Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-11, 17:12   #4291
hey
Wtajemniczenie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez paranoja Pokaż wiadomość
Żaba i kameleon to nie ssaki.
Przykładu nie podasz, bo po prostu nie istnieje.

Człowiek nie jest przez naturę przygotowany do jedzenia mięsa - nie jest w stanie zabić zwierzęcia gołymi rękami, nie jest w stanie dotrzeć do mięsa, nie jest w stanie pogryźć surowego mięsa. Mięso w diecie człowieka to wynik cywilizacji wyłącznie. Proponuję się dokształcić w tej kwestii. (EOT)
Ja proponuje poczytać o ewolucji i nie mylić jej z cywilizacją, bo niejedzenie miesa jest kwestią wyłacznie religijną albo ideologiczną. Nie rozumiem jak można nie dostrzegać naszej wszystkożerności - przecież jesteśmy klasycznym przykładem. Zanim człowiek rozwinął rolnictwo, zajmował sie mysliwstwem i zbieractwem. Człowiek nie jest tez jedynym gatunkiem, który używa narzędzi albo sprytu do dobrania sie do jedzienie, którego, idąc Twoim tokiem rozumowania, nie powinien jeść.
I prosze cie bardzo nie kończ swoich obrazliwich lub tajemniczych ostatnich zdań przez EOT.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-07-11, 17:31   #4292
magne
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Tak się akurat składa, że pisałam pracę magisterską w Katedrze Antropologii i temat człowieka i mięsa, jako naturalnego pożywienia, niewiele ma z tym wspólnego.
Naprawdę proponuję ci poszerzyć swoją wiedzę, odbyłoby się to z korzyścią dla ciebie - lepiej jest coś wiedzieć, niż głosić dziwne teorie wynikające z czystej ignorancji.
To według Ciebie co powinien człowiek jeść ?
magne jest offline  
Stary 2011-07-11, 18:02   #4293
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Proponowałam, proponowałam
Pani Ewa stwierdziła, ze nie ma pomysłu jak je pakować, chociaż te które dostała, były zapakowane świetnie. Tak czy tak, warto dopingować, bo mydełka w pełni na to zasługują
A jak zapakowała Twoje mydełka? Niech wkłada w strunę i już Nikt nie będzie marudził

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
czytam was czytam na bieżąco
ale na razie zakupów nie planuję, jakieś tam podstawy mam i na razie musi wystarczyć

"marzy" mi się tylko tonik oraz balsam pod oczy neobio
ale to może na urodziny
a kiedy urodziny? Już zacznij opowiadać o swoich marzeniach rodzinie i znajomym

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Wlasnie przyszla moja paczuszka z Kosmetykow Natury Zamowilam samoopalacz BIO2YOU oraz maske mietowa Essential Care. Wyprobuje samoopalacz jeszcze w tym tygodniu i zdam relacje. Maseczka musi poczekac na swoja kolej

Apropo samoopalaczy, zapomnialam napisac, ze kupilam ostatnio balasam samoopalajacy Pat&Rub, ten z bronzerem. Generalnie jestem z niego zadowolona. Sprawdza sie, kiedy chcemy szybko dodac sobie troche koloru. Moze brudzic jasne ubrania, zmywa sie przy pierwszym myciu, ale zostaje po nim nieco koloru (niewiele)
A ja dostałam w sobotę maila, że paczkę wysłano. Mam nadzieję, że juz jutro będzie... Pokaż maseczkę

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile czekałyscie na zamówienie z kosmetyków natury? Wysyłają paczką czy listem?

Kotwilka - świetne zestawienie hydrolatów, stwierdziałam tym samym ze jest mi niezbedny oczarowy i z róży damasceńskiej.
Moim zdaniem hydrolat z róży nic nie robi szczególnego... Poczytaj opinie innych, zanim go zamówisz Ale oczar to koniecznie!

Cytat:

Ja ze swojego (na razie skromnego doświadczenia) polecam Mazidła i Lawendową Farmę. A dla osób baaardzo cierpliwych Biochemię Urody.
BU zaczyna już się wyrabiać, coraz lepiej im idzie

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
a to moj skromny zbiór (dzis dostalam przesylke z biolander i tuli )

1. glinka zielona, Uraige krem matujący, mac Nylon i Era - prosze wybaczyc te nie naturalne akcenty
2. maska do włosow alterra, maska do wlosów organique anti age , pędzel do bronzera ecotools, probki John Master i olej wspanialy
3.mydelka tuli - kokosowe, owsiane, marchewkowe, weglowe, glinka multani mitti x2, mleczne
4. African Earth serum i krem ,olej z róży, Mariolu Bio maska, pasty do zebów z naturalnych skaldników, tuli balsam w kostce
Wow Czego już używałaś? Pochwal się!

Dziś nareszcie dorwałam MF w Sephorze! Kupiłam krem na dzień i żel do mycia twarzy. (Ale mam zapłon, co?) Bardzo chciałam masło do ciała te zielone, bo cudnie pachnie i skóra po nim jest niesamowita, ale już nie było, został tylko tester. A to czerwone jakoś mi śmierdziało... Udało mi się dostać próbkę odżywki do włosów z Pat&Rub tej wzmacniającej Sicilia - pochwal mnie!
W Naturze wzięłam już drugą maseczkę z Dermaglinu Bio. Wczoraj użyłam tej dla mężczyzn i jest boska. Teraz wzięłam na spróbowanie przeciwtrądzikową. Kupiłam też krem pod oczy z AA skóra wrażliwa. Mam nadzieję, że trochę rozjaśni cienie.
Aha, jakby ktoś chciał to mogę poszukać jeszcze jakichś kosmetyków z MF i Yes to, bo widziałam, że jest sporo. Nawet pomadki do ust jeszcze są
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0271.jpg (89,7 KB, 49 załadowań)

Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2011-07-11 o 18:03
jp91 jest offline  
Stary 2011-07-11, 18:11   #4294
T'ai
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
za miesiąc
zamówię wszystko pięknie na adres mamy a ona mi wręczy tylko
T'ai jest offline  
Stary 2011-07-11, 18:39   #4295
hola ola
Zakorzenienie

ha sporo przyszlo dopiero dzisiaj wiec testy dopiero bedą ale uwielbiam moja twarz po oleju wspaniałym maska do wlosow organique alterra tez glinka zielona pęknie oczyscila i ukoila moje pole minowe
hola ola jest offline  
Stary 2011-07-11, 18:39   #4296
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
za miesiąc
zamówię wszystko pięknie na adres mamy a ona mi wręczy tylko
no i cudnie a imienin po drodze jeszcze nie ma? i innych okazji?

jp91 jest offline  
Stary 2011-07-11, 18:49   #4297
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Dostałam paczkę z biolandera, więc czym prędzej wklejam moje nabytki:
mydło N&B bio z dzika różą - zapach zniewalający
wyczekiwany krem nawilżający african earth

a poniewaz jakis czas temu było na temat braku dat wazności na produktach ae to wklejam też zdjęcie tyłu kremu (przy okazji skład dla zainteresowanych) jako dowód na to, ze sprawa uległa absolutnej zmianie!!! Na zdjęciu widoczna zarowno data produkcji jak i termin wazności - nadruk na szkle.
Jestem usatysfakcjonowana w 120%!
I buteleczka piekna - mrożone szkło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1261.jpg (115,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1260.jpg (80,2 KB, 43 załadowań)
Stary 2011-07-11, 18:59   #4298
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

1. glinka zielona, Uraige krem matujący, mac Nylon i Era - prosze wybaczyc te nie naturalne akcenty
2. maska do włosow alterra, maska do wlosów organique anti age , pędzel do bronzera ecotools, probki John Master i olej wspanialy
3.mydelka tuli - kokosowe, owsiane, marchewkowe, weglowe, glinka multani mitti x2, mleczne
4. African Earth serum i krem ,olej z róży, Mariolu Bio maska, pasty do zebów z naturalnych skaldników, tuli balsam w kostce
Pięknie
opisuj wrazenia na bieżąco
Cytat:

Dziś nareszcie dorwałam MF w Sephorze! Kupiłam krem na dzień i żel do mycia twarzy. (Ale mam zapłon, co?) Bardzo chciałam masło do ciała te zielone, bo cudnie pachnie i skóra po nim jest niesamowita, ale już nie było, został tylko tester. A to czerwone jakoś mi śmierdziało... Udało mi się dostać próbkę odżywki do włosów z Pat&Rub tej wzmacniającej Sicilia - pochwal mnie!
W Naturze wzięłam już drugą maseczkę z Dermaglinu Bio. Wczoraj użyłam tej dla mężczyzn i jest boska. Teraz wzięłam na spróbowanie przeciwtrądzikową. Kupiłam też krem pod oczy z AA skóra wrażliwa. Mam nadzieję, że trochę rozjaśni cienie.
Aha, jakby ktoś chciał to mogę poszukać jeszcze jakichś kosmetyków z MF i Yes to, bo widziałam, że jest sporo. Nawet pomadki do ust jeszcze są

Oj tam, zapłon - lepiej późno niz wcale
szkoda, że nie było zielonych masel, bo naprawdę super są!
Stary 2011-07-11, 19:21   #4299
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

a poniewaz jakis czas temu było na temat braku dat wazności na produktach ae to wklejam też zdjęcie tyłu kremu (przy okazji skład dla zainteresowanych) jako dowód na to, ze sprawa uległa absolutnej zmianie!!! Na zdjęciu widoczna zarowno data produkcji jak i termin wazności - nadruk na szkle.
superowe! pisz jak krem
Cytat:

Oj tam, zapłon - lepiej późno niz wcale
szkoda, że nie było zielonych masel, bo naprawdę super są!
no trochę mi smutno...ale mam za to dwa czerwone produkty!

jp91 jest offline  
Stary 2011-07-11, 19:29   #4300
biała_czekolada
Rozeznanie

Cytat:
A ja dostałam w sobotę maila, że paczkę wysłano. Mam nadzieję, że juz jutro będzie... Pokaż maseczkę
Obiecuje jutro wkleje zdjecie maseczki Gratuluje udanych lowow. Ja bedac w piatek w delegacji, planowalam wstapic do Sephory w zlotych Tarasach, ale zapomnialam Ale nic straconego, jade niebawem jeszcze raz.

Cytat:
ha sporo przyszlo dopiero dzisiaj wiec testy dopiero bedą ale uwielbiam moja twarz po oleju wspaniałym maska do wlosow organique alterra tez glinka zielona pęknie oczyscila i ukoila moje pole minowe
Fajny zbior! A czy po maseczce wlosy blyszcza?

Cytat:

Gartuluje zakupow! Tez mialam to mydelko dzika roza - pachnie oblednie, tak kremowo-rozano

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png

Edytowane przez biała_czekolada
Czas edycji: 2011-07-11 o 19:32
biała_czekolada jest offline  
Stary 2011-07-11, 21:08   #4301
Pusia84
Rozeznanie

Cytat:

Gratuluję zbioru, informuj jak się sprawują

Cytat:
A jak zapakowała Twoje mydełka? Niech wkłada w strunę i już Nikt nie będzie marudził

Moim zdaniem hydrolat z róży nic nie robi szczególnego... Poczytaj opinie innych, zanim go zamówisz Ale oczar to koniecznie!

BU zaczyna już się wyrabiać, coraz lepiej im idzie

Wow Czego już używałaś? Pochwal się!

Ja jeszcze nie próbowałam MF ale jak tak będziecie dalej zachwalać to się skuszę.

Cytat:

No nie kolejna, wszytskie tak chwalicie ten krem i chwalicie znowu będę musiała zrobić zakupy!

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Odebrałam dziś zamówioną książkę E-213 i dawaj analizować z Mężem skład naszego np. płynu do kąpieli, Mąż słuchał słuchał, robiła coraz to większe oczy po czym powiedział no dobra to od teraz będziemy zwracać uwagę na składy w kosmetykach i w jedzeniu tak że odniosłam sukces! bo tak to słuchał co mu mówię nawet akceptował zakupy ale nie rozumiał po co
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline  
Stary 2011-07-11, 21:14   #4302
asiek14
Zakorzenienie

Cytat:

Jak Ci się podobają te pasty?

Cytat:
Napisane przez Pusia84
Odebrałam dziś zamówioną książkę E-213 i dawaj analizować z Mężem skład naszego np. płynu do kąpieli, Mąż słuchał słuchał, robiła coraz to większe oczy po czym powiedział no dobra to od teraz będziemy zwracać uwagę na składy w kosmetykach i w jedzeniu tak że odniosłam sukces! bo tak to słuchał co mu mówię nawet akceptował zakupy ale nie rozumiał po co
gdzie zamawiałaś tę książkę?

Nie wiem czy sobie wmawiam, czy nie, ale po kilku dniach stosowania morelowo-pszenicznej odżywki z Alterry moje włosy zyskują na puszystości
Poza tym chciałam się pochwalić, że dostałam się na wymarzone studia Jutro jadę złożyć papiery.

Jutro pójdę wykorzystać wizażowe 20% zniżki na produkty do opalania z Rossmanna i rozejrzę się za polecanym kremem nawilżającym z Fitomedu. Czeka mnie jeszcze pisanie do producenta o to, czy jest w nim przewaga fazy wodnej czy olejnej, bo planuję go wzbogacić filtrem.

Edytowane przez asiek14
Czas edycji: 2011-07-11 o 21:16
asiek14 jest offline  
Stary 2011-07-11, 21:20   #4303
Pusia84
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość

Nie wiem czy sobie wmawiam, czy nie, ale po kilku dniach stosowania morelowo-pszenicznej odżywki z Alterry moje włosy zyskują na puszystości
Poza tym chciałam się pochwalić, że dostałam się na wymarzone studia Jutro jadę złożyć papiery.

Jutro pójdę wykorzystać wizażowe 20% zniżki na produkty do opalania z Rossmanna i rozejrzę się za polecanym kremem nawilżającym z Fitomedu. Czeka mnie jeszcze pisanie do producenta o to, czy jest w nim przewaga fazy wodnej czy olejnej, bo planuję go wzbogacić filtrem.
ja cyba używam takiej samej pasy do zębów l'angelica świeży oddech czy coś takiego - w razie czego prostuj hola ola- i ja jestem zachwycona!

A książkę kupowąłam na merlin.pl

Aha gratuluję studiów to chyba teraz
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>

Edytowane przez Pusia84
Czas edycji: 2011-07-11 o 21:21
Pusia84 jest offline  
Stary 2011-07-11, 21:32   #4304
hola ola
Zakorzenienie

gratuluje Wszystkim wspaniałych zakupów

będe na bieżaco zdawac relacje z testów

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Fajny zbior! A czy po maseczce wlosy blyszcza?
maska jest rewelacyjna, włsy sa miekkie, nawilzone i pięknie błyszaczą

Cytat:
test pasty bedzie jutro, dzis mąż skończył tę nie naturalną i zapytał czy my tak ze wszystkim teraz naturalnie bedziemy wiec odpowiedziałąm ze prawie ze wszystkim i nie wie mco miał na myśli

gratulacje z wymarzonych studiów
a zdradzisz co to za studia
hola ola jest offline  
Stary 2011-07-11, 21:38   #4305
asiek14
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
ja cyba używam takiej samej pasy do zębów l'angelica świeży oddech czy coś takiego - w razie czego prostuj hola ola- i ja jestem zachwycona!

A książkę kupowąłam na merlin.pl

Aha gratuluję studiów to chyba teraz
Dzisiaj już nie, ale w najbliższym czasie będzie
Cytat:
test pasty bedzie jutro, dzis mąż skończył tę nie naturalną i zapytał czy my tak ze wszystkim teraz naturalnie bedziemy wiec odpowiedziałąm ze prawie ze wszystkim i nie wie mco miał na myśli

gratulacje z wymarzonych studiów
a zdradzisz co to za studia
Psychologia
Hmm, ja się waham między próbą tej a powrotem do Elmexa. Mojej starczy mi jeszcze na kilka dni, więc czekam na Twoją opinię
asiek14 jest offline  
Stary 2011-07-11, 21:39   #4306
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:

super, że mąż zaangażował się Będzie na pewno spokojnie patrzył teraz na wszystkie przychodzące paczki

Cytat:
Gratulacje!A jakie to studia? Gdzie?

jp91 jest offline  
Stary 2011-07-11, 21:44   #4307
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja proponuje poczytać o ewolucji i nie mylić jej z cywilizacją, bo niejedzenie miesa jest kwestią wyłacznie religijną albo ideologiczną. Nie rozumiem jak można nie dostrzegać naszej wszystkożerności - przecież jesteśmy klasycznym przykładem. Zanim człowiek rozwinął rolnictwo, zajmował sie mysliwstwem i zbieractwem. Człowiek nie jest tez jedynym gatunkiem, który używa narzędzi albo sprytu do dobrania sie do jedzienie, którego, idąc Twoim tokiem rozumowania, nie powinien jeść.
I prosze cie bardzo nie kończ swoich obrazliwich lub tajemniczych ostatnich zdań przez EOT.

Jesteśmy wszystkożerni bo co? Bo jemy i nie umieramy? W takim razie wszystkie zwierzęta są wszystkożerne, bo można je nakarmić każdym rodzajem pożywienia, zatem nie jest to żaden argument w obronie diety mięsnej.

Moja uwaga tyczyła się wypowiedzi jednej z dziewczyn, która stwierdziła, że człowiek naturalnie jest przystosowany do jedzenia mięsa. Otóż nie, nie jest. Dopiero gdy człowiek zaczął się cywilizować, co miało miejsce w momencie wymyślenia pierwszego narzędzia, zaczął eksperymentować z mięsem. Nie rozumiem, jak można nie pojmować tego faktu. Człowiek może jeść wiele rzeczy, owszem, z jednymi jego organizm radzi sobie lepiej, z innymi gorzej, ale niech nikt nie opowiada dyrdymałów, że natura chciała by człowiek był mięsożerny, bo gdyby chciała, to dałaby nam mocniejsze zęby, silniejsze szczęki, lepsze pazury, bylibyśmy szybsi i lepiej radzilibyśmy sobie z trawieniem mięsa. Ludzie chcą jeść mięso z rożnych przyczyn i powodów i jest ono na stałe w ich diecie, ale niech nikt nie mówi, że to jest dyktowane przez naturę, bo nie jest.
(Teraz bym napisała EOT, ale się powstrzymam na twoją "prosze cie bardzo" prośbę.)
Stary 2011-07-11, 22:04   #4308
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Też masz ten z dzikiej róży?
ale wyprobuj jakis jak czujesz potrzebe smarowania okolic oczu czyms specjalnym. ja po prostu mam tak tlusta skore, ze oczy nie potrzebuja niczego, a do tego tak wrazliwa, ze najlepiej dziala to, co nieskomplikowane
cloche jest offline  
Stary 2011-07-11, 22:09   #4309
vea7
Zakorzenienie

Paranoja, "jedna z dziewczyn", czyli ja stwierdziłam, że człowiek jest wszystkożerny. Dla pełnej jasności miałam na myśli, że jest przystosowany i do jedzenia pokarmów pochodzenia roślinnego i mięsa - "i" jest tu kluczowe.
Zgodnie z Twoją teorią, powinniśmy mieć na przykład co naj mniej jeden żołądek więcej, żeby lepiej przystosować się do trawienia pokarmów roślinnych.. a nie mamy. Jesteśmy tak skonstruowani, żeby jeść możliwie urozmaicony pokarm - to daje nam możliwości przetrwania w praktycznie dowolnym środowisku. Mamy cechy, które pozwalają nam żywić się roślinami, ale kiedy zajdzie taka potrzeba, bez problemów możemy przejść na pokarm mięsny.
Jeśli nie chcesz tego przyjąć, no to szans na dogadanie nie ma....

jp91, zapakowane były bardzo ładnie - w folijkę (jak mawiał mój nauczyciel) i papierową opaskę z logo farmy, nazwą i składem. W sumie wyglądają jak pełnowymiarowe, ale są o połowę mniejsze

Pusia
, gratuluję męża

asiek, gratuluję studiów Psychologia też za mną chodziła i nawet się dostałam, ale ostatecznie wybrałam inne studia. Po cichu powiem... że troszkę żałuję

A zbiorowo gratuluję zakupów No to teraz proszę mi ładne recenzje pisać

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-07-11, 22:16   #4310
T'ai
Zakorzenienie

Cytat:
no i cudnie a imienin po drodze jeszcze nie ma? i innych okazji?
racja!!! 10 dni po urodzinach są

Cytat:
dla męża

Cytat:
gratulacje
T'ai jest offline  
Stary 2011-07-11, 22:29   #4311
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:

jp91, zapakowane były bardzo ładnie - w folijkę (jak mawiał mój nauczyciel) i papierową opaskę z logo farmy, nazwą i składem. W sumie wyglądają jak pełnowymiarowe, ale są o połowę mniejsze
no to super, Pani Ewa powinna wprowadzić takie mydełka do swojej oferty Może z czasem
Cytat:
racja!!! 10 dni po urodzinach są
Ha! a widzisz! No nic, rób listę życzeń

jp91 jest offline  
Stary 2011-07-11, 22:59   #4312
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Żaba i kameleon to nie ssaki.
Przykładu nie podasz, bo po prostu nie istnieje.

Człowiek nie jest przez naturę przygotowany do jedzenia mięsa - nie jest w stanie zabić zwierzęcia gołymi rękami, nie jest w stanie dotrzeć do mięsa, nie jest w stanie pogryźć surowego mięsa. Mięso w diecie człowieka to wynik cywilizacji wyłącznie. Proponuję się dokształcić w tej kwestii. (EOT)
Cytat:

Jesteśmy wszystkożerni bo co? Bo jemy i nie umieramy? W takim razie wszystkie zwierzęta są wszystkożerne, bo można je nakarmić każdym rodzajem pożywienia, zatem nie jest to żaden argument w obronie diety mięsnej.

Moja uwaga tyczyła się wypowiedzi jednej z dziewczyn, która stwierdziła, że człowiek naturalnie jest przystosowany do jedzenia mięsa. Otóż nie, nie jest. Dopiero gdy człowiek zaczął się cywilizować, co miało miejsce w momencie wymyślenia pierwszego narzędzia, zaczął eksperymentować z mięsem. Nie rozumiem, jak można nie pojmować tego faktu. Człowiek może jeść wiele rzeczy, owszem, z jednymi jego organizm radzi sobie lepiej, z innymi gorzej, ale niech nikt nie opowiada dyrdymałów, że natura chciała by człowiek był mięsożerny, bo gdyby chciała, to dałaby nam mocniejsze zęby, silniejsze szczęki, lepsze pazury, bylibyśmy szybsi i lepiej radzilibyśmy sobie z trawieniem mięsa. Ludzie chcą jeść mięso z rożnych przyczyn i powodów i jest ono na stałe w ich diecie, ale niech nikt nie mówi, że to jest dyktowane przez naturę, bo nie jest.
(Teraz bym napisała EOT, ale się powstrzymam na twoją "prosze cie bardzo" prośbę.)
no nie mogę tego czytać - poczytaj sobie podręcznik do anatomii i fizjologii - człowiek ma układ pokarmowy przygotowany do jedzenia mięsa, bo roślinożercy mają chociażby dłuższe jelita, zęby też mamy mięsożerców - ludzie pierwotni żywili się mięsem, dopiero później nauczyli się uprawiać rośliny i zaczęli je jeść
to, ze teraz nie mamy pazurów i kłów zdolnych do zabicia zwierzęcia jest wynikiem ewolucji, a używanie dodatkowych narzędzi efektem naszej inteligencji i wcale nie znaczy, że od początku jedliśmy tylko roślinki

trudno teraz wyciągnąć wnioski tak bezpośrednie jak Ty, bo ewolucja cały czas się dokonuje; chociażby masowe nieprawidłowości zgryzowo-zębowe są spowodowane cywilizacją ( mniej używamy zębów i szczęk bo mamy bardziej przetworzone jedzenie) są dużo bardziej zaznaczone niż chociażby u naszych rodziców, a to tylko jedno pokolenie
podejrzewam, ze takich przykładów w naszym organizmie jest więcej, ale się o nich nie wypowiem, bo nie mam na ten temat wiedzy

radziłabym więcej pokory i tolerancji, bo Twoja wrogość i brak kultury aż kole w oczy

--------------
poradźcie kochane jakieś kremy długotrwale nawilżające na dzień i na noc

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.

Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2011-07-11 o 23:03
p4w jest offline  
Stary 2011-07-11, 23:16   #4313
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
no nie mogę tego czytać - poczytaj sobie podręcznik do anatomii i fizjologii - człowiek ma układ pokarmowy przygotowany do jedzenia mięsa, bo roślinożercy mają chociażby dłuższe jelita, zęby też mamy mięsożerców - ludzie pierwotni żywili się mięsem, dopiero później nauczyli się uprawiać rośliny i zaczęli je jeść
to, ze teraz nie mamy pazurów i kłów zdolnych do zabicia zwierzęcia jest wynikiem ewolucji, a używanie dodatkowych narzędzi efektem naszej inteligencji i wcale nie znaczy, że od początku jedliśmy tylko roślinki

trudno teraz wyciągnąć wnioski tak bezpośrednie jak Ty, bo ewolucja cały czas się dokonuje; chociażby masowe nieprawidłowości zgryzowo-zębowe są spowodowane cywilizacją ( mniej używamy zębów i szczęk bo mamy bardziej przetworzone jedzenie) są dużo bardziej zaznaczone niż chociażby u naszych rodziców, a to tylko jedno pokolenie
podejrzewam, ze takich przykładów w naszym organizmie jest więcej, ale się o nich nie wypowiem, bo nie mam na ten temat wiedzy

radziłabym więcej pokory i tolerancji, bo Twoja wrogość i brak kultury aż kole w oczy

--------------
poradźcie kochane jakieś kremy długotrwale nawilżające na dzień i na noc
Dziewczyny proszę, jak chcecie o tym dyskutować to załóżcie nowy wątek. To nie jest miejsce.
A kremiki to modne są ostatnio Mineral Flowers, może Alterra Ci podpasuje? Jaką masz cerę? A może dodawaj do ulubionego kremu trochę oleju i już będzie lepiej działał?

jp91 jest offline  
Stary 2011-07-11, 23:20   #4314
akaidoku
Raczkowanie

Nie było mnie dwa dni, opisałyście się : D Ale znalazłam skuteczne (prawie) antidotum na chęć wydania wszystkich pieniędzy na kosmetyki.
Ogarnęłam się, że w przyszłym tygodniu jadę do Poznania i muszę mieć za co ciuszki kupować! Na szczęście zostały mi jeszcze jakieś drobniaki to pozbierałam w kupę i zamknęłam w szafce na amen.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Witam i ja

Użyłam dzisiaj szamponu yes marchewka i odżywkki JMO cytrus&pomarańcza i jestem tak pod wielkim wrażeniem odżywki,że brak mi słów!Jest cudowna-jak naszprycowana silikonami daje natychmiastowy efekt miękkich włosów.Cud,miód,malina i arbuzJa taki efekt miałam nakładając absoluta loreala profesjonalnego(a tam silikonów na potęge)Włosy cudowne po niej nawet po wyschnięciu.Mianuję ją swoją naj odżywkąJak się cieszę,że idzie do mnie pełowymiarowa jej butla-tylko co z tego jak na razie musi pozostać zamknięta(muszę zużyć p&r)i jeszcze ciekawa jestem jak się będzie spisywał olejek.
A co do szamponu yes to oczyścił świetnie skórę głowy-najważniejsze,żebym miała czerep świeży po nim przez dwa dni i niczego więcej już do szczęścia nie potrzebuje.

Kotwilka udanego odpoczynku
I właśnie tutaj moje antidotum jest prawie skuteczne... Muszę mieć tą odżywkę! Jak tylko zrobię sobie małą przerwę w wydawaniu (chociaż to i tak nie nastąpi) to ją kupię : D
Cieszę się, że jesteś zadowolona z Yesa, na początku tak ci się nie podobał

Edytowane przez akaidoku
Czas edycji: 2011-07-11 o 23:23
akaidoku jest offline  
Stary 2011-07-11, 23:46   #4315
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
A ja znowu po prośbie. Czy któraś mogłaby mi kupić odżywkę Yes ogórkową? Dostałam próbkę od kotwilki i oszalałam. A te kupione u nas mają lepsze składy niż te z allegro (jeśli dobrze przeczytałam na forum)
Niedobrze mieszkać w lesie
Też Ci podpasowała? Cameroon coś nie podeszła, a kupiła dwie, to może spróbuj się do niej odezwać?

Śliczne te Wasze zakupy

U mnie na razie pogoda zła (chłodno, wieje, pada),ale podobno od jutra ma być coraz lepiej. Oby

kotwilka jest offline  
Stary 2011-07-11, 23:58   #4316
asiek14
Zakorzenienie

Dziękuję wszystkim za gratulację
asiek14 jest offline  
Stary 2011-07-12, 07:43   #4317
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny proszę, jak chcecie o tym dyskutować to załóżcie nowy wątek. To nie jest miejsce.
A kremiki to modne są ostatnio Mineral Flowers, może Alterra Ci podpasuje? Jaką masz cerę? A może dodawaj do ulubionego kremu trochę oleju i już będzie lepiej działał?
jasne, przepraszam

poczytam o tym Mineral Flowers
a co do olejów to boję się że utonę w tych tłustościach

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline  
Stary 2011-07-12, 08:24   #4318
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Zuch Chłopak
Powiedz mu jakie poruszenie wywołał swoim zachowaniem na forum to jeszcze bardziej mu sie ten pomysł spodoba
Cytat:

Ale super bardzo sie ciesze i gratuluję
Cytat:
jasne, przepraszam

Eeeee, nie bądź taka strachliwa żartuję. Ja też strasznie nie lubię tłustych rzeczy - np. robiąc coś w kuchni co minute myje rece, jak tylko mam je ciut tłuste. Nienawidzę balsamów pozostawiających tłustą powłokę i z tego tez względu nie używam mleczek do demakijażu (bo nie mogę zniesć tłustej mazi na paszczy!).
A oleje uwielbiam naprawdę!!! Spróbuj może od jakiegoś łatwo wchłaniającego się i myslę, że Ci sie spodoba - olejów nic nie zastapi. Dla mnie olej z pestek opuncji stosowany pod oczy na noc to cudotwórca, uwielbiam olej wspaniały, olej z róży piżmowej, skwalan, jojobę. Świetny był też avocado (i całkiem fajnie sie wchłaniał), oleje orzechowe. Żurawinka bardzo lekka i szybko się wchłania.

Kotwilka życzę pięknej pogody jak najszybciej
Stary 2011-07-12, 09:53   #4319
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
jasne, przepraszam

Ty nie masz za co
A olejów nie bój się! Jak raz spróbujesz to będziesz żałowała, że dopiero teraz zaczełaś Śmiało Jest bardzo dużo lekkich olejków. Anula ma rację

jp91 jest offline  
Stary 2011-07-12, 12:14   #4320
lulaluna
Rozeznanie

Dziewczyny czy któraś się orientuje w brązowych kredkach do oczu? Zakupiłam sobie dr. hauschkę, jednak odcień jest dla mnie zbyt ciemny, bardziej nadaje się na wieczorne wyjście , nie lubię tak mocnego oka . Któraś wie jak na żywo prezentuje się np. logona czy benecos? Szukam jasnego/średniego brązu.

A moje krostki zaczęły przysychać po odstawieniu oleju alepii! Niestety w moim przypadku okazał się do d... w dosłownym tego słowa znaczeniu.
lulaluna jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, naturalne kosmetyki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości