Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-04-13, 10:33   #421
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Korah,
czy Migdalowy krem tonujący ( zloty beż) bardzo barwi? Czy daje tylko refleks? Między innymi chciałabym go zamówić ale boje się, że będzie za bardzo kryjący.

Edytowane przez zai
Czas edycji: 2011-04-13 o 11:08
mikroREKLAMA
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-04-13, 10:38   #422
2016100512001
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak cały wątek przeglądam i wychodzi mi, że z naturalnych szamponów używane głównie Babydream, Hipp i Alterra...
... nic więcej ciekawego nie ma, czy jest ale w cenach zaporowych?
Ja z niewymienionych wyżej szamponów eko (a może się mylę) znam z Lavery, planuje kupić z Faith in Nature oraz mam z Body Shop'u

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...e-shampoo.html

Nie jestem w 100% przekonana czy ten ostatni mieści się w znaczeniu słowa ekologiczny. Może wyrazicie swoje zdanie? Pozostałe są dostępne w aptekach.

Problem polega na tym że ceny Babydream'a czy Hippa sa znacznie niższe jednak bardziej te szampony plątają moje włosy. Ja szukam szamponu eko którego będę mogła używać bez odżywki. Odzywkę nakładam tylko do sauny i po 30 minutach lepszy efekt niż nakładana codziennie.

Edytowane przez 2016100512001
Czas edycji: 2011-04-13 o 10:44
2016100512001 jest offline  
Stary 2011-04-13, 10:42   #423
vea7
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To z zagranicznych jest ich dużo: Lavera, Sante, Bentley Organic (napewno kupię odżywkę z tej firmy), Eco Cosmetics, Madara, Logona, Eubiona, Kuomaye, Weleda, Neobio, Coslys, Absolute Organic, Born to Bio, Florame, AnneMarie i pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Dziewczyny ja tak przy okazji, bo mi zależy
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=522887 proszę o pomoc.
Dziękuję bardzo za listę, będę sprawdzała, chociaż dalej się upieram, ze wolałabym rodzimą firmę
Aha,i jeszcze małe pytanko o Bentleya - na stronie mają adnotację, ze szampony są w 70 - 75 % wyprodukowane ze składników organicznych. I teraz pytanie co z resztą składników?

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-04-13, 10:45   #424
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję bardzo za listę, będę sprawdzała, chociaż dalej się upieram, ze wolałabym rodzimą firmę
Aha,i jeszcze małe pytanko o Bentleya - na stronie mają adnotację, ze szampony są w 70 - 75 % wyprodukowane ze składników organicznych. I teraz pytanie co z resztą składników?
Powiem szczerze, że tej firmy interesowałam się tylko odżywką, która jest jak najbardziej okay i opinie również ma bardzo pozytywne. Jednak te szampony mają certyfikat: Soil Association.

Dziewczyny i ponawiam pytanie. Czy któraś by mogła mi odpowiedzieć na pytanie, które wysłałam linkiem?

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-13 o 10:47
SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-04-13, 10:48   #425
vea7
Zakorzenienie

Cytat:
Powiem szczerze, że tej firmy interesowałam się tylko odżywką, która jest jak najbardziej okay i opinie również ma bardzo pozytywne. Jednak te szampony mają certyfikat: Soil Association, a więc: http://www.matique.pl/pl/soil-association_c7.html
Odżywka też ma to w opisie Ale to chyba nie jest równoznaczne z tym, że jest be... nieorganiczne nie znaczy chyba nienaturalne, prawda? Niech się mądre osoby wypowiedzą, bo mi się już strasznie miesza

"Odżywka do Włosów ze Słonecznikiem, Masłem Shea i Rumiankiem
Masło shea, słonecznik i łagodzący rumianek to kombinacja niezbędna do uzyskania pięknie zadbanych, nawilżonych i zdrowych włosów po każdym myciu.
Wyprodukowany w 75% ze składników organicznych"

WYMIENIĘ

vea7 jest offline  
Stary 2011-04-13, 10:53   #426
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Odżywka też ma to w opisie Ale to chyba nie jest równoznaczne z tym, że jest be... nieorganiczne nie znaczy chyba nienaturalne, prawda? Niech się mądre osoby wypowiedzą, bo mi się już strasznie miesza

"Odżywka do Włosów ze Słonecznikiem, Masłem Shea i Rumiankiem
Masło shea, słonecznik i łagodzący rumianek to kombinacja niezbędna do uzyskania pięknie zadbanych, nawilżonych i zdrowych włosów po każdym myciu.
Wyprodukowany w 75% ze składników organicznych"
Odżywkę mi już analizowano i nie było przeciwwskazań aby jej nie używać.

Treningi

Stary 2011-04-13, 10:57   #427
vea7
Zakorzenienie

No to wychodzi na to, że nieorganiczna nie zawsze są złe To bardzo dobrze

WYMIENIĘ

vea7 jest offline  
Stary 2011-04-13, 12:03   #428
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
nie bylo tego pudru jeszcze sprawdze dzisiaj w drugiej Naturze ale watpie.

Mam ten balsam ale zastanawiam czy nie zaczac go uzywac do twarzy

Jakie mam wlosy hm.. sama juz nie wiem, chyba przesuszone i takie nie sforne, chcialabym zeby mialy blysk i byly mega nawilzone sa tez cienkie
A w jakiej cenie ten balsam?
Cytat:
Ale znowu... szampony... ma je Fitomed, niedrogie, ziołowe, ale pisałaś, że składy złe, Organique ma, ale raczej droższe, podobnie jak Pat&Rub. Macie pomysł, kto jeszcze może mieć?
Ech... z Fitomedem to ja się ostatnio nacięłam nieźle.. z jednym z ich kremów. Chyba muszę to na blogu opisać jako nasz polski greenwashing

A ceny Organique i Pat&Rub mnie powalają

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
moj zakup naturalny

Balm Balm Face balm - sklad:butyrospermum parkii,helianthus annus,cera alba,calendula officinalis,simmondsia chinensis

krem ma konsystencje wazeliny.. natomiast po rozsmarowaniu w palcach zamienia sie w olej
Ochhh Mam ten kosmetyk na swojej tajnej liście "wish" Tylko się boję, czy nie zapycha?

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziękitak jak myślałam nie widziałam ich
Bo ta seria jest tylko w niektórych Naturach, a na dodatek teraz jest wyprzedawana, chyba zmieniają opakowania

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzień Dobry Kochane. Wklejam fotki ostatnich nabytków: Pierwsze zdjęcie przedstawia pechowe zakupy na Allegro, tzn z kosmetykami wszystko jest w porządku, tyle, że zamówilam 9 produktów, a otrzymalam 7. Ciężki kontkat ze sprzedawcą, brakuje mi szamponu Avocado i plynu micelarnego rzecz jasna Alverde. Część rzeczy jest przeznaczona na prezent urodzinowy dla mojej matuli. To już w przyszlym tygodniu Na zdjęciu:
1. Żel do mycia twarzy z algami
2. Migdalowy krem tonujący ( zloty beż)
3. Dr.Scheller- nagietkowy krem do rąk
4. Mleczko jaśminowe do ciala ( kupilam z myślą także o twarzy)
5. Witaminowy przeciwstarzeniowy Lotion do ciala (j.w)
6. Żel pod prysznic o zapachu orientu
7. Żel pod prysznic grejpfrut i bambus ( bosko pachnie, niestety jako jedyny nie posiada BDIH, a jedynie znak Vegan).

Na pozostalych zdjęciach moje wczorajsze zakupy w Dąbrowie Górniczej i tu odpowiedź dla Kotwilki:
1. Szampon Granat i Aloes (mini-produkt 50ml)
2. Odżywka Granat i Aloes (j.w)
3. Krem do twarzy do cery bardzo wrażliwej bez substancji zapachowych
4. Brzoskwiniowy preparat do demakijażu oczu ( mini-produkt 30ml)

5. AA ECO- Plyn micelarny winogronowy
Słodkie te malutkie pojemności! Muszę zobaczyć czy u mnie mają. Mam taaaaakie zapasy odżywek do włosów, ale z takiej malutkiej to chyba mogę się sama rozgrzeszyć, nie?

Mam nadzieję, że Ci doślą te produkty lub zwrócą pieniądze A jak się nazywa ten sprzedawca? (pytam, żeby się nie naciąć)

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Ja z niewymienionych wyżej szamponów eko (a może się mylę) znam z Lavery, planuje kupić z Faith in Nature oraz mam z Body Shop'u

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...e-shampoo.html

Nie jestem w 100% przekonana czy ten ostatni mieści się w znaczeniu słowa ekologiczny. Może wyrazicie swoje zdanie? Pozostałe są dostępne w aptekach.
.
Moim zdaniem 100% ekologiczny nie jest: ma PEGi, sztuczny zapach, PQ, którego unikają kręconowłose. Ale skłąd jest i tak lepszy niż drogeryjnych szamponów.
Cytat:
Dziewczyny i ponawiam pytanie. Czy któraś by mogła mi odpowiedzieć na pytanie, które wysłałam linkiem?

Odpowiedziałam Czy to na maturę potrzebne?

kotwilka jest offline  
Stary 2011-04-13, 12:15   #429
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Odpowiedziałam Czy to na maturę potrzebne?

Co to jest ten artykuł to ja wiem. Potrzebuje tego na jutro i w domu pod ręką mam tylko to i nie wiem czy to jest aby na pewno artykuł popularno-naukowy. ^^ Wydaje mi się, że tak, ale brak mi 100% pewności.
Nie, to nie jest na maturę. Ja maturę miałam już dawno temu. Mimo wszystko dziękuję.

Treningi

Czas edycji: 2011-04-13 o 12:49
Stary 2011-04-13, 12:23   #430
Sicilia
Zadomowienie

kotwilka krem na trądzik sanoflore użyłam dopiero dwa razy na noc. Jest nietłusty, szybko się wchłania, ładnie pachnie. Ma aplikator, więc jest higieniczny i nie wpuszcza powietrza do środka. Póki co jest w porządku, ale jeszcze za wczesnie, żeby się stwierdzić jego skuteczność.

Korah piekny zbiór Alverde to od tego allegrowicza, co sie tak ociągał z wysyłką? Chyba jednak trzeba będzie znaleźć jakiegoś innego dostawcę z Niemiec Jak płyn micelarny AA eco? Bardzo jestem ciekawa tej nowej linii, nawet napisałam do nich ws. składów, ale nie odpowiedzieli jeszcze.

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2011-04-13, 12:48   #431
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Co to jest ten artykuł to ja wiem. Potrzebuje tego na jutro i w domu pod ręką mam tylko to i nie wiem czy to jest aby na pewno artykuł popularno-naukowy. ^^ Wydaje mi się, że tak, ale brak mi 100% pewności.
Nie, to nie jest na maturę. Ja ma maturę miałam już dawno temu. Mimo wszystko dziękuję.
Moim zdaniem to na 100% popularno-naukowy Tak młodziutko na zdjęciu wyglądasz, więc myślałam, że licealistka
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
kotwilka krem na trądzik sanoflore użyłam dopiero dwa razy na noc. Jest nietłusty, szybko się wchłania, ładnie pachnie. Ma aplikator, więc jest higieniczny i nie wpuszcza powietrza do środka. Póki co jest w porządku, ale jeszcze za wczesnie, żeby się stwierdzić jego skuteczność.
Sicilia, czy jest możliwość, żebyś wrzuciła fotkę jego składu?

kotwilka jest offline  
Stary 2011-04-13, 13:09   #432
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Korah piekny zbiór Alverde to od tego allegrowicza, co sie tak ociągał z wysyłką? Chyba jednak trzeba będzie znaleźć jakiegoś innego dostawcę z Niemiec Jak płyn micelarny AA eco? Bardzo jestem ciekawa tej nowej linii, nawet napisałam do nich ws. składów, ale nie odpowiedzieli jeszcze.

Plyn micelarny spisal się dośc dobrze, ma trochę tępą konsystencję, jak woda i brakuje mi w nim poslizgu, ale poza tym ladnie oczyścil pory i zmyl tusz do rzęs bez większych trudności Buzie byla wygladzona. Trochę szczypal w oczy, nie jakos bardzo, tylko przez chwile, ale ja mam mega wrażliwe oczy. To moja udręka w kontakcie z wieloma kosmetykami, m in z powodu ich nadwrażliwości mam obawy przed mineralkami, bo po edm lzawily mi okropnie, byly mega podrażnione. Kremy AA Eco widzialam i już mialam kupić ten przeciwzmarszczkowy, ale nie bylam przygotowana finansowo, pojechalam po kapcie dla syna, no ale nie bylabym sobą gdybym nie weszla do apteki i rossa. Kremy bardzo zachęcają A peeling z tej serii wydal mi się natluszczajacy ze skladu.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Korah,
czy Migdalowy krem tonujący ( zloty beż) bardzo barwi? Czy daje tylko refleks? Między innymi chciałabym go zamówić ale boje się, że będzie za bardzo kryjący.

Wypróbowalam go narazie na dloni i byl prawie niewidoczny, taki refleks wlaśnie. Ale wiecej powiem, jak go na twarz użyję.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Słodkie te malutkie pojemności! Muszę zobaczyć czy u mnie mają. Mam taaaaakie zapasy odżywek do włosów, ale z takiej malutkiej to chyba mogę się sama rozgrzeszyć, nie?

Mam nadzieję, że Ci doślą te produkty lub zwrócą pieniądze A jak się nazywa ten sprzedawca? (pytam, żeby się nie naciąć)

Daję Ci rozgrzeszenie. Idź z Bogiem córko, a poprowadzi Cię wprost do drogerii

Narazie nie podam nicku sprzedawcy, bo może jednak odzyskam co moje, nie chcialabym tej Pani tutaj zlinczować do reszty. W każdym razie w tym momencie na allegro alverde sprzedają tylko dwie osoby i to jest jedna z nich. Latwo się domyslić, która, po komentarzach.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-13 o 13:11
Korah jest offline  
Stary 2011-04-13, 13:22   #433
Sicilia
Zadomowienie

Korah dzięki za informacje Kupiłaś ten płyn micelarny w aptece? Bo jeszcze nigdzie nie widziałam tych kosmetyków, a specjalnie się rozglądam.

kotwilka proszę bardzo, wklejam zdjęcia. W superpharm jest teraz promocja na Sanoflore - dlatego kupiłam ten krem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sanoflore krem na niedoskonalosci.jpg (39,0 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sanoflore krem na niedoskonalosci opis.jpg (47,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sanoflore krem na niedoskonalosci INCI.jpg (46,4 KB, 29 załadowań)

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2011-04-13, 13:30   #434
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Korah dzięki za informacje Kupiłaś ten płyn micelarny w aptece? Bo jeszcze nigdzie nie widziałam tych kosmetyków, a specjalnie się rozglądam.

kotwilka proszę bardzo, wklejam zdjęcia. W superpharm jest teraz promocja na Sanoflore - dlatego kupiłam ten krem.

Tak, w jednej aptece w centrum handlowym. Mieli bardzo szeroki asortyment kosmetyczny tych wszystkich aptecznych marek vichy, lrp, avene itp, a z naturalnych tylko sanoflore i wlasnie AA Eco. Koszt każdego produktu to ok. 30 zl.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
moj zakup naturalny

Balm Balm Face balm - sklad:butyrospermum parkii,helianthus annus,cera alba,calendula officinalis,simmondsia chinensis

krem ma konsystencje wazeliny.. natomiast po rozsmarowaniu w palcach zamienia sie w olej

Sama jestem ciekawa tej firmy
Korah jest offline  
Stary 2011-04-13, 13:53   #435
kotwilka
Wtajemniczenie

Sicilia - dzięki! Pamiętasz, jak mi polecałaś książki do poczytania o kosmetykach ekologicznych? Wiesz, że sobie kupiłam i "Not Just a pretty face" i "Świadome zakupy" i przekonałaś mnie do tego, zeby zmienić pielęgnację Obstaję tylko twardo przy antyperspirantach z aluminium, ale to z powodu moich sporych problemów z nadpotliwością i zapewnieniach American Cancer Society

Gdyby nie Wy, to nie wiedziałabym że AA wypuściła ekologiczną serię.
Ja kupiłam jakiś czas temu zachwalany płyn micelarny Biodermy, ale ma PEGi niestety

kotwilka jest offline  
Stary 2011-04-13, 14:02   #436
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cześć Dziewczyny

To baaaardzo zły wątek dla mojego portfela
Byłam w Naturze i kupiłam:

Natuderm botanics:

Olejek Ginkgo&Rokitnik
Krem do stóp Ginkgo&Aloe Vera
Kremy na noc: Ginkgo & Oliwka i Ginkgo & Mikrosrebro
Za całość zapłaciłam............... ......40zł

Ze swojej strony bardzo polecam całą serię Alterry(kredka ochronna do ust jest świetna)
Niestety nie mamy w Pl całego asortymentu ale może z czasem Rossmann sprowadzi resztę

Z Organique super są masła - zapachy zabójczo piękne i trwałe.Mój syn kiedyś krzyczy z kuchni(ja byłam w pokoju):O mama kremuje ręce

Patrząc na Wasze zbiory okazało się że odkąd jestem na Wizażu to większkość kosmetyków jakich używam są naturalne
Do demakijażu od dawna używam Babydream(zmywa wszystko)
Kocham oleje bo mi dobrze robią
Do ciała teraz używam Nivea Pure & Natural.
Próbowałam Lush-a i niektóre są ciekawe pozycjeale że jestem niecierpliwa więc nie chce mi się czekać na przesyłkę
Ale jak już pisałyście po co sprowadzać z zagranicy(tanie to nie jest)jak mamy pod nosem świetne produkty
Stary 2011-04-13, 14:28   #437
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Daję Ci rozgrzeszenie. Idź z Bogiem córko, a poprowadzi Cię wprost do drogerii
Amen
No tego mi było trzeba
Jutro lecę do Rossmana

Szatanka:
Teraz Ty kusisz! Adekwatnie do nicka
a te masła z Organique to są na wagę? Bo jakoś się nie mogę obczaić na ich stronie internetowej Jaki mają skład?

kotwilka jest offline  
Stary 2011-04-13, 14:54   #438
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Szatanka:
Teraz Ty kusisz! Adekwatnie do nicka
a te masła z Organique to są na wagę? Bo jakoś się nie mogę obczaić na ich stronie internetowej Jaki mają skład?
Jak zobaczyłam ceny w Naturze tych kosmetyków to chyba bym nie spała gdybym nie kupiła

Tak,te masła z Organique są na wagęniestety nie pamiętam ile kosztują ale taniocha to nie jest.Jeśli chodzi o skład to jest głównie a moze tylko masło shea ale co więcej to nie wiemniestety nie wchłaniają się błyskawicznie ale do skórek wokół paznokci są niezastąpione
A na stronę nie patrz bo to tragedia-tak dbają o klienta
Nawet do nich napisałam bo np kupując próbkę masła mają pojemniczki które się od razu rozwalają a za inne musisz płacić.Po drugie nie mają żadnych naklejek i kupując kilka maseł musisz się orientować po zapachu,paranoja i jeszcze coś do nich miałam ale zapomniałam.Nawet mi nieodpisali
Stary 2011-04-13, 16:46   #439
beeets
Zakorzenienie

Dopiero teraz odkryłam ten wątek dzięki uprzejmości nie_ma_mnie

Kosmetyki eko mi bardzo służą i jestem na "tak", żeby pozostać przy nich na długi czas.

Moje dzisiejsze zakupy:

1. Martina Gebhardt krem różany 50 ml (to już drugi słoiczek i kocham ten krem) Cena 50 zł
2. Logona Krem do twarzy na dzień z bio-oczarem wirginijskim, 40 ml, Cena 56 zł
3.
Lauro Mydło na blizny i przebarwienia - 2 sztuki 50 zł (ponoć ma pomóc na moje blizny na kolanach)
4. Sante Zmywacz do paznokc, cena 15,60 zł (W końcu zmywacz, który pachnie )
5. Sante NB Krem nawilżający Sanddorn na lato 50 ml za 17 zł na promocji
plus - Aż 36 sztuk różnych próbek kremów do twarzy i kilka próbek szamponu do włosów róża
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg KosmetykiNaturalne.jpg (136,7 KB, 139 załadowań)

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-04-13, 16:51   #440
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Sicilia - dzięki! Pamiętasz, jak mi polecałaś książki do poczytania o kosmetykach ekologicznych? Wiesz, że sobie kupiłam i "Not Just a pretty face" i "Świadome zakupy" i przekonałaś mnie do tego, zeby zmienić pielęgnację Obstaję tylko twardo przy antyperspirantach z aluminium, ale to z powodu moich sporych problemów z nadpotliwością i zapewnieniach American Cancer Society
Gdyby nie Wy, to nie wiedziałabym że AA wypuściła ekologiczną serię.
Ja kupiłam jakiś czas temu zachwalany płyn micelarny Biodermy, ale ma PEGi niestety
Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc Skoro już musi być dezodorant z aluminium, to zwracaj uwagę, żeby przynajmniej był bez parabenów (razem tworzą mieszankę wybuchową). Też kiedyś używałam płynu micelarnego Biodermy (zanim wpisałam na swoją czarną listę PEGi). Nie chodzi o to, żeby go wyrzucać, ale już następny kup np. nowy AA eco (sama go kupię, jak tylko gdzieś się pojawi). Od jednego kosmetyku nic się nie stanie, chodzi o ilość i częstotliwość: 10 kosmetyków rano, potem 10 wieczorem, codziennie, przez cały rok (zawsze to powtarzam!). Wtedy dopiero widać, jaka to jest dawka.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Kosmetyki eko mi bardzo służą i jestem na "tak", żeby pozostać przy nich na długi czas.
Moje dzisiejsze zakupy:
1. Martina Gebhardt krem różany 50 ml (to już drugi słoiczek i kocham ten krem) Cena 50 zł
3.
Lauro Mydło na blizny i przebarwienia - 2 sztuki 50 zł (ponoć ma pomóc na moje blizny na kolanach)
plus - Aż 36 sztuk różnych próbek kremów do twarzy i kilka próbek szamponu do włosów róża
Fajny zbiór Gdzie Ci dali tyle próbek do tych zakupów?
Czy zmywacz porządnie zmywa, czy trzeba wylać pół fiolki, żeby się pozbyć lakieru?

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2011-04-13, 16:59   #441
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:

Moje dzisiejsze zakupy:

3.

Świetne kosmetyki, a tych próbek to ci nie żałowali.
Gdzie kupowałaś?

Ja raz miałam z Biedronki zmywacz, w którym ulatniał się zapach alkoholu i zostawał delikatny zapach czegoś bliżej niezinterpretowanego.

Treningi

Czas edycji: 2011-04-13 o 17:01
Stary 2011-04-13, 17:00   #442
bossy162
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

To baaaardzo zły wątek dla mojego portfela
Byłam w Naturze i kupiłam:

Natuderm botanics:

Olejek Ginkgo&Rokitnik
Krem do stóp Ginkgo&Aloe Vera
Kremy na noc: Ginkgo & Oliwka i Ginkgo & Mikrosrebro
Za całość zapłaciłam............... ......40zł

Ze swojej strony bardzo polecam całą serię Alterry(kredka ochronna do ust jest świetna)
Niestety nie mamy w Pl całego asortymentu ale może z czasem Rossmann sprowadzi resztę

Z Organique super są masła - zapachy zabójczo piękne i trwałe.Mój syn kiedyś krzyczy z kuchni(ja byłam w pokoju):O mama kremuje ręce

Patrząc na Wasze zbiory okazało się że odkąd jestem na Wizażu to większkość kosmetyków jakich używam są naturalne
Do demakijażu od dawna używam Babydream(zmywa wszystko)
Kocham oleje bo mi dobrze robią
Do ciała teraz używam Nivea Pure & Natural.
Próbowałam Lush-a i niektóre są ciekawe pozycjeale że jestem niecierpliwa więc nie chce mi się czekać na przesyłkę
Ale jak już pisałyście po co sprowadzać z zagranicy(tanie to nie jest)jak mamy pod nosem świetne produkty

Szatanka , powiedz dokładnie czym zmywasz makijaż z Baby ..? Bo szukam czegoś na gwałt ! I napisz proszę jak sprawują się te kosmetyki z Natury -Natuderm - później,bo wydają się być interesujące - w ogóle do jakiej cery jest ten olejek i jakie ma zastosowanie ?
bossy162 jest offline  
Stary 2011-04-13, 17:12   #443
beeets
Zakorzenienie

Cytat:

Fajny zbiór Gdzie Ci dali tyle próbek do tych zakupów?
Czy zmywacz porządnie zmywa, czy trzeba wylać pół fiolki, żeby się pozbyć lakieru?

Sicilia
, SekretnyWachlarz, kupuję w dwóch sklepach internetowych z kosmetykami naturalnym. Jeśli czegoś nie ma w pierwszym, to zaglądam do drugiego i na odwrót. Jestem bardzo zadowolona z tych sklepów.

http://www.natural-beauty.pl/
w tym dają stos próbek gratis nawet do malutkiego zamówienia za 30-50 zł

http://www.sklepnaturalny.pl/
w tym jest napisane, że tylko teraz dodają pakiet próbek, ale tak naprawdę zawsze dodają próbki i często mają jakieś promocje typu do zamówienie od np. 100 zł pomadka gratis itp.

Sicilia,
dopiero będę testować zmywacz i dam znać

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-04-13, 17:30   #444
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:

Sicilia
, SekretnyWachlarz, kupuję w dwóch sklepach internetowych z kosmetykami naturalnym. Jeśli czegoś nie ma w pierwszym, to zaglądam do drugiego i na odwrót. Jestem bardzo zadowolona z tych sklepów.

http://www.natural-beauty.pl/
w tym dają stos próbek gratis nawet do malutkiego zamówienia za 30-50 zł

http://www.sklepnaturalny.pl/
w tym jest napisane, że tylko teraz dodają pakiet próbek, ale tak naprawdę zawsze dodają próbki i często mają jakieś promocje typu do zamówienie od np. 100 zł pomadka gratis itp.

Sicilia,
dopiero będę testować zmywacz i dam znać

O nie znam tych sklepów. I nie jestem pewna czy to dobry pomysł bym je poznała, bo zbankrutuję któregoś pięknego dnia.

Treningi

Stary 2011-04-13, 17:33   #445
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Beets, ale masz cudeńka Kupowalam raz coś Logony w kosmetykinatury.pl i jakieś mydelko i pamiętam że za zakupy zaplacilam ok 50 zl, a dostalam przy tym 8 próbek autentycznie, to byly 4 różne kosmetyki, tyle że po dwie próbki każdego.
Korah jest offline  
Stary 2011-04-13, 17:53   #446
ckin2u
Zakorzenienie

ten balsam kosztowal chyba 5.50 wiec tanio

i mam tez ten krem na dzien! kupilam dzisiaj

korah czy ten maly szampn z ross, nie ma silikonow? bo tak sie na niego patrzylam patrzylam zaczelam to czytac.. i zwariowalam i nie wzielam
ckin2u jest offline  
Stary 2011-04-13, 18:24   #447
anakazar
Zakorzenienie

Beets widzę,że i Ty przyszłaś na ten"lepszy"wątek hehe

A za te stronki masz lanie-już szperam co by tu zamówić.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-04-13, 18:30   #448
ranka
Kici kici miau miau

znacie jakis dobry plyn micelarny? nie umiem funkcjonowac bez micela
ranka jest offline  
Stary 2011-04-13, 18:32   #449
kotwilka
Wtajemniczenie

Szatanka: to rzeczywiście słabo u nich z troską o klienta. Ja nic czego składu nie znam nie kupuję..

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Szatanka , powiedz dokładnie czym zmywasz makijaż z Baby ..? Bo szukam czegoś na gwałt ! I napisz proszę jak sprawują się te kosmetyki z Natury -Natuderm - później,bo wydają się być interesujące - w ogóle do jakiej cery jest ten olejek i jakie ma zastosowanie ?
Ja o tym olejku trochę tutaj napisałam:
http://kotwilka.blogspot.com/2011/04/kwietniowe-zakupy-w-drogerii-natura.html?showComment=1 302691300621#c59861362113 94731857

Ale jeszcze go nie nakładałam na twarz, więc wiem tyle, ile producent obiecuje

Sicilia zamierzam pokończyć te kosmetyki, które nie są eko i następne właśnie kupować już naturalne

Beeets Niesamowicie duży asortyment mają te sklepy! Uwielbiam próbki

ckin2u żaden z dwóch szamponów Alterry nie ma silikonów

kotwilka jest offline  
Stary 2011-04-13, 18:36   #450
ckin2u
Zakorzenienie

dziekuje Ci, bo ja czytalam i tam byla taka nazwa 3 wyrazowa Sodium L cos tam S i to mi zabrzmialo jak silikony ;P

kurde a mi sie cos zrobil na brdzie ;( ale moze t d czekolady bo znwu od kilku dni zaczelam ja jesc, mam taki humor i 'poprawiam' go czekolada buu
ckin2u jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, naturalne kosmetyki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości