drewnianymi grzebieniami nie można tak postępować

Cytat:

Czas edycji: 2011-04-09 o 20:11
Miss Puppet jest offline  
Stary 2011-04-09, 20:09   #274
krolowa zurawin
Zadomowienie

sekretny wachlarz ja nie kupowałam nic oprócz tego peelingu ,a robiąc sam peeling mieszam go z żelem hialuronowym lub z żelem do mycia Avene i jakąś kropelkę czy dwie oleju dodaje
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2011-04-09, 20:18   #275
Miss Puppet
Zadomowienie

Cytat:
No tak właśnie myślałam, że to woda termalna. Sama szukam od 2 dni tej małej 50 ml, bo chcę najpierw wypróbować i nigdzie jej nie mają i na dodatek nie mogą zamówić, bo coś tam.
A jaki jest skład tego peelingu? Wcześniej używałam z czarnej porzeczki z Joanny, ale jak wiemy ma SLS i inne takie. Trudno było mi się z nim rozstać, bo uwielbiałam jego zapach, dlatego tak mnie to u ciebie zainteresowało.
też próbowałam z miesiąc, dwa temu kupić małą wodę termalną Avene, właśnie w SP i powiedziano mi tam, że one nie są w sprzedaży przez cały rok tylko bardziej w okresie wiosenno-letnim (pewno dlatego że można je ze sobą wziąć na wyjazd) więc chyba niedługo powinny znów być

Cytat:

Miss Puppet jest offline  
Stary 2011-04-09, 20:31   #276
ckin2u
Zakorzenienie

kotwilka a gdzie kupilas swoj olej kokosowy? tez zakupie
ckin2u jest offline  
Stary 2011-04-09, 20:38   #277
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
kotwilka a gdzie kupilas swoj olej kokosowy? tez zakupie
Akurat ja zamówiłam na Biochemii Urody, ale tam dosyć drogo wychodzi. Możesz poszukać w sklepach ze zdrową żywnością lub na efavit.pl - też mają bardzo dobry olej.

kotwilka jest offline  
Stary 2011-04-09, 20:45   #278
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Witam Dziewczynki i przedstawiam moje kosmetyki. Jakiś czas temu zaczęłam się przestawiać na zdrowszą pielęgnację i z efektów jestem bardzo zadowolona.
Oczywiście króluje u mnie babydream i alterra, ale cenię sobie też rybki dermogal polecane przez Korah (dzięki Ci dzięki!)
Nie jestem może jeszcze 100% eko, ale staram się jak mogę

Nie ma problemu, cieszę się, że moglam pomóc, a najbardziej jestem pod wrażeniem tego, że jeszcze miesiąc, dwa temu niektóre pytaly o kosmetyki naturalne nie mając zielonego pojęcia, co z czym się je A teraz takie piękne kolekcje. Naprawdę gratuluje samozaparcia. Ja sama bylam zielona pod względem kosmetyków jeszcze rok temu, raptem pól roku temu podjęlam decyzję o calkowitym porzuceniu drogerii chemicznych w kwestii pielęgnacji twarzy. Zaczęlam wręcz studiować w prywatnym zakresie wiedze o skladnikach kosmetycznych, o markach ekologicznych. Uważam, że warto bylo, zwlaszcza dla mojego dziecka, ale i przy okazji dla siebie.

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
i może dodam jeszcze, że jakbym go chciała wyczyścić to raczej jakąś szmatką

ktoś na wizażu (znaczy jakaś wizażanka) niedawno mi napisał, że zmył te pozostałości po kleju po nalepce z kodem kreskowym (bo taka mała nalepka bardziej wyszła ekologicznie niż opakowanie) gorącą wodą - ja tak jednak nie zrobiłam (w rezultacie użyłam paznokci.... metoda okazała się skuteczna ) ponieważ wydaje mi się, że gdzieś przeczytałam że z drewnianymi grzebieniami nie można tak postępować

Drewno ma wlaściwości samodezynfekujące, dlatego należy je czyścić w malej ilości wody i np szczoteczką, ale za to bez detergentów, gdyż drewno traci wtedy swoją cenną wlaściwość no i szybciej tez się niszczy. To dotyczy większości przedmiotów użytku domowego, drewnianych mebli, parapetów, okien , ktore nie są powleczone żadnymi lakierami, bejcami i są w tzw stanie surowym, po deski do krojenia no i grzebienie.
Korah jest offline  
Stary 2011-04-09, 21:34   #279
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie ma problemu, cieszę się, że moglam pomóc, a najbardziej jestem pod wrażeniem tego, że jeszcze miesiąc, dwa temu niektóre pytaly o kosmetyki naturalne nie mając zielonego pojęcia, co z czym się je A teraz takie piękne kolekcje. Naprawdę gratuluje samozaparcia. Ja sama bylam zielona pod względem kosmetyków jeszcze rok temu, raptem pól roku temu podjęlam decyzję o calkowitym porzuceniu drogerii chemicznych w kwestii pielęgnacji twarzy. Zaczęlam wręcz studiować w prywatnym zakresie wiedze o skladnikach kosmetycznych, o markach ekologicznych. Uważam, że warto bylo, zwlaszcza dla mojego dziecka, ale i przy okazji dla siebie.

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------
Oj ja też byłam zielona, jak pomyślę ile kasy wydawałam przez lata na nic nie warte kremy i balsamy... No ale skąd miałam wiedzieć że za mniej niż 10 zł można kupić super krem, a nawet dwa. Tak czy inaczej moja rosnąca świadomość to w dużej mierze twoja zasługa Lepiej zmienić pielęgnację na dobrą przed 30-stką niż wcale;-)
lulaluna jest offline  
Stary 2011-04-09, 22:14   #280
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Oj ja też byłam zielona, jak pomyślę ile kasy wydawałam przez lata na nic nie warte kremy i balsamy... No ale skąd miałam wiedzieć że za mniej niż 10 zł można kupić super krem, a nawet dwa. Tak czy inaczej moja rosnąca świadomość to w dużej mierze twoja zasługa Lepiej zmienić pielęgnację na dobrą przed 30-stką niż wcale;-)

Dokladnie!!!
Korah jest offline  
Stary 2011-04-09, 22:24   #281
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
jakie to kremy
zdradz prosze

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-04-09, 22:25   #282
ckin2u
Zakorzenienie

pewnie babydreamy
ckin2u jest offline  
Stary 2011-04-09, 22:32   #283
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
pewnie babydreamy
a no tak

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-04-09, 22:35   #284
lulaluna
Rozeznanie

no pewnie że babydreamy
szczególnie jeden tłusty który odkryłam niestety po tym jak kupiłam krem pod oczy martiny gebhardt...
ach, gdybym ja go znała wcześniej nie wyrzuciłabym pieniędzy w błoto...
lulaluna jest offline  
Stary 2011-04-09, 22:36   #285
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
no pewnie że babydreamy
szczególnie jeden tłusty który odkryłam niestety po tym jak kupiłam krem pod oczy martiny gebhardt...
ach, gdybym ja go znała wcześniej nie wyrzuciłabym pieniędzy w błoto...

ktory?
ckin2u jest offline  
Stary 2011-04-09, 22:56   #286
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
ktory?
Z avocado, pewnie słabo widać na zdjęciu. Nie polecam.
lulaluna jest offline  
Stary 2011-04-10, 03:44   #287
CzarnyElf
Zakorzenienie

Linusiaczek-ja wlasnie skorzystalam z tej samej promocji jak zamawialam u nich,zamowienie przyszlo w ciagu kilku dni.Mam nadzieje ze korektory sie sprawdza-daj tez znac czy inne ich produkty przypasowaly CiJa juz moge powiedziec ze przy korektorach pewnie zostane

Dziewczyny-widze ze wielu z was przypadla do gustu woda Avene-mnie po niej sie sciaga i czerwienieje skora.
Z Avene uwielbiam ich mleczko spf 50 w pomaranczowej tubce i chyba bede musiala do niego wrocic bo filtry mineralno/naturalne jak na razie wysuszaja mi skore....Czy ktoras z Was orientuje sie na ile to mleczko Avene jest"bezpieczne" w sensie zlych skladnikow?Nie chce mis ie szukac filtra mineralnego szczerze mowiac-bo to mleczko idealnie mi pasuje pod kazdym wzgledem,ale jezeli okaze sie b zle pod wzgledem skladnikow to bede testowac dalej probki....(szukalam na skin deep ale go nie ma w spisie)

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-04-10 o 04:18
CzarnyElf jest offline  
Stary 2011-04-10, 08:32   #288
anakazar
Zakorzenienie

Widzę,że na tapecie jest woda avene.Ja miałam już kilkanaście butli,parę po 50ml,po 150ml i nawet 300ml.Jak dla mnie woda bezkonkurencyjna-póki co nic lepszego nie miałam.Zawsze musi stać u mnie na półce.

A co filtrów to ja używam zawsze avene,najbardziej mi pasują.Chociaż chciałabym wypróbować coś nowego.
I moje pytanie:są filtry naturalne(u Czarnego Elfa na blogu widziałam)ale stabilne?i dostępne w Pl?może warto trochę na ten temat napisać,bo w sumie sezon na filtry zaczął się,a jeśli chodzi o naturalne to ja zielonego pojęcia o nich nie mam.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-04-10, 09:28   #289
narjia
Zakorzenienie

Jaki ciekawy wątek, będę tu częściej zaglądała, chociaż mam już kilka swoich naturalnych kosmetycznych typów i zmiany na coś innego mi szkodzą, mimo, że z moich też nie jestem do końca zadowolona.

A co do filtrów, to o ile wszystkie powodują u mnie trądzik kosmetyczny, naturalnych nie próbowałam, ale pewnie też by tak było(no chyba, że jest filtr kosmetyczny bez oleju, bo już chyba wszystkie oleje próbowałam i po każdym mam wypryski), to dla mnie filtry avene są jednak jedne z najgorszych, ale to dlatego, że maja silikony, przynajmniej te wersje, których posiadaczka ja byłam. Mega wysyp po całym dniu z filtrem gwarantowany.
Jednak zapytam gdzie można filtr naturalny wysoki poza iherb kupić, bo tam widziałam, ale tam nie korzystają z paypala?

Co do wody termalnej to ja chyba jakaś inna jestem, bo ja działania wód różnych firm nie odróżniam, zawsze wrażenie jakbym się woda psiukała , wolę hydrolat oczarowy, chociaż jak mnie kiedyś uczulenie po olejku herbacianym wzięło to ulgę dużą takie pryskanie wodą przynosiło.
Stary 2011-04-10, 10:39   #290
201607111629
Konto usunięte

moja aktualizacja:
-pasta do zębów
-mydło do rąk
-dezodorant
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aktu.jpg (29,0 KB, 178 załadowań)
201607111629 jest offline  
Stary 2011-04-10, 10:41   #291
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fozzi Pokaż wiadomość
moja aktualizacja:
-pasta do zębów
-mydło do rąk
-dezodorant
Powiedz coś więcej jak możesz o tej paście.
Kurde, a ja nie widziałam nigdzie u mnie tych dezodorantów a niby są. Bo to ten z Rossmanna, prawda?

Treningi

Stary 2011-04-10, 11:00   #292
201607111629
Konto usunięte

tak, dezodorant z rossmanna
pastę polecam to już moje trzecie opakowanie i na pewno nie ostatnie, jest bez fluoru, bez sls, bez sacharyny, bardzo się pieni , ma mocno miętowy smak, jest gęsta, tubka starczy mi na około miesiac i kosztuje 9 zł, zamawiałam na dozie, na opakowaniu jest napisane, ze jest 100% naturalna, ma włoski certyfikat ICEA eco bio cosmetics, naturalne wyciagi z tymianku, miety, jałowca, rozmarynu, szałwi, długo u trzymuje świeżość
201607111629 jest offline  
Stary 2011-04-10, 11:21   #293
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
pastę polecam to już moje trzecie opakowanie i na pewno nie ostatnie, jest bez fluoru, bez sls, bez sacharyny, bardzo się pieni , ma mocno miętowy smak, jest gęsta, tubka starczy mi na około miesiac i kosztuje 9 zł, zamawiałam na dozie, na opakowaniu jest napisane, ze jest 100% naturalna, ma włoski certyfikat ICEA eco bio cosmetics, naturalne wyciagi z tymianku, miety, jałowca, rozmarynu, szałwi, długo u trzymuje świeżość
9 złotych, ogólnodostępna, w aptece? Szok!
Muszę zakupić. Tym bardziej, że pasty jeszcze nie wymieniłam i ciągle używam zło, a akurat wczoraj mi się skończyła, więc to dobry moment by kupić dobro. Tą aptekę mam dwa kroki od mojego domu to sobie u nich zamówię.

Treningi

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-10 o 11:23
Stary 2011-04-10, 11:34   #294
phenomena
Zakorzenienie

Cytat:
do past bez fluoru chyba nigdy się nie przekonam
phenomena jest offline  
Stary 2011-04-10, 11:34   #295
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Dlaczego?

Treningi

Stary 2011-04-10, 11:49   #296
phenomena
Zakorzenienie

Cytat:
Dlaczego?
jestem zdania, że fluor jest niezbędny do profilaktyki przeciwpróchnicowej. podaż w żywności i wodzie jest zbyt niska.
oczywiście fluor w nadmiernych ilościach jest szkodliwy, ale przecież nie połykamy go podczas mycia zębów.

studiuję stomatologię i tak nas uczą. nie sądzę, żeby nie było to poparte badaniami
phenomena jest offline  
Stary 2011-04-10, 18:25   #297
zora
Raczkowanie

Witajcie

Ja też stosuje pielęgnacje naturalną i mam zagwozdkę z filtrem. Używałam dotąd aptecznych,ale to czysta chemia i nijak się ma do natury...... Jakie możecie polecić filtry naturalne z jak najwyższą protekcją. I jak wygląda np. nakłądanie minerałów na filtr mineralny.
zora jest offline  
Stary 2011-04-10, 19:23   #298
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Widzę,że na tapecie jest woda avene.Ja miałam już kilkanaście butli,parę po 50ml,po 150ml i nawet 300ml.Jak dla mnie woda bezkonkurencyjna-póki co nic lepszego nie miałam.Zawsze musi stać u mnie na półce.

A co filtrów to ja używam zawsze avene,najbardziej mi pasują.Chociaż chciałabym wypróbować coś nowego.
I moje pytanie:są filtry naturalne(u Czarnego Elfa na blogu widziałam)ale stabilne?i dostępne w Pl?może warto trochę na ten temat napisać,bo w sumie sezon na filtry zaczął się,a jeśli chodzi o naturalne to ja zielonego pojęcia o nich nie mam.
Kurcze-moja skora sie z woda nie lubi-zreszta malo jakie wody,toniki sie moja skora lubia-albo mam wysusz albo szczypanie i podraznienie.

Co do filtra Avene-spf 50 jest najlepszy-mleczko-jeszcze niczego nie znalazlam co by mu dorownalo.
Filtry mineralne sa stabilne tzn te co u mnie na blogu wiem ze sa bo maja mineralny filtr(dwutlenek tytanu lub tlenek cynku)-jak sie myle to mnie poprawcie.Filtry mineralne(fizyczne) chronia w ten sposob ze tworza na skorze filtr ochronny.
Jednak filtry mineralno-naturalne sa zazwyczaj niezbyt komfortowe w stosowaniu.Siedza na skorze i sie nie chca wchlonac a jezeli sie juz wchlona to wysuszaja(przynajmniej mnie).Biela tez-ale mi to nie przeszkadza.Niewiem czy znajde cos co dorowna Avene.

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Jaki ciekawy wątek, będę tu częściej zaglądała, chociaż mam już kilka swoich naturalnych kosmetycznych typów i zmiany na coś innego mi szkodzą, mimo, że z moich też nie jestem do końca zadowolona.

A co do filtrów, to o ile wszystkie powodują u mnie trądzik kosmetyczny, naturalnych nie próbowałam, ale pewnie też by tak było(no chyba, że jest filtr kosmetyczny bez oleju, bo już chyba wszystkie oleje próbowałam i po każdym mam wypryski), to dla mnie filtry avene są jednak jedne z najgorszych, ale to dlatego, że maja silikony, przynajmniej te wersje, których posiadaczka ja byłam. Mega wysyp po całym dniu z filtrem gwarantowany.
Jednak zapytam gdzie można filtr naturalny wysoki poza iherb kupić, bo tam widziałam, ale tam nie korzystają z paypala?

Co do wody termalnej to ja chyba jakaś inna jestem, bo ja działania wód różnych firm nie odróżniam, zawsze wrażenie jakbym się woda psiukała , wolę hydrolat oczarowy, chociaż jak mnie kiedyś uczulenie po olejku herbacianym wzięło to ulgę dużą takie pryskanie wodą przynosiło.
Ojjj szkoda ze Avene sie u Ciebie nie sprawdzilo-co do filtrow mineralnych to czytaj wyzej-droga przez meke w znalezieniu idealnego.

Ja kupuje przez:www.amazon.com
Cytat:
Napisane przez zora Pokaż wiadomość
Witajcie

Ja też stosuje pielęgnacje naturalną i mam zagwozdkę z filtrem. Używałam dotąd aptecznych,ale to czysta chemia i nijak się ma do natury...... Jakie możecie polecić filtry naturalne z jak najwyższą protekcją. I jak wygląda np. nakłądanie minerałów na filtr mineralny.
Jak na razie nie moge nic polecic bo nie jestem zadowolona z filtrow mineralno-naturalnych.Jak najlepszy dotad byl filtr Sweetsation Therapy:
http://www.ewg.org/2010sunscreen/fin...-Antioxidants/
szybko sie wchlania,nie zapycha,ale niestety lekko mnie podsusza-moze sprobuje z olejkiem pod nim(ale wtedy pewnie zapcha).

Na skin deep mozna sprawdzic filtry mineralne i nie tylko pod wzgledem toksycznosci i stabilnosci:
http://www.ewg.org/2010sunscreen/fin...%20INC&start=0

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-04-10 o 19:49
CzarnyElf jest offline  
Stary 2011-04-10, 20:19   #299
Miss Puppet
Zadomowienie

Cytat:
Cytat:
Cytat:
9 złotych, ogólnodostępna, w aptece? Szok!
Muszę zakupić. Tym bardziej, że pasty jeszcze nie wymieniłam i ciągle używam zło, a akurat wczoraj mi się skończyła, więc to dobry moment by kupić dobro. Tą aptekę mam dwa kroki od mojego domu to sobie u nich zamówię.
Cytat:
jestem zdania, że fluor jest niezbędny do profilaktyki przeciwpróchnicowej. podaż w żywności i wodzie jest zbyt niska.
oczywiście fluor w nadmiernych ilościach jest szkodliwy, ale przecież nie połykamy go podczas mycia zębów.

studiuję stomatologię i tak nas uczą. nie sądzę, żeby nie było to poparte badaniami
ja właśnie też nigdy się chyba nie przekonam, ponieważ nie marzą mi się ciągłe wizyty u dentysty z powodu próchnicy, a jakby pasta nie miała fluoru to pewno na bank co chwila bym coś miała

a przecież właśnie pasty z większą ilością fluoru są lepsze dla zębów

Cytat:

Czas edycji: 2011-04-10 o 20:21
Miss Puppet jest offline  
Stary 2011-04-10, 21:05   #300
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
ja właśnie też nigdy się chyba nie przekonam, ponieważ nie marzą mi się ciągłe wizyty u dentysty z powodu próchnicy, a jakby pasta nie miała fluoru to pewno na bank co chwila bym coś miała

a przecież właśnie pasty z większą ilością fluoru są lepsze dla zębów
Po używaniu past z fluorem dostałam koszmarne przebarwienia na zębach. Dentysta powiedział mi, że w wodzie mamy obecnie na tyle fluoru, że po prostu ten z pasty odłożył mi się na zębach (albo W zębach?) kiedy byłam mała. Od mniej więcej 12 roku życia nie używam past z fluorem i mam zdrowsze zęby niż kiedykolwiek miałam, próchnica pojawia mi się naprawdę bardzo sporadycznie. Nie jestem pewna czy z tym fluorem to nie jest jednak przesada.
Linusiaczek jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, naturalne kosmetyki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości