Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-18, 23:14   #4861
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Już wiem z czym mi się kojarzy zapach tego balsamu z Sanoflore. To jest zapach ogórków konserwowych z czymś w tle.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-07-18, 23:37   #4862
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Moje "wynalazki" na niespodzianki:
- sam olejek herbaciany (punktowo)
- pasta lasari (w aptece, też punktowo)
- rescue gel Living Nature na bazie miodu i olejku manuka, skuteczny, ale śmierdzi (patrz: moja recenzja na KWC)
- na całą twarz Triacneal Avene (nie używam go latem, żeby nie było ryzyka przebarwień)
- krem z cynkiem penaten albo biały babydream extrasensitive (najlepszy był calencula creme babydream, ale już go wycofali).
Sicilia czy ty uważasz że ten krem Avene Triacneal jest ok pod względem składu? I co sądzisz o avenowskich kremach z retinolem?

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Mam do was wielką prośbę. Który olej bardziej polecacie do cery trądzikowej z bliznami, zaczerwienieniami i ogólnie nierównym kolorycie skóry? Biorę pod uwagę olej wspaniały i ten z róży rdzawej Alepi, bo oba są przez was zachwalane
Ja polecam olejek jojoba albo arganowy - moja nowa miłość. Ten wspaniały ma arganowy w składzie więc może być fajny. Natomiast róże Alepii odradzam jeśli ktoś ma trądzikową czy extrądzikową zaleczoną cerę. U mnie się nie sprawdziła.
lulaluna jest offline  
Stary 2011-07-18, 23:37   #4863
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Odpowiem na ile potrafię
Olej - dziewczyny pisały, że róży rdzawej nie poleca sie przy aktywnym trądziku. Na problemy skórne chyba najlepszy byłby z nigelli, mnie przesuszał, ale HA załatwi sprawę. Wspaniały jest wspaniały , ale nigella bedzie silniej działac. A czy różni sie czyms od oleju z czarnuszki to nie wiem - nigella to czarnuszka siewna, więc może to to samo jest. Jeślipogrzebiesz i sie przekonasz, że to te same oleje to weż sobie wspaniały.
Biolander - wiesz, Pani Elzbieta jest bardzo elastyczna w kwestiach rabatu. Koneicznie sie z nia skontaktuj w tej sprawie. Jesli z maile sa problemy to gg polecam. Poproś o połączenie rabatów - moze sie udac
Kremu po dminerały nie polecę - własnie rzuciłam minerały!
Gratuluje szmaponu pomidorowego - to moja wielka miłość
Muszę poszukać informacji czy jest różnica w tych czarnuszkach I tak mam zagwozdkę z tym olejem: wspaniały czy nigella.

Może jakaś dobra dusza wysłała mi próbkę któregoś Na pewno się odwdzięczę.

Dzięki za wyczerpująco odpowiedź
Klolcia jest offline  
Stary 2011-07-18, 23:51   #4864
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość

Ja polecam olejek jojoba albo arganowy - moja nowa miłość. Ten wspaniały ma arganowy w składzie więc może być fajny. Natomiast róże Alepii odradzam jeśli ktoś ma trądzikową czy extrądzikową zaleczoną cerę. U mnie się nie sprawdziła.
A dlaczego się nie sprawdzila? Zapycha?

Czy znacie konkretne olejki indyjskie do włosów bez parafiny? Będę wdzieczna za namiary

kotwilka jest offline  
Stary 2011-07-19, 00:04   #4865
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Czy znacie konkretne olejki indyjskie do włosów bez parafiny? Będę wdzieczna za namiary
Patrzyłaś na helfy.pl? Oni mają tam wiele olejów i bardzo dobre opisy. Do jakich włosów itd. Niektóre owszem mają parafinę, ale można znaleźć i bez niej.

Treningi

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-19 o 00:17
Stary 2011-07-19, 00:11   #4866
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

Będę monotematyczna ale: sesa, heenara, biringharaj - używam i nie zauważyłam w ich składzie parafiny. Są na kokosie
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-07-19, 08:29   #4867
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Muszę poszukać informacji czy jest różnica w tych czarnuszkach I tak mam zagwozdkę z tym olejem: wspaniały czy nigella.

Może jakaś dobra dusza wysłała mi próbkę któregoś Na pewno się odwdzięczę.

Dzięki za wyczerpująco odpowiedź
Mi sie własnie wspaniały i nigelle skończyły - nigelle w zeszły weekend a wspaniały w czwartek inaczej chętnie bym Ci podesłała. I wiecei, że to głownie tż mi je wykończył naturalista, cholerka!
Cytat:

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Patrzyłaś na helfy.pl? Oni mają tam wiele olejów i bardzo dobre opisy. Do jakich włosów itd. Niektóre owszem mają parafinę, ale można znaleźć i bez niej.
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Będę monotematyczna ale: sesa, heenara, biringharaj - używam i nie zauważyłam w ich składzie parafiny. Są na kokosie
Kotwilka potwierdzampowyższe - helfy!
Sesa i bhringraj hesha mam i sa bez parafiny, bo ja tez jej nie chciałam.
Ja jeszcze jestem napalona na olejek amla khadi - więc tez sobie obejrzyj cudnie sie zapowiada!
Stary 2011-07-19, 10:14   #4868
vea7
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Odpisały mi Mazidła i wprowadzą nowe oleje Ale nie wiadomo kiedy
O, dobra wiadomość
A o które pytałaś?

Cytat:
Dokładnie!! Popiream - musisz sie przełamać! Ja sie zawzięłąm i nie będe myła włosów częściej. Dlatego tyle z szamponami eksperymentuje - bo szukam takich, po których na drugi dzień włosy sa świeże
Tai, ponownie polecam szampon essential care z olejkiem herbacianym - tak jak Hey pisała olejek herbaciany w szaponie może Ci pomóc w porblemach ze skóra głowy.
O matko, chyba bym się wściekła, gdybym miała codziennie moje kłaki myć - samo suszenie to dobre pół godziny
Myję kiedy potrzeba, ale generalnie co 3-4 dni (chyba, że jest np. bardzo gorąco albo śmierdzą mi fajkami po wieczornym wyjściu) i zawsze wieczorem - rano śpię
A jeśli się okaże rano przed samym wyjściem, że nie wyglądają już dobrze, związuję w warkocz, robię sobie koczka albo spinam klamrą i już
podobno dobrze też działa olejek rozmarynowy - można by spróbować go dodać albo poszukać szamponu z rozmarynem.

Cytat:
Mi sie własnie wspaniały i nigelle skończyły - nigelle w zeszły weekend a wspaniały w czwartek inaczej chętnie bym Ci podesłała. I wiecei, że to głownie tż mi je wykończył naturalista, cholerka!

Kotwilka potwierdzampowyższe - helfy!
Sesa i bhringraj hesha mam i sa bez parafiny, bo ja tez jej nie chciałam.
Ja jeszcze jestem napalona na olejek amla khadi - więc tez sobie obejrzyj cudnie sie zapowiada!
Będą kolejne zakupy

Zbiorowo gratuluję nabytków

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-07-19, 10:17   #4869
anakazar
Zakorzenienie

Klocia mogę się podzielić próbką.
sekretny Ty trąbo!ja chciałam się sanoflore orzezwiającym z Tobą podzielić,napisałam Ci pw i nie odpisałaś;/Dostałaś?Czy tak okrutnie mnie olałaś:P

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Cytat:
Zużyłam próbki JMO szampon wiesiołek (a nie wieczorny pierwiosnek - chyba dystrybutor zamieścił dosłowne tłumaczenie :P ) i odżywka lawenda i awokado. Pierwsze wrażenie: śmierdzą Po wysuszeniu suszarką (to jest zawsze próba dla kosmetyków) włosy miękkie, gładkie, nawilżone, niepuszące się, zarąbiste no . Jakiegoś szybszego przetłuszczania nie zauważyłam, ale ja myję codziennie włosy tak czy inaczej.
Cieszę się,że Ty się cieszysz,że Ci pasują
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
O matko, chyba bym się wściekła, gdybym miała codziennie moje kłaki myć - samo suszenie to dobre pół godziny
Myję kiedy potrzeba, ale generalnie co 3-4 dni (chyba, że jest np. bardzo gorąco albo śmierdzą mi fajkami po wieczornym wyjściu) i zawsze wieczorem - rano śpię
A jeśli się okaże rano przed samym wyjściem, że nie wyglądają już dobrze, związuję w warkocz, robię sobie koczka albo spinam klamrą i już
podobno dobrze też działa olejek rozmarynowy - można by spróbować go dodać albo poszukać szamponu z rozmarynem.

Ale Ci zazdroszczę!

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-07-19, 10:28   #4870
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
Pisałam o tym kiedyś na forum, zaogniła mi ciężką sytuację na buzi, a po jej odstawieniu- widoczna poprawa. Szyja też nie wyglądała najlepiej, pojawiły mi się zaskórniki-krosteczki jak jej używałam. Ale ja właśnie mam cerę extrądzikową z dużymi skłonnościami do zapchania, ba może nawet nawrotu, bo sprawa się pogorszyła.
lulaluna jest offline  
Stary 2011-07-19, 10:29   #4871
Aleksandrap
Rozeznanie

Cytat:
Robię dokładnie tak samo, mam włosy do połowy pleców i mycie ich codziennie rano - niewykonalne Myję najczęsciej co dwa dni, tylko jeśli jest upał albo coś w tym stylu. Jeśli moje włosy są w stanie koszmarnym - warkocz albo mocno ulizany kucyk

Aleksandrap jest offline  
Stary 2011-07-19, 10:39   #4872
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
O, dobra wiadomość
A o które pytałaś?

Będą kolejne zakupy

Zbiorowo gratuluję nabytków

Całkiem spokojnie i bez paniki podeszłam do faktu skończenia sie oleju wspaniałego i nigelli - mam jeszcze różę, skwalan i opuncję bardziej zestresował sie tz, bo to on je wykończył i jemu ich najbardziej brakuje dałam mu na razie krem ao, ale coś tam marudzi

A wogóle to wczoraj siedziałam i zastanawiałam się nad siłą swojej głupoty i doszłam do wniosku, że umiejętności kreatywnego myślenia i łączenia oczywistych faktów ulatniaja sie z wiekiem bezpowrotnie.... Sekretny!!! Ja jestem taka zadowolona z szamponu z olejkiem herbacianym a nigdy chyba nie wpadłabym na to, żeby po prostu olejek dodać do szamponu a to przecież tak genialnie proste!! Normalnie jestem w szoku...
Vea, mówisz, że rozmaryn tez odbry na przetłuszczanie włsosów? Kurcze naprawde trzeba poszukac ile można do szamponu dodać olejków i czy w ogóle można do gotowych szamponów dodawać, czy ze wszystkimi składnikami szamponów będą sie dogadywać To takie proste rozwiązanie, a tak wiele problemów może rozwiązać!!!

A ten..... ten tego.... co do zakupów....
Wczoraj położyłam na paszczę próbkę essential care - ta co dostałam z biomanii. Cholerny cudotwórca! Już dawno nie widziałam czegoś takiego - ten lotion przez noc pieknie mi podleczył spapraną ostatnio cerę! No mówię Wam.....I jak go nie kupić? Tym bardziej, że prawdopodobnie w organic jest dostepny, więc wystarczy jeden mały wypad do złotych tarasów.... Jeśłi on przez jedną noc takie czary odstawia to co będzie np. po tygodniu? Może będe piękna
Stary 2011-07-19, 10:47   #4873
Maria221
Wtajemniczenie

Pomysł z dodawaniem olejków eterycznych do szamponu jest bardzo dobry, ale do jeden, niewielkiej porcji można dodać po 1 kropli olejku np. tymiankowego, rozmarynowego - w przypadku tych dwóch jedynie po 1 kropli W przeciwnym razie może wam mocno podrażnić skórę, bo te olejki są skoncentrowane. co do herbacianego i lawendowego - tu już można dać kilka kropli, bo choć stężone nie działają agresywnie na skórę. Warto je wszystkie dodać i dłuższą chwilę masować taką mieszanką skórę głowy, po jakiś 2 minutach spłukać.

A i jeszcze jedno, kupujcie TYLKO takie olejki, które można dać na skórę! nie takie do kominków, ja polecam firmy Avicenna i dr Beta.

Możecie mi wierzyć na słowo, stosowałam olejki i jestem włosomaniaczką.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2011-07-19 o 10:49
Maria221 jest offline  
Stary 2011-07-19, 11:08   #4874
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
A ja niestety muszę myć. Tyle, że ja włosów ani nie suszę, ani nie używam lokówki ani prostownicy, bo nie chcę ich niczym niszczyć. Włosy schną mi 1-2 godziny (zależy od temperatury w mieszkaniu).

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
sekretny Ty trąbo!ja chciałam się sanoflore orzezwiającym z Tobą podzielić,napisałam Ci pw i nie odpisałaś;/Dostałaś?Czy tak okrutnie mnie olałaś:P
Już wiem, co się stało! Przeczytałam wiadomość, ale wtedy wychodziłam z domu i miałam odpisać jak wrócę, oczywiście zapomniałam. Bardzo, bardzo przepraszam! Jest mi strasznie głupio.

Ja bym chciała używać olejki na włosy, ale przy moim przetłuszczaniu się nakładać jeszcze oleje.
Dziewczyny wczoraj użyłam tego kremu pod oczy. Wystarczy go dać tylko ociupinkę, więc te 1,5 ml na trochę mi starczy. To, co zauważyłam to tak jakby "budzi" oko, wszystko wydaje się jaśniejsze, promienniejsze, ale absolutnie krem żadnych drobinek połyskujących czy czegoś nie zawiera. Bardzo dobrze się wchłania i pozostawia jakby lekki chłód, a przynajmniej ja tak czuję. Do tego nieziemsko pachnie. Miłość od pierwszego powąchania.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Pomysł z dodawaniem olejków eterycznych do szamponu jest bardzo dobry, ale do jeden, niewielkiej porcji można dodać po 1 kropli olejku np. tymiankowego, rozmarynowego - w przypadku tych dwóch jedynie po 1 kropli W przeciwnym razie może wam mocno podrażnić skórę, bo te olejki są skoncentrowane. co do herbacianego i lawendowego - tu już można dać kilka kropli, bo choć stężone nie działają agresywnie na skórę. Warto je wszystkie dodać i dłuższą chwilę masować taką mieszanką skórę głowy, po jakiś 2 minutach spłukać.

A i jeszcze jedno, kupujcie TYLKO takie olejki, które można dać na skórę! nie takie do kominków, ja polecam firmy Avicenna i dr Beta.

Kiedyś widziałam te olejki. Ceny przeogromne i właściwie nie wiem za co. Np. ja lubię firmę Kej, która ma czyste olejki, a cenę dwa razy niższą.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
A wogóle to wczoraj siedziałam i zastanawiałam się nad siłą swojej głupoty i doszłam do wniosku, że umiejętności kreatywnego myślenia i łączenia oczywistych faktów ulatniaja sie z wiekiem bezpowrotnie.... Sekretny!!! Ja jestem taka zadowolona z szamponu z olejkiem herbacianym a nigdy chyba nie wpadłabym na to, żeby po prostu olejek dodać do szamponu a to przecież tak genialnie proste!! Normalnie jestem w szoku...
Vea, mówisz, że rozmaryn tez odbry na przetłuszczanie włsosów? Kurcze naprawde trzeba poszukac ile można do szamponu dodać olejków i czy w ogóle można do gotowych szamponów dodawać, czy ze wszystkimi składnikami szamponów będą sie dogadywać To takie proste rozwiązanie, a tak wiele problemów może rozwiązać!!!

Wczoraj położyłam na paszczę próbkę essential care - ta co dostałam z biomanii. Cholerny cudotwórca! Już dawno nie widziałam czegoś takiego - ten lotion przez noc pieknie mi podleczył spapraną ostatnio cerę! No mówię Wam.....I jak go nie kupić? Tym bardziej, że prawdopodobnie w organic jest dostepny, więc wystarczy jeden mały wypad do złotych tarasów.... Jeśłi on przez jedną noc takie czary odstawia to co będzie np. po tygodniu? Może będe piękna
Czyli mi też grozi, że stracę kreatywność Anula? Mówicie, że rozmaryn dobry na przetłuszczanie, hm... muszę o nim więcej poczytać.

Może specjalnie dali ci taką próbkę? Abyś zakupiła?

Treningi

Czas edycji: 2011-07-19 o 11:04
Stary 2011-07-19, 11:10   #4875
vea7
Zakorzenienie

Cytat:

Dobrze pisze dziewczyna
Ja używam olejków Awicenny (taki lokalny patriotyzm), Key i Pharma-Tech - jestem ze wszystkich zadowolona.

Cytat:
A ja niestety muszę myć. Tyle, że ja włosów ani nie suszę, ani nie używam lokówki ani prostownicy, bo nie chcę ich niczym niszczyć. Włosy schną mi 1-2 godziny (zależy od temperatury w mieszkaniu).
Wiem, że nie powinno się suszyć suszarką, ale jakbym miała czekać aż wyschną, to bym się mogła nie doczekać... szczególnie zimą
Jak na razie włosy "wichurę" dobrze znoszą, wiec się za bardzo nie stresuję... a na pocieszenie od czasu do czasu daję im odżywki trochę

WYMIENIĘ

vea7 jest offline  
Stary 2011-07-19, 11:20   #4876
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Kiedyś widziałam te olejki. Ceny przeogromne i właściwie nie wiem za co. Np. ja lubię firmę Kej, która ma czyste olejki, a cenę dwa razy niższą.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Zgadzam się Kej jest super, nie wyobrażam sobie życia bez tych olejkówPróbowałam też dr. beta i różnica w moim odczuciu jest ogromna- na korzyść firmy Kej. Poza tym dr. beta ma dużo domieszek, "czyste" są chyba tylko 2 czy 3 olejki.
lulaluna jest offline  
Stary 2011-07-19, 11:22   #4877
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziewczyny wczoraj użyłam tego kremu pod oczy. Wystarczy go dać tylko ociupinkę, więc te 1,5 ml na trochę mi starczy. To, co zauważyłam to tak jakby "budzi" oko, wszystko wydaje się jaśniejsze, promienniejsze, ale absolutnie krem żadnych drobinek połyskujących czy czegoś nie zawiera.
Właściwie to coś zawiera - stad natychmiastowy efekt rozjasnienia/rozpromiennienia jaki zauważyłaś, tym czymś jest mika (rozświetla) i dwutlenek tytanu (jedne z najmocnieszych białych pigmentów). Oba składniki, szczególnie mika, są często dodawane do kremów pod oczy zeby dawać optyczną poprawe w rozjaśnianiu cieni czy wygładzaniu zmarszczek

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-07-19, 11:45   #4878
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

Wielkie dzięki za instrukcje obsługi olejków
Napewno najpierw pokombinuje z herbacianyma jak mi sie spodoba to dokupię rozmaryn
Cytat:
Ja bym chciała używać olejki na włosy, ale przy moim przetłuszczaniu się nakładać jeszcze oleje.
Dziewczyny wczoraj użyłam tego kremu pod oczy. Wystarczy go dać tylko ociupinkę, więc te 1,5 ml na trochę mi starczy. To, co zauważyłam to tak jakby "budzi" oko, wszystko wydaje się jaśniejsze, promienniejsze, ale absolutnie krem żadnych drobinek połyskujących czy czegoś nie zawiera. Bardzo dobrze się wchłania i pozostawia jakby lekki chłód, a przynajmniej ja tak czuję. Do tego nieziemsko pachnie. Miłość od pierwszego powąchania.

Czyli mi też grozi, że stracę kreatywność Anula? Mówicie, że rozmaryn dobry na przetłuszczanie, hm... muszę o nim więcej poczytać.

Może specjalnie dali ci taką próbkę? Abyś zakupiła?
Oleje nie wzmagają przetłuszczania włosów - niektóre sa zalecane własnie do takich włosów. Helfy masz ogromny wybór - może warto spróbować. A napewno pięknie odżywiaja włosy!!! Włosy w dobrej kondycji i dobrze odżywione mniej sie przetłuszczają - wiem po sobie

No z tym kremem pod oczy to pojechałaś
Wiesz, to że ja głupieje na starośc to nie znaczy jeszcze, że to taki ogólny trend - może to tylko moja wada fabryczna
Co do próbki - tak, ja tez od razu podejrzewałam spisek

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Właściwie to coś zawiera - stad natychmiastowy efekt rozjasnienia/rozpromiennienia jaki zauważyłaś, tym czymś jest mika (rozświetla) i dwutlenek tytanu (jedne z najmocnieszych białych pigmentów). Oba składniki, szczególnie mika, są często dodawane do kremów pod oczy zeby dawać optyczną poprawe w rozjaśnianiu cieni czy wygładzaniu zmarszczek
Ale to źle, czy dobrze?
Efekt wizualny napewno na plus, a czy cos złego te składniki mogą zrobić? Mają działanie długofalowe czy raczej takie tylko "efekciarskie"?

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-07-19 o 11:46
anula_ga jest offline  
Stary 2011-07-19, 11:45   #4879
zai
Organizatorka

Cytat:

Sekretny po olejach włosy wcale nie przetłuszczają się bardziej. Ja mam wrażenie, że wręcz odwrotnie. Poczytaj wątek o olejowaniu.
Ja od pół roku te nie używam suszarki, olejuje włosy conajmniej raz w tygodniu i jest coraz lepiej. Jeszcze tylko żeby skubane szybciej rosły.

Anula, a tak wogóle to mi się wydawało czy Ty w branży finansowej pracujesz?

Edytowane przez zai
Czas edycji: 2011-07-19 o 11:46
mikroREKLAMA

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-07-19, 11:47   #4880
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Anula a daj linka do niego?I powiedz mi jeszcze co ja dostałam od Ciebie za próbkę szamponu?I wstyd mi,bo jeszcze nie doszłam na poczte,żeby Ci próbki wysłać.Cały czas zapominam
Anula a Ty tyle tych szamponów wypróbowałaś to powiedz co dla Ciebie było naj do przetłuszczającego się skalpu?
Cytat:

Już wiem, co się stało! Przeczytałam wiadomość, ale wtedy wychodziłam z domu i miałam odpisać jak wrócę, oczywiście zapomniałam. Bardzo, bardzo przepraszam! Jest mi strasznie głupio.
Spoko

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-07-19, 11:51   #4881
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Właśnie wzięłam skład pod lupę i gdzieś w środku składu jest CI 77891 czyli faktycznie dwutlenek tytanu. A to, że nie zawiera drobinek czy coś to miałam na myśli brokat.
Należy się go bać? U mnie jest zaznaczony na żółto, bo to zależy jakie ma pochodzenie, jak naturalne to jest okay.

Treningi

Czas edycji: 2011-07-19 o 11:53
Stary 2011-07-19, 11:52   #4882
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Sekretny po olejach włosy wcale nie przetłuszczają się bardziej. Ja mam wrażenie, że wręcz odwrotnie. Poczytaj wątek o olejowaniu.
Ja od pół roku te nie używam suszarki, olejuje włosy conajmniej raz w tygodniu i jest coraz lepiej. Jeszcze tylko żeby skubane szybciej rosły.

Anula, a tak wogóle to mi się wydawało czy Ty w branży finansowej pracujesz?
Kurcze kusicie tym dodawaniem oleju do szamponu

Mi strasznie włosy zaczęły szybko rosnąć.Niby się cieszę,ale na regualcje brwi nie wyrabiam,sama muszę skubać między wizytami u kosmetyczki,bo masakrycznie mi rosną

anakazar jest offline  
Stary 2011-07-19, 11:55   #4883
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wiem czy miałabym na to cierpliwość. Na pewno nie mogłabym z tym całą noc leżeć, tym bardziej, że włosy myję wieczorem, a czym miałabym to zmyć? Babydream dałby radę?

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Kurcze kusicie tym dodawaniem oleju do szamponu

Mi strasznie włosy zaczęły szybko rosnąć.Niby się cieszę,ale na regualcje brwi nie wyrabiam,sama muszę skubać między wizytami u kosmetyczki,bo masakrycznie mi rosną
Ja muszę brwi skubać co 4 dni, mogę pozwolić sobie na więcej, ale potem to mam niezłą zabawę.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Wielkie dzięki za instrukcje obsługi olejków
Napewno najpierw pokombinuje z herbacianyma jak mi sie spodoba to dokupię rozmaryn

Oleje nie wzmagają przetłuszczania włosów - niektóre sa zalecane własnie do takich włosów. Helfy masz ogromny wybór - może warto spróbować. A napewno pięknie odżywiaja włosy!!! Włosy w dobrej kondycji i dobrze odżywione mniej sie przetłuszczają - wiem po sobie

No z tym kremem pod oczy to pojechałaś
Wiesz, to że ja głupieje na starośc to nie znaczy jeszcze, że to taki ogólny trend - może to tylko moja wada fabryczna
Co do próbki - tak, ja tez od razu podejrzewałam spisek

Ale to źle, czy dobrze?
Efekt wizualny napewno na plus, a czy cos złego te składniki mogą zrobić? Mają działanie długofalowe czy raczej takie tylko "efekciarskie"?
Hah czyli nie pomyliłam się z tą próbką dla ciebie.
Co do tego tytanu to u mnie tak jak już pisałam jest na żółto czyli zależy od pochodzenia.

Treningi

Stary 2011-07-19, 12:06   #4884
zai
Organizatorka

Cytat:
Nie wiem czy miałabym na to cierpliwość. Na pewno nie mogłabym z tym całą noc leżeć, tym bardziej, że włosy myję wieczorem, a czym miałabym to zmyć? Babydream dałby radę?
Nie musisz na noc. Ja olejuje np w weekend. Olej na włosy, turbanik i coś tam w domu robię. Jak sobie przypomnę to zmywam i tyle. Babydream podobno daje rade. Po za tym dla pewności możesz umyć dwa razy.

I nie mylcie dziewczyny olejów i olejków. Olejki do szamponu tak, a oleje to chyba nie bardzo.

zai jest offline  
Stary 2011-07-19, 12:13   #4885
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Nie musisz na noc. Ja olejuje np w weekend. Olej na włosy, turbanik i coś tam w domu robię. Jak sobie przypomnę to zmywam i tyle. Babydream podobno daje rade. Po za tym dla pewności możesz umyć dwa razy.

I nie mylcie dziewczyny olejów i olejków. Olejki do szamponu tak, a oleje to chyba nie bardzo.
To dobrze, że Babydream daje radę, a ty czym zmywasz? Szamponem z SLS?

Dziewczyny doszła przesyłka do mnie od Anuli, ojej!!! Listonosz to aż z wrażenia nie wrzucił mi do skrzynki tylko zapukał i do ręki dał.

Treningi

Stary 2011-07-19, 12:13   #4886
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Ale to źle, czy dobrze?
Chciałam tylko zaznaczyć, ze poprawa po kremach pod oczy to moze być przede wszystkim efekt optyczny i skąd ten efekt- na pewno jest to plus (szczególnie w kremach na dzień), tylko czasem jest to jedyny plus jaki może dać krem po oczy w walce z cieniami czy zmarszczkami - wszystko jest względne i zalezy czego oczekujesz od kremu, jakie są twoje potrzeby. Akurat w przypadku tego kremu można liczyć na jakies długofalowe, delikatne efekty rozjaśniające (głównie lukrecja) czy anti-aging (m.in. arginina) oprócz tradycyjnego nawilżenia i natłuszczenia...ale naprawdę delikatne - min. steżenia.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-19 o 12:19
hey jest offline  
Stary 2011-07-19, 12:15   #4887
vea7
Zakorzenienie

Cytat:
Z ust mi to wyjęłaś, właśnie miałam napisać, że mowa jest cały czas o olejkach (w podtekście: eterycznych), nie olejach.
Olejek - do szamponu; oleje - na skalp przed myciem albo odrobina (głównie na końcówki) po myciu

WYMIENIĘ

vea7 jest offline  
Stary 2011-07-19, 12:23   #4888
zai
Organizatorka

Cytat:
To dobrze, że Babydream daje radę, a ty czym zmywasz? Szamponem z SLS?
Obecnie Yesem :P Ale zmywałam również odżywką ISANA (mało naturalna), Alterrą migdałową, szamponami w pudrze I nie miałam problemów. Czasem po prostu dla pewności umyłam dwa razy.

zai jest offline  
Stary 2011-07-19, 12:26   #4889
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
obecnie yesem :p ale zmywałam również odżywką isana (mało naturalna), alterrą migdałową, szamponami w pudrze :d i nie miałam problemów. Czasem po prostu dla pewności umyłam dwa razy.
Może się skuszę na te oleje. Moje włosy nie są w złym stanie, ale jak każda kobieta chcę być jeszcze piękniejsza (chociaż mi to już nic nie pomoże...).

Treningi

Stary 2011-07-19, 12:35   #4890
anakazar
Zakorzenienie

Ja w końcu złożyłam zamówienie w matique i oczywiście żal mi było na przesyłkę wydać to dobiłam do darmowejBeznadziejna jestem.

Kupiłam tą maseczkę z hibiskusem z balm balmi szampon lavera do przestłuszczających sięi na swoje usprawiedliwienie mam też to,że jako kochająca i dbająca o swe dziecie matka kupiłam dziecku żel pod prysznic lavery i żel do mycia born to bio.A dla siebie wzięłam jeszcze masło do ciała AO i AO płyn micelarny dwufazowy i mini maseczkę do włosów lavery mango i to chyba wsio

anakazar jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, naturalne kosmetyki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości